Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14051) broland válasza Ibis (#14048) üzenetére


broland
csendes tag

Még talán érdemes lenne Dell Latitude-ot is megnézni, és lehetőség szerint bővíteni még 4gb Rammal.

Damage401: Ebben mi a meglepő,hogy egy erősebb VGA jobb értékeket produkál? :DDD

(#14052) zozz12


zozz12
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, milyen min. 15" -os kijelzőjű notebookot ajánlotok max. multimédiás célokra, lehetőleg kis fogyasztással és alacsony áron (max. 100-150k)? Mennyire lehetséges ez az újabb platformokkal?

Köszi

(#14053) poczabence


poczabence
tag

Akinek HDMI-s eszköze van, az kipróbálná, hogy működik-e?Nekem 2 VGA-s rendszerrel nem megy... (Lehetőleg intel+nv kari legyen) A D-SUB csatin van kép, viszont HDMI-n nem kap jelet a monitor. A monitor + a HDMI kábel tuti jó, mert az asztali gépem is azon keresztül használom.

Oké tudom, ez nem az a topic, de azért jöhet PÜ-ben a válasz.
Köszi!

@rizso! :W ;]

Na bazzeg! Kellett beírnom! Most egyből jó! :))

[ Szerkesztve ]

(#14054) rizso válasza poczabence (#14053) üzenetére


rizso
addikt

Jöhet pü-ben egy monitor/tv, és már próbálom is ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14055) ciry


ciry
őstag

Erről tudtok valamit?
Meglehetősen kulturáltnak néz ki :Y

Van 177-ért is

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14056) Chaser válasza poczabence (#14053) üzenetére


Chaser
titán

Próbáld másik kábellal, attól hogy asztalinál jó, nem feltétlen lesz jó egy másik vga-val..tapasztalat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14057) SeniorTilla válasza ro_bert17 (#14040) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pedig hidd el, hogy a hozzászólásán a BMW, AUDI, MERCI és nem utolsósorban a HP tulajok velem együtt jó nagyot röhögtek :D

Nem statisztika, hanem a valóság alapján

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14058) Bikkrom válasza ciry (#14055) üzenetére


Bikkrom
senior tag

iPonon van róla teszt. Touchpadja nem túl jó és az aksija sem. Mindemellett más gyártók i3+4GB+GT540 gépei jóval kedvezőbb árúak. Nem tudom így mennyire lesz versenyképes a konkurenciával. Minőségben talán jobb és a felbontása is szép, de erről ne tudok nyilatkozni. Vett egyáltalán itt valaki RF511et?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14059) adm válasza Ibis (#14048) üzenetére


adm
őstag

a programok és a munka miatt nagy teljesítményű üzletiben / mobil munkaállomásban lenne érdemes gondolkodnod. sajnos újonnan boltból nem ennyibe kerülnek, viszont belehet szerezni olcsóbban is.

ha éppen felbukkan szóba jöhet a thinkpad W510 vagy akár egy dell precision is.

de a legkézenfekvőbb a renew hp 8540p quadro-val (elsősorban a max miatt), nagy felbontással, de csak 2mag/4szálas i7 procival.

gondolom építész vagy... én lassan 3 éve használom ennek egy 17-es elődmodelljét (8710w) és azóta több építész/mérnök ismerősömnek ajánlottam hasonló kategóriájú modellt. mindegyikük elégedetten használja évek óta.

16core - 32thread - 64gb

(#14060) Damage401 válasza broland (#14051) üzenetére


Damage401
senior tag

Broland!

Olyan furcsa hogy az ATi mobil kártyái mennyivel jobbak a fermis megoldásnál? Mert PCnél ha van rajta PhysX az is vesz le valamennyit az FPSből DE NEM 30 % ot :D

Mert akkor ez a MSI GX660R igencsak jó gépecske :D

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#14061) Bikkrom válasza Damage401 (#14060) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az MSI tényleg jó vétel, de a 5870et nem a GT555 ellen szánták. Hanem a GTX460 ellen. Az más dolog, hogy egy "véletlen" folytán egy árszegmensbe kerültek. Így az MSI simán veri grafikus teljesítményben a most kijött új AMD és nVidia szériák felső közép kártyáit: 6770, GT555. Egészen addig amíg ki nem jönnek ezen új szériák felső kártyái kis hazánkban is: GTX560 és 6950-6970.
Szerk.:Tehát egy generáció különbség van a két gépek közt. Az MSI a régebbi széria csúcsa, a lenovo és a hp dv6 meg az új széria felső közép kategóriája. Mivel a "régi" MSI kifutó széria így 1,5 hónap alatt 70ezret esett az ára, ezért van most abban a szegmensben ahol.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14062) Drughi válasza Bikkrom (#14061) üzenetére


Drughi
addikt

Kíváncsi lennék ennek az MSI-nek a hűtésére.
Vagy 4-5 évvel ezelőtt, mikor a c2d procik bejöttek, rögtön telepakolták az MSI gépeket a lehető legnagyobb órajelű procival, mellé beraktak valamilyen közép / felső kategóriás kártyát és láss csodát, télen nem is kellett fűteni :DD

Volt a kezembe ilyen gép, sőt ami rosszabb, hogy volt az ölemben is. Már nem emlékszem pontosan, de valamelyik aktuális NFS játékkal izzasztottam meg a gépet és magamat is.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#14063) Thomas_


Thomas_
csendes tag

Mi a véleményetek a Samsung series 3-ról? mikor jöhet be kis hazánkba??? :D

(#14064) Borote válasza Drughi (#14062) üzenetére


Borote
addikt

Szerencsére az olcsóbb változatban 'csak' egy i5 460M proci van, nem pedig egy i7-es kályha. De a fűté hűtésére én is kíváncsi vagyok, meg hogy lehet-e pl hővezető pasztát cserélni úgy, hogy a garancia nem repül.
Bár leginkább most az érdekelne, hogy a 3 kiszemeltem közül (GX660 i5, Y570 i5, DV6 i7) melyik veszítene az árából a legkevesebbet, azaz ha én másfél év múlva el szeretném adni, akkor mennyit kapnék érte. Meg is kérdeztem a beárazós témában, remélem kapok rá valami jó tippet :D

(#14065) Drughi válasza Thomas_ (#14063) üzenetére


Drughi
addikt

Vélemény még nincs róla, mert eddig csak meg nem erősített képek vannak a gépről.
Majd ha megjelenik és eltelik pár hét
Az eddigi infók alapján nem lesz rossz gép.

A megjelenés, meg szerintem őszre tehető.

Pixel 7a

(#14066) Drughi válasza Borote (#14064) üzenetére


Drughi
addikt

Nem tudni, hogy mi lesz 1,5 év múlva mert rengeteg mindentől függ.
A tendencia valami hasonló lehet: (saját tapasztalatok alapján)
0-3 hónap elteltével: ~20% árvesztés
3-6 hónap elteltével: ~25-35% árvesztés
6-12 hónap elteltével: ~ 35-50% árvesztés

Szóval másfél évesen az a gép jó ha 120e Ft-ot fog érni

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#14067) Thomas_ válasza Drughi (#14065) üzenetére


Thomas_
csendes tag

Ezt a nagyon olcsó árat mennyire fogják tartani vajon a 13-14-es méretnél ? nekem elég lenne bele egy 2310 v 2410-es proc, maga a gép vajon kijön egy 100-ból? mert akkor lenne igazán olcsó...

(#14068) Drughi válasza Thomas_ (#14067) üzenetére


Drughi
addikt

100ért csak a legkommerszebb gépeket árusítják. A samsung sosem volt olcsó. Szerintem olyan 150e lesz az ára
Kiderül, ha már piacon lesz

Pixel 7a

(#14069) ro_bert17 válasza SeniorTilla (#14057) üzenetére


ro_bert17
őstag

:W
Ö! A minden nemű szakmaiságot nélkülöző "ész érveiddel" nehéz lesz vitába szállnom... :R

(#14070) Thomas_ válasza Drughi (#14068) üzenetére


Thomas_
csendes tag

800 dolcsis árat írtak a 15-ösre i3-al és asszem 4gb rammal... ennyit az olcsóságról :O :(

(#14071) Zsé-


Zsé-
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi két gép közül melyiket ajánlanátok inkább? Vélemények, tapasztalatok?

- HP Pavilion dv6-3162eo
- Lenovo IdeaPad Y570A

(#14072) Drughi válasza Thomas_ (#14070) üzenetére


Drughi
addikt

az nagyon távol van a 100.000Ft-tól
Attól, hogy kisebb nem lesz olcsóbb

Zsé-: Konstrukcióra a HP-t választanám, de a Lenovo erősebb, újabb konfig.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#14073) Damage401 válasza Zsé- (#14071) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia,

Mind2 jó, én mondjuk Lenovot szemeltem ki pont i5 el:)
Mondjuk a HP gyengébb VGA van.
Nekem ezt ajánlották(nagy mágusok vannak itt :)):
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-555M.41933.0.html
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5650.23697.0.html
Két kártya hogy muzsikál játék alatt a lejjebb görgetsz

Üdv,
István

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#14074) tojgli86


tojgli86
csendes tag

Sziasztok!
Segítenem kéne egy ismerősnek a vásárlásban, de ő egyáltalán nem ért hozzá, és én se nagyon, szóval a segítségeteket kérném. 100000 Ft körül szánna rá, előretelepített oprendszer nem szükséges. Netezésre, néha talán játékra is használná.
Én ezeket néztem: [link], [link], [link]
Valamelyiket ajánlanátok, vagy valami teljesen mást?
Előre is köszi!

(#14075) Bikkrom válasza tojgli86 (#14074) üzenetére


Bikkrom
senior tag

100ezerért tényleg nagyon néha fog játszani. Sajnos ennyi pénzből ezek a gyenge VGAk vannak amik már a mai játékok lowon futtatására sem elegek.
Akkor már inkább ez: Lenovo G565A. Ezen még el lehet döcögni a mai játékokkal is.
Teszt. Igaz nem pont ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14076) rizso válasza Zsé- (#14071) üzenetére


rizso
addikt

Felejtsd el azt a dv6-ot! Egyrészt eléggé fura a billentyűzete, köszönhetően a bal oldalra helyezett gyorsindító sávnak, másrészt a csuklótámasz bal oldala nagyon durván átmelegszik! Lenovo-val nem jársz rosszul (jó ideje nyúzom már én is, és eddig elégedett vagyok) :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14077) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi!

Két gép között gondolkozok: MSI GX660r és Az új DV6-osok valamelyike.
Ugye a GX660r eléggé ütős de ott a natív felbontáshoz is több kraft kell. A kérdésem leginkább Ma következő lenne? 6770m 1366*768-hoz vagy 5870m 1920*1080-hoz lenne az erősebb? Mivel hosszú távra kéne (min. 2 év) ezért érdekelne, hogy valójában melyik erősebb az adott felbontáson.

A választ köszi előre is

(#14078) emvee válasza Tommmmka (#14077) üzenetére


emvee
csendes tag

Szia,

Nekem egy GTX 460Mel szerelt laptopom van. Az 5870M és a 460M elég közel vannak egymáshoz, szerintem az 5870 simán viszi a legtöbb játékot FHDben. (Túl sokat a saját kártyámon még nem próbáltam ki, de pl. Dawn of War2 Ultra settingen FHDban átlag 35 fpssel fut, és az egy elég erőforrás igényes játék.)

(#14080) johnny23


johnny23
tag

Hali !

Minőségben melyik a tuti?

-Lenovo y560
-HP Proobok 4530
-HP g6

illetőleg,melyik a jobb:

-i3 proci+4GB RAM
-i5 proci+3GB RAM
(AMD athlon, phenom procit nem érdemes venni ,ugye?)

köszi előre is ! :R

-- new gamer --

(#14081) Theodolit


Theodolit
tag

eddig próbáltam észérvek, meg szempontok alapján kiválasztani a leeandő laptopomat, de most már rájöttem, hogy egy a fontos [link] ez menjen rajta :)) :DD

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#14082) talent


talent
csendes tag

Sziasztok! 100.000-140.000 között nézelődök notebookok után, CoD4-hez illetve LoL-hez kellene.
Nem igazán értek a notebookokhoz,inkább az asztali PC-k. Ezt a kettőt szemeltem ki, de várom a jobb ötleteket. (Igen, tudom hogy 100-140K között nem a legjobb "gamer" laptopot keresni.;))

http://www.pcland.hu/shop+ASUS-K52JE-EX232D-90NZMA734R25336093H_90662_150024
http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=14053&category_id=394&option=com_virtuemart&Itemid=1

(#14083) 159


159
tag

Üdvözlet Mindenkinek!

Amatőr kérdésem:
Egy hasonló ("gémer") képességű asztali gép és egy laptop között mennyi a különbség
a. ÁRBAN
b. "HANGOSSÁGBAN"
c. FOGYASZTÁSBAN?
Előre is köszi!

Feltettem ezt a kérdést a pc-s topicban is, de itt hátha más válasz jön :D Egyébként ott még nem kaptam :N

(#14084) Bikkrom válasza talent (#14082) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az első azért nem ajánlott, mert az a széria elég gyenge lett. A másik meg a bolt miatt, a radium nem korrekt bolt. Csalnak ahol tudnak.
Ez vagy ha belefér akkor ez is jó választás lehet. Talán még ez a gép.
Teljesítményben mindhárom magasan jobb a két választottadnál. Minőségben már nem biztos. Ezt a hármat már bátran lehet gamer notinak nevezni.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14085) Krike válasza talent (#14082) üzenetére


Krike
aktív tag

Szerintem egy ilyesmivel jobban járnál (tudom hogy 1 év gari, de azt vehetsz hozzá később is): [link]

Legyorsultak :)

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#14086) dkface válasza 159 (#14083) üzenetére


dkface
aktív tag

minden csak pénz kérdés egy 150k-s asztali teljesítményét nem kapod meg 400ezer alatt notebook fronton, fogyasztásban mindenképpen a töredéke és remélhetőleg csendesebb is bár , asztali gép esetében nagyon sok függ a ház és egyéb venti választástól.

(#14087) doktor úr


doktor úr
tag

west jóvoltából ma megjött az ASUS N53SN (i7, 6GB, GT550M), úgyhogy kérdezhet, akit érdekel :) Nagyon szép darab...

(#14088) Borote válasza 159 (#14083) üzenetére


Borote
addikt

Én is e kettő között vacilálok.
Azonos teljesítményt egészen nagy különbségek vannak, mert pl egy 200e-s asztali géppel partiban lévő gépet fél millió forint fölött lehet kapni, és melegedési problémái lesznek valószínűleg.
Hangosságban az asztalik lehet, hogy hangosabbak (mondjuk néhány notit sem kell félteni), de amíg a noti előtted van, addig az asztali mehet az asztal alá is :D
Fogyasztásban egyértelműen a notik a nyerők, még a legelvetemültebb masináknak is 200-230W-os a hálózati töltőjük, de inkább 90-130W körül az erősebb gépek esetén, asztaliba pedig simán beleteszel egy 500W-os tápot + a monitor is ott van hozzá.

Jelen pillanatban az a tervem, hogy egy ilyen vagy ilyen táskába szeretnék belegyógyítani egy értelmesebb asztali konfigot + monitort :D

OFF: esetleg ha valaki tud hasonló táskát 50*40*(16-18)cm -es méretben, az légyszi szóljon :DDD

(#14089) pvt.peter válasza doktor úr (#14087) üzenetére


pvt.peter
őstag

nekem meg holnap érkezik egy ASUS N53SV-SX496V ;]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14090) talent válasza Bikkrom (#14084) üzenetére


talent
csendes tag

Köszi.Szerintem a harmadikra esik a választásom. Az első a Linux miatt nem tetszik, a másik pedig már nem igazán férne bele. Viszont a harmadikban az a 2GB RAM sem a legjobb. :)

(#14091) 159 válasza Borote (#14088) üzenetére


159
tag

Köszi a választ Neked is és dkface-nek is!
A mobilitás nekem is nagyon fontos, ezért nem csak az anyagiak döntenek. Viszont fontos az időtállóság is, ezért nem tudok dönteni... :F

(#14092) Borote válasza talent (#14090) üzenetére


Borote
addikt

+ memóriát kispénzért lehet bele venni :D

(#14093) talent


talent
csendes tag

Tudom, csak szeretem ha már egyben van a gép, nem kell pluszban vásárolni.

(#14094) Bikkrom válasza talent (#14090) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Azt nem írtad, hogy kell hozzá windows, vagy miért zártad ki az elsőt? :D De potom pénzért később +2GB ramot beszerezhetsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14095) talent válasza Bikkrom (#14094) üzenetére


talent
csendes tag

Jahm, kifelejtettem, bocs. :) Windows nélkül is jöhet, csak Linuxot ne.

[ Szerkesztve ]

(#14096) Bikkrom válasza talent (#14095) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Attól, hogy linux van rajta nem azzal kell használnod a laptopot. Minden további nélkül letörölheted és tehetsz fel windows. :DDD Beteszel egy windows telepítő cd-t vagy dvd-t. Biosban beállítod, hogy cd/dvdről bootoljon és felrakod.
Szerk.: Másképpen fogalmazva a windows nélküli gépeket linuxxal adják, mert az ingyenes. De attól még letörölheted és azt teszel fel ami neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14097) ciry válasza Bikkrom (#14096) üzenetére


ciry
őstag

Megrendeltem ma a 5750g-t, dobják is fel rá a win7-et amint megjön

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#14098) broland


broland
csendes tag

Sziasztok!

Nagy vergődések árán végül kitaláltam,hogy nekem a Lenovo Y570-es kell. Épp most telepítgetek,eddig nagyon tetszik. A segítséget meg köszi mindenkinek, örülök,hogy idetaláltam :R . A notiról annyit kell tudni,hogy egyenlőre csak a laptopszalon.hu-nál lehet megvenni(vagy ha esetleg valahol van tartalékban,ezt nem tudom), mivel megvették a nagykertől az összeset(17db-ot vettek át ma úgy tudom).

Ha bárkinek bármi kérdése van a notival kapcsolatban,írjon,igyekszem válaszolni. :C

(#14099) saltrocksurf


saltrocksurf
csendes tag

Sziasztok!
A hónap elején vennék notebook-ot, viszont nem tudom milyet lenne érdemes vásárolni. Segítségeteket kérném! Amire használnám az Autocad, Inventor, játékok, netezés, filmezés. Nézegettem párat, elsősorban asus, toshiba, dell, hp márkák tetszenek. Olvastam a fórumon, hogy sokan ajánlják az asus a52, ill. k53 típusokat. Tudtok ezekről véleményt mondani, ill. más típusokról is, melyek kb. 140-160 ezer körül kaphatóak?
Nagyon sokat segítenétek, nem vagyok jártas ez lesz első notebook-om. :)
Előre is köszi!

5110 --> 3410 --> my-x-5 --> ot-535 --> k750i --> k800i --> 6303i --> Wave

(#14100) Klepti válasza poga (#12200) üzenetére


Klepti
tag

Sziasztok!

Egy kedves barátom akar venni laptopot mostanság, és megkért, hogy segítsek neki. Mivel én nem vagyok otthon laptopokban, ezért hozzátok fordulok.

A következők lennének az igényei:
-árban kb a lélektani 100 000 Ft, 1-2 ezer + természetesen belefér
-minimum 2GB RAM, ez alatt rá se néz, inkább 3-4et akar
-wifi kártya

Ami fontos neki: multitasking (megy neki az MSN, böngésző, zene, szűzmária..)

Játékra csak CoD2, Tony Hawk, meg NFS Most Wanted, szóval ilyen régebbi játékokat használna (hogyha elindulnak).

Viszont fontos még neki az üzemidő.

A mérete lényegtelen, csak ne ilyen kicsi 11"-es képernyője legyen.
Igazából inkább a business laptopok tetszenek neki, de azok sajnos drágák.

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.