Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14801) drzozo válasza flash- (#14799) üzenetére


drzozo
senior tag

(#14802) bach66


bach66
tag

Üdv!

Elsősorban Fujitsu A530 - tulajdonosokat kérdezem:

Egy hete vettem egy ilyen notit, és egyelőre nagyon meg vagyok elégedve vele, DE:

A SPACE billentyűt ha az alsó részén nyomom le, nem mindig "veszi be". Erről van tapasztalatotok? Mivel gyakran használnám szövegszerkesztésre, ez elég zavaró.
Mit gondoltok, érdemes szervízbe vinni?

Kösz a válaszokat!

(#14803) drzozo válasza bach66 (#14802) üzenetére


drzozo
senior tag

Kipróbáltam én is -nem Fujitsun-, ha alul nyomom meg finoman, nekem sem észleli, bár nem tudom milyen erősen nyomhatod. Szerintem idő kérdése és megszokod, próbáld a megfelelő nyomóponton ütni, úgy is berögzül. Nekem annó egy másik laptopon (Aceren, szia bikki :D ), az é és á betű eltört, de nem tört le teljesen és néha ki-ki pattantak a helyükről, na az volt az idegesítő, de szövegszerkesztésnél -évfolyamdolgozat...- ösztönösen már nem is kellett rá figyelnem.

(#14804) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
120-130 ezer körül keresek i3-as 15"-os netezős gépet. Kb. 3GB memória ami még kritérium lenne, külön VGA, oprendszer nem kell.
Acer gépeket nézegettem, jó árban vannak, illetve Asus k52-ről hallottam rosszakat. Javaslatok?

"Csak úgy mondom"

(#14805) Bikkrom válasza Csapi007 (#14804) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha játszani is szeretnének rajta akkor Acer 5750G. Best-buy ennyiért. Nagyon sokan vettek már innen miután annyiszor ajánlottam. ;] De eddig senki sem bánta meg. Én sem. Azóta is elégedett vagyok vele. A linken(fenti iponos link) leírtam a véleményem is a gépről, szintén Bikkrom néven. Szép hosszú negatív és pozitív részeket is kitálalva. ;]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14806) Zsoltiabéka3 válasza rizso (#14767) üzenetére


Zsoltiabéka3
csendes tag

zoltankakukk, rizso, köszi a válaszokat! Megnyugodtam :)

(#14807) drzozo válasza Zsoltiabéka3 (#14806) üzenetére


drzozo
senior tag

Nekem meg letört az egyik akkumulátort bepöccentő műanyag sz@rja... Amivel rázársz az aksira, hogy ne essen ki. Hálistennek, pont az jött le, ami kevésbé tartja. De ez azért mégis vicc, 1,5 hónapos gépnél. Végre megvan az első negatívum. Most nem tudom, hogy garanciából megjavítják-e és tesznek-e bele újat!? Ennyiért nem szívesen küldöm fel Pestre, főleg, hogy hálózatról megy egész nap és nem is hordozgatom. A slusszpoén az, hogy 2-szer használtam akkuval, ergo 4-szer használtam a kinyitást és bezárást azzal a műanyaggal, ami azért valljuk be, nem egy gyakori használatnak felel meg. Nem értem, komolyan. :D

[ Szerkesztve ]

(#14808) Chaser válasza Csapi007 (#14804) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A530 i3 380-nal 115k-ért 3 év garral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14809) Chaser válasza drzozo (#14807) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem értem mért kell kivenni belőle az akut :F Ha nagyon melegszik a gép akkor esetleg, egyébként meg felesleges.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14810) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Új 120k körüli lapos kellene egyik ismerősömnek, mindennapi használatra net office film...
Inkább minőségi darab kellene, mint erős gép.
Várom az ajánlatokat...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14811) Chaser válasza MZsoltee (#14810) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A530 i3 380-nal 115k-ért 3 év garral:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14812) MZsoltee válasza Chaser (#14811) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát nem tudom inkább business szerű kellene Dell HP...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14813) MZsoltee


MZsoltee
veterán

DELL Latitude E5520m -ra gondoltam:[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14814) Chaser válasza MZsoltee (#14813) üzenetére


Chaser
titán

Ez is business szerű. A kinézett dell sokkal elavultabb hw-rel rendelkezik. Ajánlom olvass utána:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14815) MZsoltee válasza Chaser (#14814) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igazából a HW majdnem mind1, netre filmre elég, csak tartós és megbízható legyen. Valamint hosszú garancia legyen rá, amit könnyű érvényesíteni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14816) ro_bert17 válasza MZsoltee (#14810) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha használt is versenyezhet, akkor apróban vannak TP T410-ek 140k körül. Gondolom ezeken még annyira nem látszanak használati nyomok.

(#14817) pomk


pomk
őstag

Ehhez mit szóltok? :P

(#14818) Bikkrom válasza pomk (#14817) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez is kevés játékra. Ezen alapon jó ha futnak. :DDD Valamint a K52 nem ajánlott széria.

De ha használtban is játszol akkor Drughi kollegának van egy szép i5ös HPja 5650es VGAval. Egyébként meg a sokat emlegetett 5750G(nVidia GT540), 5820TG(AMD6550) és K53SV(nVidia GT540) a te választottad. Mindegyikből az i3as. :D

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14819) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

40e körül melyiket "érdemes" választani: IBM T43-as vagy egy Dell 620-as... ? :F
/esetleg mást.../

Köszönöm a segítséget!

- Alex -

(#14820) tevike


tevike
senior tag

Valaki ha meg kérhetném tudna adni egy linket ahol a notebookokat beárazzák? Mert nem találom azt a topicot:D Köszönöm!

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#14821) dkface válasza pomk (#14817) üzenetére


dkface
aktív tag

Látom nehezedre esik azt megvenni amit , napi 10hozzászólással rendelkezők javasolnak - így felmerül a kérdés hogy akkor lényegében minek is jössz ide? A topic címe milyen notebookot vegyek , te felteszed a kérdést többen (köztük én is) megpróbálunk a tudásunknak , és az igényeidnek legmegfelelőbb gépet javasolni. Ha ez neked nem számít akkor lehet menni máshova.

(#14822) ciry válasza dkface (#14821) üzenetére


ciry
őstag

Teljesen egyetértek, bár nem a személyjel, hanem általánosságban.Sokan leírják, hogy ilyen-olyan noti kellene, kapnak 1-3 értelmes ajánlatot, aztán nekiállnak linkelgetni, meg egy irányban kommunikálni, "se hall se lát Dömötör módon".

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14823) drzozo válasza Chaser (#14809) üzenetére


drzozo
senior tag

Melegedett a gép, ha nem is nagyon, de igen. Ezért feleslegesnek tartottam, hogy benne legyen, főleg játék közben, hogy az egész gép meleg legyen. Előző laptopjaimban sem használtam, hosszútávon szerintem nem tesz jót neki, hogy folyamatosan be van dugva, nem hurcolászom sehova, kb. 2 havonta egyszer teszem bele táskába, 1 óra hosszára, hogy elszállítsam A-ból B-be. De ez akkor sem normális, hogy 4 használat után letörik, ebben azért megegyezhetünk, függetlenül attól, hogy bent kellene hagyni vagy sem.

(#14824) rindang válasza drzozo (#14779) üzenetére


rindang
csendes tag

Szia !
Nem játékra kell, inkább amolyan "mindenes" gépnek. A grafikus teljesítmény nem számít, inkább, ha lehet minél több interfész.
A samsung csak egy tipp volt, csak úgy általában kérdeztem a minőségére.

(#14825) Chaser válasza MZsoltee (#14815) üzenetére


Chaser
titán

Ez mind illik az AY530-ra is, akkor már mért nem olcsón erősebb hw-rel? Ne tévesszen meg az ára, közelmúltban vették le, pár hónapja még a belépő p6200-es verzió is 130k körül volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14826) pomk válasza Bikkrom (#14818) üzenetére


pomk
őstag

Köszönöm a segítséget!

Időközben sajnos úgy alakult, hogy szűkült a keret, ezért kezdtem el nézegetni a használtakat ill. ”linkelgetni” újabb jelölteket.

(#14827) drzozo válasza rindang (#14824) üzenetére


drzozo
senior tag

Interface alatt azt érted, hogy legyen sok multimédiás gomb és minőségi billentyű? Esetleg ne műanyag borítású legyen? Matt kijelző?

(#14828) Bator92


Bator92
tag

Hello!

Ilyenje [link] van itt valakinek? Ez szinte hihetetlenül jó ár-érték arányúnak tűnik. Mi a buktatója? Milyen az anyag és összeszerelési minőség? Megéri most megvenni vagy várjak még egy hónapot? Valamint mennyire melegedhet?

Köszi előre is a válaszokat. :R :R

(#14829) Bikkrom válasza Bator92 (#14828) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Sokan vettünk innen 5750Gt. Itt elolvashatod a komplett véleményem a gépről. Bikkrom név alatt szintén, lent a kommentek között. Ha játék lesz a leghardverigényesebb dolog a gépen akkor meg i3-asnál ne vegyél többet. Fölösleges. Ebből a tesztből jól látszik, hogy játék alatt nem jön elő az i3-i5-i7 különbsége. Jó olvasgatást! :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14830) Bator92 válasza Bikkrom (#14829) üzenetére


Bator92
tag

Köszi a választ! Ez hogy lehet? VGA limites lenne a játékokban a proci? Hol jöhet elő a kisebb proci hátránya?

(#14831) bradam válasza Bator92 (#14830) üzenetére


bradam
aktív tag

Notikban kb a 250e-s kategóriáig bármelyik vga-t kihajtja egy i3,szóval vga limitesek ezek a gépek. A kisebb proci hátrányát a videóvágáson/programozáson kívűl nem nagyon fogod érezni, mindennapi használatra(Office,net,videók) felesleges a jobb proci. :))

(#14832) Bator92 válasza bradam (#14831) üzenetére


Bator92
tag

A noti éppen egyetemre kell. Mérnök-informatikus szakra megyek, szal fogok programozni. Programozáshoz miért kell erősebb proci? Középsulis tanulmányaim alapján nem izzasztottam meg a procit a saját programjaimmal. :D

(#14833) Bikkrom válasza Bator92 (#14832) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Programtervező Infóra járok. Uccsó évem jön szeptembertől.(Szerk.: Legalábbis szeretném ;] ) Hidd el i3 is bőőőven sok. Undorító ezer éves nyelveken és fejlesztő környezeteken fogtok tanulni. De a Visual Studio 2010 alatt sem érzem, hogy kevés lenne az i3. Inkább vedd meg az i3as konfigot +2év platinum véletlen sérülésekre is biztosító garival. 23 ezer körül láttam iponon. Így nagyjából az i5ös áránál fogsz járni.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14834) bradam válasza Bator92 (#14832) üzenetére


bradam
aktív tag

Természetesen kicsit sarkított példa volt, a gyorsabb proci a bonyolult programok futási idejét csökkenti,de még szvsz egyetemen sem kell a hw ennyire :DD

Fogadd meg Bikkrom tanácsát, így nagyon nem tudsz mellélőni :))

[ Szerkesztve ]

(#14835) berbatov2 válasza Bikkrom (#14829) üzenetére


berbatov2
senior tag

Jól sejtem, hogy az egyetlen negatívum bár ez is szubjektív, hogy fényes kijelzős?

(#14836) Bikkrom válasza berbatov2 (#14835) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nem mondanám negatívumnak. Inkább semleges dolog. Beltéren a fényesnek szebb színei vannak, a matt meg kültéren is jól használható. Ergó kinek melyik tetszik és hol használja többet. A billentyűzete és a wasd körüli melegedés ami inkább negatív, de ezek szokhatóak és orvosolhatóak. De ezt a fenti linken szépen kifejtette. Jóóó terjengősen. :)

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14837) berbatov2 válasza Bikkrom (#14836) üzenetére


berbatov2
senior tag

Már első linkelésnél elolvastam.
Én is most keresek vmi laptopot asztali mellé csak nekem ez a tükrös fényes nem bejövős, így maradok a fudzsi a530nál, hacsak be nem esik addig vmi még (kb két hét).

(#14838) bcrics


bcrics
tag

Hello, ebayen keresztül londonból vettem egy lapit, itthon lehet a töltőhöz átalakítót kapni gondolom, (ami a konnektorba megy).
mi ennek a pontos neve és mennyiért árúsítják?gondolom pár száz forint.
És akármelyik villanyboltban lehet ilyet kapni, vagy rendelésre jön?

(#14839) Bikkrom válasza berbatov2 (#14837) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az A530 hogy jön ide? :DDD Az 5750G egy belépő gamer gép. Az A530on meg játszani nem lehet, de minőségben sokkal jobb. Minőségi gép kell munkára vagy gamer gép olcsón? :F A kettő teljesen más. :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14840) foxi69 válasza bcrics (#14838) üzenetére


foxi69
tag

(#14841) bcrics válasza foxi69 (#14840) üzenetére


bcrics
tag

köszöntem:)

(#14842) miki013


miki013
csendes tag

sziasztok erről mi a véleményetek?
[link]

(#14843) berbatov2 válasza Bikkrom (#14839) üzenetére


berbatov2
senior tag

Le ne harapd a fejem :)
Csak a 130-140k forintomból szeretném a legjobbat kihozni(vmi subnoti amin fut a cs source ha hordozó üzemmód lép fel,amugy meg csak asszonynak kell Rubintrékáznil :DDD )
Ezért kaptam fel a fejem erre az acerre amiben van dedikált kari meg újihárom, de ezek szerint kicsit összetettebb a dolog, gondolok a minőség vs belépő gamer kifejezésekre.

(#14844) SzeJani


SzeJani
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Ha venné valaki a fáradtságot, és segítene dönteni, akkor nagyon megköszönném!
Sajnos nem vagyok annyira profi, hogy pontosan el tudjam dönteni a specifikációk alapján, hogy melyiket is válasszam. Az ár nem olyan lényeges, mert majdnem egyforma.
Lényeg a stabilitás, gyorsaság, teljesítmény. (Nem a játék a lényeg!) Grafikai programok, zene programok, internet, Stb.
1.
LifeBook E8410 ( 320GB 7200 Rpm)
http://www.mindenolcso.hu/notebook/fujitsu-siemens-lifebook-e8410-c-/c2d-t8300/2048/80/flypage.tpl.html?pop=0
2.
ASUS k53u
(AMD Fusion C-50 1,0Ghz / AMD Radeon® HD 6250 Built-in C-50 (dual-core) /320GB 5400rpm) Verzió
http://laptops-specs.blogspot.com/2011/06/asus-k53u-specifications.html
3.
ASUS K52N (Itt találtam teljes specifikációt)
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_tablet_pc/asus/92_000_ert_uj_asus_hdmi_s_notebook_laptop_1463212822.html
4.
MSI CR610-081XHU
http://www.pdastore.hu/msi-notebook/msi-cr610-081xhu
5.
Dell Vostro 1015
http://www.notebook.hu/notebook/dell/vostro/dell-vostro-1015-126998-black
6.
LENOVO IdeaPad G560L 59-042951
http://ipon.hu/?product_id=157638
7.
DELL INSP1545-105
http://www.notebookpartner.hu/Notebook/Dell/Dell_INSP1545_105.htm
Kellene nekem az első 3 helyezett!!! XD (Akár Priviben is el lehet küldeni Hétfőig!)
Köszönet annak aki veszi a fáradtságot!!!!

(#14845) LaptopSystem

szia én ezt választanám :K
LifeBook E8410

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14846) LaptopSystem válasza miki013 (#14842) üzenetére

most látom csak hm...csak ajánlani tudom :K :K nagyon ütös gép :R de kérdezz meg mást is nehogy haza beszéljek :K

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14847) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok!

Sokan ajánlottátok a Lenevo Y570A tiptopot. Lehet esetleg kapni már vagy szeptembertől?

Szerk.: Mellesleg megvárjam az AMD új platformját és úgy vásároljak később. Játékra kellene a Notika :)

Köszönöm
Üdv

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#14848) Zsé-


Zsé-
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi gépek közül melyiket ajánlanátok és miért? Valamint a többit miért nem?

HP Probook 4520s
processzor: Intel Core i5 (Core i5-460M)
video vezérlő: ATi mobility Radeon HD 5470 / 512MB HyperMemory
memória: 3GB DDR3 1333MHz
merevlemez: 320GB

HP Pavilion dv6-3148eo
processzor: Intel Core i5 (Core i5-460M)
video vezérlő: ATi mobility Radeon HD 5650 / 1024MB HyperMemory
memória: 4GB DDR3 1333MHz
merevlemez: 640GB SATA 2.5" / 7200RPM

ASUS K53SJ SX138D
processzor: Intel Core i3 (2310M)
video vezérlő: GeForce GT 520M 512MB
memória: 3GB DDR3 1333MHz
merevlemez: 320GB

Dell Inspiron n5110
processzor: Intel Core i3 (2310M)
video vezérlő: GeForce GT 525M 512MB
memória: 4GB
merevlemez: 500GB

(#14849) drzozo válasza Zsé- (#14848) üzenetére


drzozo
senior tag

Megint a kérdés, hogy mire kell? Szvsz ASUS K53SJ SX138D. Bár a nagyobb tesója is elég jó. Újabb proci, a videókártya lehetne jobb is, a Dellt meg szerintem nem sokan ajánlanák. Első kettő vga-ja már low end kategória.

[ Szerkesztve ]

(#14850) Zsé- válasza drzozo (#14849) üzenetére


Zsé-
csendes tag

Tudom- tudom, mire kell....igyekszem magam meggyőzni, hogy játékra nem, mert már kinőttem belőle! :) Szóval csak alap használatra. Irodai alkalmazások, net, film....legyen megbízható, strapabíró, de azért a kategóriájának megfelelően bika is legyen! :) Tudom egyszerre nem lehet minden! Korábban már kinéztem, kérdeztem itt gépekről, de inkább visszavettem az árban olyan 160.000-ig.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.