Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15251) Pepe78 válasza Bikkrom (#15227) üzenetére


Pepe78
senior tag

Az általad említett Acer 5750G -t vettem : I3-2310m,500gb,4gb dd3,GT540M 126.000-ért.
1 év garival.
Mondjuk én kaptam kis árengedményt, de amúgy se drágább sokkal asszem.

[ Szerkesztve ]

(#15252) zsola930 válasza Pepe78 (#15251) üzenetére


zsola930
csendes tag

És honnan vetted ha szabad kérdeznem ??

(#15253) Z86 válasza Dyingsoul (#15249) üzenetére


Z86
őstag

Elvileg előfordulhat, de rendkívül kicsi az esélye a magyar lokalizációnak.
Tudtommal idehaza ők forgalmazzák hivatalosan ezeket, bár láttam már egy-két másik boltnál is, de csak 1-2 modellt még régebben.

(#15254) Drughi válasza muveszur (#15250) üzenetére


Drughi
addikt

Ha októberben lesz meg a pénzed, akkor szeptember végén gyere ide vissza, mert addig kicserélődhet az egész kínálat.

Pixel 7a

(#15255) Pepe78 válasza zsola930 (#15252) üzenetére


Pepe78
senior tag

Cégnevet nem mondhatok, mert nem akarom esetlegesen kellemetlen helyzetbe hozni az ismerősömet.
2-t is vettünk belőle 3 nap eltéréssel.

(#15256) And01 válasza muveszur (#15250) üzenetére


And01
aktív tag

Renew gép biztos lesz de milyen paraméterekkel az majd akkor derül ki.

Gpu: Én is egy 8540P-t használok az nvs5100 elsősorban munkára, számolásokra
készített professzionális kártya!
A célszegmens elsősorban nem a játékosoké hanem a mindennapi professzionális munkáé!
Játékos teljesítménye körülbelül alsó középkategória.

(#15257) vikt


vikt
csendes tag

2 héttel ezelőtt már kértem itt segítséget és kaptam is. :R

most a napokban aktuálissá válik a vásárlás, és e két gép között vacillálok:
Dell Vostro 3750
és
Dell XPS L702X

a kérdés, melyik az ajánlottabb? (az megvan, hogy a vostro matt, az xps glossy :U )

ill. érdemes-e teljesítményben ennél feljebb mennem (a fenti két típuson belül ez adott lenne), ha a választás legfontosabb szempontjai: tartósság, jó szervíz-feltételek, filmezés-netezés-word-excel-ppt lefedik a használat 99%-át. vagy a linkelt teljesítmények ezekhez untig elégségesek? :D

ja és még valami: hol lehetne ezeket élőben is megnézni? :F

(#15258) Z86 válasza vikt (#15257) üzenetére


Z86
őstag

Azokra amiket írtál szerintem a vostro jobb választás lenne. Teljesítményét tekintve bőségesen elég mindkettő.

(#15259) Drughi válasza vikt (#15257) üzenetére


Drughi
addikt

Az XPS egy multimédiás játékgép, míg a vostro leginkább munkára és álltalános célra fejlesztett, jól összerakott minőségibb konstrukció.

Pixel 7a

(#15260) Bator92


Bator92
tag

Hellosztok!

Megint én :D

Mivel elkezdtek fogyni az Acer 5750G sorozat tagjai és nem tudni, hogy mikor lesz új, már kezdek más felé kacsintgatni. Bár félek, hogy az Acerekhez hasonló jó ár-érték arányú notebookot már nem fogok találni.

Erről mi a véleményetek? Van valakinek ilyenje? [link]

Bár drágább, mint az Acerek (nem is kicsit), legalább alapból két év garancia van rá és a design is jobbnak tűnik, mint Aceren (bár ízlések és pofonok). Ezt a notebookot nem lehet valahol Windows nélkül kapni? Mert sztem az nyomja meg az árat. Egy 20-sal olcsóbban más sokkal jobb lenne.

(#15261) vikt válasza Drughi (#15259) üzenetére


vikt
csendes tag

köszi! (Z86-nak is!)
hol lehetne szerintetek egy ilyet élőben megnézni, mert vásárlás előtt csak jó lenne meglesnem. :))

(#15262) Drughi válasza vikt (#15261) üzenetére


Drughi
addikt

XPS és Vostro gépeket nem igazán szoktak a multikban kirakni. Keress fel egy üzletet, ahol árusítják, vagy kérdezd meg őket telefonon, hogy van e kitett modell. Pl Laptopszalon.

Pixel 7a

(#15263) Bikkrom válasza Bator92 (#15260) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Aqua.hu-n még lehet kapni az Acert igaz nem az iponos 134ezres áron. Az RF511ről nem sokat tudni. Megkésve jött a versenytársakhoz képest és azóta sincs teszt. Egy nagyon rövid semmitmondó angolt és egy lengyelt találtam notebookcheckről linkelve.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15264) ktommy91 válasza Bikkrom (#15263) üzenetére


ktommy91
addikt

[Samsung RF511 teszt]

Nincs kerítés.

(#15265) ktommy91 válasza Bator92 (#15260) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem a windows nyomja meg, az nagyon max 10k. A HD+ kijelző, a 2 év 5 napos garancia és a név tehet róla, de inkább az acerben kaptad meg nagyon olcsón azt a hardvert.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15266) Bator92 válasza ktommy91 (#15264) üzenetére


Bator92
tag

Ezt a tesztet olvastam már. Ebben meg azt mondják, hogy az i3-mas proci már megérződik az i5-öshöz képest játékok alatt. Bár sztem nem tesztelték külön, csak úgy mondták. Vagy akkor most hogy van ez?

Akkor az RF511-ből nincs is windows nélküli verzió?

Hol tudom megnézni az i3-2310M 2.1GHz és a i5-2410M, 2.3 GHz procik közötti különbséget, hogy egyes programok milyen gyorsak velük? Mivel elméletileg játékokban nem jön ki a különbség. Bár ki tudja. (Stratégiai játékokkal még nem láttam tesztet.)

(#15267) Klepti válasza Bator92 (#15266) üzenetére


Klepti
tag

(#15268) ktommy91 válasza Bator92 (#15266) üzenetére


ktommy91
addikt

Szerintem biztos nincs windows nélküli verzió. i3 vs i5 pedig nagyon csodálkoznék ha lenne bármi különbség játékok alatt. Azért írhatták hogy van mert az i5 verzión nagyobb a hasznuk.

Nincs kerítés.

(#15269) vikt válasza Drughi (#15262) üzenetére


vikt
csendes tag

:R köszi!

off: kellene egy-két tipp megbízható, de nem zavaró működésű vírusvédelmi programra is. előre is :R

(#15270) Drughi válasza vikt (#15269) üzenetére


Drughi
addikt

[link]

Pixel 7a

(#15271) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

HP g6-ot láttam hogy sok embernek ajánlottátok. Üzemidőről lehet valamit tudni ennél a gépnél? Szüleimnek kellene laptop kizárólag netezésre és filmezésre max 120e-ből. Még a Fuji a530-at néztem a több gari miatt.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#15272) Bator92 válasza Klepti (#15267) üzenetére


Bator92
tag

Olyan összehasonlító oldal nincs, ahol nem benchmarkok vannak hanem rendes programokkal tesztelték őket?

(#15273) Nikolaas


Nikolaas
csendes tag

Sziasztok!

Kizárólag munkahelyi, irodai, egyéb platformok (tőzsdei) és internetes használatra szeretnék notebookot vásárolni. Nem ezen néznék filmeket, játszani már nem játszok stb. stb.
A lényeg, hogy egyszerre néha több minden is zökkenőmentesen fusson, gondolom ez a procitól és memóriától függ leginkább.

Látom nagyon sokaknak a DELL-t javasoljátok, rájuk gondoltam én is, mert tudtommal alapból jó sok cégnél DELL a céges gép. Egyedül, ami nem tetszik, és ami egyik ismerősömnél is jelen van, az a hűtése. És itt is láttam pár embernél ezt a panaszt.
Ezt sikerült már nekik orvosolni az újabb modelleknél?

Tehát elsősorban DELL-re gondoltam, de, ha bármi más javaslat van, azt szintén nagyon megköszönném. :) Árbelieg 200 környékét szánnék rá, mert egy olyan gépet szeretnék, ami 5-6 évet is kibír simán.

Tudnátok nekem segíteni a választásban? Nagyon hálás volnék, mert annyira profi szinten nem vagyok képben ilyen területen.

Előre is köszönöm szépen a reakciókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#15274) Bikkrom válasza Nikolaas (#15273) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Szerintem ez a Latitude E5420 kell neked. :D Minőségi ház(azt hiszem alu és magnézium), minőségi gép, nem túl nagy a noti ezért könnyen hordozható. SB i5 processzor, 4 év garancia! Itt van róla egy pofás kis teszt. Kis szépséghibája a 2Gb ram. De mivel a keret alatt van bőven és 5-6 évre tervezel érdemes lenne 8GB ramot belerakatni. Ezt a bolt megcsinálja neked. Olyan 12-16ezer lenne bele a memória. Még így is 200ezer alatt lesz. Játékokon kívül mindenre szuper. Munkára, filmre stb. 1-2 mai játék is eldöcög rajta de azt írtad nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15275) Chaser válasza Bikkrom (#15274) üzenetére


Chaser
titán

Ha tőzsdézik jobb lenne nagyobb felbontás, saját tapasztalat, meg inkább 15.6". Amiket leírt arra bőven elég 4GB ram, nem kell hozzá szaktudás, szerencsére ennél a gépnél nem kell szétbontani alkatrész cseréhez az egészet. Csak a fedlap alu, többi rész műanyag. Valami 3 komponensű fémet írnak a dellnél, de megnéztem, műanyag. Viszont legalább ujjlenyomatot nem hagy. Volt itt egy tag, 5520-at vett, de lemezátviteli gondok voltak, vett egy másik ismerőse is nála is. Vagy hdd vagy a chipset, bár más sandy tulajnál még nem hallottam erről, érdemes előtte utánajárni. De sztem a hdd lesz a ludas. Ez a vostro sztem jobb választás, alapból 4GB ram +W7.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15276) Bloodaxe válasza Bator92 (#15272) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

[link] itt van egy videó

Üdv: Zsolti

(#15277) Bounti


Bounti
aktív tag

Sziasztok!

2 gép közül választanék, de nem tudom eldönteni, hogy a megéri a 15e-rel drágábbat megvennem?

http://ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_5742zg_p623g64mn_lx.rlv0c.023/180833

http://ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_4552g_p343g32mn_lx.rbs0c.052/178677

Nem erőgépek mint látható, filmet nézni,illetve régi kedvenc játékokkal szeretnék csak játszani.
Van valakinek tapasztalata, hogy a 14" -os kijelző mennyivel alkalmatlanabb az általam említett célokra?

Köszi elore is!

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#15278) And01 válasza Dolby (#15271) üzenetére


And01
aktív tag

Jó a g6 is de inkább ezt tudnám ajánlani:
Netre, irodai jellegű munkához tökéletes[link]

(#15279) Nafika


Nafika
csendes tag

Sziasztok!

Látom már sok embernek segítettetek, ha van rá lehetőség most én kérnék segítséget.
Nekem a gépek 4-5 évig szolgálnak, főleg internet, film hegyek, és Office programok a fő felhasználási területek.
15” és nagyobb képernyő lenne a kérés, persze a nagyobbon van a hangsúly :) , és 150.000Ft.a keret rá, ebből szeretném kihozni a legnagyobb legerősebb gépet :) .

Köszönöm, hogy szántok rám némi időt és tudást :R

(#15280) Theodolit


Theodolit
tag

Yo!

Már majdnem bizonyos vagyok ,hogy melyik laptopot(dell xps l502x) veszem meg csupán két kérdés fogalmazódott meg bennem amire talán a nálam tapasztaltabb emberek választ adhatnak!
1.Megéri-e rákölteni plusz egy 10est a Szigetre félretett pénzemből a laptopra amennyiben ezért:1366x768 helyett fullhd,i3 helyett i5,320gb helyett 500gb,2gb helyett 4gb,de windows 7helyett freedos,valamint gt540 helyett gt525?
2.hallotam hírét, hogy a gt540 elég jól viseli a tunningot,valamint azt is tudom hogy ugyanaz a mag található benne mint a gt525ben, vajon lehetséges-e, hasonló gt550<hez mérhető teljesitményt kifacsarni belőle egy jó hűtőpad segítségével?

theo

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#15281) Z86 válasza Theodolit (#15280) üzenetére


Z86
őstag

Nekem megérné, elsősorban a nagyobb felbontás miatt.

(#15282) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Ki mire szavaz?
1-2 régebbi játék lenne, meg munka: excel, word, stb.

hp g6 1008sh,HP Pavilion g6-1000sv, lenovo edge, tosiba c660 1dn,ACER Aspire 4552G, Fuji A530, ASUS X52DE, esetleg egy renew gép?
Valamiért a hp és az ACER nem annyira szimpatikus mint márka, pedig a hp g6 sokszor soknak ajáljátok.
Várom a szavazatokat :))
Köszi

(#15283) Drughi válasza Theodolit (#15280) üzenetére


Drughi
addikt

Szerintem megéri. A Gt525 simán tuningolható, a fullHD meg filmeknél nagyon jól jön.

Pixel 7a

(#15284) gyilok06


gyilok06
csendes tag

Hali
melyik lenne jobb választás?
Lenovo Z560
HP Probook 4520s Champagne
köszii

(#15285) Chaser válasza Theodolit (#15280) üzenetére


Chaser
titán

Csak a felbontás miatt is megér +20k-t, cpu miatt kb 10-et, ram az most filléres, de jó esetben 1x4 lenne benne, vga megoldható:), w7 oem 22k kb amit buknál, tehát összegezve megéri.

szerk: Newm tudja valaki backlit billt lehet-e már venni 502-höz? Volt phtv teszt az i7-es verzióról, abban mintha írták volna egy kommentnél, de megnézni nem tudom a videot mert valami iszonyat fosch az a silver light.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15286) Drughi válasza Chaser (#15285) üzenetére


Drughi
addikt

ebayen már láttam.

Pixel 7a

(#15287) Chaser válasza Drughi (#15286) üzenetére


Chaser
titán

Ott már biztos, csak ha a tesztben magyar volt akkor már itt is kapható elvileg, ebayen meg valszeg nem magyart árulnak. De majd írok legfeljebb egy mailt a humansoftnak vagy átmegyek a dell topikba:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15288) Drughi válasza Chaser (#15287) üzenetére


Drughi
addikt

Ha magyart akarsz, akkor azt magyar áron fogod megkapni.
Csak az i7-es verzióba teszik bele gyárilag? Latitudenél már 180ért van SB i3as és abba már benne van.

Pixel 7a

(#15289) Chaser válasza Drughi (#15288) üzenetére


Chaser
titán

Persze, mert lattitude az üzleti gép, abba kell :K pötsök a dellnél na, hát ez van. Múltkor e6500 v 6400 backlitről kértem árat, hát olcsóbb volt itteni bármelyik magyar árusnál és számla is volt mellé. Szóval nem vészes a gép árához képest. Nem tudom hogy i7-ben van-e, nem tudom megnézni a videot, netem is lassú de gyors netnél is laggolt meg elcsúszott a hang. De itt van, hátha te többre mész vele.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15290) Drughi válasza Chaser (#15289) üzenetére


Drughi
addikt

Nem nézem végig a videót, de szerintem nincs a tesztelt gépben. Nekem az XPS-emnél a kurzor gombokra volt rajzolva a bill világítás fel, illetve le kapcsolója (természetesen az FN megnyomásával)
A videón direkt figyeltem, de nem láttam ezt a felfestést és Pheke sem említette a videóban erre utaló gombot.

szerk: -=Libria=--nak ilyen gépe van. Kérdezz rá, hátha tud segíteni

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#15291) And01 válasza Nafika (#15279) üzenetére


And01
aktív tag

Itt nézegess![link]
(A gépek nagy része nemzetközi lokalizációval van)
17" jó minőségű gépeket ennél olcsóbban nem kapsz!
Ezt különösen jó vétel szerintem[link]+matrica 2000ft

[ Szerkesztve ]

(#15292) Chaser válasza Drughi (#15290) üzenetére


Chaser
titán

Az övében nincs, de neki i5 van. Ez az ominózus hsz aminél említi a tag, hogy a tesztelt génél van backlit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15293) Z86 válasza csmat (#15282) üzenetére


Z86
őstag

Én a Fujira szavaznék. Nagyon jó áron van, és remekül összerakott gép.

(#15294) And01 válasza csmat (#15282) üzenetére


And01
aktív tag

Az egy két játék mit takar?
Mennyit szánsz rá?
Office+Excel-re tökéletes a fuji de játékra a gpu miatt kevés lehet!

(#15295) csmat válasza And01 (#15294) üzenetére


csmat
senior tag

Ja bocs elírtam :W
2-3 éves játékra gondoltam, persze nem baj, ha az újak is mennek :P max 120 lenne a határ.
1 szavazat a fujira :R :D
azt nem tudom hogy a lenovo edge 13-as kijelzője nem nagyon pici-e. Láttam élőben is nagyon szép, jó és strapabírónak is tűnik. könnyű lenne hurcolászni is. valaki írta, hogy a 15ös nem sokkal nagyobb a 14-nél, ez mennyire igaz?

(#15296) KonzolKartel

Sziasztok!

Nézelődtem, de nem vagyok biztos a dolgomban.
300-350e-ig keresem a "legjobb" gamer notebookot.
Újonnan venném, nem használtan.
Tudtok adni pár típust, ami szerintetek jó?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#15297) Drughi válasza KonzolKartel (#15296) üzenetére


Drughi
addikt

Asus G73

Pixel 7a

(#15298) KonzolKartel válasza Drughi (#15297) üzenetére

Igazából most egy ilyen gépem van, de ajánlottak most egy jó lehetőséget, így letudnám cserélni, úgy hogy elég jól jönnék ki belőle.
Megéri lecserélni, vagy elég a vaio?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#15299) Drughi válasza KonzolKartel (#15298) üzenetére


Drughi
addikt

Hogy elég-e azt neked kell tudni.
Ha elég mindenre amit használsz, akkor fölösleges cserélni. Az tuti, hogy az Asus erősebb lenne, de ha nem használod ki, akkor nem kell megvenni.

Pixel 7a

(#15300) And01 válasza csmat (#15295) üzenetére


And01
aktív tag

Játszani használni a 15" már jó, cipelni meg 12-13" az optimális!
Tekintetbe véve a rászánt összeget egy g6 lesz a te géped![link]
Olcsóbban kapsz itt viszont a lokalizáció nemzetközi és kevesebb a garancia![link]
A g6 ajánlható egy jó ár értékű laptop, a nagyobb garanciára törekedj, nem baj ha alapban kevés, de akkor a bővithetőséget érdeklődd le!
13-14" gépet normálisat úgy sem kapsz ennyiért!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.