Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) nbk válasza sonar (#5099) üzenetére


nbk
aktív tag

köszi a tippet de próbáltam... mindegy hova nyitom meg, hova rakom, hol fullscreen hol csak ablak ha bezárom mindig a másodlagos monitoron nyíilik meg..
Viszont furcsa a monitorszámozásom.... a szerintem másodlagos monitort jelöli 1-el a szerintem elsődlegest (aminél az elsődleges pipa be is van pipálva) jelöli 2-vel...

a csatolt linken látszik:
[link]

a google-t meg az FF advanced beállításait már bújtam de sehol nincs ezzel kapcsolatban semmi...
Ha valakinek van ötlete szívesen veszem mert eléggé idegesítő.... talán FF reinstall kellene?

thx

[ Szerkesztve ]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#5102) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!

Firefox 2-ről szerettem volna frissíteni ma a 3-mas verzióra, miután átrendeztem a könyvjelzőimet. A profilom kb. 2 éve egyre hízik, ezért elég sok könyvjelzőm van.
Miután felraktam a 3-mas verziót, sajnos eltűnt a könyvjelzőim több, mint fele, viszont megjelentek rég kitörölt könyvjelzők és mappák.

Szerencsére volt biztonsági mentésem a profilomról, de mindenképp szeretném a 3-mas Firefoxot használni, mert jóval gyorsabbnak találtam. Mi lehet a megoldás?

(#5103) Psytróger


Psytróger
tag

Üdv!
Már jó ideje 3-mas ff-ot használok, azonban tegnap óta valamiért nem működik a port.hu képnézegetős rendszere. Pl. itt ha rákattintok a képre, elő kéne jönnie a galériának - ami meg is történik azonban csak fehérség van a kép helyén, egészen pontosan így néz ki. Korábban nem volt ilyen probléma, pár napja még láttam a képeket is. Ad block plus-t használok, azonban nem emlékszem hogy letiltottam volna a port.hu képeit. Mi lehet a probléma szerintetek?

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#5104) PazsitZ válasza Psytróger (#5103) üzenetére


PazsitZ
addikt

Cseekold le az adblock-ot nincs-e tiltva esetleg.

- http://pazsitz.hu -

(#5105) Psytróger válasza PazsitZ (#5104) üzenetére


Psytróger
tag

Az a baj, hogy nem annyira vágom az ad-block beállításait. Most letiltottam az ad-block szűrést a port.hu oldalon, és a képek megjelentek, azonban a sok hülye villogó reklámdolog is... Hogy tudom a különböző oldalrészeket külön szűrni/tiltani?

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#5106) nfsu17 válasza Psytróger (#5105) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem itt jobbra lent a sarokban van egy pici ikon (piros ABP).
Jobb egér ezen és a menüben kiválasztod: "Szűrés tiltása itt".
Nekem a használtautón voltak fennakadások.

----

Szerk:

Félreértettem.

Szóval azt úgy szoktam, hogy jobb egér a képen, ami pl villog és "kép blokkolása".
Valamikor látható nekem a kép teteján jobbra egy blokkolás szöveg, na arra kattintva is tiltható. Ez nem mindig jön be.

[ Szerkesztve ]

(#5107) Psytróger válasza nfsu17 (#5106) üzenetére


Psytróger
tag

Sikerült megoldani a problémát...
A port.hu galériái a köv. címen nyílnak meg:
www.port.hu/pls/w/.... Így ezt beraktam a szűrőlistánál a kivételek közé, és már csak ott, a galériában lévő flash reklámokat kell elviselnem:)

Amit Te írtál az sajnos nem jött be, ugyanis ha jobb kattot tolok azokra a reklámokra amik a porton vannak, az adobe flash player felugró menüje aktivizálódik... A blokkolásos fül meg szintén nincs itt...

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#5108) Winner_hun válasza Psytróger (#5107) üzenetére


Winner_hun
félisten

Flashblock

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5109) Pubszon válasza R.P. (#5102) üzenetére


Pubszon
veterán

FF2-ből mentsd ki egy file-ba, aztán a 3-ből pedig importáld.
A konyvjelzők->Könyvjelzők kezelése... menüpont alatt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5110) Winner_hun válasza Pubszon (#5109) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van erre valami más megoldás, mert amit leírtál az mintha nem működne, vlamelyik file-lal kell csinálni valamit, majd előkeresem ha lesz rá időm.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5111) Psytróger válasza Winner_hun (#5108) üzenetére


Psytróger
tag

Kössz! :R

#5110-re: Én anno ugyanígy másoltam át a könyvelzőimet (könyvj. kezelése /export, import), és nálam nem volt semmi gond.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#5112) R.P. válasza Winner_hun (#5110) üzenetére


R.P.
aktív tag

Én ez a procedúrát is próbáltam, ugyanaz az eredmény. Ha megnéznéd nekem, lekötelezne.

Üdv: R.P.

(#5113) sonar válasza nbk (#5101) üzenetére


sonar
addikt

Ilyen problémám még nem volt, de próbáld ki hogy megcseréled a videókártyán a moncsikat és szerintem megoldódik a probléma.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5114) Pubszon válasza Winner_hun (#5110) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem akarok hazudni, lehet tévedek, de nekem mint ha így sikerült volna. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5115) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!
Megoldódott a gond, volt néhány fájl ami a régi könyvjelző rendszert tartalmazta, és valamiért ahhoz ragaszkodott. Ezek törlése után már működik tökéletesen.

Üdv.: R.P.

(#5116) nbk válasza sonar (#5113) üzenetére


nbk
aktív tag

LOL... ezt nem hiszem el...
Felcseréltem a monitorokat ahogy mondtad és jó lett a számozás windowsban viszont
1. Ugye a boot-olás rossz képernyőn történt de nem is érdekelt annyira
2. a Firefox tartotta magát ahhoz, hogy ne az elsődleges windows képernyőm induljon el... szal utánna is sz*r volt...

na reinstall....

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#5117) szasanyi


szasanyi
félisten

Lehet, hogy már volt szó róla, de ez baromi sok olvasnivaló... :B Mondjátok már meg nekem: hogyan lehet a Firefox könyvjelzőit elmenteni, és egy újratelepítés után visszarakni?
Köszi.

(#5118) nbk válasza szasanyi (#5117) üzenetére


nbk
aktív tag

az uninstallnál ne válasszad ki, hogy törölje a személyes cuccaidat... akkor megmaradnak...
mármint ha ugyanarra a gépre telepíted visza és nincs közben win reinstall ;)

más esetben:
ha megy az angol:
[link]
(googli mondta meg)

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#5119) nbk válasza szasanyi (#5117) üzenetére


nbk
aktív tag

ugyanaznap regeltünk PH-n :)
1781 napja....

[ Szerkesztve ]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#5120) szasanyi válasza nbk (#5118) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát nem megy az angol. :( Lehet nem volt 1érteműen megfogalmazva a kérdésem, DE én arra gondoltam, hogy ha a rendszert kell újratelepíteni... arra van lehetőség, hogy előző rendszerből a FF könyvjelzőit lementsem, és a teljes telepítés után visszamásoljam? :U

(#5121) nbk válasza sonar (#5113) üzenetére


nbk
aktív tag

Igaz, hogy az uninstallnál a személyes adatokat nem töröltettem de reinstall után is makacsul a másodlagos képernyőre nyitja meg magát... :W :W :W :W :W :W :W

valakinek van ötelete #5097 -re?

köszi

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#5122) nbk válasza szasanyi (#5120) üzenetére


nbk
aktív tag

én még nem próbáltam (de más fórumokon mások már igen) van ez a MozBackup progi ami megcsinálja... (igaz ez is angol)
van manuális mód is (másolások) ha az kell szólj...

MozBackup

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#5123) Gyusz válasza szasanyi (#5117) üzenetére


Gyusz
őstag

A MozBackup is megcsinálja a dolgot (sőt, a beállításokat/kiegészítőket és minden egyebet is visszaállít), egyébként 3.0.1 alatt Könyvjelzők -> Könyvjelzők kezelése ->Importálás és mentés -> Mentés. Ezt a fájlt kell majd ugyanezen az útvonalon, csak végül a Visszaállítást választva betölteni.

(#5124) szasanyi válasza Gyusz (#5123) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a tuti, köszönöm! :R

nbk: neked is. :)

(#5125) nbk válasza Gyusz (#5123) üzenetére


nbk
aktív tag

ez lett volna a következő ötletem ha tudom, hogy 3-ast használ :)

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#5126) Winner_hun válasza szasanyi (#5117) üzenetére


Winner_hun
félisten

Topik első hozzászóláas sok mindent rejteget ám;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5127) szasanyi válasza Winner_hun (#5126) üzenetére


szasanyi
félisten

Helyénvaló megállapítás. :R

(#5128) nfsu17 válasza szasanyi (#5120) üzenetére


nfsu17
veterán

MozBackup

2x is használtam, nagyon jó kis progi. :R
Mindenem megmaradt, még a beépülők is, minden oldalra bejeletkezve maradtam.
Észre se lehet venni, ha pl újra kell rakni. :R

(#5129) szasanyi válasza nfsu17 (#5128) üzenetére


szasanyi
félisten

Gyusz által javasolt megoldás egyszerűbbnek tűnik, úgyhogy azt fogom kipróbálni. Én mindig úgy vagyok ezzel, ha nem feltétlenül szükséges, nem használok más, plusz programot. És ha minden jól megy, nem is kell, mert a FF saját maga rendelkezik megoldással. :)

(#5130) nfsu17 válasza szasanyi (#5129) üzenetére


nfsu17
veterán

A MozBackup sem egy diplomát követelő módszer, nekem az volt egyszerűbb. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5131) szasanyi válasza nfsu17 (#5130) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig van, csak az a baj, hogy régen szereztem és akkor még az angol helyett orosz volt a "menő" így kissé lemaradtam angolból. :D Minden esetre ha az előző módszer bejön csak az marad.... persze ízlések és pofonok... ;)

(#5132) csoki


csoki
senior tag

helló!

új ff felhasználó vagyok és az lenne a kérdésem h tudom beállítani azt h ha meg van nyitva egy/több oldal és én bezárom az egész ff-t, és amikor újra elindítom akkor az(ok) megmaradjon(/anak) nyitva automatikusan/rákérdezésre?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#5133) Winner_hun válasza csoki (#5132) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Beállítások / Főlap / A firefox indításakor: A múltkori ablakok és lapok megjelenítése

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5134) csoki válasza Winner_hun (#5133) üzenetére


csoki
senior tag

ahhhh .thx :) pedig ott be is állítottam h üres lapot jelenítsen meg, aztán nem is néztem mi van alatta :D

(#5135) yanna


yanna
őstag

Üdv!
Szerintetek az lehetséges, hogy notebook-on a Firefox beállításai miatt nem látni a Prohardver topikokat, csak fehérség van a hozzászólások helyett? (Állítólag valószínűsíthető, hogy csak a Voda netjénél jelentkezik.)
Köszi!

(#5136) Winner_hun válasza yanna (#5135) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így van, vodás net baja, megoldásért [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5137) yanna válasza Winner_hun (#5136) üzenetére


yanna
őstag

:R Nagy, hálás köszönet!!! :R :C

(#5138) venember83


venember83
nagyúr

Hmm, lenne egy kérdésem: ezt hol lehet beállítani a FF-ban? Melyik fájlban kell átírni? FF version 3.0.2. Köszönöm.

Kieg.: Vagy mit kell átállítani a megfelelő kódolásért?

[ Szerkesztve ]

(#5139) venember83 válasza venember83 (#5138) üzenetére


venember83
nagyúr

Kiegészíteném, a linkelt beállítás át van állítva, de nem kódolja mégsem megfelelően a FF az ékezetes betűket.

(#5140) PazsitZ válasza venember83 (#5139) üzenetére


PazsitZ
addikt

Önmagában meg lehet oldani a dolgot: [link]
Persze ez csak alkalmi megoldásnak jó :)

- http://pazsitz.hu -

(#5141) venember83 válasza PazsitZ (#5140) üzenetére


venember83
nagyúr

Hmm, kösz, átállítottam a network.standard-url.encode-query-utf8-t is true-ra, így már megy.

(#5142) zsoltika01


zsoltika01
csendes tag

Hogyan lehet azt elintézni, hogy a Firefox 3 böngészője ne jegyezze meg, hogy milyen oldalakon jártam? És az előzmények menü se jegyezzen meg semmit?

(#5143) Winner_hun válasza zsoltika01 (#5142) üzenetére


Winner_hun
félisten

Stealther

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5144) Sikoly85


Sikoly85
csendes tag

Hello.

Ma frissitettem a firefoxot 3.0.2es verziora és eltüntek a mentett jelszavak mint ha törölték volna... ez az uj frissités miatt lenne?

(#5145) Winner_hun válasza Sikoly85 (#5144) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem megmaradtak a jelszavaim. Esetleg tedd vissza az előző verziót, hogy ott megvannak-e.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5146) kangool


kangool
tag

Nálam is ez volt a gond. Frissítettem 3.0.2-re a böngészőt, erre elfelejtette a legtöbb oldalon a jelszavaim illetve mikor megnéztem nem láttam egy mentett jelszavamat se. Visszaraktam a 3.0.1 verziót és minden a régi. :U :Y

(#5147) Traxx


Traxx
őstag

Kissé megzavarodott a róka :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5148) Jadro válasza kangool (#5146) üzenetére


Jadro
veterán

A jelszóproblémák mellett nálam a Gmail notifier plugin is megszűnt működni... Na mindegy vissza az előző.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5149) Thulcandra válasza Traxx (#5147) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hasonló szitu nálam is, ma reggel mindenféle kérdés, beleegyezés nélkül frissítette magát, aztán : [screenshot]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5150) chungee


chungee
addikt

Nem tudjátok, hogy a FireFox 3-hoz van vmi időjárásos kiegészítő/plug-in:F

És ilyen:F Úgy megszoktam ezeket a 2-ben és hiába a sok újítás, hiányolom, nah :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.