Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Simba86 válasza demars (#25000) üzenetére


Simba86
senior tag

nem írom az ébresztőt, mert nekem és még jónéhány embernek (pl kali felesége) tökéletesen működik, soha nem volt vele bajom, szóval rejtély, h mi okozza bizonyos telefonokon ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#25002) CoolMan válasza Simba86 (#25001) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A gyári ébresztő nálam is tökéletesen működik. (Pedig a JB Kies-el lett frissítve.)

(#25003) Gedeon31 válasza CoolMan (#25002) üzenetére


Gedeon31
addikt

Holnap ki próbálom a gyári ébresztőt nekem már úgy jött a telefon Jb volt rajta. Ébredek e vagy sem :)

Amúgy a T-mobilenál még mindig felkészült emberek dolgoznak,ha valaki megkérdi GB vagy JB van e a telefonon ,ha webshopból rendel ,pár nap kell nekik míg utána néznek szerintük még mindig GB-vel árulják :D

(#25004) CoolMan válasza Gedeon31 (#25003) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A T-mobilnál vettem én is május végén (GB volt rajta, majd Kies-el frissítettem mivel felajánlotta) azóta nem volt gondom az ébresztővel, naponta arra kelek, igaz mással sem eddig. :K

(#25005) takacstomik


takacstomik
csendes tag

Én eleve Jb-vel kaptam és ébreszt.

Mindig buh (z) eráljátok a telefonotokat. Ilyen rom olyan mod. Aztán csodálkoztok ha nem megy meg fagy - Takács Tomi

(#25006) Gedeon31 válasza CoolMan (#25004) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem már JB volt rajta 2 hete vettem.

Eddig nekem sem volt gondom vele a héten viszont 2X is. Egyik este repülő módba tettem ,majd reggel meglepődtem ,merült több mint 20%-ot. Valami beragadt esetleg nem tudom.

A másik mikor újra indítottam egyik nap 40% töltöttségről újra indítás után felment 50%-ra.

(#25007) demars


demars
addikt

Más téma: gyári FM rádió használhatatlan. Nem fog egy adót sem tisztán (nálam). Nem találom az rds- t sem. Ehelyett is van jobb app?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#25008) Acef válasza Gedeon31 (#25006) üzenetére


Acef
addikt

NAGYON sokat van ébren a tel.
Miket telepítettél utólag?

Próbálj visszafelé törölgetni, vagy JB újrahúzás odinnal, előtte formázás, reset, ..

[ Szerkesztve ]

(#25009) Gedeon31 válasza Acef (#25008) üzenetére


Gedeon31
addikt

Igen ez már nekem is feltűnt sokat van ébren.

Tegnap elmentettem a letöltött appokat ,de még nem volt időm újra rakni.

Először megpróbálok egy factory resetet , hátha ez segít.

(#25010) Acef válasza Gedeon31 (#25009) üzenetére


Acef
addikt

Ne a factory-t!

Ezt csináld:
Gyári vissza sd formázással.
Ez kiatakarítja a belső sd-re "ragadt" app maradványokat is.

americanidiot: igen, odinnal csináld, figyelj a esetleges nfc, P-re.
Előtte szintén a gyári vissza sd formázással.

[ Szerkesztve ]

(#25011) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

LQE-t fel lehet rakni GB-re (ODIN-nal) ?

Szerk.: Köszi Acef!

[ Szerkesztve ]

(#25012) Gedeon31 válasza Acef (#25010) üzenetére


Gedeon31
addikt

Oksa az egyszer már megvolt mikor megjött a telefon,de most meg csinálom ujra.

(#25013) Gwom


Gwom
tag

Üdv! Hogy tudom visszarakni a GB-t? Megvan a fimware, ODIN-nal vissza tudom rakni?

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25014) kali válasza Gwom (#25013) üzenetére


kali
legenda

szia,

csak azzal tudod visszatenni, minden állomány a megfelelő helyre betallóz, re-partition kipipál, és mehet a folyamat.
amennyiben csak egy állományból áll a gb firmware, úgy az nem lesz okés!

Gedeon31; az akkumulátoros statisztikában melyik folyamat százalékos értéke magas?

[ Szerkesztve ]

(#25015) Gwom


Gwom
tag

Oké, köszi!

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25016) Gwom válasza kali (#25014) üzenetére


Gwom
tag

Hogy érted, hogy egy állomány?

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25017) Gedeon31 válasza kali (#25014) üzenetére


Gedeon31
addikt

Általában az androidon rendszer meg az ébrenlét.

(#25018) #33253120 válasza e-mber (#24738) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az ilyen gyorsgombokat rakd be circle launcher widget alá. Lehet kis méretű, és teljesen átlátszó indítót is csinálni neki.
Nálam csak az Alkalmazások gomb van kint alul, meg négy circle launcher widget a különböző kategóriába szervezett alkalmazásaimnak.
Azóta ritkábban hívok fel véletlen mindenféle népeket, meg a háttérkép sincs elrontva mindenféle ikonnal....

(#25019) kali válasza Gwom (#25016) üzenetére


kali
legenda

odin alatt amennyiben olyan firmware van, ami csak egy állományból áll, azt a pda részhez kell betallózni, de ekkor nem adott a re-partition lehetősége, viszont a jb -> gb visszalépés nem egészséges dolog ilyen módon, olyan firmware kell, ahol adott a *.pit, csc...stb is, ezeket a megfelelő helyre betallózni - annak függvényében, hogy hány állományból áll a firmware -, re-partition kipipál, és mehet a visszaállítás a régebbi firmware verzióra.

Gedeon31; nincs fent viber, facebook vagy hasonló alkalmazás?
jellemzően ezek tekerik az android folyamatokat lezárt képernyő mellett is, húzós merüléseket okozva.

[ Szerkesztve ]

(#25020) Gedeon31 válasza kali (#25019) üzenetére


Gedeon31
addikt

Facebook messenger van csak ,de ha most se lesz jó leszedem.

(#25021) Pietrosz válasza demars (#25007) üzenetére


Pietrosz
addikt

Spirit FM egy próbát megér.

(#25022) #33253120


#33253120
törölt tag

flash Minek? Tökéletes nálam.
Pietrosz Ebből az ingyenes lockolt, és a fizetőssel lehet sima fm adásokat fogni? Vagy hogy van ez?

(#25023) #33253120


#33253120
törölt tag

Jött valami rendszerfrissítés.
Kezdőképernyő, meg Jelly Bean.
Mi ez?

(#25024) jani8787


jani8787
tag

A Kies miért nem frissíti nekem az 9070P-t? Azt nem tudja? Arra is van már JB ugye? köszi...

(#25025) Pietrosz válasza #33253120 (#25022) üzenetére


Pietrosz
addikt

Mindkettővel lehet "sima" adásokat fogni, de a fizetős okosabb. pl elmenthető adók, lockscreenen is lehet vezérelni, rds

(#25026) #33253120 válasza Pietrosz (#25025) üzenetére


#33253120
törölt tag

Értem. Köszi.
És melyik?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25027) kali válasza jani8787 (#25024) üzenetére


kali
legenda

melyik régió/szolgáltató?

(#25028) Pietrosz válasza #33253120 (#25026) üzenetére


Pietrosz
addikt

Inkább itt: [link]

(#25029) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

sziasztok, gyári androidot szeretnék tenni a telefonra JB-t touchwiz nélkülit, melyiket érdemes?

(#25030) demars válasza Pietrosz (#25025) üzenetére


demars
addikt

Ilyesmire gondoltam én is. Köszi.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#25031) kali válasza DuDieHUN (#25029) üzenetére


kali
legenda

szia,

szerinted milyen lehetőségeid vannak/lennének?
van s advance telefonra touchwiz nélküli gyári - jelly bean - android verzió?

[ Szerkesztve ]

(#25032) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok:)

Érdeklődésként nemrég átfutottam a jelenlegi androidos telefonok listáját a felső-közép,felső kategóriában...azt már megállapítottam hogy most az S Advance best buy lett és szerintem már a Samu egyik kasszasikere lett a mostani árakkal..A termékpalettákat nézve a megjelölt két kategóriában ahogy figyeltem a legtöbb telónak már 1Gb vagy afölötti RAM-ja van az Advance-mnek meg ugye csak 768Mb. A kérdés, hogy szerintetek a-256Mb mennyire lesz majd korlátozó a telónál most és a későbbiekben?mi az ami megakaszthatja?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25033) kali válasza Vartanus (#25032) üzenetére


kali
legenda

szia,

az android alatt fontos tényező a ram mennyisége, ezért inkább csak ár/érték arányban nagyon jó az s advance, 1 gigabyte ram mellett pörgősebb lenne.
az 1 gigbyte ram verziós típusok megakasztása sem nehéz, szóval így nehéz viszonyítani, ez inkább annak a függvénye, hogy mire használod a telefont.
minél több alkalmazást/folyamatot akarsz futtatni egyszerre, annál szűkebb keresztmetszet a kevesebb ram.

(#25034) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Hali!
Meghalt a galaxy s advance telom. Teljesen süket nem kapcsol be nem reagál semmire sem. Ilyenkor mennyi idő a garanciális javítás/csere?? És muszály a t-mobilba vinni? Mert anno a sony xperia telommal a cordon elekctronics-hoz kellett innem kikerülve t-mobilt.

Feri

(#25035) kali válasza fermacht1994 (#25034) üzenetére


kali
legenda

szia,

a recovery és a download mód sem működik?
másik akkumulátorral van lehetőséged kipróbálni? hátha csak az adta meg magát...
legyen beregisztrálva a telefon a my samsung felületére, és ne vidd sehová, hanem hívd ki érte a garis futárt, úgy a leggyorsabb, mivel ha nem közvetlenül a központi/gyorsszervizek valamelyikébe viszed, akkor közel 2 hét is lehet, mivel oda továbbítják és onnan vissza a leadási helyre.
a my samsung felületén kell kitölteni az igénylést, egyszerűen és gyorsan intézhető minden, és így az elszállítást követően - lehetőség szerint - egy munkanapon belül javítják, addig is adnak cserés telefont, és vissza is szállítják majd, persze mindezt díjmentesen!

(#25036) demars válasza kali (#25035) üzenetére


demars
addikt

Ha pl nem megfelelő rom van rajta és ha pl akku hiba miatt tesznek bele újat mi van ha lecsekkolják a mókolt romot... akkor is ingyenes?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#25037) kali válasza demars (#25036) üzenetére


kali
legenda

mókolt állapotban nem viszünk/küldünk szervizelésre telefont, mert megvon(hat)ják a garanciát, amellett fizetős is lehet a dolog, tehát nem ér annyit az egész!

[ Szerkesztve ]

(#25038) Csabi1984


Csabi1984
addikt

sziasztok! Átvettem édesanyámnak a készülékét Gyári Jelley Bean-nel. Ég és föld a különbség amikor én Kiessel tettem fel a telefonomra. Laggolás nekem sem volt jellemző. Viszont az akku idő 3-4 egységgel tér el alapjáraton.Videó felvételt követő lejátszás itt is remegős Az tuti ha újat kapok és jelley bean akkor örülök,ha Gb akkor Samsung szervizbe bemegyek és a szoftverező géppel rátolom :DD

A kérdésem a szervizre vonatkozik elvileg be van rendelve egy LCD kijelző de nem tudni mikor jön be 1-hét de az is lehet külföldről kell. Ha nem sikerül a következő javítással a hiba beküldöm gyors szervízzel

(#25039) Nerd


Nerd
aktív tag

Keszul az ubuntu a telefonunkra? :Y

[link]

(#25040) DuDieHUN válasza kali (#25031) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

"van s advance telefonra touchwiz nélküli gyári - jelly bean - android verzió?"

reméltem hogy van valahol , de ezek szerint nincs :(

(#25041) varos


varos
tag

Sziasztok!

Valakinek már kijött Vodafonenál a JB frissítés Kiessen keresztül vagy már Samsung szervizben felrakták neki?

(#25042) #33253120


#33253120
törölt tag

32-es kártyát mivel, hogyan kell formázni, hogy jó legyen?
A telefon ha formázza akkor nem igazán jól másolódnak rá a fájlok... :( Se usb-n, se kártyaolvasóval, se tc+lan plugin nem adja a Royalt.... :(

(#25043) Logeeen válasza #33253120 (#25042) üzenetére


Logeeen
senior tag

Szerintem berakod kártyaolvasóba, betolod a gépbe aztán alapbeállításokon leformázod. :)

#Xiaomi 13T#

(#25044) #33253120 válasza Logeeen (#25043) üzenetére


#33253120
törölt tag

Alapbeállítással? A fat32-nek vannak valami korlátai.... Szektorméretet mire érdemes állítani?

(#25045) Logeeen válasza #33253120 (#25044) üzenetére


Logeeen
senior tag

Én 16-ost így formáztam. Az NTFS-t nem biztos, hogy lekezeli a telefon...
De az okosabbak tuti segítenek.
Nekem így nem volt vele gondom...

#Xiaomi 13T#

(#25046) #33253120 válasza Logeeen (#25045) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem van ami megmarad, van ami eltűnik ha rámásolom. Telefonnal lett formázva.

(#25047) lehella válasza #33253120 (#25044) üzenetére


lehella
senior tag

FAT32-re nem lehet 4gb-nál nagyobb fájlt tenni, de telón talán nem életveszély ez :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25048) #33253120 válasza lehella (#25047) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem is akarok nagyobbat tenni rá, de ma rányomtam 10-15G zenét, a maradékra filmet, meg kis helyet hagytam az alkalmazásoknak, de valami miatt csak pár giga adat van meg, a többi meg bekerül a Foundba másolás után amikor meg akarom nyitni...
Nem régi beszerzés, és nem tudom, hogy kártyahiba van, vagy rosszul van formázva. Valahogy rá kellene jönni. Azért vettem mert mostanában sokat vidékezünk. Még van 7 órám az indulásig, utána egy hét múlva leszek megint. Jó lenne valami megoldás, mert nincs tv és térerő a szálláson. :)

(#25049) diankeito


diankeito
csendes tag

Sziasztok!
Nemrèg vettem egy ilyen kèszülèket t-mobilosat, frissitettem jb-re kiessel, azòta kifagyogat, lassuak az appok, videolejàtszàs èlvezhetetlen, a navi el sem indul. Van valami lehetösèg itthoni problèma megoldásara ,vagy vigyem szervízbe. Garanciát semmiféle képpen nem akarok veszíteni.

(#25050) flash- válasza ntomi0730 (#24984) üzenetére


flash-
veterán

"Felesleges kiírni, mert ez az ébresztő "hiba" nem biztos hogy JB hiba, nem mindenkinél jön elő. Ahogy elnézem jobbára a T-s telefonokat érinti! Az enyém Telenoros, azon már gyárilag JB volt, de mindennap erre kelek, és még soha nem volt probléma (a youtube sem szaggat), az egész rendszer tökéletesen működik!"

szerintem nem jól közelíted meg a dolgot.
a nem gyárit használunk le lehet csökkenteni az esélyét a problámának.ingyen van play-en akkor meg miért ne használnánk más ébresztőt?
semmi előnye nincs a gyári ébresztőnek...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.