Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22251) supercow válasza Qru (#22250) üzenetére


supercow
őstag

Thermaltake ToughPower 850W, ott van a képen :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#22252) Qru válasza supercow (#22251) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, képet nem néztem, arra lusta vagyok. :D

#nincsbennetarcsi

(#22253) joshua7 válasza MPowerPH (#22245) üzenetére


joshua7
veterán

Már nincs meg a proci, így azzal nem tudom megnézni, de majd az újra ráeresztem. Ha bírja, persze. Az már nekem jó hír, h a load fesz bement legalább 1.2V alá (1.176V).

Semper Fi

(#22254) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Üdv Urak!

Átpártoltam a klubba egy sima 920-assal D0 természetesen.
Kérdeésem annyi lenne, hogy jelen körülmények között vízzel hűtve milyen hőfok mondható normálisnak? Sajnos lövésem nincs erről aplatformről, és még a régi konfigom prociblokkja is van ráadásnak a cuccon.
Defaulton megy a proci. Idle 30-32 Prime 50-52 max. :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22255) Qru válasza FoBCRaistlin (#22254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi, 80 fokig bőven jó vagy.

#nincsbennetarcsi

(#22256) FoBCRaistlin válasza Qru (#22255) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ok, csak majd meg is akarom kenni a cuccot kicsit. illetve ellenőrizni, hogy a blokk a helyén van-e illetve a pasztázás is ok. De akkor ezek szerint jó lett. thx!

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22257) katt777 válasza FoBCRaistlin (#22254) üzenetére


katt777
félisten

Olvasgasd a topicot, rengeteg választ kapsz a kérdésedre, de a jelzett hőfokok elfogadhatóak.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22258) FoBCRaistlin válasza katt777 (#22257) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Természetesen nekiállok (bár időm az 0 :) )
Rendben, köszi!

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22259) Qru válasza FoBCRaistlin (#22258) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben elég ha Imi87 útmutatóját elolvasod a logout-on. [link] a lényeg benne van, a finomhangolással meg úgy kb végtelen ideig el lehet szórakázni. :)

#nincsbennetarcsi

(#22260) FoBCRaistlin válasza Qru (#22259) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Köszi Mester azt vétel előtt sikerült gyorsan átolvasnom.
Jó kis játék lesz, akad majd izgalom, mert hosszú idő óta nem vettem tunningszűz procit csak pretestedet. ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22261) Qru válasza FoBCRaistlin (#22260) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na akkor hajrá!

#nincsbennetarcsi

(#22262) Mrdevil válasza FoBCRaistlin (#22260) üzenetére


Mrdevil
addikt

Pont mostanában kellene nekem is megnézni mit megy a cucc.Egyenlőre nem visz rá a lélek.(meg aztán jó vagyok így egyenlőre 3ghz-en).De azért izgat milyen proci/mem is ez. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#22263) katt777


katt777
félisten

Egészen jó kedvem lett, miután megnéztem a konfigom mai árait. :DDD Mondjuk VGA-csere tuti nem ma lesz. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22264) FoBCRaistlin válasza katt777 (#22263) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

jó az még oda... ;)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22265) katt777 válasza FoBCRaistlin (#22264) üzenetére


katt777
félisten

Ja, ha valaki nem Oblivionozik, Metro2033-ról v. ST : CoP-ról nem is szólva. Mondjuk Obli-t pill. pihentetem, M-t végigkínlódtam, CoP-ról meg még nem tudtam eldönteni, hogy az vmi értelemmel bíró játék-e, vagy csak barangolni kell benne gyalogosan a végtelenbe, amíg el nem pusztít egy kitörés. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22266) FoBCRaistlin válasza katt777 (#22265) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

5850-em is belehalt a Metroba, de vissza kell dobni dx10-re és értelmes felbontással lehet tolni. ;) SC2 kell :DD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22267) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Ugye jól emlékszem, hogy jó beállítások mellett egy 4,2 GHZ-en futó (21x200) i7 920-nak olyan 62 GFlops-okat kéne nyomatnia körönként a LinX-ben HToff? Mintha az enyém is ilyeneket tudott volna, erre ma és tegnap kétszer is lefuttattam 20-20 kört, s szinte még a 61 GFlops-ot sem érik el az eredmények. Pedig nem változtattam semmit a beállításokon.
Van valakinek eredménye 21x200-on HToff?

Köszi!

(#22268) Mrdevil válasza AirBooms (#22267) üzenetére


Mrdevil
addikt

Mit értetek HToff alatt,Hypertrading azaz a virtuális magok,vagy mi a fene? :F

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#22269) subaruwrc válasza Mrdevil (#22268) üzenetére


subaruwrc
félisten

az

(#22270) pincehely válasza AirBooms (#22267) üzenetére


pincehely
addikt

nálam 68gflops volt azt hiszem 4,2ghz-en.
De erre nem mernék megesküdni.
Ellenben arra igen, hogy 62-nek tuti meg kell lennie ezen az órajelen.
Persze HT off.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22271) mpierre válasza pincehely (#22270) üzenetére


mpierre
veterán

Most már nekem is piszkálja a csőröm, hogy mennyi az annyi. 4200-on, HT bekapcsolva, 10-11-11-29 időzítésű ram mellett 44Gflops-os érték jött ki. Az azért ölég tré....

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22272) katt777 válasza AirBooms (#22267) üzenetére


katt777
félisten

Annyi körül. Nem ment valami a háttérben? :F Vagy csak meleg van, és viszi az adatsebességet a hibajavítás?

mpierre: Az tényleg nagyon ratyi, 3.4GHz-en 45GFlopsom van, szintén HT ON. Igaz CL7-8-7-16 1620MHz RAM-okkal, uncore 3574, QPI 7148. Én P6T Dlx-ban csináltam 44GFlops-os tesztet HT ON 4 GHz-en, amikor még csak ismerkedtem az i7-tel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22273) szki válasza FoBCRaistlin (#22254) üzenetére


szki
őstag

Hello Kolléga!
Kíváncsian várom az eredményeket. Különösen a ram tuning miatt ;)
Jó tesztelgetést! Ütős cucc lett!

(#22274) AirBooms válasza pincehely (#22270) üzenetére


AirBooms
addikt

A 68 GFlops az nagyon sok. Azt nem hiszem, hogy 21x200-on mérted... Vagy nagyon magas uncore mellett (ha ez befolyásolja). Nálam a ramok 1600 7-7-7-20 1T-ben vannak. 3200-as uncore mellett. Így meg szokott lenni a 62 GFlops, most viszont éppen hogy elérem. Bár rájöttem, hogy ez LinX-től is függ. Hiába ugyanaz a verzió (0.6.4), vannak különféle verziók. Találtam például egyet a neten, amit például a Guftownhoz igazítottak (az előzőkkel hiba volt). Na ezzel néztem. Viszont ugyanezzel a 20x200 HTon meg egy picivel jobb lett.

Szerk: nem futott semmi egyéb a háttérben, minden változatlan volt a korábbiakhoz képest. A melegre sem lehet panasz, mert tegnap és ma inkább hűvösebb volt, mint mostanában...

[ Szerkesztve ]

(#22275) Qru válasza AirBooms (#22267) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha azt veszem, hogy HT off, 3,6GHz-en 50-52 körül kéne hogy legyél, ez elég gyengécske eredmény 4,2-n.

#nincsbennetarcsi

(#22276) AirBooms válasza Qru (#22275) üzenetére


AirBooms
addikt

20x200-on, vagyis 4 GHz-en HToff megvan a 60 GFlops. Tehát szerintem 3,6-on biztosan hozza a cucc az 50-52-t.

(#22277) AirBooms válasza Qru (#22275) üzenetére


AirBooms
addikt

Megnéztem, mit tudott nálam anno a 980X: hát 4200-on HToff 90 GFlops (igaz IBT-ben, a LinX nem futott le), 4000-en pedig 82 GFlops. Érdekes, hogy HTon ugyanúgy 52 GFlops-ot csinált, mint a 920 4 GHz.
Amúgy úgy látom, hogy ezen a ramsebességen, ezekkel az időzítésekkel 62 GFlops körül az jó eredmény 4,2 GHz-en HToff... Csak nem értem, hogy hétfőn még miért volt 62, kedden meg már csak 61?

(#22278) Qru válasza AirBooms (#22277) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért nem ad pontos értéket, nekem is adott órajelen a különböző körökben van némi eltérés a GFlops értékek között. Volt, hogy azonos órajelen 49-50 között ugrált körönként az érték.

#nincsbennetarcsi

(#22279) AirBooms válasza Qru (#22278) üzenetére


AirBooms
addikt

Ööö, félreértesz.
Nem arról van szó, hogy egy húszkörös teszt alatt van némi eltérés az egyes mérések között. Hétfőn minden egyes körben bőven 62 GFlops felett kaptam. Tegnap pedig éppen hogy csak meghaladtam (minden körben) a 61 GFlops-ot. Amúgy úgy tudom, hogy ha túl nagy az elétérés, az egyes körök eredményei között, akkor ugyanúgy leáll hibával a LinX, de ez lehet, hogy az IBT-re igaz.

Még valami: a qpi/vtt feszültség hatással lehet a GFlops értékekre? Csak mert most viszonylag alacsonyra van véve. Ugyanakkor, amikor megkaptam ezt a lapot (Asus P6T WS Pro), akkor 1,3 V qpi feszt adtam 3200-as uncore-hoz, s az említett CL7-es 1600-as ramsebességhez (a ramok akkor 1,62 V-on mentek). Ám ezek bios értékek. S ebben a lapban ezeket (tehát a qpi/vtt és a dram feszültséget nem lehet monitorozni, agy fogalmam sincs, hogy valójában mi mennyit kap. csak az egy érzés, hogy a qpi/vtt-t alulfeszeli a lap, a ramokat viszont alaposan felül.

(#22280) Qru válasza AirBooms (#22279) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, vágesz. :K

Lehet, mert ha alaufeszeled és nem teljesen instabil (nem fagy) akkor nekiáll hibát javítani magától, ami értelemszerűen lassítja a procit. Csak erről nem szól semmit, csak azt látod, hogy fogy a GFlops...

#nincsbennetarcsi

(#22281) Sárpac válasza subaruwrc (#22246) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pont ennyit tippeltem köszi!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#22282) pincehely válasza AirBooms (#22274) üzenetére


pincehely
addikt

180*21-en18(3780mhz), 1800 cl7= 57gflops
Visszanéztem, 4ghz-en 1600-as ramokkal volt 62gflops.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22283) AirBooms válasza Qru (#22280) üzenetére


AirBooms
addikt

Nincsen "alulfeszelve" a proci. Ismerem az említett jelenséget, de éppen ezért úgy lett kitesztelve mindkét beállítás, hogy ne kezdjen el hibát javítani a proci. Amúgy néztem még több fesszel, úgy sem lett több. Nem értem.
A qpi/vtt fesz emelése hatással lehet minderre?

(#22284) AirBooms válasza pincehely (#22282) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezek szép értékékek! Lehet, hogy nálam túl sok minden fut a háttérben hozzád képest. de ez nem is gond, "önmagamhoz képest" nem értem a csökkenést. Amúgy milyen uncorral érted el a 62 GFlops-os eredményt? Mert hiába az 1600-as ramsebesség, azt észrevettem, hogy nem mindegy, hogy 3200 vagy mondjuk 3600 mellette az uncore. A 180x21-nél gondolom 3600 körül volt az uncore...

(#22285) pincehely válasza AirBooms (#22284) üzenetére


pincehely
addikt

Persze 3600 volt az Uncore.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22286) Toninho13 válasza AirBooms (#22284) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Nekem is 1GFlops-ot változik, hiába nincs megnyitva semilyen program.Attól is függ, hogy mióta megy a gép.Ha egyből bekapcsolás után lövök le mindent, akkor több szabad ramot használ, mintha már megy egy pár órája...Mondjuk nekem csak 3Gb van, azt jobban befolyásolhatja...

(#22287) AirBooms válasza pincehely (#22285) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkor talán ez lehet az eltérés. :R

#22286 Toninho13: A GFlops értéke nem függ attól 8szerintem), hogy mekkora memóriamennyiségen végzi a vizsgálatot. Legfeljebb hamarabb végez, ha kevesebb ramon fut végig.

[ Szerkesztve ]

(#22288) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok.Van egy I7-930-as proci 4 Ghz (190 BCLK) hajtva.Thermaltake vízhűtés van rajta .nyugalmi állapotban a magok 45-50 °C között vannak.Ha elinditom a Prime95-t akkor 92°C meg sem állnak. Kérdésem az lenne,hogy normális ez a hőmérséklet adat vagy csak én tartom magasnak.

(#22289) tom_tol válasza csomi1977 (#22288) üzenetére


tom_tol
addikt

attól függ mennyi a vcore

(#22290) csomi1977 válasza tom_tol (#22289) üzenetére


csomi1977
tag

1.4 Volt

(#22291) csomi1977


csomi1977
tag

alapjáraton maga a CPU csak 37°C. a magokra meg 50-40 °C ir az everest és a core temp

(#22292) tom_tol válasza csomi1977 (#22290) üzenetére


tom_tol
addikt

kicsit sok az 1,4v így nem csoda a 90°C+
találj beállítást 1,32 max 1,35v vcore-val és amennyit megy annyival érd be

AirBooms nézegetek egy 930-t. 4.2Ghz-n 61Gflops van valszeg ettől több csak nagyjából szűz os alatt lenne

[ Szerkesztve ]

(#22293) csomi1977


csomi1977
tag

ok köszönöm a segítséget

(#22294) HSM válasza AirBooms (#22284) üzenetére


HSM
félisten

"..."önmagamhoz képest" nem értem a csökkenést. "
Nem lehet, hogy az új lapod néhány memória subtiminget szolidabb értékre lő be gyárilag, és ezért lassult némileg magához képest? (Mert ha jól látom, a lap is cserélődött közben. :B )

(#22295) AirBooms válasza HSM (#22294) üzenetére


AirBooms
addikt

Szia!
De, ez természetesen előfordulhat. Sőt az is, hogy ezen a lapon lényegében csak a Vcore feszt tudom monitorozni, tehát sokkal nehezebb eltalálni a különböző értékeket.
A lapcsere után azonban csináltam méréseket, amik egész jók voltak (de nem is ez a lényeg), hanem hogy két napra rá megint csináltam, s azok már nem voltak olyan jók. Tehát már a P6T WS Pro lappal mért értékek változtak meg. A páromnak ezt úgy fogalmaztam, hogy, "lehet, hogy ennél a lapnál vannak hétfői, meg keddi értékek". S ezek nem egyeznek.
Két kérdés:

Nincs olyan program, amivel legalább a qpi/vtt és a dimm feszültségeket lehetne valahogy monitorozni? Mert szerintem amit bios-ban beállítok neki, az köszönő viszonyban sincs a valósággal.

A qpi/vtt feszültség önmagában okozhatja a GFlop értékek változását, akárcsak mondjuk az kicsit alacsony a Vcore?

(Itt jegyzem meg, hogy a ramjaimnak a feltüntetett - 7-7-7-20 1T - 1600-as sebességhez a korábbi lapokban nem kellett több 1,60 V-nál. Ebben a lapban azonban csak 0,02-es állítási lehetőség van. Először a biztonság kedvéért 1,62V-ra állítottam, de észrevettem, hogy nagyon forrók a ramok üzemelés közben (korábban más lapokban ilyet egyáltalán nem tapasztaltam). Levettem 1,60-ra, de itt is melegedtek, így most 1,58 V-on áll a biosban, s ezen az értéken is stabil még. Vagyis az a gyanúm, hogy a Ramfeszültség és a qpi/vtt feszültség nagyon más a valóságban, mint amit beállítok a bios-ban).

(#22296) Qru válasza AirBooms (#22295) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor felülfeszel a lap. :( Ez elég bosszantó egy ilyen kaliberű deszkánál. :( Érted még a leggagyibb Giga deszkák se feszelnek felül. De akkor már érthető, miért ilyen jók ezek a lapok tuningban, mert mindennek jóval több feszt tol mint a beállított érték. Mind1, be kell kalkulálni. Noha nyilvánvaló, hogy szoftveres mérés sosem pontos egészen. Próbáld ki az Easytune 6-ot... ;] ...és vegyél egy rendes Giga deszkát. :D

#nincsbennetarcsi

(#22297) HSM válasza AirBooms (#22295) üzenetére


HSM
félisten

"Nincs olyan program, amivel legalább a qpi/vtt és a dimm feszültségeket lehetne valahogy monitorozni?"

Ha a BIOS-ban és a saját programjában, esetleg everestben nem monitorozza, akkor max valami speckó feszmérési pontot kereshetsz a lapon... Mert ha a mérő IC-be gyárilag nincs bedrótozva, akkor elég nehéz kitalálni az értéket... :D

"A qpi/vtt feszültség önmagában okozhatja a GFlop értékek változását, akárcsak mondjuk az kicsit alacsony a Vcore?"
Persze, ha alulfeszeled, akkor indul a hibajavítgatás L3 szinten,és akkor lassul meg hibázik, mikor hogy... :D

A sebességkülönbséget nem okozhatta esetleg a szoba páratartalmában/hőfokában beállt változás? Arra gondolok, hogy meleg párás időben esetleg könnyebben túlmelegedett benne a VTT tápkör, ezért lejjebb droppolt, ami már úgy kevés volt? Mondjuk írtad, hogy feljebb vetted a feszt és nem segített, de nem írtad, mennyivel. :B

Amúgy nem telepítettél fel azóta valami progit, vagy esetleg a víruskergető? Még ilyen marhaságokat is el tudok képzelni... :B Amúgy konkrétan mekkora difiről beszélünk? Mi volt a jó, és mi a rossz érték, és pontosan milyen beállításon? (Lehet megsasolnám ha hazaérek, nálam mennyi...)

(#22298) FoBCRaistlin válasza szki (#22273) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Üdv!

Amint tudok nekiállok, csak sajnos a legfontosabb tényező, az idő nincs meg egyenlőre hozzá. :(
Engem is nagyon érdekel, illetve a kinézete sem egy utolsó. :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22299) katt777 válasza AirBooms (#22274) üzenetére


katt777
félisten

Na, akkor ezért van az, hogy LinX hibázik minden mással stabil rendszereken. Mondtam én anno, hogy gyanús nekem ez a progi! ;)
Beállításoknál mennyi RAM-ot hagytál az OS-nek?

csomi1977: Gondolom, az 1.4V-tal túllépsz a hűtés képességein. Ha már nem képes X W-ot lehűteni, hirtelen megindul fölfelé minden hőmérséklet. Nem véletlenül adják meg a gyártók, hány W-ig ajánlott használni őket. Nagyobb radi segíthet.

HSM: Még egy bármilyen apró winfos rutin is bezavarhat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22300) Sárpac válasza AirBooms (#22274) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Csak a linpackot cserélgetik alattunk a GUI ugyan az. Ja jut eszembe, azóta már kicsit farigcsáltam a progimon!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.