Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) nelsonmanian válasza Csendeske (#37000) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Csak az értelmét nem látom miért szoktad ezt meg. Téged szolgál ki a telefonod, vagy fordítva?
A mai aksik elég jól bírják, ritkán mennek tönkre a következő telefonra váltásig.

Ha eddig volt hang, és másnál jelenleg is van akkor lehet rosszul tetted fel, vagy valami beállítás gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37002) Balathruin válasza nelsonmanian (#36998) üzenetére


Balathruin
veterán

A maradék 20% pedig nem váltott JB-re? :D

(#37003) nelsonmanian válasza Balathruin (#37002) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Nem feltétlenül, vagy ha mégis akkor nem az ócska kiessel, hanem egyből a jó öreg odinnal.
Mindezt a magyar rom megjelenése előtt fél évvel kb. :)

(#37004) gti3


gti3
csendes tag

Újonnan gondolkozok egy ilyen telón, a Telenortól lenne, már gyári JB 4.1.2-vel. Habár átmazsoláztam a fórumot, de még nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e gyári Telenoros Jb-vel használni... Gyakran fagy és lassul? A lényeg, hogy nem akarok romok cserélgetésével foglalkozni, ha járható út ez.

(#37005) nelsonmanian válasza gti3 (#37004) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Lehet jó, ha nem akkor cserélsz. Semmi következménye nem lesz.
Ha nem lehet visszaállítani a gyári romot, akkor az olyan hiba, hogy a teló meg se szólal semmire se reagál soha többé, így a romcsere se állapítható meg.
Ha nem akarsz romolni vegyél s4et.

(#37006) Acef válasza gti3 (#37004) üzenetére


Acef
addikt

Hi!
Ha nem akarsz cserélgetéssel bajlódni, de mégis gyors telefont szeretnél, akkor vegyél egy cserélt (Fmod) romot futtató, használt (2 hónapos), hibátlan, független Advance-t. ;)
Gyári állapotban nem az igazi (szerintem).

Hi palee69!
:)

[ Szerkesztve ]

(#37007) palee69 válasza Acef (#37006) üzenetére


palee69
senior tag

:DDD :C

(#37008) palee69 válasza Acef (#37006) üzenetére


palee69
senior tag

Szevasz Mester! ;)
Alakul a Mini(mod)?

[ Szerkesztve ]

(#37009) Acef válasza palee69 (#37008) üzenetére


Acef
addikt

:(
Unalmas ez a telefon.

Annyira erős, hogy nem befolyásolja a sok 4.2.2-es gyári app. Még csak figyelem a működését, várom a hibát, de semmi. Csak az alapbeállításokat csináltam meg. Minden fut, de így is nagyon gyors, rendben az akku, ...
Stock kernel-el használom. Azért root már van, meg egy módosított böngésző (stock 4.2.2-ben nincs "legyező").
Majd takarítani is fogok, de csak megszokásból, mert egyébként nem indokolt.

(#37010) Balathruin válasza Acef (#37009) üzenetére


Balathruin
veterán

Kellett neked váltani. :D
Majd a KitKat-et lehet elszúrják és akkor lesz dolgod. :)

(#37011) palee69 válasza Acef (#37009) üzenetére


palee69
senior tag

Azért leld örömöd benne :) Köszi az Advance-on végzett munkádat és
a rengeteg segítséget amit adtál nekünk :R
Lassan megyek én is utánad,de csak lassan,beújítottam egy sökettőt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37012) vazzz válasza Acef (#37009) üzenetére


vazzz
őstag

Lassan megjön nekem is a nekszusz, de lehet, eladom és megtartom az advance-t... majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#37013) Z0C!


Z0C!
őstag

repartos GB-re tenném fel a JB-t, a HIDDEN résznél áll 10perce az odin...
(nincs megfagyva, feladatkezelőben "FUT" állapot van..)
várjak még, vagy újrakezdjem-e, károsítom-e ha most lehúzom a telót a gépről?

(sajátomon sikerült, de haverén sajna nem...10perce várok..

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#37014) Z0C! válasza Z0C! (#37013) üzenetére


Z0C!
őstag

---solved---
újraindítottam. megoldotta.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#37015) Balathruin válasza vazzz (#37012) üzenetére


Balathruin
veterán

Melyik Nexus? 4-5?

(#37016) vazzz válasza Balathruin (#37015) üzenetére


vazzz
őstag

Először négyet akartam, de aztán jött egy ötlet, így hát 5 lett. :DDD

(#37017) Acef válasza vazzz (#37012) üzenetére


Acef
addikt

:-)
- nagyobb kihívást jelent az Advance "rendbetétele", a folyamatos teszt, stb ...
Ezek az erős hardverek már mindent lenyomnak erőből.

nah' pláne az 5-ös
-el fogsz kényelmesedni

[ Szerkesztve ]

(#37018) Balathruin válasza Acef (#37017) üzenetére


Balathruin
veterán

Próbáld az akkuidőt javítani, hátha. :)
vazzz Jó a 4 is, de (gondolom) az 5 még jobb. Natúr Android, nincs egyedi UI, nincs akadás, nincs gond, működő ART. :D
jött az 5let így hát 5 lett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37019) Acef válasza Balathruin (#37018) üzenetére


Acef
addikt

Az is o.k. .
3.15-nél a kijelző, és van még 35%.

Nincs tennivaló.
Jó éjt.

[ Szerkesztve ]

(#37020) vazzz válasza Balathruin (#37018) üzenetére


vazzz
őstag

Majd meglátjuk 2 hét múlva... az a baj, hogy nagyon "mókolós" vagyok, nem biztos, hogy fogom szeretni a problémátlan hétköznapokat :D

(#37021) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Köszönet Acefnek a munkásságáért! A Advanceba ami nálam volt végre élet is került. :))

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#37022) demars válasza gti3 (#37004) üzenetére


demars
addikt

Ha advance-re vágysz, vedd meg Acef -től!!!
Hidd el, nem jársz vele rosszul!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37023) Acef válasza Snowy_owl (#37021) üzenetére


Acef
addikt

mraco
:) Szívesen

demars
:R

(#37024) royalka


royalka
őstag

Acef: Milyen telót vettél?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#37025) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Kicsit unalmas már a sok off, nem véletlenül van tiltva a hirdetés a topikokban :U

(#37026) Acef válasza royalka (#37024) üzenetére


Acef
addikt

Hi royalka!

Pietrosznak igaza lehet, ezért nem válaszolok, csak linkelek ;] [link]

(#37027) donat_sz válasza vazzz (#37012) üzenetére


donat_sz
senior tag

N4 vagy N5?
közben megtaláltam a választ is :)

[ Szerkesztve ]

(#37028) donat_sz válasza donat_sz (#37027) üzenetére


donat_sz
senior tag

illetve azért egyre több az 5 lett ROM is :)
pl CM11-ben egyedül a stock kamera SW-t kérném vissza... Fura SGSA után, hogy napi 2x 40-50perc net alapú navizás mellett + folyamatos aktív használat melerr is simán bírja az aksi több mint egy napot. hétvégén meg a 2-t..

ja! vezetéknélküli töltőt csak ajánlani tudom hozzá, nekem nagony bejött :)

(#37029) eax1650


eax1650
aktív tag

Olvastam

Kötelező lesz az új telefonokon a KitKat!

Egy kiszivárgott belső jegyzék szerint a Google meg szeretné tiltani a régi Androidra épülő új telefonok piacra kerülését.

Az Android platform egyik legnagyobb problémája a fragmentáció, ami ellen a Google folyamatosan próbál küzdeni, de egyelőre nem túl nagy sikerrel, különösen azok miatt a nagyon olcsó készülékek miatt, amelyeket alig ismert gyártóik még Android 2.3-ra és 4.0-ra építve dobnak piacra. A harc idén új szakaszba léphet, amennyiben a Google tényleg bevezeti azt, amire egy most kiszivárgott belső jegyzet utal.
E szerint „2014 februárjától a Google nem fogja engedélyezni a Google Mobil Szolgáltatásokhoz való hozzáférést azon új androidos termékeknek, amelyek régebbi OS verziókkal kerülnek piacra.” A régebbi verzió itt azt jelentené, amely a most legfrissebbnél több mint kilenc hónappal öregebb. A Google Mobile Services közé tartozik a Google Play Áruház, a Térkép és a Google Now is, tehát a kizárással a készülékek nagyon sokat veszthetnek vonzerejükből.

Tekintettel arra, hogy a KitKat már az 512 MB-nyi RAM-mal rendelkező eszközökön is fut, valóban nehéz elképzelni, hogy az abszolút lustaságon kívül mi lehetne az ok arra, hogy korábbi platformmal dobják piacra egyes cégek az új termékeket.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#37030) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy tiszta, stabil romot amit különösebb nehézség nélkül fel lehet telepíteni?
Rootoláshoz nem értek, kernel cseréhez sem, ezért is érdeklődnék olyan iránt amit csak simán Odinnal fel lehet telepíteni, mint a gyári stock 4.1-et!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#37031) vazzz válasza Shade45 (#37030) üzenetére


vazzz
őstag

Rootoláshoz nem értek, kernel cseréhez sem

Ezekhez nem kell érteni, részletes leírás van hozzá Acef blogjában.

(#37032) Beren válasza eax1650 (#37029) üzenetére


Beren
tag

Ez jó, de rajtunk mit segít?...

Lehetnének egy kicsit keményebbek: mondja azt a Google, hogy 2014 közepétől ellenőrzik a rendszerverziót és ha a készülék alkalmas a KitKat futtatására, de valami régebbi cucc van rajta, akkor coki, nem lehet elérni a Google szolgáltatásait. Na ebből lehetne akkora felháborodás a felhasználók között, ami térdre kényszerítené a gyártókat, azaz kénytelenek lennének frissíteni a régebbi telefonokon is, ha azok alkalmasak rá (mondjuk ezt az alkalmasságot nem a gyártóknak kell megállapítani...). Persze a sok egységsugarú felhasználó miatt lehet, hogy a Google lenne kénytelen visszakozni, mert az egyszerű népek nem értenék meg, hogy miattuk (is) lenne jó egy ilyen korlátozás, ők csak addig látnának, hogy nem megy a Gugli Pléj...

[ Szerkesztve ]

(#37033) eax1650 válasza Beren (#37032) üzenetére


eax1650
aktív tag

Még az is lehet, hogy a Samsung valószínűleg benne van a dologban, előfordulhat, amit lehet majd frissítenek is.
Persze, azon sem csodálkoznék, ha azt mondanák; hozd be a régit, vidd az újat! Még az is lehet, hogy épen ők kérték a Google-t erre a lépésre. A piacnyerés miatt mindent!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#37034) Beren válasza eax1650 (#37033) üzenetére


Beren
tag

"Még az is lehet, hogy a Samsung valószínűleg benne van a dologban, előfordulhat, amit lehet majd frissítenek is."

Hát... Eddig inkább negatívak a tapasztalatok...

"Persze, azon sem csodálkoznék, ha azt mondanák; hozd be a régit, vidd az újat! "

Ingyen? Már indulnék is... :D

(#37035) Balathruin


Balathruin
veterán

Kb. 1 hónapig ujjlenyomat mentes fóliát használtam... Hát.. Így, hogy megszabadultam tőle, sokkal jobb.
Viszont észrevettem valami nagyon boldogítót... Nem jó a hátlapom, mert a kamera mellett nem passzol rá a telefonra. Nagyon örülök neki! Vihetem be szervízbe... :(((

(#37036) Csori72 válasza eax1650 (#37029) üzenetére


Csori72
aktív tag

az az igazság, h ebbe én nem látom a google részéről azt a szörnyű nagy kib****st a gyártók felé! inkább csak megint az user fog szívni véleményem szerint. googlera ugyan nem fogsz tudni szinkronizálni a régi rendszerrel, de a gyártói oldalak adnak neked tárhelyet amin minden eddigi funkciót elérhetsz szinkron terén, és hiányozni fognak a google appok a telefonból, helyettük majd lesz gyártói cloud, gyártói naptár, gyártói .... minden.
ebbe az lesz a szivacs, h a tárhelyet időkorláthoz köthetik amit csak ÚJ készülék vásárlásával tudsz meghosszabbítani. nekik jó, mert az eladások valamennyire biztosítva vannak, nekünk annyira nem mert be kell ütemezni az új készüléket, és használtan értéktelenebb lesz a készülék. v extra fícsör lesz használt telónál, h gyári tárhely MÉG nem aktív :DDD
ez szivacs nekünk pl magyaroknak akiknek 1-1 telefon 1-2 havi keresetbe kerül, de fejlettebb helyeken, mindössze 1 heti fizetésről van szó!

..:: 1+TTTTT ::..

(#37037) silvergod válasza Acef (#37009) üzenetére


silvergod
őstag

Ezt megerősíthetem..unalmas tényleg :)
semmi hiba/akadás amit várna az ember...csak teszi a dolgát rendben.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#37038) Beren válasza Csori72 (#37036) üzenetére


Beren
tag

"ebbe az lesz a szivacs, h a tárhelyet időkorláthoz köthetik amit csak ÚJ készülék vásárlásával tudsz meghosszabbítani. nekik jó, mert az eladások valamennyire biztosítva vannak, nekünk annyira nem mert be kell ütemezni az új készüléket, és használtan értéktelenebb lesz a készülék. v extra fícsör lesz használt telónál, h gyári tárhely MÉG nem aktív :DDD
ez szivacs nekünk pl magyaroknak akiknek 1-1 telefon 1-2 havi keresetbe kerül, de fejlettebb helyeken, mindössze 1 heti fizetésről van szó!"

Mondjuk ezzel azért elveszítenének egy jelentős százalékot a bevételükből. Nem csak nálunk nincs kolbászból a kerítés, azaz nem csak a magyarok nem tudnák ezt a taktikát "megfinanszírozni" a gyártóknak, hanem mondjuk az össze környékbeli ország lakói sem, netán afrikai, ázsiai, dél-amerikai országok lakossága sem. Külön-külön nem jelentősek, de összesen azért viszonylag komoly érvágást jelentenének az egyébként éppen stagnáló/lejtmenetbe kerülő mobilpiacnak...

(#37039) eax1650


eax1650
aktív tag

A véndózoknál is megcsinálták szemrebbenés nélkül a gyártók és Bill a klf régebbi hardverek kizárását.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#37040) Beren válasza eax1650 (#37039) üzenetére


Beren
tag

Ott a pont, bár azért egy PC-t lehet alkatrészenként mókolni. Kevés a memória? Teszünk bele. Régi a proci? Kicseréljük, akár alaplappal együtt. Ugyanezt azért nehéz megoldani egy telefonnal...

Ráadásul a számítógépek esetén sokkal több a szereplő, akár minden alkatrész származhat más gyártótól. Ha bármelyik úgy dönt, hogy nem csinál drivert a régi motyójához, akkor meg vagy lőve, nincs más, csak csere. Telefonok esetében csak két szereplővel találkozol, a hardver és a szoftver gyártójával, azaz csak ketten tehetnek keresztbe...

[ Szerkesztve ]

(#37041) Csori72 válasza Beren (#37038) üzenetére


Csori72
aktív tag

nem hiszem, h az eladásokat pont ez befolyásolná, a kugli nagyobbat bukna ezen szvsz. 18 v 24 hónap tárhely biztosítás, h a szegényebb országoknak is legyen idejük pénzt gyűjteni új telefonra és a gyártóknak már jó.
[link] << ez nem kevesebb lesz, csak több.
a használt piacnak viszont odavághat valamennyire.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#37042) Beren válasza Csori72 (#37041) üzenetére


Beren
tag

Azért nézd meg a cikk végét, ott azt írják, hogy idénre már sokkal kisebb növekedés várható.

Egyébként az ótvar szápport nem a Google sara, hanem a hardvergyártóé, azaz esetünkben a Samsungé. Mivel minden bizonyíték azt támasztja alá, hogy a SGSA alkalmas a 4.4-es droid futtatására, a Samu részéről minden csak szándék kérdése. Az meg, úgy tűnik, nincs - dobd ki az egyébként kiválóan működő telódat, ami még egy éves sincs, mert sz*rik ránk, de a zsebét azért tömjük meg, vegyünk egy újat...

[ Szerkesztve ]

(#37043) Csori72 válasza Beren (#37042) üzenetére


Csori72
aktív tag

kisebb, de mégis növekedés nem csökkenés. addig nincsenek igazi bajban amíg növekedés van nem visszaesés.

a frissítéssel kapcsolatban pedig igazad van, de ez nem csak a samunál van így hanem szinte minden gyártónál. és pont ezaz, h ezen a google óhaja szerint se fognak változtatni, hanem egyedi megoldásokat kínálnak ... inkább.

egyébként pl az advance annak ellenére, h még mindig van 0km-esen ... már 2 éves készülék! de persze ez nem mentesítés.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#37044) Beren válasza Csori72 (#37043) üzenetére


Beren
tag

Előbb-utóbb minden lufi kipukkad...

Egyedi megoldásokat meg addig nem fognak kínálni, amíg valaki a kezükbe ad egy kész rendszert. Nézd meg, mit csinál a Samu a Tizennel - minek is erőlködne... Ha meg a Gugli azt mondaná, hogy igenis tessék frissíteni, az nagy eséllyel töredék költség lenne bármelyik gyártónak, mint egy saját, független megoldást fejleszteni.

Persze mindig hozzá szoktam tenni, hogy lehet, hogy naív elképzeléseim vannak az életről... :D

[ Szerkesztve ]

(#37045) Acef


Acef
addikt

Hi Uraim!

Megvan valakinek a német P-s LPD?
A samfirmware-n már nem találom, és kellene egy P-s Fmod-hoz.

(#37046) Partybokszos válasza Acef (#37045) üzenetére


Partybokszos
csendes tag

Nekem megvan

(#37047) Acef válasza Partybokszos (#37046) üzenetére


Acef
addikt

:)
az FmodPP-hez kellene

csinálok egy mappát, küldök hozzáférést, és linket
mikor tudnád feltölteni?

(#37048) Beren


Beren
tag

Hát akkor kb. ennyit a Samsung-féle KitKat-ról. Akinek kell, annak meg marad a mókolás.

Samsung, én így szeretlek.

(#37049) Acef


Acef
addikt

Partybokszos
készítettem mappát, és küldtem a hozzáférést.

ismét van egy jelentkező az FmodPP-re.
Te is beszállsz?
Neked már fent az LPD, csak ROOT, EFS, P-s Cocore, és az FmodPP beta kellene!

Én mindig online vagyok (telefonon a net ..), minimum 1-1,5 óránként ránézek.

Beren
Nagyon jó kis tel. az Advance, és némi módosítással kiválóan működik.
Emlékszem, hogy onnó mindenki a JB-t várta, aztán kiderült, hogy :W csak mókolással az igazi, ahhoz meg idő kell. Nektek most van egy jól működő JB-tek, sztem ez így O.K.

[ Szerkesztve ]

(#37050) terra052 válasza vazzz (#37016) üzenetére


terra052
őstag

...ha másért nem , ezért érdemes volt ma is felkelni... :C

werkmania.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.