Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14401) vikt válasza Drughi (#14399) üzenetére


vikt
csendes tag

köszi a választ!
a lényeg, hogy szeretném, ha több évig megoldás lenne az otthoni szükségleteimre. ezért gondoltam, hogy mind ramban, mind konstrukcióban egy erősebb gépet keresek, mint ami min. szükséges lenne a filmezésre.
a linkelt dell is szép, bár ez még erősebb, mint amit én találtam.
a filmek miatt szeretném a 17"-et.

(#14402) Chaser válasza vikt (#14401) üzenetére


Chaser
titán

Ha már 250-et rászánsz és tényleg hosszú távra tervezel ez az XPS is megfontolandó. Jóval erősebb SaB i5, + jóval erősebb lekapcsolható diszkrét vga. Hangzása biztos veri a HP-t, JBL 2.1 20W RMS, mindenki dicséri. A hátránya(?) a HP-val szemben a glossy kijelző, viszont a 30k-s felárért erősebb hw-t kapsz. Nem mellesleg helyszíni gar van rajta, a szerviz megy házhoz, nem fordítva:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14403) vikt válasza Chaser (#14402) üzenetére


vikt
csendes tag

köszi!
a jobb hangzás jó pont, a gari is. :)
a glossy vs. matt kijelzőről sokat olvastam (részben itt is): ez egy asztalon álló gépnél (ahol a napfény kevéssé zavar) szimplán ízlés kérdése, vagy képminőségben mondható valami általános igazság, hogy melyik jobb/szebb?
(és az xps-t hol javaslod megvenni?)

(#14404) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Erre valaki?

(#14405) Chaser válasza vikt (#14403) üzenetére


Chaser
titán

Az egyik legjobb hangzása van. Mivel te benn használnád a gépet nem olyan zavaró a fényes kijelző, sötétben kontrasztosabb is a képe mint a mattnak. De ha napfényéri az én szememet pl bántja. Sztem nézz meg olyan boltban gépeket, amik nem plázában vannak, hanem valami kisebb magánbolt amit természetes kinti fény is ér, úgy el tudod dönteni. A mysoft korrekt bolt, én ott venném ahol a legolcsóbb. Dellnél gördülékeny a gar, ha nincs papírod az se gond, van egy azonosítója a gépnek az alapján intézik. Vásárlás előtt mindenképp ellenőrizd ezt a kódot, megmondja mikortól érvényes a gar meddig és milyen kiterjesztése van. Ha boltból veszed annyi + idő rámegy amit a blokkal tudsz igazolni, de az alapgar mindenképp jár. Nem hinném, hogy ezek a gépek pár hétnél többet töltenének a gyártól a boltokig. Ami előnye még, hogy viszonylag olcsón lehet még +2év gart venni a gépekhez, árajánlatot a humansoft-tól vagy a getronics-tól érdemes kérni, ők 1ébként szerződött dell partnerek is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14406) d@minator válasza Tommmmka (#14404) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem két dolog miatt sem érné meg. 1. A játékok nem lesznek gyorsabbak. 2. Óriási buktával lehet így is csak eladni. Nem tudom milyen távra tervezed de 2 év múlva egy 100ezres PackardBell is tudja majd ezt a grafikát. Itt[link] már VGA nélkül nyomják a Crysis2-t úgy, hogy a háttérben 100%-ra terhelik a CPU-t.
A Core i5 változatot tudnám elképzelni Win7 és BluRay nélkül. Amúgy meg jó kis gépek dupla ventis hűtéssel csak gépelni nem jó rajtuk és akku üzemidő "alacsony" (2-2,5óra) kár, hogy nem kapcsol át alaplapi VGA-ra, mint az Alienware mx17 (5óra :Y ).

(#14407) Chaser válasza d@minator (#14406) üzenetére


Chaser
titán

Na jó, nem vga-nak hívják de attól még az funkcióját tekintve :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14408) Tommmmka válasza d@minator (#14406) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Ez rendben van, de ha folyamatosan várom az újabb gépeket sosem vennék semmit :)
Az, hogy mennyit bukok rajta nem számít, nekem az elkövetkezendő 1 évre kell egy olyan noti ami mindent full közeli állapotban visz, utána úgy is csereérett lesz. a Kérdés csupán annyi, h. melyik éri meg jobban 720qm+5870 vagy i7-2630QM + GTX460m?

(#14409) LaptopSystem

ez engem is érdekelne tudnátok nekem pár jó gépet ajánlani ami gyors és játékra is lehet akár használni anélkül hogy melegedne :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14410) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok. Errol a 2 acerrol velemenyek? egesz jo aron vannak ilyen hardverrel.
[link]
[link]
Eroteljesn motoszkal a fejemben, hogy vegleg lecserelem az asztali gepet laptopra. Igazabol foleg netezesre, filmnezes, kis PS, a jatek pedig kimerul a cod4 es mmozasban. Szerintem ilyen masinak mar kielegitenek az igenyim. Koszonom valaszatok.

(#14411) zolforg válasza Bikkrom (#14335) üzenetére


zolforg
tag

Igen ez valóban nem túl nyerő gép, elég sokat olvasgattam a fórumot úgy látom feljebb kell
emelnem a keretet :)
Ehez mit szólsz?

(#14412) LaptopSystem

szia én ezt [link] választanám a helyedben árban nem sok az eltérés és azért csak egy Core I7 mozgatja :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14413) Bikkrom válasza zolforg (#14411) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez már megfelel arra amire kérted. Net, munka, néha játék. A mai játékok lowon elmennek rajta. A régebbiek meg elég szépen. Ha esetleg medium-highon akarod tolni a mai játékokat akkor ennyiért még ez szóba jöhet: link. Nem tudom mennyire vagy kibékülve az Acerrel, minőségben kicsit gyengébb, de teljesítményben jobb.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14414) vikt válasza Chaser (#14405) üzenetére


vikt
csendes tag

köszi az újabb tippeket! :R

(#14415) Kom-ancs válasza vikt (#14414) üzenetére


Kom-ancs
tag

Sziasztok!

17" notebookot kellene vásárolnom,de nem tudok dönteni.170-180k lenne a keret,játékra csak néha kellene(SCII),tehát egy értelmes vga nem ártana.
Valami tippetek van esetleg.Eddig ezt a Toshibat néztem.

vikt:nem válasz akart lenni :R

[ Szerkesztve ]

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#14416) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Találtam itt a ph-n egy Notit

Két kérdésem lenne vele kapcsolatban:

- 1 évesen mennyit ér reálisan? ( akksi nem volt használva állítólag töltőről használják)
-a benne lévő Geforce G105M 512 mb alkalmas valamilyen szinten játékra?
SC2, Black Ops...

Választ előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#14417) LaptopSystem válasza Pepe78 (#14416) üzenetére

Szia mit kérnek érte?Szerintem játékra elég gyenge

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14418) Pepe78 válasza LaptopSystem (#14417) üzenetére


Pepe78
senior tag

115k.
Az I3 procival gond nem lehet gond.
Szal a VGA gyenge nagyon?

(#14419) M3oH válasza Pepe78 (#14418) üzenetére


M3oH
addikt

Nem vagyok laptop guru, de az a vga gyengus. Black ops 100%, hogy felejtos azon.

(#14420) LaptopSystem válasza Pepe78 (#14418) üzenetére

Hát igen én is azt mondom játékra nem alkalmas sajnos az ár viszont elfogadható :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14421) LaptopSystem válasza Pepe78 (#14418) üzenetére

De a helyedben egy 10-Est faragnék az árból :R vagy ha annyira fontos a játék keresgelj tovább

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14422) zolforg válasza Bikkrom (#14413) üzenetére


zolforg
tag

Végül is nem vagyok Acer ellenes, másfelől nem hajt az idő.
Valószínűleg rágódom még rajta egy darabig, óriási a választék
így aztán nem könnyű jó döntést hozni.

(#14426) LaptopSystem válasza gurbi (#14423) üzenetére

ez mi akar lenni?szólni fognak érte

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14427) GrandeP válasza LaptopSystem (#14426) üzenetére


GrandeP
őstag

Mi lenne hsz gyűjtés az iq betyárnak... :DDD :W

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14428) LaptopSystem válasza GrandeP (#14427) üzenetére

jól bele húzott 3van neki összesen :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14429) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

FUJITSU-SIEMENS Lifebook A530 laptophoz milyen táskát érdemes rendelni az iPonból, ami jó áron van? :)

Ez pl milyen TRUST 15647 BG-3350Cp ? :)

[ Szerkesztve ]

(#14430) Drughi válasza cascada (#14429) üzenetére


Drughi
addikt

Ez ugyan kicsit off, de személyes tapasztalat alapján: Canyon, Caselogic, Kensington, Dicota, Samsonite, Targus márkák elég korrektek.
Én amúgy backpack-ben szoktam hordozgatni a gépeimet. Nem szeretem ha a vállamat lehúzza nagyon.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#14431) cascada válasza Drughi (#14430) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi! Bocsi az OFF-ért, csak azért gondoltam, hogy megkérdezem itt, mert sokak vettek már A530-at :) Ezeket néztem ki az általad javasolt márkák alapján:
[Targus], [Dicota],[Caselogic]

A Trust táska méretben jobban passzolna a géphez. 2 év garit adnak pedig rá :) Szerinted akkor semmiképp ne a Trust-ot vegyem?

(#14432) Drughi válasza cascada (#14431) üzenetére


Drughi
addikt

Én csak az általam ismert és már tapasztalt márkákat emlegettem. Volt már HP, vagy épp Lenovo táskám is, amik jók voltak, de egy Fuji laptophoz mégsem passzolna :D

Ha teheted nézd meg őket személyesen és azt válaszd, ami a legpraktikusabb. Sok zseb, fiók van benne.
Esetleg vízálló, az alja legyen védett, merevített.
Ilyesmikre figyelj oda.

Pixel 7a

(#14433) Bikkrom válasza Kom-ancs (#14415) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha értelmes VGA kell ráadásul SCIIre akkor az az 5145 kevés lesz. Ez sokkal gyorsabb és újabb a proci is. Itt egy teszt róla. Később bővíts rá garit. Az első 360 napban lehet: +1év(9-10ezer) vagy +2év(19-20ezer) vagy véletlen balesetekre is biztosított +2év egérrel és táskával 'ajándékba'(24-25ezer). Amúgy fontos a 17"? Tipikusan a 12-13" és a 17-18" a két választékhiányos kategória. Legalábbis akkor ha nincs rá elég nagy keret. 15,6"ban lenne több alternatíva. Sokkal több.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14434) Kom-ancs válasza Bikkrom (#14433) üzenetére


Kom-ancs
tag

Igen a 17" jó lenne,ez az Acer elég szimpatikus itt egy picit olcsóbb is.Valami tapasztalatotok van ezzel a bolttal?

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#14435) Drughi válasza Kom-ancs (#14434) üzenetére


Drughi
addikt

Csak szerintem hasonlít egy az egyben a usanotebook oldalára?
Én nem ismerem őket amúgy.

Pixel 7a

(#14436) LaptopSystem

tudtok nekem ajánlani játékra egy olyan gépet ami nem melegszik és 10000 pont felett teljesit 3Dmakt 06-ban

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14437) andreijj


andreijj
tag

Üdv!

Egy új alap noti kellene, 90 a plafon, 2 év garancia, 15col.
Lenovokkal szemezgetek, erre gondoltam első körben!
Aki tud ilyen árban jobbat, az ne habozzon!

Köszi!

(#14438) LaptopSystem válasza andreijj (#14437) üzenetére

szia csak új laptop érdekel?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14439) Chaser válasza andreijj (#14437) üzenetére


Chaser
titán

Ha 90 a keret ennél sokkal jobbat nem találsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14440) Bikkrom válasza LaptopSystem (#14436) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Mondj egy keretet elsőre. De nem valószínű, hogy találsz ilyet. Minden melegszik, pláne laposban, valamelyik része úgyis meleg lesz játékok alatt. i3mal 6770 ami tudja hozni ha SBt nézzük. i5 meg i7 sokad dob 3dmarkban de játékban meg meg sem fog látszani... Ilyen szempontból az a 10k elég relatív. Ami stabilan hozza 10k felett és tényleg kemény az az nVidia 460 meg az AMD 5870. Talán az MSI GX660 a legolcsóbb ezekkel szerelt gép. Hűtése is kiváló és szabályozható, de attól még lesznek meleg részei a gépnek.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14441) LaptopSystem

Köszönöm :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14442) andreijj válasza Chaser (#14439) üzenetére


andreijj
tag

Igazából nem is kellene nekem ennél jobb. Ami melóra is jó lenne, ahhoz kb kétszer ennyit kéne notira költeni. Akkor inkább veszek egy alap notit, és később egy erős pc-t. Azt mondod nem nyúlok mellé ezzel a notival ennyi pénzért?

(#14443) And01 válasza andreijj (#14442) üzenetére


And01
aktív tag

[link]
A helyedben ezt venném!
A billentyűzet ugyan nem magyar de matricával (+2000ft) észre sem veszed a különbséget!
Szerintem bőven megéri azt a +12ezret!

(#14444) emvee válasza Tommmmka (#14408) üzenetére


emvee
csendes tag

Ha 1 múlva úgyis cseréled akkor az olcsóbbat. Bőven ki szolgálja a játékos igényeket mindkettő, szerintem még tovább is.

(#14445) emvee válasza LaptopSystem (#14436) üzenetére


emvee
csendes tag

Bikkrom válaszát annyival egészíteném ki h az ASUS G73ai hűvősek maradnak még játék során is. Cserébe k* drágák.

(#14446) Aprósólyom válasza Borote (#13586) üzenetére


Aprósólyom
addikt

ÁÁÁÁ, hogy ekkora szar legyek! :R Bocsesz! Legközelebb nem hagyatkozom az eDigital-os okostojásokra. Pedig simán elhittem neki, hogy DualCore arhitektúra. Mondjuk ettől függetlenül butácska kicsit. Még VT-x-et sem tud, amit én alapból megnézek. Az igen csak kell a nyamvadt Vista Windows XP módjához.

Jevons paradox

(#14447) Szabie93


Szabie93
tag

Melyik videókártya a jobb? Intel GMA 945-s 256mb, vagy az Ati Radeon X1200 128mb dedikált rammal(őszintén megvalva nem tudom mi az a dedikált ram, de ezt írták hozzá)?

(#14448) zolforg válasza Szabie93 (#14447) üzenetére


zolforg
tag

Itt
nézelődj.

(#14449) Yeap11


Yeap11
csendes tag

Sziasztok!
Végülis úgy döntöttem h a Lenovo Ideapad Y560-at veszem. Sokan írtak pozitívumokat, és végülis csak 1 negatívumot emeltek ki, az pedig a zsanérok tartása. Esetleg valaki tud mondani erről valamit.
Többnyire azonban azt mondták, hogy laza, de jól tart szóval abszolut nem vészes, és a gép jó sokat tud. és ennyi a max keretem nem tudom megvenni az Y570-et :D

(#14450) Szabie93 válasza zolforg (#14448) üzenetére


Szabie93
tag

Sajnos itt nem találom, csak az X1200-as kártyát :( azért köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.