Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) szil7


szil7
csendes tag

szerintetek 30ert erdemes odaadni az advancem ha van rajt 1 par utodes a kereten meg a kijelzon 1 pici karc? meg van ra 2015.3.hoig garancia

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance JB I9070XXLQE + DPS Dual 7 II

(#33002) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok,

Lehet, hogy merült már fel hasonló kérdés; sajnos nem nagyon van időm 32000 hozzászólást végigböngészni...
Szóval. Pár hónapja vagyok "boldog" tulajdonosa egy ilyen telefonnak, azért vettem, mert a menyasszonyomnak S3 Minije van, ez meg kb. ugyanaz belül; nameg a TeleNAND-nál 0 Ft-ért hozzám vágták. Viszont van egy rendkívül idegesítő tulajdonsága: olykor (főleg médialejátszás-felvétel, játékok közben) iszonyatosan lelassul, sőt néha ez egy automata reboot-ban végződik. A családban hármunknak is ilyen telója van, csak a Telenorosokon jön elő; fontos, hogy mindkettőre JB van telepítve. A harmadik, Vodás, Gingerbread oprendszeres telefon frankón működik, ott nem tapasztaltunk ilyet. Közvetlenül újraindítás után viszont (általában) rendesen működik. Eleinte a memóriakártyára gyanakodtam, de a kivétele sem oldotta meg a problémát.

Van valami tippetek/tudjátok, mi baja van? Mit lehet vele kezdeni, hogyan lehet megoldani?

Előre is köszi a segítséget!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#33003) Zsocy155 válasza szil7 (#33001) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én 36-ért adtam el, hibátlan karcmentes állapotban, még 1 év garival, vodásan.
Próbáld meg 1-2 ezressel drágábban, de ha sürgős....

(#33004) zeorsdfd válasza Acef (#33000) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Volt rajta nofrills(pegasus, 1000/200, sio), bár ma pont leszedtem, utána is ugyanaz volt a gond. Aztán most újra feltettem úgy, hogy előtte és utána is dalvik+cache cleant alkalmaztam.

Ahogy lenni szokott most tökéletes megint. De félek holnapra megint elkezdi csinálni a hülyeségét:-(

(#33005) alex devil válasza zeorsdfd (#33004) üzenetére


alex devil
senior tag

Szinte az összes cocore volt a telefonomon de egyik sem produkált ilyeneket. A no frills meg felesleges sztem..

S23

(#33006) Acef válasza zeorsdfd (#33004) üzenetére


Acef
addikt

TRitON zeorsdfd

Mindkettőtök problémájára megoldás (lehet).
-repartos JB. Ez mindent legyalul, lesz egy tiszta, gyári rendszeretek.
-root
-EFS mentés
-cocore 6.8 (P-s, vodás esetén más)
-Fmod rom (ez P-s telre nem o.k.!)

Minden infót megtaláltok a blogomban, írjatok, ha valami nem érthető.

alex devil
Biztosan van valami haszna a NoFrills-nek, de nem okoz érdemi változást, egy ideje én sem használom.

[ Szerkesztve ]

(#33007) Mezcal válasza TRitON (#33002) üzenetére


Mezcal
addikt

A Telekomos is laggolt videozás közben, de a repartos JB és Cocre kernel megoldott a hibát. Acef maestro segített, majd segít neked is.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#33008) TRitON válasza Mezcal (#33007) üzenetére


TRitON
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönöm a gyors választ!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#33009) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv! Az mitől van, hogy indokolatlanul is lefagyások lesznek úrrá a telefonon, és volt rá példa, hogy magától újraindult? Jelly Bean alatt történik mindez, a régi 2.3.6-os verzión nem volt egyszer sem.

(#33010) horvii96


horvii96
tag

Üdv.
Advancemen XXLQE rom van, Cocore 6.2-es kernel.
A problémám az h igyis fagy, akár mit csinálok rajt néha beszaggat, és ez eléggé idegesitő..:s
Vmi ötlet, mit lehetne vele csinálni?

(#33011) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Lehet, hogy már kérdezte más is, de eredeti Telenoros 4.1.2-es (esetleg 2.3.7-es) Repartos ROM-ot honnan lehet letölteni?
Mert csak függetlent és Telekomosat találtam.

(#33012) Gery1987 válasza Yiggdrasil (#33011) üzenetére


Gery1987
őstag

ngabbi...ő tud segíteni ebben...

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#33013) Acef válasza Yiggdrasil (#33011) üzenetére


Acef
addikt

Yiggdrasil
Mehet a független repartos, utána telenorosítod (ha akarod) a telenoros JB-vel.

[ Szerkesztve ]

(#33014) Yiggdrasil válasza Acef (#33013) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Azt hogy kell és honnan tudom letölteni a hozzá szükséges JB-t?

(#33015) Acef válasza Yiggdrasil (#33014) üzenetére


Acef
addikt

Blogomban az infó, és minden link. :K

(#33016) bendi007


bendi007
tag

Tud valaki abban segíteni ,hogy hívásnál nem lehet hallani az első pár másodpercet,valami beállítási gond lehet vagy mi a megoldás?

(#33017) Yiggdrasil válasza Acef (#33015) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Ismét vak voltam :B
Amíg szedi a PAN-os ROM-ot, addig lenne még 2 kérdésem:
-Azt a "Számlálót" vagy mit hogyan tudom megnézni (Egy régebbi bejegyzésben említette nggabi hogy megfelelő rom, root, számláló ellenőrzése kell mindenképp gariztatás előtt) Mert akkor elvileg a Repartos XEH megkapja az 1 file-os PAN Telenoros ROM-ot, Root-ot meg kernelt most akkor nem teszek rá, maradt ez a számláló..
-Plusz ha a Repartosra ráteszem Odinnal ezt a PAN ROM-ot, akkor elvileg full gyári lesz a paraméterek szerint? (Vagyis összepiszkítja nekem a Repartosat? )

(#33018) Acef válasza Yiggdrasil (#33017) üzenetére


Acef
addikt

Igen, repart+pan-os=full gyári.

Számláló: download módban (blogomban a garancia fejezetben)

A repartos után is csekkold az imei számot, és o.k.

(#33019) Aldi


Aldi
tag

Szasztok , ismét jelentkezem , akksim javult :D most töltőn van ma azért sokkal jobban bírta , a "Better Battery Stat" program folyton ilyen 1-5%/óra merülést írt , ennek úgy nagyjából lehet hinni !? :D
Most a WakeLock detectorral megnéztem és
a Messenger (Facebookhoz) 6s és 37x-ert ír ki , tehát 6s alatt 37szer futott a processzben ? Vagy mi ? :$
Illetve az "Android Rendszer" nevű cucc is 1m 3s és x104 lenyitom a fület és ezt írja : ActivityManager-Launch x83 ... Ezek úgy most kb mik ? :$

Valaki segítsen értelmezni :$ Köszönöm !

Samsung Galaxy s Advacne - FMOD131111 - root - cocore6.8

(#33020) alex devil válasza bendi007 (#33016) üzenetére


alex devil
senior tag

"Call delay" a neve ennek a kis bakinak. Talán ez segít rajta.

[ Szerkesztve ]

S23

(#33021) Aldi válasza Aldi (#33019) üzenetére


Aldi
tag

Még 1 , érdekes , mert reggel(amikor ugyanúgy direkt facebookoztam!!!) ne hajotta semmi a telót (ébresztette) és most meg igen !? Miért ? :( Valaki segííítsen :D

Samsung Galaxy s Advacne - FMOD131111 - root - cocore6.8

(#33022) Aldi


Aldi
tag

Tegnap újra flasheltem a CM 10.2-t aznap este meg mai nap egész szépen működött (alvás téren gondolom!) simán 2-3% /óra volt a fogyasztása vagy még annyise most meg ilyen 9%/h és a wakeclock detector pedig azt írja hogy : total awake time 7m54 , 28m Statistics during és 21m sleep , ez az akksi idő azért helyre fog állni , ahogy hozzá szokik a rendszerhez ? :\ Mert így nem olyan jó ez .. És nem kelti fel semmi facebook semmi ilyesmi tégyező

Samsung Galaxy s Advacne - FMOD131111 - root - cocore6.8

(#33023) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Reggel érdekes dolgot vettem észre a telefonon. Tegnap délután 14 óra körül húztam le a töltőről, ma reggel miután felkeltem, megnéztem az akksi használatot. Azt írta, hogy 3 perc akkumulátor használatom ma, a diagram is csak ennyi időre ment vissza, pedig nem kapcsoltam ki a telefont tegnap délután óta. Utána újraindítottam a telefont, azóta nem jött elő, ilyet tapasztalt már valaki? Mitől lehetett, ilyen még sosem volt..

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#33024) alex devil


alex devil
senior tag

Én is észrevettem egy érdekes dolgot :)
Szombaton rátettem a repartos-trémobilos jébét a telómra, majd cocore-root-fmod...
Nem raktam rá pár programot ami előtte rajta volt; viber, skype, dropbox
Az akkuidőm viszont ugyanannyi mint amikor ezek is üzemeltek rajta újrahúzás előtt :DDD
Pedig azt hittem legalább hangyányit jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

S23

(#33025) Csori72 válasza alex devil (#33024) üzenetére


Csori72
aktív tag

valami a beállításokba nem jó sztem. pl szinkronizálás állandóan megy.
nekem is volt ilyen (kb 2 hónapja), h 3 óra alatt 40% mínusz keletkezett az akkuból, akkor én csak 1 szimpla Gyári visszaállítást csináltam, elölről mindent és drasztikusan megnőtt az akkuidő.
de ez az adat teljesen friss: most jöttem vissza kutyasétáltatásból, 1,5 óra mp3 hallgatás akku mínusz 2%!
ez korrekt.
Független repart JB + CC 6.8 + Fmod 131010

ez nekem eléggé jó, és soha nem ingadozik. csupán az az 1 alkalom volt amikor rosszul állítottam be vlmit.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#33026) alex devil válasza Csori72 (#33025) üzenetére


alex devil
senior tag

A szinkronizálás állandóan megy, de az mindig is ment.. :) nekem ez a "jó" beállítás. Ettől függetlenül azt gondoltam volna ha kevesebb dolgot szinkronizálok kevesebbet is kér enni. Így is kibírja estig, tehát nem gáz csak meglepődtem azért.

[ Szerkesztve ]

S23

(#33027) N_A_S


N_A_S
veterán

A hétvégén egyik kedves ismerősöm telefonján én is elvégeztem az újraélesztést Acef leírása alapján.

T-mob repart JB + CC 6.8 + Fmod131111 (Szürke Kiegészített LQE)

feedback:
A telefon mintha kicserélték volna, egyetlen észrevétel: a Viber -hez az aktiváló sms nem érkezik meg, így nem tudtuk elindítani a Vibert.

Köszönet a romért, a segítségért és részletes leírásért Acef mesternek! :R

https://tinyurl.com/phnas

(#33028) simicska


simicska
tag

Sziasztok,

Felraktam a Plants vs Zombies 2-t, és a térkép eléggé akadozott. Leszedtem egy alkalmazást, amivel át lehet állítani a teló felbontását: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nexter.miniscaler

800x390-nél még akad, 800x380-nál meg már úgy fut ahogy kéne neki... a baj csak az, hogy a kép nem fedi ilyenkor a teljes kijelzőt, "100px-nyi rész feketén marad" (,,Android versions LOWER than 4.2 may not fill the whole screen" = ,,4.2 alatt előfordulhat, hogy nem fedi le az egész kijelzőt"). Nincs valakinek valami ötlete, hogy lehetne teljes képernyőn marasztalni felbontástól független? Ha erre rájönne valaki, sokkal jobb teljesítményűvé lehetne varázsolni a telefont, elenyésző grafikai romlással.

Próbáltam a system/build.prop -ban átírni a dpi-t: "ro. sf.lcd_density=240" , de az nem változtat a teljesítményen, bár kissebb dpi-vel pl.: 200, olyan érzetet kelt, mintha nagyobb felbontáson használnánk a telefont, talán kényelmesebb lehet úgy netezni, stb...

A Touchwiz nem problémázott akár a 140 DPI miatt sem, de amikor az alkalmazással új felbontást adtam meg már leállt hibával, ezért ajánlatos valami Launchert feltelepíteni előtte. ADW Launcherrel jól működik! (,,TouchWIZ launcher will behave oddly -- install an alternate launcher BEFORE trying this")

(#33029) Acef válasza N_A_S (#33027) üzenetére


Acef
addikt

N_A_S
Szívesen!

Egy kiegészítéssel: nem vagyok mester, csak Acef :K

[ Szerkesztve ]

(#33030) horvii96 válasza N_A_S (#33027) üzenetére


horvii96
tag

Tegnap raktam fel énis úgyan azt a verziót, és nekem minden jól műkszik, viber aktiváló kód is megjött rögtön.:)

Én is köszönöm Acef!

(#33031) palee69 válasza horvii96 (#33030) üzenetére


palee69
senior tag

Tehát akkor megszűntek a fagyások,ennek örülök :DDD

(#33032) Acef válasza horvii96 (#33030) üzenetére


Acef
addikt

horvii96 :)

(#33033) horvii96 válasza Acef (#33032) üzenetére


horvii96
tag

Viszont nálam az a 'probléma' hogy mikor be akarok lépni a böngészőbe, bead egy fehér képet, rá 1-2 mp-re kiad egy ablakot és azt irja hogy 'A(z) Böngésző leállt. OK.
Ez nekem nem számit semmit mer Chrome-t használok, de gondoltam leirom.:)

palee69: Igen megszüntek.:) Néhol van néha-néha 1-2mp-es lagg, de nem zavaró.:)

[ Szerkesztve ]

(#33034) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Acef féle Fmod van a telón és az Exdialert használom. Nem fogadott hívás esetén lezárt kijelző után a gyári hívásnapló indul nagyon-nagyon nehézkesen. Nem lehet ezt tiltani valahogy vagy az Exdialert használni?

Köszi

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#33035) horvii96


horvii96
tag

Meg oldódott a böngészős dolog,csak kihagytam egy beállitást.. :W :DD

(#33036) Balathruin válasza horvii96 (#33033) üzenetére


Balathruin
veterán

Alkalmazáskezelőben töröld ki az adatokat és menni fog. Nekem is ez volt. Szerintem ilyenkor néhány régi fájl miatt áll le.
Szerk.: Oké :D

[ Szerkesztve ]

(#33037) Acef válasza horvii96 (#33035) üzenetére


Acef
addikt

horvii96 :K

dussy
Ne pipáld be a felsőt!
+én kiraktam a lezárt képernyőre az exd. ikont, így egy mozdulattal a hívásnaplóba jutok. A gyári tárcsázót/névjegyzéket sosem látom/használom.

[ Szerkesztve ]

(#33038) dussy válasza Acef (#33037) üzenetére


dussy
őstag

:P Máshogy értelmeztem.... Köszi! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#33039) dussy válasza dussy (#33038) üzenetére


dussy
őstag

Lehet rosszul csinálom, de nekem továbbra is a gyári napló nyílik... A lezárt kijelzőnél egy karikában a nem fogadott hívások száma... Ha így nyitom a kijelzőt, akkor egyből oda dob. Lezárt kijelzőn nem használok ikonokat...

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#33040) Acef válasza dussy (#33039) üzenetére


Acef
addikt

Tegyél egy próbát az enyémmel.

Blogomban, a Tipp fejezetben:
exDialer:
Én a gyári tárcsázót egyáltalán nem használom, de marad a rom-ban, kell.
Minden funkciót az Exdialeren használok, hiszen lényegesen gyorsabb, és szebb.
Beállítás:
1., a gyárit kitörlöd a főképernyőről, és helyette kirakod (akár dokk-ba is lehet) az exdialer tárcsázót és a névjegyeket is.
2., nagyon fontos az exdialer beállítása. Csinálj egy biztonsági mentést az exdialerrel (SD/com.modoohut.dialer), majd cseréld ki a filet arra, amit a mappámban találsz (Én ezzel a beállítással használom, +Black ICS téma),
3., exdialer / bal érintő / beállítások / haladó / visszaállítás. Ezzel azt a beállítást kapod amit Én használok.

Mappában a file. Megvan még a linked-hozzáférésed??

[ Szerkesztve ]

(#33041) horvii96 válasza Acef (#33037) üzenetére


horvii96
tag

Felraktam Nova Lauchert is.És eszméletlem gyors a teló, rá se ismerek.:)
Még egyszer Köszönöm Acef, minden tiszteletem a tied. ;) :U

(#33042) Acef válasza horvii96 (#33041) üzenetére


Acef
addikt

Tovább állítható:
-fejlesztőiben a három animáció
-Nova-ban a görgetés/animáció sebessége

(#33043) Mr.Franczy válasza dussy (#33039) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Szia.
Van hozzá kiegészítés az áruházban, töltsd le és menni fog rendesen a nem fogadott híváskezelés!!

Gazember

(#33044) horvii96 válasza Acef (#33042) üzenetére


horvii96
tag

Ha az akkuhasználatnál az ébrenlét sokkal több mint a képernyő bekapcsolt álapota, azzal mit lehet csinálni?

(#33045) snowdog válasza horvii96 (#33044) üzenetére


snowdog
veterán

Meg kell keresni, hogy mi tartja ébren a gépet. A múltkor egy hasonló kérdésre két programot ajánlottam.

(#33046) horvii96 válasza snowdog (#33045) üzenetére


horvii96
tag

Tudnál ebbe segiteni?

(#33047) snowdog válasza horvii96 (#33046) üzenetére


snowdog
veterán

Sajnos csak ennyit. [link] Ezekkel keresd meg mi tartja ébren a gépedet. A keresést magadnak kell elvégezned.

[ Szerkesztve ]

(#33048) norbi81


norbi81
csendes tag

Sziasztok!

Február óta van meg a független S Advance-om,és a kies frissítette nekem JB-re. Az utóbbi időben szinte minden akadozott, fagyott stb-stb. Olvasgattam a fórumot és addig eljutottam a blog-ok alapján (Acef, ngabbi Carline stb.- ezúton is köszönet), hogy repart LQE JB, CWM, CoCore 6.8. A fagyások meg is szűntek teljesen, viszont az akksi jobban merül. Ugyanazok az app-ok vannak rajta, mint korábban, beállítások is ugyanazok.

Tudna valaki segíteni, hogy lehetne ezt orvosolni? Kezdjem előről?

Köszi

(#33049) scyllarus válasza norbi81 (#33048) üzenetére


scyllarus
veterán

+FMOD. Soha nem volt ilyen jó akkuidőm, mint ezzel a kombóval.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#33050) norbi81 válasza scyllarus (#33049) üzenetére


norbi81
csendes tag

megpróbálom, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.