Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) NoMagix


NoMagix
addikt

Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!

[ Módosította: 7 ]

(#2) sagit


sagit
addikt

szerintem okés lenne ha az ára is rendben lenne...
az Sgs összes (számomra) zavaró hibáját javították: Ram, Hátlap, Vaku
Akku elmegy, de egy 1800-as beleférhetett volna a keretbe, ez a telefon mellett viszont az ACE2 elég felesleges.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3) raper válasza NoMagix (#1) üzenetére


raper
senior tag

+1

(#4) spawn21


spawn21
veterán

nekem valamiért szimpatikus. Nem nagy, és pont azt tudja ami ma bőven használhatóvá teszi.

iPhone 13p

(#5) |AP| válasza NoMagix (#1) üzenetére


|AP|
veterán

Szintén... az ideális a legjobb szó. Méretre, tudásra. Semmiben sem "leg", hanem pont optimális. Már csak az árnak kellene optimálisnak lennie.

Szolgáltatóknál nem sok eséllyel fogják forgalmazni, jól gondolom?

(#6) DS39 válasza sagit (#2) üzenetére


DS39
nagyúr

vagy éppen ez felesleges, mert ebben az árkategóriában már csúcskategóriát is lehet kapni, SGS2, ahhoz még van extra nagy aksi is ráadásul.

(#7) feliks


feliks
senior tag

Mióta hallottam róla, vártam ezt a telefont, a számomra ideális mérete miatt, de valahogy így olvasva, mostanra már nem győzött meg. Ott az Ace2, némi túlhajtással ugyanezt tudja, és ez a tetejében ennyiért pofátlanul drága.. A valószinüleg tisztességesebb support miatt inkább vennék S2-t, ha már ilyen árkategóriában vennék telefont..

[Be Happy]

(#8) FragMaster


FragMaster
addikt

Picit alacsonyabb árral, 1gb rammal és ICS-el alapból tarolna. Nem mozgat meg egy ekkora készülékben semmi engem, de a kellemes hardverrel kisebb telefonra vágyóknak tökéletes lehet(ne).

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9) spawn21 válasza |AP| (#5) üzenetére


spawn21
veterán

vodafonnál van, ott azt hiszem 90-en ropi

iPhone 13p

(#10) Matthu


Matthu
aktív tag

Tök jó, hogy a kétmagos, 1 ghz-es, MALI 400-as SOC nem számít erős hardvernek:) Mit kéne még tenni a telefonokba? Onnantól, hogy kijött a 4 mag a 2 mag már nem erős?? Az egymagos gépek is tökéletesen működnek. Ezt leszámítva jó a teszt és a teló is jó, bár a kijelzőért kár.

(#11) NoMagix válasza |AP| (#5) üzenetére


NoMagix
addikt

a Német T-nél még nincs ez a telefon jelezve, hogy érkezik, de azért elképzelhető, hogy lesz.
Az S Plus volt a kinézett célpontom, még várok egy kicsit.
Lehet a T majd ezzel fogja leváltani?

(#12) predakon


predakon
őstag

Baszki samsungék szarják a telefonokat, egy héten 2-3 samsung tesztet látok a mobilarénán.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#13) |AP| válasza NoMagix (#11) üzenetére


|AP|
veterán

Én is T-nél várnám... remélem lesz és ősz körül már elfogadhatóbb áron.

(#14) NoMagix válasza |AP| (#13) üzenetére


NoMagix
addikt

:K :K

predakon: már Ők sem tudják mi van és mi nincs még náluk :D
bár lehet, van egy részlegük, akik számon tartják a telefonokat

[ Szerkesztve ]

(#15) rizso


rizso
addikt

Csak egy tipp: ha már frankón körbevágjátok a készüléket, akkor lehetne egy kicsit alaposabban is :R Pl ez a kép is megtévesztő egy kicsit.

Amúgy simán frankó telefon lenne, ha mondjuk a kedves T felvenné a kínálatába az S+ helyére - persze azonos, vagy minimálisan magasabb áron :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#16) Rusi válasza Matthu (#10) üzenetére


Rusi
senior tag

Attól, hogy valami nem erős, az nem jelenti, hogy gyenge. :)
Van egy kis különbség ám kétmagos és kétmagos között is, (ahogy a négymagosok között szintén), és itt nem csupán az órajelről van szó. Az ebben lévő 1 GHz-es kétmagos proci kellemes, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt. Se nem NASA erőmű, se nem 600 MHz-es MSM7227. Ugyanakkor ott a HTC One S, abban a kétmagos, 1,5 GHz-es Qualcomm S4 még a 4+1 magos Tegra 3-mat is rendesen megszorítja és a most piacon lévő egyik legerősebb chip (pedig kétmagos ugye). Hogy példával is érzékeltessem, a Galaxy S Advance nem fog 1080p videót lejátszani (felvenni sem tud, pedig a kamerán nem múlna), míg a One S kisujjból letolja ezt (és felvenni is tud).

Amúgy ne morogjatok ránk, mert most elárasztottunk titeket Samsung tesztekkel. Egyszerűen így jött ki a lépés, hirtelen sok készüléket kaptunk tőlük, akárcsak nemrég a Motorola esetében. :)

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#17) gogabigo


gogabigo
csendes tag

nem tudom megérteni a Samsungot, miért nem tud az SIII mellett más telefonokat is ICS-el kidobni+ még egy kicsi RAM-mal ezen az áron még lehet meg is venném ,nem kéne mindent elsietniük

(#18) tresh válasza gogabigo (#17) üzenetére


tresh
addikt

+1 :) ICS elfért volna rajta...

(#19) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Akkor legalább már alapból ics-el adták volna ki! :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20) polarx


polarx
tag

Egy köröm vágás csak pár perc.. :U

(#21) Rusi


Rusi
senior tag

Aki a kamerafotókat hiányolná, annak mondom, hogy valamiért hibásan mentette le a fotókat a készülék (tehát a fotózás során történt valami gond), úgyhogy azokat később pótolom. Volt 1-2 kép, amit viszont hibátlanul mentett le, azok egyébként elég jól sikerültek.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#22) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Jó teszt, nemrossz teló. :C Tesztképeket nem raktok fel? Visszavonom.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#23) Retekegér válasza NoMagix (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ebben is sikeresen váltják a Nokiát.

<< Heimdal >>

(#24) NoMagix válasza Retekegér (#23) üzenetére


NoMagix
addikt

gondolod akkorát is fognak zuhanni? :DDD

(#25) Probber


Probber
őstag

Lehet, hogy rendben van és teljesen korrek ez a Samsung (kivéve az ára), de lassan már rámtör valami rohamféleség, ha még egy Galaxy-t meglátok. Annyira unalmasak, jellemtelenek, személytelenek...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26) predakon


predakon
őstag

Csak kíváncsiságból ránéztem a mobilaréna tesztekre, (január óta, a zöme az utóbbi 2 hónap termése:))
Én is arra gyanakszom, hogy fingjuk sincs mi van és mi nincs :D nevet is nehéz lesz lassan találni :)
:C
Samsung Galaxy S Advance
Samsung Galaxy Pocket S5300
Samsung Galaxy S III
Samsung Galaxy Mini 2
Samsung Champ Deluxe
Samsung S5610 Primo
Samsung C3350 Xcover 2
Samsung S7250 Wave M
Samsung Galaxy Y DuoS
Samsung Galaxy Ace Plus
Samsung S5380 Wave Y
Samsung GT-I9103 Galaxy R
Samsung Omnia W

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#27) Jadro


Jadro
veterán

A helye megvan, mert sokan keresik az S1 szintjét, de mivel mégiscsak új így az ára eltúlzott.

Probber: Nyilván akkor nem t evagy a cél, akinek el akarják adni. Nem baj ez. Akinek meg tetszik, az tud választani bőven. Van a két véglet, a szifoné és ez. Mindkettő sikeres, dől a lé. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28) |AP| válasza Probber (#25) üzenetére


|AP|
veterán

Bármilyen sok Galaxy is van nálam akkor is ez az első ami egy ésszerű középút a méret és a tudás tekintetében. A csúcsmodellek tepsik, a kisebbek meg valamiben mindig jobban le vannak butítva a kelleténél.

(#29) scyllarus


scyllarus
veterán

Megvan az új álomtelefonom :)
Úgy, ahogy van, nekem tökéletes lenne. Mivel jövőre Q3-ban tervezek cserélni, addigra remélem az ára is fogyasztható lesz.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#30) rizso válasza Rusi (#16) üzenetére


rizso
addikt

Érdekes, hogy a Sony Xperia P viszont 1080p-ben vesz fel...

Kicsit kezdem azt érezni a mobilos procik esetén is, hogy növekszik a teljesítmény, csak nem tudom minek. Gondolom nem kell sok idő, és jönnek a 8magos telefonok is.
Pl. laptopoknál is, ha kell ha nem, tukmálják az emberre az i7-es procikat, holott Marcsika vagy Pistike a büdös életben nem fogja kihasználni facebookozás mellett. Telefonoknál is ez a helyzet.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#31) Kajt


Kajt
tag

Én is rég vártam a telót. Az ideális tényleg jó szó rá, bár személyesen is szeretném megnyomogatni majd valahol. Remélem a T is felveszi majd a kínálatba, jóárasítva, mivel nem mehet az SII fölé. Tényleg minden élőben dől majd el, mert nem sokkal több egy SII és a támogatottság, no meg a paraméterek miatt arra felé hajlok. MA!TV-ben is volt róla szó, hogy Ace-ről ACE 2 felesleges váltani, de ezt már jó alternatívának tartom. ICS-el, jó árral hozta volna az SI sikerét, mert megfogta volna azokat, akik nem akarnak csúcsra törni.

[ Szerkesztve ]

(#32) pumpedlix


pumpedlix
tag

Jó ez, szép ez, csak nekem már unalmas a 100-ik egy kaptafára gyártott Samsung.

(#33) Probber válasza |AP| (#28) üzenetére


Probber
őstag

Én ezt nem is vitatom, ez szerintem is egy jól sikerült összeállítás, a kijelzô mérete is ideális. A Samsung "formatervezôit" viszont páros lábbal küldeném az utcára. ;]

Természetesen ez csupán az én magánvéleményem, az aladási adatok az én álláspontom fordítottját mutatják.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#34) agyas11111 válasza NoMagix (#11) üzenetére


agyas11111
tag

Függetlenül 300 EUR mar, ami a Sony Xperia P alatt van , es az SGS2 alatt böven! Szoval a vegsö itelet a tesztben mellenyult.

[link]

Kar hogy nincs uj design, mert a galaxy sorozat nagyon nem tetszik, a touchwiz meg különösen nem :(((

(#35) darkarthur válasza Probber (#33) üzenetére


darkarthur
senior tag

Valóban a kijelző, valamint a belső szerintem is tökéletes, nekem nagyon megfelelne. Viszont nekem ez nagyon vastagnak tűnne, már így képekről is. Ha lesz rá lehetőségem meg fogok tapogatni egyet, mert úgy az igazi.

Ha csak egy kicsit volna olcsóbb akkor frankón lenne helye.

Samsung S23 Ultra 5G

(#36) NoMagix válasza agyas11111 (#34) üzenetére


NoMagix
addikt

nekem még akkor is magas az ára!

(#37) picur220


picur220
veterán

Utolsó mondat: ideális középkategóriás telefon... WHAT?!?!!?!?!?! Ott tartunk, hogy a 2 mag középkategóriás? Tudom, hogy ott a Tegra3, de 2 db 4magos telefon van összesen, nehogy már 2mag+4" SAMOLED középkategóriás legyen...

[ Szerkesztve ]

(#38) siletto


siletto
tag

Szerintetek a Telenor beveszi a listába?
Mert ha ott lenne mondjuk a listaára 100, még előfizuban akkor s bőven jó lenne, mivel az SII-t ott 130e-ért jegyzik.

(#39) agyas11111 válasza picur220 (#37) üzenetére


agyas11111
tag

Az a trend, hogy felsö kategoria csak 4,3 collos lehet, es muszaly lemerülnie max 8 ora alatt hasznalat közben !!! :W :W :W

(#40) Bailey


Bailey
senior tag

Örvendetes hogy végre az olcsóbb kategóriában, és a kisebb méretű készülékek között (Ace2 Galaxy S Advance, XperiaP és U) is terjed a kétmagos processzor.

(#41) Rusi válasza agyas11111 (#34) üzenetére


Rusi
senior tag

Nagyszerű, és mit tudunk kezdeni ezzel az árral itt, Magyarországon? :F

Mobilaréna (2010-2017)

(#42) agyas11111 válasza Rusi (#41) üzenetére


agyas11111
tag

Olyan sok különbseg nem lehet. Mellesleg barki rendelheti postan a független telot, abba meg akarmit berakhat, elöfizeteses SIM-kartyat is tölem.

(#43) porse


porse
senior tag

Nekem tetszik pár ezer ráfizetéssel cserélném.. ennyi pénzért nem, akkor már s2. De úgy is lejjebb megy ára mint mindegyiknek, csak idő kérdése. Meg nem tudom milyen xda támogatás van/lesz hozzá.

... szerintem.

(#44) NoMagix válasza agyas11111 (#39) üzenetére


NoMagix
addikt

:C :C

amúgy, ebbe a "nagyon vastag" telefonba miért nem tudtak nagyobb akkut belerakni? :F

(#45) agyas11111 válasza NoMagix (#44) üzenetére


agyas11111
tag

Ahogy olvasom 2 napot ki lehet hozni odafigyelve, es ez a teny ilyen hardwernel elegge pozitiv.

(#46) Probber válasza darkarthur (#35) üzenetére


Probber
őstag

Nekem a "vastagsággal" nincs problémám, az 1cm körüli érték stabilabb, tenyérbesimulóbb, ergo nem csúszik ki a kezembôl olyan könnyedén, érezni a határokat. Számomra ez épphogy szimpatikus.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#47) dbalazs123


dbalazs123
aktív tag

Ezt a telót hardveresen tényleg nagyon eltalálták. Azt nem értem, hogy miért nem ICS-el adták ki. A Samu a termékfejlesztésről áttehetne néhány embert a szoftverfejlesztőkhöz...

SGS / CM 10.2 / Devil 4.3

(#48) tzsolesz válasza gogabigo (#17) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

nem tudom megérteni a Samsungot, miért nem tud az SIII mellett más telefonokat is ICS-el kidobni+ még egy kicsi RAM-mal ezen az áron még lehet meg is venném ,nem kéne mindent elsietniük

Hát igen, nekem olyan LG+android 2.2 érzésem van mostanában a Samsungnál. Akkoriban is mindig ez volt a sláger. Most viszont úgy látom fordult a kocka. Az LG-nek valahogy jobban akaródzik az ICS az új telókkal, még ha azok nem is csúcshardverek. (L széria...)

Egyébként pedig nekem nagyon is tetszik ez a teló. Akkora mint a Black-em, és 2 magos. Sláger teló lehetne ha jól beáraznák, és bevennék a magyar szolgáltatók a készleteikbe.
Azzal viszont nem tudok mit kezdeni, hogy középkategóriás. Akkor a jelenlegi paletta (meg ugye a Black-em is) csak belépő szintű ha jól gondolom. Holott a ma létező HD játékok 90%-a akadás nélkül megy egy Cortex A8 1Ghz-en is, és teljesen gyors a hétköznapi használat során is. Meg sem merem kérdezni, hogy pl. egy Galaxy Y, vagy mini melyik kategória, mert az az én telefonom alatt van 5 osztállyal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) picur220


picur220
veterán

Az a baj, hogy az egy HTC One V 67000 Ft, és szerintem egy picikét jobb, mint ez, még ha csak 1 mag, akkor is. Szerintem az a középkategória, az A8-asok.

tzsolesz: Én sem tudom, hogy gondolták ezt a középkategóriát, ez szerintem már felső a 2 maggal. 2magos középkategóriás az max szerintem az Optimus 2X.

[ Szerkesztve ]

(#50) NoMagix válasza agyas11111 (#45) üzenetére


NoMagix
addikt

persze, de egy 2000mAh akkuval nagyon izmos lehetne!
netán házon belül nem akarnak versenyezni az SIII-mal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.