Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) wardemi válasza Shyciii (#2000) üzenetére


wardemi
senior tag

Méret nem zavar az ára csak ami zavar. Bár pozitívum hogy, T-nél 14k-s különbség van a két készülék között ami remélem majd még lejjebb megy a karácsonyig. HTC Desire Xről lemondtam drágább lesz mint az advence szal annyit meg a sense nem ér pláne ennyi luncher között.
Most az SII illetve a HTC ONE S a két álom ami nekem ideális lenne. Viszont a One S csak a S4 soc-al "alázza" a "régi" SII-t, és mivel S4 socot csak gsmből lehet megvenni, ahol a garancia meg foss (gyáris garisak meg 120e körül vannak = laptopom árával ami kösz de kihagyom). Valószínűleg marad majd az SII most webshopban T-nél 90k. Remélem megy majd még lejjebb is. ;]
/SII mellé még szól a jóval nagyobb sup is ami megint fontos. Romok hadáról meg nem is szólva

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#2002) lacibacsi válasza Shyciii (#2000) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Én is azt vettem volna, ha az nem lenne nekem már "tepsi"."

A méretén (és az árán) kívül van esetleg még valami, amiben szerinted az SII alulmarad? Megéri a majd' két éves technika?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2003) szab.tam


szab.tam
nagyúr

lassan kezdem érteni, miért van ennyi bannolás a telefonos topicokban. ha platformon, készüléken belüli emberek sem értik meg egymást....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2004) Cola111 válasza Shyciii (#1995) üzenetére


Cola111
aktív tag

Teljesen egyetértek veled, hogy a telefon memóra kell másolni a névjegyzéket. Viszont megmosolyogtatott, az, hogy a T mobilnál, amikor új SIM kártyát kértem, akkor direkt felhívta rá a csávó a figyelmet, hogy erre másoljam a névjegyeket. Meg hát ugye volt az ominózus merítsem le a telefon akksiját is, azt a "tippet" is egy másik T boltban kaptam. :(( :((

(#2005) sheep válasza lacibacsi (#2002) üzenetére


sheep
addikt

bár nem nekem jött a kérdés de talán nem baj hogy én is válaszolok, mivel volt s2-em is és most az advace-ot nyúzom:
szóval amiért én kiábrándultam az s2-ből az a zenei képessége, gyakorlatilag élvezhetetlenül szól rajta bármilyen mp3, legalábbis nekem ez a véleményem. Egyszerüen nincs dinamikája, cincog. Már évek óta ugyanazt a fülest használom +powerampot, szóval van viszonyítási alapom. Bár nem vagyok vájtfülű de sokat hallgatok zenét a telefonról

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2006) szab.tam


szab.tam
nagyúr

még egy alternatív megoldás:
tudtok esetelg valamilyen pc-n futtatható, újszerű free progit, amivel kompatibilisen átvhihetem a kontaktokat? (se k800i -> és ugye a galaxy s advance).
amikor vettema telefont, az okos részlegen megcsinálták volna acélhardverrel, de a k800i-m csatija kontaktos, csak egy bizonyos állásban nem szakad meg a kapcsolat. az ő adatkbelé meg egy arasznyi volt, az én hosszúm pedig otthon.

emlékszem, még régebben használtam ilyen progit.

ha nem megy, akkor elugrom a voda-ba a saját adatkábelemmel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2007) wardemi válasza sheep (#2005) üzenetére


wardemi
senior tag

Igen ezzel én is tisztába vagyok, hogy SII hangchipje kuka. Viszont én zenehallgatásra Sansa+-t használok így ez nem érint :).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#2008) gyulagy válasza szab.tam (#2006) üzenetére


gyulagy
tag

Összeset kijelölni és bluetooth-val átküldeni ennyi...

(#2009) lacibacsi válasza sheep (#2005) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi a választ!
A zenehallgatás nálam nem az első szempont, de azért az jó lenne, ha alkalmasint jó minőségű lenne a zene (is).
Az Advance-on mennyire érzed az SII-höz képest kevesebb RAM-ot? Van olyan program, ami simán elszaladt az SII-n, de nem megy az Advance gyengébb vasán? Milyen kompromisszumokat kell kötni programkínálat terén, ha nem akarok garanciát veszíteni és nem rootolom (egyenlőre) az Advance-omat?
Bocs a sok kérdésért, de az a helyzet, hogy kinéztem magamnak az S Advance-t, de a kisördög felkeltett az érdeklődésem az SII iránt is. Csak azért nincs a kezemben még egyik sem, mert az Advance nem kapható feketében, az SII, meg kilóg a pénztárcámból...

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2010) Shyciii válasza wardemi (#2007) üzenetére


Shyciii
veterán

wardemi

No, sheep meg is válaszolta a kérdést, és ahogy nézem téged ez nem érint, úgyhogy könnyebb lett a döntés. Amúgy meg 14k-s különbség nem sok a két telefon közötti különbségért, elvégre nem egy kategória a két készülék :)

Cola111

Most erre mit mondjak? Az ilyen helyekre nem hozzáértőt vesznek fel, hanem olcsó munkaerőt, és a betanításkor a 15 éves "tananyagot" adják nekik oda...

szab.tam

Egyik legnépszerűbb program telefonról telefonra átvitelnél a MyPhoneExplorer. Én ezt használtam anno K750i-ről Nokia 6300-asra való átvitelben. De ahogy elnézem a K800i-hez külön is van egy Mobile Master nevezetű program amivel különféle formátumokba lehet menteni gépre, és onnan már könnyebb átvinni akárhova. De a google-t használva láthatszk még pár lehetőséget. Maceránsak, dehát ez van.

lacibacsi

A kevesebb ram csak akkor látszódik, ha több alkalzmazás fut egyidejúleg. Pl megy egy navi, egy loggoló program, és hirtelen bejön egy hívás. Ilyenkor az S2 azonnal kapcsol, az Advance-nek egy kicsivel több idő kell. De igazából az S2 sebességelőnye akkor lesz nagyon markáns, ha custom romot raknak fel. De akkor nagyon durván felgyorsul.

[ Szerkesztve ]

(#2011) szab.tam válasza gyulagy (#2008) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gondolod.... :)
inkompatibilis, nem megy....

***

(#2010) Shyciii
megnézem, thx.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2012) sheep válasza lacibacsi (#2009) üzenetére


sheep
addikt

nem érzek külömbséget sebességben a két telefon között, legalábbis ahogy én használom. Igazából a kevesebb ram sem sokat számít. Szerintem gyors telefon az advance, semmi szégyenkeznivalója a kétmagosok között, ebben a kategóriában. Használok navit, játékokat, semmi gondja, minden fut rajta ugyanúgy. Nagyon durván le kell terhelni hogy megakqdjon, normál használathoz tökéletesen elég
Az sgs2 mellett szól a rakat főzött rom (bár én nem próbáltam, gyári ics is kifogástalan)
nomeg az sgs2 super amoledet használ, észrevehető a különbség mert az advance pentile-os, de igazából ez sem egy óriási hátrány, csak az sgs2 kijelzője szebb azért
Nekem kicsit túl nagy volt és amint mondtam a zene...viszont a kamerája jobb, de az advance sem rossz az 5mp-sek között
én nem bántam meg az advance-ot

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2013) mobal válasza sheep (#2012) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mindkettő Super Amoled!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2014) sheep válasza mobal (#2013) üzenetére


sheep
addikt

Elírtam, samoled plusz a sgs2, és nem pentile mint az advance. A lényeg hogy látható a különbség

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2015) zoli62 válasza Shyciii (#2010) üzenetére


zoli62
addikt

Igazad van egy kicsit macerás a költözés egyik telefonról a másikra.. A kontaktok átvitelére több mód is van, de nekem az SMS-ek is fontosak. Én annó így oldottam meg egy Nokia-ról (N97) Androidra (Galaxy S) [link], de biztos lett volna még más megoldás is.

(#2016) Shyciii válasza zoli62 (#2015) üzenetére


Shyciii
veterán

Az SMS átvitel Nokia E52-ről Motorola Defy-re nekem is ezen segédprogrammal sikerült. Próbáltam más megoldást is sms-eknél, de azok a programok nem támogatták a Motorola Defy-t (MyPhoneExplorer sem teljes mértékben).

[ Szerkesztve ]

(#2017) lacibacsi válasza sheep (#2012) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm a részletes tájékoztatást.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2018) szab.tam


szab.tam
nagyúr

amikor rádugom a telefont usb-n a gépre, ezt írja ki:

csatlakoztassa újra az eszközt samsung kies (pc studio) módban.
csak azt nem találom, ezt a módot hol kell kapcsolni?

azt sem értem, hogy enélül is már párszor sikerült a pc felöl látnom a belső memóriát, és képeket lehúznom, folmet pdf-et, word doc-ot feltolnom. pedig semi féle stúdió módot nem kapcsoltam sehol.
most meg nem megy...

nah, tehát hol kell ezt a pc studio módot kapcsolni? :F :R

egyébként a k800i kontaklistája több sebből vérzett. sérült adatok voltak benne. erre akkor jöttem rá, amikor az egyik k800i-ről a másikra bt-on át akartam küldeni az egészet. középen lefagyott. utána egyesével csináltam. az "n" betűsek sérültek. még jóhogy, a vodás okosító csőkának sem ment...
úgyhogy ha lesz időm, a samun szépen átszerkesztek minden névjegyet, szanálok, és néha lementem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2019) szab.tam válasza szab.tam (#2018) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, persez, hgoy nem csatlakozott. be volt pipálva az usb hibakreseés mód, de a telóban is megtaláltam az usb csatlakoztatás panelt...
úgyhogy a memóriát már látoma pc-ről.

a a pc studio mód kapcsolása majd még ettől függetlenül kéne, mert nem tudok a kies-ben ügyködni nélküle.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2020) szab.tam


szab.tam
nagyúr

és közben még 1:

a böngészőben van-e natív felbontás megtartása melletti, oldal szélességre tördelő nézet?
vagy csak nagyítok, kicsinyítek, és kész?
tehát nem teljes vs. nem telejs vezió, amit a ph is felajánl, hanem minden infó meglegyen, csak egymás alá betördelve.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2021) gusthy válasza szab.tam (#2020) üzenetére


gusthy
veterán

van, csak alapból nincs bekapcsolva (ami elég nagy butaság).

(#2022) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A telefonon külön vagy egybe van a Play és a Samsung Apps elérhetősége?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2023) Shyciii válasza leslieke (#2022) üzenetére


Shyciii
veterán

Külön van egy Play Store, és egy Samsung Apps alkalmazás.

(#2024) sheep válasza leslieke (#2022) üzenetére


sheep
addikt

nem tudom pontosan mire gondolsz, de külön ikonok vannak hozzájuk

@Shyciii megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2025) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm a válaszokat. :R Igen, a külön ikonra gondoltam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2026) Shyciii válasza sheep (#2024) üzenetére


Shyciii
veterán

Kemény 37mp-el. Nyomtam is a gázt, had hajoljon a lemez ;)

(#2027) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
ezt a készüléket meg lehet valahol venni kártyafüggetlenül Samsung garanciával? Eddig bárhol láttam, csak mobilshopos garanciát vállaltak rá, szolgáltatótól pedig nem szeretnék vásárolni.

(#2028) Shyciii


Shyciii
veterán

sheep ezt nézd!

"THERE will be No Ics Update, S ADVANCE gets JELLY BEAN on 13th November 2012"

Ilyeneket találok az XDA-n. Megőrülök! :) Mondjuk ez az indiai szolgáltatótól származik, vagyis sokat nem érünk vele...

(#2029) dobolson válasza Shyciii (#2028) üzenetére


dobolson
senior tag

Bárcsak igaz volna! :-) Ha majd már Indiában kint lesz, szerintem nem kell olyan sokat várnunk nekünk sem.

(#2030) leslieke válasza adalbert1 (#2027) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Állítólag a Samsung ezt a telefont nem forgalmazza hazánkban, ezért nincs gyári garanciás telefon se.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2031) sheep válasza Shyciii (#2028) üzenetére


sheep
addikt

ezek az indiaiak tudnak valamit..
egyébként mindenhol azt írják hogy rövidesen jön, nem tudom honnan veszik az infót.
Mondjuk szerintem éghet is a feje a Samsungnak rendesen hogy a legnagyobb gyártó és van pofájuk gingerbread-del kiadni a telefonokat amikor régen elérhető a jb is.
Pedig egyszerü a megoldás: ne adjanak ki annyi felesleges telefont (példának okádék galaxy r, s3 mini, amivel csak házon belül csinálnak konkurenciát maguknak, ugye kedves Samu), és a felszabaduló erőforrásokat állítsák be JB hegesztésre
többet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki...

@adalbert1:
sajnos gyári garisról nem tudok. Sokan vannak akik már hónapok óta várnak arra hogy megjelenjen, de sztem felesleges. Itt majd mindenkinek bolti garis van, vagy szolgáltatós.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2032) Shyciii válasza sheep (#2031) üzenetére


Shyciii
veterán

Az a baj, hogy nagyon sok gyártó képes még kiadni GB-s telókat. Sajnos ebben nagyon nagy a lemaradás ahhoz képest, ahogy a google tolja az android verzióit. Az S3 minit én sem értem. Már annyira le van butítva, hogy kvázi Advance lett, csak nyilván drágább lesz. Érthetetlen. Mindenesetre jó lenne, ha még novemberben mi is megkapnánk a JB-t. Vagy télapóra legkésőbb :D

(#2033) wardemi válasza Shyciii (#2032) üzenetére


wardemi
senior tag

Mellesleg a gyártók miatt a szoft. fejlesztők is le vannak így maradva. :\

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#2034) leslieke válasza Shyciii (#2032) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Viszont azon már eleve a JB lesz rajta.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2035) wardemi válasza leslieke (#2034) üzenetére


wardemi
senior tag

Nem véletlen, hisz úgy még a kutya se venné meg. Így meg még talán. Amúgy szerény véleményem szerint ez a mini cucc a nőknek lett kreálva ( vagyis szerintem nőis a telefon kinézete). A JB meg paraszt vakítás, hogy térj rá az új rendszerre egy új készülékkel mikor a többire is jönni fog idővel (bár ha a samu okos(és k*csög) biztos elhúzza ezt a lépést, hogy többen vegyék majd a minit addig is). Amúgy elég hülye lépés volt így Advance-nek egy pofont adni. Mer a két teló majd, hogy ugyan az. Még maximum majd a leendő supja lehet jobb. Az SIII mini név miatt, de annyian kiábrándultak és közfelháborodást keltett ez a specifikáció, hogy ez is elmaradhat.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#2036) leslieke válasza wardemi (#2035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem nem is kéne a mini, az Advance kinézete közelebb áll hozzám.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2037) sheep válasza wardemi (#2035) üzenetére


sheep
addikt

egyetértek, viszont a JB szerintem nem parasztvakítás. Én simán mérdföldkőnek nevezném az android verziók között, mégpedig a project butter miatt. A felhasználói élmény már tényleg megüti az iphone szintet, megfelelő vason.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2038) k0c2k4 válasza leslieke (#2030) üzenetére


k0c2k4
tag

En Nemetorszagbol vettem, ott is kerestem samsung garival, nem volt, vegul maradt Saturnos EU garancia.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2039) Shyciii válasza wardemi (#2033) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt hogy érted? Nekem Motorola Defy-n custom JB rom alatt minden általam használt program futott probléma mentesen, plusz amiket kipróbáltam csak úgy azok is.

(#2040) Gery15


Gery15
addikt

Megrendeltem a szervizfutárt elvikben holnap hívnak időpont egyeztetés képen, de szerdán elviszik a telefont. :(

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2041) HaZse


HaZse
őstag

Nem tudom, hogy mi olyan bonyolult a névjegyzék átvitelére? Általában minden telefonhoz adnak valamilyen kommunikációs sw.-t. Azzal áthúzos outlook-ba a névjegyzékedet, majd letöltöd a Go Contact Sync Mod alkalmazást. Ezzel outlook és a gmail kontakt között tudsz oda-vissza szinkronizálni, amit utána már a telefonod látni is fog.

Szerk.: Különben a telefonon a névjegyzéknél a további menünél a Megjelenítés beállításoknál be lehet kapcsolni a SIM kártyán tárolt nevek megjelenítését.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#2042) kasee


kasee
aktív tag

Erre a telóra még custom romban sem érhető el ics, vagy jb?
Nem ugy volt hogy cm is lesz rá?
Ezt néztem ki pár honapja a Nexus S em utódjának de nem találok semmi kecsegtetőt ezekröl... :F

(#2043) Shyciii válasza HaZse (#2041) üzenetére


Shyciii
veterán

Outlook sajnos nem olyan egyszerű, mint ahogy leírtad. Az outlook a Windows területi beállításait használja, a telóhoz adott szoftver meg nem feltétlenül, így ott is lehetnek keveredések, és vannak is. Én akárhányszor próbáltam anno a főnököm telefonváltásánál összehozni, sosem sikerült (igaz neki rengeteg custom mező is volt).

(#2044) gusthy válasza kasee (#2042) üzenetére


gusthy
veterán

ez a "nem úgy volt, hogy cm is lesz rá? " kevéssé értelmezhető.
A Samsung a legritkább esetben forgalmazza a telefonjait cm-mel:-) ahhoz meg, hogy legyen, közösségi erőfeszítés kell.

(#2045) Shyciii válasza gusthy (#2044) üzenetére


Shyciii
veterán

Ráadásul eddig nem lehetett hallani, hogy valaki CM-et próbálna portolni. Egyedül a brazil MIUI-sok érdeklődtek az Advance felől :)

(#2046) HaZse válasza Shyciii (#2043) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem szerencsére nem volt. (Hazudok: volt, hogy a vezeték név és keresztnév összecserélődött, de csak ennyi)

Nekem is van több mező. De akkor nekem szerencsém volt, mert max. szül. idő és e-mail volt benne.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#2047) k0c2k4 válasza kasee (#2042) üzenetére


k0c2k4
tag

JB megerositve, + XDA forumon irtak: "THERE will be No Ics Update, S ADVANCE gets JELLY BEAN on 13th November 2012"

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2048) kasee válasza gusthy (#2044) üzenetére


kasee
aktív tag

Azt azért nem gondoltam:-)
De nem is írtam...

(#2049) szab.tam válasza gusthy (#2021) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

"van, csak alapból nincs bekapcsolva"

ok, de akkor sem találom.
bátyám élből az opera mini telepítését javasolta. (amiben van ilyen funkció). egy olcsó androidos, kínai tab-en ezt használja, illetve a chrome, (amiben van "hasonló?), telepítését javasolta.
ő is nemrég ismerkedik az android böngészőjével, de ő sem találta a tördelő funkciót.

tehát: ha szerinted van, akkor az alap böngészőben hol lehet az oldalszélességre tördelés funciót kapcsolni? :F (én még mindig nem találom.)

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2050) sheep válasza szab.tam (#2049) üzenetére


sheep
addikt

2x dupla tapizást próbáltad a képernyőn? Én ugyan nem az alap böngészőt használom mert az egy fos, de alapból az összes böngésző így tördel

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.