Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Acef válasza derrik (#8996) üzenetére


Acef
addikt

Gyári visszállítás és wip reset is volt?

[ Szerkesztve ]

(#9002) derrik válasza dashed (#8998) üzenetére


derrik
őstag

na ő az a rom......

(#9003) derrik válasza Acef (#9001) üzenetére


derrik
őstag

nem....csak gyári vissza állítás volt, de az tudtommal megcsinálja a többit

(#9004) flash- válasza Acef (#8928) üzenetére


flash-
veterán

"Felteszed az orosz JB-t (1.hsz.), utána frissíted Kies-el."
az orosz van fent.de így a kies nem tudja frissiteni.
a kies nem fogja frissiteni sztem. vagy független telóra is kijött már a magyar jelly bean?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9005) dashed válasza derrik (#9002) üzenetére


dashed
senior tag

Akkor amig nincs megerositve, hogy nem csinal galibat erdemes lenne kiirni 1hsz-be, hogy a mai romot ne akarjuk gb-re rakni..
Nehogy mas is ugy jarjon mint te.

(#9006) #11527168 válasza derrik (#9002) üzenetére


#11527168
törölt tag

Na itt a hiba!

I9070XXLPZ_I9070SERLPZ_SER.zip
Csak a meglévő JB után frissítve telepíthető!

HOME_I9070XXLPY_I9070SERLPY_660490_REV00_user_low_ship.tar_2.7z
Ez a jó GB-ről telepíthető JB!

[ Szerkesztve ]

(#9007) derrik válasza dashed (#9005) üzenetére


derrik
őstag

SGS2-n volt gyilkos rom.....Nem mondom hogy ez is az....
Vagy sgs2 egy app mutatta, hogy kb. mennyi rom cserét bír el a telefon, mert bizonyos memória elemek nem bírják a végtelenségig....akár ez is lehet
Áram kimaradás sem lehetett mert notebookról csinálom mindig akkumulátor üzemben.....

(#9008) derrik válasza #11527168 (#9006) üzenetére


derrik
őstag

mégpedig?

(#9009) Monyos válasza #11527168 (#9006) üzenetére


Monyos
aktív tag

Ez szerintem nem hiba...
Az első a mai JB firmware a második pedig a régi.

Szerk.:
Közben javítottad. :R

Samfirmware:
"Mai" JB:
GT-I9070 - Russia
PDA: I9070XXLPZ
CSC: I9070SERLPZ
Version: 4.1.2
Date: 2013-01-03

"Régi" JB:
GT-I9070 - Russia
PDA: I9070XXLPY
CSC: I9070SERLPY
Version: 4.1.2
Date: 2012-12-19

[ Szerkesztve ]

(#9010) #11527168 válasza derrik (#9008) üzenetére


#11527168
törölt tag

A mai rom csak a meglévő JB-re frissíthető! Hiányos a kernel v. baseband! GB-ről kukázza a telefont! Először fel kell tenni az első JB-t utána mehet a mai frissítés

(#9011) dashed válasza #11527168 (#9006) üzenetére


dashed
senior tag

...

(#9010) Aydan
Ohh ha ez igy van akkor valoban ez volt a gond

[ Szerkesztve ]

(#9012) derrik válasza #11527168 (#9010) üzenetére


derrik
őstag

és ezt a samfrimware-n írták is?

(#9013) #11527168 válasza derrik (#9012) üzenetére


#11527168
törölt tag

Nem, csak kibontottam és megnéztem a filet. S2-n is volt ilyen meg asszem Defy-n is belefutottam ilyenbe.

(#9014) Monyos válasza #11527168 (#9010) üzenetére


Monyos
aktív tag

Ha ez tényleg így van akkor viszont, valahova ezt nagy betűkkel ki kellene írni, mert eléggé meg fog szaporodni a TÉGLÁK száma. :W
Mindenki nekiugrik, hogy hű még jobb lett az orosz ROM, akkor már meg is éri váltani... és visszafelé pedig már nincs út, csak a szerviz.. :(

(#9015) derrik válasza #11527168 (#9013) üzenetére


derrik
őstag

ha ez igaz....
akkor b@sszák meg......

(#9016) Gery15


Gery15
addikt

Jelentem, frissítettem a JB-t Kiesen keresztül. De én nem veszek észre semmilyen változást esetleg annyit, hogy mintha tényleg gyorsabban nyílna a tárcsázó.

HyperX

(#9017) Acef válasza flash- (#9004) üzenetére


Acef
addikt

Orosz JB-használok T-mobilos telón. Kiessel frissítettem. Korábban frissítve Xxlk2-re. Majd miután itt olvastam, néhány felhsználónak jelzett a telefonja, hogy van frissítés, megpróbáltam. A telefonon beindítottam a szoftverfrissítés: frissítések keresése. Simán 3G-n mobilnettel megtalálta, letöltötte, de nem tudta telepíteni a tel, v.mi hibát írt. Utána próbáltam a kiest. Előtte frissítve a kies mert jelezte, hogy abból is van frissebb, utána kiest újraindít telt. csatlakoztat, és kb. 20-30 perc alatt végzett. Közben nem piszkáltam sem a gépet, sem a telt.
A független telók sztem. előnyt élveznek a frissítésnél...

[ Szerkesztve ]

(#9018) Jason19 válasza Gery15 (#8964) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem lett semmi, kihúztam aztán felraktam odinnal. (a telefonnak nem lett baja, hacsak nem emiatt vadult meg a launcher ;] )

(#9019) gusthy válasza Acef (#9017) üzenetére


gusthy
veterán

Ez mindig így van, mert a szolgáltatók is tesztelnek. Ez normális is.

(#9020) petipage válasza Acef (#8997) üzenetére


petipage
csendes tag

Oké, én olyanokból indultam ki, hogy volt, aki itt írta korábban hogy havonta egyszer indítja újra meg hasonlók. :) Ha éppen többet vagyok itthon és nincs miért babrálni akkor simán bír egy töltéssel használattól wifitől stb. függően 3-4-5 napot is, egy nap alatt csak akkor merült még le, ha szinte mással sem foglalkoztam. Szerencsére az a riogatás, hogy majd juj aztán állandóan tölthetem eddig nem jött be. Újraindítani általában akkor szoktam amikor akadni kezd, de lehet bevezetem hogy töltéskor újra is indítom megelőzésképpen.

(#9021) Acef válasza #11527168 (#9010) üzenetére


Acef
addikt

Igen! Valóban ez a sorrend! Így nyugodtan felrakható én is ebben a sorrendben csináltam. Minden o.k.!

(#9022) derrik


derrik
őstag

bezzeg az i9100 romjai között ott virít a vörös felkiáltó jel! Grízes a rom!!!

(#9023) bdavid94 válasza Acef (#9017) üzenetére


bdavid94
tag

azt elárulnátok, hogyan frissítettétek kiessel, mert mióta nekem a ruszki rom van rajta nem ismeri fel a kies a telefonom...
semmi most már felismeri :Y

[ Szerkesztve ]

(#9024) AlienM


AlienM
tag

Sziasztok,

Tegnap én nyavalyogtam, hogy nem tudok csatlakozni a vodafone hálózathoz.
Ma kipróbáltam egy másik tmobileos, valamint telenoros kártyával és simán mentek.
A vodafone-nál meg lepattintottak, hogy vigyem a szervizbe.
Valakinek van valamilyen ötlete, hátha meglehet ezt oldani házilag is?
Ha valamilyen hardver probléma lenne, akkor a másik kettőre sem tudnék felcsatlakozni, nem?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9025) sheep


sheep
addikt

Én is felraktam kiessel, nekem is picit gyorsabbnak tűnik, pl. a tárcsázó hamarabb megnyílik
Bár nekem nem nagyon volt gondom a JB -nel, ugyhogy nehezebb is észrevenni hogy mit javitottak

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#9026) #11527168 válasza AlienM (#9024) üzenetére


#11527168
törölt tag

Új SIM?

(#9027) AlienM válasza #11527168 (#9026) üzenetére


AlienM
tag

3 vodás simmal próbáltam, ezek közül 2 db kb 3 éves, a 3. pedig féléves. :) Egyikkel se ment.
A működő t-mobileosok kb 6-7 évesek, a telenoros meg kb 9 éves volt, és simán ment.. :(

[ Szerkesztve ]

(#9028) Jason19 válasza sheep (#9025) üzenetére


Jason19
senior tag

Factory resetet csináltál?

(#9029) Nippel válasza AlienM (#9027) üzenetére


Nippel
tag

Próbáld meg hogy kikapcsolod rajta a pin kód kérést, hátha csak valami kódolásos vacak.
Vagy ha GSM be vetted hívd fel őket mert lehet sufni függetlenítés és letiltott valamit, vagy független volt és csak szimplán letiltotta a vodát, itt tuti a telóval van valami, ha messze laksz GSM től futárral küld a telót vagy posta.

[ Szerkesztve ]

(#9030) AlienM válasza Nippel (#9029) üzenetére


AlienM
tag

PIN kikapcsolás sajna nem működött, holnap felhívom a boltot... :( Köszi. :)

(#9031) Gery15 válasza sheep (#9025) üzenetére


Gery15
addikt

Akkor már 3-an boldogok vagyunk. :C :D

HyperX

(#9032) Nippel válasza AlienM (#9030) üzenetére


Nippel
tag

Én GSM el 1x rosszul jártam elküldtem az aksim hogy rossz, és visszaküldték a régit (mondván ők kicserélték)
elküldtem őket a jó.......
Partnero GSM ott többet semmit nem veszek.

(#9033) nggabi válasza AlienM (#9030) üzenetére


nggabi
nagyúr

simán csak le van tiltva a hálózatból sztem. van ilyen... vidd vissza.

"szenyor dzsíííí"

(#9034) AlienM


AlienM
tag

Rendben, köszi mindenkinek. :(

(#9035) Piloss


Piloss
senior tag

Na én is feldobtam az update-t, hamar fölment, szerencsére a Kies sem vacakolt sokat, rendben ment minden a, "régi" JB-hez való root itt is működik: Egyelőre nem vettem észre semmi változást, bár eddig sem volt különösebb gondom, remélem azért az akkuidő javulni fog :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#9036) papi77 válasza Gery15 (#9031) üzenetére


papi77
addikt

Már 4-en :DD ...de én nem érzek különbséget.

dussy: Nekem is néhányszor ki kellett húznom az usb kábelt,amig végre látta a telt a Kies!

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#9037) dussy válasza Gery15 (#9031) üzenetére


dussy
őstag

Olvasom itt a hozzászólásokat a mai frissítésről, mondom lássuk - hamár tegnap lemondtam a downgrade-ről. :)
A wifi-s módszer szerint a legfrissebb van a telón, a KIES meg nem látja a kütyüt. Mi lehet a gond?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#9038) Jason19


Jason19
senior tag

Hmm, gondoltam nekifutok mégegyszer, hátha kiessel jobban fog sikerülni. Most azt hazudja, hogy a készülék NEM támogatja a kies 2.0-át :DDD

Probléma megoldva, de a frissítés megint megakad 99%-on :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#9039) dashed válasza dussy (#9037) üzenetére


dashed
senior tag

Ha be lenne kapcsolva akkor az usb debugging-ot kapcsold ki.

(#9040) Gery15 válasza dussy (#9037) üzenetére


Gery15
addikt

Próbáld meg rádugni többször. Bár nekem egyből ment. Kies telepítésénél bepipáltad, hogy feltegye a drivereket?

(#9038) Jason19: Te is.

(#9039) dashed: Nem feltétele, nekem be volt kapcsolva és még is feltette.

HyperX

(#9041) dashed válasza Gery15 (#9040) üzenetére


dashed
senior tag

xda-n olvastam.. De kozbe visszaemlekezve nekem se volt gondom vele..

Bar amennyit hasznalom..
Friss jb-t is odinnal raktam inkabb fel :B

(#9042) Jason19


Jason19
senior tag

Már írtam, hogy megoldódott, de vagy 5-6* rákellett dugni, hogy észhez térjen. de 99%-on meg nem akar túljutni :(((

(#9043) dussy válasza dashed (#9039) üzenetére


dussy
őstag

Én már mindent próbáltam- :O

Gery: igen. :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#9044) Jason19


Jason19
senior tag

Sikeresen feltette a kies (3. próbálkozásra)

De a launcher megint meg van vadulva. Egyszerre 2-3 oldalt görget néha, akadozik, mikor lapozok 1 képernyőt még egy fél mp-ig mintha 2-4 pixeleket rezegne... nem jó ez így.. :( (mostmár az app drawernél - nem tudom magyarul ez mi :DDD - is laggos..)

Gery: Nem volt még, de ezelőtt odinnal raktam fel, akkor volt előtte utána, és ugyanezt produkálta.. (aztán visszaraktam LPY-t és most kiessel rá a Z-t)

[ Szerkesztve ]

(#9045) Gery15 válasza dussy (#9043) üzenetére


Gery15
addikt

Másik gépen esetleg?

(#9044) Jason19: Wipe/factory reset?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#9046) Gery15 válasza Jason19 (#9044) üzenetére


Gery15
addikt

Próbáld meg most is, hátha segít. Én pl: toltam egyet és semmi problémám nincsen JB-vel, bár eddig sem volt. Teljes értékűnek érzem a telefonom most már. :B Továbbá nem értem miért van az, hogy valakinél jó minden másnál meg nem. :(

HyperX

(#9047) Jason19 válasza Gery15 (#9046) üzenetére


Jason19
senior tag

LPY-vel teljesen jó volt, most meg a lapozásnál kapok egy kemény 10 fps-t.. (gyorsan odalapoz, de eszméletlenül feltűnően, sőt irritálóan szaggat be. Mintha rezegne is közben a kép, brrrr)
Az meg a halálom, amikor egy 2 magos telefon 768MB rammal, prodzsekt báttörel egy sima lapozásnál ezt csinálja (mind cpu, mind gpu megjelenítéssel) Megpróbálom a factory resetet, de ha ezután se lesz jó....

[ Szerkesztve ]

(#9048) Jason19


Jason19
senior tag

Lapoztam kettőt factory reset után, mondom hurrá végre jó... de nemmmmm, megint hozza a 10 fps-es szintet... :O

(#9049) dussy válasza Gery15 (#9045) üzenetére


dussy
őstag

Most nincs rá módom, esetleg a KIES-t újra telepítem.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#9050) Carline válasza dashed (#9005) üzenetére


Carline
őstag

Első hozzászólásban egy link van kirakva a JB-re való frissítésről, mely sheep oldalára mutat.
Őt kell megkérni, hogy javítsa a blogját a második JB frissítéssel kapcsolatban.
Az elsőbe azért nem lett beírva a JB-re frissítés menete, mert egyenlőre nem támogatott a rom a mi készülékünkre.
Ha kijön a magyar firmware, akkor részletesen le lesz írva a frissítés menete ott is.

Egyébként szerintetek hányan olvassák el az első hsz-t, vagy akár a JB frissítés leírását?
Elsőnek meglátja hogy frissítés, GO had szaladjon.
Amikor nem működik a teló, akkor regisztrál ide és akkor meg már késő olvasgatni...

Egyébként milyen nyugodt lett a topik morcos "barátunk" távozása óta!

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.