Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15351) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali
Erről a laptopról ki mit tud nekem mondani?
menniyre jó minőségű, zajos, melegedő masina? Árban egész jó:)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#15352) Nordik válasza Z86 (#15348) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi, már megtaláltam a videót! :)

Egyébként [itt és ezt] a gépet néztem.
Rendelt már innen valaki? Ők kizárólagos forgalmazók lehetnek vagy valami ilyesmi? :U

Honnan rendeljem inkább? Ipon vagy Fujitsu Shop? Az utóbbinál nincs szállítási költség.

(#15353) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnék megválni a PC-mtől, meguntam a játékokat és egy notebookra szeretnék váltani.

Ami fontos: a notebookot fényképek szerkesztésére szeretném használni - Adobe Lightroom legfőképp, ehhez minimum 4gb memória szükséges -, de az sem baj, ha kis időtöltésre elfutnak rajta egyszerűbb játékok, pl. League of Legends.

A keret attól függ, hogy sikerül-e eladnom a PC-met (ha esetleg valakit érdekelne: [link]), ha eladom, akkor kb 150-160e Ft, ha nem, akkor 100.

Előre is köszönöm a válaszokat!

PSN ambushka8989

(#15354) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Esetleg mondanátok pár példát MIN 140-170eFT MAX. körüli összegű lapira.

Amire szükség lenne:

-i5 vagy phenom proci
-VGA : GT525-540 avagy jobb vagy ATI ban : HD5650
-HDD 320-tól felfelé
-Garancia legalább 2 év (de ha 1év...és Acer, azsem baj :) )
-Legalább 4gb ram

Köszönöm előre is megint. :R

•°o.OO.o°•

(#15355) Chaser válasza AndrisBoy (#15354) üzenetére


Chaser
titán

Ha ez valós bestbuy és szól mindenkinek aki játékra igényesen összerakott gépet szeretne baráti áron:)
AH530 3 év garral
i5 480, 6GB ram, 640GB hdd, HD 6530 - 400SP, gpu@500mhz, 128 bit ddr3-, W7
Attól eltekintve hogy ez nem a matt A530 verzió amiben ugye nincs külső vga ez igen jó vétel bármilyen felhasználásra.

szerk: Elhamarkodtam:D Csak a netto árat néztem :B :U De ha minden jól megy i3-as verzióval ugyanezzel a vga-val, kisebb vinyóval és rammal 150k, még akkor is korrekt, így bestbuy lett volna :))

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15356) Z86 válasza Nordik (#15352) üzenetére


Z86
őstag

A fujitsu shopnál olcsóbban kijössz.
Nem kizárólagos forgalmazók, csak fujira specializálódtak.
Úgy emlékszem már többen is onnan rendelték meg és minden rendben ment.

(#15357) Crob


Crob
tag

sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata MSI CR650-es notival? 100ezres felső határral kéne vásárolnom, és ezt néztem ki, a 4 giga ram meg 500 gigás vinyó elég jónak tűnik, de nemtudom, hogy ez a Brazos platform mit nyújt a valóságban...a dilemmám az, hogy használnám néhanapján némi játékra is, na nem nyúznám szarrá, de azért jólenne ha akadásmentesen futna rajta néhány újabb gém is...
Szerintetek érdemes ezt választanom, vagy ha nem esetleg tudnátok valami alternatívát ajánlani? Előre is köszi a válaszokat

(#15358) Drughi válasza Crob (#15357) üzenetére


Drughi
addikt

Ha ebben is az AMD E-350 proci van akkor sokat ne várj tőle.
Ezt a procit inkább a netbookokba teszik, mert a dedikált videó kártya egész korrekt teljesítményt nyújt a netbookokhoz viszonyítva.
Asztali laposba nem igazán eős.

Pixel 7a

(#15359) Chaser válasza Crob (#15357) üzenetére


Chaser
titán

Néhány újabb gamet akadásmentesen ne a brazostól remélj, az nem ez a kategória. Biztos eldöcög rajta minden vmilyen szinten, de se a vga nem túl combos, se a cpu, utóbbi még erős vga-t is nagyon visszafogná. Persze amennyiért adják és a mellétársuló hosszú üzemidővel megéri, az msi-t nem tudom, de máshol se hiszem hogy drágább.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15360) Crob válasza Chaser (#15359) üzenetére


Crob
tag

najó, újabb gém alatt nem crysis 2-t értek, most egy 8 éves gépet cserélek szóval nekem már az rFactor is újabb :DDD egyébként 100 körül milyen értelmes konfigurációt lenne érdemes választani? pár napja bújom a netet és meg kell mondjam teljesen elveszni látszok...

(#15361) TheCsabszi


TheCsabszi
csendes tag

Hello.
Laptop vásárlás előtt állok 150-160 ezer a keret.
játékokra használnám nagyrészt(újakra mint pl: BFBC2,Cod BO)[jah és örülnék ha med-highon mennének a játékok,bár tudom hogy elég kevés a keretem dehát ez van :(( ]és még filmezés,netezésre.(nem 1 évre tervezem...)

[ Szerkesztve ]

XBOX360 slim 250GB / XBOX Gamertag: CsabsziHuN

(#15362) Vardar válasza Borote (#15350) üzenetére


Vardar
tag

Márkahűség :D (alias hülyeség)

(#15363) Borote válasza Vardar (#15362) üzenetére


Borote
addikt

Asztali tekintetében még okés, illetve a netbook kategóriában is alkottak jót, de a mobil szegmensben szerintem eléggé gyatra a kínálatuk - mind fogyasztás, mind teljesítmény tekintetében.
Mondjuk a Llano APU-król nem tudok sokat....

(#15364) badd


badd
tag

Na, rájöttem hogy a toshiba r850re tett bizakodó megjegyzésem kicsit elhamarkodott lett.
Mostmár annyi laptopot megnéztem hogy kezdek belezavarodni.

Azt szeretném akkor megkérdezni, hogy milyen laptopot tudnátok ajánlani max 500e-ig?
-alap felhasználás: netezés, zenehallgatás, irodai programok
-emellett: zene, fotó, és videószerkesztés/vágás
-játék nem igazán, csak néha
-15.6"-os monitor
-normál használatkor hosszú üzemidő

Másik kérdésem még az lenne hogy ekkora monitor méreten a HD+ jobban megéri a sima HD monitornál? Mennyire látszik a különbség?

Előre is köszönöm!

(#15365) Z86 válasza badd (#15364) üzenetére


Z86
őstag

A keretből sok minden kijön, én a Lenovo Thinkpadokat, a Dell Latitude-öket és a HP Elitebookokat is bevenném a körbe.
A minél nagyobb felbontás mindenképp jobb, különösen, hogy videoszerkesztést is akarsz végezni. Szerintem a szokásos 1366x768 nagyon kevés. A különbség nemcsak látványos, de a használhatóságot is jelentősen növeli.

(#15366) badd válasza Z86 (#15365) üzenetére


badd
tag

Igen, nézegettem ezeket, tetszenek is, csak már tényleg kezdek az adatok közt elkavarodni, ezért már nem tudom melyik lenne a legjobb :D

Ami elég jónak tűnik az a Hp Elitebook 8560p, de ennél az Ati6470-es kártya nem tűnik túl erősnek :/. Vélemény?

u.i.: egyébként a firewire csatlakozás, vagy legalább express card, hogy lehessen rá tenni firewire-t, fontos lenne a kamera rádugás szempontjából. (igen, én még ilyen régimódin DV szalagra filmezek, mert sztem még mindig jobb)

(#15367) Thomas_


Thomas_
csendes tag

Kicsit off a kérdés.
Notit érdemes vmi nagyobb TV-re rákötni pl.: 82 cm-re vagy maradjon a 23-24 es monitor?
(filmnézésre, játékra, meg ágyból netezésre használnám)

Valaki tudja esetleg h a közeljövőben szeptember elejéig legkésőbb, jön-e egy erősebb (nem csili vili gamer ) noti úgy max 200-230 magyar valutáig ? max 15,6"-os méretben (hordozhatóság fontos egyetemre meg haza... + melóba ha kell. )

Samsung series 3-ból lesz 13-14 es verzió ? mert sajna csak a beharangozójában láttam, itteni honlapok mind 15,6-ost írnak :(

köszi a helpet

(#15368) M3oH válasza Thomas_ (#15367) üzenetére


M3oH
addikt

Kozepso bekezdesre valaszolva. Vga teren nagy durranas, generacio valtas nem varhato, Cpu teren jonnek az uj AMD procik, de meg fene tudja milyen teljesitmeny/ar comboval. Intel valszeg arcsokknessel fog valaszolni az uj AMDprocikra. De szeptemberben, talan tobbet tudok mondani :)

(#15369) emvee


emvee
csendes tag

Sziasztok!

Ismerős szeretne új laptopot a következő szempontok alapján:

17"es kijelző (esetleg 16"), felbontásban minél jobb
i5 / i7 proci
>=4 GB RAM
HDD 250-500 GB
Win7 64bit
dedikált videókártya alkalmi játékra
numerikus bill
jó zsanérok, jó hűtés, alacsony zajszint
korrekt hangrendszer
jó lenne 3 év gari

A keret 200+ ÁFA körül mozog

Miket tudnátok javasolni? Előre is köszi.

(#15370) andreijj


andreijj
tag

Üdv!

Vennék lassan notit, 90 amit rá szeretnék költeni, melyiket ajánljátok?
Kártyaolvasó, HDMI előny lenne.
HP Presario CQ56-160SH XM680EA
HP 625 XN852EA HDMI, kártyaolvasó miatt +
DELL Inspiron M5030 Fekete DIM503HMHA36M35ZBC6B , 3 év gar miatt
LENOVO IdeaPad G550L 59-049087

HP625-ötöt tartom a legjobbnak, szerintetek?
Ezer kösz! :B

(#15371) d@minator válasza TheCsabszi (#15361) üzenetére


d@minator
addikt

Ezek a legerősebbek. Crysis1 GPU benchmark high 30fps![link] [link] [link] ACER-hoz van lehetőség garancia bővítésre némi kp-ért.

AndrisBoy: a fenti linkek neked is megflelhetnek

[ Szerkesztve ]

(#15372) doktor úr válasza badd (#15364) üzenetére


doktor úr
tag

Ha a videóeditálást komolyan gondolod, akkor Nvidia VGA-s gépet vegyél (min. 1 GB videómemóriával).

(#15373) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok! Nemrégen vettem egy Dell XPS l702x-et. Kicsit elhamarkodott vásárlás volt úgy érzem. Az lenne a kérdésem, hogy a Heroes of Might and Magic VI (még nem jelent meg, de a gépigénye kiszivárgott) futna e egy nemrégen linkelt ilyen gépen? Mert ha igen, akkor valószínűleg van egy, az első sorban megnevezett eladó gépem.

[ Szerkesztve ]

(#15374) Szajbee


Szajbee
tag

Sziasztok!

Készüljetek fel, hosszú lesz :)

Kizárólag munkára (semmi játék) keresek notit magamnak, és szeretnék segítséget kérni.
Olyan kéne nekem, ami mindig velem lehet, simán tudok hátitáskában is vinni, lenne nyúzva rendesen (esetleg fém, alu vázas). Hosszú távú befektetésre készülök, nem szeretném évekig lecserélni.

13,3"-os masinákat nézegetem, de elég nehéz olyat találni, ami:
- rendelkezik optikai meghajtóval
- gyors proci van benne (Intel i sorozatból i5-ösöket is találtam 2GHz felett)
- legyen hozzá operációs rendszer
- lehetőleg matt kijelzős legyen
- integrált VGA nekem bőven elég
- garancia legyen 3 év (beérem a 2-vel is)
- fém, alu váz

Találtam Dell Vostro-kat alumínium vázzal, 3 év garival, DE nincs bennük optikai meghajtó, meg a hasonló pl Asus-okhoz képest csak 1,33-as i3-asok, i5-ösök vannak bennük.

Extreme Digital-on nézelődök érdeklődés szinten, találtam is pár jelöltet.
Asus:

Asus U30SD-RX075V

Asus U41SV-WX110X

Ezek i5-ösök, jár hozzájuk táska meg egér is, csak a bluetootht hiányolom.
Asus U41SV-WX110X esélyesebb, mert ez tuti alumínium ötvözetes.

Vélemények Asus-ról?

Találtam hirtelen pár Sony-t, amikben i3-asok dobognak, van bluetooth meg pár plusz csatlakozó hely.

Mobil szinten i3 és i5 között van számottevő különbség?

Ha van valami más tipp, szívesen veszem.

Köszönöm a segítséget és a véleményeket.

(#15375) rizso válasza Szajbee (#15374) üzenetére


rizso
addikt

HP ProBook 4330?

Maddoxtomi: mi ez a nagy megbánás??

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15376) ktommy91 válasza Szajbee (#15374) üzenetére


ktommy91
addikt

Ezt ajánlom:[link]
A garancia az 99% hogy elírás mert 3 év kell hogy legyen.
Ez a processzor általános használatra bőven elég, ha nem akarsz processzor igényes alkalmazásokat futtatni.

mod:Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15377) Szajbee


Szajbee
tag

Kimaradtak a linkek:

Asus U41SV-WX110X

[link]

Asus U30SD-RX075V

[link]

(#15378) Drughi válasza Szajbee (#15374) üzenetére


Drughi
addikt

Ha a 14es méret még belefér, akkor: [link]

Ha mindenképp 13-as kell, akkor: [link]
vagy ez: [link]

Nekem a vaio a személyes kedvencem. Bár ha játszani nem akarsz, akkor fölösleges ennyit költeni a gépre.
Ár / érték arányba a Probookkal jársz a legjobban.

Pixel 7a

(#15379) d@minator válasza Szajbee (#15374) üzenetére


d@minator
addikt

Dell Vostro Anti Glare + DVD+ 3év gari + Core i5[link]

Maddoxtomi: Ha 8600GTS a min gépigény akkor nem hiszem, hogy futni fog. Laptopban a 8600GTS még erősebb VGA-nak feleltethető meg. Az Intel HD graf. nem fog bírni vele esetleg low-ban de ezt nehéz megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#15380) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Ahogy látom mindenki ajánlgatja aHP notikat. nekem még csak rossz tapasztalataim voltak vele. van egy dv6 os tesómnak, púpos a bill, ferde a vga csati, be se lehet dugni, most beszart a wifi... ezzel szemben az uncsim Emachines zs kategóriás laptopja mellett annyi negatívumot tudok felhozni, h a képernyő mögötti műanyag besüpped egy kicsit.... És a hp még lényegesen drágább is... ez az ÉN véleményem a HP-ról, nem tudok meggyőzni az ellenkezőjéről, ha a wifit nem tudom megcsinálni megy is vissza gariba, kíváncsi leszek milyet küldenek utána =/ ennyi a HP....

Üdv: Zsolti

(#15381) Maddoxtomi válasza rizso (#15375) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Nincsen nagy megbánás, nagyon jó gép ez, csak "sajnos" hatalmas :) Eddig bármilyen kiegészítőt néztem hozzá ötször annyiba lett volna mintha egy 15,6"os géphez vennék dolgokat. Sajnos a vásárlás előtt erre nem gondoltam. Valamint elsiklottam a tény felett hogy ezen nincsen VGA kimenet, csak minidisplay port + hdmi ami kis hiányérzetet kelt bennem.
De mivel azt írták utánad nemsokkal hogy az intel hd vga nem viszi majd valószínűleg a homm6-ot így maradok ennél a gépnél aztán idővel megveszem hozzá ami kell.

(#15382) Szajbee válasza Szajbee (#15374) üzenetére


Szajbee
tag

Eddig ez a nyerő számomra:

DELL Vostro 3350
[link]

Egész kis pofás :)

Dell-nél a 3 év gari hogy oszlik el (1 év teljes körű...)?

Amúgy: Elég sokat menne a gép megállás nélkül, akkor érdemes kivenni az akksit és simán hálózatról futtatni az akkumulátor kímélése érdekében?

(#15383) d@minator válasza Szajbee (#15382) üzenetére


d@minator
addikt

Egyre gondoltunk. :) Amit én linkeltem ott csak 2kg-ot ír súlynak remélem az az igaz és az Iponos 2,67kg csak elírás. Gondolom, mert ebben a méretben 2kg a tipikus.

(#15384) Szajbee válasza d@minator (#15383) üzenetére


Szajbee
tag

Szép kis masina, ha picit nehezebb is, maximum erősödök :)

Amúgy megtaláltam az akksis dolgot (amúgy is kicsit off volt)

(#15385) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

SOS tanacsra van szuksegem mivel a parom laptopja meghalt... ami nem lenne baj csak epp akkor mikor en hasznaltam o meg nyaralni van :DDD
12.1 vagy 13.3-as gepet keresek, lehetoseg szerint hosszu uzemidovel, csenedes mukodessel igenyes/minosegi kivitelben.

AMD vagy Intel teljesen mindegy mivel csak netezni kell (na jo neha filmezni is de az csak minimalisan)

Tipp?

(#15386) d@minator válasza No.01 (#15385) üzenetére


d@minator
addikt

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#15387) LaptopSystem

Sziasztok lenne nekem egy Lenovo T400-as Notebookom érdekel valaki esetleg?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#15388) andreijj


andreijj
tag

15370-re vki?

(#15389) LaptopSystem válasza andreijj (#15370) üzenetére

Szia én a Lenovot vagy a HP 625-öt választanám :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#15390) badd válasza doktor úr (#15372) üzenetére


badd
tag

és mellette minimum milyen processzor lenne a megfelelő?

(#15391) doktor úr válasza badd (#15390) üzenetére


doktor úr
tag

Szerintem ilyen célra, ebben az árkategóriában kötelező az i7, lehetőleg Sandy Bridge. Hidd el, ha videóeditálásról van szó (effektezéssel), nincs az a számítási teljesítmény, ami elég lenne :)

(#15392) badd válasza doktor úr (#15391) üzenetére


badd
tag

Hát, igen, ezzel tisztában vagyok, de azért a pénztárca is kötött :D

Valami konkrét gépet tudsz esetleg így ajánlani? Vagy tényleg ebben a három kategóriában nézelődjek, hogy Lenovo Thinkpad, Hp Elitebook, Dell Latitude? még valami más?

Am az az igazság hogy itthon van gépem rendesen vágni, csak egyre kevesebbet leszek a közelében és gondolnom kell arra, hogy ha közbejön egy vágás, akkor azt a géptől távol is meg tudjam oldani.

(#15393) Cyrin válasza badd (#15392) üzenetére


Cyrin
addikt

írtam privátot, olvasd el

(#15394) andreijj válasza LaptopSystem (#15389) üzenetére


andreijj
tag

Én is a HP625 felé hajazok a notebookcheck alapján egész korrekt kis gép!
Holnap meg is rendelem valszeg, úgyh aki szólni akar az most szóljon, vagy hallgasson mindörökre! :DD

(#15395) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Srácok, ne haragudjatok, hog kb. negyedszerre teszem fel ugyanazt a kérdést, de most jutottam pénzhez, így aztán szeretném megvenni a gépemet egyetemre, valamint eddig egyszer sem kaptam döntést nagyban segítő tanácsokat, talán most.
3 évet húzzon ki, felhasználási terület egyetemi használat (bme mechatronika) tehát programozás mellett gépész rajzok(AutoCAD, solidedge, solidworks, catia). Azt sem bánnám, ha tudnék rajt kicsit játszogatni is (FIFA 3 év múlva is fusson rajta az aktuális).
Keretem 250-270 ezer forint, és jó lenne, ha tudnátok mellé esetleg egy laptoptáskát is ajánlani (egy vállas, rekeszekkel, hogy a töltő meg az egér elférjen mellette)

Köszi előre is!

(#15396) Z86 válasza _adaml21_ (#15395) üzenetére


Z86
őstag

A gép egy hp 8540p
szerk: nekem egy ilyen táskám van, nagyon masszív, jól védi a gépet. Van benne egy külön kivehető tok az adapternek, illetve rekesz az egérnek, kábelnek, telefonnak, külön a géptől. Van egy harmadik rekesz is füzeteknek iratoknak. Elég nagy táska, összesen 4 külön cipzáros résszel.

[ Szerkesztve ]

(#15397) _adaml21_ válasza Z86 (#15396) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ehhez a géphez kellene még vennem +20ezerért magyar billentyűzetet. Azon is gondolkodtam még, hogy látszik rajta, hogy értékes (újkori ára, ha jól tudom 400 körül mozog) és attól félek, könnyen lopás áldozatává válhat. Ennek ellenére természetesen nagyon szimpatikus, nekem is ez volt eddig a befutó (bár én inkább a 320GB-os verziót nézegettem)

Más ajánlat is érdekelne! :)

[ Szerkesztve ]

(#15398) And01 válasza _adaml21_ (#15395) üzenetére


And01
aktív tag

Én ezt vettem, a gépet jól védi, pár jegyzetnek, apróságoknak van benn hely![link]
8540P-t cipelek benne.

[ Szerkesztve ]

(#15399) Chaser válasza _adaml21_ (#15397) üzenetére


Chaser
titán

Minek a magyar bill? Ékezetesek vannak rajta, ha mást nem nyelvi beállításoknál megoldható. Persze rászitázva nincs, de lehet matricázni is. Hosszú í-nek ha nincs hely alt'161, de van egy gyorsabb kód is, én ezt szoktam meg. Nekem a dektop english, magyar ebből nincs is, néztek is nagyot mikor mentem érte:) Nagyon hasznos is, bnő nem nyúlja le a gépet mert nem látja az ékezetes betűket ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15400) _adaml21_ válasza Chaser (#15399) üzenetére


_adaml21_
őstag

Jah, meg ahogy nézegettem a benchmarkokat, ez az i5-520m eléggé vérszegénynek tűnik, főleg a sandy bridge-es, és főleg főleg a destkop processzorokhoz képest. Vélemény?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.