Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15651) JJJ


JJJ
csendes tag

(#15619) ktommy91 és (#15621) And01
Köszönöm válaszaitok!
Játékra valószínűleg sosem lesz használva, de notebook révén nem cserélhetőek az alkatrészek, így inkább most költök kicsit többet rá, nehogy az legyen a gép gyenge pontja.
A 150e keretett szeretném tartani, akkor is ha ez minőség-teljesítmény kompromisszumra kényszerít.
Még 1 kérdésem maradt: az i3 380m vagy 2310m erősebb?
Mert a 2 oldal eltérő eredményt mutat : [link] [link]

Egyelőre a kinézett példány a [link]
Ez 142e + 20e (a gar kiterjesztés 3 évre)
Van esetleg jobb vétel ebben az árkategóriában, vagy szerintetek is megfelelő választás ez az Acer?

Köszönöm előre is a választ!

(#15652) pomk válasza Z86 (#15650) üzenetére


pomk
őstag

Úgy értettem, hogy akkor ez miatt sem kell ragaszkodnom az Nvidia-hoz. Physx ezekben a laptopokban gyengécske, uh akkor ha jól értem, semmi nincs, ami miatt a GT540-et kellene választanom az Ati Radeon 6650 helyett.
Van az a funkció - aminek sajnos nem tudom a nevét -, amikor a laptop automatikusan vált a processzor grafikus kártyája és a VGA között. Ez csak az Nvidia - Intel esetén működik, vagy Intel - Ati esetében is?

(#15653) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek ez milyen lokalizáció? :DDD Magyar? Vagy csak magyarosított?
4,5 éve használom elégedetten és most megérett bennem a kérdés... :R
Főleg azért, mert 'sok' olyan gép van képben vásárlás előtt, ami nemzetközi lokalizációs ezért félek tőle, miközben lehet hogy a mostani is csak utólagosan Magyar...
Szóval szerintetek?

FK8, Valoriani Baby 75

(#15654) rizso válasza pomk (#15636) üzenetére


rizso
addikt

Ehhez csak annyit mondanék, hogy az Intel+Nvidia párosnál ott az Optimus. Volt Intel+AMD(ATI), AMD+AMD is, de az Optimusnál egy "nagy előny", hogy nincs pár másodperces villogás a váltásnál, észre sem veszed, hogy a rendszer vált a két vga között, míg a másik két párosításnál kell pár másodperc a váltásnak/visszaváltásnak...

doser0717: ez az msi-féle (szerintem) nem jó magyar kiosztás. A nemzetközi nem ilyen. Az megegyezik gombkiosztásra a magyarral, csak ugye más karakterek vannak feltüntetve a gombokon, de ezt tudod orvosolni egy matricával.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15655) Chaser válasza doser0717 (#15653) üzenetére


Chaser
titán

Ez biztos nem magyar, hosszú í nem bal oldalt van, enetr is a kis lapos megoldás, nem az L alakú. Ahogy nézem angol bill felmatricázva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15656) rizso válasza Chaser (#15655) üzenetére


rizso
addikt

Nem, az nem matricázott billentyűzet, hanem gyári msi. Egy időben ilyen billentyűzeteket raktak a gépeikbe, bár még ma sem 100%-os a magyar kiosztás (pl. gx660). Öcsém FuSi Pa2548-as gépében is más egy kicsit a billentyűzet elrendezése, neki sem hagyományos elrendezésű.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15657) doser0717 válasza Chaser (#15655) üzenetére


doser0717
aktív tag

Na akkor itt egy makro.
Ez matricázott lenne? Ami azért tűnik nekem érdekesnek, mert a barátnőm céges hp-ja is pont ilyen! Mármint a makro, az í alapján az HUN bill.

De akkor a rövid lényeg, hogy nem magyar... - szóval akkor ez a kritérium (mármint hogy HUN lokalizációs legyen a jövendő) azt hiszem innentől nem kikötés!
Ezzel nagyban bővült a lista! :DD

FK8, Valoriani Baby 75

(#15658) Chaser válasza doser0717 (#15657) üzenetére


Chaser
titán

Megadta a válazt rizso, ez egy összvér:) A magyar szabvány nem ilyen, de így oldották meg gyárilag.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15659) doser0717 válasza rizso (#15656) üzenetére


doser0717
aktív tag

Akkor most HUN vagy nem hun?

FK8, Valoriani Baby 75

(#15660) doser0717 válasza Chaser (#15658) üzenetére


doser0717
aktív tag

Na OK. Csak gyorsan jönnek itt a válaszok... :)
De akkor ezek szerint meg tudnám szokni a nemzetközi lokalizációt, ha ez is ment... :)

FK8, Valoriani Baby 75

(#15661) pomk válasza rizso (#15654) üzenetére


pomk
őstag

Manuálisan kell váltanom, vagy magától vált Intel+Ati esetben?
Ez a váltogatás csak a fogyasztás csökkentés és a hőmérséklet miatt van?

(#15662) rizso válasza pomk (#15661) üzenetére


rizso
addikt

Van mikor manuálisan kell váltani, és van mikor automatikusan átáll. Pl. alapértelmezettként ha akksiról megy, akkor az integrált az aktív, mikor rádugod töltőre, akkor pedig átvált. De ezen is tudsz változtatni. Illetve ha töltőn van, akkor is át tudod kapcsolni az integráltra. Én általában az integráltat használom, és csak komolyabb feladatokhoz (mint pl. játék ;] ) kapcsolom át a dedikáltra. A manuális váltás is igazából csak pár kattintás...És igen, a fogyasztás csökkentése, az üzemidő növelése, és a kevesebb zaj/hőmérséklet miatt érdemes használni az integrált vga-t.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15663) pomk válasza rizso (#15662) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Köszönöm a részletes magyarázatot.
Akkor csak a lustaságom kielégítésére ajánlott a GT540 - i3 páros a HD6650 - i3 helyett?
Vagy tud valamivel mást a GT540, ami miatt az ajánlottabb?
Konkrétan ez és ez között gondolkodom. 7750 17" miatt csábítóbb. :P

(#15664) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Tudtok ajánlani egy gépet netezás, videók és office a cél, játék egyáltalán nem.

Én asztali gépből indultam ki, notebookokhoz nem értek - szóval lehet hülyeség. De 4 Gb RAM, i3 2100 tetszik asztali gépekben, sztem nem lenne rossz notebookban sem. Win7, magyar billentyűk és lehetőleg nem csak 1 év garancia. Wifi - bár azt hiszem ez alap a mai gépeknél már.

Én ezt néztem ki: DELL Inspiron N5110 Fekete 128196

Viszont tegnap benéztem ide, és valaki pont az DELL Inspiron-re írta, hogy nem egy jó széria. Tudtok másikat ajánlani, vagy jó ez?

(Mondjuk az, hogy OPERÁCIÓS RENDSZER: FreeDOS gndolom azt jelenti, hogy nincs rajta semmi Windows. De telepíthető rá gondolom.)

[ Szerkesztve ]

(#15665) Chaser válasza DjDanee87 (#15664) üzenetére


Chaser
titán

Gyenge a m minősége. Az asztali 2100 3Ghz körüli, a mobil 2.1Ghz. Ha csak netre kell fuji A530 i3 380-nal 115k-ért. 3 év garos az is, de sokkal minőségibb és matt a kaszni/monitor.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15666) RAiN91


RAiN91
őstag

Acer

Sziasztok. Ezt szeretnénk megvenni. Ezen az oldalon írják, hogy +3750 Ft-ért adnak rá 8 nap pixelhiba garanciát, de írják azt is, hogy alapból van rá 8 napos visszavásárlás, ha nem tetszik. Ha nem veszek rá pixel biztosítást, és hibás lenne (ezt ők nem tudják gondolom), akkor is vissza veszik, ha azt mondom nem tetszik?

(#15667) Chaser válasza RAiN91 (#15666) üzenetére


Chaser
titán

Ha neten rendelsz bármit, 8 napon belül külön indoklás nélkül visszaviheted. Abban nem vagyok biztos, hogy az átvét módja csak vmilyen futár v posta lehet, vagy személyes is. Az átfutási idő ilyenkor azért nagyobb szokott lenni mire visszakapod a pénzt és a futár/posta díját nem adják vissza.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15668) DjDanee87 válasza Chaser (#15665) üzenetére


DjDanee87
addikt

Erre gondolsz? [link]

6e Ft az általam linkelt és eközött a különbség. Abban nagyobb a HDD, van benne 4Gb RAM (asztali gépnél jó Win7 mellé, itt nemtudom mi a helyzet)
Meg mondjuk a FUJITSU márka nem hangzik túl jónak :)
Ez a proci nem gyengébb az új SB i3-nál?

Még egyszer, notebookokhoz nem értek, szóval lehet hülyeségeket beszélek :P

(#15669) RAiN91 válasza Chaser (#15667) üzenetére


RAiN91
őstag

És ha pixelhibás, akkor is visszaveszik? Mert akkor minek van rá + pénzért pixel hiba biztosítás?
Nem szeretnénk, ha pixelhibás lenne, de ha hibás lenne, és nem fizetnénk pixelhiba biztosítást, akkor is visszavennék?

(#15670) Chaser válasza DjDanee87 (#15668) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Erre. AH530 a fényes verzió. 2GB ram bele 4k alatt van újan. Szted ha nem lenne jó ajánlanám? Rá kéne keresni akár itt, ha időd engedi. Ebben az árkategóriában az egyik legjobb minőségű gép nagyon baráti áron. Dellnek az n5010/5110 az egyik leggyengébb szériája az elmúlt 5 évben.

RAiN91: Ha pixelgart veszel és hibás lesz a készülék egyből cserélik, ha a 8 napos elállással élsz nem cserélik, a pénzt kapod vissza, ami lehet akár 1 hónap is. Elállásnál mint mondtam nem kell külön indoklás, ha teljesen hibátlan akkor is visszaviheted, mert pl nem tetszik a színe, túl könnyű, túl nehéz stb..nem kell megindokolni.

szerk: d@minator: Melyik vga-ról van szó?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15671) d@minator válasza gabsz227 (#15559) üzenetére


d@minator
addikt

(#15559) gabsz227 & (#15557) Chaser: A notebookcheck [link]szerint csak 13fps-t megy a Crysis2 ezeken a VGA-kon. :U

[ Szerkesztve ]

(#15672) padra


padra
aktív tag

Tudom hogy egy pár érdembeli hozzászólást már kaptam a kérdéseimre,egy-két véleményt még meghallgatnék (#15649 hsz-ra) hogy könnyebben tudjak dönteni :U .

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#15673) doser0717


doser0717
aktív tag

A Toshiba topik nem nagyon pörög, ezért itt is megkérdezem, hátha tud valaki infót: a Toshiba Qosmio-nak világgaranciája van? Meg úgy egyáltalán, mi a tapasztalat ezzel a típussal megbízhatóság szinten?

Jelenleg a következő opciók vannak:

1.: ezekre kisebb az esély a logisztika (vagyis egy esetleges pixelhiba) miatt, de nem kizárt:
Qosmio X775-Q7270
ASUS g53sx-a1
ASUS g74sx-a1
MSI gt780r

Az ASUS esetében tudom hogy lehetséges itthon érvényesíteni a garanciát.
A jelenlegi alacsony USD árfolyam miatt ezek mind best buy-ok lennének, számomra főleg a Toshiba. Nagyon bejövős kívül-belül és árban is igen odab.sz!
Mivel a lokalizáción már túl vagyok, a garancia érvényesíthető (ASUS biztos), a logisztikára van ismerős, így az egyetlen dolog ami elriaszt ettől a megoldástól, az a kijelző esetleges pixelhibája!
Mennyire gyakori ez a probléma? Meg úgy egyáltalán, hogy néz ez ki? Tehát ha ne adj Isten az ember belefut egy hibába, az mennyire rontja az élvezeti értéket?

FK8, Valoriani Baby 75

(#15674) ktommy91 válasza d@minator (#15671) üzenetére


ktommy91
addikt

A maxot szerintem 1366*768-ra értették, nem 1920*1080-ra.

Nincs kerítés.

(#15675) rizso válasza d@minator (#15671) üzenetére


rizso
addikt

Jó, persze, ultra...Én játszottam Crysis 2-t 6770m-mel és GT555m-mel is, mindkettőn tökéletesen játszható 1366*768-as felbontás mellett (ha jól emlékszem, 30fps alá még a durvább jeleneteknél sem esett le), GAMER és ADVANCED beállításokkal is. Hardcore-nál már érzékelhető némi akadozás, de sok embernek még az is maga a folyamatosság ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15676) Chaser válasza d@minator (#15671) üzenetére


Chaser
titán

Már megvan:) Igen, nem FHD-ról volt szó értelemszerűen és nem a legmagasabb minőségen. Ilyen vga noteszben biztos 300k körüli tétel ha nem több.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15677) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

ERRE valaki? :)

(#15678) doser0717


doser0717
aktív tag

2. lehetőség, a hazai kínálat:

A már sokszor említett MSI gx660, Dell xps l702x., esetleg a west féle ASUS-ok, amiknél sokkal olcsóbb az import, de több is a rizikó...
Azt hiszem ennyi.

FK8, Valoriani Baby 75

(#15679) Chaser válasza Hooper (#15677) üzenetére


Chaser
titán

Ezt javasolnám. 4 év nbd gar, világítós bill, szép kaszni. Ha kicsi a hdd legfeljebb lecseréled. Iponnál 172.5k. i5 verzió 183k. +2GB ram 4k alatt megvan újan.

szerk: csak a link maradt le

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15680) rizso válasza Chaser (#15679) üzenetére


rizso
addikt

Érdemes megnézni, hogy pontosan melyiket is vegye, mert van E5420 1, 3 és 4 év garanciával is iponnál - hacsak nem elírások.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15681) Chaser válasza rizso (#15680) üzenetére


Chaser
titán

De, biztos elírás. Olyan is van ahol "kinn" azt írja 1 év, "benn" meg 4. Van is egy ipon teszt róla, a melegedést kifogásolják, bár ha a kánikulában tesztelték nem meglepő. Mondjuk érdekes, a teszt végén azt írják 3 év gar, de csak az 5520m volt 3 év garos amit eddig láttam, az "m" nélküli verziók 4 év garosak. A tesztelt gép 1600x900-as, amik most vannak HD-sak, lehet ez az ok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15682) pomk válasza pomk (#15663) üzenetére


pomk
őstag

Várom a szíves válaszokat! :)

(#15683) Xpredi01


Xpredi01
tag

Ehhez a laptop-hoz ez a memória ugye jó? :B

(#15684) Chaser válasza Xpredi01 (#15683) üzenetére


Chaser
titán

Dá':)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15685) rizso válasza pomk (#15682) üzenetére


rizso
addikt

Van akinek előny a nagyobb méret, van akinek hátrány, ezt neked kell eldöntened. Játékoknál a nagyobb felbontással nehezebben boldogul a vga is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15686) Hooper válasza Chaser (#15679) üzenetére


Hooper
őstag

A gari, a kinézet és az üzemidő miatt tetszetős, 172ért a 2Gb ram és a 320as HDD kicsit karcsúnak tűnik nekem :S
14" filmnézésnél nem kicsi? Bár a felbontása tényleg szép.
Elnézünk ma egy MM/saturnba élőben megnézni a méreteket.. igazából az még nem körvonalazódott.
Esetleg néztem még ezt kicsit nagyobban, meg az Acerek nagyon jó árban vannak - a 15" körüliek.

(#15687) d@minator válasza ktommy91 (#15674) üzenetére


d@minator
addikt

Értettem a kérdést, hogy a max. az a max részletességre vonatkozik 1366*768-ban. Ott tévedtem, hogy azt hittem a notebookcheck tesztje is erre a felbontásra vonatkozik de nem hanem 1980*1080-ra. Valóban full HD-ben 13 fps a Crysis2 egy GT555-nel.[link]
GT555:
1920x1080 Extreme 13.3 fps
1366x768 Very High 41.6 fps

Pont az nincs itt amit keresünk az 1366*768 - Extreme. Talán 20-25fps ami határeset. Azért szerintem nem írtam olyan nagy hülyeséget azzal, hogy több százezres laptop kell hozzá, mert a 200e is több százezer. :D

Visszatérve az eredeti kérdésre. Azon a Sony VPCEB4Z1E-n 5650m-mel[link] nem megy maxon a Crysis2 1366*768-ban, mert Very High-ban tud 26-ot.
5650:
1920x1080 Extreme 8.7 fps
1366x768 Very High 26 fps

[ Szerkesztve ]

(#15688) AlaBOSS


AlaBOSS
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Lassan eljön az idő h. lecseréljem a régi acer aspire 5110 laposomat.
Eddig két notebookot néztem ki:

Dell Vostro V3350:
[link]
- jobb hűtés, halkabb
- 13"-os kijelző
- USB 3
- valamivel hosszabb akkus üzemidő
- 4 giga RAM

Dell Latitude E5420:
[link]
- strapabíróbb ház
- jobb touchpad/billentyűzet
- állítólag hangos, jobban melegszik

Melyiket ajánlanátok? Esetleg más alternatíva ezekkel a kritériumokkal:
- 13/14"-os, matt kijelző
- jo akksi
- minőségibb burkolat
- backlit bill.
- max 250 ezer HUF
- vga nem lényeg

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#15689) Chaser válasza Hooper (#15686) üzenetére


Chaser
titán

Ha figyelembe veszed, hogy háttérvillanyos billentyűzete van, aluminium fedlap, 4 év gar - ami nbd, bármi gond van csörögsz, 1-2 napon belül a szerviz megy hozzád és ott javítják a gépet előtted - akkor teljesen korrekt. Ramnak nincs ára, 2Gb újan 4k alatt van, az apróban lassan többért árulják gar/számla nélkül. Van belőle 15-ös is, e5520. Ha nem nagy akkor vegyétek azt. Felbontás csak HD, a tesztelt gép volt 1600x900, az 200k felett van, igaz i5+W7 is van mellé. Az n5110 sajnos azt kell mondjam egy okádék a lattitude-höz képest, az össze van rakva, le lehet hajtani bátran csak az egyik szélénél fogva a kijelzőt, az inspironnál mind2 szélét fogni kell és még úgy se masszív. A lattitude nem lesz ujjmaszatos, az inspiron mindenütt az ahogy hozzáérsz. HDD-t akarsz cserélni az 5520-at nem kell szétbontani, isnpiront igen. Lattitude matt, inspironnak a kijelzője is fényes és elég nagy minőségbeli szórás van köztük.
Acer nem véletlen olcsóbb. 1 év gar, bővítheted +2-vel 20-25k-ért, mindjárt drágább. Szervize itthon nincs, csehekhez viszik ki, szervizidő elhúzódhat. Nem túl gyakori de több hét is lehet, ha te fogod ki nem fog tetszeni. Ez a lattitude-nél nem fordulhat elő, meg az se hogy hibásan rakják össze a gépet szereléskor és lehet újból elküldeni, mert ezt előtted csinálják. Max pár pohár ásványvízbe kerül:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15690) JJJ


JJJ
csendes tag

[link]

Erre lenne vmi észrevételetek?
Köszi

(#15691) pomk válasza rizso (#15685) üzenetére


pomk
őstag

Kösz, de Én arra lennék kíváncsi, hogy van e valami előnye a GT540-i3 párosnak a HD6650-i3 párossal szemben, amiért az előzőt érdemesebb választani?

(#15692) Hooper válasza Chaser (#15689) üzenetére


Hooper
őstag

Igen meggyőző összefoglalás, köszönjük :R
mostmár csak a méretet kell kitalálni.
14 vs 15,5" ugyanazzal a felbontással mondjuk lehet nem olyan jó a nagyobb.

(#15693) rizso válasza pomk (#15691) üzenetére


rizso
addikt

Teljesítményben minimális a különbség a kettő között. Ami előny lehet, az az Optimus rendszer. Meg mindenképpen nézz utána, hogy lehet-e váltani az intel integrált és a 6650 között! Volt már olyan acer gépem, amiben nem lehetett váltani, hiába volt benne integrált vga is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15694) pomk válasza rizso (#15693) üzenetére


pomk
őstag

Rendben.
Írtam Ipon.hu oldalára a termékhez, hogy lehet-e váltani. Ezen kívül van valami lehetőség ahol meg tudhatom ezt?

(#15695) Kbali válasza Hooper (#15692) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jobb a 14 - szerintem.
Több ilyen méretű gépet használok/használtam, anno 1440x900-as felbontással is, azzal is tuti. DE - általában a 14-es gépek drágábbak.

(#15696) SeniorTilla válasza Hooper (#15565) üzenetére


SeniorTilla
veterán

-

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15697) M_Tomi0227


M_Tomi0227
tag

Sziasztok!
Köszönöm a gép ajánlást (DELL XPS L502x) ha minden igaz hétfőn veszem is át viszont az egyik ismerősöm venne gépet de vacillál, mert nagyon bejött neki az enyém (tegnap kipróbáltuk egy üzletben) de nem tud dönteni mert igazából 200e felett nem szeretne gépet venni.
Főbb szempontok aminek meg kéne felelni-e:
-HD filmek menjenek néha kis játék (nem szempont a legújabbak inkább 1-2 régebbi, mert játszásra ott van a konzol) AutoCAD,SolidEdge rendszeres használata
-masszív legyen ne recsegő ropogó műanyag, mert minden nap kéne a suliba meg igazából mindenhova hurcolva lenne és ez miatt az akksi is legyen jó benne 6óra környéke lenne a minimum persze ha van ilyen
-Hosszú távra lenne tervezve minimum 3 év tehát a gari is jó ha van minimum 2 év rajta.
Kb ilyen jellegűre lenne szükség. Ha a két gépen kívül esetleg tudtok jobbat akkor ajánljátok nyugodtan.
[HP] vagy [Dell] ?
Dell is elmehet 5-6 órát ezzel a 6 cellás akksival? Jah és ő GeForce GT525M-es videokártyával venné az enyémbe meg GT540 lesz, de ahogy néztem notebookchecken igazából nagy különbség nincs a két kártya között sőt van ahol az 525M jobb. Segítségeteket előre is köszönjük.

(#15698) máyköl


máyköl
veterán

Toshiba L40 megér használtan 50 ezer Ft. -ot? Mire elég ez a laptop? Netezésre, photoshopra, filmnézésre kéne... :)

(#15699) Kbali válasza máyköl (#15698) üzenetére


Kbali
nagyúr

Attól függ milyen filmeket néznél. Ezen szerintem nincs HDMI, a 720p-s filmekkel esetleg elboldogul, de gyárilag csak (emlékeim szerint) max. 1 giga rammal adták, komoly photoshopra ez kevés, nethez, ha nem sok flash-es oldalt nézel, még éppen elég.
Tegyél hozzá és ez nagyon jó.
Esetleg már ez is vállalhatóbb, olcsóbb.

(#15700) máyköl válasza Kbali (#15699) üzenetére


máyköl
veterán

Értem.
Van használtan Dell D630 50 -ért --> [link]

Akkor ez erősebb mint az L40, azt mondod?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.