Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14901) And01 válasza attila199207 (#14900) üzenetére


And01
aktív tag

A linkelt Hp egy professzionális prémium munkagép 3 év garanciával!
Az Acer olcsóbb (bár nem tudom melyik boltban nézted) de nem egy kategória!

(#14902) attila199207 válasza And01 (#14901) üzenetére


attila199207
tag

értem én csak úgy vagyok vele többet kapok a pénzemért kifizetem de ahogy néztem azon kívül hogy nem olyan márkás erősebb és olcsóbb
ha leírod miben jobb a hp elhiszem neked nem kötekedni próbálok egyszerűen láma vagyok ehez

(#14903) And01 válasza attila199207 (#14902) üzenetére


And01
aktív tag

Több szempontot felsoroltál mire szeretnéd használni:
Asztali gép kiváltása
Régebbi játékra
Valamint építészmérnöknek készülsz

A Hp-t azért linkeltem mert én azt vettem, ismerem! :)
Leszámítva a súlyát én meg vagyok vele elégedve!
( egyébként ez 15,6"-os gép)

Ha diákként sokat cipeled majd a géped egy 14" jobban jársz! (szerintem)
Választani neked kell, az anyagi lehetőségeid és igényeidnek megfelelően!

Komolyabb rajzoláshoz, tervezéshez érdemesebb profi gépet venni!
A fontos hogy jó minőségű legyen!

Megbízható márkák: (persze mindegyiknél előfordulhatnak rosszul sikerült modellek)
Hp
Lenovo
Dell
Toshiba
Fujitsu

[ Szerkesztve ]

(#14904) Chaser válasza attila199207 (#14900) üzenetére


Chaser
titán

Eleve 2 évvel töb gar van rajta, ha acernél +2-t akarsz 20-25k. Ilyen árkategóriában mondhatni kötelező megvenni. Máris nincs valami nagy ár előnye. A HP alu borítású, matt kijelzős gép ijjlenyomatolvasóval. Talán a legfontosabb, hogy van itthon több szervize is, acernek csak a cseheknél, esetenként elhúzódó szervizeléssel. HP-nál erre kisebb az esély.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14905) kisza25 válasza Chaser (#14904) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia ezekre tudnál valamit, vagy hasonló árban, második gépnek kellene :R
az Aspire AS4552G erősen gondolkozom, bár kellene bele egy nagyobb aksit szerezni és kiterjeszteni a garit, de 2év garral még mindig csak 107eFt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14906) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok!

100e alatt szeretnék egy 15" körüli laptopot. Filmek, 1-2 játék (többnyire Lineage2 és egyéb régebbi játék) is lenne az alap dolgok mellett. Ha TV-re is ki tudnám tenni nyaraláskor a képét, akkor az még jobb. Szerintetek ez nagyon gatya? :)
[link]
Esetleg tudnátok ajánlani ár érték arányban ennél jobbat ebben az árszegmensben? Előre is köszönöm :)

(#14907) Bikkrom válasza Whynot? (#14906) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Mivel a kereted elég szűk így Acer, PackardBell és eMachine van ennyiért ha játékra is kell. Ami természetesen már egy gyártó alá tartozik. De az eMachine és Packardbell termékekre tudtomal nem lehet garanciát bővíteni. Így ennyiért ez az Aspire lenne a legjobb választás: link. HDMI is van rajta. Még a mai játékok is mennek rajta low-medium beállításokon.
Ez az árkategória nem egy életbiztosítás. Így az első 360 napban szedj össze 10ezret(+1év gari) vagy 18-20ezret(+2év gari). Feltétlen bővítsd ki az alap 1év garanciát, mert ha egy ilyen kategóriás gépben valami elromlik akkor lehet papírnehezékként végzi, mert többe kerül a javíttatás mint amennyit érne. Az a +20ezer meg megéri az a biztonságot, hogy 2évig még az alap 1év garancián túl a gyártóé a felelősség. :D

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14908) attila199207


attila199207
tag

[link]
esetleg ez?
- nem tudom mennyire reális az üzemidőről amit írnak

mert hp-t mondtak de ebben erősebb a vga és több a ram :)
elég ez is egy gépészmérnök hallgatónak?

(#14909) Whynot? válasza Bikkrom (#14907) üzenetére


Whynot?
aktív tag

köszi a választ!

ezek a procik kb hogyan aránylanak egymáshoz?

AMD Athlon II P340 2.20GHz vs AMD E-350 1.6GHz

(#14910) diegho


diegho
nagyúr

130-ig bezárólag (133 még belefér) milyen notit érdemes nézni főleg net, film, szövegszerkesztés-re. Bluetooth kell, eredeti win nem feltétel, de jó lenne, ha benne lenne az árban. Ipon árait nézegettem és elég bőséges a kínálat. i3-al néztem főként, amd-t inkább hagyjuk, 3gb ram jó lenne 15.6" vagy akár kisebb is lehet. Fontos, hogy külföldön (portugália) is érvényesíthető legyen a garanciája. [link] ezt néztem így elsőre, ami a legszimpatikusabb, de a HP garanciáról nem tudom hogyan működik külföldön.

(#14911) diegho válasza Whynot? (#14909) üzenetére


diegho
nagyúr

[link] itt keresd ki ctrl+f-el

(#14912) Chaser válasza kisza25 (#14905) üzenetére


Chaser
titán

Hi!:) Annyiért korrekt az acer. Ismerni nem ismerem egyiket se, 14-esekben nem vagyok otthon. Nagyobb aku sztem nincs ezekhez, de lehet tévedek. Én csak netbook szintén láttam acertől 3/6 cellás akut. Az i3-ban levő HD3000 azért nem 3%-kal lassabb a 6470-től. Még az 5470-től is sacc 10-30% hátránya lehet játéktól függően.

szerk: Whynot?: Sztem elég erősen érezni lehetne a különbséget. Desktopban 2700mhz-es athlon2 van, a notimban 2300mhz-es és van különbség. Ha jól tudom ez a brazos is ugyanaz architektúra, csak alacsonyabb órajelen, akkor pedig nem lehet valami villám. Persze nem használhatatlan, de ha pl konvertálsz, tömörítesz ott biztos számottevő különbség van köztük.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14913) Whynot? válasza diegho (#14911) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Hasznos link, köszönöm!

(#14914) Bator92


Bator92
tag

Hello!
Ezt lehet venni 15,6 inches notebookokhoz? Nem tudja véletlen valaki, hogy milyen táska és egér jár hozzá pontosan?

[link]

(#14915) Chaser válasza Bator92 (#14914) üzenetére


Chaser
titán

Acer notebookhoz igen. Táska amit én láttam egy pofás acer volt, egérre már nem emlékszem.

szerk: A Gold verzió kb 4k-val olcsóbb. A platinum annyival több, hogy baleseti kárra is gar bizonyos mértékig, acer oldalán valahol le van írva, hogy hány %-ot kell fizetni baleseti károsodás esetén. Nem keveset arra emlékszem, de még mindig kevesebbet jóval mintha nem lenne a szolgáltatás megvéve a gépre, mert akkor teljes összeget kell zsebből fizetni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14916) rizso válasza Bator92 (#14914) üzenetére


rizso
addikt

Egy lapos (tehát nincsenek jó nagy oldalzsebek), "vízlepergető" anyagú fekete táska és egy teljesen alap, vezeték nélküli optikai egér volt nálunk a csomagban...Nagy valamire ne számíts.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14917) Bator92 válasza rizso (#14916) üzenetére


Bator92
tag

Az egér milyen márkájú?

(#14918) rizso válasza Bator92 (#14917) üzenetére


rizso
addikt

Acer :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14919) Bator92 válasza rizso (#14918) üzenetére


Bator92
tag

Típusát nem tod véletlen?

(#14920) rizso válasza Bator92 (#14919) üzenetére


rizso
addikt

Húú, azt így meg nem mondom neked hirtelen. Apósé a gép, majd ha megyek hozzájuk, akkor megnézem...

De valami ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14921) kisza25 válasza Chaser (#14912) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi én is így gondoltam, tesztek alatt majdnem HD4650 szintet hozta HD6470M , azért nem értettem ezt a kijelentést, már nem is tudom hol olvastam,
akkor marad az ACER gari kiterjesztéssel,
láttam valahol egy ugyanilyet erősebb procival és VGA-val abban 6000-es aksi volt amivel idle 6órát ment az a gép, csak külön nem találtam hozzá, de ennyi kompromisszum belefér ennyi pénzért :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14922) fkaresz


fkaresz
tag

Üdv mindenkinek!

Laptop vásárlás előtt állok, két gépet néztem ki, érdeklődnék szerintetek melyik
jobb vétel:

HP ProBook 4525s 3év garanciával (AMD ATHLONII / 3GB/ ATI 5470 / 320Gb ) minden földi jóval megálldott csatlakozó garmada. br. 126000,-Ft

Dell INSPIRON 15R-1 3év garancia (I2310 / 4Gb / integrált INTEL HD / 320Gb), szintén
minden földi jóval ellátva csatlakozók terén, itt van USB 3.0 is.

Segítséget előre is köszönöm.

(#14923) Whynot? válasza Bikkrom (#14907) üzenetére


Whynot?
aktív tag

@Bikkrom valószínúleg az általad linkelt Acer lesz a befutó, bár, ha + garit veszek, akkor alig olcsóbb egy HP-nál. Nem tudod véletlenül, hogy az általad linkelt Acernek illetve a Pavilionoknak milyen kiosztású a billentyűzete?

(#14924) montezuma


montezuma
tag

Otthoni notebookot vennék, csak office és levél, irodai, lehetőleg tartós, nem játszom, nem nézek filmet (szóval bunkó vagyok). 80-100K körül, kicsit több is lehet, ha van értelme. Fekete vagy szürke, egyszerű.

Sebesség mindegy, 2G mem a kezdet, legyen halk, és talán számít, hogy matt legyen a képernyő, nem fényes.
HDD mindegy, ha lassú, vagy kicsi, úgyis kicserélem ssdre vagy 7200-asra.

Ilyeneket néztem: HP D620, Lenovo g550L, dell 5030, de utóbbi kettő fényes kijelzős. Elsőt nem tudom. Egyébként talán jók lennének.

1. Számít sokat, hogy matt a kijelző? kevésbé fárasztja a szemet? Vagy szinte mindegy?
2. Ezek megvehetők, vagy mást ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#14925) Bikkrom válasza fkaresz (#14922) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hardverben a Dell a nyerő. De minden másban igen gyenge lett... Ez ha jól tudom az egyik N szériás Dell másik neve. Így egyértelműen a probook ha csak ez a két versenyző van.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14926) Chaser válasza kisza25 (#14921) üzenetére


Chaser
titán

Ugyan nem próbáltam, de azt kétlem hogy egy 4650 szintet tudna a 6470, feleannyi SP van csak benne.

montezuma: Fujitsu A530, p6200-es verziója kb 108k, i3 380-as 115k. 3 év gar, matt kijelző és kaszni, könnyű alkatrész cserélhetőség, halk&hűvös gép.

szerk: Bikkrom: Az n5030 az amd-s inspiron azonosítója. A HP 620 nem probook, csak egy belépő gép, igaz matt kijelzős. Én is nézegettem de azt olvastam gyenge a hűtése és hangos.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14927) Bikkrom válasza Chaser (#14926) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Én Fkaresznek válaszoltam. :)) 15R és ProBook 4525s. Valamit félrenéztél. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14928) montezuma


montezuma
tag

Lehet a bitstore-ban notebookot vásárolni? Van valakinek tapasztalata? Magyar bill, magyar garancia, jó referencia, korrektek?

[ Szerkesztve ]

(#14929) Chaser válasza Bikkrom (#14927) üzenetére


Chaser
titán

Jogos, ott is dell és HP volt. De ha már itt tartunk az meg az 5110 azonosítója.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14930) kisza25 válasza Chaser (#14926) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mobiliti HD4650-re gondoltam,
amúgy volt nálam egyszer 4650 64bit 800Mhz 3500pontot csinált 3Dmark06-ban:Y 4650 128bit 800Mhz 4800pont és ugye HD4670 DDR3 2000Mhz 8500pont mindháromnál 320SP és azonos GPU órajel mellett futtattam a tesztet, szóval lehetne benne 800SP-is, ha a memória csak ddr2 800Mhz
ja és igazad van 6490M-el kevertem össze igaz az is csak 160SP, de DDR5 ennyit számít mem sávszél a VGA- nál :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14931) bach66 válasza montezuma (#14928) üzenetére


bach66
tag

Fujitsu Lifebook A530-asomat (i3-380M, 2GB RAM, 320GB HDD) én is náluk vásároltam kb. két hete 108 k-ért.
Minden rendben volt vele, magyar bill., 3 év gari, szerintem korrektek. Én Érden vettem át a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#14932) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

laptopot akarok venni, a plafon 95-100k. iponon nézegettem, de nem tudok dönteni.

tudnátok segíteni a választásban? elsősorban megbízható gép kellene, netre, filmre, alap dolgokra.

Aurea mediocritas

(#14933) d@minator válasza kisza25 (#14930) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem inkább itt nézd meg mi mennyit tud.

(#14934) Aprósólyom válasza AXisBOLD (#14932) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én használtan vennék a helyedben egy üzleti kategóriás noteszt. Új, 100Ft alatt, megbízható. Ez a három szó nem fér meg egymás mellett. Ezt fontos tudni laptop vásárláskor.

Jevons paradox

(#14935) AXisBOLD válasza Aprósólyom (#14934) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mindenképpen innen választok.

annyi hogy minimum 2 év garis legyen. használtan nem akarok venni.

Aurea mediocritas

(#14936) Bikkrom válasza AXisBOLD (#14935) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hát igen csak a '100ezer' és a 'megbízhat'ó és 'új' hármas szókombináció tényleg nem fér össze, ahogy azt fentebb is írták. :( De ha mindenképpen 100ezer a plafon és új gép kell akkor Toshiba C660 vagy HP 625. Talán ha még 4ezer belefér akkor a gyorsabb C660(VGAban sokkal gyorsabb, de prociban is jobb). Egyik sem egy életbiztosítás, de ebben a kategóriában még vállalható. MSI, PackardBell, eMachine kerülendő, de ennek a szegmensnek a nagy részét ez a 3 tölti ki.
3év garis Fuji A530 lenne a legtutibb, volt is 106-108ezerért iponon de ahogy nézem elfogyott és ez már 8ezerrel a keret fölött van. De az biztos, hogy jobb gép a Toshiba és HP fent linkelt modelljeinél. :K

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14937) Aprósólyom válasza AXisBOLD (#14935) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tanácsot kértél. Kaptál egy olyan embertől, aki lassan 7 éve használ laptopokat. Kb 5-6 laptop ment keresztül rajtam. Ez idő alatt nagyon sokat olvastam fórumokat. Sok ismerősömnek ezen az 5-6 laptopon kívül én ajánlottam nekik, vagy én magam mentem el nekik megvenni. Azok közül talán 1-2 volt új. Akiknek ajánlottam vagy vásároltam, mind elégedettséggel használják a lapijaikat. Összesen kb. 20 lapival kerülhettem kapcsolatba közvetlenül és még ennyiszer halottam közvetett infókat lapikról közeli ismerősöktől. Ezen információ halmazból mondtam el a konzekvenciámat. Ha ennek ellenére a saját fejed után mész, akkor miért kérsz tanácsot? :R

Jevons paradox

(#14938) gerii válasza attila199207 (#14908) üzenetére


gerii
addikt

]hova mész gépésznek?
attól függ hogy mit használtok, de a solidedge, acad, proe-ra elég, bonyolultabb alkatrészt úgyse fognak adni, főleg mert a suligépeken nem bírnák megnyitni, tapasztalat :C (50MB-os solid összeszerelést ami kb 400 elemből állt vagy két percig töltötte, forgatni már nem lehetett...)

(#14939) LaptopSystem

sziasztok erről a laptopról mi a véleményetek?MSI EX630X-018HU
[link]
az én tapasztalatom az hogy játékra még ez a laptop is alkalmas NFS Mostwanted tökéletesn fut rajta :K

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14940) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok.segitseget szeretnek kerni.japanbol irok,es van itt egz Lenovo Think Pad T510.Sajnos bovebb infot csak holnap tudok mert akkor tudom megnezni,a pontos tipus szamot a boltban. Az tuti hogy I7 6200 a proci benne.Hany fele tipusa van a T510 nek,es jo ar lenne e erte a 220 000ft?

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#14941) Z86 válasza kerelo (#14940) üzenetére


Z86
őstag

Újan, i7-es procival a hazai árakat nézve elég jó. Persze az is számít, hogy pl. mennyi garanciát adnak mellé stb., ezt majd kérdezd meg.

(#14942) D@ni88


D@ni88
addikt

Erről a laptopról mi a véleményetek?
Van róla valahol teszt? nem játékra kell, csak netezni, filmezni, zenét hallgatni, meg egy kis php :)

(#14943) ro_bert17 válasza kerelo (#14940) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezt a hsz.-t ajánlom figyelmedbe. Ha eddig még nem olvastad, akkor böngészd egy kicsit, és a legtöbb kérdésedre választ kapsz, de legalább is tudni fogod mire figyelj majd oda vásárláskor.

(#14944) LaptopSystem válasza D@ni88 (#14942) üzenetére

nagyon jó ár érte :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14945) Chaser válasza D@ni88 (#14942) üzenetére


Chaser
titán

Asszem hdmi nincs rajta, 1ébként az áráért korrekt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14946) hinkusz


hinkusz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy laptopot venni max 100ezerért és kinéztem kettőt segítene valaki eldönteni,h melyik lenne a jobb vétel? Az egyik egy Dell: http://www.pc-outlet.hu/images/Dell_Inspiron_M5030.jpg , a másik egy Lenovo: http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_V560_P6100.jpg ezt a kettőt néztem ki. Érdekelne,h ki mit tud illetve milyen tapasztalata van a Dell illetve a Lenovo szervizelésével kapcsolatban is! Előre is köszönöm a segítséget! ÜDV

(#14947) Dexter-2000 válasza gabsz227 (#10753) üzenetére


Dexter-2000
őstag

most vásároltunk egy dell n5110 es notit és a gombok a touch padnál nem hangosak sőt.
A ventilátoról meg annyit hogy alig megy ott valószínűleg a meleg volt vagy valami szőnyegen volt de itt alig megy a venti de azt se lehet hallana max azt hogy áramlik ki a levegő :K :R

Szépnapot!

(#14948) D@ni88 válasza Chaser (#14945) üzenetére


D@ni88
addikt

arról tudsz valamit esetleg hogy mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#14949) diegho válasza D@ni88 (#14948) üzenetére


diegho
nagyúr

4db ilyent vettem 2 éve egyszerre, mindegyik teljesen jó azóta is, netezés közben nem igazán melegszik, bár elég gyakran bekapcsolgat a ventije, ezért néha hangos - szerintem.

(#14950) d@minator válasza Dexter-2000 (#14947) üzenetére


d@minator
addikt

Külföldi tesztek szerint szerint sem hangos még teljes terhelésnél sem az 5110 ventije és benchmark alatt csak 31fokos volt a billentyű 6470-nel. Neked milyen vga van benne?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.