Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Tyer


Tyer
őstag

Sziasztok!
Melyik most a legújabb, használható ROM?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39002) Balathruin válasza Tyer (#39001) üzenetére


Balathruin
veterán

Üdv. :)
Hát, a gyári 4.1.2 is használható, de az már más kérdés, hogy falhoz kívánod-e vágni a telót. Ha egy normális, stabil rom kell, akkor mehet az Fmod (kipucolt gyári deodex, esetleg 1-2 extra/változtatás). CM11-nél általában szokott bug lenni, meg nem működik valami, stb. Bár azokban bőven vannak extrák, nem biztos, hogy megéri azt használni, szóval valamelyik Fmod rom + CoCore (8.6) kernel. Acef m blogja

(#39003) Acef válasza Balathruin (#39002) üzenetére


Acef
addikt

Balathruin
m :K

Paul.H
köszi a visszajelzést
örülök, hogy bevált

[ Szerkesztve ]

(#39004) Tyer válasza Balathruin (#39002) üzenetére


Tyer
őstag

4.1 használhato??? Szarabb, mint a 2.3.6... Barátnöm telojárol van szo... Ő falhoz akarja vágni...:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39005) Balathruin válasza Tyer (#39004) üzenetére


Balathruin
veterán

Persze, hogy használható! :)

Fmoddal. :D

(#39006) reap3r válasza Balathruin (#38908) üzenetére


reap3r
aktív tag

Bocsi,ha hülyeséget kérdrzek,de mire jó a Cocore manager,mi a haszna? Hogy tudom feltelepíteni?

(#39007) Balathruin válasza reap3r (#39006) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem kell terminál emulátorban írogatni a kódokat, init.d-t csinálni, stb. Egy alkalmazásban simán beállítod a kernel cuccait, majd az boot után aktiválja is. 1.7 még init.d-s volt, 1.8 óta már nem az. Felrakni úgy tudod, hogy XDA-n megkeresed, leszeded, fájlkezelővel a belső tárhelyen a download mappából felrakod. Akkor éri meg használni, ha nyomatod az overclockot a legfrissebb kernellel. 8.6-tal nem működik.

(#39008) reap3r válasza Balathruin (#39007) üzenetére


reap3r
aktív tag

Ezzel akkor bátran húzhatom a procit? Ha esetleg itthon vagyok,teló töltőn és esetleg vmi komolyabb játékon szeretnék játszani akkor az overclock segít vmit? Vagy az amit hoz nem annyira észrevehető? Vagy esetleg tudsz javasolni beállítást,ami nálad jó volt? (esetleg akku kímélőbb vagy jobb teljesítményű beállítást)

[ Szerkesztve ]

(#39009) Acef válasza reap3r (#39008) üzenetére


Acef
addikt

Azért óvatosan, ne tedd tönkre a tel-t.
Amikor húzod, akkor van amiben nyersz, van amiben veszítesz.

(#39010) Balathruin válasza reap3r (#39008) üzenetére


Balathruin
veterán

Procit húzni úgy tudod, hogy először performance módba rakod, aztán felpakolod a max. sebességet. GPU OC boostot használ, mert gondolom akkor többet kap a mali, de 400-480 helyett 400-710 azért sokkal durvább. Sebességnövekedés akkor lesz, ha nincs ramhiány. Sajnos ez egy gyenge pont, hiába gyors az egész, elfogy a ram nem tudsz mit csilálni... Esetleg növeled a zramot (ram tömörítés, 200MB-t ajánlott betömöríteni, hogy legyen elég a többi cuccnak, vagy swap-ot használsz, bár azt CoCafe nem ajánlja). Akku kímélő megoldás lehet a 600 vagy 800MHz max. + SmartassV2, mert az okoska viselkedés próbál minél kisebb órajelet berakni. Ami még nincs a CoCore Managerben az az alulfeszelés, még az tud valamennyit javítani, de az újraindításnál visszaáll ha nincs init.d-ben. Ez utóbbival elég óvatosan kell, mert van olyan sebesség ahol mondjuk 4 lépéssel (-12.5mV) le tudod húzni, de van olyan is ahol már csak 2-vel.
Más: Egyszer kipróbálnám azt a kényszerített OTG féleséget (nem működik, de áramot tud leadni), egy kis chipset ventit adni szegény 40+ fokos SoCnak. :D

(#39011) Tyer válasza Balathruin (#39005) üzenetére


Tyer
őstag

Fmod? az mi az? Nem értek én ilyenekhez...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39012) Balathruin válasza Tyer (#39011) üzenetére


Balathruin
veterán

Egy jól működő rom a telóra, Acef készítette.

(#39013) TripleM


TripleM
tag

Sziasztok! I9070P telefonom van, másfél éve vettem és még fél évet kéne kibírnia, de valami iszonyat használhatatlan tud lenni elég gyakran. GB-vel vettem, most JB van rajt amit Kies-sel tettem rá fel. Tudtok valamilyen viszonylag könnyen és gyorsan kivitelezhető megoldást? (root, custom rom, stb., a gond hogy semennyire nem értek ezekhez a dolgokhoz)

(#39014) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok! Van a családban egy ilyen készülékünk, de sajnos elég sok a probléma a sebességgel... Szeretnék egy főzött ROM-ot feltenni amivel remélhetőleg sebességjavulást érhetünk el, illetve egy útmutatót hogyan is lehet azt telepíteni. Anno egy Zte Blade-t flashelgettem de az gyerekjátéknak tűnik ahhoz képest, amikbe ennél a mobilnál beleolvastam. Ezért kérem a ségítségeteket. Előre is köszönöm! :)

(#39015) demars válasza TripleM (#39013) üzenetére


demars
addikt

Aksomatic nak is szól!
Olvassátok el az összefoglalót!
Utána ismét...
Majd fentebb irt egy cimbi Acef néven... neve alatt ott a blogja!!!!! Na azt is olvassátok el, legalább 3 -4 x.
Abban le van minden írva.
Ha ezután is van kérdés tegyétek fel bátran! Segítünk!
Fmod hoz hozzáférést Acef ad, ha elkülditek neki pm ben a gmail cimeteket.
Sok sikert!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#39016) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Pac-man romot szeretném letölteni(a legújabbat)az xda-rol,de átirányít a saját oldalára ahol egyszerűen nem tudom melyik az advance-hoz való rom.Ezt a romot szeretném [link] .Előre szólok nem rom ajálgatás kell ,már próbáltam párat és az f-mod-ot is,jó az f-mod de az aksimnak baja van ami az f-modal és gyári rommal egyaránt úgy jelentkezik ,hogy 40-60 %-nál hirtelen kikapcsol,vagy inkább olyan mintha kivenném az aksit,szóval rögtön elmegy minden(és már mindent próbáltam és negy egyszer).Ezt kitkat-el nem csinálja.Ezért most ezt a pac-man romot szeretném letölteni,most a LiquidSmooth-ot használom ami szerintem nagyon jó de kiváncsi vagyok erre is.Ha lehet egy közvetlen linket adjatok .Köszönöm előre is!

(#39017) vazzz válasza Imi1981 (#39016) üzenetére


vazzz
őstag

(#39018) Imi1981 válasza vazzz (#39017) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! És gaaps van hozzá?Vagy jó akármilyen kitkat gaaps?

(#39019) Piloss válasza Imi1981 (#39018) üzenetére


Piloss
senior tag

Bármelyik jó

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#39020) Imi1981 válasza Piloss (#39019) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké és kösz a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#39021) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!
A 4.2-es Samsungok felületét nem lehet valahogy egyszerűen felvarázsolni a telónkra :F

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#39022) Titmouse09 válasza Titmouse09 (#39021) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

ez szerintetek jó?
esetleg valaki nem csinált még ilyet?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#39023) Gery1987 válasza Titmouse09 (#39022) üzenetére


Gery1987
őstag

Általában témákkal vagy valamilyen alap launcher témájaként fel lehet ezeket tenni, de hogy konkrétan azt fel lehet-e tenni, erősen kétlem mert a 4.2 óta a Samsung eléggé belenyúlt a felületbe, főleg a beállítások részén. Az totál másképp néz ki. Párom Ace 3 LTE-jén is 4.2.2 van, és a menübe lépésig ugyanaz onnantól hót más a kettő.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#39024) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Melyik a leggyorsabb kit kat rom a telefonra?

(#39025) vazzz válasza bajzal (#39024) üzenetére


vazzz
őstag

Szerintem a Liquidsmooth. Elég stabil, jól konfigurálható és gyorsabb, mint a jelenlegi tc, vagy maclaw cm11. Másik kedvencem a resurrection remix, eddig nálam bevált. Épp ma jött ki belőle az utolsó build, sajna nem is lesz már több. Ezt még nem próbáltam, de holnap felrakom. Amúgy meg kb egyforma mind, nekem valamiért a legfrissebb liquidsmooth érződik a leggyorsabbnak.

(#39026) kalasz


kalasz
tag

Szia vazzz!
Az "Resurrection Remix" rom-ba mikent lehet a sima e-mail fiokot beleaplikalni? Van egy t-mobilos fiokom es sehogy sem tudom hasznalni, pedig az RR rom nagyon tetszik. Ha esetleg van valami otleted kerlek oszd meg legyszives. Elore is koszonom :)

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#39027) vazzz válasza kalasz (#39026) üzenetére


vazzz
őstag

Ugyanúgy kell beállítani, ahogy a többi romnál. Hogyan próbáltad?

(#39028) kalasz válasza vazzz (#39027) üzenetére


kalasz
tag

Nem a beallitassal van gondom, nem is talalom az apk kozott. Pedig mar egy par fajta gapps-ot kiprobaltam. Legutobb ezt "CM11 Android v4.4.2 Custom Aroma GApps".

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#39029) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Csá!

A telefonom el kezdett szarakodni. Azt hittem szoftveres, de nem. Be van dugva a töltő nem tölt. Ha pedig rájön és mégis tölt és kihúzom azt írja hogy tölt tovább. Persze nem, mert nincs bedugva semmi. Ez persze durván meríti.

Szerintem itt valami hardver hiba van. Jártatok már így?

(#39030) Gery1987 válasza Nyirike (#39029) üzenetére


Gery1987
őstag

Lehet, hogy az akksi v a töltő a szar. De akár SW is lehet. A fene se tudja. Egy SW csere nem ártana. Ha az nem segít akkor jöhet az akksi v töltő.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#39031) Csori72 válasza Gery1987 (#39030) üzenetére


Csori72
aktív tag

a töltőt szerintem ki lehet hagyni a sorból, mivel ha kihúzza akkor is azt jelzi a készülék, h még mindig tölt.

..:: 1+TTTTT ::..

(#39032) Comecee válasza Nyirike (#39029) üzenetére


Comecee
csendes tag

Én is jártam így, egy pár hónapja. Hardver hiba. Nekem, az usb csatlakozóba nézve, az egyik érintkező fel van gyűrődve. Ezért, nem is tudom a gyári töltővel tölteni, hanem a gyári usb kábelt, egy LG töltővel párosítva.
Aztán nekem is van, hogy akar 60-80%-os töltöttségnél kikapcsol és csak töltőre rakva kapcsol be! Szerintem fals értéket mutat a töltöttség jelző is.
Mert van, hogy fél óra alatt is feltöltödött...
Elmúlt már 1 éves. Szerintem ennyit bírt az akksi. Napjában 2-3x töltöm. Csak akkor bír ki 1 napnál többet, ha mindenféle hálózati kommunikációs dolgot (gps, wifi, mobilnet) kikapcsolok...
Már próbáltam az itt olvasott tanácsot is, hogy kikapcsolt állapotban töltöttem, többször is, többféle rommal, kernellel.

Ezért már vissza is raktam a gyári repartosat, hogy bevigyem a telenorhoz gariztatni (nálunk nincs szerviz).
Csak húzom a dolgot, mert nem szívesen válok meg tőle, így viszont kínlódok a gyári JB-vel... :-(

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#39033) flash- válasza vazzz (#39025) üzenetére


flash-
veterán

és ez a Liquidsmooth vagy a többi hol tart? mik a hibák,mik azok a dolgok amikben kevesebb a gyáritól?

tehát milyen funkciók nem működnek?
wifi megosztás?rádió,wifi gond, vagy egyéb bug?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#39034) zoleevolley


zoleevolley
csendes tag

Sziasztok! Folyamatosan megtelik a telefon belső tárhelye. Nem használok túl sok appot (a frissítések is le vannak tiltva) fényképeket és videókat a memória kártyára teszi. Valami mégis eszi a helyet, nem folyamatosan, hanem hirtelen megtelik a memória. Olyan is előfordult, hogy kint voltam egész éjjel egy eldugott kis kerti házban, ahol nemhogy wifi, még térerő sem volt, telefon egész éjjel a zsebemben, reggel mikor ránéztem, hogy mennyi az idő, láttam hogy megtelt a memória. Ilyenkor factory reset és megoldódik, de teljesen véletlenszerű időközönként fordul elő, valamikor fr után 1 hónappal jelentkezik a hiba, de valamikor 1 nappal fr után. Van ötletetek mitől lehet és mi lehet a megoldás?
Köszönöm

(#39035) Imi1981 válasza vazzz (#39017) üzenetére


Imi1981
veterán

Valami nem jo mert mindig instalacion aborted van!Biztos azok a jók galaxy s advancedhez ?

[ Szerkesztve ]

(#39036) Balathruin válasza zoleevolley (#39034) üzenetére


Balathruin
veterán

Elég érdekes... Nem tudom mennyire terjednek, de nem lehet, hogy vírus? Esetleg egy teljes újrarakást próbálhatnál. A Factory lehet nem elég.

(#39037) szabacsik


szabacsik
őstag

Sajnos másfél év használat után megtört a gyári fülhallgató és ugyan ilyet szeretnék venni mindenképpen. Valaki tudja a kódját vagy a teljes nevét ami alapján tudok keresni? Mennyibe kerülhet kb? Szívem szakad meg érte, de jól bírta.

/\____/\

(#39038) csabika0079


csabika0079
csendes tag

Sziasztok

Telepítettem a CM11-et és nem találok pár dolgot. Először is hogy lehet átpakolgatni meg elrejteni az ikonokat az alkalmazások között, valamint van-e valami FM rádiós app ami működik is?

(#39039) vazzz válasza kalasz (#39028) üzenetére


vazzz
őstag

Az email.apk-nak semmi köze a gapps-hoz, azt a rom tartalmazza.

flash- Nem vagyok hardcore user, wifi megosztást, fm rádiót pl. soha nem használtam. Tulajdonképpen nem is emlékszem már a jb-re, mert 1 éve használtam utoljára, így nem tudom, miben több/kevesebb a jelenlegi vonal. Vannak még olyan nightly verziók minden buildnél, amik ratyik, de jellemzően minden működik. Wifi-t már rég megoldották, kamera jó, telefonálás közbeni hangerő problémák, gps gondok nincsenek. Mostanában van olyan néhány romnál, hogy elcseszik a kernelt, nem ismeri fel pl. az exfat-re formázott sd-t, nem mindegy, melyik gapps-ot teszed fel, de ezeket általában hamar javítják. Alapjában véve használható a 4.4-es vonal.

Imi1981 Biztos, hogy azok valóak a telóhoz, a nevében is benne van a "janice". A status 7 error az updater script hibája. Törölni kell belőle a telefon azonosítására vonatkozó sort. Keress rá a status 7-re, megtalálod a megoldást.

(#39040) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Felraknám a jetMOD-ot (tehát ugye GB kell!)
Mi a véleményetek róla ? Akksi idő milyen ? Illetve , arra van alap beállítási lehetőség , hogy százalékos aksi kijelzés legyen ?

Így telepítem az jó ?
Fel a GB (2.3.6 - nggabi leírása alapján az android forum.huról)
Root telepítése ( ugye odinal kell , csak nem találom az ehhez "I9070XXLK2 TMHLK1" a xda topicban nem találtam , hol találom meg ? :\)
Majd , akkor mehet a rom fel flashelése ?

Előre is kösz :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#39041) pinnacle válasza szabacsik (#39037) üzenetére


pinnacle
nagyúr

EHS64ASFWE gyárit vegyél, mert az utángyártott nem szól ilyen jól. T-Mobile-nál vettem, 3550Ft volt. Szervizben vegyél, mert ha jól értettem, ezt csak ott lehet kapni, nincs is fent a honlapon.

(#39042) vazzz válasza Roxkex (#39040) üzenetére


vazzz
őstag

Tólem tölthető: [link]

(#39043) Roxkex válasza vazzz (#39042) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi !! :)
És akkor a telepítés úgy jó lesz ahogy mondtam ? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#39044) Balathruin válasza vazzz (#39039) üzenetére


Balathruin
veterán

1 éve nem volt (akár moddolt) gyári ? :D Akkor nem tudod meg soha, hogy milyen jó az Fmod...

[ Szerkesztve ]

(#39045) vazzz válasza Roxkex (#39043) üzenetére


vazzz
őstag

Igen.

Balathruin De, tudom milyen az fmod. Annak idején chuckybean volt az etalon stock jb-re alapuló rom, ezt hegesztette mindenki, én is, acef is. Szerintem az elsők között teszteltem, és javasoltam neki, hogy nyugodtan ossza meg másokkal is. Az fmod név még csak ezután jött :)

[ Szerkesztve ]

(#39046) Balathruin válasza vazzz (#39045) üzenetére


Balathruin
veterán

Alpha-béta teszt? Nem rossz. :D

(#39047) zoleevolley válasza Balathruin (#39036) üzenetére


zoleevolley
csendes tag

Szia! Nem tudom mit takar a teljes újrarakás. Nem hinném, hogy vírus, bár ki tudja. De google playről van minden programom, gépre csatlakoztatom néha, képek feltöltése miatt, de a gépemen is naprakész vírusirtó van. Persze ettől még lehet, hogy vírus. Leírnád, hogy pontosan mit is értesz a teljes újrarakás alatt?

(#39048) Acef válasza vazzz (#39045) üzenetére


Acef
addikt

:K igen! Abból lett a 130417, és az még valóban a chucky-ból készült.

(#39049) Balathruin válasza zoleevolley (#39047) üzenetére


Balathruin
veterán

Repart JB. Újrapartíciózza a belső memóriát, tehát mindent gyalul + tiszta rendszert rak fel. Windows vírus nem hinném, hogy megy rajta, más linuxos se hinném, de manapság ki tudja...

(#39050) zoleevolley válasza Balathruin (#39049) üzenetére


zoleevolley
csendes tag

Elolvastam a leírást, nem tűnik túl vészesnek. Megcsinálom, hátha segít. Köszönöm szépen a segítséged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.