Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) bluemirage válasza bpmcwap (#53198) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha Nvidia kártyával használod és ott kihasználod az NVENC-et (azaz proci terhelés nélkül a VGA-val kódolod a videót), akkor ha hibát dob az OBS stúdió, akkor ezt állítsd át:
A "rescale output option"-t setting-eknél átállítani: - output OFF -ra

Anno szívtam vele. Lehet, hogy a friss változatban már eleve javítva van... nem tudom.

Meliora sunt bono inimica

(#53202) bpmcwap válasza bluemirage (#53201) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm a tippet! Igazából most keresem a vasat is hozzá - nekem ez egy elég új terep... Ez lehet a magyarázat BitRider rácsodálkozására is.

Itt off lesz, de a minipc fórumban már kérdeztem, ott mondjuk teljesen logikus választ kaptam, hogy inkább egy MS tablet kellene. Most hogy az Nvidia kártyát megemlítetted, azért tőled is megkérdezném, hogy milyen vas lenne az, ami minimálisan kellene az alábbi hobbihoz? Használt is teljesen jó, nem kell új.

Sziasztok,
egy mobil stúdiót szeretnék csinálni. OBS Studióval élőznék 4 webkamerával és egy audiomixerből jövő sztereó hanggal (ami 4 mikrofonból lenne összekeverve). A kamerák és az audió is powerbankról működnének. A netet egy mobile router adná. Ehhez kellene nekem egy mini PC ami szintén el van powerbankról. 3-4 óránál nem kell többet bírjon a felszerelés. Szerintetek egy Teclast 10N elég lehet erre? Illetve tudtok esetleg olyan mini PC-t ajánlani, ami a célnak megfelelő és USB-n keresztül kapja a tápot?
Az még jbb lenne, ha a MiniPC-hez vizuális felületéhez monitor csatlakozás nélkül hálózaton keresztül is hozzá lehetne férni pl tablettel, de ez gondolom már elég extra

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#53203) bluemirage válasza bpmcwap (#53202) üzenetére


bluemirage
őstag

Sajnos nem tudok benne segíteni. Elolvasva amit írtál, az nvenc-re írt megjegyzésem sem releváns neked. A PC-s világot ismerem valamennyire... illetve vicces, de régen 13 évet TV.stúdióban is dolgoztam másodállásban, de az nem az a powerbankos mobil világ volt, amiben Te gondolkodsz.

Meliora sunt bono inimica

(#53204) SunMount3r válasza bpmcwap (#53202) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az még jbb lenne, ha a MiniPC-hez vizuális felületéhez monitor csatlakozás nélkül hálózaton keresztül is hozzá lehetne férni pl tablettel, de ez gondolom már elég extra
Ha van helyi hálózat, akkor ez a legkönnyebb része a dolognak. Az összefoglalóban találsz is rá ajánlásokat.

[ Szerkesztve ]

(#53205) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,
Mivel a SUMo, és a DUMo megszűnt (a progi letölthető működNE, de mivel a kcsoftware.com is megszűnt, így nem tud hazatelefonálni infókért ezért offff), software updates monitor, és driver updates monitor, erre keresnék alternatívát, és portable-t ha lehetne.. tudtok ilyet esetleg? Nagyon megköszönném ha segítenétek.. :R :R Előre is
köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#53206) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

No én most meg egy olyan progit keresek, ami mdf file-ból tud iso-ba konvertálni. És lehetőleg portable legyen (ne kelljen installálni semmit). Az is jó lenne, ha más "lemezkép" file-ok között is tudna konvertálgatni, de ez másodlagos.

Erre tudnátok valami tutit?

THX!

(#53207) Top cat válasza SunMount3r (#53206) üzenetére


Top cat
őstag

PowerISO elég sok formátumot tud konvertálni. Van belőle portable.

(#53208) SunMount3r válasza Top cat (#53207) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Konkrétan hol van ebből Portable, én itt nem látom...

(#53209) Top cat válasza SunMount3r (#53208) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy az nem teljesen legális. :B

(#53210) cigam válasza SunMount3r (#53208) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

"lehetőleg"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53211) BitRider válasza degec (#53205) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nincs ezekből normális. Amit most épp felraktam a NeszeTools-ra (WAU Manager), az is alapvetően a Windows-frissítések esetén érdekes, csak mellesleg van egy Update Applications rész is a menüben:

Amúgy hasznos volt, mert valóban találtam jópár dolgot, amit aktívan ugyan nem használok, de frissíthető volt – nyilván nem a WAU-val tettem ezt meg. A képen már csak a maradék látszik. De ebből is kitűnik, hogy sokmindent félreértelmez, vagy ehte fals: ugyanaz a verzió, sőt régebbi, mégis újnak jelzi. Vagy a program maga friss, de ő nem így látja.

Windows-on ez ilyen. Ahány program, annyiféle telepítési módszer, appdata vagy registry-bejegyzés létezik, nem mellesleg a forrás adatbázisa is olyan, amilyen. Szóval én ezt ajánlom infónak, automata telepítésre viszont nem. A driverek esetén bőven elég, ha néha belekukkantasz a Windows update opcionális frissítései közé, egyedül talán a VGA driver lehet olyan, hogy ha rendszeresen újabb játékokkal játszol, akkor számíthat az update – de azok meg tudják frissíteni magukat, vagy tudod követni a két nagy gyártó drivereit a Neszén. Másra tényleg nincs szükség, nem nyersz semmit a frissítés frenzy-vel – mondom ezt én, gyógyult update-mánként.

[ Szerkesztve ]

(#53212) BitRider válasza BitRider (#53211) üzenetére


BitRider
aktív tag

Na jó, ez az utolsó mondatrész erős túlzás volt. A WebSite-Watcher csipogása eléggé addiktív, különben nem tudnám frissíteni az oldalt nap mint nap. :) De már csak naponta kétszer indítom el a Play áruház frissítés-kereső funkcióját.

[ Szerkesztve ]

(#53213) BiP válasza BitRider (#53212) üzenetére


BiP
nagyúr

És én még azt hittem, mániákus frissítő vagyok. De ezek szerint még padawannak is kevés :)

(#53214) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Van valami olyan webkamera-tesztelő program, ami kidobja eredményként, hogy mi a gond vele?
Pár spamware progit próbáltam, de semmi hasznos.

Laptop integrált egyszerű kis webkamjáról van szó.

Sem a formatálás, IOBit drivercsomag, meg egyéb Google általi leírások sem igen segítettek. Nehezen tudom elhinni, hogy ez valami hardware-es probléma, ezért volna rá jó valami szoftver.
Persze olyan is jöhet, ami kidob esetleg hardware-hibákat (alaplapi probléma stb.)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#53215) SunMount3r válasza spe88 (#53214) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen "webkamera" programokkal tesztelted? Ezt is kipróbálhatod.

(#53216) hotkar válasza spe88 (#53214) üzenetére


hotkar
aktív tag

Elindítod a Windows beépített Kamera alkalmazását.

Ha az nem látja, akkor semmi sem fogja.

(#53217) BitRider válasza SunMount3r (#53215) üzenetére


BitRider
aktív tag

Napi random kínai app? :D "...to have a wonderful experience right now!"

Ehelyett van a vokoscreenNG ingyenesen, ami fel tud venni webcam forrásból. És van belőle portable – bár ez utóbbit túlértékeled. Ha már ajánlunk valamit, akkor értelmeset.

[ Szerkesztve ]

(#53218) SunMount3r válasza BitRider (#53217) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem még az 1.1-es verziója van, ami még full ingyenes volt és bár elég "fapados", de a célnak megfelel, semmi "kínai" gond nincsen vele. Lehet vele felvenni is. Sajnos a neten már sehol sem találom, csak ezt az újat.

(#53219) BitRider válasza SunMount3r (#53218) üzenetére


BitRider
aktív tag

Tehát most már fizetős, amúgy pedig kínai. :)
Ezért javasoltam alternatívát.

(#53220) SunMount3r válasza BitRider (#53219) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak a vízjel eltávolításhoz kell fizetni érte. Tesztelésre szerintem ugyan úgy megfelel.

(Én meg sosem mondtam, hogy nem kínai, de mit számít ez most?)

Ha valakinek meg kellene a v1.1-es verzió, akkor szóljon és feltöltöm valahová.

(#53221) BitRider válasza SunMount3r (#53220) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nincs gondom vele, csak ha van jó ingyenes, akkor nem releváns a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#53222) BitRider


BitRider
aktív tag

Létezik már valami épkézláb, alapértelmezéseket rendszerező segédprogram a Win 11-hez, hogy ne egyesével kelljen átállítgatni az összes fájlkiterjesztést (kép, audió, videó, böngésző) a Microsoft szándékos büntetéséül, mint egy retard?

Hiába állítom be az adott programot alapértelmezettnek (Chrome, ImageGlass, MP-HC, AIMP), ez részben teljesül, jó esetben is csak beregisztrálja magát a választható lehetőségek közé a fájlkiterjesztéseknél, de át nem állítja azokat, vagy nem mindet.

[ Szerkesztve ]

(#53223) spe88 válasza hotkar (#53216) üzenetére


spe88
senior tag

Ezt írja ki:

Rákerestem, az első amit találtam Windows_MediaFeaturePack_x64_1903_V1 nem megy fel.
Második:Microsoft-Windows-MediaFeaturePack-OOB-Package_x64
ez felmegy. Restart. Ugyanugy a képen látható üzenet fogad kameranyitáskor.

@SunMount3r: Telepítés 97%-nál megfagy. :/

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#53224) King Unique válasza spe88 (#53223) üzenetére


King Unique
titán

How to Download and Install Media Feature Pack for N Editions of Windows 10
Download and Install Media Feature Pack for Windows 11 N Editions

Windows 10 1909 és újabb verzióknál, valamint a Windows 11-nél eleve a gépházban az opcionális funkcióknál lehet hozzáadni, letölteni és telepíteni a Media Feature Pack csomagot.
Manuális letöltés és telepítés max. Windows 10 1903 és annál régebbi verzióknál kell, de ugye azok támogatása már rég megszűnt és normál esetben már kb. senki nem használ olyan régi verziókat.

Az N és KN kiadásoknál gyakorlatilag semmilyen multimédia és arra épülő funkció alapból nem működik, éppen ezért otthoni általános használatra - ahol pont kellenek a multimédiás szolgáltatások és funkciók - olyat telepíteni kb. zéró értelme van, meg ha a teljes értékű használathoz eleve telepíteni kell utána a Media Feature Pack csomagot....

[ Szerkesztve ]

(#53225) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, ilyet alaprajzot milyen progival lehet csinálni legegyszerűbben? Fontos a négyzetrácsos méretezés, és az automatikus m2 számítás. (Ezt én csináltam tizenvalahány éve, de már lövésem sincs, mivel. Biztos, hogy valami hót egyszerű progi volt, nem valami CAD. :D)

[ Szerkesztve ]

(#53226) poirot válasza liszi70 (#53225) üzenetére


poirot
senior tag

Inkscape-t ajánlottam volna, de m2 számítást nem hiszem, hogy tud.

[ Szerkesztve ]

(#53227) bebeago válasza liszi70 (#53225) üzenetére


bebeago
tag

Esetleg ez, tud magyarul is:
Sweet Home 3D

[ Szerkesztve ]

(#53228) liszi70 válasza bebeago (#53227) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azaz, köszi, közben rátaláltam. :K

[ Szerkesztve ]

(#53229) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Microsoft Xbox vezeték nélküli kontrollerem van saját vevőegységgel.
Érezhetően simább a működés, mint a Bluetooth kapcsolattal, de a saját vevőjével nem látom az akkumulátorjának töltöttségi szintjét.
Nyilván megtaláltam, hogy lehet a Steambe belépve, vagy Store-os appal megnézni, de nincs erre valami Windows-os program, alkalmazás, amit mondjuk kirakhatok a tálcára?

Köszi!

(#53230) spe88 válasza King Unique (#53224) üzenetére


spe88
senior tag

amikor telepítettem valahol azt olvastam, hogy az N verzió Európára érvényes, így azt tettem fel. Hiba volt.

Megtaláltam amúgy és felraktam a Media Feauture Packot "belülről". Nem ott volt ahol a leírásban, de gondolom újabb a Windowsom, Gépház-kereső segített.

Ami érdekes, hogy restart után a natív Kamera app már ugyna hibát nem dobott, de továbbra sem mutatott képet. Gyanakodtam, hogy akkor ez biza valami masszív hardverhiba lesz most már biztos. De azért mondom checkolom online tesztelővel. Ott működött. Szóval a hardver nem hibás. El akarom indítani Skype-on, random chatoldalon neten, ott azt írta, hogy YouCam nem támogatott (mert azt felraktam még nemrég, hogy hátha azzal megy). Mondom rendben uninstall, restart, most megint tesztelem az online tesztelővel immáron az integrated webcamot és ezt írja:

Azt hiszem ismét nyomok egy formatot és felrakom a nem N verziót, hátha.

A kiírt hibajelenséget még hetekkel ezelőtt ugyanígy megkaptam a teszter oldalon, végigmentem minden tutorialon és semmi nem segített. Talán az új nem N Windows megoldja.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#53231) King Unique válasza spe88 (#53230) üzenetére


King Unique
titán

Az N valóban EU, a KN pedig Dél-Korea, viszont ezek speciális kiadások arra célra, hogy semmilyen multimédia funkciót ne használhasson a felhasználó pl. munkahelyi környezetben. Ellenben otthonra eleve nem valók az ilyenek, oda a standard Home és Pro kiadás való.

Ha telepítve lett a Media Feauture Pack és utána az újraindítás is megtörtént, akkor viszont elvileg már teljes értékű Windows 10/11 Home / Pro / egyéb kiadást kapunk és nem kellene gondot okozni a multimédia funkciók hiányának, hiszen azzal a csomaggal telepítve és aktiválva lettek. Ha esetedben utána sem működik a webkamera és XY program, akkor ott lehet más lesz a gond.

(#53232) spe88 válasza King Unique (#53231) üzenetére


spe88
senior tag

Épp ezért volt fura a helyzet.

1. Nincs fent a Media Feature Pack, de fent van a YouCam --> kamera nem műkődik
2. Fent a Media Feature Pack, fent a YouCam --> kamera működik online testerrel
3. Fent a Media Feature Pack, de nincs fent a YouCam --> kamera nem műkődik

Ezért gyanakszom/remélem, hogy a YouCam zavart most be és a friss Windowson menni fog egy format után. Az biztos, hogy a hardver nem hibás, mert 2. pont szerinti helyzetben online testeren láttam magamat. A laptop 10 éves, lehet valami driver szarakszik, pedig volt már fent Win10 és ment vele, Win7-tel is. Csak gondolom jött valami frissítés legutóbb, ami szokás szerint kijavít egy halom hibát és letérdeltet egy halom másik feature-t. Aztán mivel új Wint raktam fel ezek ugyanúgy benne vannak.

Kiprobálom a formatot, amint lesz időm rá.

Köszi a segítséget ;)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#53234) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! fotókat akarok A4 es papírra nyomtatni , több fotót akarok egy A4 es méretre
beszerkezteni. milyen progit ajánlanátok erre?

(#53235) bluemirage válasza Jarod1 (#53234) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha nekem kellene most megoldani, akkor Powerpoint, lapméretet A4-re beállítani benne (fekvő, vagy álló... ahogy neked jobb)
és abba is lehet képeket úgy rakni, hogy segíti az illesztést egy halvány vonallal ha a képeket optikailag is szeretnéd rendezni.
A képes egymás fölé és alá is húzhatóak. (azaz előre és hátra lehet őket egymáshoz képest rendelni) Egy kattintással el lehet mosni a képek szélét stb...
Alapvető módosításokat is meg tudsz csinálni a képeken, mint fényerő, kontraszt stb...
Feliratokat rakhatsz a képek alá, mellé stb... Hátteret rakhatsz...

Ha egy gépen van már office, akkor ez a leggyorsabb, legolcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#53236) Jarod1 válasza bluemirage (#53235) üzenetére


Jarod1
addikt

köszi!

(#53237) Dluinet válasza Jarod1 (#53236) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kiválasztod a képek egy fájlkezelőben, jobb egérgomb és nyomtatás.
A windows meg fogja kérdezni, hogy milyen méretben szeretnéd az A/4-es lapon.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53238) Jarod1 válasza Dluinet (#53237) üzenetére


Jarod1
addikt

Több képet akarok 1 A4esre... de már megvan a powerpointos megoldás.

(#53239) Dluinet válasza Jarod1 (#53238) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt írtam én is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53240) BitRider válasza spe88 (#53232) üzenetére


BitRider
aktív tag

Aki N-es wint telepít, az magára vessen. Tényleg semmi értelme, nem logikus, csak egy újabb kavarás, amivel az MS egyensúlyoz a jogszabályok közt, miszerint hogyan lehetne minél jobban kikúrni azokkal, akik nem az ő böngészőjüket, média lejátszójukat, keresőjüket használja. Csak a szokásos.

(#53241) spe88 válasza BitRider (#53240) üzenetére


spe88
senior tag

Igen, azóta felraktam a sima verziót is, de a webcam továbbra sem működik, akárhogyan is szenvedek vele, ezer cikket elolvastam, mindent bevetettem, de semmi.
Van egy IP kamerám (ethernet csatlakozós), azt próbálom használni webcamként. Gondoltam biztos van valami huncutság, hogy a windows webcamként kezelje, de még ez sem megy, akárhogy guglizom. Erre esetleg van opció?

Ez a Win 10 nekem mindig egy gyász volt, de a legkésőbbi Win 7 meg valami eszközillesztő hiánya miatt nem megy vissza a gépre, hiába adtam meg a telepítőnek, hogy hol találja az AHCI SATA drivert. Azzal simán menne a webcam. Majd lehet interjúzni telefonnal... :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#53242) BitRider válasza spe88 (#53241) üzenetére


BitRider
aktív tag

Lehet, egyszer kellene oda eljutni, hogy [1] normálisan van telepítve a rendszer és [2] nem hulladék / oda nem illő eszközöktől várod a megoldást. A Win 10 max az első évében, félkészen volt kerülendő, azóta bőven sokat változott és messze a leghasználhatóbb rendszer. Ez a Win 7-ezés már viccnek is rossz, nem csak hülyeség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53243) BiP válasza spe88 (#53241) üzenetére


BiP
nagyúr

Win10-zel/Win11 nincs semmi baj (nyilván van, de nem annyi, hogy gyász legyen), Win7-et el lehet engedni.
De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, csinálj/szerezz egy olyan telepítőt, amibe bele vannak integrálva a frissítések és a hiányzó driver.

(#53244) BitRider válasza BiP (#53243) üzenetére


BitRider
aktív tag

Értelmetlen dolgokra buzdítani is kár.

(#53245) spe88 válasza BitRider (#53242) üzenetére


spe88
senior tag

Lehet itt most ebbe belemenni. Nekem nem jött be, másnak meg igen. Annál normálisabban meg nem tudom feltelepíteni, hogy letöltöm a MS oldaláról a Win10-et, felrakom egy pendrive-ra a gyári bootolóval és megveszi hozzá az ember a kulcsot.

1. Feltelepítés után fossá fagy 10 percen belül, mert a Win Update automatikusan frissíti az AMD VGA driverét. Regeditben, meg services.msc-ben le kellett tiltanom a win updtate-et, autoupdate-et, hogy le tudjam tölteni a hivatalos AMD weboldalról a drivert, amit aztán fel tudok telepíteni, még mielőtt az Update működésbe lép, mert hamarabb megrohasztotta, minthogy letölthessem a legfrissebbet. Igen ezt megtehettem volna format előtt is, de hisz arról híres a Win 10, hogy az Update tökéletesen teszi a dolgát, és nem kell ilyen dolgokkal foglalkozni az egyszeri usereknek, mint driverkeresés. Tévedtem.

2. Miután ez megtörtént többi driver már nem okozott gondot. Azonban a webcam még mindig nem megy.

Tele van tolva az internet, hogy "how to fix webcam issues under win10". Nyilván mindenki balf és Bill Gates-szintű informatikai tudás kell ahhoz, hogy egy win10 felmenjen és üzemeljen vele egy nyomorult webcam.

Win 7-tel gond nélkül ment mind a VGA driver, mind a webcam driver. Ennyi.

Elhiszem, hogy összességében jobb, meg új gépeken jobb a Win10. Én akkor hajítom el a gépem, ha elromlik, nem érzek fogyasztói társadalmi késztetést, hogy lecseréljem sem a laptopom, sem a telefonom 1-2-3 évente, mint egy átlag-PH-user. Nekem ez nem munkaeszköz, hogy kelljen mindig a jobb és jobb teljesítmény. A laptopom 10 éve van meg. Win 7-et egyszer raktam fel rá és 6-8 évig fent volt gond nélkül.
Win10-et csak tegnap vagy 5x felraktam mire rájöttem, hogy az automatikus VGA driver frissítése fagyasztja meg. Ez ilyen. Elhiszem, hogy általában stabilabb cucc, nekem nem.

A megoldás meg minden bizonnyal egy külsős webcam lesz. Olcsóbb venni 5-10k-ért valamit, minthogy szenvedjek itt az OS-driver issue-kkal napokat.

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#53246) BitRider válasza spe88 (#53245) üzenetére


BitRider
aktív tag

Havonta 5-10 gépet telepítek Win 10-re, szerintem észrevettem volna, ha nem menne a VGA. Net nélkül kell telepíteni a rendszert (ennek több előnye is van) és egyből mehet rá az AMD cucc. Fogod a LAN kábelt és kihúzod – ez meglehetősen alap dolog.

A Win 7-ezés már csak azért sem téma, mert hemzseg a javítatlan biztonsági résektől, ahogyan már egy programot sem tesztelnek rá. Egyszerűen nem alternatíva (ezért mondom, hogy viccnek se jó), és sose volt igazán kiemelkedő, csak jobb, mint az elődje.

Egyébként egy IP kamerának a fókusztávolsága is más, mint ami egy webcamnek, így nyilván az a megoldás, hogy olyan eszközt veszel, ami a célnak megfelelő.

A gépen is rengeteg minden múlik... Egy köhögős 4-6,. generációs gépen nehéz elképzelni, hogy mennyire gyors és reszponzív tud lenni a windows 9. generáción és fölötte, főleg NVMe SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#53247) Cs1csó válasza spe88 (#53245) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyilván érdemes mindig a legfrissebb aktuális/támogatott oprendszert használni, de az adott hardver is lehet a szűk keresztmetszet, de most pl. a Windows 11-nél elég éles a határvonal:
Intel 8. gen-től Windows 11, de igazi előnyre (Intel oldalt ismerem jobban azért csak ezt írom) a 12. gen-től lesz ahol már a gyors/lassú magok vezérlése adott feladathoz társítható.
(Lassú mag = energiatakarékos)
Ez elvileg kisebb villanyszámlát eredményezhez, akkus gépnél pedig hosszabb üzemidőt.

+1 BitRider azon gondolatához, hogy már nem csak a foltozatlan biztonsági rések jelenthetnek gondot hanem lehet olyan programod ami a "régi" oprendszerrel (pl. Windows 7) nem fog rendesen működni.

[ Szerkesztve ]

(#53248) BitRider válasza BitRider (#53246) üzenetére


BitRider
aktív tag

"Laptopom 10 éve van meg"... jah, így már érthető... Előbb tán gépet kellene újítani, de az a minimimum, hogy SSD-t raksz bele, mert anélkül valóban használhatatlan. De egy 10 éves laptop bárhogyan fájdalmas élmény azért ma már. Amikor 60-70 ezerért megkapni a 8. generációs HP EliteBook 840 G5-öt, akkor csak így nézek, hogy ilyen régi szaroktól mit is szeretnének az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#53249) milan26 válasza BitRider (#53246) üzenetére


milan26
senior tag

Ez mind igaz, de alapvetően nem volt rossz a Windows 7, édesanyám tőlem örökölt gépén is az van a mai napig. Sőt, vannak i5 3gen laptopjaim is, az egyik office gép, a másik TV-re kötős, Plexezős - kiválóan ellátják a feladatukat. Leginkább az SSD dobott rajtuk.

(#53250) spe88 válasza BitRider (#53246) üzenetére


spe88
senior tag

Wifin vagyok, nem LAN-kábellel. Ott hibáztam, hogy nem töltöttem le előre a drivereket, gondoltam Win10 megoldja. Eztán már én is net nélkül telepítettem az OS-t, és amint írtam, tiltottam le az Update-et még offline, hogy ne kezdjen el matatni míg leszedem az AMD oldaláról az aktuális hivatalos drivert. Ez meg is történt. Megy is a rendszer. Leszámítva ugye a webcamot.

IP-kamera vészmegoldás lett volna, mert az van otthon. De elengedtem pont az ilyenek miatt is, amit írsz.

A gépen természetesen rengeteg múlik. Ezért is írtam, hogy az enyém nem mai darab. Értem és tudom, hogy a Win 7 tele van biztonsági résekkel és nincs rá támogatás, de így működik a kapitalizmus, 5 év múlva azzal lesz tele a net, hogy a Win 10 tele van biztonsági hibákkal rakd fel a 13-at, mert már a 11 meg 12 is elavult lesz, és így tovább. A hackerek meg amúgy is találnak mindig valamit, ha akarnak. Mint amikor jön egy frissítés a 8 ismert biztonsági résből befoltoz 6-ot és csinál 2 újat. Bent a melóban, ha jön a szokásos Win-frissítés, akkor aznap jó eséllyel döcög a meló, mert valami megmakkan, ami eddig ment.

Nyilván az lenne optimális, ha mindig lépést tartana az ember a tudománnyal és minimális késéssel lekövetné azt, nem pedig 10-15-20 évig egy laptopot használ. Viszont előbbi élteti a fogyasztói társadalmat, és csökkenti a fenntarthatóságot, de ez már az offtopik offtopikja. Nyilván ha egy modern gépem lenne, nem kérdeztem volna itt semmit, mert azon simán menne a Win 10, meg az összes driver jó eséllyel. Enyém egyszerűen nem ez. Ennyi.

15 éve elindítottam egy Google-kezdőlapot és minden bizonnyal ugyanaz a weboldal ma már 10x akkora memóriát igényel, mivel rengeteg background szolgáltatás a háttérben standby üzemmódban figyel és vár, hogy majd használja a rendszer. Teszem azt egy idős ember egyvalamire használná a laptopját 25 éve, de mindig le kell cserélnie, mert mindegyik OS tele van biztonsági hibával. Az újabbhoz kell jobb vas, aztán megint jobb, megint jobb és meg is érkeztünk a jelenséghez. Pedig ő csak online sakkozni szeretne egy barátjával, ami ugyanúgy működik 25 éve. :)

Pl. az én laptopomra már hivatalosan sem lehet felkendácsolni a Win11-et, mert nem támogatja. Vegyél újat a jelszó. Elfogadom, hogy ez működteti a rendszert.
3. generációs Intel Core i7-3632 QM van benne, nem csoda, hogy egy Win 10 így muzsikál rajta. SSD amúgy van benne. Az alap, hogy cseréltem anno. Az én igényeimre mai napig jó lenne, de hát a helyzet miatt kell az új és új és új. Jelenleg egy mobiltelefonban (ha akksi nélkül méred a tömegét) több arany van, mint magában az aranyércben. Kíváncsi vagyok meddig tartható ez a mindig újat vegyetek jelenség. Meglátjuk. De ez nagyon off már.

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.