Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15101) RaZroX


RaZroX
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ennél a Notebook-nál lehet-e Videókártyát cserélni. Ha igen akkor mik a lehetőségek.

Előre is köszi! :R

This is the way

(#15102) Drughi válasza RaZroX (#15101) üzenetére


Drughi
addikt

Elviekben minden gépnél lehet videó kártyát cserélni, de csak szak szervizben és aranyárért. Sokkal olcsóbb, ha már eleve erős videó kártyával veszed.

Pixel 7a

(#15103) RaZroX válasza Drughi (#15102) üzenetére


RaZroX
addikt

Tudtommal csak azokban lehet cserélni ameikben nem integrált a VGA.. és hát ennél nem tudom mi a helyzet. :F

This is the way

(#15104) Drughi válasza RaZroX (#15103) üzenetére


Drughi
addikt

Cserélni nyilván csak azt lehet, amibe van is mit cserélni. Ha nincs benne, akkor maximum csak bele lehetne rakni.
A linkelt gépbe csak integrált van

Pixel 7a

(#15105) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

holnap jön a HP 625 XN850EA.

akksit hogy kell kezelni az első körben?

meg ezen linux lesz, wint rá tudom majd tenni, vagy kell vele ügyeskedni kicsit?

Aurea mediocritas

(#15106) Drughi válasza AXisBOLD (#15105) üzenetére


Drughi
addikt

Elviekben nem kell semmit tenned az akksival. Csak használod.
Vannak mindenféle mende-mondák, de nem sok valóság alapjuk van.

felmész a HP honlapjára, letöltöd a drivereket, frissíted a biost és felteszel egy jogtiszta windowst.
Ha van hozzá driver, nem lesz gondod.

Pixel 7a

(#15107) avanglion


avanglion
csendes tag

Eme notebook "mire jó"?

Játékokat el lehet rajta futtatni? Ha ingen milyeneket? Win 7 stabilan menne rajta?

Nokia N97

(#15108) Drughi válasza avanglion (#15107) üzenetére


Drughi
addikt

Win7-tel egy alap netezős gépnek elmegy. Játszani, max flash játékokkal, vagy 5éves vagy annál régebbiekkel fogsz.

Pixel 7a

(#15109) RaZroX válasza avanglion (#15107) üzenetére


RaZroX
addikt

Mivel ilyen az alaplapi VGA-m ezért tudok segíteni a kérdésben.

Call of Duty 2 minimum grafika 1024*768 <- ez így még játszható de ennél feljebb huzva már nem..
Need for Speed Underground 2 minimum/közepes grafika <- ez meglepőenn jól futott nálam.

Szóval játékra alkalmatlan...

Windows 7 tökéletesen fog vele menni (Aero-val is gyors lesz!)

This is the way

(#15110) spyduck válasza avanglion (#15107) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia!

Játékon kívül, egy átlagfelhasználó igényeinek tökéletesen megfelel. Igaz az Ideapadokat csak 1db szerviz csinálja de eddig nem hallottam olyan rémtörténeteket mint az Acer, Asus, MSI stb... gépek esetén. Anyaghasználatát tekintve a lehető legolcsóbb, legsilányabb anyagokból van felépítve, pont az árképzésének megfelelően. Azt kell megértened, hogy ez egy consumer kategóriás termék a fogyasztói társadalomnak. Nem a megbízhatóság hanem a vásárlási körforgás (elromlik/újat veszek) jellemző rá. Javaslom nézz szét inkább a használt üzleti gépek között. A minőség, megbízhatóság és használhatóság meghálálja önmagát ;)

(#15111) Bator92


Bator92
tag

Mivel úgy tűnik az Acer Aspire 5750g sorozata kifutó termék kezd lenni, lehet tudni, hogy új sorozat érkezik a közeljövőben, amit érdemes megvárni? Mivel jövök ki jobban? Vehetek a mostani szériából?

(#15112) Bikkrom válasza Bator92 (#15111) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Attól függ mennyit tudsz várni. Ha több hónapot is akkor várj. De ha csak 1-2 hét akkor lehet ne érdemes. Az 5750Gnek már kapható az utódja(5755G). De ár/teljesítményben még jó darabig betsbuy lesz és már bő 2 hónapja az. Más kérdés, hogy consumer gép ahogy Spyduck írja, de melyik nem az ilyen teljesítménnyel 180k alatt? Ez egy ilyen döntés, megveszed a minőséget és a teljesítmény kevés lesz, vagy megveszed a teljesítményt és lehet a minőség lesz kevés.
Az AMD új procijaira várunk. Hátha azok méltó ellenfelei lesznek az SBknek. CPUba épített VGA terén biztosan. De egyenlőre senki nem tudja megmondani pontosan mikor, milyen áron és milyen teljesítménnyel jönnek majd. Szóval ha hónapjaid vannak akkor várj. Ha 1-2 heted akkor vásárolj. :)

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15113) pomk válasza Bikkrom (#15112) üzenetére


pomk
őstag

Kár, hogy nem lehet foglalózni! :D

(#15114) AXisBOLD válasza Drughi (#15106) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi!

csak egy kérdés: biost miért kell frissíteni hozzá?

Aurea mediocritas

(#15115) Drughi válasza AXisBOLD (#15114) üzenetére


Drughi
addikt

Nem kell, csak erősen ajánlott. Minden gépnél. Mint, ahogy a drivereket, a firmwareket is illik felfrissíteni.

Pixel 7a

(#15116) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

hoppá
nem is drága, ahhoz képest h alienware:)

Üdv: Zsolti

(#15117) bradam válasza Bloodaxe (#15116) üzenetére


bradam
aktív tag

Alapjáraton így jó, bár 3év garival már 1400$-nál jársz. Bár nem tudom,mennyire jó minőségűek, de azért egy gamer notit elég nagy merészség lenne bevállalni 1év garival szerintem :C

[ Szerkesztve ]

(#15118) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
Laptopot szeretnék venni...min követelmény
320gb merevlemez,2gb ram,HDMI kimenet.....
Ezt néztem ki... 100 e-nél többet nem költenék rá,max ha 500 gb-os akkor egy kicsivel többet rászánok..
Az Asus hasonlóan jó,mint a Dell?? A 2,1 ghz mire elég??főleg játékok terén,meg full hd-t kezeli??
És DVD konvertálással kapcsolatban melyik topicot keressem??
köszönöm...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#15119) Drughi válasza jooker82 (#15118) üzenetére


Drughi
addikt

Az Asus K52 szériája nem igazán ajánlott, de ennyi pénzért nem igazán van más (és jobb) alternatíva, amin játszani is tudnál.
A minőségtől nem fogsz hanyatt vágódni. Az elején szép és csillog, de később maszatos lesz, recseghet, ropoghat, stb
DVD konvertáláshoz sejtem erős proci kell. A gépben lévő korántsem nevezhető annak, de lehet megbírkózik vele.
Ha fullHD tv-re kötöd azzal ellesz. A friss játékok talán low beállításokkal elérik a játszható szintet, a régebbiekkel elboldogul mediumon.

Pixel 7a

(#15120) Klepti válasza jooker82 (#15118) üzenetére


Klepti
tag

Szerintem +5kt megér ez: link

Jobb processzor, jobb videokártya, több RAM, nagyobb vinyó..
Minőséget viszont ne várj tényleg ennyiért, ha új gépben gondolkodsz..

(#15121) jooker82 válasza Drughi (#15119) üzenetére


jooker82
nagyúr

Akkor milyet tanácsolnál??Nem a játék a legfontosabb...a win 7 simán menjen...videoszerkesztő progik se haljanak meg rajta...
A dvd-konvertálással a mostani 1,6 ghz-es fujitsum is megbirkózik,úgy,h még dolgozni is tudok mellette....
A dvd-s topicot azért kérdem,mert lehetséges az vmilyen módon,hogy egy 7 gigás dvd fájlt rázsugoritsak egy 47 gigás lemezre?? ugy,h dvd formátuma megmaradjon...aviba áttudom...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#15122) jooker82 válasza Klepti (#15120) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az acernek vmi 22% hibastatisztikája van.,igy azt nem merném bevállalni,ráadásul,csak 1 év gari........a rangsor a Dell,Toshiba,Asus....ha jól tudom,de lehet,h a Sony is ott van az elején,csak az brutál drága...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#15123) Klepti válasza jooker82 (#15122) üzenetére


Klepti
tag

Szerintem a HPt, Lenovot valahol elfelejthetted :)

DVD Shrink

[ Szerkesztve ]

(#15124) Drughi válasza jooker82 (#15122) üzenetére


Drughi
addikt

Ezt a listát megoszthatnád velünk, de én nem adok neki nagy bizalmat.
Ennyi pénzért nem kapsz erős és strapabíró gépet.
A legjobb választás (ha a játék nem szempont) a Fuji A530.[link]
Ezt szoktuk ajánlani mindenkinek, aki egy alap notebookot akar, megbízható működéssel és sok garanciával.

Pixel 7a

(#15125) Bloodaxe válasza jooker82 (#15122) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

ha rossz az úgyis kiderül 1 év alatt, akkor meg mehet vissza gariba:)

Üdv: Zsolti

(#15126) Klepti válasza Drughi (#15124) üzenetére


Klepti
tag

+1 az A50ra, ha nem kell játék! :)

(#15127) Bloodaxe válasza bradam (#15117) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

az alienware az jelent valamit. én bíznék annyira benne, hogy 1 év garival is bevállaljam :DDD

Üdv: Zsolti

(#15128) #03821824


#03821824
törölt tag

Mi a véleményetek a következő laptopról?jó vásár?
http://hardverapro.hu/apro/ujszeru_toshiba_satellite_a350_gamer_laptop/hsz_1-50.html

előre is köszi :K

[ Szerkesztve ]

(#15129) jooker82 válasza Klepti (#15123) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nyilván azok is gyengék az Acerrel együtt.....de most nem akartam rangsort állitani...
A fujitsiknak a wifije,nincs jól megalkotva... Venni kellett hozzá egy külön sticket,h működjön 6 rugómba fájt...
2,5 ghz-el hogyhogy nem jó játékra?? a Fifa 2011 elmenne rajta?? a FullHD-t lejátsza??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#15130) Drughi válasza #03821824 (#15128) üzenetére


Drughi
addikt

13 napja regisztrált az eladója. Én csak személyesen venném át, miután jól megnéztem a gépet.
A gépről nem sok részlet van.
Sejtem garancia sincs már rá.

Én ennyiért nem rizikóznék

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#15131) Bloodaxe válasza jooker82 (#15129) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

[link]
Akkor vedd ezt, de fogadni merek, hogy ebbe is belekötnél valahogyan :((( ~100k ért ne várj újonnan magnéziumházas hyperbookot...

szerk: az az asus amit kinéztél még silányabb minőségben mint az acer amit linkeltek....

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#15132) jooker82 válasza Bloodaxe (#15131) üzenetére


jooker82
nagyúr

Szerintem az 1,6 ghz-eshez képest,mindegyik előrelépés.... Nagyobb tárhelyet akarok,meg HDMI-t....
Lehet kapni olyan HDMI kábelt mellyel eltudom osztani az lcd tv és házimozi között?? Természetesen a laptopból kiindulva....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#15133) Bloodaxe válasza jooker82 (#15132) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

amiket linkeltek tökéletesen megfelel, az acer is elég "komoly" vga-val, de akinek semmi sem tetszik neki nehéz jót mutatni. persze légy válogatós, ne vedd meg ami nem tetszik, csak ha semmi nem tetszik nem fogsz tudni venni:)

tesóm HP dv6-osa most jött meg ma, és simán találni ezen is minőségi hibákat: púpos bill recsegő touch , kicsit ferde vga csatlakozó stbstb...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#15134) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Tudom ez off, de hátha valaki tud mondani értelmeset. A lemezolvasóm hihetetlenül hangosan berezeg a lapiban, pedig jól raktam be a lemezt, ha megnyomom akkor halkabb lesz, de lehet eldeformált volna a műanyag O.o? Mert amúgy működik rendesen.Most tapasztalom ezt előszőr.

(#15135) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Na, tudom mi volt a ludas, a LEMEZ! Eredeti Witcher DVD, de úgylátom attól berezeg O.o. Most meg beraktam 1 másik, úgymond jobb anyagú dvd-t azzal meg semmi hangja.

(#15136) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

laptopot keresek általános felhasználásra, valami megbizhatóbb modellt, némi játék is menne...

[link]

erről mi a véleményetek? márka/teljesitmény/ár/megbizhatóság tekintetben. :R

(#15137) Bikkrom válasza #03821824 (#15128) üzenetére


Bikkrom
senior tag

3470es van benne. Minden csak nem Gamer. Ennyiért új gépet veszel itthon 3 év garival és gyorsabbat. Sokkal gyorsabbat! HP G6. memória egyedül amiben kevesebb de minden másban gyorsabb és 3 év garis új gép... A memória pár ezer forintért később bővíthető ugyan úgy 4GBra. Ráadásul a linkelt leírásban nem is fullHD a kijelző, hanem 1366*768 és angol gép...

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15138) And01 válasza g@bo (#15136) üzenetére


And01
aktív tag

Mekkora lenne az az összeg amit rászánnál?
Ha játékra kell akkor minimum egy 6470 legyen benne szerintem!
Az 5470 maximum régi játékokra jó alacsony részletességgel!
Jó minőségű, játékra is jó laptopot 130 körül nehéz mutatni!
Egy g6-os hp teljesítményben elégséges:
[olcsón nemzetközi lokalizációval]
drágábban magyar lokalizációval
amd alapon magyar lokalizációval

[ Szerkesztve ]

(#15139) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

sok különbség van gameben egy i3 és egy p6200 között? mert a videókon az 5470-es vinné natívban a shift 2-t medium-on, a dv6 osban még 800x600ban minden lowon és kikapcsolva, és még így sem játszható.. viccesek ezek az emberek

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#15140) #03821824


#03821824
törölt tag

még nem döntöttem picit szűkös a keret :W

[ Szerkesztve ]

(#15141) captainamer


captainamer
csendes tag

sziasztok:)

a fent belinkelt Toshiba tulajdonosa lennék, örömmel látom, hogy fórumban szó került a gépemről:)

lenne 1-2 publikus válaszom:)

13 napja regisztráltam ...ez miért lenne probléma?

a laptop átadását ha lehet én is személyesen szeretném intézni Budapest-en és természetesen kipróbálási lehetőség van komoly érdeklődőnek, egyértelmű:)

"A gépről nem sok részlet van."
A linken minden részlet megtalálható.

"Sejtem garancia sincs már rá."
Még 2 hó nemzetközi gari van rá.
Mellesleg eddig egyszer sem volt rá szükség, elég megkímélt állapotú.
Mivel mielőtt vásároltam rosszul mértem fel, hogy mennyire is van szükségem hordozhatóságra (ez az eladás oka is egyben).
Magyarul nem nagyon hurcolásztam sehova.

"akinek semmi sem tetszik neki nehéz jót mutatni"
ez nagyon igaz:)de ha mégis az ~700k de ő 50k ért szeretné:D

"nem is fullHD a kijelző, hanem 1366*768 "
na ez durva :D ez, hogy üti egymást?:D

mellékesen display type:Toshiba TruBrite® HD

Szal nagyon kis megbízható a gép éppen ezért is választottam Toshiba-t az "A" kategóriából nem is oly rég 250 000 HUF ért:)

Ha van a géppel kapcs kérdés szívesen válaszolok:)

(#15142) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

sziasztok !

erről a masináról mi a véleményetek : Lenovo IdeaPad S205 M632LGE - 4 GB RAM

100k-ig keresek 10-13" közötti gépet, szívesen veszek minden ajánlást :)

(#15143) Drughi válasza captainamer (#15141) üzenetére


Drughi
addikt

Nyugodtan címezheted nekem is.
Kicsit furcsa, hogy te is pont ide tévedtél (nekem egy kis önreklámnak tűnik, ami nem megengedett)
1, A hirdetésedben nem szerepel, hogy van e garancia a gépre.
2, "VGA: ATI Mobility Radeon 2,046 MB (HyperMemory)" csak a lényeg hiányzik, hogy milyen az az ATI kártya.
3, A te általad belinkelt ipon teszten ez szerepel: Kijelző: 16” (1366x768, Glare-Type)
Ez nem FullHD. A full HD az 1920x1080 pixel

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#15144) Klepti válasza captainamer (#15141) üzenetére


Klepti
tag

Azért szerintem nem mindegy, hogy 1920x1080, vagy 1366x868 a felbontása a laptopnak...
A HD az nem egyenlő a fullHD-val

(#15145) doktor úr válasza captainamer (#15141) üzenetére


doktor úr
tag

FullHD: 1920x1080 px
"kis" HD: 1280x720 px
Az 1366x768 px megjelölése ezért általában "HD Ready".

(#15146) captainamer válasza Drughi (#15143) üzenetére


captainamer
csendes tag

("devintbb" megkérdezte, hogy belinkelheti-e)
ott a gari:)
a részleteknél minden megtalálhtó...
nem lehet olyan hosszó a hírdetés, hogy bemásoljam az egészet ezért ott a hivatalos oldal link-je.
Ennél részletesebb nehezen lehetnék...
de kérdezz...hátha mégis tudnék:)

(#15147) captainamer válasza doktor úr (#15145) üzenetére


captainamer
csendes tag

doktor úr ebben a formában már igaz

(#15148) Klepti válasza captainamer (#15146) üzenetére


Klepti
tag

Azért az, hogy Garancia: 2, az elég félrevezető, én sem mondtam volna meg, hogy az 2 HÓNAP, és nem 2 év....

(#15149) jooker82 válasza doktor úr (#15145) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ha nem fullhd kijelzős notit veszek,akkor az nem is játsza le??
egyébként laptopokban mi számit jó kijelzőnek??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#15150) g@bo válasza And01 (#15138) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, most a media-ban meglestem ezeket a hp gépeket, mennyire megbizhatóak ebben az árszegmensben? / kibir 3+ évet? :U /

az intel csippes guszta, de abban is ati vga van, mobil vonalon nincs velük gond?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.