Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) tomiii007 válasza Lirion (#6500) üzenetére


tomiii007
senior tag

ha lenyomva tartod pl az "a" betüt 1-2 secig akkor megelenik az ékezetes betü tehát van ékezet, ezt is telórol írom :d

(#6502) XIII Ramses válasza tomiii007 (#6501) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Vagy használsz anysoft keyboardot, ami kenterbe veri a gyárit, és rögtön van ékezetes sor is.

(#6503) Addel válasza tomiii007 (#6501) üzenetére


Addel
senior tag

Ö a tárcsázóra gondol, pl.: ha beütöd a 72694-et akkor az össze kontaktot kilistázza amiben szerepel a "sanyi", de sajnos a gyári tárcsázó a magyar ékezeteket nem kezeli (vagy csak én se jöttem még rá hogy kell), de a [Dialer One] viszont tökéletesen kezeli a magyar ékezeteket is, sokáig azt használtam. Akinek az fontos érdemes ezt kipróbálni.

(#6504) #33253120 válasza tomiii007 (#6501) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem a keresésre gondolt.

(#6505) wens33


wens33
csendes tag

Sziasztok!
S Advance-on használom az energiatakarékos módot, ami bizonyos töltöttségi szint elérésénél csökkent(het)i a fényerőt. Csak én vagyok ügyetlen és nem tudom beállítani vagy tényleg nincs benne a szoftverben, hogy visszaállítsa alapállapotra (felhasználó által beállítottra) a fényerőt, ha pl feltöltöttem az akkumulátort?
Köszi!
Üdv
Norbi

(#6506) dussy válasza wens33 (#6505) üzenetére


dussy
őstag

Nálam is ez van, én feladtam...

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#6507) wens33 válasza dussy (#6506) üzenetére


wens33
csendes tag

Kb. 10 másodperc manuálisan visszaállítani, de nekem logikus volna, hogy ezt tudja a rendszer azért kérdem az okosabbaktól...

(#6508) k850 válasza wens33 (#6507) üzenetére


k850
addikt

Az automata fényerőszabályzó mód volna a legszínpatikusabb, de sajnos az sem tökéletes.
:O

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#6509) kircso13


kircso13
senior tag

Sziasztok!

Ma frissült a telefon! Na azóta se kép se hang. Tölteni sem tudom meg bekapcsolni sem. Valami 17.4 Mb os frissités volt. Gondolom nem mai, de még nem volt frissítve! Valakinek ötlete? Se CWM se DLM nincs

..,

(#6510) dashed válasza kircso13 (#6509) üzenetére


dashed
senior tag

Download mod se jon be?

Hangero le + Home + Power gomb

(#6511) kircso13 válasza dashed (#6510) üzenetére


kircso13
senior tag

nem. semmi sem jön be

..,

(#6512) tomiii007 válasza kircso13 (#6511) üzenetére


tomiii007
senior tag

akkor az esélyes h tégla lett a telobol, sztem viheted szervízbe

(#6513) kircso13 válasza tomiii007 (#6512) üzenetére


kircso13
senior tag

más választásom nincs asszem :(

..,

(#6514) Keem1 válasza Morris (#6473) üzenetére


Keem1
addikt

"Nekem ez egy kicsit bonyolultnak tűnik"

Nem azért írom, kérlek, ne sértődj meg rajta, de csak neked... :U
A root mérhetetlenül egyszerű, ha van egy rootolt gyári romod. Odinnal betallózod a két fájlt, jelez csatlakozás után hogy felismerte, és kb. másfél perc alatt felteszi az eredeti helyett a rootolt kernelt. Voltak akik pár száz hozzászólással ezelőtt hülyítették a népet, hogy ez veszik el, az törlődik. Nem! Minden ugyanúgy marad, csak rootolt lesz a cumód.

Regéltek itt anno, hogy JB alatt már könnyebb lesz, erre én is számítok, de addig is számomra fontos a root. Aki Galaxy Ace (vagy hasonló) telón nevelkedett, az tudja csak igazán, mit jelentenek a szűkös erőforrások (itt nem azok, de így tudsz takarékoskodni a meglévővel, nem pazarolni), van backup-od, megszabadulhatsz a gyártó és a szolgáltató erőforráspazarló szemétjeitől és még sorolhatnám.

A root nem csak egy program, hiszen az Androidban (mint minden más Linux alapú rendszerben) komoly jogosultságkezelés zajlik a háttérben, ami egyébként teljesen jó és szükséges is. Nehogy azt hidd, én minden applikációt engedek root jogot szerezni. Van, amivel egy feladatot megcsináltam, utána töröltem. Csupán arról van szó, hogy hülyebiztosra akarták a rendszert tervezni, így ha a gyakorlottabb user korlátozásba is ütközik, ne tudd maga alól kiütni a rendszert. Ez eddig mind szép és jó, de néha (és ez a szó bizony hangsúlyos) szükség van a korlátokat ideiglenesen átlépni (pl. backup). Ha ez gyárilag biztosított lenne (x. percig, bizonyos jelszó beírása után) nekem se lenne rootra szükség.

Amit még senki nem említett, de nekem fontos, hotmailes vagyok: a gyári e-mail app (ami eszméletlenül frankó) Exchange módban a Hotmail fiók feladó mezőjét nem engedi átírni a TouchWiz rendszerű (=Samsung) telókon, Helyette a neved a @hotmail.com/hu előtti rész nagybetűvel kezdve (pl. Kisistvan). Gáz. Root segítségével egy app feltétele után hozzáférsz a rendszer adatbázisaihoz, ahol kb. 15 másodperc alatt átírod a "sender" mezőt és már minden megy mint a karikacsapás. Minden más GB-s telón ott van a beállítások között a "Feladó" mező, mint az aláírás vagy az e-mail cím, Samsungnál nincs. Ez egy bug, amit 2.2 Froyo óta nem javítottak. Most akkor mondjam, hogy a gyártó balf*szsága miatt vagyok kénytelen rootolni? Hogy nézne már ki, hogy a feladó a kukac előtti azonosító nagy kezdőbetűvel? Ja, ez persze csak az MS Exchange beállításnál van, IMAP és POP3 tökéletes, de az nem push, nekem meg fontos, hogy a gmailhez hasonlóan hotmail-re is azonnal megkapjam a levelet. Azóta nem sms-ezek.

[ Szerkesztve ]

(#6515) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek megéri Samsung Galaxy W-ről erre váltani? A W hardverét erősen veri, a kijelzője jobb, gyárilag is lesz rá friss rendszer, és gyakorlatilag nem kéne ráfizetnem. Vélemények?

Falcon

(#6516) Lirion válasza Addel (#6503) üzenetére


Lirion
addikt

Igen, ez a smart dial nevü funkció. Sejtettem, hogy jó a sejtésem, szomorú, hogy így van. A 3rd party appokat gyári helyett én annyira nem szeretem, megtörik a rendszer egységességét, én meg tudok élni ékezetek nélkül is. :)

(#6517) Keem1 válasza FalconKnight (#6515) üzenetére


Keem1
addikt

Megválaszoltad saját magad, a "gyakorlatilag nem kéne ráfizetnem" kulcsszó pedig feltette az I-re a pontot. :U
Jobb a GSA mint a W.

(#6518) tomiii007 válasza FalconKnight (#6515) üzenetére


tomiii007
senior tag

Hát megéri átváltani, de ha rá se kell fizetned akkor egyértelmű a váltás, meg amugy is :D

(#6519) dashed válasza FalconKnight (#6515) üzenetére


dashed
senior tag

Akkor mi a kerdes? :))

Ha gyakorlatilag ra se kell fizetned akkor szerintem egyertelmu.

(#6520) FalconKnight válasza dashed (#6519) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

A kérdés gyakorlatilag arra akart irányulni, hogy a készüléknek van-e vmi hibája(a görgetésesen kívül), milyen a ROM támogatottsága? És ti mint tulajok mivel vagytok elégedetlenek? Mert ha azt írjátok pl. hogy szar az optimalizáltsága, vagy úgy se lesz rá újabb ROM akkor inkább kivárok.

Falcon

(#6521) Morris válasza Keem1 (#6514) üzenetére


Morris
veterán

Ne idegelj, dehogy sértődök meg, sőt! :N

Nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad! Igazából talán csak azért érzem bonyolultnak meg még nem csináltam és bevallom egy kicsit félek tőle!
De majd egyszer úgyis neki fogok, mert elegem van abból, hogy a feladatkezelőben nem fut semmi, rámegyek a memória kiürítésére és kiírja, hogy 15 program bezárva. kössz... akkor mégis mi a f*szom futhat a háttérben...
Van 2 widget-em, azt annyi.

(#6522) Keem1 válasza Morris (#6521) üzenetére


Keem1
addikt

Én ugyanígy szoktam (csak az Advanced Task Killer segítségével pucolok néha - automatán soha). De ez se megoldás olyan szinten, hogy egy számodra szükségtelen app ugyanúgy elindul ismét. Karattyoltak itt olyat, hogy pl. a T-s appok csak akkor ha el is indítom. Na futott az anélkül is, max a delikvens, aki írta, nem látta/figyelte/vette észre (a megfelelő szó aláhúzandó). Szóval hiába pucolsz, egy idő után elindulgatnak, ezért se jó pl. a killer appokat automatára állítani. Néha kell, mert beragad valami, vagy épp kell a sok ram játék előtt. Nem baj, nálam a Facebook is 30-40 megát kajál, Firefox is 60-at, de cserébe pöccre indulnak. No de minek legyen benne olyan, amit sose használok, nem? Fagyasztottam, töröltem a szükségtelen cuccokat.

Bocs mindenkitől, ma szóf*sásom van, kicsit bepöccentem a munkahelyen, ennyi :P

[ Szerkesztve ]

(#6523) szabacsik válasza FalconKnight (#6520) üzenetére


szabacsik
őstag

A kérdésedre válaszolva nem fogsz csalódni ebben a telefonban. A görgetésen kívül (az se mindenkinél) nincs hibája. 4.1-es frissítés várható 1 hónapon belül.

/\____/\

(#6524) FalconKnight válasza szabacsik (#6523) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Köszönöm az infókat, ha valakinek van még véleménye, azt szívesen várom. De engem meggyőzött a teló.

Falcon

(#6525) tomiii007 válasza FalconKnight (#6524) üzenetére


tomiii007
senior tag

kategóriájában sztem elég jó telefon, de persze ízlések és pofonok!

(#6526) szilacus


szilacus
tag

A telefonon hol tudom megnézni hogy p-vel végződik a típusa é ez mit is jelent?

(#6527) tomiii007 válasza szilacus (#6526) üzenetére


tomiii007
senior tag

Bekalpcsoláskor vagy Beallitasok--->A telefon névjegye és ott Modell száma vagy Alapsáv verziója nekem P-s (GT-I9070P)
a "P" verzióba van NFC de itthon csak a vodafone árulja a P verziót, vagy még függetlenbe lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6528) szilacus válasza tomiii007 (#6527) üzenetére


szilacus
tag

Köszi a választ,akkor az enyém nem P-s mivel T-mobilos.

(#6529) beccyboy válasza Morris (#6521) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Én elhiszem, hogy bonyolultnak találod. Elsö odinos élményem egy galaxy minivel volt. A hideg kirázott, ha arra gondoltam, h neki kell állni rootolni. De rávettem magam, és megállt a folyamat a felénél. Hát a szivem kicsit kihagyott ugy 5-6 percig. Aztán lenyugodtam és egy határozott mozdulattal kihuztam a kábelt, eldöntve, h legalább megvan az elsö tágla a leendö házamba. De kiderült, hogy csak a driverek nem voltak feltelepitve, de olyan idegállapotba kerültem, hogy nem voltam képes értelmezni, mit akar az odin.
Na a lényeg, hogy hülyebiztos, a titok annyi, hogy alaposan el kell olvasni mindent. Mikor másodszor csinálod, akkor már simán kimész inni közben, mert tudod, hogy müködik. Szoval türelem, figyelmes olvasás és elvileg nem lehet baj.

Caffeine addict.

(#6530) coolrob


coolrob
aktív tag

Közbe néztem fórumokat és ezt találtam:

I received answers from samsung Germany about JB update:
Hello Adrian, there will be an update for the Galaxy S Advance - it is probably released in January but there's no exactly date yet.
that conclusion remains to wait, there is still a concrete date but will receive this update in January when? nobody knows will surprise anyway I'm glad in the end all will receive this update in January

Magyarán közel a release, elvileg januárba érkeznie kéne ..

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#6531) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy nem tudnátok nekem olyan videó rögzítő programot ajánlani ami felvétel közben gps alapján rögzít adatokat mondjuk az lenne fontos hogy látszódjon hogy mennyivel megyek de ezt a visszanézett videón is tudjam megnézni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6532) fermacht1994 válasza coolrob (#6530) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Háát nem lenne rossz :D

Feri

(#6533) atila4 válasza coolrob (#6530) üzenetére


atila4
senior tag

Remélem lesznek béta verziós szoftok mint s3-nál mikor jött a frissítés :)

Windows 11 / Galaxy S24+ / Asus ROG

(#6534) Monyos válasza coolrob (#6530) üzenetére


Monyos
aktív tag

Igen, erről volt is régebben egy facebook post a Samsung Mobile Deutschland tól :

[link]

(Facebookon kívül élőknek: "Liebe Fans, immer mehr Geräte erhalten nun das Update auf Android Jelly Bean. Auch das Galaxy S Advance I9070 erhält dieses und wird im Januar über Kies oder over-the-air zur Verfügung stehen. " )

Tehát ők már november végén is írtak a frissítésről, hogy Kiesen keresztül vagy OTA lesznek elérhetőek.
Ha jól tudom, ez a németországi Samsung "hivatalos" facebook oldala.

[ Szerkesztve ]

(#6535) a man válasza pezo00 (#6531) üzenetére


a man
tag

@pezo00

Próbáld ki ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6536) coolrob válasza Monyos (#6534) üzenetére


coolrob
aktív tag

Ja persze de ez friss mert most írt nekik vki levelet és arra írták ezt :) Az csak jó ha több oldalról is megerősítik :)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#6537) atila4


atila4
senior tag

Most Wanted a belső tárhelyre telepít vagy arra ami alapból le van foglalva programoknak?

Windows 11 / Galaxy S24+ / Asus ROG

(#6538) fury71 válasza thomasvold (#6461) üzenetére


fury71
aktív tag

Az asszony rekordot döntött. Átlag felhasználással. Napi egy-két hívás (mondjuk anyóssal több mint fél óra), kis net, kis játék, wifi ha nem használja kikapcs, stb. XXLK2

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#6539) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Milyen tokot ajánlanátok hozzá, ami tényleg jó minőségű és védi is?
Nekem speciel Incase slider van, de ők nem gyártanak Samsunghoz semmit :((
Valami hasonló pedig nagyon jó lenne.

(#6540) pezo00 válasza a man (#6535) üzenetére


pezo00
tag

köszönöm ilyesmire gondoltam, ma le is tesztelem.

(#6541) Morris válasza fury71 (#6538) üzenetére


Morris
veterán

Akkor van még mit tanulnia! [link] ;] ;] :D

(#6542) thomasvold


thomasvold
őstag

Szerintetek lehet kapni a telóhoz fém hátlapot? Mint amilyet S2, S3-hoz is lehet.

(#6543) sinya123


sinya123
csendes tag

Az s3 megkapta már a frissítést. 4.1.1 - 4.1.2 re. biztos sürgős volt már nekik...
http://mobilarena.hu/hir/galaxy_blog_uj_frissites_erkezett_a_galaxy_s_iii-r.html

(#6544) tomiii007 válasza sinya123 (#6543) üzenetére


tomiii007
senior tag

Remélem, majd mi is 4.1.2 kapjuk meg.... :D

(#6545) Dorian válasza sinya123 (#6543) üzenetére


Dorian
félisten

Nyilván a prémium osztály az elsődleges, S3 birtokában el is várnám.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6546) Shyciii válasza tomiii007 (#6544) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen. Mi kapásból a 4.1.2-es JB-t fogjuk megkapni.

(#6547) koszegii válasza tomiii007 (#6261) üzenetére


koszegii
tag

Szia!

Megígértem,hogy szólok: Január 2.-án megérkezett a tok amit december 15.-én rendeltem. :C

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6548) hungar


hungar
tag

Ma érdekes dolgot tapasztaltam. Feltünően gyorsan merült az aksim..kb 37% lehetett...gondoltam valami biztos beakadt ezért újra indítottam. A töltöttség pedig felugrott 45%-ra...más is tapasztalt már ilyet?? Újraindításnál inkább veszítenie kéne a töltöttségből.

Az akkumulátor statisztikánál az "android operációs rendszer" 75% ezt nagyon sokkalom, nektek mennyi?

(#6549) Rx válasza hungar (#6548) üzenetére


Rx
aktív tag

Ne aggódj nem egyedi eset.

Nálam is volt ilyen tegnap amikor bekapcsolva maradt a mobilnet, kapásból leugrott az akksi, és már csipogni is kezdett.
Majd restart után vissza ugrott.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#6550) tomiii007 válasza hungar (#6548) üzenetére


tomiii007
senior tag

Nekem is volt már ilyen. előfordul, de sztem valamiert bugos néha % mérő és azert van ez ettől az akksiba ugyan annyi van mint előtte volt.:D
nekem az Android operációs rendszer 66% eszeik ,sztem is ez sok :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.