Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15051) RaZroX válasza d@minator (#15049) üzenetére


RaZroX
addikt

Köszi az infót!

This is the way

(#15052) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Hello.

kérdésem az lenne, hogy ingame-be mennyit számít hogy Core i3 2310 Core i5-2410M Core i7-2630QM van a gépbe. mindhárom gt 540 el társítva, és van egy hp i3+6770 nel. megéri a soksok felárat egy i7es? :)

Üdv: Zsolti

(#15053) Drughi válasza Bloodaxe (#15052) üzenetére


Drughi
addikt

Röviden, nem.
Játékoknál nem fogod észrevenni, hogy i3, vagy i5. Az i3 kihajtja a GT540es kártyát.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#15054) Apir


Apir
tag

Tőletek kértem és kaptam az új notebookomhoz tanácsokat, így most leírom mik a legelső tapasztalataim (amit megoszthatok másokkal):

- Lenovo IdeaPad y570A
- Kingston 128GB SSD SATA2 2,5 (SVN425-S2BN)

Az első érdekes dolog a 15,6" képernyő volt, hogy az 1366x768 felbontás mennyire széles, de alacsony a 4:3 arányhoz képest, először szokatlan volt hogy a képernyő teteje nem szemmagasságban van :) Mivel bazi széles, oldalra tettem a tálcát úgyhogy érdekesen jó élményt nyújt, játék közben a szélesség kicsit más érzetet ad, de gyors hozzászokás, a max. 768 magasság miatt viszont nem fárad legalább annyira a szemem (a Default betűnagyság miatt), amikor akármilyen formátumot olvasok Windowsban.

Teljes billentyűzete van numerikussal, ezt is még szoknom kell :)

Hangszórója teljesen jó élmény volt, mint egy hifi, az előző laptophoz képest.

SSD-t most tettem be, 128-ból 100-at lát, Istentelenül dobott rajta és minimum 2x gyorsabb a betöltés, az eredeti HDD után felröhögtem :) (A kingston ssd notebook bundle csomagjában a dvd-vel átmásoltam a kívülről (a kapott eszközökkel) csatlakoztatott notebook hdd-t a belső ssd-re, és utána onnan egyből indult a windows)

Majd játéktöltésnél is megnézem a korábbiakhoz képest, de eddig nagyon oké.
Előtte TF2-t egyébként nagyobb beállításokat is szépen vitte, de a teljesítményéről még nem nyilatkozok, majd tervezek hűtőpadot venni hozzá.

A Lenovo másik, saját belső ssd-jének a mérete viszont mintha csökkent volna a hdd átmásolása után, ha valaki tudja miért lehet ez az majd szóljon :)

[ Szerkesztve ]

(#15055) Drughi válasza Apir (#15054) üzenetére


Drughi
addikt

"A Lenovo saját belső ssd-jének a mérete viszont mintha csökkent volna a hdd átmásolása után, ha valaki tudja miért lehet ez az majd szóljon"

Ezt hogy érted? A lenovonak nincs belső ssd-je

Pixel 7a

(#15056) rizso válasza Drughi (#15055) üzenetére


rizso
addikt

Lehet, hogy a ~30GB-os Lenovo partícióra gondol, ami ugye nem külön HDD/SSD, hanem csak egy partíció...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15057) Apir válasza rizso (#15056) üzenetére


Apir
tag

Elnézést, akkor így külön volt szedve. Ekkor a 128 GB-ból 110-et lát :)

[ Szerkesztve ]

(#15058) rizso válasza Apir (#15057) üzenetére


rizso
addikt

Igen, gyárilag fel van osztva a HDD. Ha kiírtad a gyári rendszerképet, akkor igazából törölheted a többi partíciót, nem szükséges a gépen tárolni, és ezzel lesz egy kis szabad helyed - SSD-nél jól jön egy 20-30GB is ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15059) Apir válasza rizso (#15058) üzenetére


Apir
tag

Az eredeti hdd van meg. Ha a driverek és egyéb programok rajta vannak a partíción, akkor hogyan kell áttennem?

(#15060) rizso válasza Apir (#15059) üzenetére


rizso
addikt

A HDD tartalmát 1:1-be átmásoltad az SSD-re, nem? Akkor csak el kell indítanod a gépen a recovery programot, és ki tudod írni a rendszerképet.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15061) Apir válasza rizso (#15060) üzenetére


Apir
tag

Igen, most ssd-n (is) megvan a rendszer. Akkor a recoveryvel, lementett dvd-kről a partíciók törlésével újrateszi a rendszert?

(#15062) rizso válasza Apir (#15061) üzenetére


rizso
addikt

Igen. Legalábbis én már tettem újra dvd-ről, és a teljes gyári állapotot rakta vissza :K

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15063) Apir válasza rizso (#15062) üzenetére


Apir
tag

És ha a kis partíción szinte nincs is szabad hely, akkor az maradhat? Nem csak az rossz, ha a teljes lemezen nincs sok hely?

(#15064) rizso válasza Apir (#15063) üzenetére


rizso
addikt

Persze, maradhat, csak hát foglalja a helyet...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15065) Apir válasza rizso (#15064) üzenetére


Apir
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#15066) Bloodaxe válasza Drughi (#15053) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

köszönöm, akkor marad az i3 :R

Üdv: Zsolti

(#15067) SeniorTilla válasza RaZroX (#15041) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez elég gyenge gép, nem játékra való, főleg nem COD-ra...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15068) mdraco


mdraco
őstag

Van már Llano-val szerelt laptop?

(#15069) Bloodaxe válasza mdraco (#15068) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

valahol a gyártósorok előtt várja hogy összeszereljék:)

Üdv: Zsolti

(#15070) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Milyen 13-as laptopot ajánlotok 21 éves lánynak? Videókártya nem kell. Sok gari, matt kijelző előny(nem követelmény). És, hogy szép legyen :)

170-190 körül

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#15071) Drughi válasza Mandarinn (#15070) üzenetére


Drughi
addikt

HP Probook 4330s
A szépség relatív.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#15072) Mandarinn válasza Drughi (#15071) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Igen ezt néztem. Abban a bronz színben egész jól néz ki csak nem tudom lehet úgy itthon kapni.

(#15073) Whynot? válasza Mandarinn (#15070) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Ha videókártya nem kell, akkor azt hiszem a keretednél jóval olcsóbb laptop is elég neked. (persze ha valami speckó procizabáló dolgot futtatsz, az más)

(#15074) d@minator válasza Mandarinn (#15070) üzenetére


d@minator
addikt

Kicsi könnyű 3 év gari.[link] [link] Esetleg: [link] vagy egy erős csajos netbook: [link]

(#15075) rizso válasza Mandarinn (#15070) üzenetére


rizso
addikt

Esetleg az említett HP mellett még egy Acer TimelineX 3830TG is megtenné most alap 3 év garanciával. Mondjuk van benne egy elég erős GT540m is, de ha nem használja, akkor ott az integrált HD 3000. Mondjuk nincs benne optikai meghajtó, nem tudom ez mennyire szempont. Viszont van hozzá win7, és szerintem egy hölgy kezében is simán jól néz ki...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15076) Mandarinn válasza d@minator (#15074) üzenetére


Mandarinn
senior tag

:R
A Toshiba nagyon jónak tűnik. Remélem tetszik neki :)

(#15077) d@minator válasza Mandarinn (#15076) üzenetére


d@minator
addikt

Bocs az 15-ös ez a 13-mas[link] de még csak most jött ki[link].

[ Szerkesztve ]

(#15078) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok!

Sajnos szükségessé kezd válni, hogy vegyek egy új notebookot...Igazából elég izmos gép kellene, photoshop, CAD használat fontos lenne, valamint java és c++ programozás, ezen kívül pedig 1080p-s filmek lejátszása...És természetesen fontos lenne a viszonylag hosszú akkuidő is....

A kérdésem hogy ti mit ajánlatok ezen felhasználásra? :R

(#15079) Bikkrom válasza muveszur (#15078) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Mondj egy keretet is amennyit maximum ráköltenél. :D

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15080) Drughi válasza muveszur (#15078) üzenetére


Drughi
addikt

Attól függ mennyiért.
Ha határ a csillagos ég, akkor mondjuk egy Dell Alienware-t vagy egy Asus G73mat
Ha 300e Ft körüli a keret, akkor HP Elitebook 8530, 8730,
Ha 200eFt körüli a keret, akkor Dell xps l502x, Lenovo Y570, talán renew Elitebook is belefér
Ez alatt pedig inkább semmit ilyen célokra.

Programozás, rajzoláshoz egyértelműen workstation gép kell. Elitebook, Thinkpad, Latitude

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#15081) muveszur válasza Drughi (#15080) üzenetére


muveszur
addikt

Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek...
Igazából jó lenne megállni 200k-nál, de ha nagyon muszáj, akkor rá kell áldozni a pénzt, egy laptop nem egy évre vett cucc nálam...

Jelenleg egy N500-as lenovom van, rohadtul nem vagyok megelégedve vele, akksi másfél év után körülbelül kuka, nagyon melegszik, forrósodik, konkrétan egy silverlight betesz neki.

Megnézem az általatok linkelt gépeket. Annyit kérdezhetnék még, hogy technikailag cpu és gpu terén hogy állunk mostanában, mi az a videókártya, ami a minimálisan megüti az elvárt szintet?

:R

szerk:
Lehet kapni SSD-vel szerelt gépeket? És mennyit dob egy SSD a használati értéken?

[ Szerkesztve ]

(#15082) Drughi válasza muveszur (#15081) üzenetére


Drughi
addikt

Ha valóban azokat a programokat használnád, akkor egy Elitebook lenne a legjobb választás. Ezekben ált. ez a kártya van: Quadro NVS 5100M
Ez kifejezetten CAD-hez ajánlott.
Mindemellett, a HD+ vagy FullHD kijelző sem utolsó szempont egy ilyen gépnél.

Keresd meg spyduck kollegát, ő ezekkel foglalkozik, pár tesztet is közzé tett már logouton a hasonló gépekről.

Gyárilag ritka az ssd-s gép, de hatalmasat dob a sebességen. És itt nem csak a bootra kell gondolni.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#15083) muveszur válasza Drughi (#15082) üzenetére


muveszur
addikt

Ma végignézem ezeket a gépeket sorban... Az Elitbook nagyon bejön, mind tudásra, mind megjelenésre. [link]Ez még jó árban is van, de 300k-ért van SSD-vel szerelt gép is...
Egy ilyen 8 cellás akksival mennyit bírhatna ki kemény felhasználás mellett? (Jelenlegi lenovom 10-15 perc alatt kikapcsol...)
Tetszik az SSD dolog, mert nem tervezek sok adatot magammal cipelni, külső HDD-n elférne minden...

Szóval milyen videókártya - cpu páros fölött nézegessek még, hogy tuti legyen a dolog?

Köszönöm a segítő és hasznos válaszaidat! :R

(#15084) Bikkrom válasza muveszur (#15081) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha CAD akkor quadro kártyák minél több rammal és nagyobb procival workstation gépben. Ez persze komoly munkákra kellhet. De ha egyetemre vagy hasonló helyekre gyakorlásra/tanulásra vennél ilyen gépet akkor erről a listáról a 110helytől kezdve bármi megteszi bőven. Sőt még sokkal lentebbiek is. Sok mérnök írta már itt, hogy az egyetemen maximum 1-1 apró modellt töltenek be, mert régi p4 gépek vannak. Nálunk is ez van programozáson. 4-5 éves gépek is elegek. De ha melóra kell akkor a kommentem első mondata érvényes rád. :))
SSD témához annyit hozzátennék, hogy eléggé megkérik az árát. 15,6"ban ritka a 2. vinyóhely de ha van akkor vedd meg a sima alap HDDvel és magad szereld be az SSDt amit választottál. Sokkal jobbat vehetsz fele annyi pénzből. Megkérik sajnos a gyártók az SSD árát. 17,3"ban meg(ami azért alkalmasabb tervezésre) általában van 2. vinyóhely. Szóval SSDt inkább magad vedd meg hozzá.
Egyébként akkor most már rákérdezek, de mit értesz minimális elvárt szint alatt? :D A fent említett egyetemit, vagy melóznál vele?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#15085) Drughi válasza muveszur (#15083) üzenetére


Drughi
addikt

Hogy mennyit bírna? Ezt sajnos nem tudom. Nem ismerem a CAD programok igényeit. Saccra azt mondom, hogy ki lehet belőle hozni 3-4órát. Netezéssel, low fényerőn biztos menne a gép 6-7órát is, de erről spyduck-nak biztos pontosabb információi vannak.
Az SSD tovább növelné az üzemidőt, csökkentené a zajt és a hőmérsékletet is.

Én azt mondom, hogy a korábbi szériás Intel i5 processzorok elég kell, hogy legyen, mellette a már említett videókártya társaságában.
Előbb utóbb azonban jönnek ebből a gépből is az SB-s intel platformra épült gépek, például a már tesztelt Elitebook 8560p típus.

Ha maradsz a workstation, business vonalon, akkor ezeket a gépeket nézegesd, de ha elmozdulsz kicsit a multimédiás gépek felé, akkor ott már mindenképp Intel SB procit keresss és nvidia GT540 vagy e fölötti kártyát illetve ennek megfelelő ATI kártyát

Pixel 7a

(#15086) muveszur válasza Bikkrom (#15084) üzenetére


muveszur
addikt

A minimális az, hogy egyetemen tudja használni rendesen... Egyébként pedig azt, hogy saját magamnak kitűzött célokat is megtudjam vele csinálni, (pl. android fejlesztés, ps, komolyabb cad, akár későbbiekben munkára is), mert remélem előrébb fogok járni mindig, mint az egyetem. Ha igazán jó akarok lenni valamiben, akkor elengedtethetetlen az, hogy a technikai feltételek meglegyenek.

(#15087) muveszur válasza Drughi (#15085) üzenetére


muveszur
addikt

Értem, köszönöm!

Igen, hallottam már erről az SB platformról...Mennyibe fájnak majd az ilyenek?
Nem vagyok mostanában otthon a hordozható gépekben...Csak és kizárólag az SB-vel lehetséges az, hogy ha nincs gpu igényes feladat, akkor az integráltat használja?

Írtad, hogy ha elmozdulnék a multimédiás oldal felé...nem teljesen értem, miben lehet más egy multimédiás gép? Mert ha egy multimédiás gép 3d kijelzővel meg Blu-Ray-el több, akkor az nem szükséges számomra...

(#15088) muveszur válasza Drughi (#15085) üzenetére


muveszur
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#15089) Drughi válasza muveszur (#15087) üzenetére


Drughi
addikt

Egy multimédiás gép jórészt olcsóbb és / vagy erősebb. Mivel ezek felépítése gyengébb, gyakran használnak műanyagot, a kijelzőjük is sok esetben "csak" HD felbontású

Emellett nem CAD-re optimalizált videó kártyákat használnak, hanem multimédiára, főleg játékra tervezetteket. Ezekből a gépekből van a legnagyobb választék. A már említett Dell, Asus, Lenovo gépek.

Nem csak az SB prociknál lehet használni az integrált kártyát, hanem a korábbi Intel / AMD platformnál is.

Pixel 7a

(#15090) Chaser válasza muveszur (#15087) üzenetére


Chaser
titán

Ha quadro vagy firegl van a gépben az nem fog lekapcsolni sandy mellett se, de a tech. adott az előző generációs core i-től kezdve, még c2d gépek is vannak lekapcsolható vga-val, csak akarás kérdése a gyártók részéről. Viszont csak kommersz vga-val megoldott. Multimédia gépnél jobban rámozdulnak a hangzásra, cserébe matt kijelzővel ilyen gépet nem kapsz, nem lesz dokkoló, stb-stb. ami még konzumerben nagyon jó minőség a dell xps 502.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15091) muveszur


muveszur
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek ismét a választ!

A multimédia igazából nem egy fontos feladat, mert egyrészt utálom hurcolni a laptopot, másrészről meg a multimédiás feladatokat 1080p-ben is meg tudom oldani a galaxy s ii-mről 7.1-es hanggal, ráadásul elvileg ősztől 3D-t is le fog tudni adni tv-re...

Úgyhogy a laptop úgy tűnik, csak egyetemre és munkára kellenek...

(#15092) Barney1981


Barney1981
csendes tag

200eFt körül melyik laptop éri meg hosszú távon a legjobban?

Acer AS5750G-2634G75MNKK 15.6" LED Core i7 2630QM 2.0GHz, vagy Dell Inspiron 15R Black Ci7 2630QM 2.0GHz ?

Nekem a Dell azért szimpatikusabb, mert arra 3 év a gari, de tulajdonképpen ha megnézem a két gépet teljesen mindegy, mert teljesítményben ugyanazt tudják. Dellnél mondjuk a 8GB memória lehet, hogy jobb, mint az Acernél a +110GB HDD.

(#15093) Drughi válasza Barney1981 (#15092) üzenetére


Drughi
addikt

Hosszú távra? Egyik sem. 8GB ram? Minek?

Pixel 7a

(#15094) d@minator válasza Barney1981 (#15092) üzenetére


d@minator
addikt

i7 minek? miért ebből a boltból? :D

(#15095) Bloodaxe válasza Drughi (#15093) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Mégis miért nem? nincs baj az acer-rel, nagyon sokan dicsérik. az 5750g-ről konkrétan még rosszat sem hallottam, csak jókat. Nem egy HP, az tény, de ugyan azt a teljesítményt sokkal olcsóbban hozza. Akinek nem kell alu ház, meg hajt a drága minőségi cuccokra, arra tökéletesen megfelel. 8gb ram nem árt ha van, legalább 2 év múlva nekik kényelmesebb lesz, mikor SZÜKSÉG LESZ rá.

Szerk: Miért kell mindent fikázni ami nem HP vagy apple, vagy 300k+os csúcsnoti :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#15096) Drughi válasza Bloodaxe (#15095) üzenetére


Drughi
addikt

Ki fikázott itt bármit is?
Én csak arra utaltam, hogy ezek a gépek nem hosszú távra vannak tervezve. És a HP sem arra tervezi. Abba mi üzlet lenne?
Az az acer egy jó kis gép. De nem 3évre. Még ha meg is veszi az ember hozzá a gari kiterjesztést, akkor is elavult és lestrapált lesz 3év múlva. 3évre csak a munkagépeket érdemes betervezni.

Pixel 7a

(#15097) Bloodaxe válasza Drughi (#15096) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

3 év múlva nyílván elavult lesz, mint bármi a pc iparban. sajnos hogy csúcson legyél évente kell cserélgetini a cuccokat, de nem mindenkinek szükséges. van aki megelégszik vele, és nem akar minden új játékkal magas beállításokon játszani. kraft van még benne, maximum game alól fog kifogyni 3 év múlva.De akkor meg már jöna ps4, és azt kell venni játszani:P

Üdv: Zsolti

(#15098) d@minator válasza Bloodaxe (#15095) üzenetére


d@minator
addikt

Nem fikázott semmit csak jót akart. Kevésbé megbízható 200ezres laptopot 1 év garanciával persze, hogy nem ajánl nyugodt szívvel senki. Azt, hogy pl. 3 évig fog hibátlanul működni nem lehet az alapján megjósolni, hogy eddig nem volt vele gond. Nem őt kell csesztetni.
Ha más véleményed van írd meg a kérdezőnek, hogy nyugodtan vegye meg és ha lejár a gari két évig nem kell szervizbe vinnie vagy a kukába. Aztán majd ő eldönti. Peace :)

[ Szerkesztve ]

(#15099) avanglion


avanglion
csendes tag

Sziasztok!

Mivel nem nagyon értek a gépekhez, ezért itt szeretnék tanácsot kérni!

50.000 HUF-ért milyen notebookot kaphatok újonnan és milyet használtan?

Nokia N97

(#15100) Drughi válasza avanglion (#15099) üzenetére


Drughi
addikt

Újonnan semmilyet.
Használtan, talán kapsz olyat, ami jó állapotba van és netezni tudsz rajta. Vagy lestrapáltabb,erősebb gépet.
Vegyél inkább netbookot. Azt már kapsz pár hetes / hónapos gépet ennyiért

Pixel 7a

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.