Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Szabie85 válasza Robbie85 (#2998) üzenetére


Szabie85
tag

+1

Samsung Galaxy S5

(#3002) Pant


Pant
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Az árral kapcsolatban van valami tapasztalatotok? Mehet lejjebb? Vagy 69-ért vegyem meg előre, hogy ne kapkodják el előlem a karácsonyi dömpingben?

Just LoL it!

(#3003) Shyciii válasza exmol (#2997) üzenetére


Shyciii
veterán

Advance-ben alapból nincsen hívás közbeni hangrögzítés. Play-en gondolom van ehhez program, és tán nem kell root jog. Nokia 800-asban nem tom hogy van-e ilyen funkció. Videókészítés Advance alatt problémás, mert nincs autofókusz. Igazság szerint ha ennyire nem akarod testreszabni a dolgokat, akkor a Lumia 800 akár használható is lenne neked. Nézd meg valamelyik boltban, hogy a csempés kinézet, és beállítások minimális testreszabhatósági lehetőségek tetszenek-e neked. Ha igen, akkor nem rossz vétel neked, bár én annyit nem adnék érte amennyibe kerül. Elég gyorsan elavultatták...

(#3004) Szabie85


Szabie85
tag

Az a kérdésem lenne, hogy Ti milyen komolyabb játékokkal játszatok? ( Pl.: GTA, Real Racing 2, Modern Combat 2 stb stb...) :)

Samsung Galaxy S5

(#3005) Shyciii válasza Szabie85 (#3004) üzenetére


Shyciii
veterán

Mahjongg :DD

(#3006) Szabie85 válasza Shyciii (#3005) üzenetére


Szabie85
tag

Nem viszed túlzásba... :DDD :C

Samsung Galaxy S5

(#3007) zoli62


zoli62
addikt

Napi fél óra szintű telefonálgatásokkal, nagyon kevés mobilinternet- és GPS használattal több mint egy hetes az akkuidő. Jó ez a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#3008) Shyciii válasza Szabie85 (#3006) üzenetére


Shyciii
veterán

Nah jó, van Angry Birds, Bejeweled, Granny Smith, Temple Run Brave, Uno, Fruit Ninja. Csupa hardcore játék :D

(#3009) Szabie85 válasza Shyciii (#3008) üzenetére


Szabie85
tag

Angry Birds, Temple Run Brave, Uno, Fruit Ninja Ezeket Én is próbáltam nem rosszak. :)

Samsung Galaxy S5

(#3010) gusthy válasza Shyciii (#2993) üzenetére


gusthy
veterán

Nem azt írtam, hogy okostelefon, hanem, hogy Androidos. Mert a Google előírások Az apps felrakását.
Talk, Mail (Exchange levelekhez), Maps, Samsung apps, Music, hub, Polaris Office elég gyakran.
A memóriából nem esznek ezek sokat, ha nem használod őket. pici rész rezidens belőlük, illetve nem is mindnek van rezidens része.
Most is fut egy rakás cucc a telefonomon, és 200 MB szabad.
Amúgy nem azért vettem olyan telefont, amiben 768 MB RAM van, hogy mindig jó sok legyen üres, hanem hogy gyorsan hozzáférjek át alkalmazásaimhoz, multitaskoljon, mint a szél.

(#3011) krysztyan


krysztyan
tag

Sziasztok

Valaki feltette az advanced task killer free programot? Ott elméletileg ki lehet lőni a feleslegesen futó alkalmazásokat. De az hogy lehet hogy folyamatosan vannak ott olyan progik is amiket nem használok? 250-290M-et ír az jó?

Köszi

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#3012) Shyciii válasza gusthy (#3010) üzenetére


Shyciii
veterán

Az alap email alkalmazás exchange-hez...hát hogy is fogalmazzam, egy rakás xar. Attól hogy androidhoz a google alkalamzások hozzátartoznak, attól még lehetnek szemetek, mert nem használjuk őket. Nem véletlen, hogy az előző telefonom custom romjaiból is kiírtogatták őket. Ráadásul a gyári alkalmazások sok esetben gyér funkcióval bírnak. Én pl a Music-ot nem használom. Ládaszámra van a Play-en színvonalasabb program, ugyanez igaz a Gallery-re is (tényleg, azt kihagytam a listából), a Photo Editor szintén bárgyú ami benne van. Samsung apps is minek, ha ott a Play. Ugyanazok vannak fenn, ahogy néztem. A Hub-ok bugosan működnek, legalábbis a Social Hub ahogy a facebookot kezeli (illetőleg nem kezeli rendesen).
Amúgy én 30db programot soroltam fel, ebből 7db-ot írtál hogy használsz. Hát ez a lista alapján nem rengeteg ahogy mondtad. Konkrétan csak a negyede.
Amúgy meg az hogy én ezeket kiírtom (illetve ezen készüléken egyenlőre csak kiírtanám), az nem jelenti azt hogy nálam üres a memória, mert más programokkal helyettesítem, amik bekerülnek a membe, és bár elsőre soknak tűnik a 768MB, valójában nem az. Azért ez a teló is meg tud feküdni ha pl megy az iGO sok poi-val (vagy Maps), közben nyomod a zenét, facebook notification befigyel, gmail notification befigyel, és jön egy hívásod is. Ilyenkor már elgondolkozik, mire felveheted a hívást. És akkor ezt még lehetne tovább cifrázni.

(#3013) dobolson válasza Shyciii (#3008) üzenetére


dobolson
senior tag

Ez egy tuti fasza kis program a natification led helyettesítésére, csak éppen custom rom, illetve kernel kell hozzá. Tehát root nélkül nem megy sajna. Aztán az is lehet, hogy a mi "sima" rootkerlenünkkel sem fog, ezt nem tudom. De galaxy ace-en, s2-n is működik a felsoroltakon kívül.
Amúgy a székesfehérvári szervizes srác azt mondta nekem, hogy nem foglalkozik a flash counterrel, ő helyben leszervizeli a telefont. Szerintem még egy kis csúszópénz kíséretében lehet, hogy ki is nullázza a countert, ha kéri az ember. ;) Mondjuk én könnyen vagyok, közel van fehérvár...

[ Szerkesztve ]

(#3014) Shyciii válasza dobolson (#3013) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen, a BLN-hez root kell, és ráadásul nem mindegyik custo mrom tartalmazza S2-nél sem. Maga a program kevés ha jólk tudom, a custom romot is fel kell rá készíteni. Mintha ilyet olvastam volna, mikor megvettem az Advance-t.
A székesfehérvári szervízesről már volt szó. Ő ilyen, de általánosságban nem ez az út. Sőt, a gyári gari esetében kifejezetten "morcosak" :) Egyik Samsung márkaszervíz nekem pl olyan stílusban írt erről, hogy szinte pisztolyt láttam a kezükben, hogy ne rootoljam :D

(#3015) sheep válasza axillar (#3000) üzenetére


sheep
addikt

néha előfordul az ilyen
ha sokszor csinálja azért lehet hogy szervizben is meg kellene nézetni
újraindítás helyett esetleg kipróbálhatod a kamera adatainak a törlését is
settings/alkalmazások/alkalmazások kezelése/összes/fényképező/adatok törlése (vagy ha lehet még a gyorsítótár ürítése is)

@Krysztyan,

ne tegyél fel ilyen sz*rokat mint advanced task killer, többet árt mint használ
az android el fogja indítani azokat a programokat is amiket kilősz és ez csökkenti az akksiidőt
pár éve 1.6 alatt még lehet hogy kellett, de ma már nincs értelme taskkillert használni

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#3016) Rx


Rx
aktív tag

Valaki elmondani hogy pl. játék közben hogyan tudok a képernyőről screenshotot készíteni?
Fruit Ninja rekordomat akarom megörökíteni :)
Előre is köszönöm a segítséget!

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#3017) mobal válasza Rx (#3016) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Home + Lock (bekapcsoló bill.) egyszerre történő lenyomásával.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3018) leslieke válasza Rx (#3016) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

home+power komb kombinációja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3019) Rx


Rx
aktív tag

@mobal & leslieke
Köszönöm a válaszokat! :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#3020) gusthy válasza Shyciii (#3012) üzenetére


gusthy
veterán

Nos, akkor eltérnek a használati szokásaink, és ezért téged zavar, ami engem nem :)

(Anyways, a beépített mail tudja azt, ami nekem kell exchange-hez, oszt jóvan.)

Egyébként arra, hogy lehet-e okostelefont csinálni ilyen izék nélkül, csak annyit, hogy az alma is tele van ilyenekkel, mostmár a WinMo is tartalmazza pl a face integrációt, amit sose akarnék használni, stb. Persze, elvileg lehetne, gyakorlatilag senki se gyárt ilyet. :(

(#3021) axillar válasza sheep (#3015) üzenetére


axillar
csendes tag

Köszi a segítséget, ma egész nap nyomkodtam, de nem fordult elő megint a hiba, ha legközelebb csinálja akkor majd kipróbálom amit írtál:)

(#3022) Shyciii válasza gusthy (#3020) üzenetére


Shyciii
veterán

No pontosan ezért nem veszek sem almát, se WP-t. Nuku customization.

Szűz telepítés után azzal kezdem, hogy

Gallery helyett Quickpic
Videos helyett Mx Player
Music helyett Soundbest Music Player
Gyári Weather helyett Weather Services
Social Hub helyett FBM For Facebook
Polaris Office helyett Kingsoft Office

Pl :)

(#3023) Shyciii


Shyciii
veterán

Jut eszembe.
Aki sokat fotózik a mobillal, és unja már, hogy a képeket átviszi számítógépre, és ott javítgatja a kép jellemzőit, annak ajánlom a Perfectly Clear For Android alkalmazást. Kipróbáltam, és az automatikus képjavítása igen közel van minőségben a Paint Shop Pro pc-s alkalmazáshoz, ami igen dícséretes :)

(#3024) bkiky01 válasza Shyciii (#3023) üzenetére


bkiky01
senior tag

Lehet lol kérdés, de a gyári appokat mivel szeded le? Ha jól tudom alapból nem eltávolíthatók..
Áruld el a titkodat :)

(#3025) Shyciii válasza bkiky01 (#3024) üzenetére


Shyciii
veterán

SystemApp Remover-el távolítanám el, ha lenne rendes root az én firmware-emre. Előző telómnál (Motorola) könnyű volt a rootolás. Mondjuk annál a telefonnál durván light-oltam a gyári romot. Még a gyári tárcsázót is kiszedtem úgy, hogy ne legyen belőle gond :)

(#3026) beccyboy válasza Pant (#3002) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Nekem az Europarkos T-mobileban egy Samsungos srác azt mondta, hogy ez már a karácsonyi akciós ár, úgyhogy addig nem kéne változnia. Viszont azért ilyen olcsó, mert ki akarják söpörni a készleteket és karácsony után már nem szeretnék árusítani. Hogy meddig lesz, azt nem tudom.

Caffeine addict.

(#3027) gusthy válasza Shyciii (#3022) üzenetére


gusthy
veterán

Ezt értem, de ez a delefon most arra kell, hogy használjam, nincs időm a farigcsálásra. Arra ott van az OT-995 :))

(#3028) Shyciii válasza gusthy (#3027) üzenetére


Shyciii
veterán

Amúgy ezek törlése, fagyasztása nem egy nagy dolog, gyorsan megvan. A hosszabb az, ha olyan dolgokat akarunk törölni, ami esetleg beágyazva lehet a többi alkalmazásba, mert akor próbálgatni kell. Ha nem jó, akor újrahúzni, de az alap dolgok törlése gyors, és fájdalommentes. Aztán ha kész, és van CWM, akkor lehet nandroid backupot csinálni, és bármikor vissza lehet tenni, nem kell többet törölgetni egy factory reset után, vagy reflash után. De végülis most mindegy. Ha minden igaz január végén úgyis lesz JB, addig nincs értelme a rootolt GB-vel szórakozni, mert JB-nél kezdődik minden előlről...:)

(#3029) Gery15 válasza axillar (#3000) üzenetére


Gery15
addikt

Szoftveres gond lesz szerintem... konkrétan nem ez volt nálam, de hasonló. Videózni akartam volna én is, de ahogy elindította a kamerát és töltött a kis karika elég sokáig pörgött és kiírta, hogy kamera hiba és ki lépet. A JB tuti, hogy javítani fog ezen, mert azt ígérték, hogy a fókuszálással csinálnak valamit. (remélem) ;)

HyperX

(#3030) axillar válasza Gery15 (#3029) üzenetére


axillar
csendes tag

köszi, akkor megnyugodtam ha csak szoftveres hiba

(#3031) Gery15 válasza axillar (#3030) üzenetére


Gery15
addikt

De ez csak szerintem!

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3032) Pant válasza beccyboy (#3026) üzenetére


Pant
csendes tag

Köszi, akkor már csak a garancia miatt kell hezitálnom a rendelésen. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy mennyit számít az 1 hónap... Na mindegy, majd megszülöm még :)

Még egy kérdés: a +1 év szoftveres garancia megéri?

Just LoL it!

(#3033) nggabi


nggabi
nagyúr

üdv. gyári romon a skype hanghívásnál nem pattog? videóhívás jó rajta? köszi

"szenyor dzsíííí"

(#3034) NoilDwen


NoilDwen
csendes tag

Hellò!Mit csinàljak akkor,ha a szg-em nem ismeri fel a telefont,csak fényképezõgépként làtja?Nem lehet telepíteni,szoftver nincs hozzà.

Alcatel 301 One Touch > Nokia3410 > Samsung SGH X 660 > Nokia 3310 Classic > Samsung E250 > Sony Ericsson K800i > Nokia 5800 > Sony Ericsson X10 mini pro > Galaxy S advance > Sony Xperia P > Sony Z1 Compact > S6 Edge > S8+ > S10+ > S21FE > Iphone 13 pro > S24U

(#3035) nggabi válasza NoilDwen (#3034) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha felrakod a skypeot megmondom ;]

"szenyor dzsíííí"

(#3036) Szabie85 válasza nggabi (#3033) üzenetére


Szabie85
tag

Nekem tökéletes.

Samsung Galaxy S5

(#3037) Keem1


Keem1
addikt

Sziasztok, most költöztem át a Galaxy Ace topikból, természetesen telefoncsere miatt :)
Egyelőre ég és a föld a különbség, tetszik az új nagyon. Majd igyekszem mindent végigolvasni, tanulni (az Ace topikban az elmúlt másfél évben eléggé aktív voltam úgy 5-600 hsz-szel), de azért kérdeznék, még ha egyből agyoncsépelt dolgot feszegetve: van már hivatalos infó ICS vagy JB érkezésről, azonkívül, hogy valamelyik (vagy mindkettő) jön a telóra? :)

(#3038) mobal válasza Keem1 (#3037) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

JB lesz elvileg, és 2013. január fele várható.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3039) Keem1 válasza mobal (#3038) üzenetére


Keem1
addikt

Köszönöm :R

(#3040) dobolson válasza Keem1 (#3039) üzenetére


dobolson
senior tag

Üdv itt, én is az Ace topikból jöttem augusztusban. :DDD Én is le voltam hidalva, hogy milyen más dimenzió ez a teló. :K

(#3041) nggabi válasza Szabie85 (#3036) üzenetére


nggabi
nagyúr

köszi. többiek? :U

fontos, mert főként erre használja az asszony a telót. :R

"szenyor dzsíííí"

(#3042) alex devil


alex devil
senior tag

Helló!
A screenshotot hová menti? Nem találom...
A galériából hogyan lehet kiirtani azokat a képeket amiket nem akarok ott látni? pl; lemezborítók képei (ha a törlésre megyek csak eltünteti vagy rendesen törli?)
Előre is kösz :)

S23

(#3043) dobolson válasza alex devil (#3042) üzenetére


dobolson
senior tag

Tedd fel ezt a képnézegető appot, sokkal jobb és gyorsabb a gyárinál és ebben tudod állítani, hogy melyek azok a mappák, amiket nem akarsz látni.
Egyébként a srceencapture mappába menti őket.

[ Szerkesztve ]

(#3044) Keem1 válasza dobolson (#3040) üzenetére


Keem1
addikt

Nahát, még az ember ismerősbe is botlik :DDD
Amúgy nem tudom, te (vagy akár más is) hogy voltál vele, alapvetően nem volt bajom az Ace-szel, de ez a telefon... első döbbenet a kijelző volt. És utána mellétéve az Ace kijelzőjét... Tyűű.. Trabantból Ferrariba kb.

Az micsoda, hogy az én típusjelzésem I9070, a tiéd pedig I9070P?

[ Szerkesztve ]

(#3045) dobolson válasza Keem1 (#3044) üzenetére


dobolson
senior tag

Ugyanez volt nálam is. :) Szerettem azt a telefont, de azért nem igen lehet őket egy szinten emlegetni. A következő ilyen durva különbség a gps-nél van pl. Míg ugye a jó kis Ace percekig is kereste a jelet, ez max 6-8 mp alatt megtalálja (és ezt kocsiban menet közben is simán produkálja). :K Na meg nem kell emelgetni az órajelet, hogy feloldásnál ne laggoljon a készülék. De még sorolhatnánk... :)

A P-s NFC-s.

[ Szerkesztve ]

(#3046) beccyboy válasza Keem1 (#3044) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Van itthon egy galaxy mini. Ha az advance mellé teszem, egy dolog jut eszembe:
Játék telefon:)

Caffeine addict.

(#3047) gusthy válasza Keem1 (#3044) üzenetére


gusthy
veterán

inkább Passatba, de az is nagy ugrás azért :-)

(#3048) Keem1 válasza beccyboy (#3046) üzenetére


Keem1
addikt

El tudom képzelni, pláne a mini kicsit mókás formáival (volt páromnak van) :D

gusthy: lehet, de akkor is őrületes a különbség

dobolson: akkor az enyém nem tud NFC-t. Sebaj, nem hiányzik (most legalábbis még nem). Amúgy ez jó hír, hogy az új teló hamar fog GPS jelet találni. Az Ace tényleg sokáig szöszölt vele. Ezt még nem próbáltam, még csak ma jött meg, de valószínű, a hétvégén élesben is kipróbálom. Amúgy, mint ex-Ace tulaj, mit gondolsz, hogy viszonyul egymáshoz a két teló akkuzabálása?

Valaki mintha kérdezett volna itt skype videohívást. Én most vagyok túl az elsőn, tökéletes volt mind a hang, mind a kép.

[ Szerkesztve ]

(#3049) dobolson válasza Keem1 (#3048) üzenetére


dobolson
senior tag

Én is csak azért vettem ezt, mert csak ilyent árult belőle a voda. Egyébként sok értelme nincs még, eddig egyszer sem használtam.
Az aksi jóval többet bír. Itt el lehet érni simán a 4 órás kijelző használatot is. Átlag felhasználással másfél napig elmegy szerintem. Ugyanilyen használattal az Ace nálam 12-14 órát bírt kb. Ha az ember spórol, még 3-4 nap is kihozható belőle. Én nem tudnék ennyit elérni, de itt vannak kollégák, akiknek rendszeresen ennyit bír.

(#3050) Keem1 válasza dobolson (#3049) üzenetére


Keem1
addikt

Az jó, nekem gold akkuval volt meg a 2-2,5 nap, gyárival alig 1, néha még annyi se. Akkor pár feltöltés után remélhetőleg nálam is hasonlóan alakul az Advance.
Még egy kérdés: az "áthelyezés SD kártyára" opció hová teszi az alkalmazást? A tényleges micro SD kártyára vagy a 4 GB-os belső tárhelyre? Ace-nél jó volt a root, mindent át tudtam rakni. Pár korábbi cuccot feltelepítettem, de már közel 300 MB a foglaltság. Csak nehogy elfogyjon az a 2 GB :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.