Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15451) LaptopSystem válasza Chaser (#15450) üzenetére

notebookchecken
ez alapján elég karcsú :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#15452) d@minator válasza Chaser (#15445) üzenetére


d@minator
addikt

Majd megkérdezem. Gondolom inkább sokan oda viszik vissza ahol vették. Amúgy nagyker is voltak most nem tudom mi a helyzet. Nem most kezdte benne van a dolgokban. Pár éve azt mondta az ACER nem laptop most azt, hogy jobbak.
Közben megnéztem gyorsan a 3év garis TimelineX-et. A kijelzője majdnem úgy hajlik, mint egy kartonlap. Legközelebb jobban szemügyre veszem.

(#15453) Chaser válasza d@minator (#15452) üzenetére


Chaser
titán

Callcenter a nagykert is kihagyja. 1ébként nem mérvadó, attól is függ hány eladott darab szám volt régen és mennyi most. De sztem is javult a minőség. Javulhatna még a hazai szervizek száma legalább 1-re, mindjárt ajánlottabb kategória lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15454) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
várom továbbra is a szavzatokat! ;]
Eddig 1 szvazat van a fujira és 1 a hp g6-a.
lneovo edge
tosiba c660 1dn,,
ACER Aspire 4552G
ASUS X52DE
Fuji A530, I
hp g6 I

A t400 -ról mi a véleményetek?
Jól látom, hogy a renew HP Pavilion g6-1000sv ez és a HP Pavilion g6-1008sh ez
között 16e a különbség ? Ráadásul a renewban csak 320 gb van viszont +1 RAM, freedos van hozzá és csak 1 év gari?

(#15455) p00h


p00h
tag

Sziasztok!
120-140 között milyen windows-os laptopot tudnátok ajánlani? Nincs kikötés, csak megbízható és ár-érték arányban jó legyen! (alapvetően irodai gép lenne)
Előre is kössz!

(#15456) Z86 válasza p00h (#15455) üzenetére


Z86
őstag

A fujitsu A530-at, pl ezt

(#15457) capaszaju


capaszaju
tag

Szevasztok!

Elég tapasztalatlan vagyok a témában, mivel 1. laptopomat szeretném megvenni, ezért kérnék tanácsot hozzáértőktől.
Egyetemet fogom elkezdeni, és ennek megfelelően lesz használva. 150-200k-es keretből szeretném kihozni a nekem legjobban megfelelő ár-értékű notit.

15-16", net, zene, film, játék, tervező progik, relatíve hosszú készenléti idő, súly nem olyan fontos, hosszú távra tervezem(2-3év), nincs sajnos pénzem évente lecserélni. :)

Ezek a fontosabb kritériumok, illetve még az a gondom, hogy a jellemző 1366x768 felbontás nekem nagyon picinek tűnik, de lehet csak a tapasztalatlanság miatt gondolom így.

Magamtól egy Dell inspiron n5110-est néztem ki, i5 2410m-el, gt 525-tel, 4g rammal és 500g vinyóval, 166k-ért.

Köszönöm, hogy végigolvassátok, és remélem tudtok segíteni!
:R

(#15458) Nordik


Nordik
őstag

A LifeBook A530-ból nem várható újabb széria? Olvastam valahol, hogy bejelentették az A531-et, azzal mi lett?

(#15459) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, megvettük a laptopot, végül egy Hewlett-Packard HP ProBook 4320s (RENEW) lett, és maximálisan meg vagyunk vele elégedve. köszönjük az ajánlásokat, 130.000-ből jött ki végül matricával, mindennel, üdv

(#15460) And01 válasza Chaser (#15436) üzenetére


And01
aktív tag

Az tény hogy gyenge a cpu viszont egy 6470 mellé, alkalmi játékra elég!
Ár értékben jó az a gép, a garhoz. nem tudok hozzászólni!
Sajnos a 115-120 ezres keret az ahol vagy minőségibb, vagy játékra alkalmas laptopot vesz valaki, a kettő együtt nem megy!

(#15461) Drughi válasza Nordik (#15458) üzenetére


Drughi
addikt

Korábban már tárgyaltuk.
Én beszéltem a fujishoppal és őszre ígérték a frissített gépeket. Az összes többi széria már megkapta a frissítést, csak az A530 nem.

Pixel 7a

(#15462) And01 válasza Jim-Y (#15459) üzenetére


And01
aktív tag

Használjátok egészséggel! :)

(#15463) Chaser válasza And01 (#15460) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk úgy kocajátékosoknak elég az a vga. Mivel eleve hd4250-es gép is volt a kinézettek között így az intel HD is pariban van. Persze ha játék a dominánsabb akkor a HP, 1ébként az 530. Sztem 2 év garos az a pavilon, de majd megnézem más helyeken is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15464) Nordik válasza Drughi (#15461) üzenetére


Nordik
őstag

Lehet, hogy várnom kellene? :U

Vajon hasonló árban lesznek vagy jóval a jelenlegi árak felett?

(#15465) Chaser válasza Nordik (#15464) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván felette valamivel, hogy mennyivel azt lehet a fuji se tudja. Nagyon elszállt ára nem lehet, egy alapkonfigot én 125-130k saccolok, sokkal többért itthon nem árulhatják, a HP 4530s 14x k, alu burkolat, ujjlenyomatolvasó, 3 év gar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15466) szilfu


szilfu
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok segítségre lenne szükségem:

a keret 180-200 ezer forint
internet, Photoshop, filmnézés, némi játék amire használni szeretném,
minimum 15 coll, de nem lenne rossz a nagyobb sem

mi most a best buy?
tudnátok ajánlani egy-két gépet?

köszi

(#15467) dkface válasza szilfu (#15466) üzenetére


dkface
aktív tag

Szerintem egy ilyet lenne a legérdemesebb venned : Teljesen matt az egész , magnézium ház , 4év helyszíni garancia , billentyűzet világítás , ujjlenyomat olvasó , sandy bridge-es vga amivel az összes játék elboldogul.

Természetesen , nem tudom mennyire sürgős a vásárlás de lehet várnék a helyedben az új AMD-s megoldások érkezéséig.

[ Szerkesztve ]

(#15468) szilfu válasza dkface (#15467) üzenetére


szilfu
csendes tag

köszi,
sajnos sürgős, még a héten meg kell rendelnem
minőséginek néz ki. érdemes lenne engedni a minőségből egy kicsit a nagyobb teljesítmény javára? ( 3-4 évet ki kéne bírnia minden téren)

(#15469) Chaser válasza szilfu (#15468) üzenetére


Chaser
titán

Ha 3-4 évet ki kell bírnia akkor 4 év garos gépet kell venni, szóval vedd meg a lattitude-öt. Ha úgy adódik jövőre v azután már apró pénzért is rakhatsz bele erősebb cpu-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15470) szilfu válasza Chaser (#15469) üzenetére


szilfu
csendes tag

köszi a segítséget

(#15471) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Nah leszűkítettem a kört.

Meik legyen urak? :))

Acer 5552G (Phenom N850 , HD5650)
Acer Aspire 5750 (i5, GT 540-el)
HP Pavilion dv6-3120eh (HD5650 , i5)

•°o.OO.o°•

(#15473) dkface válasza Aradebil (#15472) üzenetére


dkface
aktív tag

Ha elsősorban munkára kell akkor miért , fényes Asus gépet nézel? Persze mondhatja az ember hogy dolgozni bármivel lehet , de ezzel szerintem meglehetősen rossz , ráadásul a benne lévő vga sokkal több mint alkalmi játék - a leírásod alapján pedig egyáltalán nem lenne kihasználva. Javaslom hogy inkább vegyél egy HP 4530 -at , ami bár egy kicsit túl lóg a kereten , 3év garanciával és teljesen matt felépítéssel rendelkezik , ráadásul sokkal jobban bírja mind a zsanérja mind a borítása a rendszeres hurcolást. A benne lévő SandyBridge-s vga pedig minden mai játékkal elboldogul visszavett grafikai részletesség mellett.

(#15475) dkface válasza Aradebil (#15474) üzenetére


dkface
aktív tag

Javaslom hogy olvasd el Spyduck kolléga ide vonatkozó írását (Csak az első oldal aktuális)

[ Szerkesztve ]

(#15477) Vardar


Vardar
tag

Segítséget szeretnék kérni. Sikerült kép laptopra lekorlátozni a választást. Az [egyik] ill. a [második] Az első mellett a nagyobb teljesítmény szól, ellene az alacsony üzemidő: 2,66 óra valamint a csak 1 év garancia és az ár. Ti melyiket ajánlanátok? Acer és mellé garanciakiterjesztés és erősebb akku?

(#15478) Z86 válasza Aradebil (#15476) üzenetére


Z86
őstag

Általában fényes felületűek, matt kijelzőt tipikusan csak a vállalati, üzleti szegmensbe szánt gépek kapnak. Azokból van kevesebb.
Itt pl. általában kiírják.

(#15479) d@minator válasza Vardar (#15477) üzenetére


d@minator
addikt

Teljesítményben ez[link] jobb választás. Az új SandyBridge Core i3 gyorsabb a régi i3-nál is és kevesebbet fogyaszt.

(#15480) And01 válasza dkface (#15467) üzenetére


And01
aktív tag

[link]
Ezzel jobban járna, ha játékra is használja! :)

(#15481) Vardar válasza d@minator (#15479) üzenetére


Vardar
tag

Inteles gépet nem szeretnék venni, a kettő közül szeretnék választani, csak nem tudom, hogy melyiket.

(#15482) Chaser válasza Vardar (#15481) üzenetére


Chaser
titán

Ha kevésbé fontos a játék jó lesz a HP. Nem tudom ez alu v műanyag burkolat, de ennyit megér. W7 +20k körül, még akkor is olcsóbb mint az acer, igaz a vga-ja is gyengébb, cpu is. De az acer azzal az x3-mal és 5650-nel nem hiszem hogy halk lenne és akuról sokáig bírná.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15483) And01 válasza d@minator (#15479) üzenetére


And01
aktív tag

Bocs, Vardar-nak ment!

Az Acer hardverben erős de a hűtésnek nézz utánna!
teszt

[ Szerkesztve ]

(#15484) Chaser válasza And01 (#15483) üzenetére


Chaser
titán

Valaki szedett már szét ilyen kasznijú acer gépet? Az én PM-m is ugyanez, mindenhez hozzá lehet férni de cpu-hoz sztem húzósabb, ugyan még nem próbáltam, de az nem a szerviz ablak alatt van. Nekem a p360+hd4250-es konfig van, ott semmi gond a hűtéssel. Havernak i3 380+intel HD volt, az is teljesen korrekt. De az x3+HD5650 sztem sok neki vagy legalábbis nagyon melegedhet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15485) And01 válasza Chaser (#15484) üzenetére


And01
aktív tag

Szerintem is az lehet a legnagyobb baja annak a gépnek!
Az ipon tesztben a melegedést meg sem említik! :W

(#15486) ktommy91 válasza And01 (#15485) üzenetére


ktommy91
addikt

Ott van a 2. oldalon.
"üresjáratban meglepően halkan teszi dolgát a szerkezet, ráadásul a hőmérsékleti értékek is jól alakulnak: a processzor 48, a videokártya 45 fokon szunnyadt. Amint előcsalogatjuk az állatot az 5552G-ből és mind a processzort, mind a videokártyát maximális terhelésnek tesszük ki, úgy ezek az értékek rendre 78, illetve 75 fokra módosulnak. Ilyenkor már a zajszint is jelentősen megnő, de még mindig inkább a normál-halk régióba sorolnánk a megnyerő Aspire-t, mintsem a zajongó kategóriába."

Nincs kerítés.

(#15487) Chaser válasza And01 (#15485) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen vga-nál és cpu-nál nem lenne meglepő. De igazából ezt a gépet nem érdemes megvenni, sokkal inkább az i3-as verzióját.

ktommy91: Környezeti hőmérséklet gondolom nincs mellette. De végül is van hűtőpad, ha vkinek ez a szíve-vágya meg lehet oldani kis felárért hogy ne főjön meg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15488) Vardar


Vardar
tag

Az akku és a garancia aggaszt leginkább, de akkor az Acer mellett teszem le a voksom. 20 ezerért veszek majd még 2 évet, ha meg játszok, lesz valami konnektor a közelben - remélem.
Szerintem egyetemen elég sokat fogok a képernyő előtt görnyedni és tételeket tanulva. Már most érettségin is bántotta a szemem az LCD-s olvasás. Szerintetek a HP LED-je jobb lenne ilyen tekintetben?
OFF:
Technológia kérdésem is lenne. A mobil processzorok nem rendelkeznek Cool'n'Quiet technológiával? Nem pont ez a szegmens lenne az ahol erre a legnagyobb szükség lenne? CPU world-ön néztem, de semmi energiatakarékossági technológiát nem találtam ezeknél a prociknál.
A másik pedig az alaplapi integrált videokártya lenne. Ezt én házilag nem tudom életre kelteni, és váltogatni az integrált ill. a dedikált között?

(#15489) d@minator válasza Vardar (#15481) üzenetére


d@minator
addikt

Ez valami AMD szerelem? Ugyanis semmi sem szól a Phenom mellett.

(#15490) And01 válasza Vardar (#15488) üzenetére


And01
aktív tag

Rendelkezik vele természetesen!

Viszont a pillanatnyilag kapható gépek közül
az intel megoldásai jobb fogyasztás/teljesítményűek!
Ha tudsz a vásárlással várj még egy kicsit szerintem!
Egy Amd fusion jó megoldás lenne neked, ne 3éves technológiát vegyél!
Most már néhány hét és lesz választék belőlük! (gondolom én)

(#15491) Vardar válasza And01 (#15490) üzenetére


Vardar
tag

Gondolom a debütáló darabok nem valami bestbuy árral érkeznek.

(#15492) M3oH válasza Vardar (#15491) üzenetére


M3oH
addikt

BestBuy valszeg nem lesz az elso hetekben. De erdemes varni, ha tudsz, mert ha lesznek konkret darabok, akkor lehet kimondani, mennyire jo teljesitmeny/arban, es megeshet, hogy jobb vetel lesz. Illetve nagyon valoszinu, hogy az Intel kicsit csokkent az arakon, ami megint nem hatrany. De jelen pill.ban az i-sorozat csunyan eszi az amdt...

(#15493) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy barátomnak keresnék laptop-ot. 15 colos kellene, keret max 120K.
Netezés, irodai alkalmazások, töltögetés, ilyesmikre lenne hazsnálva, játék nem szempont.

Nyílván ezért a pénzért valami egyszerűbb jöhet szóba, de azért megbízható és tartós legyen. 2 év gar is feltétel. VGA-ban nincs igény, (lehet integrált is), proci v.mi normális 2 magos, lehetőség szerint 4 giga ram, és minél nagyobb HDD kellene. Extra igény nincs, csak a szokásos, 3-4 usb, Wifi, kártyaolvasó, esetleg webcam......

Oprendszer nem kell, van saját jogtiszta Win7-e !

Mi most a best-buy ebben a kategóriában? Írhattok konkrét terméket és konkrét boltot is.

Előre is köszi ! :R

ImI

[ Szerkesztve ]

(#15494) dkface válasza ImI87 (#15493) üzenetére


dkface
aktív tag

A sokat ajánlott Fujitsu A530 , plusz 2 GB memóriával pontosan ennyibe kerül - jó vásárlást :)
3év garancia, teljesen matt felületetek , villámgyors processzor, csendes működés és kiváló szerelhetősége remek géppé teszi :)

(#15495) d@minator válasza ImI87 (#15493) üzenetére


d@minator
addikt

Igen A530 a best de csak egérrel érdemes használni, mert a touchpad-ja kicsi, béna és hangos cserében a többi területen kiemelkedő ebben az árkategóriában ráadásul 3év garancia van rá.

(#15496) olyanmind1


olyanmind1
csendes tag

Üdv!
Nos, bajban vagyok, mivel ősztől egyetemre fogok járni és szükségem lenne egy notebookra, viszont nincs túl sok pénzem. Mondjuk netezésen, filmezésen, zenehallgatáson kívül másra nem nagyon használnám.És bár 120 000-ig el kellene megoldanom a dolgot, HP-ban gondolkodtam. Tudnátok javasolni valamit? :F

(#15497) Chaser válasza Vardar (#15488) üzenetére


Chaser
titán

Nincs led monitor, elég szép hogy egyetemre készülőket is megvezetnek vele. TFT-LCD monitor van, vagy ccfl-es vagy led háttérvilágítással. Led kijelző kisebb medialejátszókban fordul elő vagy felsőkategóriás telefonban. Ha nagyon sokat olvasol szerezz be a gép mellé egy Kindle 3G-t. Ez direkt olvasásra való spciális fekete-fehér eink kijelzős cucc, olvasásra nincs jobb. 6", korlátlanul lehet vele netezni is ingyen. Már lehet itthon is kapni, de kinnről érdemes rendelni közvetlen az amazontól olcsóbban, ha nem kell bele 3G csak wifi van 140$-ért is szállítással.
Cnq' először a notebook vonalon jelent meg, onnan vette át a desktop szegmens, az A64 megjelenésekor kezdte meg az AMD ezt a vonalat desktopnál is, majd követte az intel.

szerk: olyanmind1: Csak kettőt olvass vissza. Mért ragaszkodsz a HP-hoz?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15498) olyanmind1 válasza Chaser (#15497) üzenetére


olyanmind1
csendes tag

Nem ragaszkodom hozzá csak azt hallottam megbízható és valamiért külsőre is jobban tetszenek.Ezért gondolkodom HP-ban.

(#15499) Chaser válasza olyanmind1 (#15498) üzenetére


Chaser
titán

Persze van köztük megbízható is mint bármelyik gyártónál, meg kevésbé megbízható is. Külső meg...van belőle pár fajta, sokszor semmi átfedés nincs köztük hasonlóságban. HP-ból 120k alatt ott a 620, G62, pavilon G6 így hirtelen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15500) SeniorTilla válasza Chaser (#15499) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vagy egy szép dv6-os

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.