Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) spammer válasza SunMount3r (#43196) üzenetére


spammer
veterán

Mikor utoljára importáltam html formátumot Chrome-ból, külön mappába rakta, nem írt felül semmit. Utána pedig kézzel lehet válogatni.

(#43197) dantre: Beállításoknál keresd, ott be lehet állítani, hogy induláskor állítsa vissza a lapokat.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43202) Matthewus válasza kisza25 (#43195) üzenetére


Matthewus
őstag

A Chrome is csak akkor települ, ha akarja a felhasználó...

(#43203) EmptyParadox válasza Matthewus (#43202) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Azért nem ilyen egyszerű a helyzet. Anno a Chrome előtt a Google és Mozilla között elég nagy megállapodások voltak. Google támogatta a Firefox népszerűsítését. Sőt, volt is valami programjuk, hogy 1$ jár minden egyes telepítés után ha valami program mellett települt.
Most meg az van, hogy az átlag felhasználó felmegy a szokásos honlapokra (Google, Youtube), és mit lát? Azonnal rakd fel a Chrome-ot, mert hogy az milyen jó, és gyorsabb lesz minden! Valamint a legnépszerűbb mobil operációs rendszeren is ugye Chrome a default.
Ha jól emlékszem nem is az a helyzet, hogy drasztikusan csökkent az FF részesedése konkrét számokban, hanem az új device-szokkal nőtt óriásit a Chrome, ahol ugye FF nem volt, most meg alig van jelen. A másik része meg az IE-ből lett lecsapva.

[ Szerkesztve ]

(#43204) netpeti98 válasza EmptyParadox (#43203) üzenetére


netpeti98
addikt

A Chrome-ot is csomagolják már más programok mellé is (pl.: Avast), így egy next-next-finish telepítéskor felkúszhat egy toolbarhoz hasonlóan.
Az már más kérdés, hogy a felhasználó nem mindig olvas telepítés közben.

[ Szerkesztve ]

(#43205) Matthewus válasza EmptyParadox (#43203) üzenetére


Matthewus
őstag

Most az desktop felhasználókról beszélünk. A Firefox 5 év alatt elvesztette felhasználóinak kb. 1/3-át, ami elég sok, a csökkenés lassulni látszik, de még nem állt meg, attól meg nagyon messze van, hogy újra nőni kezdjen, ahhoz meg sok pénz kellene. A YouTube pedig tényleg jobb Chorme alatt.

(#43206) kisza25 válasza Matthewus (#43202) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért ez nem egészen igaz, fater és muter gépére is rendszerint felkerül, úgy hogy ők nem akarták telepíteni, csak frissítették az avast vírusirtót....egy átlag user úgy telepít, hogy next->next->next és már fent is van, mert nem szedett ki egy pipát :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#43207) Jazz válasza Matthewus (#43192) üzenetére


Jazz
veterán

Ez nem népszerűség. Ahogy az előttem szólók is utaltak rá: a Chromot a brutális marketing, hatalom, pénz, befolyás, piaci "uralom adja el".
Az FF-nek meg azaz egy esélye van, ha a termék adja el saját magát.
És akkor az egyszer volt user-t, meg a next-next-next-el átvert nagymama is áttér az FF-re, mert az unokája mondta milyen jó, és felteszi neki azt...
A népnek az FF kellene, meg az amit leírtam. Csak a: nem tud róla. b: tudja, de már "magától feltelepült a chrome, ez van". c: nem érdekli, mert vagy nem tudja hogy mi a különbség, vagy abból áll a netezése hogy youtube meg e-mail.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43208) EmptyParadox válasza Matthewus (#43205) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Reméljük jönnek az egyre jobb üzleti döntések Mozilla részéről. :)
Youtube-bal meg úgy vagyok, hogy se HTML5-ben, se Flash-ben nem működik számomra kielégítően, és inkább desktop video playerben játszom le őket. A legtöbb népszerű lejátszó megeszi a sima Youtube linket, és meg is van oldva részemről.

(#43209) Jazz válasza EmptyParadox (#43208) üzenetére


Jazz
veterán

Ugyan ez.... "Play with smplayer". Problem solved.:)

free your mind

(#43210) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Vannak ezek a mentett jelszavak, felhasználónevek, amelyeket a firefox megjegyez, így könnyebb belépni az adott oldalra.
Ezeket az adatokat gondolom valahol tárolja a firefox. A kérdésem az, hogy mások meg tudják-e szerezni ezeket az adatokat vírussal vagy bármely más módon? Illetve ez ellen megvéd-e egy antivírus progi, pl panda?

(#43211) DJ. Ru$y válasza gabor128 (#43210) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha jelszavakat akarnak, akkor megoldják. Ha beférkőznek, akkor mindegy, hogy mentve van-e vagy sem, lehúzzák az összes leütésed, ha akarják...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43212) Rimuru válasza gabor128 (#43210) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha valaki tud turkalni a gepen (az most mindegy hogy milyen modon) akkor igen, meg tudja szerezni es eleg konnyen meg is tudja nezni. Egyetlen egy vedekezesi mod van ellene (firefoxon belul), mesterjelszot kell beallitani. Ez ugy mukodik hogy inditas utan akkor kell beirni ha valahol szukseg van ra (pl olyan oldalra lepsz ahol van megjegyezve jelszo, vagy firefox sync futasanal), utana mig fut a bongeszo nem kell tobbszor. Fontos megemliteni hogy ha mar van valami megjegyezve es utana allitod be, akkor azokat meg nem fogja titkositva tarolni, tehat fel kell venni oket ujra (torles utan).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#43213) Fandango


Fandango
veterán

A Quick Translator addont torolte a fejlesztoje az addons.mozilla.org oldalrol, esetleg nincs meg valakinek xpi fajlban? Mert bar a softpedian fent van, es fel is telepitettem, de nem mukodik.
Illetve egy profil reset utan a Tab Mix Plus session manager resze nem akarja megjegyezni az aktualis tabokat, igy FF indulaskor nem tolti be a legutobbi allapotot, valakinek esetleg hasonlo problemaja van e?

(#43214) DS39 válasza Fandango (#43213) üzenetére


DS39
nagyúr

a második feléhez: a Beállítások/Általános fül alatti opció a kezdőoldal beállításánál nem jó? (A legutóbbi ablakok és lapok megjelenítése)

(#43215) Fandango válasza DS39 (#43214) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos az se jegyzi meg. :(

(#43216) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok.

Nektek betölti a gmail-t a firefox?

A biztonságos kapcsolat sikertelen

Hiba történt a következőhöz való csatlakozáskor: mail.google.com. A tanúsítvány aláírás mezőjében lévő aláírás-algoritmus nem egyezik a signatureAlgorithm mezőjében lévő algoritmussal. (Hibakód: mozilla_pkix_error_signature_algorithm_mismatch)

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#43217) Steelmanus válasza Fandango (#43213) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem meg van az utolso Quick Translator 1.0.1-signed.xpi, hova kuldjem?
Zipben 150 KB.

(#43218) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
nCore-on miután rá kerestem valamire, megjelent egy hirdetés az oldaltól, hogy ne használjak reklám blokkolót, támogassam az oldalt és kattintsak a hirdetésre.
na most jobb klikk a hirdetésen - kép blokkolása, és ez lett az eredmény:

az egész hátteret ki szedte. nem használok ilyenre külön programot, így nem találtam meg a beállítást, hogy vissza vonjam a műveletet.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#43219) DJ. Ru$y válasza D@niel (#43218) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A kép blokkolása csak addonnal érhető el, szóval ott lapít az ABP valószínűleg, ki kell törölni az oldal hátterét adó kis négyzetképet. Ez nem egy képként van beszúrva az oldalon, ha megnézed ki tudod jelölni a szöveget benne... Egy külön div vagy más elem. Előbb néz aztán kattint :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43220) spammer válasza Imi Csabi (#43216) üzenetére


spammer
veterán

Nálam semmi gond. Gyorsítótár/süti törlést próbálj meg és/vagy frissíts, ha nem friss a böngésző.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43221) Fandango válasza Fandango (#43213) üzenetére


Fandango
veterán

Na ezt jol beneztem, inkognito mod be volt kapcsolva, ezert nem jegyzett meg semmit (ez alapbol be van kapcsolva friss installnal?) :B

(#43222) mekker


mekker
őstag

Na jó, most már tényleg kezd elegem lenni a Firefoxból. A nyár elején tettem újra a gépet meg a FF-t, SSD-ről megy, aztán még is néha olyan fostos, meg memory leakes a Youtube-bal, hogy az hihetetlen.
Most vagy rakhatom újra az egészet, vagy nem tudom.
Kinézetre az Opera tetszik, de az a Chromium fork léte ellenére meg nem támogat minden alkalmazást (pl. Pocket).
Egyszer működik a cucc, máskor laggolásig felzabálja magát szeméttel.
Alternatíva meg nincs. A Chrome-ot nem szeretem, az IE teljesen rugalmatlan és elavult, külső YT kliens meg bezzeg nincs (amik voltak azok is meghaltak az új Youtube API-nak hála). Vicc, hogy 2015-ben még ezzel kell szívnom...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#43223) Apollyon válasza Fandango (#43221) üzenetére


Apollyon
Korrektor

41-esig kipróbáltam minden verziót, köztük a developer edition-t is, és nem találkoztam ilyennel egyszer sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43224) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
Másnál se tölt be bármelyik Instagram oldal? Angol nyelvű Nighty-ban jó, de a magyar nyelvű 39-es verzióban nem.

(#43225) csako válasza Matthewus (#43224) üzenetére


csako
veterán

Magyar nyelvű dev verzió, laptopon -> nem jó
Angol nyelvű dev verzió, asztali gépen -> jó

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43226) Vakegérke válasza Matthewus (#43224) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az instagram.com bejön. 39-es verzió.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43227) spammer válasza Matthewus (#43224) üzenetére


spammer
veterán

Nálam nincs gond vele (39-es stable, angol, Linux).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43228) Matthewus


Matthewus
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#43229) kerekfej


kerekfej
addikt

A Youtube videók az új verzióval nem egész képernyősek, hanem marad valami az ablakból. Van valami megoldás?

(#43230) csako


csako
veterán

Esetleg valaki tud alternatívát erre az addonra?
Nem működik e10s bekapcsolása esetén, és nem is várható frissítés. :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43231) Matthewus válasza csako (#43230) üzenetére


Matthewus
őstag

Talán ez: [link]
De amíg a stabil verzióban nincs e10s, addig használhatod.

(#43232) albiosz válasza Rimuru (#43194) üzenetére


albiosz
őstag

Fergeteg, köszönöm szépen! :R

(#43199) spammer: köszönöm neked is, a te hsz-ed is sokat segített a beállításban! :R

[ Szerkesztve ]

(#43233) csako válasza Matthewus (#43231) üzenetére


csako
veterán

Nem éppen olyan, de nem is volt olyan sok mappa beállítva, szóval jó lesz, köszi :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43234) kovaax válasza Matthewus (#43224) üzenetére


kovaax
őstag

Ez nem firefox probléma (volt). Nekem linuxon 2 napig nem jött be se firefox-on, se kuglikrómon, se operán. Melóhelyen csak firefox-ot próbáltam, ott se ment. Ma reggel meg már működik.

-=- There's no place like /home -=-

(#43235) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kis segítséget kérnék!
Kb. 2-3 hete nem tudom használni firefox alatt a k&h netbankot. A csatlakozáskor kiírja, hogy plugin szükséges, rámegyek, hogy telepítse, gond nélkül meg is teszi, majd ugyanúgy nem megy, továbbra is a plugint kéri. Előtte nem volt semmi gond, csak most valamelyik frissítés óta, IE alatt gond nélkül műxik.
A K&H oldalról újból letöltöttem és telepítettem minden szükséges dolgot, de hiába.
Mi lehet gond illetve a megoldás?

(#43236) Matthewus válasza Voice24 (#43235) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt én be tudtam lépni kb. 2 hete SMS jelszóval, ahhoz nem kell semmilyen kiegészítő.

(#43237) DS39 válasza Voice24 (#43235) üzenetére


DS39
nagyúr

tipp: nem véletlen 64 bites plugint szedtél le? mert az nem lesz jó a 32 bites Firefoxhoz. (gondolom Java-ról van szó) - az IE-vel meg azért mehet, mert az 64 bites, annak megfelelő Windowson.

(#43238) Voice24 válasza DS39 (#43237) üzenetére


Voice24
őstag

Válaszolom mindkettőtöknek, hogy chip-kártyás belépést használok, és az alábbi képen lévő ablak fogad. De hiába megyek rá a plugin telepítése gombra, hiába települ gond nélkül a plugin, nem tudok belépni. Leszedtem a k&h honlapjáról a 32 bites kiegészítőt, úgy is felraktam, de semmi.

(#43239) Steelmanus válasza Voice24 (#43238) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ugyan a CIB bankal kapcsolatban olvastam tobbszor, de lehet hogy Neked is segithet, a Java beallitasanal probald ki a kovetkezot.

(#35654) TigerCat
(#41210) csferke

[ Szerkesztve ]

(#43240) DS39 válasza Voice24 (#43238) üzenetére


DS39
nagyúr

esetleg még megnézheted hogy a Kiegészítők/Bővítmények listájánál nincs-e letiltva. a Firefox alap esetben a régi/nem biztonságosnak vélt bővítményeket letiltja.

ebben az esetben a legegyszerűbb:
about:config-ban rákeresni erre -> extensions.blocklist.enabled -> értek legyen: false

-----

Steelmanus: a kép alján lévő felirat alapján "npebank2" nevű plugin vmi saját cucc lehet, nem is Java.

[ Szerkesztve ]

(#43241) kispx


kispx
addikt

(#43242) Steelmanus válasza DS39 (#43240) üzenetére


Steelmanus
addikt

a kép alján lévő felirat alapján "npebank2" nevű plugin vmi saját cucc lehet, nem is Java.

Latod ezt nem is figyeltem, csak emlekeztem hogy regebben par embernek gondjai voltak a bankolassal, ezert rakerestem a topikban, es belinkeltem parat. Lehet nem kellett volna.

(#43243) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Hogy lehet megcsinálni, hogy ne rinyáljon a Flash player miatt? Most frissítettem egy hete, már megint basztat hogy mégis elavult és letiltotta. Hiába nyomok a mindig rendbenre, kövi újraindításig érvényes csak.

(#43244) DJ. Ru$y válasza #90933760 (#43243) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Frissítsd a flasht, mert ki tudja milyen hibákat javítanak benne. Találnak rajta valami biztonsági rést, akkor könnyen be lehet utána szívni régi flash-sel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43245) Steelmanus válasza #90933760 (#43243) üzenetére


Steelmanus
addikt

Alig harom sorral fentebb irta DS39 az extensions.blocklist.enabled false

(#43246) Matthewus válasza #90933760 (#43243) üzenetére


Matthewus
őstag

18.0.0.203 verziójú a legújabb Flash Player, semmilyen figyelmeztetést nem dob fel nálam.

(#43247) #90933760 válasza Matthewus (#43246) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem az egy héttel ezelőtti van, azt tiltogatja. De már mutatták a megoldást, élek is vele.

(#43248) Matthewus válasza #90933760 (#43247) üzenetére


Matthewus
őstag

Inkább rakd fel a legfrissebbet, kritikus hibát javítottak benne, nem véletlenül jelez be rá a Firefox.

(#43249) #90933760 válasza Matthewus (#43248) üzenetére


#90933760
törölt tag

Már felraktam azt is. Szoktam frissíteni, de ne akarja nekem megmondani hogy mikor meg letiltani, majd mikor kedvem van frissítem, addig meg menjen.

(#43250) G@ben


G@ben
addikt

Meg lehet változtatni ezt a kék háttérszínt? Ha igen, hogyan?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.