Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14101) Bikkrom válasza Klepti (#14100) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hát igen. Mindenki azt mondaná, hogy gyűjts egy Fuji A530ra. Azt hiszem 114ezer. De ha nem megy akkor ez a legjobb amit 100körül kaphatsz: Toshiba C660. Ennél viszont tényleg ne add alább. Vannak eMachinek, gyenge MSIk, PackardBellek. Nem szabad ennyiért azokat venni. Ez a Toshiba teljesítményben bőven elég lesz, meg aksiban is. Természetesen Wifi is van benne. Itt egy teszt, habár ez nem konkrétan az a C660.
Esetleg még ez jöhet szóba.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14102) Klepti válasza Bikkrom (#14101) üzenetére


Klepti
tag

Köszönöm az ajánlatokat, holnap megmutatom ezeket a modelleket neki, hátha valamelyik bejövős.
Igen, sajnos az ár nagyon behatárolja :(

Mutattak egy ilyet is: Link
Ehhez mit szólsz? Kisebb kijelző, meg akkumulátor is mondjuk, viszont nem tűnik rossznak..

(#14103) Damage401 válasza broland (#14098) üzenetére


Damage401
senior tag

Szeva Roland!

Gratula az új laptophoz :)
Egy kérdés tényleg 6GB Ram van benne ha i5 prockóval szereltet vetted?
Ha igen Tri Channel vagy 4+2GB ram Dualban? Kép minősége? Zsanérok stabilak? nincs-e holtjáték? Grafika teljesítmény? Miket teszteltél milyen beállítással? (tudom notebookcsekken láthatom, de azért egy biztos laptop tulajtól) Melegedés terhelés alatt milyen? Hangosak a ventik? Tudom sok ez így egyszerre de nekem ti általatok felkeltette eme remek tiptop az érdeklődésemet :)

Köszönöm válaszod
István

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#14104) d@minator válasza 159 (#14083) üzenetére


d@minator
addikt

Szia!
a.) Árban nagy a különbség több tízezertől több százezerig teljesítménytől függően.
b.) Egy PC hangja a környezeti zajszint alá lenyomható akár terhelve is. Egy laptop terhelve ha hangos neked nem tudsz vele mit csinálni. Az enyémtől pl. egy laptop hangosabb de annak ára is volt. Ebben a kérdésben nehéz állást foglalni.
c.) Fogyasztásban egyértelmű a laptop fölénye. Windows alatt amikor nem csinálsz semmit asztali gép monitorral kb. 90-120W laptop: 60W. Játék alatt asztali gép: 160-200W, laptop: 135W. (5870-nel szerelt Asus G73 vs. hasonló teljesítményű asztali gép)
Megbízhatóság, élettartam szintén asztali PC ha mégis elromlik olcsóbb a rossz alkatrész cseréje.

(#14105) Borote válasza d@minator (#14104) üzenetére


Borote
addikt

És az utolsó pont az egyik leglényegesebb. Ha most veszek nettó 200-ért gépet, akkor azt másfél év múlva cserélni szeretném, mert garancia nélkül laptopot tartani szerintem rizikós. Ha valami elromlik, horror áron lehet javítani.
Ha építek ugyanennyiért egy asztalit, igaz, hogy nehezebb lesz, DE:
- szebb monitort tudok hozzá nézni,
- az egyes alkatrészek nem veszítenek többet az értékükből, cserébe ha a gari lejár, és valami tönkremegy, csak egy alkatrészt kell cserélni,
- ha valamit megunok belőle, eladom, és kis ráfizetéssel veszek újat, azaz szabadon bővíthetem,
- nem utolsó sorban ugyanannyi pénzért sokkal erősebb gépet tudok összerakni.

Kontra:
- nagyobb helyen fér el,
- többet fogyaszt,
- nehezebb,
- nincs akksi,
=> ezek viszont nekem pont nem számítanak :D

(#14106) Bikkrom válasza Klepti (#14102) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nem tűnik rossznak, de a garancia fele annyi és nem is olyan minőségű mint a Toshiba. Teljesítményben sem veri a Toshibát.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14107) tojgli86 válasza Bikkrom (#14075) üzenetére


tojgli86
csendes tag

És kicsivel drágábban, már sokkal lényegesebb különbségek vannak?
Mondjuk ez: [link]
120000 a maximum, de inkább olcsóbb. Ajánlhattok többet is akár, köszi!!

(#14108) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Ezekről a gépekről szeretném kérni a véleményeteket.

Hp g62
[link]
[link]

Vagy ha tudtok valami mást ajánlani ilyesmi árban. A HDMI csati lenne a lényeg nomeg hogy vigye az 1080p filmeket.
Az acernél érdemes lenne beáldozni az amd vga-t az i3-ért?

(#14109) Bikkrom válasza tojgli86 (#14107) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az egy nagyon gyenge gép. Minőségre és teljesítményre is. Ez fényévekkel jobb: link.
De még az a Lenovo amit neked linkeltem, vagy a pár kommenttel fentebb ajánlott Toshiba C660 is jobb választás.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14110) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Én is a hozzáértők tanácsát szeretném kérni!
Egy használt, 13-14''-os (inkább 14) viszonylag strapabíró, hurcolható gép kellene, főleg munkához (nem kell semmi extra főleg excel és word-öt használom), valamint játékhoz, de bőven elég, ha 3-4 éves játékok futnak rajta, tehát nem kell kimondottan gemer notebook.
Sajnos nem tudok sokat rászánni, szeretném, ha 80+/-10 e körül kijönne.Tudom nem nagy a keret, de talán az elvárásaim se nagyok.
várom az ötleteket, tanácsokat, javaslatokat!
Előre is köszi

(#14111) Patrick76496


Patrick76496
őstag

nekem ilyen laptopom van, kb. 1 hete vettem. mit szóltok hozzá? dirt3 és mafia2 low grafikán fut rajta hd-ben, de csak akkor laggmentesen, ha töltőn van! véleményeket kérek! :) http://www.notebook.hu/notebook/dell/inspiron/dell-inspiron-n5110-128204-diamond-black

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#14112) doser0717 válasza Damage401 (#14032) üzenetére


doser0717
aktív tag

Szia!

Sokszor leírtam már, de most megint (remélem a többiek nem haragszanak meg érte).
Igaz nekem nem GX660-om van, hanem egy régebbi (4,5 éves) konstrukció, de szintén GX sorozat.
4 év, kb. 22-23.000 üzemóra, többször leejtve, semmi hiba. Nyáron egy kamionban elég meleg van, most pl. az enyém napok óta tartós 49-52 fok között üzemel.
Szervizben még soha nem volt! Nem is volt rá szükség.

Szóval szerintem semmi gond a felső kategóriás MSI-vel!
Nálam ha west fórumtárs nem tud ajánlani egy nekem tetsző g73-at, akkor 80% hogy GX660, 20% hogy Dell xps702l.

FK8, Valoriani Baby 75

(#14113) Bikkrom válasza Patrick76496 (#14111) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Most mondanám, hogy lett volna pár jobb választás, és szinte mindenki lebeszélt volna róla ha itt eléggé utánakérdezel, de nem mondom, mert nem akarok senkit megbántani. :DDD Inkább ezt mondom: Használd egészséggel! :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14114) Drughi válasza Patrick76496 (#14111) üzenetére


Drughi
addikt

A gépet hagyjuk most, ha visszaolvasol tudod miért.
Az meg, hogy laggmenetes, mikor töltőn van azért van, mert nem állítottál be energiagazdálkodási profilt.
feltehetőleg, amikor akkuról megy akkor automatikusan energia takarékos módban megy a gép.
Állítsd be a profilokat és akkor már akkuról is tudsz játszani.

Pixel 7a

(#14115) 159 válasza d@minator (#14104) üzenetére


159
tag

Köszi a kimerítő választ! :R

...és Neked is , borote

[ Szerkesztve ]

(#14116) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

Milyen notebookot ajánlotok?

Ami fontos:

15,6"-os LED képernyője legyen(csak LED-es jöhet szóba)
2 magos processzor és minimum 2giga RAM legyen benne
videókártya annyira nem fontos,nem játékra lenne használva
akksi sem annyira fontos,hogy sokat bírjon
megbízható márka legyen,minimum 2 év garanciával
előny lehet még a kis fogyasztás és az olcsó ár valamint a minnél kisebb súly.

Ezek mellett mit tudnátok most ajánlani? Notebook téren nem vagyok jártas melyik gépeket tudjátok nyugodt szívvel ajánlani?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#14117) Bikkrom válasza Viktor89 (#14116) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Még egy árat is mondj, hogy mennyit adnál ki érte és máris mondjuk mi a tuti. :))
Elsőre ezt mondanám: A530. De a keretedtől függ.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14118) Viktor89 válasza Bikkrom (#14117) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Jónak tűnik.bár kicsit félek ettől a márkától. Amúgy ebbe az árkategóriában keresek,de ha lenne ennél kicsit olcsóbb az jobb lenne,de 130.000-ig belefér ha tényleg jó a cucc :D

(#14119) Drughi válasza Viktor89 (#14118) üzenetére


Drughi
addikt

Nem kell félni a márkától, mert ez a gép sokkal jobb minőségű, mint a hasonló árktegóriájú Acer, msi, asus, toshiba, de talán még dell gép is (Az N szériánál biztos jobb)

[link] Ez lenne még nagyon jó választás, de ez már drágább.
A Fujinál jobb ár/érték arányú gépet nem találsz. A 3 év garancia is magáért beszél. Ráadásul matt az egész.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#14120) Bikkrom válasza Viktor89 (#14118) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nem kell tőle félni. A siemens kiszállt így garantált a minőség. A 3év garancia is megnyugtató. Már jó ideje ezt ajánljuk itt mindenkinek aki ezekre a feladatokra ennyiért keres gépet. Megéri az árát.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14121) Viktor89 válasza Bikkrom (#14120) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Egyik iserősömnek [ilyen] van ő ezt ajánlotta. Vélemény van róla?

(#14122) Drughi válasza Viktor89 (#14121) üzenetére


Drughi
addikt

Ez egy ősrégi config.
A samsungról sok infónk nincs, de én maradnék a Fuji mellett, vagy a Probooknál.

Pixel 7a

(#14123) Gerpop_27


Gerpop_27
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Laptop vásáslás előtt állok. 160k a keretem. Játékra és egyéb felhasználásra lenne. Eddig ezt a két gépet nézegettem:
Hp DV6 és Lenovo Y560.

Válaszokat előre is köszönöm:)

(#14124) Drughi válasza Gerpop_27 (#14123) üzenetére


Drughi
addikt

A Lenovo erősebb config jobb hangszóróval, míg a hp-nak jobb az összeszerelése és ugye argento alumínium házban van.

egy jó tanács: Ezt a boltot kerüld el.

Pixel 7a

(#14125) Gerpop_27 válasza Drughi (#14124) üzenetére


Gerpop_27
tag

Jajj, miért kerüljem el?:O

(#14126) Bikkrom válasza Gerpop_27 (#14123) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az a bolt nagy melléfogás lenne. :DDD Csak írd be a keresőbe a radium szót, lesz egy pár érdekes komment. :))
Acer5750G-Acer5820TG-AsusK53SV.
Vagy ha egy kicsit fentebb tudod tolni a keretet:
Hp Dv6-Samsung RF511-Még egy Dv6-Acer 4830TG.
Szerk.: Azért kerüld el, mert külföldi lokalizációs gépek, külföldi garival, külföldi átszitázott billentyűvel és nem ritkán külföldi számlával. Persze ha az ember kérdőre vonja emiatt őket pofátlanul hazudnak, hogy márpedig minden magyar. Unkorrekt banda. :(

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14127) zozek


zozek
tag

Erről a gépről mi a véleményetek?
[link]

(#14128) drzozo válasza Bikkrom (#14126) üzenetére


drzozo
senior tag

Szívesen visszanézném, hogy az utóbbi 2 hónapban hányszor írtad már ezt le! :D :D

(#14129) Drughi válasza zozek (#14127) üzenetére


Drughi
addikt

Inkább: [link]
Még inkább: [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#14130) Bikkrom válasza drzozo (#14128) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Muszáj. Nem akarom, hogy bárki is úgy járjon mint te. :DDD Nálam például a futár mindig megmakacsolja magát és azt mondja ha kibontom akkor már marad... Neked mákod volt. :))

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14131) zozek válasza Drughi (#14129) üzenetére


zozek
tag

Köszi, igen ezeket is nézegettem már.
Nagyon nagy a különbség a két proci között?

(#14132) Drughi válasza zozek (#14131) üzenetére


Drughi
addikt

Nagy a különbség igen, de ami a legfontosabb, hogy az a nagyjából 5000Ft-nyi felár szinte semmi. Tehát jobban megéri megvenni az i3-as verziót.

Pixel 7a

(#14133) Kbali válasza csmat (#14110) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Ha a játék annyira nem lényeg (CS 1.6 azért elfut ezen is).
vagy ez
De itt az összes.

Ezek mind nagyon jó munkaeszközök.

(#14134) Chaser válasza Viktor89 (#14121) üzenetére


Chaser
titán

Nekem az a véleményem, hallgass azokra akik értenek hozzá. Ha nem felel meg az A530 ez is jó lehet. Alu borítás, de a kijelző csillogós. Cpu-ja jóval gyengébb mint az i3 380. Jobb napokon 115k alatt is lehetett kapni, de nyilván már kifutó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14135) Viktor89 válasza Chaser (#14134) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Nem mondtam én,hogy nem felel meg :D Hallgatok rátok és valószínűleg ez lesz belőle,mert tényleg nagyon jó ár/érték arányú,már amennyire értek a notikhoz,bár sokban nem különböznek az asztali társuktól. Egyedül a 2 giga RAM tünhet kevésnek,de gondolom nem az. Teljesen zökkenőmentesen fut rajta a rendszer és a programok ugye?

(#14136) Chaser válasza Viktor89 (#14135) üzenetére


Chaser
titán

2GB ram újan kb 5k, a noti szerelhetősége kitűnő, még laikus is tudja bővíteni. Minden fut rajta zökkenőmentesen aminek elég 2GB ram:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14137) nwishmaster


nwishmaster
csendes tag

hello. laptopot szeretnék vásárolni 130-135000 forint határig. igényeim új játékok terén nincsenek, wow-ot viszi nekem az elég, de azt akkor akadás nélkül. Visszaolvastam sokat, olvastam a rádium-ról sok rossz-at, de ez http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=13897&category_id=309&option=com_virtuemart&Itemid=1 nagyon tetszik. A garancia részbe írják hogy magyarországi, szóval elbizonytalanodtam.Visszatérve, a videókártya elég, hasonló paraméterű, esetleg kicsit gyengébb (vga ugyanez, nemkell integrált) laptop tippek-et kérlek írjatok! Acer, asus, msi és packard bell nemérdekel. :)

(#14138) Bikkrom válasza nwishmaster (#14137) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az mindegy mit írnak. Csaló, hazug banda. :DDD Ebben jobb a proci, a VGA ugyan az, csak újabb szériára átnevezve és a bolt mérföldekkel jobb hírű és presztízsű: HP Pavilion g6-1016sh.
Mondtad, hogy Acert nem akarsz, de azért megemlítem itt azt a gépet ami teljesítményben sokkal jobb választás lenne:Acer 5750G.
Jó vásárlást!

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14139) nwishmaster válasza Bikkrom (#14138) üzenetére


nwishmaster
csendes tag

köszi. a g6 a dv6 sorozat átnevezve? én eddig azthittem az a gyengébb minőségű dv6 azért nem néztem meg azokat.

szerk: innen van valakinek hp g6-os laptop-ja? ja igen, és az n-es wifi fontos!

[ Szerkesztve ]

(#14140) Bikkrom válasza nwishmaster (#14139) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A VGAra írtam a 6470re, hogy ez az átnevezett 5470 kb. :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14141) Borote válasza Bikkrom (#14138) üzenetére


Borote
addikt

Ezen egy picit helyesbítenék, ha nem gond.
Az átnvezett 5470-es a 6370-es.
Az általad linkelt g6-osban már a picivel erősebb 6470-es van. Tehát még jobban is jár :D

(#14142) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Lehet, hogy most megköveztek, de vettem egy ilyet a gyereknek vasárnap :) .
Eddig nagyon pozitív a tapasztalat minden szempontból, a forma1-et már ezen néztem.
A Wireless Display-re leszek kíváncsi csak vennem kell hozzá egy adaptert.
Próbából felraktam rá az új Duke-ot és kicsit játszogattam vele.
Médium-on röccenés nélkül fut a játék a gép maximális felbontásán és teljesen hangtalan a gép és szinte nem is melegszik.

Egyenlőre ennyi. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#14143) foxi69 válasza Tigi (#14142) üzenetére


foxi69
tag

Milyen VGA van benne? Ezt nem láttam a leírásban.

(#14144) Drughi válasza Tigi (#14142) üzenetére


Drughi
addikt

Sok sikert hozzá. Ha itt megkérdezed, biztos megpróbálunk lebeszélni róla.
ne legyen rá szükség, de a gariztatás, nem lesz egyszerű

Pixel 7a

(#14145) mghltm válasza foxi69 (#14143) üzenetére


mghltm
addikt

szerintem nincs benne dedikalt vga, csak ami a szandiban van: Intel® Core™ i3-2310M 2. generációs processzor egybeépített grafikus funkciókkal

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14146) Drughi válasza foxi69 (#14143) üzenetére


Drughi
addikt

Egy integrált intel HD 3000 van benne

Pixel 7a

(#14147) saltrocksurf


saltrocksurf
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon kellene pár jó tanács, még nem írtatok a kérdésemre/kérésemre. Eléggé tanácstalan vagyok.. :/
A napokban kellene eldöntenem milyen notit is vegyek.

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

(#14148) Bikkrom válasza saltrocksurf (#14147) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Linkeld a kérdést vagy írd le újra. :D

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14149) Tigi válasza Drughi (#14144) üzenetére


Tigi
őstag

Az első két hónapban visszavihetem és visszaadják a pénzt a jótállást pedig az RCE kft-nél lehet érvényesíteni ami egy elég nagy cég.
Egyébként nekem jó tapasztalataim vannak az ilyen "boltokban" kapható műszaki cikkekkel kapcsolatban.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#14150) saltrocksurf válasza Bikkrom (#14148) üzenetére


saltrocksurf
csendes tag

Tehát:

http://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_2/hsz_14099-14099.html

Nagyon megköszönném segítségeteket, nem vagyok otthon számítástechnikában sajnos.. :/

Bocsánat a linkelésért!

[ Szerkesztve ]

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.