Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) BullZeye válasza BullZeye (#5900) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt a Brief 1.2-t próbáltam most ki, szép meg minden, csak alig az utsó pár (15-20) hírt/tesztet hozza ki, és csak 1 lap van összesen, azaz nem nézhetem meg a régebbi dolgokat ezen...

jelentem ipon.hu-ról beszélek, google readerrel teljesen jó volt, csak annak olyan gagyi win98 hatása van ><

(#5902) Goose-T válasza BullZeye (#5901) üzenetére


Goose-T
veterán

Bár én nem használok RSS-t, az előző munkahelyemen minden Firefox mellé telepítették a Sage addont, szerintem biztos jó, érdemes lenne azt kipróbálnod.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5903) Winner_hun válasza BullZeye (#5900) üzenetére


Winner_hun
félisten

infoRSS

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5904) BullZeye válasza Winner_hun (#5903) üzenetére


BullZeye
veterán

kipróbáltam nem jött be, nem tetszik,

ezt a Feedly RSS news readert télleg ennyire nem lehet állítani, új elemeket hozzá adni, meg régieket törölni? Elég zavaró, használja ezt valaki? meg hogy lehetne ezt statusbar-ba dobni hogy ott írja ki ha van valami új ?

[ Szerkesztve ]

(#5905) Winner_hun válasza BullZeye (#5904) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ennyi idő alatt? Ahogy érzed;) Többit nem ismerem:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5906) BullZeye válasza Winner_hun (#5905) üzenetére


BullZeye
veterán

nem volt szerelem első látásra ;) de őszintén szólva hihetetlenül n00b vagyok ám hozzá, szóval lehet simán nem állítottam be jól :)

az volt a bajom vele, hogy olyan volt mint egy media player....elég sok plugint használok, és túlzsúfolt lenne már egy ilyentől, nekem meg konkrétan csak annyi kellene télleg hogy szóljon ha frissül valami, esetleg megnézzem ezen keresztül, mert ipon.hu eléggé használhatatlan számomra valahogy, és jobb lenne RSSen kapnám állandó jelleggel a híreket picibe rákattintva meg egy igényes panelben nézve mint Feedly RSS

szerk.: ez a Feedly nagyon tetszik csak használhatatlan, ipon.hu-ról megyek RSS re hozzáadom, bejön egy preview....és onnan hogyn tovább? nincs egy qrwa gomb se hogy ADD vagy akármi >< nah meg a másik, hogy nincs statuszbar ikon hogy mutassa mi frissül...wá, semmi se jó sehogy se jó fúj

legjobb, previewnél egy szürke réteg van az egész elött...így semmire se lehet kattolni wtf?

[ Szerkesztve ]

(#5907) Winner_hun válasza BullZeye (#5906) üzenetére


Winner_hun
félisten

A nyíl jelzi hogy mennyi helyet foglal el nálam az a kiterjesztés. [KÉP]
Be kell állítani és nincs gond:)
És így, ha van egy új írás, most pont lett:) [KÉP]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5908) BullZeye válasza Winner_hun (#5905) üzenetére


BullZeye
veterán

ha szépen megkérlek, és nagyon szépen :B küldesz egy képet beállítva hogy milyen és hogy müxik a te RSS readered? kompletten ahogy kinéz statusbarban, meg miközben nézed a hírt meg ilyenek, szal ilyesmi, lécci lécci lécci

(#5909) Winner_hun válasza BullZeye (#5908) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felvettelek MSN-re, nem fogok annyi képet feltöltögetni, lusta vagyok rá:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5910) rdi


rdi
veterán

Üdv, az alkalmazások között találtam az FF-ben egy ilyet 4745 fájl néven."Rákérdezés mindig" környezeti változóval.
Mi a fene lehet ez?

Fej! Tor! Potroh!

(#5911) WonderCSabo válasza rdi (#5910) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudom, hogy került oda, de a Google-n semmi infó nincs róla. Valszeg bug.

(#5912) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy miért eszik közel 700megát a memóriából a firefox mindössze 3 megnyitott füllel? A gépemben összesen 1 giga ram van, firefox mellett nem is tudok futtatni más programot, mert egyszerűen nem marad neki elég memória. Lol.

Beauty is pain

(#5913) Steelmanus válasza Winner_hun (#5909) üzenetére


Steelmanus
addikt

Van benne egy menupont ahol ki lehet menteni a beallitasokat egy ilyen nevu fajlba: inforss.opml amit kesobb be lehet importalni. Azt nem lenne eleg elkuldeni maganba?
Esetleg nekem is? Igen megkoszonnnem en is.

[ Szerkesztve ]

(#5914) Winner_hun válasza Steelmanus (#5913) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nem ismertem, tessék: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5915) Pubszon


Pubszon
veterán

Most sem oldódott meg a FF megnyitásakor az oldalak automatikus juratöltődése, de ahogy észreveszem, véletlenszerűen pár oldal újratöltődik. :F
Session Manager-t leszedtem és újraraktam.
Mit csináljak még vele? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5916) Steelmanus válasza Narancs (#5912) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ott valami mas lehet a hiba, Xp "varians" esetleg driver hiba, vagy mas, mert a Firefox nem eszik ennyit olvasd el az #5822 hsz-t ahol osszehasonlitottam egy teszt erejeig a Google Chrome-al, jelenleg egylap es a hsz. irasakor 45 Mb-on all. Ha le kuldom a talcara 5 Mb, majd vissza akkor pedig 25 Mb-on all.

[ Szerkesztve ]

(#5917) Steelmanus válasza Winner_hun (#5914) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valami nem stimmel, mert az enyem most igy nez ki es ez meg egy regebbi beallitas, jelenleg ures meg mert tegnap raktam ujra a rendszert egy egyszeru DVD iro miatt, mert en balga SATA-at vettem igy most a vincsi LED-je allandoan felvillan rendszeres idokozonkent vagyis 1 mp-ent, ami nagyon bosszant de sajna regi a lapom es ez igy mukodik.

(#5918) Winner_hun válasza Steelmanus (#5917) üzenetére


Winner_hun
félisten

Részletek / Tároló / Exportálás
Ezzel hoztam létre a file-t, nem erre gondoltál?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5919) Steelmanus válasza Winner_hun (#5918) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#5920) Narancs válasza Steelmanus (#5916) üzenetére


Narancs
őstag

Kipróbáltam, egy weblap volt a hibás. Totalcar autós blogja, a Belsőség
Vista és XP alatt ugyanazt csinálja, ha megnyitom, másodpercenként úgy 5 megával kér többet a memóriából...

Beauty is pain

(#5921) akaido válasza Pubszon (#5915) üzenetére


akaido
addikt

Sajnos kénytelen vagyok csatlakozni a "táborhoz", azaz nekem sem nyílnak meg autoamtice újra az oldalak, pedig bejelöltem az Eszközök/Beállítások/Főlap-nál, hogy a Múltkori ablakok lapok megjelenítése.
Ha van ötlet ne kíméljetek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5922) Goose-T válasza Narancs (#5920) üzenetére


Goose-T
veterán

Régebben nekem is problémás volt a Belsőség, zabálta a memóriát és a procit, viszont most a 3.1b3pre verziót használom, és tökéletesen működik. Talán végre sikerült volna kiirtani a memory leak bug írmagját is? :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5923) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Mozilla Firefox 3.1 Beta 2 már a hivatalos oldalról is elérhető.

(#5924) Steelmanus válasza Narancs (#5920) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megnyitottam a Belsoseg.hu-t ugy hogy nincs lapozofajl az XP alatt, 1 Gb rendszermemoria van a gepben, fut a Nod 32 3.x es a Firefox ugy hogy nincs cache, vagyis 0-ra van allitva.
Ha engedelyezve van a Flash amit a FlashBlock kiterjesztessel kapcsolok ki-be, akar oldalankent, ugy ha engedelyezve van a flash mejelenites akkor alapbol 120 Mb-korul indul a lap, es ott meg is all. Ezutan megnyitottam az oldalrol 10 uj fulet egylapon belul, es ekkor elfogyott a 256 Mb videomemoria vagyis szetesett az oldal mert nem volt hova lapoznia. Viszont ha kikapcsoltam a flash megjeleniteset, vagyis letiltottam a flash-ket , akkor ezt kaptam Kep:
Megegyszer a Fox tisztan memoriabol fut.
Majd elfelejtettem, Java nincs telepitve a gepre.

[ Szerkesztve ]

(#5925) Steelmanus válasza Goose-T (#5922) üzenetére


Steelmanus
addikt

Te milyen videokarit hasznalsz, es milyen driverrel, mert en mar sokadik alkalommal futok neki a Firefox 3.1x verzionak, de nagyon sok oldal magentaszinu es nem tudom hogy mi az oka. ATI 9800 Pro AGP 256 Mb RAM 256 bites buszon.

(#5926) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Hogyan lehet kikapcsolni a 3.0.4 es verzióban hogy a google ne ellenőrizgesse az oldalakat hogy eredeti e, kérem valaki írja már le mert engem ez a szolgáltatás nagyon zavar mivel ha meg akarok nézni egy képet akkor nagyon sokáig tököl ez miatt mire megjelenik a kép.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5927) Goose-T válasza Steelmanus (#5925) üzenetére


Goose-T
veterán

NVidia Quadro NVS290-et és Intel GMA950-t használok, nekem is problémásak voltak a színek egy ideig. A megoldás az, hogy Windows-ban a Display properties/Advanced/Color management-ben telepítsd az sRGB színprofilt, és tedd alapértelmezetté. Otthon a Samsung TFT-mhez telepített gyári színprofil nálam csontszínű oldalakat eredményezett, de ez a módszer megoldotta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5928) Brutforsz válasza zsolt501 (#5926) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Beállítások → Biztonság → Figyelmeztetés gyaníthatóan hamisított webhely látogatásakor opció elől ki kell venned a pipát.

(Én ugyanitt az esetlegesen támadó webhelyekre történő riasztást is ki szoktam lőni, több okból is.)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#5929) Brutforsz válasza Vudu3 (#5898) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Az olyan fájlműveletekkel kapcsolatos műveletekhez, melyek nem oldhatók meg a beépített típuskezelő eszközeivel, a MIME Edit nevű kiterjesztést használom. A linkelt oldalon lévő hozzászólások egyike tartalmazza a 3-as Firefoxszal kompatibilis (nem hivatalos) változat elérhetőségét.

Próbáld meg azt, hogy e kiterjesztés segítségével adod hozzá a tartalomtípusok sorához az mp3 kiterjesztésű fájlokat a kívánt akciót beállítva.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#5930) Steelmanus válasza Goose-T (#5927) üzenetére


Steelmanus
addikt

Halasan koszonom az otletet, valoban - nekem Samsung 753s CRT van - es atallitottam a moncsi driverenek megfeleloen, de akkor kiszedem es azt teszem amit javasoltal, en pedig szegeny Fox-ot hibaztattam :) Eszem nem jutott volna ez a szinprofilos megoldas.
Akkor ujra kap egy eselyt a FF 3.1x..

(#5931) zsolt501 válasza Brutforsz (#5928) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos ez sem szüntette meg hogy ellenőrizgesse az oldalt a google segítségével szóval valahol máshol van elrejtve a dolog.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5932) BullZeye


BullZeye
veterán

használ valaki rajtam kívül AutoPager kiterjesztést?

mostanában nem müxik, nem tudom micsináltam, de idegesítő, hogy alapból nem tölt be semmit
és ha külön betöltetnék vele 3 lapot ezeket az üziket kapom

autopaging TypeError: autopagerConfig.autopagerStrbundle.getFormattedString is not a function

pagebreak TypeError: autopagerConfig.autopagerStrbundle.getFormattedString is not a function

enableinfo TypeError: autopagerConfig.autopagerStrbundle.getFormattedString is not a function

autopageOnTip TypeError: autopagerConfig.autopagerStrbundle.getFormattedString is not a function

autopageOn TypeError: autopagerConfig.autopagerStrbundle.getFormattedString is not a function

valami ötlet? elég zavaró hogy egyik legjobb plugin és nem müxik, hiába telepítem újra, hiába törlöm a saját beállításaimat (alapból nem törli az általam beállított oldalakat) egyszerüen nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#5933) Winner_hun válasza akaido (#5921) üzenetére


Winner_hun
félisten

3.1 betat használsz? Mert ott nekem se nyitotta meg, hagytam is a francba, marad a 3.0.4

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5934) Thulcandra válasza WonderCSabo (#5876) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Full uninstall FF/FP -> reinstall, szitu ugyanaz, csak ámolunk és bámolunk, ilyet még nem láttunk :Y

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5935) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok! Az volna a problémám, hogy pár napja azt csinálja a firefoxom (2.0.0.14), hogy amikor szeretnék megnyitni egy új ablakot, mint ha behalna az egész gép se kép se hang(az addig megnyitott akármilyen alkalmazás ablakok nem válaszolnak) aztán olyan fél-1 perc múlva felugrik a firefox ablak. A böngészés nem lassul, de aztán minden újjabb ablaknál ugyanez van. Újratelepítés már volt, semmit nem változott. Az explorer is fenn van a gépen az megy hibátlanul, csak nem szeressük :) Előre is köszi ha bárkinek bármilyen ötlete van. :R

(#5936) Goose-T válasza DioKVP (#5935) üzenetére


Goose-T
veterán

Frissíts hármas Firefoxra, vagy várd meg a 3.1-et, az még királyabb! :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5937) akaido válasza Winner_hun (#5933) üzenetére


akaido
addikt

3.0.4-et használok és abban :( nyílik meg.
Mondjuk van egy rahedli beépülő addon, de sztem annak nem kéne bezavarnia.
Pl: Bookmark backup, Febe, DrWebAntivirus checker, AdBlock+, No Script,colorfultabs, IETab, Link checker, TweakNetwork, WOT.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5938) BullZeye válasza BullZeye (#5932) üzenetére


BullZeye
veterán

senki sem használja rajtam kívül? :\ ha nem akkor ezek mire utalhatnak? az ablak amiben ezeket kiírja Javascript van kiírva....ötlet? :D

(#5939) Winner_hun válasza BullZeye (#5938) üzenetére


Winner_hun
félisten

NoScriptet nem használod?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5940) BullZeye válasza Winner_hun (#5939) üzenetére


BullZeye
veterán

nem, de eddig működött, aztán gondolt egyet és nem, de még pár hotkey se megy, amit nem értek miért....hisz nem csináltam semmit ><

(#5941) BullZeye válasza BullZeye (#5940) üzenetére


BullZeye
veterán

hál égnek vannak pár naponta FF mentéseim ;) így találtam egyet ahol még működik minden....

viszont Brief 1.2 RSS readert használ valaki? tiszta jó, sőt legjobb, viszont zavaró, hogy alapból csak 30 hírt tölt be, és nem nézhetem meg sehogy a régebbi híreket, van erre mód sztetek hogy előcsalogassam benne? Pl úgy ahogy a google reader teszi valahogy...tök hülyeség hogy nem lehet alapból >>

(#5942) Pubszon válasza Winner_hun (#5933) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is 3.0.4-et használok és csak random pár oldalt tölt újra. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5943) Sayen


Sayen
csendes tag

Sziasztok !
Operáról most próbálok firefoxra váltani , eddig tetszik is csak a család többi tagja kéri , hogy legyen nekik is külön... Nos felraktam mindenkinek külön útvonalon . külön mappába de , bárki berak egy könyvjelzőt az a többieknél is megjelenik :K Mi erre a megoldás ?
Előre is köszönöm nagy segítség lenne !

(#5944) Ramius válasza Sayen (#5943) üzenetére


Ramius
őstag

Szerintem nem lehet megoldani, de majd winner jól megmondja. De ha nem titkosak a könyvjelzők akkor rakd őket mappákba. Mindenkiét a saját neve alá.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#5945) Brutforsz válasza Sayen (#5943) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A megoldás családtagonként egy-egy külön profil használata.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#5946) BullZeye válasza Sayen (#5943) üzenetére


BullZeye
veterán

szia! tudod mi a lehető legegyszerübb megoldás hosszú távra? :)

Portable FireFox, felraksz belőle 4-5t mindeki úgy állítja be magának, ahogy neki jól esik...és legalább ha windowst teszel újra csak fogod átmásolod másik meghajtóra és vissza, legjobb. :)

(#5947) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok !

Olyannal találkozott már valaki , hogy egyes oldalak böngészésekor pár perc után a FF megzabál ~1.5GB memóriát :F
Konkrétan a tot@lcar-on elolvasok pár cikket (közben nyitva másik fülön a PH! ) és elkezd belassulni a gép ... naja , mivel csak 1GB RAM van benne ...
ver.: 3.0.4.

(#5948) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok, szeretnek erdeklodni a Firefox 3.1B2 telepitesevel kapcsolatban.
Mint igertem regebben ujra neki futok, csak elotte kerdeznem a kovetkezot, ratelepitsem a mostani 3.04-re, akkor atveszi a beallitasaimat ill. profilomat, vagy csinaljak egy tiszta telepitest. Muszaj a legfrissebb Java-t feltenni miatta, mert ha nem akkor inkabb kihagynam a Java telepiteset, de ha muszaj akkor felteszem.

(#5949) Winner_hun válasza Steelmanus (#5948) üzenetére


Winner_hun
félisten

A meglévő profilodat fogja használni, de a Program Files mappába új mappát hoz létre, így a 3.0.4-et is fogod tudni használni.
Viszont eltávolításnál figyelni kell, mert viszi a profilt is (a 2-es bétánál és megszívtam, bár szerencsére vissza tudtam nyerni az adatokat)
Java passz, felteszed és meglátod hogy megy-e:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5950) Steelmanus válasza Winner_hun (#5949) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, akkor az uj motor valojaban a C:\Program Files\Mozilla Firefox Beta2-ben lesz, az igazsag az hogy egy kicsit furcanak tartom, de kiprobalom. Szeretek egybol a kozepebe vagni szoval leszedni a regit, es ugy tesztelni az ujat, de most kivetelt teszek, es ket motorral hasznalom egy darabig. A Java fuggoben van, mert bar en egy RevoUnistall-t hasznalok ami eleg jol kigyomlalja a registry-t ha le kell szedni a Java-t, de valahogy mindig is tartozkodtam a telepitesetol, hat majd meglatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.