Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14151) Bikkrom válasza saltrocksurf (#14150) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Akkor én is linkelek. :D Amúgy van egy link gomb lent a smile-ek felett. Abba kell betolni a szöveget. Ez a kommentem neked is jól jöhet: link. Van benne 3 gép ami megfelelhet, meg van 4 kicsit drágább, de megérik a felárat.
Mind a 7 gép megfelel az igényeidnek. Az Acerekre az első 360 napban érdemes garanciát bővíteni. +1év 10ezer körül van a +2év meg 20ezer körül. Egész jutányos.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14152) saltrocksurf válasza Bikkrom (#14151) üzenetére


saltrocksurf
csendes tag

Igen az Asus k53 - as gép nagyon szimpatikus. Nézegettem neten már. Esetleg megosztaná tapasztalatát vele olyan, aki jobban ismeri mint én!? :)
Illetve hasonló config azokban a márkákban, amelyeket említettem? (asus, toshiba, dell, hp)
A baj az, hogy nem ismerem a márkákat, számomra fontos egy elektronikai eszköznél az ergonómia, minőség, vizuális megjelenés. :) Ezért is tetszik még a lenovo y560-as gépe. Nagyon szép, pontos típusát nem tudom, a kijelző körül egy narancs színű sáv futott, ill azt hiszem jbl hangszórói voltak. :)

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

(#14153) saltrocksurf válasza Bikkrom (#14151) üzenetére


saltrocksurf
csendes tag

Igen az Asus k53 - as gép nagyon szimpatikus. Nézegettem neten már. Esetleg megosztaná tapasztalatát vele olyan, aki jobban ismeri mint én!? :)
Illetve hasonló config azokban a márkákban, amelyeket említettem? (asus, toshiba, dell, hp)
A baj az, hogy nem ismerem a márkákat, számomra fontos egy elektronikai eszköznél az ergonómia, minőség, vizuális megjelenés. :) Ezért is tetszik még a lenovo y560-as gépe. Nagyon szép, pontos típusát nem tudom, a kijelző körül egy narancs színű sáv futott, ill azt hiszem jbl hangszórói voltak. :)

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

(#14154) ciry válasza saltrocksurf (#14153) üzenetére


ciry
őstag

Itt egy teszt a nagytesójáról.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14155) Bikkrom válasza saltrocksurf (#14153) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha megy az angol itt mindent megtalálsz róla: teszt. Az Acerek sem rosszak amiket linkeltem, én most is nyúzom az egyiket. Nagyon jókat ad ki mostanában a cég, és ha jól tudom világelső eladásban. Egy szállal sem rosszabb a K53SVnél. Mindkettőt nyúztam már. Csak az Acerre bővítenem kell garit mindenképpen az első 360 napban. Ha 3évre bővítem pont ott leszek árban mint az Asus.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14156) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

Hello!

Egy laptop-ot tervezek venni, de mivel eddig még nem volt, nem nagyon vagyok tisztában a teljesítményekkel. Kiszemeltem egy Dell Inspiron N5110 Black gépet. [katt].
Szerintetek az ár/teljesítmény arány megfelelő??
Az általános alkalmazások mellett szeretnék néhány játékszoftevert is feltelepíteni. A NVIDIA GeForce GT 525M VGA-ról mit tudtok??? Itt van egy teszt katt, de nem vagyok otthon a 3dmark világában, így nincs viszonyítási alapom... Gondolom a jelenlegi asztali 5770-eshez képest nagy visszaesés lenne igaz??

A válaszokat előre is köszönöm.

Dani

(#14157) Bikkrom válasza sittes_redix (#14156) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha egy kicsit rádobsz akkor a Lenovo Y570(kicsivel 200ezer alatt van, i3+GT555M) lenne nagyon jó ár/teljesítmény és ár/érték arányú gép. Ezeket az N-es Delleket nem szoktuk ajánlani, mert sok a hibájuk. De ha a keret nem engedi meg az Y570et akkor még ezek is jobbak a Dellnél:
Hp Dv6-Samsung RF511-Még egy Dv6-Acer 4830TG-Acer 5830TG.
Az Acer két új TimelineX-e amit linkeltem nagyon el lett találva, pláne 3év garival. A Samsungról is sok jót írnak. A HPkról még nem olvastam tesztet. De mind az 5 jobb annál a Dellnél. Teljesítményben és minőségben is.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14158) And01 válasza Bikkrom (#14140) üzenetére


And01
aktív tag

A 6470 némileg combosabb mint az 5470 ;)
Dupa sp-vel, gyors memóriával még dupláját is hozza teljesítményben az 5470-nek!

(#14159) sittes_redix válasza Bikkrom (#14157) üzenetére


sittes_redix
csendes tag

Hello!

Köszönöm a gyors választ.

Hát igen, az a Lenovo Y570 elég komoly gép. De azt egyátalán hol lehet kapni?? Csak mert sehol nem látni. Néztem pár netes oldalon+árgépen is.
Ami még nagyon bejött az a Acer 5830TG volt. Még körbenézek, és ha nem találok olyan Lenovo-t, akkor nagy valószínűséggel az Acer lesz.

THX még1x

Dani

(#14160) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

ejj...Sajnos már nem tudom szerkeszteni. Időközben sikerült találni olyan helyet, ahol árulják a Lenovót.

(#14161) Bikkrom válasza sittes_redix (#14160) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Melyik helyet találtad? :D Tonervilágot és radiumot került! Habár ahonnan érdemes az a laptopszalon, de elfogyott.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14162) dkface válasza And01 (#14158) üzenetére


dkface
aktív tag

sajnos nem tudok olyan céget aki DDR5-el szerelné és így a 64bites memória vezérlő rendkívül visszafogja a teljesítményben a kártyát és az 5470 -nél alig 20%-al gyorsabb.

(#14163) d@minator válasza sittes_redix (#14156) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Ezt az oldalt nézd meg. Bal oldalon van egy olyan, hogy Show desktop and notebook GPU's azt jelöld ki és utána alatta a Restrict. Ha ezt megcsinálod a noti VGA-k maradnak és látni fogsz pár desktop VGA-t köztük az 5770-et.

(#14164) LaptopSystem

Sziasztok van valakinek véleménye erről a laptoprol?
Adatok:

HP ENVY 17
Intel Core i7 QuadCore CPU
17.3” LED Display
4 GB DDR3 RAM
500 GB HDD
Blu-Ray / DVDRW Drive
ATI HD5850 1GB GDDR5

Egyéb:
WiFi, Bluetooth,
2MP Truevision éjjellátó HD webkamera
2-in-1 kártyaolvasó
Beats™ Audio , HP Triple Bass Reflex Subwoofer
Alu-Magnézium burkolat
HDMI, eSATA, Vga, kimenetek
USB 2, illetve USB 3
Billentyűzet világítás
Windows 7 Home Premium 64-bit

3dmark 06 - 11852 pont

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14165) pvt.peter


pvt.peter
őstag

nos, megjött az ASUS N53SV-SX496V helyett az ASUS N53SV-SX370 -em...

notebookzone.hu -ról rendeltem, ami összeköttetésben van a pdastore.hu -val és a dplanet.hu -val, mindhárom bolt a NetAssist Kft. -hez tartozik

a billentyűzeten látszódik, hogy matricázva van, hadd ne kelljen erről fényképet készítenem, végülis annyira nem zavaró...

a kiszállítás kb. 2 hét volt, megértem, ugyanis mire Szlovákiból áthozzák...

van hozzá számla és jótállás is kitöltve

a kérdésem: hol tudom leellenőrizni, hogy tényleg érvényes-e a jótállás és annyira időre mint amennyire szól?

a gépet nemfogom visszavitetni, mert céggel rendeltettem, így az áfát nem kellett kifizetnem...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14166) rizso válasza pvt.peter (#14165) üzenetére


rizso
addikt

Elvileg Asus-okhoz van egy kis garanciakönyv, abban van benne, hogy meddig érvényes rá a garancia. Azt nem tudom, hogy van-e netes garancia ellenőrzés...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14167) emvee válasza pvt.peter (#14165) üzenetére


emvee
csendes tag

A magyar szervízszám: 0615054561. Ők item number alapján megmondják.

Nekem pl a garanciakönyv nem volt kitöltve, rákérdeztem hogy mi a helyzet, azt mondták számlával érvényesíthető a gari gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14168) ktommy91 válasza LaptopSystem (#14164) üzenetére


ktommy91
addikt

[link]
Ezek alapján én hanyagolnám ráadásnak az 1 év garancia csak horror áron bővíthető.

Nincs kerítés.

(#14169) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Két gép közül melyik lenne a megbízhatóbb?
1.
2.

Tudom hogy ilyen gagyi kategória, de sajnos most csak erre lenne keret.

(#14170) Bikkrom válasza zozek (#14169) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Amelyiken több gari van. Ebben a kategóriában már csak a gari menthet meg. :D Szóval HP. Fentebb amúgy még kicsit más kategóriában kérdeztél. Linkeltem is pár sokkal jobb gépet. Tuti nem fér bele? :F

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14171) sith7


sith7
nagyúr

Mi a véleményetek erről ? [link]

BC2, SC2 - re kellene, illetve majd a BF3 -ra ...

Van valahol egy olyan oldal, ahol a notebook vga - kat, és a notebook processzorokat össze lehet hasonlítani ?

(#14172) pvt.peter válasza emvee (#14167) üzenetére


pvt.peter
őstag

rizso, emvee köszi a válaszokat, hamarosan utánajárok mi a helyzet :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14173) bradam válasza sith7 (#14171) üzenetére


bradam
aktív tag

Ez az Acer ár/érték arányban nagyon jó, bár,hogy milyen beállításokkal fogja futtatni a BF3-at az kérdéses.
És itt az összehasonlító oldal:
Vga
Cpu

(#14174) nono0327


nono0327
csendes tag

Sziasztok, még mindig nem sikerült döntenem :W ! Valószínűleg velem is az a baj, hogy amit szeretnék, az nincs összhangban a pénzügyi kerettel. Nos most e két gépre szűkült a lehetséges választás:
TimelineX 5830TG
vagy
Probook 4530s szintén 3 év helyszínivel.
A játék egyelőre nem igazán fontos, de azért nem lenne baj, ha egyszer szeretnék játszani, akkor ne essen kétségbe a gép. Illetve az Acer újabb konstrukció. Kár, hogy nem lehet op rendszer nélkül venni! Tudom, hogy van az Aspire 5750G, van az is olyan jó mint az 5830? Természetesen itt garancia kiterjesztéssel, de akkor meg már majdnem ugyan ott vagyok, a különbség csak a Win7!
Ér ennyivel többet a TimelineX?

[ Szerkesztve ]

(#14175) csmat válasza Kbali (#14133) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi a tippeket!
Igazából a jelenlegi IBM t43-at cserélném, le, bár legszívesebben megtartanám, mert nagyon szeretem (viszonylag kicsi, strapabíró, munkához kellően gyors), egy picivel jobb játéra alkalmasabb gépet szeretnék mellé. (Bár úgy járnék a legjobban , ha eladnám és akkor 110 e körül nézhetnék izmosabb gépeket.)
Van olyan notebok,amit később lehet fejleszteni, javítani kicsit a 80-90e kategóriában?
Ezekről mi a véleményetek?

lenovo[link]
dell://www.laptop.hu/termek/dell-inspiron-m5030-sk-black-0-sk-black-0]

igaz ezek 15"-osak jobb lenne ha 14-es lenne. és ráadásul újak, nem tudom használtban mik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#14176) sith7 válasza bradam (#14173) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, médium nekem elég lenne :))

(#14177) zozek válasza Bikkrom (#14170) üzenetére


zozek
tag

Köszi. :R
Sajna levagyok szabályozva, pedig a Fuji tetszene i3-al.
De azt nem értem hogy valahol meg 2 évet írnak a lenovora és csak pár ezerrel drágább.
Ennyi lenne +1 év gari?
pl. itt

(#14178) rizso válasza nono0327 (#14174) üzenetére


rizso
addikt

Én a timelinex-et venném, ha fontos a játék/teljesítmény! Egy nekem is volt, egy most is van a családban (igaz csak 5820tg-k), és kellemes gépek.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14179) nono0327 válasza rizso (#14178) üzenetére


nono0327
csendes tag

Én is e felé hajlok a leginkább, de az a 25k azért eléggé elgondolkodtató! De hosszú távra valószínűleg ez a legjobb választás! Meg kép alapján is nagyon bejön!

(#14180) rizso válasza nono0327 (#14179) üzenetére


rizso
addikt

Ennyi pénzért mondjuk ott még van a samsung rf511 is, ami szintén nem tűnik olyan rossznak.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14181) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

Hello!

Egy érdekes dolgot találtam. A leírás alapján a két gép ugyanazt tudja, de mégis 40 000 HUF különbség van a kettő között, A TG megér ennyit??

egyik
másik

Mondjuk az ACER Aspire 5750G-re csak 1 év garancia van, és hát az elég kevés....

Köszönöm a válaszokat előre is.

Dani

(#14182) bradam válasza sittes_redix (#14181) üzenetére


bradam
aktív tag

46e Ft különbség van a két gép között. Ebben benne van a Windows 7, egy Usb 3.0 csati meg talán jobb Wifi kártya van benne,illetve + 2év gar.
A windows az +22k, a két év gar is, +usb csati.
Ennyivel drágább kérdés, neked kell-e Win7 illetve USB3, ezt csak te tudod eldönteni :))

(#14183) bradam válasza sith7 (#14176) üzenetére


bradam
aktív tag

A honlapot szerint a minimum követelmény 2magos proci, 2gb ram, 256mb-os VGA.
Ezt az Acer bőven hozza(i3, 4gb ram, 1gb-os vga). Szerintem elfog döcögni Mediumon a game :C

(#14184) rizso válasza bradam (#14182) üzenetére


rizso
addikt

Meg hát a kivitelezésben és a felhasznált anyagokban is van egy kis különbség az 5830 javára...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14185) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Segítséket szeretnék kérni notebook vásárlása terén. A keret kb 100.000 Ftig tart, és találtam is egy megfelelőnek tűnő darabot: Lenovo G550L

Lenovo laptopom viszont még sosem volt, ezért mint általában tartok az új típusoktól :B

Tud esetleg valaki erről a típusról tapasztalatot mondani, vagy hasolnó ár/teljesítményű (windows 7 operációs rendszerrel) notebookot ajánlani?

Köszönöm előre is!

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#14186) sith7 válasza bradam (#14183) üzenetére


sith7
nagyúr

Király ! :C

(#14187) sittes_redix


sittes_redix
csendes tag

Köszi bradam!

(#14188) bach66


bach66
tag

SZiasztok!

Első notebookomat készülök venni.
Ezt találtam:

Acer Aspire 5742G-484G64Mnkk
Intel Core i5 480M 2,67 GHz
FSB: 1066 MHz
4GB 1066 MHz RAM
640 GB
ATI Radeon HD 6370 512 MB

Mindez 120 ezerért. Mit szltok hozzá? Jó vétel lenne?
Esetleg van valakinek hasonló?

Ha nem matt akijelző, hanem glossy , azaz csillog, az mennyire zavaró?

Minden hozzászólást előre is köszönök!

(#14189) vpeeter


vpeeter
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék notebook-ot vásárolni, viszont nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb számomra. Segítségeteket kérném! Amire használnám az Autocad, Inventor, játékok, filmezés. A keret max. 250e forint. Ebből szeretnék egy jó minőségű, megbízható gépet normális szervízháttérrel és legalább 15,6-os LED-es monitorral.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#14190) dkface válasza vpeeter (#14189) üzenetére


dkface
aktív tag

HP DV6, Lenovo Y570, Dell L502x

(#14191) Drughi válasza vpeeter (#14189) üzenetére


Drughi
addikt

A fentebb felsoroltak is jó választások, de autocad-ra inkább egy renew HP elitebook.
[link]

Pixel 7a

(#14192) Luminatar90 válasza vpeeter (#14189) üzenetére


Luminatar90
csendes tag

Esetleg nézd meg ezt:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hu/hu/sm/WF25a/321957-321957-64295-3955549-3955549-4095872.html

Ha érdekel, van egy alig használt fél évesem.
mail:hthg@freemail.hu

Üdv!

(#14193) dkface válasza Drughi (#14191) üzenetére


dkface
aktív tag

ha tudom hogy van most notebookstorban egyértelműen én is ezt ajánlom , ez a legjobb vétel most.

(#14194) Drughi válasza Luminatar90 (#14192) üzenetére


Drughi
addikt

0 napos reggel nem itt kellene reklámozni.

dkface: Szokott lenni gyakran, de itt az apróban is gyakran találni. Lehet, nem a legerősebb, vagy a legszebb, de a célra az egyik legtökéletesebb.

Pixel 7a

(#14195) SeniorTilla válasza ktommy91 (#14168) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jellemző az iponos okostojásokra, akik ezeket a tesztet írják, hogy oltári nagy baromságokat szokta kleírni, és még csak ki sem javítják. :W

Az -envy17-nél kiemelték a műanyag burkolatot és műanyag zsanérokat. Ekkora marhaságot! A gép burkolata Magnéziumötvözetből van, a zsanér pedig acélból (mint minden notebook esetében). Az, hogy valaki nem ismeri fel a magnéziumot, és a műanyag borítású(!) fém zsanérokat műanyagnak írja le a "tesztben", a saját hozzá nem értésének ékes bizonyítéka. Gondolom, ha műanyagból lenne a zsanér és fémutánzatú festékkel bevont műanyag burkolata lenne, akkor azt írták volna: öröm látni, hogy az Envy zsanérjai fémből készültek :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14196) Phvhun


Phvhun
őstag

Üdv,

Tud valaki erről valamit? Ajánlott kategória? GIGABYTE I1520M

Szerk: Ez belemenne? KINGSTON 2048MB Notebook DDR3 1333MHz CL9

[ Szerkesztve ]

(#14197) Drughi válasza Phvhun (#14196) üzenetére


Drughi
addikt

Inkább ez: Fuji A530

Ezt már ismerjük, jó gép, 3év garanciával. Nincs rizikó faktor

Pixel 7a

(#14198) vpeeter válasza dkface (#14190) üzenetére


vpeeter
csendes tag

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Közben én is nézelődtem. Ezekről mi a véleményetek ?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14199) Drughi válasza vpeeter (#14198) üzenetére


Drughi
addikt

Az N53 jobb minőségű.
Én a helyedben nem vennék ilyen procival már gépet (csak ha nagyon muszáj), mert egy kazán lesz tőle a laptop.
Egy ilyen cumó még egy jobban felépített és megtervezett gépet is befűt rendesen, hát még egy Acer-t.

Ha már 250et költenél rá, sokkal inkább egy FullHD-s Dell XPS L502x, vagy egy Lenovo Y570.
De még mindig egy Elitebook lenne a legjobb a cad miatt, vagy hasonló felszereltségű ThinkPad, vagy Dell latitude

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#14200) bach66 válasza Drughi (#14197) üzenetére


bach66
tag

Kösz a reagálásokat!

Most a következőn töröm a fejem:

Acer Aspire 5742G-484G64Mnkk
Intel Core i5 480M 2,67 GHz
FSB: 1066 MHz
4GB 1066 MHz RAM
640 GB
ATI Radeon HD 6370 512 MB

-- Ez 120 ezerért.

VAGY:

Fujitsu Lifebook A530
Intel Core i3-380M 2,53 GHz,
2GB DDR3 1066MHz RAM, -- ezt lehet egyszerűen bővíteni ??? (2GB memória ~ 5000,-)
Intel HM55,
Intel HD graphics (max. 1695MB memória osztható),
320GB
Express Card slot
1,3MP webkamera, 4 az 1-ben kártyaolvasó

-- Ez pedig 108 ezer.

Igazából nem játékokra kellene, inkább Office-ra, zene, filmnézésre, olykor videószerkesztésre.
Az Acer mellett szól az erősebb hardver, ellene a tükröződő képernyő és a csak 1 év gari, a Fuji mellett a matt képernyő és a 3 év gari.

Mit ajánlotok?

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.