Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15001) Imy válasza Bikkrom (#14995) üzenetére


Imy
veterán

Miért kerülendő?
Alapból 2 év gari van rá, pl HP 1 évvel szemben. :DDD

(#15002) Bikkrom válasza Imy (#15001) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Mert nem bővíthető rá a garancia. Leírtam. :)) De azt sem értem milyen HPról beszélsz. :DDD Amit Ő linkelt CQ56ot arra 2 év van. Amit meg én linkeltem HPt a gyengébb HP és a PB helyett arra meg egyenesen 3év! :F

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15003) Drughi válasza LaptopSystem (#14997) üzenetére


Drughi
addikt

Ismerős most vett T500at, P8600 procival, 4gb rammal, fullhd kijelzővel 140ért. 3 hó gyári grancia volt még rajta
Így szerintem a tied jó ha 120at ér.

(#15004) d@minator válasza LaptopSystem (#14997) üzenetére


d@minator
addikt

Én 70-80k körül hirdetném meg. Gari nélkül inkább 70.

(#15005) Bator92


Bator92
tag

Hello!

Milyen notit ajánlotok 150 k körül? Egyetemre kell és nem bánnám ha játékok is futnának rajta.
Eddig ezt [link] néztem de már elfogyott és úgy látszik nem is lesz több, mert már kifutott termék. Ilyen árban ezt megközelítő tudású gépet pedig már nem is találok. Fognak jönni új Acer gépek ezek helyére vagy mi lesz? Esetleg még milyen laptopot ajánlotok hasonló tudással és árban?

Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

Szerk.: Közben néztem másik boltban is ezt a notit és már ott is kifogytak belőle. Most mit csináljak? Várjak vagy próbáljak minél előbb venni egyet amíg van?

[ Szerkesztve ]

(#15006) Sandrew válasza Bator92 (#15005) üzenetére


Sandrew
őstag

Azt az Acer-t ajánlanám. Ugyan olyanom van. 1hónapja vettem 155k-ért. Akksi nettel wifivel kb 5órát bír. Játékok szépen mennek rajta.

(#15007) ciry válasza Bator92 (#15005) üzenetére


ciry
őstag

Ezekben a boltokban elérhető.
Amúgy jó gép, nekem ez van,csak i3-al [link]
Ugyanúgy 2 magos a proci, mint a linkelt i5, turbo boost nélkül.
Én BC2-őt tolom vele, bírja, eddig egy játék sem fogott ki rajta.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#15008) Bikkrom válasza Bator92 (#15005) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Vedd meg az i3-as verziót. Bőven elég egyetemre. Én is egyetemen használtam, azért vettem. Játékok alatt meg nincs fps különbség i3 és i5 között.
Szerk.: A 20ezer árkülönbség miatt pont belefér ha az i3-as verzióhoz(135ezer) veszel az alap 1év garihoz +2évet. Megéri szerintem.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15009) Sandrew válasza Bikkrom (#15008) üzenetére


Sandrew
őstag

Én is csak azért vettem az I5-s verziót mert nagyobb HDD van benne +BT.
Proci bőven elég. Gta4-alatt ha 50%-on megy. Gpu-t mondjuk húztam 800/1600/900-ra. Így sokka stabilabb az FSP és nőtt a minimum is :K

(#15010) rizso válasza ciry (#15007) üzenetére


rizso
addikt

Árgéppel csak óvatosan ;) Ugyan kidob 1-2 boltot, de könnyen lehet, hogy nincs és nem is volt nekik raktáron, és nem is tudnak szerezni...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15011) Chaser válasza LaptopSystem (#14997) üzenetére


Chaser
titán

Sztem 75-80k körül ha fullos az aku és nincs leharcolva a gép.

Xpredi01: Se az A530-cal se a fuji szervizzel nem volt személyes tapasztalatom, de ez egy olyan hely ahol a rosszról lehet hallani..csak jó vélemények jöttek az A530-ról. Itt egy elég mérvadó teszt, ebből is látszik hogy elég jó, az egeret húzzák le ami lehetne jobb is, meg a csatlakoztathatóságot nagyon, azt nem értem mért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15012) ciry válasza Sandrew (#15009) üzenetére


ciry
őstag

Bt az enyémben is van(meg is lepődtem), az újabb i3-asakat is azzal szerelik.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#15013) eaglesas válasza drzozo (#14988) üzenetére


eaglesas
tag

Lehet, hogy nem ide tartozik, de meg szeretném kérdezni:

A táblaszámítógépek - mint pl. Apple iPad 2 64GB - ugyanolyan célra használhatók, mint a notebook-ok?

Csak annyi különbség van, hogy a billentyűzet érintőképernyős módon érhető el? A mobilinternet ezekbe bele van építve? A szokásos programok futnak az op. rendszerén?

Tehát egy notebook helyett érdemes ilyet venni?

(#15014) Drughi válasza eaglesas (#15013) üzenetére


Drughi
addikt

Nagyon nem ide tartozik de:
-Egy iPadon nem tudsz futtatni windowst, tehát azon csak az Apple szoftvere fut és az azzal kompatibilis programok. ez igencsak megszokást igényel annak, aki windowson nevelkedett.
-Egy átlag tablet használható arra, mint egy átlag NETbook. Tehát netezésre, kissebb office dolgok, msn, skype, zene, filmezés
-Játszani maximum kisebb játékokat tudsz majd tolni rajta, mint pl az Angry Birds
-Van olyan, amibe van 3G és van amibe nincs. Típustól függ. A 3G-s változatba tudsz tenni sim kártyát és nem vagy a wifi-re hagyatkozva.

[ Szerkesztve ]

(#15015) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Hellósztok. melyik a jobb vga gt 520/525/540? sajnos nagyon nem vagyok otthon a témában, mert egyenlőre asztalis vagyok. a lényeg: Full hd film (plazmaTV-n), és game medium-high beállítások, natív felbontásban (a laptopén) gondolom az 540 a legjobb, de megéri e a felárat?
előre is köszi :R

Üdv: Zsolti

(#15016) Chaser válasza eaglesas (#15013) üzenetére


Chaser
titán

Más az OS, wines is van, lényegében ugyanazokat meg tudod minddel csinálni. Notebookban azért ott lehet brutál cpu és vga erő, tabletben még nem. 3G, GPS beépített-e az moddellfüggő. Legtöbbhöz bill-t is csatlakoztathatsz, akár tokbill-t is, van amelyikhez dokkoló is van. Sztem fáradj át a tabletes topikba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15017) rizso válasza eaglesas (#15013) üzenetére


rizso
addikt

Notebook és tablet két külön kategória, más felhasználási céllal - bár mindkettőben vannak közös dolgok, de nem érdemes egymáshoz mérni a kettőt. Van akinél kiválthat a tablet egy notebook-ot vagy akár egy asztalit is, van akinél nem. Pl. ismerősömnek behalt a vaio-ja (igen, akiről már írtam korábban), és egy iPad-et vett helyette. Neki arra kell, hogy tudjon netezni, emailezni, meg facebookozni - ezekre elég lehet. Nekem viszont édeskevés lenne akár egy iPad2 is a laptopom helyett...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15018) Drughi válasza rizso (#15017) üzenetére


Drughi
addikt

Én is épp ezért írtam, hogy egy Jó kis tablet kiválthat egy netbookot, abban az esetben, ha nem vagyunk windowshoz és billentyűzethez kötve. Egy olcsóbb notebook, viszont már kenterbe veri mindkettőt, hiába vannak egy árban.

(#15019) eaglesas válasza Drughi (#15018) üzenetére


eaglesas
tag

Én nem értek ezekhez, ne haragudjatok, de meg szeretném kérdezni:

Egy 160 E Ft körüli Apple tablet végül is nem sokkal több, mint egy drága mobiltelefon?

[ Szerkesztve ]

(#15020) Chaser válasza Drughi (#15018) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon off, de vannak W7-es tabletek is, pl acer iconia, mondjuk az ára is olyan, de legalább brazos van benne.

szerk: az ipad az csak tablet ha jól tudom, az iphone meg teló, ha tablet-teló keverék kell akkor dell streak, már elég korrekt ára van, mérete meg teló és tablet közt fél ütön 5":)..de mondom nézz át a tablet topikba

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15021) rizso válasza eaglesas (#15019) üzenetére


rizso
addikt

Itt is csak azt tudom mondani, hogy más a célja a két eszköznek. A tablet átmenet egy jobb mobil és a laptopok között (bár sokszor a tablettel nem is lehet telefonálni): könnyen hordozható, sok mindent meg tudsz vele csinálni, de mégsem képes kiváltani egy laptopot. Igazából csak te tudod, hogy neked mire kell az adott eszköz...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15022) Drughi válasza eaglesas (#15019) üzenetére


Drughi
addikt

Ne keverjük a szezont a fazonnal.
Van telefon, tablet, netbook, notebook, pc stb.
Mind másra van, de telefonálni csak telefonnal tudsz.

Döntsd el, hogy mit szeretnél és mire használnád. utána pedig kérdezz rá a megfelelő topicban.

@Chaser: Jogos, tényleg van win-es is. Bér én ha tabletet vennék, tuti, hogy Android, vagy Apple lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15023) Sandrew válasza ciry (#15012) üzenetére


Sandrew
őstag

10k-val volt drágább ez mint az i3-as. Cserébe erősebb proci és +250GB és BT?!
Ennyit nekem megért :K

(#15024) LaptopSystem válasza Drughi (#15003) üzenetére

köszi :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#15025) LaptopSystem válasza Chaser (#15011) üzenetére

én is igy látom de egyébként korrekt kis laptop :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#15026) d@minator válasza eaglesas (#15019) üzenetére


d@minator
addikt

Jól látod. Annyi, hogy nagyobb esetleg jobb a kijelző. Android ugyanez. Win7-es az majdnem olyan erős, mint egy netbook csak könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#15027) TheCsabszi


TheCsabszi
csendes tag

Hello.
Olvasgattam itt a fórumon és az Acer 5750g nagyon jónak tűnik teljesítményben és árban, de ezen kívül még kinéztem az Asus k53sv-t is.Teljesítményben ugyan olyannak tűnnek(nekem) csak azt nem tudom hogy mien az anyaghasználatuk.Esetleg van ezen a két laptopon kívül valami jobb? És meiket válasszam???
Netezésre,játékokra és filmnézésre használnám és jó lenne ha kibírna min. 3 évet!!! előre is köszi

XBOX360 slim 250GB / XBOX Gamertag: CsabsziHuN

(#15028) Drughi válasza TheCsabszi (#15027) üzenetére


Drughi
addikt

Ha Az Acert választod és 3évre tervezel, akkor vegyél hozzá garancia kiterjesztést is. (így már elveszik az Acer olcsósága)

Ha mondasz egy pénzügyi keretet, többet tudunk segíteni, de sejtem olyan 150.000Ft-ot szánnál rá, attól függően, hogy i3 vagy i5ös modell-t néztél.

A két modellre jellemző, hogy az anyaghasználatuk minimalista, de ezzel tartják magukat versenyben.

(#15029) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek! Melyik megbízhatóbb a két gép közül?
HP Compaq CQ56 100SH vagy Lenovo ideapad G550L?
Teljesítményben szinte egyforma, P dual core T4500 proci és Intel GMA 4500 integrált vga, csak a compaq 320GB Hdd és 2Gb ram, lenovo pedig 500Gb és 3Gb ram.
Szóval az érdekelne, hogy melyik tartósabb megbízhatóbb darab?
Köszönöm előre is a választ!

(#15030) Sandrew válasza TheCsabszi (#15027) üzenetére


Sandrew
őstag

Anyaghasználat jó. (Acer) Nem recseg stb. Sarkánál megfogom nem hajlik. Ajánlom

(#15031) Chaser válasza Sandrew (#15030) üzenetére


Chaser
titán

Nekem most PB van, ami ugye már szintén acer, TK81, ugyanez a kaszni:) Csak az enyémen nem az a pontszerű borítás van hanem levélerezet minta és a bekapcsológombnál variáltak, nálatok egy körben van a gomb, nálam a körből levágtak egy szeletet és arra kinyúlik a gomb. Elég jó kaszni és hűtés, az n5010-est alázza.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15032) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!
Bocs az offért. Csak szerintem itt gyorsan tudtok válaszolni. Notebook garis szervizeltetése előtt célszerű leszedni a nem jogtiszta rendszert és egyéb programokat? (Asus)

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#15033) WHS Nikit@


WHS Nikit@
csendes tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy laptopot, amit játékra meg film nézésre használnék. Játékok a kövik lennének: Anno 1404, Grand Ages, Sim City társadalmak, meg néha egy kis Dirt, esetleg CoD. A filmek 720p-sek lennének max.
A keret rá nagyon max 130ezer. :)
Olvastam, hogy med/high grafra jó a HP Pavilion g6-1008sh LK912EA. Ez a gép a fent említett dolgokat elvinné? :F nem kell high graf, med is elég lenne.
Várom válaszotokat!

(#15034) Bikkrom válasza WHS Nikit@ (#15033) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Üdv!

Dirt alatt a Dirt3-at érted és CoD alatt melyik részét?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15035) WHS Nikit@ válasza Bikkrom (#15034) üzenetére


WHS Nikit@
csendes tag

Szia!

Hát jó lenne igen a Dirt 3, de a 2 is elég lenne. :) CoDból meg az újabbak, de mondom, az ha nem menne rajta,nem lenne probléma. :)

(#15036) anrab válasza rindang (#14777) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom hogy már megvetted, de akkor itt van ez. [link]
vigyázz mert több rv509-es van. ebbe van egy geforce m315-ös kari.
nem tudom miért van lehúzva a kártya olvasó de van benne az is.

[ Szerkesztve ]

(#15037) Chaser


Chaser
titán

Valaki mondja már meg az acer mail címét mert nem találom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15038) d@minator válasza WHS Nikit@ (#15033) üzenetére


d@minator
addikt

Itt[link] egy 10-essel olcsóbb. Ha 3 év gari van rá akkor best buy vétel neked.

(#15039) LaptopSystem

sziasztok a SAMSUNG R 580-rol mi a véleményetek?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#15040) Bikkrom válasza WHS Nikit@ (#15035) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ezek a játékok low-medium grafikán mennek majd a 6470es VGAval. Itt egy link róla, lent megtalálod a játékokat és, hogy mennyi FPSsel mennek. 130alatt nincs jelenleg jobb VGAval szerelt gép. 135ezernél kezdődik a majdnem kétszer gyorsabb GT540M VGA amin már ezek is mennek medium-highon.
Meg persze én is a 3év garisat ajánlom ipon.hu-ról 116ezerért.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15041) RaZroX


RaZroX
addikt

Helo! Sürgősen kéne a tanácsotok! Lenne egy ilyen laptop. Mire elég ? Szóval ilyen játékok, hogy Call of Duty 4, Word of Tanks, Red Alert 3 ezek elmennek ? És ha igen milyen szinten ?

This is the way

(#15042) WHS Nikit@ válasza d@minator (#15038) üzenetére


WHS Nikit@
csendes tag

Köszi a linket! :R
Akkor az a laptop visz mindent,amit szeretnék? :DD nem gondoltam volna :DDD

(#15043) Drughi válasza RaZroX (#15041) üzenetére


Drughi
addikt

Ha a felbontást leveszed és low grafikán próbálkozol, akkor el fognak indulni.
Natív felbontáson szerintem nem lenne értelme.

(#15044) RaZroX válasza Drughi (#15043) üzenetére


RaZroX
addikt

Szoval pl 1440*900-ban egy alacsony grafikai szinten mennyi lenne az fps ugy kb ? (cod4)

This is the way

(#15045) RaZroX válasza Drughi (#15043) üzenetére


RaZroX
addikt

Csak mert anno volt egy Acer laptopom, volt benne egy NVIDIA 8400m GT és nemtudom mekkora a külömbség a kettő között.

This is the way

(#15046) Drughi válasza RaZroX (#15044) üzenetére


Drughi
addikt

Ilyen felbontást csak külső monitoron tudsz alkalmazni és ezzel csak növeled a felbontást, tehát a teljestmény csökken.
Saccra azt mondom, hogy 10FPS és szaggatás várna rád

szerk: 800x600on el tudnál vele játszogatni

[ Szerkesztve ]

(#15047) RaZroX válasza Drughi (#15046) üzenetére


RaZroX
addikt

ja hogy ja.. úgy emlékeztem, hogy Full HD felbontású.... :DDD
Na mindegy ez így nem túl bíztató... Milyen kártyával lehet már játszani ? Laptop ügyben persze. Csak mert most cserélném a PC + LCD TV-m valami laptopra de kéne hogy játék is mennyen vele..

This is the way

(#15048) ktommy91 válasza LaptopSystem (#15039) üzenetére


ktommy91
addikt

Nekem volt egy ideig ilyen gépem és elég jó. Az anyaghasználat azon túl hogy fényes a műnyag jó. A tapipad nem rossz. A billentyűzet néhány helyen süpped de nem vészesen,kényelmes volt használni. A hangszóró elég halk. A hűtése jó és nem is túl zajos. A kijelzője is tetszett.
Összességében jó gép volt de voltak hiányosságai(hangszórók,váltható vga,gyorsgombok)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15049) d@minator válasza RaZroX (#15047) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor ezt[link] nézd meg. Itt[link] meg megnézheted mit tud. Ctrl+F a keresés. Bikkrom-nak is ilyen van tud segíteni. Olcsóbban [link]ez vagy ez[link].

[ Szerkesztve ]

(#15050) LaptopSystem

köszönöm a véleményt

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.