Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Nerd válasza gc.zoli (#6050) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ebbol a januari jelly beanbol, nehogy marciusi legyen...

Ennel a telefonnal en nem erzem szukseget a custom romnak. Bladenel ez alap volt. Itt az egy-ket meglevo custom rom szerintem nem hoz akkora megvaltast. Eleg ha rootolod es kipucolod ami nem kell, esetleg meg felcserelheted az sdcard es external_sd pariciokat... bar en meg ezt sem tettem meg...

[ Szerkesztve ]

(#6052) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Sziasztok!

Kb. egy hónapja használom a telefont és eddig meg is voltam vele elégedve, de pár napja az akksi drasztikusan kezd "fogyni". Előtte volt olyan, hogy 4-5 napig is elment (persze csak gsm mód, nincs wifi és mobilnet), most meg egy éjszaka alatt leesik 25%-ot. Az akksihasználatnál az vettem észre, hogy a Térkép és a Fényképező ment, de mitől. Éjjel nem használtam az biztos. Ötlet?

És ha már kérdezek: akkor az lehetséges, hogy a nemrég telepített navigációs szoftver kavar be? Lehet összefüggés a hirtelen akksi teljesítménycsökkenés és az Igo között?

És még egy: Van olyan app, ami t-s nem buherált telefonnál tartósan ki tud lőni alkalmazásokat, hogy azok még véletlenül se induljanak el, illetve újra?

(#6053) gabor20


gabor20
tag

Képzeljétek, az egyik T-ben bepróbálkozott haverom h a boltban is adják meg a netes 10% kedvezményt ha azt akarják h náluk vegye,ne a neten. És belementek!:) Láttatok már ilyet?:))

Amúgy mennyi a szabad RAM a telóban ha Tnél veszik valaki?

(#6054) sdd2 válasza Messzilátó (#6052) üzenetére


sdd2
veterán

Beragadt az a két app, újraindítás vagy egy kilövés megoldja.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6055) golyani válasza gabor20 (#6053) üzenetére


golyani
addikt

nekem meg maguktól felkínáltak egy ~6%-ot. igaz el kellett mennem pénzt felvenni mert számmegtartásnál már nem lehetett kártyával fizetni.
mintha máshol venné 555.

[ Szerkesztve ]

(#6056) fermacht1994 válasza gabor20 (#6053) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

282Mb ramot fogyaszt az 555Mb-ből :) XXLK2 es T-s rom + root és le van szedve szinte az összes gyári alk :)) (google maps, samsung bill, t-s szemét, és még sok má.. )

Feri

(#6057) Nerd válasza golyani (#6055) üzenetére


Nerd
aktív tag

>>>számmegtartásnál már nem lehetett kártyával fizetni.

??? Azert jo nagy marhak dolgozhatnak a T-nel... siman lehat kartyaval fizetni... :W

(#6058) golyani válasza fermacht1994 (#6056) üzenetére


golyani
addikt

nálam is hasonló az 555 használata. 260-310Mb között ingadozik a ram fogyasztás. és nincs letakarítva róla semmi.

Nerd: ez van. fel is hívtam őket, hogy tudok-e kártyával fizetni, jött a válasz tudok persze. aztán mondja a srác mikor ott vagyok, hogy a kártyás fizetés csak új előfizura vonatkozik. ha már átíródik pl anyum nevéről enyémre és díjcsomagváltás van akkor csak kp-vel tudok fizetni, ilyen a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#6059) puskas1993


puskas1993
tag

Hát ilyen nincs. Kb. 10 másodpercre felbukkant, hogy rendelhető a telefon és a várható kiszállítás Dec. 31. :Y
Gyorsan fel is veszem a kosárba, de mire elérek oda, ahol ki kell választani, hogy hogyan szeretném megoldani a fizetést és a szállítást, ott már azt löki be hogy készlethiány miatt nem rendelhető. :W
Ja és persze már a kosárban sincs nekem benne, mert onnan is kivették. :O

Ilyenkor mi a teendő?? Ismét lehet várakozni?

(#6060) golyani


golyani
addikt

be kell slattyogni egy t-hez és ha van hozni, ha nincs akkor elrakatni egyet, ha kapnak :) a bolt valószínű tudja mikor fog készletet kapni, és aznap lehet érte menni.

[ Szerkesztve ]

(#6061) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Nokiáról váltanék androidra, van valamilyen alkalmazás amivel a Nokián lévő sms-ek, névjegykártyák, képek, hangok átvihetőek az új készülékre?
Esetleg a Nokia pc suite által készített mentést át tudja valami konvertálni olyan formátura amit a KIES vagy a az android támogat?
Feleségem telefonja lenne majd és fontos lenne megúszni a váltást adatvesztés nélkül.

A segítséget előre is köszönöm.

(#6062) Arvernia123 válasza sdd2 (#6037) üzenetére


Arvernia123
tag

na át néztem a telefonomat nem találom a képeket sem,pedig a telefon memóriából hoztam át a sd kártyára de ott sem találom,nagyon szépen segítsetek ez ügybe nekem köszönöm

(#6063) Addel válasza golyani (#6055) üzenetére


Addel
senior tag

Ezt mondtam én is, hogy boltban is oda odaadják olcsóbban. Nekem pl. ~10%-ot engedtek el, de valaki itt lehurrogott, hogy biztos annyi volt az ára csak rosszul láttam.

[ Szerkesztve ]

(#6064) golyani válasza Arvernia123 (#6062) üzenetére


golyani
addikt

external sd-t is nézted? sd kártya csatlakoztatva van?

(#6065) Arvernia123 válasza golyani (#6064) üzenetére


Arvernia123
tag

néztem már minden az sd is nincsenek meg

(#6066) Arvernia123 válasza golyani (#6064) üzenetére


Arvernia123
tag

néztem ott is de nincs rajta sehol sem,és nem tudom hogy vissza lehet-e állítani rá vagy nem

(#6067) golyani


golyani
addikt

azoknak a képeknek sztem harangoztak.

(#6068) Arvernia123 válasza golyani (#6067) üzenetére


Arvernia123
tag

hát lehetséges

(#6069) Titmouse09 válasza Nerd (#6045) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

ez jó jel :)
és te T-nél is vetted? (már csak azért, hogy nem P-s verzió-e)

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#6070) k0c2k4


k0c2k4
tag

Lehet hogy hulyeseget kerdek de lehet hogy amiatt jelentkezett nalam (es meg par masik embernek) a gorgetesi hiba mert update elott nem toroltem a data-t/cache-t? Azert kerdem mert lattam hogy azonos PDA-val es CSC-vel rendekezo FW-eknel nem mindenkinel hozta elo a hibat.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#6071) zoli62 válasza fishman985 (#6061) üzenetére


zoli62
addikt

Én az SMS-eket ezzel [link] vittem át.

(#6072) golyani válasza k0c2k4 (#6070) üzenetére


golyani
addikt

nem valószínű, mert én ahogy hazahoztam egyből frissítettem. továbbá a kies is lk1-es csc-t ad fel.

[ Szerkesztve ]

(#6073) ratam23 válasza k0c2k4 (#6070) üzenetére


ratam23
aktív tag

System, Cache, Dalvik Cache és Factory Reset is megvolt mielőtt feltettem a rootolt T-s LK2-es romot odinnal, mégis megvolt a görgetési hiba. :(

[ Szerkesztve ]

(#6074) funk648


funk648
aktív tag

Én amikor megkaptam egyből frissítettem, és nem jött nálam elő ez a hiba. Lehet hogy hülyeség, de nem lehet, hogy csak annál jön elő, akinek előtte root-olva volt a telefonja?

(#6075) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Hogyan lehetne átvinni WP-s telefonról névjegyeket zenéket az Advence-re,van rá valami megoldás? Ha többféle is van írjátok meg.Köszönöm

(#6076) atila4 válasza funk648 (#6074) üzenetére


atila4
senior tag

Nekem nincs rootolva mégis szar a görgetés :(

Windows 11 / Galaxy S24+ / Asus ROG

(#6077) TayRol válasza atila4 (#6076) üzenetére


TayRol
veterán

Mi ez a sz@r görgetés? Nekem nincs root, gyári független de szuper minden.

(#6078) Nerd válasza andrás47 (#6075) üzenetére


Nerd
aktív tag

gmail accountot beallitod a wp-s telefonon, raszinkronizalsz es ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#6079) andrás47 válasza Nerd (#6078) üzenetére


andrás47
senior tag

Szia !

Nem nagy hozzáértő vagyok leírnád lépésről-lépésre hogy kell ?
Köszönöm.
Ezzel mi minden fog átmenni a másikra ?

(#6080) Nerd válasza andrás47 (#6079) üzenetére


Nerd
aktív tag

Lepesrol lepesre nem fog menni, mert mar nincs meg a WP-s telefonom.

Hozza kell adnod, egy gmailes accountot a telefonodhoz. Ezutan ha jol remlik a contactoknal be lehet allitani, hogy hova tarolja...

Elso korben hozzaadnek egy gmailes accountot, es a full szinkronizalast bekapcsolnam. Majd ha vegzett a szinkronizalassal, meg neznem a gmail.com-on a contactjaimat... ha ott vannak a nevek mellett a telefonszamok, akkor minden rendben...

De van sok tutorial ez ugyben: Hatha ez segit

En a WP-s telefonon is gmail accountomra taroltam mindent, igy nem volt problemam az atteressel...

[ Szerkesztve ]

(#6081) golyani


golyani
addikt

az hogy van, hogy EDGE-s hálózattal bejönnek a weblapok, de 3G vagy HSDPA-n eddig csak a play áruház jött be. Hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#6082) andrás47 válasza Nerd (#6080) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm segítséged !

(#6083) k0c2k4 válasza funk648 (#6074) üzenetére


k0c2k4
tag

Nekem nem volt rootolva a telo, Gyari fw-t frisitettem OTA-n keresztul amikor felajanlotta hogy frisitse, le is szedte es akkor mar nem mukodott rendesen a gorgetes... Azota Odinnal visszatettem azt a fw-t amivel kaptam a telot, csak ez oldotta meg a hibat.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#6084) szente


szente
addikt

Sziasztok'

AZ első hsz-ban leírt rootolási módszerrel vesznek a telepített programok?

(#6085) k0c2k4 válasza szente (#6084) üzenetére


k0c2k4
tag

Igen.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#6086) szente válasza k0c2k4 (#6085) üzenetére


szente
addikt

Remek, akkor el is felejthetem a Titanium Backup-ot, hogy lementsem romolás előtt, a programokat? :(

(#6087) k0c2k4 válasza szente (#6086) üzenetére


k0c2k4
tag

Jelenleg csak ez az egyetlen megoldas ameiknem noveli countert... Bar en akkor se ertem hogy ennel a telefonnal miert akartok rootolni meg costum romokat telepiteni...

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#6088) szente válasza k0c2k4 (#6087) üzenetére


szente
addikt

T-Mobile-os, teli van felesleges App-okkal, meg a TouchWiz se az igazi.

(#6089) k850 válasza szente (#6088) üzenetére


k850
addikt

T-Mobile alkalmazások!
-PocketGuide 816 KB
-ZeneCenter 232 KB
-Műsorújság 396 KB
-Árfolyamok 960 KB
---------------
2404 KB ez megközelítőleg 2.4 MB
Ez nagyon komoly érv a rootolás mellett, természetesen számtalan előnye van egy kellően tapasztalt felhasználónak, de szerintem 2.5 MB helyért fölösleges, amikor több mint 2.5 GB szabadon felhasználható hely van.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#6090) k0c2k4 válasza szente (#6088) üzenetére


k0c2k4
tag

Mind1 nem akarok flamelni... De: Azokat az appokat be lehet pakolni egy mappaba; TW nekem se tetszik de nem fogok emiatt mas romot hasznalni, hisz van 100+1 launcher...

[ Szerkesztve ]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#6091) Morris válasza k0c2k4 (#6090) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanezt csináltam én is. Mind ott van egy mappába azt annyi, többé nem zavar :)

(#6092) dashed


dashed
senior tag

Sziasztok.
Ez ha jol sejtem a mi gyari fulesunk csak feketeben?

A mienk EHS64ASFWE a fenti pedig EHS64ASFBE (w=white / b =black gondolom).

Megmondom oszinten a feheret elajandekoztam, viszont eleg jol szolt ugyhogy lehet beujitok egy feketet.

[ Szerkesztve ]

(#6093) wado25


wado25
csendes tag

holnap délutántól az enyém a drága (két év rabszolgasors árán :-D ) ..a kérdés örök..érdemes rootolni a jelly bean előtt vagy bírjam még ki azt a kb 1 hónapot amíg jön a frissítés??

(#6094) gc.zoli


gc.zoli
csendes tag

De hogy lehet nektek a ram fogyasztás 260-310 között?? :Y
Akárhogy is ürítem, 350 alá nekem nem igazán megy, de inkább 400 körül/felett van. Megnéztem
a futó alkalmazásokat is, semmi extra.. Ez a SocialHub vagy mi ez állandóan menni akar pedig azt sem tudom mi ez, állandóan leállítom. Megy a térkép is (két bejegyzése is van), mondjuk ezt sem értem minek ha nem használom épp. Vagy a gyári Email - egyszer sem indítottam el..
Ha kilövök mindent amit csak tudok, akkor is 340 körül van a legkevesebb.

(#6095) k0c2k4 válasza gc.zoli (#6094) üzenetére


k0c2k4
tag

Errol jut eszembe meiknek kell hinni?:P

[ Szerkesztve ]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#6096) tomiii007


tomiii007
senior tag

amugy ez a 768 MB ram ez mennyire elég? szoval nem akadnak az alkalmazésok ha sok fut a háttérbe vagy mennyit bír el?

(#6097) Giovanny75 válasza szente (#6084) üzenetére


Giovanny75
csendes tag

Szerintem meg nem vesznek! :)

Isten barmai lassan őrölnek!

(#6098) k850 válasza gc.zoli (#6094) üzenetére


k850
addikt

Örülj neki! :DD Az értelmezésem szerint te félreérted a dolgot, ebben az esetben a szabad memóriát mutatja, minél nagyobb a szám annál kevesebb alkalmazás fut a háttérben.
Egyébként fölösleges manuálisan szabályozni, úgy sem fog jobban működni a telefonkészülék. Profi programozók úgy optimalizálták, hogy mindig szabadít fel szabad memóriát, ha szükséges. Ha nagyobb rendszer memória kell, mint ami rendelkezésre áll, akkor jegelteti ő saját maga a fölösleges alkalmazásokat. Ezt manuálisan úgy sem fogod felül múlni, csak idegesíted magad.
A másik dolog azt én is észre vettem, hogy nem ugyanazt az értéket mutatják a rendszerfigyelő alkalmazások. Szerintem ez olyan mint az akkumlátor kapacitásának a mérése, csak megközelítő adatok.

tomiii007: bőven elég, természetesen szakszerűtlen használat mellett kevés lehet.
Csak türelmetlenek és a kockák panaszkodnak a kevés memóriára. Szerintem rendbe van ezért a pénzért ez a készülék.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#6099) gc.zoli válasza k850 (#6098) üzenetére


gc.zoli
csendes tag

Öhm. Úgyértem, h a RAMStatus ablakban ahol üríted a memóriát ott van nekem jellemzően 400/555 körül.

(#6100) Keem1 válasza k850 (#6089) üzenetére


Keem1
addikt

AccuWeather, AllShare, élő háttérképek, összes "hub", Google+ (huszonegynéhány MB), hangvezérlő, samsung apps, samsung fiók, swype, összes "yahoo", ... Soroljam még, hogy miket töröltem?

Ezek ramot is fogyasztanak, nemcsak a háttértárból harapnak ki. 60 MB-ot szabadítottam fel ezek kipucolásával. Lehet, hogy neked mindegy, de nálam csak az fusson, amit tényleg használok. Amire nincs szükségem, feleslegesen van a memóriában - de nem nálam.
Arról nem is beszélve, hogy root nélkül nincs backup. Backup van a fenti összes alkalmazásról, 1 perc és már a helyén is van, ha épp szükség lenne rá.

Azt hiszem, ezek az érvek, és nem pedig a tiéd :U

Valaki írta fentebb, hogy a roottal törlődik minden. Nem törlődik semmi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.