Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15951) ktommy91 válasza RAiN91 (#15949) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem, az 545V az egy 4570 átnevezve és 40MHz-el gyorsabb GPU-val.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15952) RAiN91 válasza ktommy91 (#15951) üzenetére


RAiN91
őstag

És mivel tudnám megnézni, hogy most tényleg mi van benne? GPU-z nem írta ki, az eszköz kezelő sem. Driverek fent vannak. Catalystban HD4500/5100series.

(#15953) rajkonnen


rajkonnen
csendes tag

Hali! laptop vásárlás előtt állok, de nem nagyon vagyok jártas a dolgokban. 140e-t szánok rá. ami fontos számomra, hogy jó legyen benne a videokártya, és megbízható legyen. [link]
elsőre ezt néztem ki, ám sajnos az Acereken csak 1 év garancia van és nem sok mindent tudok a megbízhatóságukról. akinek esetleg van ilyen gépe, szívesen várnám az észrevételeket, vagy ha más típust tudnátok ajánlani azt is megköszönném. előre is köszi a segítséget. :)

(#15954) venta94 válasza rajkonnen (#15953) üzenetére


venta94
csendes tag

nézd vissza amit linkeltem, lehet erősebb az acerbe a vga, de minden másban lekörözi az Asus...

(#15955) rajkonnen válasza venta94 (#15954) üzenetére


rajkonnen
csendes tag

valóban jó ez az asus, nem tudom hogy ilyenben jártas vagy-e esetleg, de nekem azért lenne fontos mert tervezőprogram menne rajta, és úgy tudom ahhoz hogy az patentul működjön szükséges egy jobb videokártya.

(#15956) capafog23 válasza rajkonnen (#15953) üzenetére


capafog23
őstag

Én is most hasonló döntés előtt állok.
Ezt néztem ki acer. 134k sokan ajánlják hozzászólásokba is. Ennyi pénzért ez a legjobb vétel szerintem, fél napja nyálazom a netet.
Proci új szériás Sandy bridge i3, 4Gb ddr3 ram, gt540 középkategóriás vga, multitouch tapipad, kommentek alapján 3 óra üzemidő full használaton, 7 óra ha 0 fényerőnél gépelsz.

(#15957) Directors válasza venta94 (#15954) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Én [link] ezt néztem ki. Mi a véleményed erről?
A keret max 165ezer lenne.
Semmi megkötés nincs.Játékra nem lesz használva.
Zeneszerkesztésre,zenevágásra és ilyenekre lesz csak.(fruity loops,reason,soundforge)
Meg persze netezés filmezés.
Te milyet ajánlanál nekem? Gondolom itt a memóriából kellene sok illetve erős proci.VGA-nak meg nem kell erősnek lennie.
Melyek az erős procik most?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15958) ktommy91 válasza RAiN91 (#15952) üzenetére


ktommy91
addikt

Everest vagy HWinfo. De nem értem hogy miért fontos ez amikor tök ugyanaz a kettő.

(#15953) rajkonnen: 360 napon belül tudod bővíteni a garanciát szóval ne ez legyen a fő szempont. [link]

(#15957) Directors: Bár nem engem kérdeztél de sokkal inkább ajánlanám ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15959) rajkonnen válasza capafog23 (#15956) üzenetére


rajkonnen
csendes tag

köszi

[ Szerkesztve ]

(#15960) RAiN91 válasza ktommy91 (#15958) üzenetére


RAiN91
őstag

Jó lenne tudni azért.
Ipon szerint amúgy ez van benne: ATi Mobil RadeOn HD5470. Ez jobb annál, mint amit kaptunk hozzá?

(#15961) ktommy91 válasza RAiN91 (#15960) üzenetére


ktommy91
addikt

Így már értem. Az iponon elírták. 4570 van benne.[link] Gondolom a 8 napon belül vagy szóval ha így már nem tetszik akkor vidd vissza.

(#15962) Directors:Sokkal erősebb a proci, a RAM árak pedig a padlón vannak szóval nem túl költséges bővíteni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15962) Directors válasza ktommy91 (#15958) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi.
De ebbe csak 3Gb ram van. Ez nem baj?
Illetve ebben erősebb a proci?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15963) rajkonnen válasza ktommy91 (#15958) üzenetére


rajkonnen
csendes tag

akkor te ajánlanád az acert? még a plusz garanciakibővítéssel együtt is megéri?

(#15964) ktommy91 válasza rajkonnen (#15963) üzenetére


ktommy91
addikt

A te döntésed, de akik vettek ilyet azon meg vannak elégedve vele és ezt a teljesítményt így kapod meg a legolcsóbban.

Nincs kerítés.

(#15965) rajkonnen válasza ktommy91 (#15964) üzenetére


rajkonnen
csendes tag

ha meg vannak vele elégedve akkor jó, mert én ismerőseim között nem volt olyan aki ilyen szériát vett, és gyakorlatilag semmi véleményt nem hallottam eddig róla. de akkor úgy tűnik ez a legkézenfekvőbb megoldás. köszi az infót :)

(#15966) padra válasza rajkonnen (#15965) üzenetére


padra
aktív tag

rajkonnen : Én is ilyen Acert(5750g i3 gt540) nyúzok pár napja,eddig teljes megelégedettséggel. Így bátran merem ajánlani,én nem csalódtam benne.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#15967) rajkonnen válasza padra (#15966) üzenetére


rajkonnen
csendes tag

köszönöm szépen az infót, én is nagyon hajlok már rá, szerintem meg is fogom rendelni. :)

(#15968) pete_21 válasza pete_21 (#15572) üzenetére


pete_21
addikt

Erre tud valaki válaszolni?
Illetve másik típust is szívesen fogadok, a lényeg: 200k-n belül legyen, max 13-14"-os legyen, 2kg-nál ne igazán legyen nehezebb, és a legfontosabb: egyetemre kellene, tehát az akksinak minél tovább bírna kellene. Köszönöm! :R

d@minator: Köszi a múltkori ajánlásokat. Nem tudod, melyik bírja legtovább töltés nélkül? Ha valami más típus jóval tovább bírja, akkor az is jöhet.
Köszi!

(#15969) Z86 válasza pete_21 (#15968) üzenetére


Z86
őstag

Ezt nézted már? HP 2540p

(#15970) pete_21 válasza Z86 (#15969) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a tippet!
Szerintem elég egy i3 is, az ismerősöm csak suliba vinné, meg tanulásra használná.
A fő szempont az akksi lenne, de az meg a specifikációkból lehet, hogy nem derül ki biztosra, hogy melyik bírja tovább.

(#15971) Z86 válasza pete_21 (#15970) üzenetére


Z86
őstag

A HP topicban van 2540p tulaj, esetleg kérdezz rá mit bír akkuügyileg.

(#15972) pete_21 válasza Z86 (#15971) üzenetére


pete_21
addikt

Megkérdezem, köszi.

(#15973) fcriss válasza Directors (#15957) üzenetére


fcriss
tag

Nézd meg a HP Probookot [link],jobb minőség az általad kinézett Toshiba-nál.

Szerk.:most látom már ajánlották... :)

[ Szerkesztve ]

(#15974) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

7750es acerről bárkinek véleménye?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15975) Directors válasza ktommy91 (#15961) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor ebbe a RAM-ot lehet bővíteni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15976) ktommy91 válasza Directors (#15975) üzenetére


ktommy91
addikt

Természetesen igen.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15977) maistro17


maistro17
csendes tag

Sziasztok. Notebook vásárlás előtt állok, de dönteni még nem sikerült. A gépet otthoni gépként használnám, a hordozhatóság nem elsődleges szempont. Gépészhallgató vagyok és az ezzel kapcsolatos munkákra kellene a gép. Irányár kb 200-250e Ft. Szerintetek milyet vegyek? Eddig ezt néztem ki magamnak: [link] Vélemény??

[ Szerkesztve ]

(#15978) ktommy91 válasza maistro17 (#15977) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem rossz, de talán ezzel jobban járnál: [link]

mod:Mert quadro VGA van benne amit pont a tervezőprogramokra találtak ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15979) maistro17 válasza ktommy91 (#15978) üzenetére


maistro17
csendes tag

Értem, köszönöm a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#15981) Directors válasza ktommy91 (#15976) üzenetére


Directors
senior tag

Értem.
És ami benne van 3Gb azt ki kell venni vagy mellé rakható az új?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15982) ktommy91 válasza Directors (#15981) üzenetére


ktommy91
addikt

Az 1GB-os modult ki kell venni és a helyére mehet egy másik.

Nincs kerítés.

(#15983) Directors válasza ktommy91 (#15982) üzenetére


Directors
senior tag

Értem,köszönöm. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15984) d@minator válasza pete_21 (#15968) üzenetére


d@minator
addikt

Láttam az előbbi hsz-edet csak aztán elfelejtettem. :B A leghosszabb üzemidővel az Asus U31SD rendelkezik: 11óra!!!. A Dell 3350 - 7,5 óra, Lenovo Thinkpad talán 6óra az előbb ajánlott HP 2540p (ami 12"-os kijelzőjű) 6óra. Asus 1215B 5,5óra, Sony Vaio YB 5óra.
Az utolsó linkeden már nem az jön be aminek kéne és már nem emlékszem mi volt. A fenti akkus üzemidők bekapcsolt wi-fi melletti szinte semmittevésre vonatkoznak.

(#15986) FireFoxer


FireFoxer
tag

[link]

ebben elég jó alkatrészek vannak és pont jó árban van nem ?
Amúgy a gt420 elvileg jobb teljesítményű vga mint az 520 ? notebookcheck en sokkal jobb helyezést kapott .

[ Szerkesztve ]

bakfitty...

(#15988) dkface válasza FireFoxer (#15986) üzenetére


dkface
aktív tag

A sima GT520 az egy lowend kártya 48 feldolgozó egységgel , a GT420-ban ennek a duplája 96db található így eléggé valószínű hogy melyik a gyorsabb.

(#15989) FireFoxer válasza dkface (#15988) üzenetére


FireFoxer
tag

de az 520 még mindig jobb mint az ati 5470 ? :)

szerk:. [link] akkor ez jobb vásár lehet mint az előző ? ([link])

[ Szerkesztve ]

bakfitty...

(#15990) _adaml21_ válasza maistro17 (#15977) üzenetére


_adaml21_
őstag

AutoCAD re quadro fx való, a quadro nvs csak egy átmatricázott két generációvql ezelőtti Geforce, ráadásul a gyengébbik fajtából. Meg lehet nézni, az AutoCAD hivatalos oldalán is csak az FXhez adnak ki drivereket.
Ha már AutoCAD és Elitebook, akkor 8540w.
Szerintem inkább egy konzumer gép Geforce VGA-val, minimum GT525. Workstationt majd ráérsz akkor venni, ha dolgozol, és a cég fizeti :D

(#15991) pete_21 válasza d@minator (#15984) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a válaszod!
Ha az Asus U31SD tényleg ennyit bír, akkor az már egy hatalmas piros pont neki. Idővel úgyis gyengülnek az akksik, és nem ártana, ha pár év után is bírna azért jópár órát. :)
Amiket múltkor linkeltél, azok gondolom mind jó választások, innentől azt kell kitalálni, hogy melyik gép szimpatikus az ismerősömnek, illetve hogy kell-e neki optikai meghajtó.
Egyébként az Asusnak jó a magyarországi szervízhálózata?
Illetve egyesek nagyon az Asus notebookok ellen vannak. Nem tudom, ez mennyire megalapozott...

(#15992) Nordik


Nordik
őstag

"A Lifebook A/AH531 típusok várható érkezési ideje augusztus második vagy harmadik hetére tehető. Amint megérkeznek, feltöltésre kerülnek a konfigurációk webshopunkba." :)

[ Szerkesztve ]

(#15993) Djfles


Djfles
csendes tag

Szépet és jó nootbukot vegyél:) :C

(#15994) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

hmm.ócsó 17.3as laptopot keresek,3 év garival.

a 7750es acer elirás lehet némely weblapon,h 3 év garis?
4730as hp meg túl van árazva.
msi-t meg nem akarok.

mi jön még szóba?dell?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15995) Z86 válasza bajnokpityu (#15994) üzenetére


Z86
őstag

Hol láttad 3 év garanciával?
szerk: össze lehet vetni az árát más boltokkal, ha nagyon közel vannak, akkor sanszos az elírás. A kiterjesztés 2 évvel elvileg 20k körül dob az áron.

[ Szerkesztve ]

(#15996) bajnokpityu válasza Z86 (#15995) üzenetére


bajnokpityu
félisten

abszolut közel vannak.5e intervallumon belül.

tegnap még ipon is 3 évvel irta,ma már csak 1...

mondjuk ugyanannyiért is inkább ezt venném,mint HPt,v Dellt,csak azért netto 17ért nem szép dolog utólagosan kérni a garit.hp lehet fémburkolatú,de integrált vidkarit ad csak(eladásnál kellene összesen,egyébként ellennék nélküle)

meg környékemen csupa megbizható hibátlan acerek vannak,hp-k dellek meg azért ki-ki fingottak.

de hátha nem vettem észre 1-2 beszerzési forrást,azért kérdem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15997) Z86 válasza bajnokpityu (#15996) üzenetére


Z86
őstag

Akkor szerintem csak elírás.
Én minden esetre a HP-ra szavaznék, nem csak a fém burkolat de a matt kijelző miatt is.

(#15998) bajnokpityu válasza Z86 (#15997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mindenképp fényeset akarok.
nekem jobban tetszenek a szinek.

hp ellen szól az elszúrt összerakás.nem ám,h bedobok egy winyót,előtte darabokra kell szedni.meg integrált VGA is minusz 20rugó eladásnál 2.5 év múlva.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15999) janitsar


janitsar
csendes tag

Sziasztok, kérnék tanácsot, mert nem tudom hogy milyen laptopot vegyek. egy viszonylag erős gépet keresek hogy simán elmenjenek a 3d-s tervező programok (pl solidedge) mert bme mechatronikára járok.
Hosszútávú befeketetést akarok, szóval nem sajnálom annyira a pénzt, 200-300 k is belefér. sokan ajánlottak lenovot, meg néztem még acer új timelineX sorozatot, de nem tudom hogy milyet lenne érdemes venni. és Lehetőleg minél könnyebb gépet akarok

várom a javaslataitokat

(#16000) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

szeretnék venni egy notebookot a következőkben viszont nem igazán találtam megfelelőt :(

13-14" matt kijelzó, max 2kg, HDMI port, Gigabit lan.
Mindenképpen az ujabb Intel Core cpu-ból szeretnék viszont elég lenne a i3-2310M
8Gb-ra bővíthető memória

és USB3 port, amit nem igazán találok :(

HP, Dell, vagy Lenovo, inkább a business vonal, mint a nagyon fényes vagy csillogós darabok. A legtöbb típus megbukik az USB3 hiányán :-(

Vagy érdemes lenne várni még egy kicsit az ilyen típusokra?

MZ/X

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.