Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14751) And01 válasza Gzolo (#14748) üzenetére


And01
aktív tag

A hp kérésre kiküld egy recovery lemezt, ha windows jár a géphez!
Hívd fel őket, egy próbát megér!

(#14752) Gzolo válasza 426os (#14750) üzenetére


Gzolo
senior tag

And01 linkelt egy Hp 4515s-t rögtön az hsz-ed után, arra ment a válasz :)
Nekem az ilyen szintű sportolás (tankönyvek és laptop válltáskában hordása) tönkretette a vállam :(

Megpróbálom majd holnap, köszi a tippet :))

[ Szerkesztve ]

(#14753) Borote válasza 426os (#14750) üzenetére


Borote
addikt

Idézem az első sort:
"The AMD V-Series V160 (sometimes also called Sempron V160) is a single core processor..."

Szóval most így le vagyok taglózva :D

(#14754) 426os


426os
őstag

Amúgy egy integrált GMA4500 vagy egy Radeon 4250 hol áll kb a mostani asztali gépemben található 7300gt-hez képest (256mb ddr3)? Azért kérdem, mert megelégedjek-e az intellel, vagy maradjak a 4250-es gépeknél?

.

(#14755) Chaser válasza 426os (#14754) üzenetére


Chaser
titán

A 7300gt mind2nél erősebb sokkal. Viszont a hd4250 fejlettebb, az már támogat 1080p hw-es lejtászát, hangot hdmi-n, stb. A 4500 3D tudása nagyon kicsi, ha 4500HD akkor viszont 1080p ready az is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14756) Borote válasza 426os (#14754) üzenetére


Borote
addikt

Az Intel GMA4500 féléknél jóval gyorsabb a 4250, nagyjából az Arrandale CPU-k Intel HD Graphics-ával van egyszinten. Hogy ez asztali tekintetében milyen szinten áll, azt nem tudom, de szerintem a 7300 asztaliban simán veri az Intel GMA-t.

Szerk: megelőztek, de azért akkora hülyeséget nem mondtam :D

[ Szerkesztve ]

(#14757) 426os


426os
őstag

Köszönöm szépen az eddigi segítséget mindenkinek. Átnyálaztam rengeteg üzlet óriási kínálatát és végül megszületett a nagy dilemma: LENOVO IdeaPad G565G
vagy
HP 625 XN850EA
Kérdés, hogy a Hp erősebb procija és a Bt (max 2k-ból bótolható a Lenovonál) megéri-e azt a plusz 6k-t. A Lenovo mellet szól, hogy olcsóbb, könnyebb (20dkg), van numpad és talán picit erősebb a videókártyája (4250 helyett 4270). Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Ja, garancia az 2 év mindkettőre. Nekem azt hiszem a Lenovo felé húz a szívem:)

.

(#14758) Zsoltiabéka3


Zsoltiabéka3
csendes tag

Sziasztok!
Még hétfőn bementem a szervizbe az Y570-esemért, ugye alaplapcsere volt, azóta hála az égnek jól műxik, nem kapcsolt ki egyszer sem. Azért még le-lecsekkolgatom a proci hőmérsékletet, A CoreTemp szerint alapjáraton 40-45 C körül van, de pl. Battlefield Bad Comp. 2 alatt felmegy 70-72 C-re is. (A CoreTemp azt mondja, hogy 85 C a max, amire tervezték a processzort full terhelés alatt)
Kérdésem az Y570 tulajok felé, hogy ti milyen hőmérsékleteket mértek játék alatt?

Köszi a válaszokat!

(#14759) Aprósólyom válasza Klepti (#14715) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Attól függ. Ne a belépő kateg.-t vegyed és akkor biztosan. A belépő szitű lapik újonnan, renew-ként sem megbízhatóak. Multkor a nagy eDigital akcióban néztunk olyan ezüstös olcsó (~110e br. körüli) HP lapit. A környéken nézegett lapikat egy öltöny középkorú férfi, majd odaszólt nekünk, nem kifejezetten ajánlja a lapi, mert az irodájukba több ilyen lapit vettek (ha jól emlékszem 6-ot mondott) abból egynek működik a hangkártyája. Nem foglalkoznak vele, mert nem használják, de akkor is... Felsőbb kategóriát kell választani, vagy egyébként ne szidd magad, ha szívsz majd az olcsóval. Az én haveromnak még akkor vettünk renew HP-t, mikor mé viszonylag új volt a dolog magyországon. A notebookstore akkor még nyúlcipőben járt a mai állapotához képest. Kb. ma már 4 éves lehet a laptop. középvállalati notesz kategória. Tehát jó közép. Pontos típusra már nem emlékszem. Máig tökéletesen működik hiba nélkül. Memó lett benne bővítve, de még ma is állja a sarat, és még a win7-et is elfuttatná, ha nem használna WinXP-t. Ennyit az én tapasztalataimról. :R

Jevons paradox

(#14760) SShadow


SShadow
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés 100-110 között kéne egy gép kinéztem párat:

Az egyik azt itt belinkelt lenovo 560v alu borítással p6200-al 104ezerért

A másik:

http://www.ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_5750_2312g32mnkk_lx.rly0c.007/177677

Ez már sandy-s bár csak 2gb a ram és a hdd is pici azért elég fejlett.

vagy.

http://www.ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_5742zg_p623g64mn_lx.rlv0c.023/180833

P6200 és gt 520m ezzel pár régebbi játék is menne.

Igazából csak átmeneti megoldás lenne netezni néha játszani (persze amivel lehet:)))
Utánna odaadnám a csajomnak (mondjuk ő is szeret játszani:))))

(#14761) drzozo válasza Zsoltiabéka3 (#14758) üzenetére


drzozo
senior tag

Az a 70 fok teljesen normális, hasonló van nálam is, vegyél alá hűtőt, lesz belőle 65! :)

(#14762) Dyingsoul válasza hellan (#14669) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ebben nem i7-es hanem i5-ös proci van.

bradam: köszi a tippet! :R Egyébként hogy szuperál a GT555? :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14763) bcrics


bcrics
tag

Hello,
engem az érdekelne hogy ez a gép megér 45.000ftot?

[link]

Tehát a proci érdekelne, hoyg ez a turion olyan mint az intelnél a Celeron? az órajel az Kb. megfelelő

2gb ram van benne, de az nem lényeg mert van itthon elfekvőben még pár giga és azt ugyis belepakolom,

Ami még zavar az a Vga.
ugyanis nem dedikált, így a közös memóriából eszik, volt szerencsém már ilyen típusú lapikhoz, éshát nemigazán nyerte el a teszésem,
ez a Vga is kb az itt megszokott szintet hozza vagy vmivel használhatóbb már akár egy két 10 évvel ezelőtti játék indításáara is ?

Vélemény?

Szóval én várnék még lehet,

(#14764) Chaser válasza bcrics (#14763) üzenetére


Chaser
titán

Megér ennyit. Ne zavarjon hogy integrált a vga, sokkal kevesebbet eszik és kevésbé melegszik. Nem játékra való, de 1080p filmet gond nélkül visiz. A cpu nem celeron kategória éppen, bár intelnél a celeron-pentium-c2d már régen összefolyt és csak marketing miatt vannak igazából külön elnevezések. Még 5-6 éves játékokat is eltolhatsz a vga-val:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14765) flash-


flash-
veterán

sziasztok

a kérdésem az lenne hogy 200 ezer ft körül milyen laptopok azok amelyekben a legjobb videókártyák vannak?

lécci linkeljetek pár ilyen laptopot!

acer,és fujitsu nem érdekel előre mondom

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14766) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Tegnap megjött a Fuji A530-as laptopunk. A kérdés az hogy rákötöttem a tv-re(Samsung A656). Tökéletes a képe. Annyi hogy mikor full HD videót játszok le vele akkor nem az igazi.

A kérdés: Lehet hogy nem is Full HD felbontásban játssza le a tv? Én azt hittem ha rákötöma laptopot akkor úgy ismeri fel mint egy monitort ami simán megy 1920*1080-as felbontásban.
De mivel a laptop kijelzője csak HD felbontás bír lehet az a baj?

Egy asztali gépre is rá van kötve a tv. Monitorként használom. Ott jó a Full HD felbontás.

(#14767) rizso válasza Zsoltiabéka3 (#14758) üzenetére


rizso
addikt

Teljesen normális az az érték. Nálam 1-2 játéknál 75-77°C-ig felmegy. Mondjuk a 80°C-ot még nem értem el...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14768) shermann00


shermann00
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, és segítséget szeretnék kérni tőletek. Munkára kéne, filmnézésre, netezésre, és néha néha egy-két régebbi játék futtatására. A keret sajnos kb. 80 000 Ft. Ebben az árban néztem a már igen sokszor említett HP 625-öt, amivel csak az lenne a bajom, hogy notebookstore-on ott van mellette az a bizonyos 'renew' szó. Ez egész pontosan mit takar? Érdemes ilyen renew gépet venni, vagy inkább ajánlanátok valami mást?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#14769) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Mennyire jó ez a vga:ATI Mobility Radeon HD 5430 VGA 512MB DDR3

jobb ennél:INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD6470, gondolom az Intel HD Graphics ami pl a Fuji A530-ban van azért gyengébb nem?

(#14770) Z86 válasza csmat (#14769) üzenetére


Z86
őstag

Ezt nézd meg.
Gyengébb nála.

(#14768) shermann00:
A bolt oldalán találsz róla infót.

[ Szerkesztve ]

(#14771) d@minator válasza csmat (#14769) üzenetére


d@minator
addikt

[link] Sajnos nem tudom mennyit kell várni áresésre. Egy biztos a gyenge VGA-s és régi pentiumok stb. eltűnnek. Egyelőre az APU-k sem olyan olcsók még.

(#14772) Chaser válasza torma1981 (#14766) üzenetére


Chaser
titán

Valszeg klón módban van. Terjeszd ki ott megadhatsz külön felbontást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14773) torma1981 válasza Chaser (#14772) üzenetére


torma1981
veterán

Az-az! Tényleg klón módban van. Hogy kell más felbontást megadni?
Intel-es videokártya van benne.

(#14774) d@minator


d@minator
addikt

Laptophoz ismer valaki kisebb méretű mélynyomót?

(#14775) Chaser válasza torma1981 (#14773) üzenetére


Chaser
titán

Tudom hogy intel. Kiválasztod a kiterjesztésre szánt eszközt és ott meg lehet adni a felbontást is. Van közvetlen FN gomb is erre sztem, ahol váltogathatod-kombinálhatod a megjelenítő eszközöket. Ha azon választod ki úgy rémlik automatice max felbontást adja az eszköznek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14776) r4z válasza Chaser (#14775) üzenetére


r4z
nagyúr

FN+F6 szokott lenni. Állítsd projector only-ra a kivetítést, és a monitor max. felbontását fogja használni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#14777) rindang


rindang
csendes tag

Sziasztok!
SAMSUNG notebook-al kapcsolatban van-e valakinek valami tapasztalata?

Konkrétan erről a gépről mi a véleményetek?
[link]

(#14778) rizso válasza d@minator (#14774) üzenetére


rizso
addikt

Van egy csomó Logitech, Genius, stbstb márkájú 2.1-es kis hangrendszer már 5k-tól...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14779) drzozo válasza rindang (#14777) üzenetére


drzozo
senior tag

Mire kell? Mert ha játékra, akkor felejtsd el, ennyi pénzért sokkal jobbat kaphatsz és az még csak nem is Samsung. Általános felhasználásra viszont olcsóbban is ki tudsz jönni.

(#14780) csmat válasza Z86 (#14770) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi,
De nem találtam meg, hogy pontosan melyiknek felel meg, vagy melyik az Intel HD Graphics (több is volt belőle) 2000, 3000, GMA HD Graphics stb

(#14781) Chaser válasza csmat (#14780) üzenetére


Chaser
titán

Szimplán intel HD graphics. A sandy bridge-ben van HD2000/3000, a régi c2d procik mellett pedig GMA.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14782) csmat válasza Chaser (#14781) üzenetére


csmat
senior tag

:R

(#14783) fravik


fravik
tag

Sziasztok!

Néhány jó tanácsra lenne szükségem!
Lakótársamnak szeretnék laptopvásárlásban segíteni, de amikor én utoljára követtem az eseményeket, akkor még nem volt pl. C2D, i3, i5... és egyéb nyalánkságok! :D

Olyan 130k körüli keret van rá, kicsit lehet több.

Amire használná:
- általános felhasználás, office, filmek (nem lenne rossz, ha FullHD is menne), zenék, néha fotosop
- néha játék, 2-3 éves vagy újabb játékokkal is (ha kell, kompromisszumokkal persze...)

Kérdésem, hogy ebben az árkategóriában i3-at vagy C2D-t érdemesebb nézegetni? A VGA-t szeretné, ha nem lenne integrált (játékok miatt sztem sem lenne nyerő ötlet).
HDD nem lényeg, nyilván minél nagyobb, annál jobb. RAM legyen min. 2GB, de láttam vannak 4 GB-os modellek is.

Operációs rendszer nem kell, de ha nagyon muszáj, akkor legyen. :)

Márkák, amik játszanak: Dell, Toshiba, esetleg Acer vagy HP, de Asus nem igazán (rossz tapasztalat).

Ha nem is konkrét típust ajánlotok, de néhány dolgot, amire figyeljünk, nagyon szívesen fogadnánk!

Előre is köszi a válaszokat!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#14784) Borote


Borote
addikt

Kicsit off, de azért kapcsolódik a noti vásárláshoz.
Ha megvan a gép, milyen programmal érdemes róla mentést készíteni (visszaállító lemez), hogy bármikor vissza tudjam állítani az eredeti állapotot?
Illetve a termékkulccsal bármikor újratehetem a hozzá adott Win7-t, ugye? :)

Illetve akinek Y570-e van, segítsen: mindenhez elérhető a driver a lenovo supportján, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#14785) ciry válasza fravik (#14783) üzenetére


ciry
őstag

[link]
Ez most az ár/teljesítmény bajnok ebben a kategóriában.
(Nekem is ez van csak ajánlani tudom)
Garanciát 360 napon belül bővítheted, 1 ill. 2 évvel.(kb. 10k/év ha jól tudom)

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14786) torma1981 válasza Chaser (#14775) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi!

Megoldottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#14787) rizso válasza Borote (#14784) üzenetére


rizso
addikt

Lesz egy gyári Recovery Manager, azzal ki tudod írni a gyári lemezképet. Azt még nem próbáltam, hogy egy alap win7-et rakom, és aktiválom a termékkulccsal, de elvileg azt is meg tudod csinálni. Mert ha a gyári lemezképet rakod vissza, akkor nem kéri a serialt.
Lenovo oldalán elvileg fent van az összes driver/telepítő - mondjuk a recovery partíció is tartalmazza ezeket...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14788) Borote válasza rizso (#14787) üzenetére


Borote
addikt

Köszönöm szépen, holnap meg majd úgy is kiderül. :)

(#14789) Drughi válasza Borote (#14784) üzenetére


Drughi
addikt

Ha ugyanolyan win7-et tennél fel, mint amit a géphez adtak, akkor jónak kell lennie a serialnak.

Pixel 7a

(#14790) Borote válasza Drughi (#14789) üzenetére


Borote
addikt

Ofkóz ugyanolyat :) Ha már jár a géphez legális Win7, akkor azt használjam (meg a tisztaszoftver program diákoknak kb végetért :( ). Különben sem tudom, hogy átlagjúzerként mekkora különbség lenne a Home Premium és az Ultimate között.

(#14791) drzozo válasza Borote (#14790) üzenetére


drzozo
senior tag

Valszeg semmi. Bár erre a recovery-s dologra én is kíváncsi leszek, soha nem próbáltam még ezelőtt.

(#14792) LaptopSystem

Sziasztok Hp 625-ös erdekel valakit?lenne nekem egy :R

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14793) Hory82


Hory82
csendes tag

Na meglett a l702x-em. Eddig tökéletes, laptophoz képest jól szól, megy a játék is, natív felbontás mellett szinte fullon is. Viszont 1-2 negatívuma is van részemről. Nagyon hiányolom a "jobbgomb-billentyűt", mert azt elég gyakran használtam volna, valamint nem tudom felfogni hogy mé kellett a vinyó működését jelző ledet a kijelző mögé rakni, ahol ugye értelmét veszti. Amúgy eddig nem bántam meg h e mellett döntöttem.

(#14794) Klepti válasza Aprósólyom (#14759) üzenetére


Klepti
tag

Mondjuk kb ezekre gondoltam:
Probook 4520S
Pavilion DV6
G62

Ezekhez mit szólsz?

(#14795) gyuri.sza válasza fravik (#14783) üzenetére


gyuri.sza
tag

Csatlakozom ciry válaszához, én is azt tudnám neked ajánlani 130000 körül, főleg ez most akciós ár. Nekem is ez van, meg vagyok vele teljes mértékben elégedve:D

(#14796) d@minator válasza rizso (#14778) üzenetére


d@minator
addikt

Találtam párat csak azt hittem használ valaki ilyet közületek. Nem kifejezetten arra gondoltam amire te. Tényleg kicsi hordozható hangfalra gondoltam jó méllyel akár USB-s változatra. Ilyenekre gondoltam: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#14797) rizso válasza d@minator (#14796) üzenetére


rizso
addikt

Ha fontos a hordozhatóság :)

Amúgy az olcsó, ultrahordozható kis hangszórókkal csak az a baj, hogy egy komolyabb multimédiás laptop beépített hangszórói (mint pl. az Y570) szebben szólnak...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14798) Dee Dee


Dee Dee
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a Lenovo IdeaPad V460G vagy Lenovo IdeaPad V560G -ekről?
Igazából a megbízhatóság és a strapabíróság lenne a fő szempont közepes teljesítménnyel.

üdv,
Dee Dee

(#14799) flash-


flash-
veterán

200 ezerér milyen gamer notit tudtok ajánlani?
olyan kéne amelyikben jó vga van

acer,fujitsu nem érdekel

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14800) donatel válasza d@minator (#14796) üzenetére


donatel
tag

Esetleg még ez:

[Razer Ferox]

teszt( olyan 4 perctől érdekes)

[teszt]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.