Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14851) Chaser válasza drzozo (#14849) üzenetére


Chaser
titán

Az 5650 mért lowend?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14852) MZsoltee válasza Chaser (#14825) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor 120kig mindenki a FUJITSU-SIEMENS Lifebook A530 VFY:A5300MRMD5HU-t ajánlja? Ha lejebb mennénk egy kategóriát (100-105k), akkor ott mi lenne a nyerő?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14853) Klepti válasza MZsoltee (#14852) üzenetére


Klepti
tag

Szerintem Ő

(#14854) Chaser válasza MZsoltee (#14852) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól sejtem 150k-ra gondoltál max. Akkor azt mondanám HP 4530s. Cpu-ja gyengébb valamivel az i3 380-nál, de ez már sandy bridge, még kevesebbet eszik, az igp-je pedig jóval erősebb, egy hd5470 alatt van valahol a tudása. Előnye a gépnek hogy alu burkolat, szintén matt kijelző, ujjlenyomatolvasó, gar szintén 3 év. Akuideje biztos nagyobb mint a fujinak

szerk: Jah most látom hogy lejjebb mennél:D Akkor is A530 P6200-vel 108-109k körül. Mivel más gyártók max 2 évet adnak ilyen árkategóriában, már csak emiatt se érdemes pár k-n spórolni. Ha megfelel a fényes felület akkor pedig AH530..az valami 103k 3 év garral.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14855) Kobe


Kobe
veterán

tud valaki olyan boltot mondani pesten, ahol HP 4330s, vagy 4530s ki van rakva, és élőben is meg lehet nézni ? NBS kizárva, ott nincs sehol

(#14856) fcriss válasza Kobe (#14855) üzenetére


fcriss
tag

Tőlük kérdezd meg,az oldalukon azt írják van raktáron 4330s és 4530s is.

(#14857) drzozo válasza Chaser (#14851) üzenetére


drzozo
senior tag

Mióta a GT540-et egy 130 ezres laptopban már megkapod, ehhez az árhoz viszonyítva egy fillért nem pengetnék ki 5650-el szerelt gépre. Én használtam, attól hogy Class2-be sorolták, sajnos semmit nem ér, főleg a mostani játékoknál. Persze az 5470-hez képest nyilván jobb...

(#14858) Chaser válasza drzozo (#14857) üzenetére


Chaser
titán

Röviden: azért a lowendtől nagyon messze van ;) Más kérdés hogy hasonló árban erősebb vga-val rendelkező gépek is vannak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14859) sCr89


sCr89
tag

Hali, mi a vélemény erről: ACER Aspire 7750G-2414G50MN LX.RCZ02.039 ? sokan nem ajánlják az ACER-t.
köszii

(#14860) And01 válasza drzozo (#14857) üzenetére


And01
aktív tag

Nem kötekedésképp de a 5650 illetve a gt540 körülbelül egy teljesítményre képes!

A 130k laptop van erős vga-val de nem ajánlanám senkinek!
Annyiért senki nem ad jó minőséget, tehát hiába a jó teljesítmény ha megsül a cucc az elégtelen hűtés miatt!

(#14861) Bikkrom válasza sCr89 (#14859) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az Acer új szériái nagyon jók lettek. Na de ennyiért egy gamer 17"os gép ajándék. Nagyot esett az ára. 2 hónapja az i3as verziója volt 195 ezer. Itt egy teszt róla. Elég jó eredmény egy ilyen árú géptől.

And01:130ért az 5750G van. Itt már elég sokan vettünk és az egy dolog mit írnak a hűtéséről i7es procival tesztelve. Nem egy jégverem a hűtése de a 130ezres i3as verzióba pont elég. Nagyon jó gép lett, sokan használjuk innen.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14862) LaptopSystem válasza Bikkrom (#14861) üzenetére

ez tényleg nem rossz :B

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14863) sCr89 válasza Bikkrom (#14861) üzenetére


sCr89
tag

ok, szóval akkor nem járnák rosszul egy ilyen vétellel? és a hűtése milyen nem forrosodik nagyon?

(#14864) d@minator válasza drzozo (#14857) üzenetére


d@minator
addikt

Ha a játék teszteket nézzük akkor sok esetben a GT540-nel van egy szinten.
Crysis2 /BC2
HD5660: 56-36-27-9 / 56-43-30-16
GT540M: 56-36-26-9 / 55-43-30-14
Az 5470 az tényleg low, bár még azon is lehet COD-ozni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14865) Bikkrom válasza sCr89 (#14863) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Erről egy tulajt kellene megérdeklődni, mert ahogy az 5750G esetében valószínűleg ott is van 1-2 negatívum mivel a teljesítményt legolcsóbban kapod. Ergo minőségben lehetnek kivetni valók. Az tuti, hogy van olyan része ahol játékok alatt jobban fogod érezni a melegedést és a kijelzője fényes. De ez minden ilyen árú gépre igaz. Szerintem megéri, de nézd meg élőben ha teheted. :D

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14866) And01 válasza Bikkrom (#14861) üzenetére


And01
aktív tag

A kivétel erősíti a szabályt, használja mindenki egészséggel :)

[ Szerkesztve ]

(#14867) sCr89 válasza Bikkrom (#14865) üzenetére


sCr89
tag

értem, végülis nekem nem a játék a fontos mivel arra ott van az asztali, csak egy minőségi megbízható és nem gyenge gépet akarok :D, esetleg ha vki vmi jobbat tud ajánlani meghallgatom szívesen ( 170 e ár kat.ig) :)

(#14868) Chaser


Chaser
titán

Hűtőpadot nem tudjátok milyet és hol érdemes venni? Mennyibe kerül az a kategória ami használható is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14869) drzozo válasza d@minator (#14864) üzenetére


drzozo
senior tag

Most nézem én is, elég vicces. :(((

(#14870) Bikkrom válasza Chaser (#14868) üzenetére


Bikkrom
senior tag

5ezertől kezdődik a használható kategória. Coolermaster Notepal E1, U3, Infinite Evo vagy X2 amit ajánlani szoktunk. Mondanám még a Logitech N(N100 stb) szériáját, de még a gyártó is titkolja a légszállítási adatokat... :)) Teszt sincs sok. E1 már bevált sokaknak. Pár hónapja szemezek vele és eldöntöttem, hogy azt veszem a tesztek alapján. De ez annyiban merült ki, hogy sokaknak ajánlottam, meg is vették, de én még nem jutottam el odáig. ;] Minden esetre a notihűtő topicban ott van pár vélemény az E1ről. Többek közt Rizsóé.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14871) Chaser válasza Bikkrom (#14870) üzenetére


Chaser
titán

Köszi, nem tudtam hogy van külön hűtőpad topik is. Nem volt még olyan gépem aminél szükség lett volna rá, igaz most sincs, másnak keresek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14872) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy laptopot vásárolni kb 100-105 e. kategóriában. Főleg net, filmezés és néhanapján játék lenne a fő feladata. Filmet pedig esetenként a hdmi-kimeneten kiraknám egy lcd tv-re.

Nem a játék lenne a fő profil, de ilyen tucat játékokkal, mint Fifa, aktuális Football Manager eljátszadoznék szabadidőmben.

Ezt néztem ki:
Packard Bell Easynote F4083-SB-232HG
(15,6" Led, AMD P360, 3GB DDR3, 500GB, HD6470M)
103 e. ft.

Véleményetek vele kapcsolatban? Esetleg mást ajánlanátok? Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv!

(#14873) rindang válasza drzozo (#14827) üzenetére


rindang
csendes tag

Interfész alatt főleg a csatlakozásokat (aljzat) értettem. Lehetőséget mindenféle kapcsolathoz.
Lehet, hogy nem jól használtam a kifejezést.

(#14874) Csabi996


Csabi996
csendes tag

Akinek van Asus K53SV-je az kérem írjon rám PÜ.-ben. Előre is köszönöm. :)

(#14875) d@minator válasza HeavyToys (#14872) üzenetére


d@minator
addikt

Ezeket[link] nézd meg. Acerhez tudsz venni +1év garit és akkor 104-be vagy. A Packard Bell ebben az árkategóriában 1év nem bővíthető garival orosz rulett.

rizso, donatel: köszi

(#14876) HeavyToys válasza d@minator (#14875) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszi! Ezt az acert egyébként néztem is, csak sajna ez 14 colos a többi pedig 15,4. A Hp-k meg nekem már anyagilag nem okésak:S.

(#14877) Chaser válasza d@minator (#14875) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk annyiért és olyan felszereltséggel az a PB gép még korrekt is. Érdekes mód találtam a PB oldalán garbővítéses szekciót, ennek ellenére az ügyfélszolgálat azt mondja nem bővíthető..érdekes:)

HeavyToys: 103k körül van fujitsu AH 530 3 év garral. Memória 2GB, hdd 320, cpu p6200 az kb egy szint az amd p360-nal, viszont a vga csak intel, az jóval gyengébb a hd 6470-nél. 108k-ért A530, ugyanez de matt kaszni és kijelző. Innentől rajtad áll hogy gyengébb hw-több gar, vagy erősebb hw-kevesebb gart választod.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14878) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egyre jobban töröm a fejem azon hogy vegyek egy lap top-ot.
És ha veszek akkor olyat szeretnék ami a játékokat is viszi naggyából,
(Starcraft 2 a mérvadó a legjobban mert ezzel játszok leginkább.)
de nem szeretnék túl drágát se úgy maximum 150000 forintot áldoznék rá.
Ezeket néztem ki eddig:
Acer Aspire 5742G-384G50MN, Acer Aspire 5750G-2314G50MNKK, ASUS K53SV
Ezekről tudtok mondani valami tapasztalatot? vagy tudnátok ezekhez hasonló laptopokat ajánlani?
A másik kérdésem pedig az lenne hogy láttam itt hardver aprón ilyen mxm gpu-kat.
Ezt honnan lehet tudni hogy melyik laptopba megy bele és melyikbe nem és ha belemegy akkor melyik verzió?
A laptop adataiból le lehet ezt szűrni?

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#14879) bradam válasza Pöttön (#14878) üzenetére


bradam
aktív tag

Hali!

Ezek közül egyik sem rossz választás a benne lévő Nvidia GT540 bőven viszi medium-highon az SC2-t.
Amire figyelj,hogy i3-as proci elég mindennapi használatra,illetve a garit mindenféleképpen bővitsd ki.

(#14880) d@minator válasza Chaser (#14877) üzenetére


d@minator
addikt

Nézegettem már én is, korrekt. Még pár hete 107 volt most 103 de lehet, hogy ez már mind piros. A "garibővítést" láttam a honlapjukon - "Ha lejárt a garancia, ne essen kétségbe! A Packard Bell erre is kínál megoldást." - de ennyi semmi más info nem volt róla. Jó, hogy megkérdezted akkor már biztosan tudjuk, hogy nincs.

13.3"-os képernyőméretről mi a véleményetek? Tényleg kicsi?

(#14881) HeavyToys válasza Chaser (#14877) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm a segítséget. Ha beesik az ára 100 alá, akkor szerintem be is ruházok egy ilyen készülékbe.

Engem egyébként a piros szín sem zavar, legalább nem olyan egyszínű fekete lesz minden számtech cuccom:)

(#14882) Chaser válasza d@minator (#14880) üzenetére


Chaser
titán

Volt egy külön szekció garbővítésre, ha megint megtalálom linkelem. Akár cserekészülékl, helyszíni javítás, stb. Lehet az ügyfélszolgálatos tudja rosszul :F Majd megpróbálok utánajárni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14883) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok egy olyan noti kellene ami 13,3-14" os 4-5 órát bír aksiról, netezés filmnézés lenne a fő szempont, későbbiekben egy BLU-RAY lejátszó is menne bele tv-hez kötve... max 130eFt
találtam 3-mat ami árban méretben jó lenne, de nem tudom melyik mennyit bír aksiról és melyik mennyire számít jó vételnek:
ACER Aspire 4552G
ACER Aspire 3750
LENOVO IdeaPad G460L
azt olvastam, hogy az i3-2310M grafikája csak 3%-ban marad el a HD6470M-től igaz ez?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14884) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Ajánlatokat, ötleteket várnék, egy laptopra az alábbi feltételek szerint:

- legalább I3 de inkább I5 proci (SandyBridge)
- min. 4Gb ram
- min. 320Gb winchester
- max. 180e Ft.

A gép videóvágási feladatokra lenne használva.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#14885) sCr89


sCr89
tag

Hali, mit gondoltok erről:
ASUS K52DR-EX300D
vagy inkáb egy TOSHIBA Satellite L650-1C2
lenne a jobb választás? nemtudom hogy mi a különbség de az asus-ban nem led-es a kijelző, ez mennyire fontos?
köszii

(#14886) Shia-ko válasza freddyadu (#13596) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Van. :) Sok függ az egyszerre futtatott ligák mennyiéségtől, hogy mekkora adatbázissal mész és a futtatott ligák közül mennyi játszható. És persze a játék veziójától.
Jelenleg T2400@1,83-on, 2 giga rammal játszok a 2011-essel 2 nemzet 6 ligájával, ahol mindegyik játszaható. A Ram simán elég, a játékra sem kell túl sokat várni amikor a mérkőzéseket számolja. Ezek alapján bármelyik jó neked, de te tudod, hogy egy egész életpályát akarsz végigjátszani lehetőleg minél több ligában, vagy lehetőleg egy csapatnál, mint én. Előbbi esetben sok játszató bajnokságot kell indítani, így szépen kamatozik az erősebb számítási teljesítmény.

Üdvözlettel: Gabi

(#14887) Bikkrom válasza sCr89 (#14885) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ennyiért már van 5750G, 5820TG meg K53SV is majdnem. Újabbak, gyorsabbak. Megéri mind3. A k52 nem ajánlott széria. De tegnap még a 7750gt nézted nem? :D

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14888) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Sztenderd téma. A lehető legjobb hardverrel rendelkező notit keresem, maximum 200 ezres kerettel. Az eddigi befutó, amit kiindulásként kaptam, az ez a Lenovo. Hardveresen egész jó, de én nem a Lenovot tartom a legjobb beruházásnak. Van valami jelen pillanatokban tuti tippnek számító noti?

Előre is köszönöm,

Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14889) sCr89 válasza Bikkrom (#14887) üzenetére


sCr89
tag

jó, de igen csak nem kell annyira erős gép nekem mégsem :D

(#14891) Grafiqs válasza Grafiqs (#14884) üzenetére


Grafiqs
őstag

Dell Inspiron n5110 errôl mi a véleményetek?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#14892) koshmar válasza Grafiqs (#14891) üzenetére


koshmar
őstag

Itt van pár teszt:

[link]

[link]

A másodikba én is beleolvastam, és igen jó gépnek tűnik.

Az általad feljebb linkelt konfiggal meg aztán főleg.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#14893) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok megszeretném venni életem első laptop-ját ( még kb 3 hét) de minta pc vásárlás elött sok sok infót szeretnék gyüjteni :)
szal ami kell:

max 220 ha picit több akkor legyen nyomos indok miért annyi:)
memória :több évre terveznék legyen benne 4GB ram vagy több
cpu: laikusan nézelődtem de nem tudok kiigazodni mi a különbség a 3 számos elsö generációs (i5-480m) illetve a második generációs i5 (i5-2410m)között mert ahogy néztem ezt a kettővel van tele a piac ... nem ragaszkodok persze ezekhez se
hdd: ez ami abszolult nem érdekel kb 50GB-ra van szükségem
táp: gondolom itt van az eltérés a 170K-s i5-ös meg a 220K-s i5-ös nekem csak ennyi kell hogy kibirjon 3 orát ha használom.
vga: nem kell nagy játékos erős vga csak amin elfut 1-2 játék ha ahoz van kedvem
régebbi rally-s játékok most wanted...
amire hazsnálnám: asztali gépet helyettesíteném illetve most fogom elkezdeni a gépészmérnöki kart és ahoz keresek munka laptopppot :)
azt szeretném kérni hogy oktassatok ki hogy melyiket válasszam:)
( link jólenne)
köszi

(#14894) And01 válasza Grafiqs (#14891) üzenetére


And01
aktív tag

A Dell-el kapcsolatban ugyan személyes tapasztalatom nincs, viszont az anyagminőség egyebek miatt nem igazán ajánlott, ha visszaolvasol látni fogod!

Írd meg pontosan mire kellene a laptop (mennyit szánsz rá), így könnyebb segíteni, a számodra megfelelő típust megtalálni!

atilla 199207
Mivel építésznek készülsz érdemes komolyabb munka gépet venned, mivel vélhetően sokat fogod cipelni szerintem egy 14" colos gépben gondolkozz!
Ajánlható típusok:
Hp renew elitebook [link]
Hp probook
A dell latitude sorozat
Lenovo thinkpad

[ Szerkesztve ]

(#14895) attila199207 válasza And01 (#14894) üzenetére


attila199207
tag

értem:)
és a cpu vagy a vga a fontosabb ?

(#14896) Grafiqs válasza And01 (#14894) üzenetére


Grafiqs
őstag

Igen én is olvastam... :(

Itt leírtam tán mindent.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#14897) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Teljesen átlagos felhasználásra keresnék laptopot, lehetőleg olcsón újat garanciával.
A fő tevékenység World, Excell, Powerpoint, filmnézés ( Esetleg HD ) illetve még internet.

Esetleg nagyon kicsi játék : Angry Birds, Turtle Odyssey :DDD
Ő lenne az egyik kiszemeltem, de ha nem túl jó akkor ajánljatok valamit ezen ár körül.

Bár a DELL gépekkel már volt negatív tapasztalatom, de esetleg még Ez is felkeltette az érdeklődésemet.

[ Szerkesztve ]

(#14898) Chaser válasza smiti (#14897) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért jó ha nem kell hdmi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14899) And01 válasza attila199207 (#14895) üzenetére


And01
aktív tag

Cad-ra tervezésre mindkettő lényeges!
Játékra inkább a gpu fontos!
Én ilyen gépet vettem [link] Ez teljesítményben elég lenne neked játékra, ráadásul professzionális munkagép!
Ezzel annyi baj van hogy az önsúlya 3kg. Táskával, töltővel pár jegyzettel simán lenne 6-7kg
Ami ha gyakran cipeled sok!
A lenovók, dellek jók viszont annyira azokat nem ismerem!

Grafiqs Én erre gondoltam: [jó minőség 3 év gar teljesítményben szerintem neked elég]

[ Szerkesztve ]

(#14900) attila199207 válasza And01 (#14899) üzenetére


attila199207
tag

értem jónak tűnik és ez
ACER Aspire 4830TG (olcsobb) +még 4GB ram
miben tud többet ez a hp?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.