Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15551) gabsz227 válasza zedok (#15548) üzenetére


gabsz227
tag

ezekhez mit szolsz?

2 év gari, viszonylag "jó"összeépítés és teljesítményben

Lenovo
hp

(#15552) Chaser válasza gabsz227 (#15549) üzenetére


Chaser
titán

Pontosan így van. De az acerben levő cpu sokkal erősebb és fogyasztása se nagyobb, a vga is erősebb a jelenlegi tudásom szerint. Szóval jó 10-15k-val olcsóbban már jó lenne. Ez az ára most van, ehhez kell hasonlítani, ha majd olcsóbb lesz akkor hasonlítunk ahhoz. Hogy alu-e vagy nem az asus azt nem tudom. Gondolom ha már kapni lehet tesztekre se kell sokat várni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15553) d@minator válasza Urahara686 (#15550) üzenetére


d@minator
addikt

Maxon csak több százezres notin fut a Crysis2.

(#15554) zedok válasza gabsz227 (#15551) üzenetére


zedok
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Én is a HP-val szemeztem! :) :C

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#15555) gabsz227 válasza Urahara686 (#15550) üzenetére


gabsz227
tag

Nem rossz, bár ennyiért már sokkal jobb teljesítménybeli gépeket kaphatsz. Pl.: HP DV6, Lenovo Y570, Dell XPS L502x

(#15556) gabsz227 válasza Chaser (#15552) üzenetére


gabsz227
tag

Hát én már 3,5 hónapja várok egy nyamvadt ASUS K53 tesztre magyarul de eddig nemsikerült eggyet sem találnom. Az IPON már tesztelt egy 17"-osat de hát az megint más :D

(#15557) Chaser válasza d@minator (#15553) üzenetére


Chaser
titán

A ddr5 vga-s HP gép ami 200k körül volt az már elég hozzá sztem HD-ban maxon, persze nem a full dx11 javítással:) Ez a vaio se hinném hogy olcsóbb. Nekem ddr3-as 5570-em van asztaliban most, teljesen jó mediumon 2 magos procival, az enyémnél meg a HP vga-ja erősebb meg a processzor is.

szerk: gabsz227: Ami késik nem múlik. Új platform, biztos lesz teszt.
5 percen belül meg a saját érdekedben ne kezdj új hsz-t, a modik hsz vadászatért megbüntiznek:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15558) gabsz227 válasza zedok (#15554) üzenetére


gabsz227
tag

Akkor a kérdés eldöntetett. Bár azt is vedd figyelembe hogy nagyon sokan panaszkodtak ezeknek a billentyűzetére mert van bal oldalon egy gyorsindító sáv és emiatt letolták jobbra a bill-t. Bár ez sztem csak megszokás kérdése.

(#15559) gabsz227 válasza Chaser (#15557) üzenetére


gabsz227
tag

Igazad van, nem figyeltem az időt, ezért kézrecsapással büntetem magam :D. Hát reméljük igazad lesz és hamarosan lesz belőle teszt. Az Asus burkolata belül a kéztámasznál és a bill körül szálcsiszolt alu borítás, mert elmentem megnézni mert én magam sem hittem amíg meg nem fogtam :D Iponon most néztem ott 134k az Acer 5750-es gt540-el és i3-as procival.

(#15553) d@minator
A HP DV6-os 6770M-on meg a Lenovo Y570 Nvidia GT555M-el fut max beállítások mellett 30 FPS feletti átlaggal ha az emlékeim nem csalnak.

[ Szerkesztve ]

(#15560) Xpredi01 válasza Drughi (#15461) üzenetére


Xpredi01
tag

Szia!

Szerinted megéri várni az A531-re? Mert ahogy nézem a külföldi Fujitsu Shop-okban, operációs rendszer nélkül nem árusítják, így valószínűleg kb egy 20-assal drágább lesz itthon is... i3 380M vs i3 2310M szerintem nem ér meg ennyi felárat. Játékra egyik sem jó (nem is használnám erre) Prociban erősebb a régebbi. Fogyasztásban meg nyilván a fejlettebb a jobb, de ott sincs eget verő különbség...

(#15561) pomk válasza gabsz227 (#15559) üzenetére


pomk
őstag

Ahogy nagymamám mondta hajdanán:
"Melyik kezed volt? Mutasd csak! Ha nem mutatod meg, mindkettőre kapsz!" :DD

(#15562) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Notebook választás előtt állok.
Amire lenne használva:
- netezés, böngészés
- filmnézés
- mivel nem lesz más elérhető gép a közelben, így doksik, képek, zenék tárolása, használata /Photoshop/ (ebből kifolyólag nettopok nem tűnnek jó választásnak számomra)
(- esetleg régebbi játékok, de nem ez az elsődleges)

Amit kéne tudnia:
-erősebb proci (min. Sandy Bridge I3)
-3-4 Gb ram
- megbízhatóság (márka terén jó szervízháttér), min. 2-3 év garancia
-diszkrét videókártya nem annyira lényeges, ha belefér, jöhetne egy a prociba integráltnál erősebb darab is
- hordozhatóság, kisebb méret (kevésbé fontos, csak, ha árban is belefér)

Árban 150-160 ezer lenne rá. Milyen márkát, típust ajánlotok (eddig dell 5110-est nézegettem)?
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#15563) gabsz227 válasza BigBlackDog (#15562) üzenetére


gabsz227
tag

Ez a Hp jó lenne neked. 13"-os alu borítás, + ram bővítés. Az általad írt dolgokhoz megfelelne.

A dell N5110 nagyon el lett szúrva. melegszik, a tudásához képest drága, gagyi anyaghasználat. Még az Acer 5750 is ajánlható bár érdemes venni hozzá +2 év garibővítést.

[ Szerkesztve ]

(#15564) B.i.L válasza Bikkrom (#10897) üzenetére


B.i.L
senior tag

Packard Bell : AMD X4 N970 - ATI 6650/1GB - 4 GB Ram - stb.... : Kísérlet a teszthez :
1 : NFS HP - Minden Max : 30 fps átlag - fraps
2 : Dirt 3 - Minden Max : 30 fps átlag - fraps
akit nemgyőzőtt meg - bilbil@citromail - re és teszek fel képet ...
B.i.L

ui : gyári Win 64 HP...
ár : 150k

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#15565) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Barátnőm kért meg hogy keressek neki valami jó laptopot, gondoltam hozzátok fordulok :)
Pct szeretné lecserélni, szóval nem 8"os netbookban gondolkozunk.

Amire szüksége lenn:
Méretben lehet nagyobb, de azért még kényelmes.
720/1080p HD film lejátszásával megbirkózzon.
Normális hangszóró.
A glossy üveget én lehet kerülném (szerintem filmezésnél zavaró lehet).
Legyen VGA kimenet - Tvre vagy Monitorra tudjuk kötni.
Jó üzemidő akksirol.
Teljesítményben szerintem valami közepes megfelelne. Netezésen, filmnézésen, office progamokon kívül sok mindenre azért nem hiszem hogy használná.
Alkalomadtán egy photoshoppal azért tudjon megbírkózni.
Erőmű tehát nem kell, de legyen gyors.
500Gb Hdd minimum és DVDíró ami még fontos.

kb egyetlen kérése hogy "legyen szép" :)

Árban 150-180 körülre saccolok.
Jó állapotó használt is abszolút jöhet!
Pár évig biztos nem szeretné cserélni.

Nagyon köszönjük a tippeket előre is! :R

(#15566) #41635072


#41635072
törölt tag

Hetek óta nézelődök notebook téren, de még nem találtam meg a megfelelő notit.
Kénytelen vagyok elfogadni, hogy üzleti kategóriában (megbízható garancia, normális anyaghasználat) nem találok olyat, mellyel alap szinten lehetne játszogatni...
Acer, Asus felejtős a szervíze miatt.

HP probookok a legszimpibbek, csak ugye nincs dedikált vga, sokszor még HDMI sem.
Thinkpad Edge-hez csak 1 év gari jár...
Dellekben (vostro) gyenge az akkuidő.
Többi cég pedig aranyárban méri a notikat.

Nos szemem előtt lebeg a Lenovo Ideapad Y460A.
2év gari, erős hardver, lenovo garancia, viszont Ideapad...
Attól félek, hogy a zsanérszerkezete elég hamar meg fogja adni magát. Jogos a félelmem? :F
A másik, hogy műanyagból van, ami szintén visszatart, de hát ennyi pénzért ez van.

Egyébként max 200K-ig keresek 13-14"-os notit, ha valakinek van jobb ötlete, szóljon. :)

(#15567) BigBlackDog válasza gabsz227 (#15563) üzenetére


BigBlackDog
veterán

HP gépekkel mi a tapasztalat? Mennyire szeretnek szervízbe járni? Pesten milyen minőségű a HP szervíz?

(#15568) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#15567) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erről mi a véleményetek? Árban kicsivel több, de talán még belefér. Sony laptopok mennyire megbízhatóak?

(#15569) gabsz227 válasza BigBlackDog (#15567) üzenetére


gabsz227
tag

A HP gépeket szervizelik itthon és nagyon jó supportjuk van idehaza. A sony-t nem ismerem, de úgy tudom hogy azokat csak külföldön szervizelik. Én inkább a HP javasolnám, mert sokan tanusítjuk hogy nagyon megbízható márka.

(#15570) csmat


csmat
senior tag

sziasztok!
erről az ASUS-ról mi a véleményetek?
Megbízhatóság, melegedés stb?

(#15571) gtamate2


gtamate2
veterán

Szerintetek ez a Packard Bell megéri a pénzét? Belsőre szerintem nagyon jó ennyi pénzért, viszont az anyaghasználat nemtudom mennyire jó (bár ennyiért gondolom nem valami nagy cucc)
Szóval véleményetek? hasonló árban van jobb?
köszönöm előre is :R

*Sn0w

(#15572) pete_21 válasza d@minator (#15517) üzenetére


pete_21
addikt

Megnéztem őket, kiestek azok, amiken nincs Win7, így maradtak ezek:
[link], [link], [link], [link], [link]. A DVD-meghajtósok jóval drágábbak, 40-50k-val. Megkérdezem majd tőle, hogy mennyire kell neki. Még abban tudsz segíteni, hogy melyiknek bírja legtovább az akksija (ha ezek közül egyik sem, akkor más típus is jöhet) ? Egyetemre szeretné hordozni, így az egyik legfontosabb szempont lenne az akksiidő. :)
Köszönöm a segítséged!

(#15573) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

[link] Találtam egy Liano-s gépet, nagyon jó áron. Kérdésem: mire elég a 6650? nem noticheck tesztekre vagyok kíváncsi, hanem tapasztalatokra:) előre is köszi
jah és a k53 az alu igaz? :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#15574) Midway válasza gtamate2 (#15571) üzenetére


Midway
senior tag

Nem ér annyit. Egy magos processzor gyenge.

Én ilyet Lenovo Ideapad G565G vettem.

[ Szerkesztve ]

(#15575) p00h


p00h
tag

Köszönöm a segítségeket, hasznos volt nagyon spyduck olvasmánya, és már van is egy pár jelöltem, de lenne előtte 1 körkérdésem:
HP pavilion gépekről mi a vélemény? Ahogy látom ez nem business kategória, de HP-nál hátrányt jelent a tény h otthoni felhasználóknak gyártják? Azért kérdezem ezt, mert ebből a gépből találtam a legjobb ajánlatot és ha jó, nem is vekengenék tovább :)
Előre is kössz!

(#15576) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

ASUS vagy ACER

Game-re kellene és hd filmre. :R :R

Üdv: Zsolti

(#15577) ilyennincs


ilyennincs
tag

Sziasztok!
Mennyire kockázatos garancia nélküli, kb. 1 éves használt notebookot venni?
Ezeket mostanában mennyi időre tervezik a gyártók?
Köszi

(#15578) M3oH válasza Bloodaxe (#15576) üzenetére


M3oH
addikt

Acer jatekra combosabb, viszont csak 1 ev gari. De a mostani ACereket elegge dicserik. Esetleg kibovited par honap mulva a garit.

(#15579) gabsz227 válasza Bloodaxe (#15576) üzenetére


gabsz227
tag

Ha Game-re kell akkor mindenképpen az Acer. De ajánlatos mellé venni +2 év garanciát. Ez körülbelül +20k, de ezt a vételtől számított 360 napban kell megvásárolni.

(#15577) ilyennincs
Van még rá valamennyi garancia, vagy garancia nélkül árulja a tulajdonos?

[ Szerkesztve ]

(#15580) ilyennincs válasza gabsz227 (#15579) üzenetére


ilyennincs
tag

Már nincs rá gari.
Egyébként Acer-ről van szó, és nem a legdrágább kategóriából.

(#15581) And01 válasza #41635072 (#15566) üzenetére


And01
aktív tag

Ha a 15" még beleférne akkor ez :[link]

Kissebb méretben ennél masszívabbat nem hiszem hogy találsz [link]
Sajnos a 13"kategória már az amibe nem raknak komoly vga-t (gondolom nehéz normálisan lehűteni egy ekkora méretben)

(#15582) And01 válasza #41635072 (#15566) üzenetére


And01
aktív tag

Még ez lenne de az általad megadott ár felett: [link]

(#15583) Bloodaxe válasza M3oH (#15578) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

M3oH és gabsz227 köszönöm a választ, akkor az ACER marad :R

Üdv: Zsolti

(#15584) Chaser válasza ilyennincs (#15580) üzenetére


Chaser
titán

Attól függ mi van benne és mennyiért vennéd. Én a pár hetes PB gépemet P360-nal, 3GB rammal, 500GB hdd-vel újszerű állapotban adtam el gar nélkül 69k-ért. Erős n wifi, GB lan, HDMI.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15585) rizso válasza Bloodaxe (#15573) üzenetére


rizso
addikt

A 6650 gondolom nem sokban tér el a 6550-től. Akkor meg az 5650 és GT540m között lehet a teljesítménye. 6550-nel egyébként lehet játszani, csak kicsit vissza kell venni a grafikai beállításokat...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15586) Theodolit


Theodolit
tag

Megvan a Dell xps l502x -3 :)) az elkövetkezendő notebook vásárlóknak pedig üzenem gt525m@800/1600/900-on minden probléma és túlmelegedés nélkül dolgozgat:3dmark06-ban 1280x1024 alatt 8800pont körül:)
Kössz a segítséget , igy tovább!

theo

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#15587) gtamate2 válasza Midway (#15574) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem valamit félre néztél, ennek 2 magos procija van athlon 2 p320 .
Vagy esetleg ez a HP 625?

*Sn0w

(#15588) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Nővéremnek kellene egy laptop 1 hónapra, utána megválna tőle. A keret 100k, inkább új, de ha ez nem jön össze ennyiből, akkor használt, csak el lehessen adni.

sketchup-ra, archicad-ra, photoshop-ra, v-ray-ra kell. X2 3600+, és 2GB asztali gépen mentek ezek neki simán. Szóval nem kell csúcsgép, de nem tudom, bele férne ez 100k-ba. Miket tudtok ajánlani? (lehetőleg minél többet)

Eddig ezt az 1-et találta: Toshiba SATELLITE C660D-107

[ Szerkesztve ]

(#15589) Sanzi123


Sanzi123
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném.
200-250 huf között keresek magamnak laptopot, leginkább játékra.
Leginkább a Samsung, és Toshiba dizájn jönne be, egy korrekt méretű képernyővel.
Köszönöm előre is!

(#15590) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Végül ennél maradtam. Szerintetek jó vétel? A notebookhoz adott linux előretelepített? Külön partíción van a winchesteren, vagy esetleg cd-n adják? Ha külön telepítő partíciója van, le lehet törölni a partíciót, vagy esetleg akkor elveszne a garancia?

(#15591) Z86 válasza BigBlackDog (#15590) üzenetére


Z86
őstag

Elég jónak tűnik.
A linux telepítője egy külön partíción is meglesz, onnan fog települni. Ezt lehet törölni, a garanciát nem érinti.

(#15592) bajnokpityu válasza M3oH (#15578) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ujra 3 év garit látok az acerekre.
én biztosan ezt vennék.
páromé 5 éves,hibátlan

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15593) SShadow


SShadow
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van e különbség az acer 5552g és az 5750g billentyűzete között??

Csak azért kérdem mert a magyar tesztben az 5552g-t agyon dícsérték az 5750g-t pedig porig alázták de én a kép alapján semmi különbséget nem láttam (persze ez nem azt jelenti hogy hogy nincs)

(#15594) ktommy91 válasza SShadow (#15593) üzenetére


ktommy91
addikt

Olvasd el figyelmesebben.
" Egy alapvetően kényelmesen használható klaviatúráról van szó, amelyen az iránygombok minden esetben nyomorítva kerülnek a gépre, így kezelésük nehézkes. A megítélésünk az alátámasztás milyenségétől szokott függni, ezért fordulhat elő az, hogy ránézésre azonos billentyűzettel rendelkező Acer masinák közül nem mindegyiket tartjuk használhatónak. " az 5552 tesztből
Tehát jó az alátámasztása az 5552-nek az 5750-nek pedig nem.

Nincs kerítés.

(#15595) minas válasza minas (#15544) üzenetére


minas
aktív tag

Mivel eddig senki nem válaszolt, én azt javaslom, hogy a Dell jobb vétel minden tekintetben:)

(#15596) padra


padra
aktív tag

Sziasztok!

Egy Acer 5750-es laptop vásárlása előtt állok,és szeretnék alá hűtőpadot venni.Tudnátok abban segíteni hogy melyik lenne jobb választás hozzá?[COOLERMASTER] vagy [XILENCE]

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#15597) Z86 válasza minas (#15544) üzenetére


Z86
őstag

A dell 4 év helyszíni garija elég ütős, a bill. is a hagyományos kialakítású, konkrét modelleket nem linkeltél, de ezek alapján a Dell valószínűleg jobb választás.

(#15598) pomk válasza pomk (#15539) üzenetére


pomk
őstag

A kérésem és ajánlatom még mindig fenn áll!
Senki nincs, aki a környéken lakik? :(

(#15599) descence


descence
tag

Hy! Szeretnék majd laptopot venni. 2 megoldás között gondolkodom.:
1) Új laptop, aminek az ára 150k-ig terjed, és főleg office, filmnézés, és netre lenne használva.
2) Olyan használtak, amik nem túl drágák, és mondjuk Vista/Win7 kompatibilisek.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t :)

(#15600) And01 válasza minas (#15595) üzenetére


And01
aktív tag

Tulajdonképpen mindegy melyiket veszed, mindegyik jó!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.