Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) atesz90 válasza katt777 (#22324) üzenetére


atesz90
csendes tag

Változott a szitu, Asus P6T Deluxe v2 corei7-930as procival.... megnéztem milyen ramokat támogat a lap, a Kingston ramról mi a véleményed? Konkrétan erről lenne szó:
[link]

Corsair-t vagy Geil-t akartam először, mert mondták már páran hogy azok jók, de Kingstonról nem tudok sokat, hogy mennyire jók stb. Szerinted?

Azért kérdezem mindezt, mert tervezem, h közeljövőben gépet váltok, mert lassan muszáj lesz. Boltba meg átbasztak egy jófajta memóriával még 3 éve :D

üdv: ata

(#22352) pincehely


pincehely
addikt

Érdemes lecserélni a Corsair Dominator(1600,cl7) Kit-emet, egy Apacer Giant II.(2000,cl9)-re?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22353) SzlobiG válasza pincehely (#22352) üzenetére


SzlobiG
félisten

Minek? Procid úgyse bírná szvsz értelmes QPI fesszel 2000-et.:U

(#22354) SzlobiG válasza SzlobiG (#22353) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy kérdés 3.8GHz-en 1.3v-al fullon mennyit ehet a proci? Everest szerint 80W Linx alatt, de az tuti hülyeség...

(#22355) pincehely válasza SzlobiG (#22353) üzenetére


pincehely
addikt

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy egy az egyben csere lenne, nem kéne ráfizetni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22356) mpierre válasza FoBCRaistlin (#22346) üzenetére


mpierre
veterán

Mondjuk úgy, hogy nem a jobbak közül való... De alapfeszen sokáig elmegy... :DDD (Sajna ez azzal is járhat, hogy 4,0+GHz-hez 1,4V körül fog kérni... :F Nálam ez a helyzet. "vid": 1,25625V)

Pincehely: Akkor még jól is elsülhet, kérdés bírja-e 1800MHz cl7-et.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22357) pincehely válasza mpierre (#22356) üzenetére


pincehely
addikt

A jelenlegi Dominatorom bírja: 1800mhz 7.8.8.24, és stabil.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22358) SzlobiG válasza pincehely (#22357) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én szvsz nem cserélném el ha ilyen jól megy a corsair főleg ha nem tudsz semmi tuning infót róla, szal rosszul is elsülhet.:U

(#22359) HSM válasza MiB (#22327) üzenetére


HSM
félisten

Hiába adok neked egyszerre 500 többváltozós egyenletrendszert, ha te egyszerre csak egyet tudsz megoldani. Ugyanez a proci, ha relatíve lassan jár a feldolgozó motor, akkor a memória hiába tudná adagolni gyorsabban a számolnivalót, nem lesz ami kiszámolja. Remélem világos így. :)

(#22325) AirBooms: Ha megbontod a rendszert, akkor a sebességmérőd is pontatlan lesz, nemcsak a "kitalálós módszer", ugyanis mindkettő a kerékfordulatszámhoz "rendeli" a sebességet, csak a "megjelenítés" más... :D (Bocs, nem tudtam értelmesebben leírni.)

(#22326) katt777:"Talán mert a felhasználó itt is magasról le van szarva, és egyszerűbb azt ajánlgatni, hogy mérjen rosszul a sebességmérő, azaz egy hibát próbáljunk javítani egy másikkal, amely megduplázza a vezető bizonytalanságát. Gratula! :C"
Értelmes vezető pontosan beméri, mint látod... Szerintem tök felesleges lenne erre költetni a vásárlóval, mert marhaság. Valamiért Te mindenből le tudod vonni azt a következtetést, hogy a vásárló le van szarva.... :D Amúgy sohasem lehetsz teljesen biztos a sebességmérődben. :N A keréknyomás sose állandó, ráadásul hőfokfüggő is, és a gumi is kopik használat közben, menet közben is melegedik, soroljam még?

(#22340) subaruwrc:"ameddig skálázódik az adott órajel / cpu / vtt /qpi és közben nem 100c addig nem lesz baja tőle"
Azért én ezt így nem merném kijelenteni.... Egy-két tesztre biztos oké, de ha én 1-2 évig szeretném problémamentesen használni egy adott beállításon, akkor már nem biztos, hogy járható út.

[ Szerkesztve ]

(#22360) tom_tol válasza AirBooms (#22349) üzenetére


tom_tol
addikt

[link]
megy 3600 uncoreval is bár érdemi különbséget nem hozott (Gfops), talán mert nem volt stabil a beállítás bár hyperpi simán lefutott

pincehely nem találom a 4Ghz-n 62 Gflops eredményed

(#22361) pincehely válasza tom_tol (#22360) üzenetére


pincehely
addikt

Hol keresed? :DD
Nem hiszem, hogy fellőttem volna ide.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22362) mpierre válasza pincehely (#22357) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor nem biztos, hogy megéri a csere...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22363) tom_tol válasza pincehely (#22361) üzenetére


tom_tol
addikt

akkor azért nem leltem :D

(#22364) subaruwrc válasza AirBooms (#22344) üzenetére


subaruwrc
félisten

cl9 3t jézusom
cl9 1t 1.66v ramfesz biosból
1.375v kizárt h nem elég 3400 hoz

(#22365) subaruwrc válasza HSM (#22359) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor ne jelentsük ki
ha ennyire félünk az ismeretlentő akkor használjuk alapon a rendszert azzal tuti megy 40 évig

(#22366) SzlobiG válasza subaruwrc (#22364) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam 1.4 qpi fesz se volt elég annyihoz 10perc után linx lehalt, azt inkább nem erőltettem tovább maradt az 1.3 3200-on. Viszont 1.35-ös fesz a procinak adható 24/7-re, nem? 4gigához annyi kell sajna.:(

(#22367) subaruwrc válasza SzlobiG (#22366) üzenetére


subaruwrc
félisten

Viszont 1.35-ös fesz a procinak adható 24/7-re, nem?

igen, az még az intel szerinti max 1.55v-ot se éri el szóval tuti biztonságos

hát akkor nemtudom annak a procinak milyen imcje van..
qpi / vtt feszt egyben lehet állítani abban a lapban?

(#22368) SzlobiG válasza subaruwrc (#22367) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én tudom, jó szar.:D Igen egybe van, aztán lehet nem tetszett neki amikor egy ideig 1.5 körül használtam 1800MHz-es ram freki miatt, de mondjuk ez már akkor is ennyit tudott szal nem degradált semmit szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#22369) HSM válasza subaruwrc (#22365) üzenetére


HSM
félisten

Ez szvsz nem bátorság kérdése. Az Intel honlapján feketén fehéren fennvan a specifikáció, mi meddig okés. És abban benne vannak azok a feszültség, áramerősség, hőfok értékek, amiket a csip garantáltan károsodás nélkül elvisel. (Egyébként ezek a specifikációk is elég kövér tuningot tesznek lehetővé.) Itt találod: [link] 21.-től a 30.-ik oldalig.

(#22370) katt777 válasza AirBooms (#22330) üzenetére


katt777
félisten

Pü. ment, hogy ne offoljunk. :R Mindenesetre, ha valami nem érdekel, miért reagálsz rá egyáltalán? :F :N
Ugyanazért nem kapsz extra lehetőségeket, amiért az általad autónak tartott (és példának felhozott) vackokban sem. :P MINDIG azt eszed, amit kapsz, nem azt kapod, amit ennél (legföljebb a maflábbak elhiszik, hogy azt akarják enni, amit kapnak :DDD ). Ez a kapitalizmus.

RAM-oknak mi az, hogy soknak "érzed"? Az OCZ-k lehet, hogy nem tuningbajnokok, de amikor zöldfülű i7-es koromban az ASUS lap auto 1.8V-ot adott nekik (QPI-nek meg 1.48V-ot), akkor is csak langymelegek voltak. Tehát nem feltétlenül a túlfeszelés miatt melegek, lehet rossz a foglalat/illesztés. Próbáltad más slotokban, csak 1-1 modullal, stb?
Lehet persze attól még a túlfeszelés is, de nem sok esélyt látok ekkora ráadásra.

ASRock lap jelzi az általa valósnak mért CPU, 3.3V, 5V, 12V, DRAM, ICH, IOH CSI, VTT, és CPU PLL feszültségeket (valamint természetesen a különböző frekiket, noha a QPI-t és az uncore-t tuning esetén nem jól, de azt CPU-Tw úgyis kiírja pontosan), de nem monitorozza (arra ott a szemed, gondolom, ennyi pénzért ;) ). Win alól módosíthatod a CPU, a DRAM, az IOH, az IOH CSI, a VTT, és a CPU PLL feszültségeket (azaz közvetlenül látod a beállított és a valós értékek közötti különbséget; RAM-oknál pl. semmi Vdroop nincs), valamint a CPU frekit és szorzót, és a PCI-E frekit. Ennyit tud 39k-ért (ma már 45k :Y ), és a teljes X58 tudományt (nem veszi le a 3. VGA-slot sávszélességét), bármi extra hardveres szolgáltatás nélkül, arra lehet EVGA-t venni, amelynek meg az én hardver-igényemet tekintve rossz a kiépítése. Nekem P6T Dlx-om volt, anyagi okokból kellett leváltanom a "kis ASUS"-ra, és egy rossz szavam nem lehet rá (honlapomon/logout-on ott a cikk, mennyire minimális az eltérés a 2 között teljesítményben). Ettől persze még nem kell ASRockot venned. :R

CPU-magok hőmérsékletével annyiban kell vigyázni, hogy a mérőpont nem ott van (azaz a belsejükben), ahol a legforróbb a helyzet, ezért nem árt 10-20°C-ot rászámolni a látott hőmérsékletekre. Ezért nem használja az ember olyan beállításokkal a gépét, amelyekkel a CPU-magok 85-90°C-nál jobban melegszenek LinX-szel.

Sok túlforrósodó alkatrész hőmérsékletét az égadta világon semmi nem méri, ezt ne felejtsd el! Infra hőmérő beszerzése javasolt, hátha nem is az általad keresett dolgok jelentik a hibaforrást

Lacc88: Már írtam neked, hogy a mai árak alapján egyedül a HAF932 marad.

atesz90: Kingston átlagos, nem kimondott tuning (bár az OCZ az lenne, mégsem :((( ), Corsair valóban sokaknál bevált.

pincehely: Szerintem igen. Még ha nem is vinné a 2000-et, azért egy 1866-os sebességgel is gyorsulást kapsz, ill. nyilván jobban tudsz tuningolni, mint az 1600-asokkal. Persze előtte nézd meg a QVL-t!

HSM: Pont azért bátorság kérdése, mert az ember tudja, mit nem lenne szabad megtennie, mégis megteszi. Ilyen a kaktuszba ugrás is: szar dolog, de ha bátor vagy, megteszed. ;]

Nem tehetek róla, ha csak én látom, hogy a usert leszarják. Te is a marketinget szajkózod gondolkodás helyett (persze, az könnyebb). Az elektronikában, ill. amúgy az autóban megfizetsz egy rakás szükségtelen dolgot (amelyek nélkül meg sem veheted, direkt úgy árulják), ami meg hasznodra lenne, azt nem kapod meg. Az élet engem igazol. :P /OFF]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22371) subaruwrc válasza HSM (#22369) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem egyszer olvastam már a specifikációt, de nekem spec 1.35v vtt semmire nem elég

(#22372) katt777 válasza subaruwrc (#22371) üzenetére


katt777
félisten

+1 bátor ember. :C Vagy csak elégedetlen... :F :U
Az a baj, hogy ha semmi tuningot nem tudnának a cuccaink, hirtelen horribilisen drágának találnánk őket, nem? :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22373) Erdei88 válasza HSM (#22369) üzenetére


Erdei88
veterán

Van aki 1,4V feletti Vcorral használja vagy huzamosabb ideig tesztelte a prociját?

(#22374) subaruwrc válasza katt777 (#22372) üzenetére


subaruwrc
félisten

elégedetlen is
ez a lap egy szar, a proci meg egy kazán, és nem megy úgy ahogy én számítottam rá
nem tetszik ez az összeállítás
gari már egyikre sincs mert a lapot nyertem a procit meg lepolíroztam hátha hidegebb lesz...

(#22375) Erdei88 válasza subaruwrc (#22374) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha procit cserélném nem lenne jobb? Lappal miért nem vagy megelégedve?

(#22376) subaruwrc válasza Erdei88 (#22375) üzenetére


subaruwrc
félisten

ki fogom mind a kettőt cserélni
Lappal miért nem vagy megelégedve?
215-6bclk max?
szerintem ez még a szaranbbnál is szarabb
az előző ugyanilyen ami nem látta a ramot mert szar volt a socket és már megdöglött az legalább ment 224-et.

(#22377) katt777 válasza subaruwrc (#22374) üzenetére


katt777
félisten

Ajándék lónak... :U
Szar ügy, ha nem megy vmi úgy, ahogy szeretné az ember. E8400 után én 33% tuningot vártam el az i7-től (alapfesz alatt lazán megvan), ehhez képest 50-et tud, 4GHz üzembiztos, én efölé még csak tesztelésre sem akarom stabilizálni. Bőven elég egyelőre alap órajelen is.
Nálad mi a max. cél? Az extrém túlhajtás miatt könnyen degradálódhatnak(tak) is a cuccaid.
215BCLK-nak sokan örülnének. :) Én 220-ig teszteltem az enyémet, ott még stabil volt.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22378) HSM válasza katt777 (#22370) üzenetére


HSM
félisten

"CPU-magok hőmérsékletével annyiban kell vigyázni, hogy a mérőpont nem ott van (azaz a belsejükben), ahol a legforróbb a helyzet,..."

Ez tévedés, a számolómagok legforróbb pontjain van már 1-2 generáció óta Intel-nél. (Legalábbis ha valaki a rendes maghőket nézi, "Distance to Tjmax" értéket pl. realtemp-el).
A különböző progik és a BIOS által kalkulált (tehát nem mért!) CPU hőfok egy rakás dolog összessége, az próbálja a CPU kupak/fogalalat hőfokát saccolni, de ha megnézed, az általad említett 10-20 fok az ez a hőfok és a maghőfok között van. Amúgy a specifikációk szerint valós maghő, ha 20 megvan a Tjmaxtól (tehát 80 fok) még teljesen üzembiztos...

"Sok túlforrósodó alkatrész hőmérsékletét az égadta világon semmi nem méri, ezt ne felejtsd el! Infra hőmérő beszerzése javasolt, hátha nem is az általad keresett dolgok jelentik a hibaforrást."
Maximálisan egyetértek. Nekem is ott figyel az asztalon egy scythe infrás hőmérő, 5K-ért kapni, Thermo Wireless, és azóta legalább mindig tudom, mikor épp 80 fokos a teavizem, és a gépemben is, mire kellett még extrahűtés. :D

Ha a kaktuszba ugráson múlik a bátorság, meg a CPU eszelésen, akkor bizony én bátortalan vagyok... ;]

A marketing szajkózás nem szokásom, de ha valami innovatív, és tetszik, akkor azt nem fogom véka alá rejteni. ;) Amúgy abszolút gondolkodó embernek tartom magam, nem dőlők be könnyen az üres marketingfogásoknak... Amit írsz, az csak részben igaz, sok autóba belerakják szériába, amire szükségem van, és tényleg extrák szoktak az extrák között lenni, legalábbis azoknál a típusoknál, amiket mostanában nézegettem...

(#22371) subaruwrc: Az, hogy nálad mire elég, és az, hogy mi a biztonságos, sajnos két független dolog. Nálam 1,25V-on hibátlanul szalad 2800Mhz-es uncore 1400@CL7 6GB tri-kit rammal, 1,35V-on nálam 3200-3400 elérhető, 1600-1700@CL8-as 6GB tri rammal. Ez azért több a "semminél". Sajnos a rút valóság az, hogy ennyit bír biztonságban a proci nem többet. Nem mintha a 3675-ös beállításom 1400-as ramokkal nem lenne elég bármire.... :U

(#22376) subaruwrc:Hétköznapi használatra csak szólok, 222 fölé esélytelen menni. Így lett tervezve a QPI busz. Persze, ha valaki csak egy validra hajt.... :U

[ Szerkesztve ]

(#22379) katt777 válasza HSM (#22378) üzenetére


katt777
félisten

Fizikailag lehetetlen, hogy a legforróbb pontokon legyen a hőmérés. :Y A hőmérőtől ugyanis nem működne a proci, nem kevés számolóegység helyét foglalná el ugyanis. ;) A legforróbb ponttól kifelé pedig drasztikusan csökken a hőmérséklet, még ha ez csak tizedmm-eket jelent is (lásd pl. magok és kupak), tehát bármilyen közel helyezik is a hőmérőt, mindig jóval kisebb értéket fog mutatni, mint amennyit valójában elér a proci legmelegebb része.
A mag- és a kupakhő különbségével is tisztában vagyok, nem is arról beszéltem, tévesen véled tehát, hogy azt említettem volna. :R

Egyébként 2.8GHz-en is levettem 1.2V-ra a VTT-t, stabilan megy a 3200-as uncore.

Én is gondoltam anno arra, hogy ha az ASUS + az ASRock lap is gond nélkül megadja a magasabb feszt a CPU-nak és a VTT-nek, ráadásul messze nem is piros a veszélyzóna, akkor talán megadhatnám, de inkább maradtam a biztosnál. Így is stabil a 4GHz, akkor meg miért csesztessem szét a rendszert. Szóval nyúlbéla vagyok én is. :B Bár végtelen pénzmaggal én is bátrabb lennék talán... :DDD

Bemegyek egy márkakereskedésbe, és légzsák nélkül akarok autót venni, kinéznek. Nincsenek is tisztában a veszélyeivel. Hátsókerék-hajtású modellt a legtöbben nem is árulnak, nemhogy középmotorost. Márpedig fizikailag az a legbiztonságosabb autó. Ennyit arról, hogy mi jó a felhasználónak, és mit etetnek a gyártók. Hiába hiszed, hogy a véleményed a sajátod.

Szerintem nem esélytelen. Nálam teljesen stabil volt a 220, és ha leveszem az uncore-t, sztem afölött is elment volna. Persze az sem mindegy, hogy milyen szorzóval használja az ember.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22380) Erdei88


Erdei88
veterán

Mióta olvasom ezt a topikot, Katt777 és HSM egyfolytában kijavítják egymást, és egymás ellen érvelnek.
Ez miért van? Ti ismeritek egymást és heccből csináljátok vagy ez már vérre megy?

(#22381) subaruwrc válasza HSM (#22378) üzenetére


subaruwrc
félisten

az hogy neked mi a biztonságos meg mi az ami még valóban az az sajnos két külön dolog és nemhiszem hogy a te tanácsodra kéne hallgatnom biztonság ügyileg amikor sosem hajtod határokig a cuccokat
szerintem egy olyan ember ne mondjon véleményt a tuningról / extrém tuningról aki sosem csinálta.
csak egy tipp
az hogy nekem mi a biztonságos és mi az amivel elégedett vagyok , megint más kérdés és a magánügyem, és ha nem tetszik akkor nem postolok ide többet, nem osztom meg a tapasztalataimat és a véleményemet, és akkor megmarad neked a játszótér..

Hétköznapi használatra csak szólok, 222 fölé esélytelen menni. Így lett tervezve a QPI busz. Persze, ha valaki csak egy validra hajt.... :U

próbáltad már 222 felett a rendszert vagy ez megint csak copy paste az intel pdf-ből amivel olyan jól lehet dobálózni?
azzal hogy szerinted a max valid vadászatban kimerül a tuning, nem tudok mit kezdeni, ha igazi tuningos lennél akkor értenéd hogy az miért fontos.

Nem mintha a 3675-ös beállításom 1400-as ramokkal nem lenne elég bármire.... :U

így van de akkor miért is kell az i7 rendszer?

(#22382) SzlobiG válasza Erdei88 (#22380) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindketten szeretnek okoskodni és ha egyszer találkoznak nem bírnak leállni. ;] :D

(#22383) katt777 válasza Erdei88 (#22380) üzenetére


katt777
félisten

Ha csak az iménti pár hsz-t elolvasod, láthatod, hogy több dologban egyetértünk. :P Attól, hogy 2 ember nem feltétlenül ért egyet mindenben, még nem kell "vérre menniük", és még tisztelhetik is egymást. Egy vita nem erről szól.

subaruwrc: Azért másokat érdekelnek az eredményeid. Nekem lejön, hogy mi a te motivációd.
Hogy mire jó akár egy alapon használt rendszer is? (Nálam így megy.) Tartalék, nagy teljesítmény energiatakarékosság mellett (vagy fix 0.96V, vagy IES 0.84-1.14V). Én pl. így spórolok, és mulatok a tuningolt, "olcsó" Phenomos rendszerek fogyasztásán, amelyek nem tudnak ekkora teljesítményt sem.
Neked meg hajrá a tuninggal, jó olvasni, mit lehet kihozni ezekből a cuccokból. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22384) tom_tol válasza katt777 (#22379) üzenetére


tom_tol
addikt

neked van egy kialakult véleményed a fogyasztói társadalomról ezt mi ha nehezen is de megpróbáljuk tiszteletben tartani :R
mi vagyunk az "igazi fogyasztói társadalom" fenntartói annak összes velejárójával többé-kevésbé tisztában vagyunk vagy nem de akkor is
tessék velünk szemben hasonlóképpen toleránsnak lenni :K

(#22385) katt777 válasza tom_tol (#22384) üzenetére


katt777
félisten

Én toleráns vagyok. :R Senkire egy rossz szót nem szóltam, a fogyasztói társadalom meg úgy működik, ahogy, nem én vagyok a felelős érte. Mindenesetre elég helytelen az elnevezés, ma már inkább fogyasztató társadalom. :((( Gondolom, ez végképp nem szorul magyarázatra. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22386) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok!

A következőt szeretném kérdezni: Most készülök vásásrolni 1 I7-es konfigot alaplapnak 1 ASUS P6T SE-t néztem ki a proci meg 1 930-as dobozos lenne. 2 kérdésem lenne a tapasztaltabbak felé:

1 .A gyári hűtővel illetve ebben az alaplapban van e esélyem 3.6 ghz-on hajtani a procit ?

2. Memóriának 6gb-os kitt-et szertenék 1600Mhz-st ez ide elég e ?

Köszönöm a válaszokat

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#22387) HSM válasza subaruwrc (#22381) üzenetére


HSM
félisten

"szerintem egy olyan ember ne mondjon véleményt a tuningról / extrém tuningról aki sosem csinálta."
nem kifejezetten extrém tuningról volt szó... :U Nyilván ha -150 fokon van a cucc, akkor nagyságrendekkel többet kibír, mert javulnak a proci fitikai tulajdonságai. De nyilván nem LN2 alatt akarod napi használatban üzemeltetni... :U Amúgy nem kötelező megfogadni a tanácsaim, én is megválogatom, kire hallgatok. :R

"és akkor megmarad neked a játszótér.."
Nem kéne egyből hisztisre venni a figurát, én tiszteletben tartom a Te véleményedet, nem tudom, akkor ez enyémet miért nem lehet. Szerintem elfér itt a topicban mindkettő. :F

"próbáltad már 222 felett a rendszert vagy ez megint csak copy paste az intel pdf-ből amivel olyan jól lehet dobálózni?"
Igen próbáltam. 222-n full stabil volt az UD5-öm, van is róla kép a topicban, ha akarod keresd meg. 223-on se kép, se hang. Az EVGA-m ugyanez, csak az 222-n se stabil, de azért szépen bebootol, kb. 15 percet bírt is. Amúgy tanultam digitális technológiát, úgyhogy azért tisztában vagyok egynéhány dologgal a csipek és buszok működésével kapcsolatban... :U Ha valamit úgy terveztek, hogy max 4Ghz, és ehhez állították be a késleltetéseket, meg várakozási időket, akkor még az ECC életben tarthatja neked valameddig, meg lehet trükközni a mínusz hőfokokkal, de szobahőmérsékleten 222 a plafon, normális működés mellett, és jó csippel. Ezen az okoskodásod nem fog változtatni.

"azzal hogy szerinted a max valid vadászatban kimerül a tuning, nem tudok mit kezdeni, ha igazi tuningos lennél akkor értenéd hogy az miért fontos."
Ne haragudj, de igazi tuningosnak tartom magam attól, hogy csak napi használatban is működő beállításokra vadászom. Nekem se pénzem, se időm, se idegem nincs ilyesmikre. És nekem a lelki nyugalmam is fontos, hogy a munkára is használt gépen ne menjenek tönkre se az adataim, se maga a hardver, mert ez mind nem kevés pénz és érték.... Ettől függetlenül elismerem a ilyen eredményeket, nemegyszer gratuláltam is, mikor linkeltél. :( De ettől függetlenül le fogom írni, ha valamit napi használatra nem találok biztonságosnak.

"így van de akkor miért is kell az i7 rendszer?"
Azért, mert jópár prociigényes dolgot csinálok PC-n, amihez kell. De mindennapos használatban is jó, hogy minden úgy megy, mint a villám. De nem értem, ezért miért kell magyarázkodnom? :F

(#22379) katt777: Hát, nekem a légzsákkal épp nincs bajom, de én is csak olyan autót vennék, aminek a hátsó kereke van hajtva, az első meg kormányozva, és keresztben van beleépítve a motor elölre, sőt ilyet is fogok. ;) Amúgy javaslom, nézz meg pár videót itt: [link]. Nyugodtan nézz meg pár olyan régi autót, amiben pl. nincs oldallégzsák, mit kap a bábuka buksija egy oldalsó ütközésnél, és mindjárt érteni fogod, miért néztek rád furán...

[ Szerkesztve ]

(#22388) subaruwrc


subaruwrc
félisten

áhh, mindjárt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22389) subaruwrc válasza subaruwrc (#22388) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ilyen nincs, ez a rohadt cpuz validator felülírja egyik eredményemmel a másikat :W

na harmadszorra...

229bclk

[ Szerkesztve ]

(#22390) AirBooms válasza katt777 (#22370) üzenetére


AirBooms
addikt

Ok, ezentúl nem reagálok. A pü-re sem. Akkor így remélem, érthető vagyok.

(#22391) pincehely válasza pzske (#22386) üzenetére


pincehely
addikt

1. Nem, nem lesz elég 3,6ghz-hez a gyári hűtő.
2. Igen, bőven elegendő az 1600-as ram.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22392) pzske válasza pincehely (#22391) üzenetére


pzske
aktív tag

Köszönöm akkor had kérdezzek még : ) : Milyen hűtőt érdemes rá venni és milyen esély van rá , hogy tudom 3.6 körül hajtani ? ( Mondjuk ha nem D0-ás akkor is van esély rá ? )

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#22393) pincehely válasza pzske (#22392) üzenetére


pincehely
addikt

Majdnem biztos, hogy tudod 3,6ghz-en hajtani, függetlenül attól, hogy C0, vagy D0.
Ez még egy viszonylag könnyen elérhető órajel.

Hűtőnek, én Coolink Coratort ajánlanék, mert ár/teljesítmény mutatóban biztosan verhetetlen.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22394) mpierre válasza pzske (#22392) üzenetére


mpierre
veterán

Még szóba jöhet a Mugen 2, Cooler Master v6, stb.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22395) pincehely válasza mpierre (#22394) üzenetére


pincehely
addikt

A V6-ról jut eszembe: Lehet lecserélem a Coratort V10-re.
Vajon 12k.-ért lenne rá kereslet?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22396) HSM válasza pincehely (#22395) üzenetére


HSM
félisten

A V10-ről nem sok meggyőző tesztet láttam, ellenben iszonyat drága, ahhouz képest, hogy nyersz vele max 5 fokot, és vesztesz vele 150W fogyasztást (Mert ugye a TEC eszi az áramot).... :U

[ Szerkesztve ]

(#22397) pincehely válasza HSM (#22396) üzenetére


pincehely
addikt

Értem, na de ennyit?
Kétlem, hogy 150W-ot enne.
Coratotorom adnám el, így nem lenne nagy a difi.
Ellenben az hűtené a ramjaimat is.
TEC-et sem kötelező bekapcsolni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22398) mpierre válasza pincehely (#22395) üzenetére


mpierre
veterán

Ne. Ha jól emlékszem nem olyan túl jó a teljesítménye. Pedig többet vártam volt tőle.

[link]; [link]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22399) pzske


pzske
aktív tag

Köszönöm a válaszokat ha meglesz akkor szerintem lesz még ide 1 pár kérdés .

Nekem a v6 vagy a hyper 212 + szimpatikus , de erről is be fogok számolni majd remélhetőleg nemsokára.

üdv mindenkinek

pzs

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#22400) pzske


pzske
aktív tag

Még annyi , hogy az agusztus megvárom mindenképp a intel árcsökentése miatt lehet , hogy akkor a 930 helyett 1 950 belefér majd

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.