Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32001) flashpointer


flashpointer
őstag

Az asus laptopoknak milyen a supportjuk? Javítani elküldik őket mint az acereket?

(#32002) Borote válasza bandus (#31999) üzenetére


Borote
addikt

Ha az elég volt, ez is elég lesz. A 3 év garancia pedig magáért beszél :)

Amúgy nem teljesen világos, hogy miért mondják ezt az emberek, hogy ha ma még elég, akkor x év múlva is elég lesz-e a processzor??
A processzornak nem fog csökkenni a teljesítménye az évek alatt, illetve azt is kétlem, hogy a Win7-nek növekedne a gépigénye :D És a Win8-t sem úgy tervezik, hogy 8 mag alatt ne fusson ;)

Olyan elvárás meg abszurd, hogy partiban legyen a 3-4 év múlva készülő procikkal o.O
Na, ez nem Neked szólt ;) Ettől a géptől pedig jobban el lehet várni, hogy kibírjon 3-4 évet, mint sok másiktól...

flashpointer: amennyire én tudom, van itthon szervizük, de nincsenek róla túl jó véleménnyel :B

[ Szerkesztve ]

(#32003) GaborGh válasza Borote (#31980) üzenetére


GaborGh
őstag

Remélem neked lesz igazad és lesz teljesítménybeli előrelépés is a felső kategóriában és nemcsak átnevezés.
Egyébként az Y580-as már ezzel a GTX 660M-mel fog érkezni áprilisban, lecseréled rá a friss, ropogós ThinkPad-edet? :D

(#32004) Borote válasza GaborGh (#32003) üzenetére


Borote
addikt

Minek cserélném? ;) Hordozható gépem már van :D
Meg túlságosan megszerettem ezt a kis vackot - ha vennék valamit, mert játszani szeretnék, az asztali lenne :)

(#32005) bandus válasza Borote (#32002) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm a megerősítést! :) akkor egyelőre ez ugrott az első helyre, aztán jön a lenovo y570a.

de még gondolkodok rajta egy kicsit, meg elugrok valamelyik nap kicsit hosszabban megtapizni őket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32006) Turbobacsi válasza flashpointer (#32001) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem bill.-t kellett cserélni: jött egy futár, elvitte, egy hét múlva visszahozta :C

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#32007) runner 125 válasza flashpointer (#32001) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem küldik el.
A garis javításokat futárral intézik, általában az újpesti Cirma Kft végzi, baj esetén jön és viszik, majd hozzák, ingyen.

ro_bert17

Notebook-okat ezek szerint ott javítják, azokkal nincs tapasztalatom csak pár eeepc-vel, amiket a Cirma javít.
A lényeg, h nem hagyja el a gép az országot. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32008) ro_bert17 válasza runner 125 (#32007) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#32009) flashpointer válasza runner 125 (#32007) üzenetére


flashpointer
őstag

köszi a választokat, benéztem az asus fórumba, kicsit ijesztő hogy kérdés-válasz váltakozik hogy mi baja a gépemnek : )

(#32010) GaborGh válasza flashpointer (#32009) üzenetére


GaborGh
őstag

:DDD

(#32011) Fooler89


Fooler89
őstag

Nem véletlenül a B950-ben is ugyanolyan az igp mint az i3-ban?
Az előbb mintha az olvastam volna valahol.

Lehet már tudni milyen Ivy apuk lesznek belépő szinten? Mik a jóslatok?

[ Szerkesztve ]

(#32012) m4rc!


m4rc!
őstag

Az alábbi 2 laptop közül ti melyiket választanátok?

DELL Inspiron N7110-3 Fekete

LENOVO IdeaPad G770Am 59-310054 Barna

Hasonló árban más ajánlatot is szívesen veszek!

We are analog players in a digital world

(#32013) runner 125 válasza m4rc! (#32012) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo, de 200k környékén kapsz Y570-est is, amiben erősebb VGA van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32014) anger19


anger19
csendes tag

Hali!
Ezen a héten kellene egy notebookot rendelnem, a plafon ~175e.
2 gépet kinéztem:
Toshiba Satellite L750-1H5
( http://ipon.hu/webshop/product/toshiba_satellite_l750_1h5/190336 )
i3 2330M, 4gb ddr3, GF GT 520.
Dell Inspiron N5110
i3 2310M, 4gb ddr3, GF GT 525.
A gépek árban kb. egyeznek ( Toshiba +1év gari ).
Dell ről minden félét olvastam, (rossz bill. zajos hűtés stb.) viszont a Toshiba L750-1H5 ről nem találtam sok kritikát.
Kérdésem az lenne, melyik éri meg a kettő közül szerintetek?
szerk.: esetleg mást ajánlanátok ebben az árban?

[ Szerkesztve ]

(#32015) bandus válasza runner 125 (#32013) üzenetére


bandus
veterán

de az csak 15,6"-os, gondolom nem véletlenül linkelt 17-eseket :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32016) Borote válasza Fooler89 (#32011) üzenetére


Borote
addikt

Még véletlenül sem. A boltokban el van írva. A Celeron és Pentium szériákban a 6 számolóegységes változat van engedélyezve, mint az asztali fronton az iHD2000 :)

Belépő szintről még nem láttam cikket, de még legalább 4 hónap, mire megjelennek, meg még egy picit szerintem, mire itthon is kaphatóak lesznek :B

anger19: mi lesz majd a notebook felhasználási területe? Mire szeretnéd használni? :)
A játék fontos kérdés, mert ha nincs szükség dedikált kártyára, akkor sokkal jobb minőségű gépet kaphatsz.

(#32017) anger19 válasza Borote (#32016) üzenetére


anger19
csendes tag

Van 1-2 régebbi játék amivel néha játszok(2-3 havonta pár órát).
Van asztali gépem is, amin hétvégén tudok játszani ha van kedvem.
Az viszont jó lenne, ha a League Of Legend futna rajta, ajánlott GeForce 8800 or equivalent video card. Nem tudom, hogy a HD3000 en futna -e.
Valamint használok VirtualBoxot linuxnak, jobban szeretek ott programozni, ez miatt meg kell a ram, HD3000 pedig azt eszi, ha nem tévedek(bár nem tudom, hogy mennyire).

(#32018) Borote válasza anger19 (#32017) üzenetére


Borote
addikt

A Heroes of Newerth az elfutott az iHD-n is, ha jól emlékszem... LoL-nak nézz utána :)

Memória az nem nagy gond ha kevés van a gépben, 7k-ért már kapsz +4GB-ot, annak meg (min 6GB össz) elégnek kell lennie ;)
HPAA kollégánál kérdezz utána, hátha tud szerezni olcsón 3550 Vostro-t, az E5520 Latitude már a régi alapján is kívül lenne a kereteden...
Munkára fogod használni, érdemes a matt kijelzőn elgondolkozni, Fuji A531, ProBook 4530s.
Ha szeretnél dedikált kártyát, akkor Samsung NP300V5 - erre mondjuk még érdemes garanciát bővíteni, és a keretedből is futja rá!

(#32019) DaWe25 válasza Borote (#31986) üzenetére


DaWe25
csendes tag

Mi nem tetszett rajta? :) külső v zajos volt v mit értesz a trehány szó alatt, miért nem ajánlanád? :)

Gabor Gh: Mien gondokat hallottál a hp consumer-ekről, miért akarják őket beszüntetni?

Apuc: Te akkor ajánlod a G6-os Hp-t is?

[ Szerkesztve ]

(#32020) Borote válasza DaWe25 (#32019) üzenetére


Borote
addikt

Hogy GaborGh szavaival éljek, tejfölös doboz benyomását keltette a burkolata... Horpadt, illesztések mentén látszott a papírvékonyságú anyag, csúnya megmunkálás, ha jól emlékszem süppedt a billentyűzet is...
Biztosan találsz annál jobb gépet is (mire is használnád? Kereted 120-140k?)

(#32021) anger19 válasza Borote (#32018) üzenetére


anger19
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat segítettél! :)

(#32022) DaWe25 válasza Borote (#32020) üzenetére


DaWe25
csendes tag

140k lenne a max, és nem a legfőbb cél a játék, bár szeretném, ha pl kedvet kapok egy új játékhoz, akkor azt elvigye, ha nem is max-on, de lehessen vele játszani :D

(#32023) bandus válasza DaWe25 (#32022) üzenetére


bandus
veterán

szerintem túl sokat vársz el, az az igazság... olcsó, jó, gyors.. ebből egyszerre csak kettő teljesülhet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32024) Borote válasza DaWe25 (#32022) üzenetére


Borote
addikt

Jobb vétel, mint a HP G6 :) a GPU pedig a 6470M szintjén van.
iHD-vel, több garanciával, jobb összeszereléssel.

130-ért van Lenovo G570 is i3+iHD-vel.

(#32025) DaWe25 válasza bandus (#32023) üzenetére


DaWe25
csendes tag

tom, h ennyi pénzből nem lehet a legjobbat venni, de igyekszek a maxot kihozni :D azért vok/voltam megáldva a g6-osokkal, mert az áruk korrekt, meg néztem a Youtube-on róla videókat és szépen elvitte a játékokat is, azért is tetszett meg :)

Van még ez a TOSHIBA SATELLITE L750D-16K... csak ez egy kicsivel több, mint a keret :S lehet azt valószínűsíteni, hogy pl január végére-február elejére lemenne 140-re kb? :D gondolok én arra, h karácsonykor felviszik az árakat, aztán a korábbi évek tapasztalata, h január végén- február elején megfigyelhető egyfajta árcsökkenés... reális ez sztetek most is? :D

(#32026) PainKiller13 válasza DaWe25 (#32025) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem az államcsődre gondolj inkább :D örülj h még lehet kapni egyáltalán notit...

(#32027) Oliv3r


Oliv3r
csendes tag

üdv!
notebook vásárlás előtt állok és ezt néztem ki: Asus N55SF
na most ez egy korrekt gépnek tűnik korrekt áron...viszont Asus amit nem nagyon dicsérnek.
nekem nincs tapasztalatom a márkával, így kiváncsi lennék mit várhatok ettől a géptől?
összességében csak jót olvastam erről a sorozatról, de jó lenne megbizonyosodni hogy megéri-e...
ha van ehhez hasonló paraméterekkel más noti is 300 alatt akkor persze érdekel az is.
üdv!

(#32028) GaborGh válasza Oliv3r (#32027) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo Y570

Asus G53

N és G széria ajánlott, persze megbizonyosodni, hogy megéri e csak úgy fogsz ha megveszed... :P

[ Szerkesztve ]

(#32029) GaborGh válasza GaborGh (#32028) üzenetére


GaborGh
őstag

A Rádium a kevésbé ajánlott üzletek közé tartozik, ha nem muszáj ne ott vedd meg... :N

(#32026) PainKiller13
Te aztán biztatod az embereket, fő a pozitív hozzáállás... :D

Egyébként mi ez a metamorfózis amin átmentél?

[ Szerkesztve ]

(#32030) Dhampir válasza GaborGh (#32028) üzenetére


Dhampir
félisten

Ott éppen vasárnap nőtt egy tízessel az Y570 ára. :DDD

(#32031) Borote válasza Dhampir (#32030) üzenetére


Borote
addikt

Az i5-ösnek... de szerintem még az is fölösleges! Ez az i7-es meg olcsóbb, mint valaha :D

GaborGh: de hát miért az i7-t? :P
Ha Y570, akkor én EZT venném, meg mellé egy ILYET :)

Ha 300 a keret, akkor egyértelműen a G53... 285-295 körül még lehet kapni.

(#32032) GaborGh válasza Dhampir (#32030) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem még így is a legolcsóbb hely ahol i7-tel kapható és csak 10e-rel drágább az i5-nél és most télen jól fog jönni a plusz fűtés, kevesebb lesz a gázszámla... :D

(#32031) Borote
Tél van, hideg van, odakint röpködnek a mínuszok, jól jön ez a plusz fűtés... :P
Egyébként az Asus-ban is i7-est nézett, ebből gondoltam, hogy legalább 3 évre (atomerőműveket) tervez ;]

[ Szerkesztve ]

(#32033) runner 125 válasza PainKiller13 (#32026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, úgyhogy uzsgyi az OTP-be holnap reggel, mentsd ki a lóvéd mer' zárolják! ;]
:))

(#32015) bandus

Igaz, sry, elkerülte a figyelmem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32034) Monolith


Monolith
tag

Sziasztok!

Jó öreg asztali gépem elhalálozása és öregedő toshiba a300-som ventijének sivítása elgondolkodtatott azon, hogy ideje lenne egy masszív, tisztes hűtésű, asztali gépet is helyettesítő notebookot beszerezni. Teljesítmény terén az alapvető elvárásokon felül cad programokat kéne futtatnia és arra is vágyom, hogy egy gta 4 se hozza zavarba alkalomadtán.
Ugyan a lehetőleg alacsony tömeg és a kompakt méret is szempont volna, de ahogy nézem a kínálatot olyan notebookot még nem gyártanak ami jól hordozható és erős diszkrét vga is van benne, legfeljebb a közel félmilliós árkategóriában. Tehát marad a jól bevált 15,6-os kategória.

[HP]
[Lenovo]

Szemezgettem is a nekem megfelelő áron a patinásabb nevekből, de valahogy nem tudom mi az amiért pénzt érdemes adni így 2012 elején. Egyáltalán érdemes most vásárolni? Vagy mindenképpen most mielőtt még jobban elszállnak az árak?

Egyébként tetszik a liano így specifikációra, de rövid utánajárás után úgy láttam az i3as procikat is csak megszorongatja. Vannak tapasztalatok vele? Érdemes azt választani vagy inkább inteles megoldásokat keressek?

[ Szerkesztve ]

(#32035) Oliv3r


Oliv3r
csendes tag

köszönöm a gyors válaszokat.
radium-ban jó áron van ez a konfig és személyesen mennék be, de amúgy mi a baj velük?
G53-ast meg nem találok ilyen olcsón, persze van egy pár de közel sem ilyen konfig. ami meg eléri ezt a szintet az meg bővel 300felett van.
ez a Lenovo nem rossz, csak a kijelző gyengébb meg a a videókarija. persze még átgondolandó.

(#32036) Borote válasza Oliv3r (#32035) üzenetére


Borote
addikt

Árgép, első találat............

Monolith: Laptopszalonban olcsóbb az Y570 :)

(#32037) GaborGh válasza Borote (#32036) üzenetére


GaborGh
őstag

Én is ezt a G53-ast linkeltem Te jó gyerek :P

(#32035) Oliv3r
Jobb fent a keresőbe üsd be hogy Rádium ;]

Megkérdezhetem mi lenne a fő felhasználási terület és milyen programokat használsz?

[ Szerkesztve ]

(#32038) Borote válasza GaborGh (#32037) üzenetére


Borote
addikt

Ne haragudj, de akkor meg fel nem fogom, hogy mit problémázik :D
Ha azon finnyáskodik, hogy nem i7-es, akkor vegye az Y570-t i7-tel, majd megbánja.......

Oliv3r: az a G53-as MESSZE A LEGERŐSEBB amit kaphatsz 300k alatt...

[ Szerkesztve ]

(#32039) GaborGh válasza Monolith (#32034) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem inkább Intel, de még az Asus N55SF is szóba jöhet hasonló áron i5/GT555 matt.

(#32038) Borote
Ha azon finnyáskodik, hogy nem i7-es, akkor vegye az Y570-t i7-tel, majd megbánja...

Ott meg az a baj, hogy kicsi a kijelző felbontása... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32040) Oliv3r


Oliv3r
csendes tag

a fő terület a multimédia lesz, meg pár komolyabb program, mint 3dsmax meg maya és társai, nem árt ha elfutnának rajta.esetleg 1-2játék. meg egyszerűen most lehetőségem jó gépet venni ami bírja még pár évig.
látom a rádium a külföldi gépeket árul szitázott billel. részemről belefér ha egyébként új gépet adnak olcsóbban mint máshol (most konkrétan az N55-ös asusra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#32041) Borote válasza Oliv3r (#32040) üzenetére


Borote
addikt

Ha nem hiszel nekem, akkor vegyél egy kazán processzorral és gyengébb videokártyával szerelt gépet, mert véletlenül sem a videokártya szabja meg, hogy milyen játékokkal tudsz játszani, és véletlenül sem elég már egy i3 processzor a mai használatra, de még a jövőbenire is....
G53: jó hűtés, erős processzor, ERŐS videokártya (fHD kijelző, háttérvilágításos billentyűzet, két teljes értékű HDD hely...)
N55: erősebb processzor, ami jobban melegedik és közös a hűtése a GPU-val.... gyengébb videokártya..... egyetlen előnye a matt kijelző.

(#32042) PainKiller13 válasza runner 125 (#32033) üzenetére


PainKiller13
őstag

Lenne mit kimenteni :DD

GáborGH: untam a régi nick képet :D

[ Szerkesztve ]

(#32043) GaborGh válasza Borote (#32041) üzenetére


GaborGh
őstag

Nyugi tesó felmegy a cukrod, nem mindenkinek elég egy csóri 2 magos i5-ös Sandy Bridge, itt komoly munkálatok folynak, hogy nem lehet ezt megérteni... :D

[ Szerkesztve ]

(#32044) Dhampir válasza Borote (#32031) üzenetére


Dhampir
félisten

Olcsóbb... de csak 1GB DDR5 VGA, az i5 mellé 2GB.

(#32032) GaborGh

:C A Coolert is el köll adni valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#32045) bekmate


bekmate
csendes tag

Ez most komoly? tegnap még 258, ma már 308.000?

(#32046) PainKiller13 válasza bekmate (#32045) üzenetére


PainKiller13
őstag

az lecc a vicces mikor egyik nap 308ról 308 millióra ugrik az ára :D

(#32047) Oliv3r


Oliv3r
csendes tag

szerintem írtam is hogy jó lenne pár 3d modellező programot elvinne a gép...azok meg zabálják rendesen, most nem tudom mit kell itt gúnyolódni. ha egyszer beleférne akkor miért ne vehetném meg a jobbat, nyilván erre törekszem, ezért érdeklődöm.
viszont a hardware részhez nem értek annyira, így ez a kis g53, n55 összehasonlítás igen hasznos volt köszi.

(#32048) Borote válasza Dhampir (#32044) üzenetére


Borote
addikt

Hogy Te milyen okos vagy.... No és akkor azt is mondd meg kérlek, hogy MENNYIT számít az extra VRAM? Na? :)

bekmate: nincs veszve semmi :)

Oliv3r: ha támogatja a 3D tervezőprogram a CUDA-t, akkor SOKKAL jobban fog futni GTX560 miatt, mint az i7 miatt.

[ Szerkesztve ]

(#32049) Dhampir válasza Borote (#32048) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak összevetettem. :)

(#32050) bekmate válasza Borote (#32048) üzenetére


bekmate
csendes tag

Hát már én is nézem más helyen is, de ezt nem értem, azért ez sok...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.