Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) Synthwave válasza james001 (#55797) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az '54-es epic. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55802) HuMarc válasza oriic (#55794) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez kb. PSP-szint, ami mostanában már elég alja grafikát jelent :N

Más: Ez a Motorstorm Apocalypse könnyebb, mint gondoltam :( Most tartok a kampány felénél, és eddig minden versenyben elsőre kvalifikáltam magam, másodjára első lettem. Remélem, a Veteran már tényleg kihívás lesz. Ja és amúgy nagyon jó játék, már várom, hogy megvegyem a második kontrollert, hogy tényleg legyen értelme a PS3-nak :D

[ Szerkesztve ]

(#55803) Synthwave válasza HuMarc (#55802) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mintha minden a GFX lenne..

Ezért tart ott a játékipar, ahol.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55804) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nevetve felfért az LR mellé a Beyond is, maradt még pár száz mega szabad helyem is. :D
A játék valami eszméletlen jól néz ki, a sztori szintén elso osztályú, gameplay lehetne változatosabb meg 101%-ban lineáris az egész, de baromi élvezetes volt rombolni a rendorblokádokat meg a kisköcsög gyerekeket szivatni. :)

Egyelore ott tartok amikor otthon van a szüleivel, s nagyon tetszik összességében.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#55805) energy4ever


energy4ever
addikt

PS3 multi hogyan mukkdik? Marmint, hogy pl itteni tagokkal tudjak eggyut jatszani!? Ha felveszek valakkt baratnak, latom mivel jatszik, vagy ilyesmi? Ti hogy csinaljatok ezeket, vagy ti csak kulfoldiekkel toljatok?

(#55806) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Kitoltam a Last of Us-t. :)

Több száz meg ezer karakteres fröcsögésbe nem kezdek, pedig megérdemelné, de előttem már megtették sokan. Játékos pályafutásom (holtversenyben) legnagyobb élménye volt.

Néhány statisztika, ha érdekel valakit. Első végigjátszás, hard: első, második, harmadik, negyedik.

A 170 halál úgy jött ki, hogy ha nem az eltervezettnek megfelelően alakultak a dolgok, akkor hagytam a francba, és direkt megölettem magam (annyi eszem nem volt, hogy egyszerűen csak betöltsem a legutolsó cp-t). Kb 120-130 tuti ilyen halál volt. Például SPOILER télen, Ellievel, volt olyan rész, hogy a mentés után pont jött egy valag ferzőtött. Először csak kettő, na azt a kettőt lenyilazni akartam, de ha már egyet is mellé lőttem, akkor kezdtem előlről. SPOILER VÉGE

A majdnem 22 óra meg... hát, egyáltalán nem siettem. Legtöbbször csak sétáltam és próbáltam kiélvezni minden pillanatát, megnézni minden kis zegzugot, ez mondjuk, mint a végén kiderült, nem nagyon sikerült. :D Pedig próbáltam mindenhova bekukkantani.

Visszagondolva a játék egyáltalán nem félelmetes, direkt eszközökkel legalábbis nem, de nem is próbál meg az lenni. Néhol mégis elkapott egy-egy parás érzés, ez az atmoszférának köszönhető, rengeteg játék, rengeteg horror játék itt (is) vérzik el. Kicsit lehetett volna nehezebb, nem nagyon, csak egy kicsit, így elsőre.

Az átvezetők minősége parádés, a forgatóköny brilliáns, a színészi játékra meg már nem tudok mit mondani, ha nem akarok szót ismételni. A zene meg... :R

A Left Behindot majd valahogy bekell szereznem.

Nagyon-nagyon magasra rakta a lécet, nem hiszem, hogy a közeljövőben bármelyik játéknak is sikerül megugrania.

1-2 kérdés: Vannak ugye ezek a "+" nehézségi fokozatok, ez az lenne (ha jól emlékszem), hogy a cuccok megmaradnak? Ha kezdek egy sima groundedet, akkor a cuccaim végleg eltünnek? Vagy ez csak az adott nehézségre vonatkozik? Tehát ha hardon kitoltam, akkor eltárolja az ottani állást, és hard+-on mindig a sima hardon kijátszott dolgaimat használhatom? És amiket eddig összegyűjtöttem (dögcédula, képregény, stb)?

(#55807) dilipok válasza energy4ever (#55805) üzenetére


dilipok
veterán

[link]. Igen, latod mivel jatszik eppen.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#55808) james001 válasza KisTücsök (#55806) üzenetére


james001
veterán

Pff van aki 3 óra alatt végig vitte hard-on a TLoU-t ;]
De amúgy nekem is az első végigjátszásom több mint 20 óra volt (25 talán),én is átkutattam minden zugot.
A kérdésedre a válasz igen,a New Game+-ban minden cucc nálad lesz,mármint a fegyveres fejlesztések és a kapszulák,azért nem indítasz egyből egy teljes arzenállal :D Természetesen ha elkezded survivor-ön,akkor nem adja oda.
Amiket felszedtél gyűjthető dolgok pedig "beregisztrálódnak" a statisztikádba,tehát érzékeli hogy azt már felszedted,viszont ha még egyszer be lépsz a játékba ugyanúgy ott lesz. A chapter select-ben amúgy megtudod nézni mennyit szedtél fel az adott cuccból,és ott is összetudod szedni a maradékot.

Én most nekikezdtem survivor+ fokon,hát nem tudom mennyire fog menni másodjára,eddig csak két golyót lőttem ki ez is valami :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#55809) KisTücsök válasza james001 (#55808) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

Igen, most látom, nem is kezdhetek "+"-osat, csak hardig. Lehet akkor egy hard + lesz, kimaxolok mindent, aztán meg grounded.

3 óra?:D rekorddöntésre gyúrt? Volt, hogy percekig csak álltam és bámultam a tájat. :D

Ja még egy. Most ha beregisztrálom a multihoz szükséges kódot, akkor ha később egy másik TLoU-s lemezt rakok be, akkor is működni fog? Vagyis a profilhoz regisztrálja be, ugye?

Nézegettem a két CE-t. Tetszenek.

(#55810) cyberkind


cyberkind
félisten

Szerintetek nincs egy pár közös vonás a TLoU és a Z világháború között?

Paranormal Cocktivity

(#55811) james001 válasza KisTücsök (#55809) üzenetére


james001
veterán

Csak amúgy ha hajtasz a trófeákra is,akkor végig kell vinned survivor-ön is,mert ha grounded-ot végigviszed nem nyitja meg a survivor trófeát,mivel ugye a grounded az dlc.
Igen rekorddöntésre hajtott a csávó,de egy-két részen csak néztem hogy ezt hogy az anyjába csinálta ilyen gyorsan :D
Online pass a profilhoz kötődik igen,másik TLoU is felismeri.
A Post Pandemic Edition a legjobb belőle,de sajnos rohadt drága ebay-en.

(#55810) cyberkind: Némi lehet hogy van,de ennyi erővel a 28 nappal későbböt is írhatnánk :D De amúgy a fejlesztőket több könyv és film is megihlette a játék elkészítéséhez.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#55812) cyberkind válasza james001 (#55811) üzenetére


cyberkind
félisten

A hangok valami hihetetlenül egyeznek, meg a szerintem BP karaktere iszonyat jó Joel lenne.

Paranormal Cocktivity

(#55813) erahurka válasza cyberkind (#55812) üzenetére


erahurka
félisten

"A hangok egyeznek"

Azóta is visszahallom néhány filmben/sorozatban a War Craft II sárkányának üvöltését :DDD Vannak ilyen hangpakkok amiket lehet licencelni egyébként, gondolom a Paramount és a Naughty Dog is megvette ugyanazt a zombis gyűjteményt.

(#55814) KisTücsök válasza james001 (#55811) üzenetére


KisTücsök
addikt

:Y Nem akartam elhinni, amikor megláttam az árát. Pedig de jól néz ki. Ha tizede ennyibe kerülne, akkor még talán.

Már elkezdtem hard+-on, gyorsan akkor végig szaladok rajta. Ezt nem tudtam egyébként.

(#55815) KisTücsök


KisTücsök
addikt

A játékok tokja mikor váltott erről erre? És miért?

[ Szerkesztve ]

(#55816) ldave válasza KisTücsök (#55815) üzenetére


ldave
félisten

Amikor kijött a Slim PS3, akkor volt a logóban is egy dizájnváltás.

A Slime draws near! Command?

(#55817) james001 válasza KisTücsök (#55815) üzenetére


james001
veterán

Amikor kijött a Slim a Sony "frissítette" a logót.

Szerk.: B*szki már megint lassú voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#55818) KisTücsök


KisTücsök
addikt

:D

Köszönöm!

(#55819) erahurka válasza ldave (#55816) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem amúgy az összes PS3 tok idétlen. Ott van felül az az átlátszó sáv, miért nem csináltak oda egy dombornyomott PS3 feliratot és kész? Mehetett volna oda az only on PS3 szöveg is és akkor még exkluzívabb lenne a tok.

(#55820) HuMarc válasza erahurka (#55819) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja, most, hogy mondod, tényleg elég idétlen :D De szerintem úgysem a tok a lényeges, hanem a játék.

PS+: Nézem-nézem a szeptemberi kínálatot, az Allstar Battle Royale-t nyugtázom, hogy jólvan, lesz egy bunyós játék, ha jönnek át haverok, akkor tökéletes, a Hoard meg... Hmm..., ismerősen hangzik a neve. És tényleg, anno PSP-n megvolt a demo-ja, és baromi jó játék (szvsz).

(#55821) Brian_GT válasza HuMarc (#55820) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szerintem az egyetlen ember leszel a topicban akinek a szeptemberi kínálat tetszik. Mondjuk a Sony akkor valamit jól csinál és nem rád értem, hanem hogy akkor mégis csak mindig talál olyat ami valahol valakinek tetszik :D

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#55822) HuMarc válasza Brian_GT (#55821) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, a PS Allstar Battle Royal annyira azért nem tetszik, csak éppen elmegy. Ha meglenne pl. a Mortal Combat, vagy a Injustice: Gods Among Us, akkor le se tölteném, de így, hogy ezek nincsenek meg, így tényleg elmegy.

A Hoardot sem vettem volna meg, ha nem kerül be a PS+-ba, de végül is örülök, hogy bekerült, mert egy jó játék :D

(#55823) Brian_GT válasza HuMarc (#55822) üzenetére


Brian_GT
őstag

Jah értem...mortal nekem megvan... ingyen adta anno a plus.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#55824) nonsen5e válasza erahurka (#55819) üzenetére


nonsen5e
addikt

Számomra meg a legrosszabb az a platinum/essentials/etcetera, az mindennek a legalja ahogy kinéz... :W :W :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#55825) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Engem a játék érdekel, a tok és a borító hidegen hagy.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#55826) james001 válasza HuMarc (#55820) üzenetére


james001
veterán

Ez az All-Star Battle Royale a Sony féle Super Smash Bros,csak utóbbi jobb nála :D
Ez a Hoard meg ultra gagyinak tűnik,mintha valami 10 éves gyerekek csinálták volna...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#55827) t256 válasza nonsen5e (#55824) üzenetére


t256
őstag

Talán még PS1-nél volt a legelviselhetőbb. Ugyan a lemez elvesztette az egyedi design-t. PS2-nél már kifejezetten csúnya volt a platinum borító.
PS3-nál azzal, hogy átnevezték a platinumot "essential"-ra már van némi fejlődés, de a lényeg ugyanaz. Elcsúfítanak egy szép borítót és egy lemezt. :(

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#55828) MrPG8 válasza nonsen5e (#55804) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Beyond Two Souls az egyik legjobb játék PS3-ra. Kizárólag a story miatt. Mondjon bárki bármit, akkor sincsen. :D

(#55829) nonsen5e válasza t256 (#55827) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem van PS3 platinum jatekom is a maga szurke-sarga szepsegevel... Nyomtattam helyette mas boritot. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#55830) fausto


fausto
addikt

Jól tudom, lement már a TGS-en a Sony konferencia? Valaki tud adni egy linket, ahol összefoglalják az eseményeket? Köszi előre is!

#55828 MrPG8: Én most játszok vele, jó és tetszik, de egyelőre van egy ki hiányérzetem, ha végigvittem, majd kifejtem. Pedig a stílus nem idegen a számomra, a Heavy Rain nagy kedvenc és a TellTale játékait is szeretem.
(most az indiánoknál tartok)

(#55831) MrPG8 válasza fausto (#55830) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Heavy Rain engem sosem vonzott, demo után sem voltam meggyőzve. Nekem a QTE miatt nagyon bejött az egész. Olyan mintha egy interaktív filmmel játszanék lenne. Nekem először az volt furcsa, hogy ugrál össze vissza a történetben, most sem értem miért jó ez így.
Inidiános rész nekem nem volt a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#55832) james001 válasza fausto (#55830) üzenetére


james001
veterán

Itt a videó: [link] Full japán,szóval csak a képi világra hagyatkozhatsz (hacsak nem tudsz japánul) :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#55833) fausto válasza MrPG8 (#55831) üzenetére


fausto
addikt

Igen, nekem is az a legnagyobb bajom, hogy a történet nagyon darabokra van szedve, nincs bajom a non-lineáris meséléssel, de ez már kicsit túlzás. Ha kicsit kevesebb idősíkon játszódna, sokkal jobban ütne. Mindenesetre a befejezéséig nem akarok mélyebben véleményt alkotni :)
#55832 james001: Köszi a linket! (Nem tudok japánul :D )

(#55834) energy4ever válasza nonsen5e (#55829) üzenetére


energy4ever
addikt

Itt TILOS a WAREZ! Ha nem tudnad a borito csereje hamisitas, ha jogvedett boritot nyomtatsz ki, akkor illegalos masolatot keszitesz. Kerlek itt ne dicsekedj ezzel, vagy hasono dolgokkal tobbet, a te erdekedben, mivel tiltjak az alapelvel.

(#55835) james001 válasza energy4ever (#55834) üzenetére


james001
veterán

Lol nyugi azért ez még elfogadható,meg eredeti játékra nyomtatott nem másolt lemezhez :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#55836) dilipok válasza james001 (#55835) üzenetére


dilipok
veterán

jaja :K Tudjatok, hogy mennyire nem birom a warezt, de azert ez meg nekem is sok. Nem arulja a nyomtatott boritoval, csak neki igy jobban tetszik. Csinalhat vele azt, amit akar

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#55837) oriic válasza energy4ever (#55834) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nem így van kérlek ne keltsd a feszkót feleslegesen.

Live-Die-Respawn

(#55838) energy4ever válasza oriic (#55837) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha mar igy kiirtad ezt, kerlek magyarazd el, szerinted, hogy is mukodik ez!?
Erre kivancsi leszek... :U
Hozzateszem, az nem feszultsgkeltes, hogy valakit figyelmeztetek az alapelvekre, es a warezre. A topik oldalan tatongnak a Tilos warez jellzesek. Masodszor is, en is vehetem ezt feszultsegkelltesnek, hogy minden indok nelkul belekotsz masba.

[ Szerkesztve ]

(#55839) leslieke válasza energy4ever (#55838) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megvan neki az eredeti játék, meg az eredeti borító is. Nyomtatott hozzá egy sajátot, ami neki jobban tetszik. Ennyi. Ez nem warez.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#55840) oriic válasza energy4ever (#55838) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Részlet szabályzatból.

"Warez”: a szerzői és szomszédos vagy egyéb vagyoni jogok (vagy általában jogszabályok) által védett bárminemű szoftver / adat / képanyag / hanganyag / filmanyag / stb. jogosulatlan használatának elősegítése (információ megadásával, linkeléssel, bárhogyan); segítségkérés, használatra buzdítás (például: szoftver illegális regisztrációjához, működéséhez szükséges kód vagy azt kijátszó eljárás; elektronikus készülék szoftverének jogellenes megváltoztatása, kijátszása, megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívói)."

A fenti eset melyik része illik bele a szabályzatba?

Eredeti játékhoz a neten fellelhető eredeti borítót SAJÁT felhasználásra kinyomtatja. Ez a hatályos törvények szerint nem illegális Magyarországon.

Az a gond megfigyeltem, hogy néhányan túlzottan gyorsan ráugranak egy-egy ilyen témára, holott csak tájékozodni kellene a témát illetően.

Téma részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#55841) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Hétezret megért ugye? ;-)

Mindent összevetve így 12747 forintból jött ki a Wonderbook: Book of Spels + Ps Move Starter Pack + Navigation Controller + 1 Move Controller. :)

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#55842) nonsen5e válasza energy4ever (#55838) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha emiatt kitiltanak vagy bármit kapok, akkor állok elébe, nem érdekel (csak nem fognak, ugye, ugyeeee? :U )

Nem hirdettem, nem sokszorosítom, nem ebből akarok meggazdagodni.
Ugyanúgy megvettem teljes áron újonnan a lemezt a tokkal együtt, PS3-at is, nem piszkáltam bele semennyire sem, tudtommal ez sem a Sonynak, sem a Square Enixnek nem jelent bevételkiesést, hogy egy más előlapi borítót tettem a tokra. Sőt, ha átjönnek barátaim sokkal előbb mondják majd, hogy na tetszik ez a borító, lehet megveszem, mintha a másik kép lenne rajta.
platinumocsmányság - nemplatinum

EDIT:
Megnyugtató akkor, no problem, no harm done, marad ez. :))

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#55843) crue válasza Bogyi007 (#55841) üzenetére


crue
őstag

Pár helyen még kapható 2000 forintért sharp shooter puska. Na ezt még érdemes beszerezni és végigtolni vele a Killzone 3-at és a Resistance 3-at meg ezt-azt.

(#55844) Bogyi007 válasza crue (#55843) üzenetére


Bogyi007
veterán

Gondoltam már rá. :K :K

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#55845) oriic válasza oriic (#55840) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Témában utolsó hozzászólás, innentől szerintem nincs miről beszélni.

Utánanéztek a dolognak, a témában a hatályos törvénycikk a következő:

""35. § (1)86 Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető." [link]"

Live-Die-Respawn

(#55846) dilipok válasza oriic (#55845) üzenetére


dilipok
veterán

jujj de szorgalmas ma valaki :P ;]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#55847) Brian_GT válasza dilipok (#55846) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igaza van, mert gyakorlatilag a történet lényege mindig 1 kérdéssel zárható: az adott termékért megfizetted azt az árat amit azért kellett, hogy megkapja a készítő érte a ,,megérdemelt jussát" vagy sem. Ha nem warez, ha igen, akkor nem. Szóval neki megvolt, kifizette amit kellett így ennyi. Zárom én is csak sztem ez a legegyszerűbb mindig ebben a kérdésben.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#55848) dilipok válasza Brian_GT (#55847) üzenetére


dilipok
veterán

csak mocskoskodtam :B , ugyanezt mondtam en is korabban ;)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#55849) Brian_GT válasza dilipok (#55848) üzenetére


Brian_GT
őstag

jah nem feléd írtam...csak úgy összefoglalósan...

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#55850) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

kölcsönkaptam egy ps3-at. a következő konfigban használom, mivel nincs tv-m:

hdmi kimenet - hdmi-dvi konverter - dvi monitor(+kábel)
multi (?) kimenet - analóg hang

a problémám az, hogy nincs hang, hiába van átállítva a settings-ben az analógra, hangfal hibája kizárt (pc-n van hang).

mit tegyek? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.