Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) skifekete válasza flash- (#12000) üzenetére


skifekete
senior tag

sehogy :)

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#12002) Bzzz


Bzzz
senior tag

SziasztoK!

Valaki tudja hogy hogyan lehet beállítani, hogy a telefonon a total commander kiírja a mappák méretét és ne csak egy <dir> jelenjen meg?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#12003) unyadavid


unyadavid
senior tag

Az akkus temahoz en csak annyit tennek hozza, hogy pl. egy rom install vagy full wipe utan a programok mind cache-elnek, beallitjuk a cuccokat szerintem az android is allitgat ezt azt, majd idovel ez mar meglesz es a telefon lassabban fog merulni. (Annyira nem ertek hozza, remelem nem hulyeseg)

Viszont en olyat mar tapasztaltam, hogy gyorsan merult a cucc, hagytam az akksit lemerulni majd fullosra feltoltam es ez utan mar jol birta...

(#12004) Gery15 válasza flash- (#12000) üzenetére


Gery15
addikt

Nem tudom, mert én nem használom. Keress rá itt a topicban van olyan, akinek működik és van olyan, akinek nem. :D

HyperX

(#12005) Keeperv85 válasza unyadavid (#12003) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mikor lemerült, akkor kikapcsolt a teló, vagy visszavette az erőforrásokat és megszakadt a folyamat, ami meríti. Az első napokban már nem cachel, mert azt az első indulás után megteszi. Ellenben igen sokat van nyomkodva az ilyen-olyn beállítások miatt, meg összeszinkronizálódik az összes szerverrel. Aztán már csak használva van.

(#12006) unyadavid válasza Keeperv85 (#12005) üzenetére


unyadavid
senior tag

Jaja ez igy igaz!

(#12007) john777


john777
csendes tag

Sziasztok. Most raktam fel a telóra a CoCore E3.9 es kernelt. A gyári JB akadozott kicsit. A kérdésem az lenne hogy lehet -e állítani benne valamit, vagy csak feltettem és teszi a dolgát? A stock JB kernelek meg a CoCore, vagy ThunderZap kernelek között mi a különbség? Esetleg milyen kernelt javasoltok Ti? Bocs mindenkitől a hülye kérdésért. :DDD

(#12008) redface


redface
tag

T-Mobile Hungary - Facebook!

Kedves Zoltán! Információink szerint hamarosan elérhető lesz a Jelly Bean erre a típusra, azonban a publikálás a gyártó feladata.

(#12009) Monyos válasza redface (#12008) üzenetére


Monyos
aktív tag

Már a lassan a harmadik hónapja ez a válasz. :U

(#12010) Lirion válasza Keeperv85 (#11996) üzenetére


Lirion
addikt

Roppant szórakoztató, hogy ilyen magas lóról ugatod le az embert és még olvasnivalót is ajánlgatsz mellé, amit látszólat te se rágtál át. Idézek:

Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a lítium-ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg. Ennek ellenére havonta egyszer érdemes teljesen lemeríteni és feltölteni őket, hogy a cellák között keletkezett különbségek megszűnjenek. Ezek ugyanis hibás diagnosztikához vezethetnek, azaz például a telefon azt mutatja, hogy már csak félig van az akkumulátor, miközben még majdnem televan, vagy éppen fordítva.

Mihez vezet a rossz diagnosztika? Ha mondjuk gyárilag (a sok állás miatt vagy ilyesmi) különböznek a cellák és emiatt gyorsabban mutatja a telefon az aksi merülését, akkor idővel (egyszer úgyis teljesen lemeríti és feltölti mindenki a telefont) helyreáll a rend és azt fogja látni a júzer, hogy tovább bírja az aksi.
Vagy igaz lehet ennek a fordítottja is, gyárilag úgy mutatja, hogy jobban bírja, mint amennyire ténylegesen és amikor helyreáll a rend, jön a panasz, hogy gyengült az aksi. Ezek a hibák pedig egy "formázás" után múlnak el. Tehát a kolléga megállapítása nagyon is valós. A júzer szempontjából ugyanis lényegtelen, hogy hardveresen javul az aksi vagy a szoftver jelzi pontosabban, ő csak annyit lát, hogy változás következett be, ami igaz.

De ugye egy szervizesnek mindig igaza van, mert ő aztán nagyon ért mindenhez,a júzer meg hülye.

(#12011) Keeperv85 válasza Lirion (#12010) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az idézeted része helytálló. Egy dolgot kivéve: szinte kivétel nélkül egy cellás az összes Androidos telóban lévő akku és nem is véletlen.... Ugatni meg nem szoktam, nem vagyok a kutyád, szóval arcból lehet visszakapcsolni szépen!

(#12012) skifekete


skifekete
senior tag

Más te tud belépni telefonnal? :(

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#12013) dobolson válasza Keeperv85 (#12011) üzenetére


dobolson
senior tag

Véleményem szerint te voltál kicsit arcos, szóval kb azt kaptad, amit adtál....

(#12014) Tyer válasza Keeperv85 (#12011) üzenetére


Tyer
őstag

Srácok!
Ne vesszetek össze!!!
Mindenkinek igaza van! A maga szempontjából!
Nekem is 10000szer elmondták, hogy Lithium accut már nem kell lemeriteni, meg feltölteni...fullra, mégis jobbna szeretem amennyire lehet lemeriteni, és cska akkor töltöre tenni, nem használom töltöröl, ha nem muszáj, és személyes (mellé)érzésem az is, hogy ha a töltön hagyom kicsit tovább mint jelzi, hogy feltöltött, jobbna birja. A kollégának abbol a szempontbol adok igazat, hogy ha valaki ugy érzi, hgoy neki ugy jobb, akkor jobb ráhagyni.
A szervizes beszolást mellöztem volna, de tény, hogy sok esetben ma már nem hülyék a felhasználok, és vannak szervizesek,stb, akik nem megfelelöen felkészültek.
Személyes példa:
One X-em hozom el a szolgáltatótól, és mondja a kolléga, hogy 10-15 % alá ne meritsem. Elhittem...
Forumpajtik mondták, hogy ez tévhit, amig nem kapcsol ki semmi baja nem lehet, azt mondjuk nemtudom igaz-e, hogy ha kikapcsol, akkor beéghetnek ionok...

Ugyhogy beszélgessünk inkább a telorol, és ne egymásról, végülis egymásért, és nem egymás ellen vagyunk.
Bocs, hogy hosszú lett

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#12015) Keeperv85 válasza dobolson (#12013) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem én kezdtem el, hogy: "Nem ma kezdtem a mobilos dolgot"... :(((

(#12016) dobolson válasza Keeperv85 (#12015) üzenetére


dobolson
senior tag

Oké, nekem végül is mindegy. Még ha igaza is van az embernek, a megfogalmazáson sok múlik. El tudtad volna mondani úgy is a véleményed, hogy senki nem akasztja meg a szemét kicsit sem rajta. Ez az én véleményem. :)

(#12017) john777 válasza john777 (#12007) üzenetére


john777
csendes tag

12007-re valaki? dobolson, Te úgy tudom vágod ezeket

(#12018) keke69


keke69
őstag

Egy kis érdekesség a nagyvilágból ha lenne az advancre is ILYEN én tutira vennék!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12019) Notalab válasza keke69 (#12018) üzenetére


Notalab
tag

Nanopadot már vagy 600 Forinttól árulnak, azzal is bármilyen sík felületre odarakhatod pl. atelódat. Semmi ragasztó. Ha koszos lesz vízzel kimoshatod.

...

(#12020) Bzzz válasza Bzzz (#12002) üzenetére


Bzzz
senior tag

Sziasztok! senkinek nincs ötlete/alternatívája erre?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#12021) keke69 válasza Notalab (#12019) üzenetére


keke69
őstag

Persze de az csak így egy helyre tudom rakni!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12022) Tyer válasza Notalab (#12019) üzenetére


Tyer
őstag

Es függolegesen is megtapad?

keke69: Ragaszd a telora:P

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#12023) dobolson válasza john777 (#12017) üzenetére


dobolson
senior tag

Sajnos nem vágom. Mivel a P-s készülékre JB és custom kernel sincs, ezért nem tudom, melyik a jobb.

(#12024) alexdp7 válasza Tyer (#12014) üzenetére


alexdp7
tag

Egy kis saját tapasztalat/észrevétel az előbbi akksi vitához:

Amikor megvettem az SGA-t első alkalommal fullra lemerítettem.......játék közben kikapcsolt.....utána irány a töltő.......bejött az a bazi nagy "zöld elem" ami a töltés kezdetét jelzi kikapcsolt állapotban.....majd elsötétült a kijelző......egyszer sikerült bekapcsolni (láttam h. 1%-on áll)

utána kb 30 percig se kép se hang :O

már próbáltam másik konnektort.....hátha....aztán azt gondoltam szar a töltő......de végül rajtahagytam.......nagy nehezen pár óra múlva magához tért......

azóta nem merítem le teljesen :N

szvsz 10-15%-nál érdemes rádugni töltőre....ha megtanulja ha nem én nem rizikóztatom többet :D

[ Szerkesztve ]

La Vecchia Signora, vince Ancora! -ASUS Zenfone 2 - backup - Samsung Galaxy S4 LTE 5.0.1

(#12025) john777 válasza dobolson (#12023) üzenetére


john777
csendes tag

Ja basszus télleg..:S Neked P-s van. Olvastam korábban, csak kiment a fejemből. Azért köszi a választ!

(#12026) Keeperv85 válasza alexdp7 (#12024) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Vissza kellene neki magában az USB-ről is kapcsolni valamilyen szinten. Akku nélkül is. :N

(#12027) alexdp7 válasza Keeperv85 (#12026) üzenetére


alexdp7
tag

öööö...akkor vmi nem stimmel úgy érted?

La Vecchia Signora, vince Ancora! -ASUS Zenfone 2 - backup - Samsung Galaxy S4 LTE 5.0.1

(#12028) Keeperv85 válasza alexdp7 (#12027) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem túl nyerő dolog, ha az ember nem veszi észre, hogy lemerült a teló, mert pl. otthon felejti és nem kapcsol többé vissza... ;)

(#12029) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok
szeretnék vásárolni egy használt s advance telefont,de még nem volt dolgom ilyennel. milyen típushibák fordulhatnak elő,mire kell különösen figyelnem az átvételkor? köszi

(#12030) sunyijanika


sunyijanika
tag

A különböző appok azért nagyon tudják szívni az aksit (pl. Face, Messenger, Viber, Skype, ha ezeket egyszerre használod) olyan szinten, hogy egy éjszaka alatt 20 -40 % is merülhet, nem képes lelőni magát. wipe data/factory után órák alatt merül 1-2 %-t. Én is úgy vagyok vele, hogy most már tényleg cak a legszűkségesebbek vagy várni még egy jobb JB + kernel párosra ami javítani tud az időkön. :)

(#12031) tomiii007 válasza ebegab92 (#11910) üzenetére


tomiii007
senior tag

Sztem ez az info se állja meg a helyét mivel ma jött ki s2-re orosz meg ukrán meg üzbeg JB... szal ennek se nagyon lehet hinni amit itt írnak..

[ Szerkesztve ]

(#12032) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ha akku nélkül teszem öltőre a telót,akkor elviekben mennie kéne,nem? :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#12033) Agyas


Agyas
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap feltettem a JB-et. Rootoltam. Letöltöttem a titanium backup-ot hogy azzal letörlök/fagyasztok pár gyári vackot. Azt írta ezt csak a fizetős tudja. Ahogy olvasgatom itt sokan ezzel töröltök/fagyasztotok. Rossz helyen nézem vagy nekem mért nem megy? Menteni nem akarok semmit vele, akkor lehet nekem nem is kell ez a TB. Más alkalmazás (ingyenes) tudtok ajánlani? (tudom van fönt play-en sok de nem akarok kísérletezni)

Billentyűzetet ki milyet használ? A jb alap az nekem nagyon kicsi. A gb billentyűzettel elvoltam.

No-frills cpu tud együtt dolgozni a jb energiatakarékos módjával? Vagy azt kapcsoljam ki? Beállítottam a max órajelet 1gh-re a min-t 200mhz-re de csak 800at ír ki maxra :F
Ondemand, cfq az gondolom stock kernelnél jó.

(#12034) tomiii007 válasza ebegab92 (#12032) üzenetére


tomiii007
senior tag

sztem nem :D

(#12035) Gery15 válasza ebegab92 (#12032) üzenetére


Gery15
addikt

Nem.

HyperX

(#12036) Keeperv85 válasza ebegab92 (#12032) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem bekapcsolnia nem kell, de visszajelzésnek azért kéne érkeznie, led, vagy valamilyen egyszerű kép formájában...

(#12037) Doosa válasza Agyas (#12033) üzenetére


Doosa
aktív tag

Ezt tudja alapból a droid ICS óta az alkalmazásoknál. Amit nem lehet letörölni azt le lehet állítani.

(#12038) beccyboy válasza john777 (#12017) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Keress ra itt, h cocore. Mostanaban eleg sokat emlegették. Sokaknak jobb, mint a tz. Azt is megtalalod, milyen cpu beallitasokat ajanlanak.

Caffeine addict.

(#12039) Acef válasza Keeperv85 (#12036) üzenetére


Acef
addikt

Amennyiben full. lemerül, utána töltésnél kb. 30 percig se kép, se hang. Ez így működik, nem hiba. Lásd a használatiban.

[ Szerkesztve ]

(#12040) Keeperv85 válasza Acef (#12039) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem szabadna ennyire lemerülnie szerintem. Normális esetben ki kéne kacsoljon még bőven ez előtt egy telefon...

(#12041) Acef válasza Keeperv85 (#12040) üzenetére


Acef
addikt

De, előfordulhat, használattól (futó prg-től) függően, hogy "belemegy" biztonsági tartalékba, és ilyenkor hiába töltöd, nem tud azonnal beindulni/jelezni.

[ Szerkesztve ]

(#12042) nggabi válasza Acef (#12041) üzenetére


nggabi
nagyúr

ebben mondjuk igaza van keeptrollnak ( ;] ) h ez tényleg gáz.

"szenyor dzsíííí"

(#12043) Acef válasza nggabi (#12042) üzenetére


Acef
addikt

Ez a tel., és a Galaxy-k ilyenek. Nem kell full. lemeríteni.
Lásd a használatiban!

[ Szerkesztve ]

(#12044) Keeperv85 válasza nggabi (#12042) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Psszt! Te csendben legyél, az adatlapodról írják a PH-s szabályzatba a negatív példákat. :DDD
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hátőőő... volt már nálam pár Galaxy, de ilyet egyik sem tudott. (I-II-III)... :U

[ Szerkesztve ]

(#12045) G4b1


G4b1
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék tőletek kérni, korábban olvastam hasonló esetről, de most nem találom. A mai napon a telefonom törölte a belső memóriát és az sd-t is, alkalmazások megvannak, de minden más adat/mappa ami rajta volt eltűnt. A pótlásra nem is gondolok, mert tudom, hogy ennek kicsi a lehetősége, egyedül annyi érdekelne, hogy ez másnál is jelentkezett-e mostanában, illetve mit lehet tenni ennek elkerülésére. Új alkalmazás nem került telepítésre, utoljára egy pdf-et nyitottam meg, amit nem akart bezárni rendesen.
Gyári t-s 2.3.6 van a telefonon.

(#12046) john777


john777
csendes tag

Valaki!! LQ4 es rommal és CoCore 3.9 es kernellel bármelyik verziójú Chucky romot lehet csak feltenni? A V4 et akartom feltolni, csak azt néztem h az LPZ:S

beccyboy köszi!

(#12047) beccyboy válasza G4b1 (#12045) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Megoldást sajnos nem tudok mondani, de én rákeresnék google-ben hogy sd card recovery. Van egy csomó program, lehet, hogy adatot is tudsz visszaszerezni.

john777: Nincs mit. Bocsi, hogy nem linkeltem. Elfogyott az adatforgalmam, próbáltam telefonról linkelni, de nem hozta be a teljes verziót, cserébe 6%-ot kiharapott az akksimból:D

[ Szerkesztve ]

Caffeine addict.

(#12048) Agyas


Agyas
aktív tag

Mivel tudom megnézni hogy a proci milyen órajelen megy, meg hogy 1 v 2 mag aktív?
Mondjuk hogy 2 óra alatt x ideig ment 200mhz-en y ideig 400mhz mennyit volt deep sleep-ben.

(#12049) tomiii007 válasza Agyas (#12048) üzenetére


tomiii007
senior tag

BetterBatteryStats

(#12050) john777 válasza beccyboy (#12047) üzenetére


john777
csendes tag

semmi gáz :) az előző kérdésemre esetleg nem tudod a választ h melyik chuckyt tehetem fel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.