Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14201) bgabesz75


bgabesz75
tag

Sziasztok!

Péntektől az Auchanban ASUS X52DE-EX004D 15, 6" / AMD Athlon II 2, 2GHz / 2GB / 320GB / DVD S-multi / ATI Radeon HD5470 512MB / FreeDOS notebook 2év garival
90000.-
Nagyon gáz ez a gép szerintetek?
Vajon a Fifa 11 elmegy rajta?

(#14202) Patrick76496 válasza Drughi (#14114) üzenetére


Patrick76496
őstag

visszaolvastam. :D na most csakk azért sz*r a dell inspiron mert túlmelegszik? meg rossz az anyaghasználat? mert hardveri gondjaim nincsenek nagyon szval ez nekem nagyon nem esik le mér gagyi. :F szerintemm tök jó kis gép tehát nemtudom miért szidalmazzátok :(((

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#14203) dkface válasza bach66 (#14200) üzenetére


dkface
aktív tag

nem kérdés hogy fuji , ez teljesen egyértelmű az az acer egy hulladék..

(#14204) dkface válasza vpeeter (#14198) üzenetére


dkface
aktív tag

aztmondtad cadra kell akkor vagy elitebook vagy fullhd l502x

[ Szerkesztve ]

(#14205) Drughi válasza Patrick76496 (#14202) üzenetére


Drughi
addikt

Semmi köze a hardver-hez, mert ugyanezek a perifériák más gépekben is szerepelnek.
Elég gyenge (legalábbis Dell-hez mérten) az anyaghasznlat és az összeszerelés.
Sok esetben nyikorog, lötyög, horbad a gép.
Sokkal jobbat várna az ember.
ha jól tudom akkor rendesen be is tud melegedni.

Ettől függetlenül használható gép, de ha már sokan nem ajánlják, akkor ott gond lehet.

Pixel 7a

(#14206) Bikkrom válasza dkface (#14203) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az az Acer egy zsír gép. Szinte ugyan az mint az 5750G. Acer megvédve. :DDD Ne hulladékozzá'... ;]
De ebben az esetben egyértelműen a Fuji a nyerő.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14207) Patrick76496


Patrick76496
őstag

mondjuk azt én is szoktam érezni, hogy a touchpad-től balra kicsit melegedik, és amikor írok a billentyűzet is picikét beesik, nyikorgni nem szokott, de ha csak ezek a problémák vannak, akkor az nem nagy cucc :K én bírom ezt a gépet :DD nem bántam meg a választást, talán a processzor lehetne kicsit jobb, mondjuk nehéz jó notebookot találni, van ami naponta megy ki a forgalomból. eredetileg acer aspire 5742g-484g64mn-t terveztem de az akkor már kifutó volt :(

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#14208) torma1981 válasza bach66 (#14200) üzenetére


torma1981
veterán

Fujitsu Lifebook A530
Intel Core i3-380M 2,53 GHz,
2GB DDR3 1066MHz RAM, -- ezt lehet egyszerűen bővíteni ??? (2GB memória ~ 5000,-)
Intel HM55,
Intel HD graphics (max. 1695MB memória osztható),
320GB
Express Card slot
1,3MP webkamera, 4 az 1-ben kártyaolvasó

-- Ez pedig 108 ezer.

Ezt hol tudod 108k-ért?

(#14209) Chaser válasza Patrick76496 (#14202) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván azért, mert nem első notebook amit láttunk/kipróbáltunk...3 év gari adott, de a kaszni gyenge, mindenütt lakk borítás, diszkrét vga-val hangos, kijelzője elég gyenge, ugyan mi a jó benne szted? Ja hogy az ára..na látod ezért ennyi. Hiába van viszonylag erős hw-e némelyiknek, ha a körítés meg lósz@r. Na jó, a hangszórója az árkategóriájában 150k alatti modelleknél még megfelelő, meg a touchpadja is.

torma1981: Sztem a P6200 verzióval keverte.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14210) Patrick76496 válasza Chaser (#14209) üzenetére


Patrick76496
őstag

a körítés alatt mit értesz? :))

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#14211) Chaser válasza Patrick76496 (#14210) üzenetére


Chaser
titán

A kasznit, szerelhetőséget, hűtést.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14212) Csabi996


Csabi996
csendes tag

[Ennél] nem lenne jobb inkább [ilyet] venni???(nagyrészt játékra,filmezésre és netezésre használnám)

[ Szerkesztve ]

(#14213) ciry


ciry
őstag

Hali!
Megjött az 5750g eddig tetszik :))
Kérdésem az lenne, hogy csak jótállási jegyet kaptam,az elég a gari érvényesítéséhez?
Ismerem az eladót, ha kell kérek hozzá számlát.
És bocs a zavarásért.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14214) Csabi996


Csabi996
csendes tag

bocsi a sok kérdezgetésért de első laptopom lesz és nem akarok nagyon mellé nyulni...

(#14215) ciry válasza Csabi996 (#14214) üzenetére


ciry
őstag

Nem, az 5750 sokkal erősebb.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14216) Bikkrom válasza Csabi996 (#14214) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hát igen. Pár napja nyúzol itt minket. Mindig válaszolok a kérdéseidre ha tehetem. :D De egyértelműen az 5750G. Ennyiért jobb teljesítményt nem kapsz. Ha játékra is kell akkor meg a teljesítmény a fontos.
Ciry: Kérj számlát! Feltétlen! :K Na és hogy tetszik? Neked is bejövős? Én imádom! :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14217) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Ismerősömnek kellene laptop, a keret 150k. Egyetemre hordozná, tanulásra, netezésre használná. Olyan gép kellene, amit Win7-tel együtt adnak. Mit ajánlotok?
Köszönöm

(#14218) dkface válasza pete_21 (#14217) üzenetére


dkface
aktív tag

Ez így elég tág de látatlanban ezt tudnám ajánlani : a530 w7-el

[ Szerkesztve ]

(#14219) ciry válasza Bikkrom (#14216) üzenetére


ciry
őstag

Atomzsír és halálcsendes :R
Játszani még nem volt időm vele :(

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14220) doser0717


doser0717
aktív tag

Nézegettem az új felhozatalt, lehet érdemes várni 1-2 hónapot a vásárlással gamer témában.
Vagy azért mert még jobban lemegy a mostani kifutó széria, vagy mert jó árra lövik be az új gépeket...

FK8, Valoriani Baby 75

(#14221) bach66 válasza torma1981 (#14208) üzenetére


bach66
tag

Fujitsu Lifebook A530 notebook 15, 6" Core i3-380M 2.53GHz 2GB 320GB

A bitstore.hu -n (bolt: Érd) van 108 ezerért.

Üdv!

(#14222) pete_21 válasza dkface (#14218) üzenetére


pete_21
addikt

Nem adott meg több feltételt az ismerősöm. De gondolom azért strapabírónak kéne lennie a gépnek, ha hurcolni akarja. Köszi a tippet!

(#14223) doser0717


doser0717
aktív tag

ATI Mobility Radeon HD 5870 1Gb vs. NVIDIA GeForce GTX 460M 1,5Gb.

Ezen megy az agyalás, hogy melyik is a jobb?! Melyik lehet az időtállóbb?
Nekem az 5870-es jobban tetszene, de a teszteken meg össze vissza ajánlgatják őket.
Prohardver teszt: MSI GX660 vs. GT680-as, az öregebb gx660-nak 5870-es vga-ja van és azt írják, hogy ehhez képest a gt680 a maga GTX 460m-el visszalépés grafikus téren.
Másik tesztben meg az ASUS G sorozat 460m-el az etalon...
De ezen híres lista alapján megint csak az 5870 a jobb!
Meg vannak itt olyan dolgok, mint hogy a 460 visszafejlődés dX11 terén, de hogy a 460 meg CUDA az 5870 meg nem... - ezekből semmit nem vágok! Mi miért jó?

Értem én, hogy ma bármelyiket is választom a 2 közül laptopba az szuper jó lesz (a sok 540-550 mellett), de akkor is, valaki(k): a 2 közül melyik a jobb?!?!?

[ Szerkesztve ]

FK8, Valoriani Baby 75

(#14224) Balázs79


Balázs79
csendes tag

Sziasztok,

Akinek megtetszett az VAIO S szériás laptop annak van egy eladó full felszerelt gépem.

Intel® Core™ i7-2620M (2.70 / 3.40GHz) , 8GB RAM, Blue-ray olvasó, 256 GB SSD,USB 3.0, HDMI, 2 hónapos, számlával és garanciával, WIN7 Professional 64bit, gyári VAIO DOKKOLÓ + hálózati töltővel...stb.

Jóval ár alatt eladó másik gép vásárlás miatt.

Érdeklődni e-mail-ben: szilagyib@t-email.hu

Üdv: Balázs

(#14225) Zsoltiabéka3


Zsoltiabéka3
csendes tag

Akit érdekel az Y570-es szervizelésem: ma e-maileztem a profiszervizzel, alaplapot rendeltek a gépemhez, kb. 2 hét, mire megjön... Nagyon beszívtam ezzel a hibás darabbal, nagyon remélem, hogy javítható a dolog :W

(#14226) doser0717 válasza Zsoltiabéka3 (#14225) üzenetére


doser0717
aktív tag

A minden hozzáértő által olyan sokra tartott lenovo y570 és a csúcsszuper support...
Remélem rendbe rakják. És hogy én nem nyúlok majd így mellé/bele, akármi is lesz a kiválasztott!

FK8, Valoriani Baby 75

(#14227) Drughi válasza Balázs79 (#14224) üzenetére


Drughi
addikt

Ma már a 2. regisztrációddal csinálod ezt. Nem lesz ennek jó vége.

Pixel 7a

(#14228) Zsoltiabéka3 válasza doser0717 (#14226) üzenetére


Zsoltiabéka3
csendes tag

Annyit azért hozzá kell tennem a korrektség kedvéért, hogy azért nincs a raktáron alaplap, mert ez vadiúj típus. Valószínűleg egy Y560 szervizelését gyorsabban megoldanák.

(#14229) sunny1986


sunny1986
csendes tag

Sziasztok,
Egy 13,3-as notebook-ot szeretnék venni kb 150-e FT maximum, ha kicsit több az se gond. Ami fontos lenne, hogy FullHD-t képes legyen monitoron kezelni, és nem árt ha a videokártyája jobb. Nem vagyok nagy játékos, de a Diablo3-at szeretnék majd vele játszani:)
Köszi,
Sunny

[ Szerkesztve ]

(#14230) bradam válasza doser0717 (#14226) üzenetére


bradam
aktív tag

Attól még,hogy 1db! hibás alaplappal szerelt gépet kifogott,még nem kell leszólni az egész szériát szvsz... :U

(#14231) MomoSinX válasza bradam (#14230) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Az én Y570-em már 3 hete muzsikál, és adom neki a napi 4-5 óra gameléseket (végülis erre a célra vettem főleg XD), szóval az az alaplaphiba sztem tuti nem szériahiba, mert az enyémmel még minden ok, és másnak is már megvan régebbóta minden baj nélkül. Úgyhogy az sztem tuti balszerencse volt.

(#14232) doser0717 válasza bradam (#14230) üzenetére


doser0717
aktív tag

Látod, milyen igazad van!
De akkor ugyanezen alapon, miért kell 1-2 embernek egy silánynak vélt minőségű gyártónak (MSI) lehúzni egy hibátlan sorozatát (GX)?!?

(jó kis vitaindító lesz...) :D

[ Szerkesztve ]

FK8, Valoriani Baby 75

(#14233) akoo


akoo
csendes tag

Nekem is y 570-en van itthon 1 hónapja és tökéletesen muzsikál. Gyári hibás példányok minden laptopnál elő fognak fordulni ez teljesen természetes. Ráadásul a y570-en nagyon népszerű darab így ennél ez jobban kijön mivel így hibásból is többet adnak el, de ez minden terméknél így van. De amíg minden további nélkül kicserélik ezzel nincsen gond. Én egyszer egy amd x2 4800+ ból fogtam ki gyári hibásat néha egyszerűen kikapcsolt magától a gép de ki is cserélték nekem. Azt sajnálom ,hogy 2 hétet várnod kell ez az átka ,hogy elég népszerű termékről van szó.

(#14234) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok!

Eddig egy HP Pavilion DV5 1120eh notebook-om volt, de leromlott, HP visszavásárolja, így muszáj néznem vmi mást.
A szempontok, amik alapján keresek:
- a notebook-ot irodai munkákra, netezésre, zenehallgatásra és néha filmezésre használnám, játszani egyáltalán nem szoktam, ez utóbbi nem szempont
- legyen gyors
- hdd 320 gb vagy 500 gb, több nem kell, van külső vinyó
- 2 vagy több év jótállás
- Win 7 home pemium 64 bit,
- prémium hangszórók és hangzás (pl. Harman Kardon - Toshiba)
- hdmi, bluetooth
- blu-ray olvasó is lehet benne

Van egy Toshiba A660 - 13V, ehhez hasonlót ha tudtok ajánlani!

Márkák amik szóba jöhetnek: Toshiba, Dell, Lenovo, Fujitsu., talán HP
LG, samsung mennyire jó laptop gyártó?
Apple, Acer, Asus és Sony biztos nem kell!

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.,

ferikek

[ Szerkesztve ]

(#14235) Tucz válasza Drughi (#14199) üzenetére


Tucz
csendes tag

Szia,
mi a baj velük? Mármint a i7-2630QM-mel?
Akkor ez se szerencsés választás?
[link]

"Mindenki fölött dolgozik egy méghüjéb"

(#14236) csmat


csmat
senior tag

Sziaszok!
A jelenlegi IBM t43-at cserélném, le, bár legszívesebben megtartanám, mert nagyon szeretem (viszonylag kicsi, strapabíró, munkához bőven elég),és egy picivel jobb játéra alkalmasabb gépet szeretnék mellé.
Egy 14, max 15"-osra gondoltam, ami strapabíró, könnyel lehet hurcolászni, és elmennek rajta a 3-4 éves játékok.A keret 80-90 e körül lenne. Én elsősorban használtra gondoltam, de, ha van új, ami belefér, hát egyefene.
Van olyan notebok,amit később lehet fejleszteni, javítani kicsit a 80-90e kategóriában?
Erről[link] mi a vélaményetek?
Tudom nem nagy a keret, de az elvárásaim se nagyok szerintem

(#14237) aag válasza Tucz (#14235) üzenetére


aag
őstag

Egyszer kíváncsi lennék, hogyha egy ilyet megizzaszt az ember valami valódi leterhelő és hosszú idejű rendereléssel, akkor nem olvad-e el az egész kis vakarcska szerkezet? :F

(#14238) bradam válasza MomoSinX (#14231) üzenetére


bradam
aktív tag

Így van, én is épp y570-ről gépelek és eddig semmi kivetnivalót nem találtam a gépben,tökéletesen működik.

doser0717:Ehhez a témához nem tudok hozzászólni, nem nagyon ismerem az MSI-ket, de lehet,hogy ott sem olyan rossz a felső kategória mint ahogy egyesek beállítják,rendeld meg kibővített garival és sok bajod nem lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#14239) bach66


bach66
tag

Üdv mindenkinek!

Ha egy fujitsu notebookba még beteszek + egy memóriamodult, attól ugye nem ugrik a gari (ami egyébként 3 év) ?

Köszönöm a segítséget!

(#14240) Kbali válasza csmat (#14236) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez nem rossz, de a játékokról többé-kevésbé le kell mondanod. CS1.6 és ilyen szintűek mennek, de komolyabbak biztosan nem, az integrált kártya miatt.
Az viszont számomra érdekes, hogy ennyire olcsó a cucc (nekem gyanús).

(#14241) gabsz227 válasza bach66 (#14239) üzenetére


gabsz227
tag

Nyugodtan cserélheted benne a memóriamodult és a merevlemezt is, ettől nem veszik el a garancia.

(#14242) dkface válasza bach66 (#14239) üzenetére


dkface
aktív tag

természetesen marad a garancia

(#14243) Z86 válasza sunny1986 (#14229) üzenetére


Z86
őstag

13,3"-os gép inkább csak integrált vga-val van ennyiért, pl: hp 4330s
Nem tudom ez elég lesz-e ahhoz a játékhoz, minden esetre +2 GB RAM mindenképp ajánlott még bele.

(#14244) vikt


vikt
csendes tag

sziasztok!
egy sok évig használt dell latitude 100l-t szeretnék leváltani.
az elmúlt néhány napban sok hozzászólást elolvastam itt a fórumban, de a bőség zavara miatt nem látom tisztábban, hogy milyen notebookot kellene vennem. :)

tudom, hogy csak a pontosabb specifikációk alapján tudtok segíteni, ezért:
- otthonra kell, 90%-ban az asztalon fog állni
- játékra nem, de intenzív filmezésre/netezésre/irodai alkalmazásokra használnám
- fontos lenne még hogy: legyen igényes kialakítású, előny, ha minél hosszabb a garanciája, és főleg, hogy néhány évig jó kis gép maradjon, emiatt akár lehet drágább is, illetve a fenti célokra minimálisan alkalmas szint feletti is a gép!

köszönöm előre is, további szép napot mindenkinek: viktor

(#14245) SeniorTilla válasza doser0717 (#14232) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért, mert az MSI notebookjai évek óta nagyon rosszak és a gyártó nem törődött a felhasználók elégedettségével. Ha visszaolvasol, sokkal bővebben is ki van fejtve ez a gondolat. ÉS itt nem 1-2 gépről van szó, hanem a termékek nagy részéről!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14246) SeniorTilla válasza Z86 (#14243) üzenetére


SeniorTilla
veterán

.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14247) SeniorTilla válasza Z86 (#14243) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van 13,3-as gép dedikált VGA-val is, pl. a HP Pavilion dv3-as sorozata. És olcsóbb is ;)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14248) ciry válasza ferikek (#14234) üzenetére


ciry
őstag

Nem írtad le, hogy mekkora a keret.
Úgy biztosan több segítségre számíthatsz.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14249) ferikek válasza ciry (#14248) üzenetére


ferikek
aktív tag

Köszi, lemaradt!:)

Sziasztok!
Eddig egy HP Pavilion DV5 1120eh notebook-om volt, de leromlott, HP visszavásárolja, így muszáj néznem vmi mást.
A szempontok, amik alapján keresek:
- a notebook-ot irodai munkákra, netezésre, zenehallgatásra és néha filmezésre használnám, játszani egyáltalán nem szoktam, ez utóbbi nem szempont
- legyen gyors
- hdd 320 gb vagy 500 gb, több nem kell, van külső vinyó
- 2 vagy több év jótállás
- Win 7 home pemium 64 bit,
- prémium hangszórók és hangzás (pl. Harman Kardon - Toshiba)
- hdmi, bluetooth
- blu-ray olvasó is lehet benne
Van egy Toshiba A660 - 13V, ehhez hasonlót ha tudtok ajánlani!

Ár. max 250eFt!

Márkák amik szóba jöhetnek: Toshiba, Dell, Lenovo, Fujitsu., talán HP
LG, samsung mennyire jó laptop gyártó?
Apple, Acer, Asus és Sony biztos nem kell!

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.,

ferikek

(14234-es hsz-em törölhető!!!)

(#14250) sunny1986 válasza SeniorTilla (#14247) üzenetére


sunny1986
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem költök kicsivel többet rá?
Erről notiról mi a tapasztalat, jó vétel lenne?: [acer 3830tg]
Köszi
Sunny

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.