Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13001) d@minator


d@minator
addikt

Találtam egy HP DV6-ot 190ezerért HD6770 VGA-val. Sajnos az általatok említett nem jó hírű boltban. [link]
Konkrétan itt mivel lehet megszívni?

(#13002) dkface válasza d@minator (#13001) üzenetére


dkface
aktív tag

ugyanazzal mint a többi radiumos terméknél , én innen rendeltem a dv6-ot és német windows , német billentyűzet szitázva magyarosítva , német garancia - csak 1évig tudod itthon intézni a dolgot.

(#13003) d@minator válasza dkface (#13002) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor gari szempontból olyan mint ha ACER-t vennék 1év garival GT540-es ACER kapható 140ezerért...

Ha már itt vagyok megkérdezem: 1. külső billentyűt lehet laptophoz dugni?
2. Külső monitorra (1680*1050-es) dugva a laptopot ilyen felbontásban megjeleníthető a laptop képe vagy ott is 1366x768-ban jeleníthető meg csak?
A fentieket azért kérdezem, mert túlnyomó részben otthon használnám és nagy monitoron meg egy nagy billentyűvel kényelmesebb lenne ha meg megyek valahova kibírom a kisebbet.

(#13004) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na mégegyszer Asus K53SV nek van valami gyengesége?Hűtés, zsanérok?Mert akkor beinvesztálnék egy ilyenbe.Esetleg más alternatíva?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13005) Z86 válasza d@minator (#13003) üzenetére


Z86
őstag

Lehet külső billentyűzetet csatlakoztatni hozzá, és meg lehet adni neki, hogy a külső kijelzőn milyen felbontást használjon.

(#13006) szeszab válasza d@minator (#13003) üzenetére


szeszab
tag

Tudsz rá külső billentyűzetet és monitort is dugni. Billentyűt ugyanúgy mint az egeret usb-n vagy bluetoothon keresztül. A monitor felbontása meg a kártyától függ szerintem, tehát ha a kártya bírja magasabb felvontáson is nyomhatod monitoron keresztül.

(#13007) Chaser válasza d@minator (#13003) üzenetére


Chaser
titán

Sőt a monitor mellé még egy hdmi tv-t is. Én is így használom, pöpec minden:) Felbontások függetlenül állíthatók, notebook képernyő teljesen lekapcsolható. Már lassan a telefonokhoz is lehet külső bill-t kötni, sok tabletnél már alap.

szerk: 142k körül HP 4530s...keress rá, megéri azt a kis felárat

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13008) gabsz227


gabsz227
tag

Van már valakinek HP 4530-asa? Az nyilatkozhatna kicsit a hűtésről, és hasonlókról.

(#13009) cizella válasza And01 (#12977) üzenetére


cizella
csendes tag

Ár/extrák arány tényleg pazar, beteszem az indulókészletbe, bár szerintem nem nekem van kitalálva. (Ha már ennyire eltérnék az eredeti elképzeléseimtől, akkor inkább a régi nagy plátói szerelem felé húznék, a Dell Adamohoz.)

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#13010) And01 válasza cizella (#13009) üzenetére


And01
aktív tag

Az egyetlenegy hibája hogy nincs benne mérleg! :DDD [link]
Én a nagyobbik tesója felé húzok!

(#13011) Chaser válasza gabsz227 (#13008) üzenetére


Chaser
titán

Go to HP topik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13012) kenwood3


kenwood3
őstag

Üdv !
Az öcsém venni szeretne laptopot nem komolyat illetve drágát csak zenére, filmre, netre használná . Nézegettem a használta laptopokat de nem igazán szeretnénk gari nélkülit venni így kinéztem 1 új ACER eMachines E728-at az iponba mit gondoltok róla érdemes megvenni ? Az ára miatt lett nekem szimpi meg a felszereltsége se tűnik rossznak . Ha ezt nem ajánlanátok esetleg tudtok valami hasonlót ebben az árkategóriába ? A lényeg , hogy 15"-tól ne legyen kisebb !
A válaszokat köszönöm :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#13013) energy_ válasza kenwood3 (#13012) üzenetére


energy_
senior tag

esetleg ez
iponnál kicsit olcsóbb de ott csak 1 év gari

(#13014) kenwood3 válasza energy_ (#13013) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem lenne rossz ez se, de ez már 12 k-val hosszabb és az ár is nagy szerepet játszik sajnos a vásárlásnál :( Egyébként az Acer-el mi baj van azon kívűl , hogy csak 1 év gari van rá? :U

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#13015) energy_ válasza kenwood3 (#13014) üzenetére


energy_
senior tag

elvileg kicsit fapadosak,meg nincs hozzá oprendszer de ha van w7 akkor ez csak előny :)

szerk:vagy ha csak azokra lenne használva amiket leirtál akkor linux is elég

[ Szerkesztve ]

(#13016) And01 válasza kenwood3 (#13014) üzenetére


And01
aktív tag

És ez?[link]
2 év garancia, a celeron két magos, de ebbe a gépbe elég.

[ Szerkesztve ]

(#13017) kenwood3 válasza energy_ (#13015) üzenetére


kenwood3
őstag

Eredeti win 7 telepítőm van nekem, így az már a legkevesebb lenne :) " Fapados" , az mit takar ?
And01 Ez nem tűnik rossznak :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#13018) energy_ válasza kenwood3 (#13017) üzenetére


energy_
senior tag

nem tudom többen irták már,gondolom anyaghasználat illetve összeszerelési minőségben mutatkozik meg

(#13019) kenwood3 válasza energy_ (#13018) üzenetére


kenwood3
őstag

Értem akkor ezzel átmegyek az Acer topicba és ott hátha tudnak róla többet mondani .
Köszönöm a segítségeket :R , vagy az Acer lesz vagy a Samu . :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#13020) Thomas_ válasza doser0717 (#12920) üzenetére


Thomas_
csendes tag

Szia!
Én a Mysn-t láttam belinkelve, az speckó német a szövegből kiindulva... sokan azt mondták h nem jó.... ennek a gépháza detto olyan mint annak, csak ez 3,06kg ami sztem elég baráti súly ekkora teljesítményhez, a HP DV6 pl 2,91 és az a kanyarba nincs ehhez pl vidkariba meg csatikba. Meg azért egy 77wh-s akksi egész jó sztem. Én is vennék hasonlót... csak 1500 dolcsi azért nem kevés. :O :O :O én meg egyetemista vagyok igaz a suli mellett dolgozó fajtából...
Sok utazás mellé, szerintetek megéri egy összerakni egy asztali konfigot kb 150 + TV vagy monitorral és venni mellé egy kicsi könnyű 13-14-es notit ? A keret kb 250 körül van.

(#13021) Borote válasza Thomas_ (#13020) üzenetére


Borote
addikt

Nekem pont ugyan ilyen igényeim voltak... Ha nem mennék szeptemberen Franciaországba fél évre, akkor éppen valami ILYESMIT építgetnék Chaser kolléga segedelmével :D
Így viszont maradok vagy az Y570/DV6 6xxxeh párosnál... Esetleg valamelyik boltnál sikerül lealkudni a 5870-es MSI-t... na az lenne még bitang dolog :)

(#13022) Thomas_ válasza Borote (#13021) üzenetére


Thomas_
csendes tag

aktatáska lapos azért ott van :D Csak nálam az a baj, ha az asztalira is meg a notira is összesen lenne kb 250-260. És mivel keveset játszok már ezért lehet beáldozom a teljesítményt és lesz egy közepes notesz, amit lehet hurculászni nap mint nap... szeptembertől júni közepéig meg melóba az unalmas percekre vagy két meló egy időbe :P

(#13023) Nova96 válasza Nova96 (#12998) üzenetére


Nova96
őstag

Up! :B

(#13024) Chaser válasza kenwood3 (#13019) üzenetére


Chaser
titán

Belépőben samsung se jobb, de a több gar miatt érdemesebb azt venni.

Borote: Pedig találtam egy jó kis házat riser-ral:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13025) mibog


mibog
tag

sziasztok! szeretnék venni egy nagyon olcsó használt laptopot, semmi mást nem kell tudnia csak netezni, filmet nézni. mire kell figyelnem vásárláskor?
-? Hz
-? Ram
-? MB video
-? HDD
mennyi lehet a minimum ami még nem rontja a filmnézést?
a régi laptopok elbírják vajon a mostani linuxokat?
nagyon az alsó árhatáron gondolkodom.

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#13026) Chaser válasza mibog (#13025) üzenetére


Chaser
titán

Film alatt 1080p-t értesz v sima divx-et? Ha utóbbi egy p4-es gép is megfelel 512mb rammal, de akár egy p3-as is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13027) mibog válasza Chaser (#13026) üzenetére


mibog
tag

köszi a választ.

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#13028) Geffry


Geffry
aktív tag

Üdv!

Valamiféle mobilitáson gondolkoztam, de nem tudok igazából dönteni. Laptopot az ember szerintem nem játékra vesz, arra itt marad a nagy dög. Marad a szokásos web/film/zene tengelyhatalmak együttese. Ennek fényében azt már tudom hogy nem kell se kór i73 se 5870es vga.
AMD/ATI párosítást szeretnék mindenképpen és ennek fényében ezeket találtam eddig amik megfelelnének:

MSI ; Acer (utóbbiban a gyenge minőségű hangszóró kicsit zavar...)

Esetleg van-e valami tipp másik gyártótól hasonló kaliberű masinára?

Utána elkezdtem továbbgondolni, ha már laptop, bírja sokáig konektor nélkül és ha már AMD/ATI akkor mi a helyzet ezzel a fjúzsön témával? Van-e valakinek tapasztalata ezekkel? Mennyire meritek ajánlani, mennyire tartja be az ígéreteket és mennyire felel meg a multimédiás igényeknek, amire elvileg ki lett találva.

Ez így elég bőséges lett azthiszem, előre is köszönöm az esetleges választ!

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#13029) Chaser válasza Geffry (#13028) üzenetére


Chaser
titán

Abban az acerben mono hangszóró van, nem sok mindenre való. Ennyi pénzt ilyen gépért na ne :N Ha nem lesz játék elég egy integrált is, az legalább nem zabál, másrészt amd-ből dual cpu bőven elég a fogyasztás miatt. Ha mindenképp amd-ben gondolkozol keress mást. 215k-ért kapsz l502 xps-t 3 év garral, sandy i3-mal, lekapcsolgató gt 540-nel ha jól emlékszem, olyan 2.1 hangzással hogy beszabehu':D Az acerhez még veszel 2 év gart ott is vagy az xps áránél, teljesítményben meg elmarad, minősgében is, az xps full alu. Vga nem tudom milyen az acerben, annyi hogy dedikált 1GB az nem sok, de nyilván hasonló tudású mint az xps-ben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13030) Geffry válasza Chaser (#13029) üzenetére


Geffry
aktív tag

Jogos, ezért a dilemma "kicsit többért erősebbet kapok" de... minek? :) Egy jutyúb videóhoz igazán nem kell atomerőmű... 150-160 alatt szeretném tartani az árat és az egyetlen elvárás az amit Te is kiemeltél, hogy ne legyen csőhangzása, se full HD se semmi ilyen nyugati luxusra nincs szükségem.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#13031) Borote válasza Geffry (#13028) üzenetére


Borote
addikt

Miért muszáj az AMD CPU? :B

Na csak azért, mert korábban ajánlottak itt ilyen igényekre HP 4530-t, ami nagyjából le is fed mindent, az AMD/ATI kivételével :D

[ Szerkesztve ]

(#13032) Geffry válasza Borote (#13031) üzenetére


Geffry
aktív tag

Nem tudom :B jobb szeretném és kész, de az is lehet hogy betegség.

A fentihez még kiegészítésnek írnám hogy teljesen igaz, a kétmagos is elég lenne, de azért nyilván arra törekszik az ember hogy a lehető legtöbbet hozza ki ugyanabból a pénzből. És -1 mag még nem csökkent annyit az áron...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#13033) Borote válasza Geffry (#13032) üzenetére


Borote
addikt

Azért nézd meg azt a HP 4530-t :)
Amúgy notik terén annyira nem fényes az AMD... kisebb fogyastással nagyobb teljesítményt produkál az Intel. Főleg mondjuk egy i3 2310-es proci, összesen 2db AMD proci van vele partiban, viszont fogyasztásban messze veri őket. + az új integrált HD Graphics nagyjából az 5470-es Atival van egy szinten, csak fogyasztásban jobb :)

(#13034) Theodolit válasza Geffry (#13030) üzenetére


Theodolit
tag

Esetleg valami ilyesmi?[link]
Megbízható márka, amd/ati proci+ vga páros, 8gb memória, 750gb hdd,150k alatt, sajnos a hangszóró minőségéről nem tudok semmit....

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#13035) Chaser válasza Geffry (#13030) üzenetére


Chaser
titán

Eleve 190k-s gépet linkeltél 1 év garral:) ami neked kell 4530s. Esetleg régebbi amd-s verziókból 4525s, de az utódnak jobb a touchpadja, meg sztem a kasznija is szebb. A liano vagy mi a makk meg pár hónap múlva fog jönni. 4530s-t i3-mal 3 év garral 145k alatt megkapod boltban. Az esetek többségében megfelel egy 4 magos amd-nek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13036) Geffry válasza Chaser (#13035) üzenetére


Geffry
aktív tag

Árgép szerint nem 190. Gondolom észerék nem frissítik nap mint nap az áraikait.

Amúgy pontosan ezért írtam, az építőjellegű hsz-ekért ill hogy meggyőzzetek arról hogy miért nincs igazam :)

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#13037) Chaser válasza Geffry (#13036) üzenetére


Chaser
titán

LoL:D nem semmi az acer ebben sem. 140k körül már megfontolandó éppen, de ez játékra van kihegyezve. Akuidő nem lesz sok, valszeg melegedik is a tri-core amd miatt. Meg a +2év gart ilyen tételnél vedd számításba:20-25k. Még mindig a 4530s a nyerő, acer alapára körül megveheted 3 év garral, alu burkolattal, matt kijelzővel. Persze az intel integrált jóval lassabb, de az elmondattakból neked nincs is szükséged többre. Azt még hozzátenném, acer szerviz nincs nálunk, csak a cseheknél, hogy pontosan mikor kerül vissza hozzád futártól a gép az sok mindenen múlhat, akár el is húzódhat. HP-nak több szervize és átvevőpontja is van nálunk, az egyik legjobb supporttal bíró gyártó itthon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13038) Sandrew


Sandrew
őstag

Sziasztok!

Játékra keresek laptopot. Max! 150k-m van rá. Néztem már Acer 5552g-t. Esetleg van nála erősebb gép ennyiért játékra?

Előre is köszönöm :R

(#13039) d@minator válasza Sandrew (#13038) üzenetére


d@minator
addikt

Igen 5750G GT540-nel.

Chaser, Szeszab, Z86: köszi a segítségeket!
Chaser: "HP 4530s...keress rá, megéri azt a kis felárat" - Ezt nekem írtad? Én gamer laptopot keresek bár megfontolandó az asztali gépem megtartása és mellé egy noti de az is tudjon némi grafikát. Csak hát két gépet szinten tartani drága...

[ Szerkesztve ]

(#13040) empir3


empir3
tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék venni. Két fajtát ki is néztem, csak nem tudom melyiket éri meg jobban. Kinéztem egy Sony Vaio VPC-EC3M1E/BJ-t (ATI Radeon HD5650 1 GB, 4 GB RAM, Intel Core i5 460M 2.53 Ghz) és egy Dell N5010 (ATI Radeon HD5650 1GB, 4 GB RAM, Intel Core i5 480M 2.66 Ghz). Szerintetek melyiket éri megvenni? Játékra (GTA 4, NFS), filmekre használnám inkább. A felszereltségük alapján, nem kéne sokat különbözzenek árban, de mégis körülbelül 230 Euróval drágább a Sony.

(#13041) Chaser válasza d@minator (#13039) üzenetére


Chaser
titán

Jah nem, valaki 130-ért keresett gépet, arra reagáltam a modban, csak a nick lemaradt :B 3. verzió is van: egy desktop meg egy tablet..én most erősen ezen gondolkozok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13042) Sandrew válasza d@minator (#13039) üzenetére


Sandrew
őstag

Esetleg előnyöket/hátrányokat tudnál mondani a 2gép között? :R

(#13043) d@minator válasza Sandrew (#13042) üzenetére


d@minator
addikt

Az 5750-ben a legújabb i3 proci van ami gyorsabb és kevesebbet fogyaszt, a vinyó 500GB nem 320. A VGA hasonló kb egyformák. [link]
Chaser: ez már nekem is eszembe jutott. Előfizetésem megújításával tudnék 18e-ért Galaxy Tabot venni. :U

(#13044) Sandrew válasza d@minator (#13043) üzenetére


Sandrew
őstag

Illetve szerinted 18k pluszt megérne a +250GB meg az i5? Vagy bőven elég a GT540-nek meg az 1366*768-ra a i3?

(#13045) Bikkrom válasza Sandrew (#13044) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Bőven elég az i3.
Azt még hozzátenném, hogy aki GT540-et vesz az egy teljes értékű 550-et kap, persze ha nem fél elvégezni azt az 1 perces tuningot. Örülök, hogy a gyártók hozzák a bevett szokást és csak azért, hogy lefedjék a piacot nem készítenek új modellt, új gyártósort, nem terveznek új kártyát hanem fognak egy nagyobbat és alul hajtják. :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#13046) broland


broland
csendes tag

Sziasztok!

Első notim megvásárlásán gondolkozom éppen.
Árban olyan 250-300e körül határoztam meg,szeretném ha legalább 4-5évet kibírna(asztalimat anno ugyanilyen ársávban vettem és most lesz 5éves,azért reménykedem hogy egy noti is bírja ilyen sokáig:D)
Játék a gépen korlátozott mennyiségű lenne,szerintem arra elég egy ilyen kártya ha a 8800GTS-el amit 4éve vettem még low grafikán a mai gamek is elmennek:D

Úgy néztem,hogy ilyen árban már i7,4-8gb ram,Nvidia Gt 540-el szaladgálnak a laptopok.
Ismerős tanácsa alapján az Asus N53SV-t néztem ki, és úgy látom meg is felelne az igényeimnek.Igazából arra lennék kiváncsi,hogy van-e ebben az árkategóriában jobb/más amit még érdemes lenne megfontolni,illetve van-e ennek a típusnak valami betegsége? :C

Előre is köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#13047) Sandrew válasza Bikkrom (#13045) üzenetére


Sandrew
őstag

Mennyit kell rajta húzni? Mondjuk szerintem alapon is elég lesz :))

(#13048) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Egy jó barátomnak kellene ajánlanom egy laptopot.
Megadott néhány kritériumot, amivel számomra feladta a leckét:
-Max 200.000-220.000Ft
-Előny, ha 13"as, de maximum 15,6os
-MIN. HD+os kijelző. 1366x768 kizárva. (ezt meg is értem)
-minimum egy közepes videókártya (nem kifejezetten játékra, de néha arra is.)
-Intel SB proci

Ami jó ha van:
-Matt billentyűzet és anti ujjlenyomat gyűjtő felület
-Fém /alu burkolat
-Jó akku

A gépet irodában, legfőképp tőzsdei programok, grafikonok futtatására használja. emiatt kell a nagy felbontás.

Mit tudtok ajánlani?
Én elsősorban az üzleti szériás gépeket ajánlottam neki, de azok 200 ezernél kezdődnek.
Illetve azt ajánlottam neki, hogy ha csak néha játszik, akkor elég lehet neki az Intel 3000es VGA. Fifa és hasonló erősségű játékokra pont elég.

Esetleg valakinek tipp, hogy mit nézzük meg?

[ Szerkesztve ]

(#13049) Z86 válasza Drughi (#13048) üzenetére


Z86
őstag

Ezek a hp 8440p-k szerintem megfelelnének.
szerk: sb proci nincs, de talán kárpótol a többi tényező :U

[ Szerkesztve ]

(#13050) Bikkrom válasza Sandrew (#13047) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Core:672(1344shader)->740(1480shader)
Memó:800->900.
Tehát egyszerűen a GT550 értékeire teszed. Alapból a GT540:672-800 a GT550 meg:740-900.
A két kártya teljesen azonos architektúrális szinten. Egyedül ezt az órajel emelést kell elvégezni. Efelé is lehet menni, simán bírja, de:
CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.