Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14601) Chaser válasza Potib (#14600) üzenetére


Chaser
titán

Hp G62-ket nézegetheted.
Nekem is van egy eladó gépem, ahogy elnézem pont neked való.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14602) Apir válasza Apir (#14543) üzenetére


Apir
tag

Hali!

Eddig nem válaszoltatok, és azalatt Tudatosan tovább olvastam a topikot visszafelé!
Ezekből úgy látom hogy ÁR/ÉRTÉK arányban nagyon Dícsértétek a következő laptopot:

Lenovo IdeaPad Y570A !!!

Lehet hogy ez jobb választás lenne, mint a következők? (krit.: szépen lehessen Játszani vele, 200K körül)

Acer Aspire 7750G, 5830TG
Asus N53SN
Dell XPS L502x, L702x

Egyébként lehet kérni SSD-vel is az adott laptopot adott esetekben? Esetleg úgy is, hogy HDD mellé? Vagy magamnak kell kicsirélni? (Ekkor nem veszik el a gari?)
Hűtőpadot megéri venni ilyenhez?
Kérlek, erősítsetek meg!

((+ Zsoltiabéka3-nak mondtátok hogy szerviz esetén a Lenovot a Kucsma utcába küldje (mert ott szerelik), a Lenovo-t ott megszervizelik, akárhol veszem?
+ Webről olcsóbb rendelni? Ipon.hu-n nyugodtan meg lehet rendelni, és várni itthonra? (Mondtátok hogy a Radium-ról való rendelést kerüljük el! )))

[ Szerkesztve ]

(#14603) t-bali3 válasza LaptopSystem (#14566) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nagyon hajlékony, így elég erőteljesen rontja a gépelésnél az ember komfortérzetét :)

Bár a gép nagyon masszívan össze van rakva, arra figyelj, hogy műanyag, az MSI nem folytatta a fémházas kialakítást ennél a szériánál...

(#14604) d@minator válasza csmat (#14590) üzenetére


d@minator
addikt

Beraktam neked ide azokat is amit a többiek szoktak ajánlani.
High/medium grafikára:
ACER Aspire 4552G
HP Pavilion g6-1000sh
HP Pavilion g6-1008sh + win7
Medium/low grafikára:
TOSHIBA Satellite C660-1DN
ASUS X52DE-EX004D
FUJITSU-SIEMENS Lifebook A530

Ultra grafika ebben az árkategóriában felejtős. Addig tartós biztosan ameddig él a garancia. :) Strapabírás: egy Packard Bell leesett a sarkára egy Ford Tranzit hátsó üléséről kutya baja sem lett. Így szemre a Fujitsu tűnik strapabírónak de ez majd csak utóbb derül ki. Tudod ez nem az az árkategória vigyázni kell rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#14605) baluka26


baluka26
veterán

Csókolom!
Laptopot szeretne barátnőm vásárolni, ezért szeretnék segítséget kérni.
Hordozható kellene, tehát nagyon max a 15', inkább kisebb legyen (de ne netbook méretű), hűvös legyen, az akku bírja legalább 2 órát bírjon ki, menjen rajta a Windows7 (Atom és tsai kizárva, esetleg Brazos)
Árkategória 140 max, de nem baj, ha kevesebb :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14606) Chaser válasza baluka26 (#14605) üzenetére


Chaser
titán

HP 4330s v 4530s.

szerk: Esetleg 15k-ért i3 380-as fujitsu A530..de abból csak 15.6-os van.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14607) Nordik


Nordik
őstag

Mit gondoltok [erről] a gépről?
Vajon miért adják ilyen olcsón? Lehet, hogy renew gépről lenne szó vagy más turpisság van a dologban?

A gépről egyébként mi a vélemény? Nézegettem még a Pavilion G6-ot is, az is tetszik... :)

(#14608) baluka26 válasza Chaser (#14606) üzenetére


baluka26
veterán

Ennél olcsóbban valami?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14609) Chaser válasza Nordik (#14607) üzenetére


Chaser
titán

Keress rá a radium szóra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14610) rizso válasza Apir (#14602) üzenetére


rizso
addikt

Én egy jó ideje teljesen elégedetten használom az Y570-em (i3-as). Teljesen jó játékra, legalábbis 200k-ért kevés olyan gép van, ami ennél jobb.
Ami biztos, hogy SSD-t tudsz a HDD helyére rakni, viszont azt nem tudom, hogy van-e külön hely neki, vagy a dvd helyére menne. Azt is el tudom képzelni, hogy van külön olyan verzió, ami belül kicsit más, és abban alapból van egy SSD meg egy HDD (USA-ban lehet ilyen verziót kapni). A garancia nem fog elveszni a cserével. Mondjuk ha a laptopszalontól veszed, akkor ők ki is cserélik szerintem.
Én vettem hozzá egy CM Notepal E1-et. Nem létszükséglet a hűtő, de szerintem nem is árt. Kényelmesebbé teszi a gépelést, és azért hűt is, no meg ágyban is lehet tartóként használni.

Mostanában kicsit sűrűn cserélgettem a gépeket, de ezzel a Lenovo-val úgy vagyok, hogy egy jó darabig megtartom. Szóval én elégedett vagyok vele...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14611) Apir válasza Apir (#14602) üzenetére


Apir
tag

Apropó az említett, azaz ehhez a Lenovohoz (http://ipon.hu/webshop/product/_lenovo_ideapad_y570a_59_303890/178274) csak integrált videókártya rendelhető? Ezzel is szépen kiszolgálja a gamer igényeket?

(#14612) rizso válasza Apir (#14611) üzenetére


rizso
addikt

Ipon-on minden vga-hoz az van írva, hogy integrált (ami végülis jogos, hisz a gépbe van integrálva). Minden Y570-ben két vga van: egy Nvidia GT555m és egy Intel HD 3000.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14613) Apir válasza rizso (#14610) üzenetére


Apir
tag

Köszönöm a választ, ha végleg eldől, úgy látom az Ipon.hu-ról rendelném

(#14614) rizso válasza Apir (#14613) üzenetére


rizso
addikt

Nem reklám, de laptopszalonnál 240k, és vannak különböző "akciók" is, mint pl. kupon, vagy Happy Hours, amikkel talán még pár ezrest spórolhatsz. No meg a kiszállítás is ingyenes...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14615) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Nézegettem pár laptopot, és ezekre jutottam:
HP
Toshiba
Asus

A HP a videó kártya miatt, az Asus meg persze az i3 miatt tetszik.

Viszont úgy vagyok vele, hogy inkább áldozok kicsit a teljesítményből, de egy olyan laptopot szeretnék, ami sok évig kiszolgál (nem az új játékokra gondolok, hanem arra, hogy nem kell javítgatni sokat).
Az az 5470-es videó kártya (mondjuk a Toshiba koncepciójában) szerintetek elég az Assassins Creed 2 kisebb grafikán való élvezhető futtatására?

Megtudnátok mondani, hogy melyik modell mennyire időtálló, és mennyire lehet bővíteni, illetve mennyire lehet könnyen javítani?

Ja, igen: és a Toshibánál meg a HPnál levő billentyűzetben az előre/hátra nyíl miniatürizálása nagyon zavaró játék közben?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#14616) empir3 válasza rizso (#14556) üzenetére


empir3
tag

Köszi szépen a szándékodat! :) De nem szükséges megrendelem innen a 7745-öst. Köszi mégegyszer!

(#14617) LaptopSystem

sziasztok melyik az a laptop amelyiknek olyan a Tuoch padja ami különböző effekteket rajzol ki?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14618) Apir válasza rizso (#14614) üzenetére


Apir
tag

És BIOS frissítés vagy ilyen nem kellett neki? Egyébként láttam ilyet hogy aktív hőszórás (a hűtésnél), ez mit jelent pontosan?

A laptopszalon gondok esetén van olyan megbízható, mint az ipon.hu?

[ Szerkesztve ]

(#14619) csmat válasza d@minator (#14604) üzenetére


csmat
senior tag

:C :R :C :R
:DD

(#14620) pottyantós válasza LaptopSystem (#14617) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ez? ;]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#14621) And01 válasza baluka26 (#14608) üzenetére


And01
aktív tag

Szerintem renew gépekre gondolt!
[link]
Itt nézz körül!
Ezeknél jobb ár/érték arányú gépeket nem találsz!
Ha zavar a nemzetközi billentyűzet max veszel hozzá matricát!

[ Szerkesztve ]

(#14622) LaptopSystem válasza pottyantós (#14620) üzenetére

köszi azért nem erre a gyerek játékra gondoltam :B

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14623) rizso válasza empir3 (#14616) üzenetére


rizso
addikt

Hát igazán nincs mit...

alfa156: pl. Acer Ethos szériája.

Apir: manuálisan tudod szabályozni a hűtést/ventilátorok működését. A "hatékony a hőszórásban" mód megemeli a ventilátorok pörgési sebességét, ezáltal jobban hűt. Én ezt szoktam használni, ha játszok. Amúgy meg standard mód megy szinte mindig...
A laptopszalon egy elég komoly bolt, Pécset (szervizként is működnek) és Pesten is boltjuk. Én eddig 2 gépet vettem tőlük, soha nem volt gondom velük, szervizeléskor sem.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14624) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Y570-et keresnék, de nem találok sehol. :F
Nah jó ez így nem teljesen igaz, de iponból elfogyott már rég az, amit kinéztem: i7-es y570 8gb rammal. Egyetlen helyen találtam valami imperium (laptopesztergom) bolt. Esetleg arról tudtok valamit, hogy milyen az a bolt? Illetve máshonnan nem tudna valaki?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14625) LaptopSystem válasza pottyantós (#14620) üzenetére

szia te mit szolsz a MSI GX660-as laptophóz?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14626) Klepti válasza Klepti (#14615) üzenetére


Klepti
tag

Közben találtam még ezt is:
Acer

Szerintetek melyik(ek) a megbízhatóak a 4 közül?
Illetve fennáll még a többi kérdés is :F

(#14627) LaptopSystem válasza rizso (#14623) üzenetére

és erről mi a véleményetek?Acer Ethos

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14628) Aprósólyom válasza Klepti (#14615) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem akarok rossz szándékú lenni, de ebben az árkategóriában mázlistának kell lenni, ahhoz, hogy hibamentesen kiszolgáljon éveken keresztül. A notiknál ez az ár igen csak belépő szint, nem szabad ezt elfelejteni. Sokakat megtéveszt a név meg a design, de ne hagyjuk átverni magunkat. Akkor már tényleg egy renew hp notesz, valami jobb féle.

Jevons paradox

(#14629) rizso válasza LaptopSystem (#14627) üzenetére


rizso
addikt

Sajnos még nem volt vele dolgom személyesen. Elvileg az Acer prémium termékei közé tartozik, és ez az árán is látszik valamelyest...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14630) pottyantós válasza LaptopSystem (#14625) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nagyon jónak tűnik, HD 5870 is egy erős kártya( asztali fronton alias HD 5770) ha lenne rá akkora keret, tuti beneveznék rá! :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#14631) LaptopSystem válasza rizso (#14629) üzenetére

kár hogy itt a PH-n nem árul senki ilyet

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14632) Aprósólyom válasza Klepti (#14626) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Itt egy probook. Jó áron van és legalább nem a HP legalja: HP Probook 4520s

Vagy egy picivel komolyabb: hp_probook_6450b_business

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#14633) LaptopSystem válasza pottyantós (#14630) üzenetére

Az MSI-re vissza térve azt hallottam hogy nagyon melegszik a laptop nem valami biztató a DELL után

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14634) Aprósólyom válasza LaptopSystem (#14627) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tudsz linkelni egyet-kettőt? Kíváncsi vagyok rá. Az acer timelinex sorozata még tetszik, de mindenre kapóra vagyok ami jó. :)

Jevons paradox

(#14635) pottyantós válasza LaptopSystem (#14633) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hát személyes tapasztalatom nincs, de PH! tesztben azt írták, h jó a hűtése!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#14636) LaptopSystem válasza pottyantós (#14635) üzenetére

ez igaz de olyanokkal beszéltem itt akinek volt a kezében és 90Fokig is felmegy a hőfok a DELL-nél 75 a max

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14637) LaptopSystem válasza Aprósólyom (#14634) üzenetére

[link]
[link]
[link]
tetszetős :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14638) csmat válasza d@minator (#14604) üzenetére


csmat
senior tag

Ezek közül melyiket lehet a leginkább bővíteni/ tuningolni?
Egyébként Ezt az egyik forumtárs ajánlotta, mi a véleményetek róla?

(#14639) Drughi válasza csmat (#14638) üzenetére


Drughi
addikt

Tuningolni egy laptopot? Ha a ram bővítés és a hdd csere annak számít, akkor gyakorlatilag bármelyiket. Proci vagy videókártya csere? Házilag otthon szinte lehetetlen, pár kivétellel és hozzáértéssel.

Pixel 7a

(#14640) d@minator válasza baluka26 (#14608) üzenetére


d@minator
addikt

Sony Y, ASUS EEE PC 1215B, Lenovo Ideapad S205

(#14641) andrew82


andrew82
tag

Sziasztok!

130 körül keresek használható notebookot, irodai/multimédiás felhasználásra.

Pl ezek közül valamelyik?

http://www.edigital.hu/Notebook/MSI_CX623-088XHU_notebook-p64128.html#none

http://www.edigital.hu/Notebook/Samsung_NP-RV509-S01HU_notebook-p78606.html#none

Vagy valami mást tudok ajánlani?

Köszi!

(#14642) Apir válasza rizso (#14612) üzenetére


Apir
tag

És egyébként ez a másik vga miért nincs leírva az oldalakon?

(#14643) Bikkrom válasza Apir (#14642) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Mert a HD3000 a processzorba van építve. Így ha a processzort feltüntetik akkor a beépített VGAra is értik. Így általában csak a nagyobb teljesítményű dedikált nVidia és AMD kártyát szokták kiírni.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#14644) Borote válasza LaptopSystem (#14637) üzenetére


Borote
addikt

Visszatértem a notebook frontra, egyelőre jegelem a gép építési projektet...

Ez az Ethos kifejezetten jól néz ki és bizalomgerjesztő specifikációi vannak. Az mondjuk más kérdés, hogy a videokártyája elmarad a 9800GT SLI felállástól.

Én most azon gondolkozom, hogy megvegyem most az MSI GX660-ast, avagy várjak még néhány hetet, és az új DV6 6100-as szériából az i5 SB + HD6770-es kombinációt válasszam.
Előbbi nettó 206e és jár hozzá táska+egér míg utóbbit olyan nettó 160k körül érném el. Nehéz a döntés :D

(#14645) rizso válasza Apir (#14642) üzenetére


rizso
addikt

Bikkrom kolléga leírta a lényeget. Ahol meg a HD 3000 van feltüntetve, ott nincs külön dedikált.

Borote: te láttál már valahol 6100 szériából? Én Bécsből akarok behozni pár darabot, de nemrég azt mondta a bolt, hogy 1-3 hét, mire lesz náluk (a webshopban viszont már fent volt náluk).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#14646) LaptopSystem válasza Borote (#14644) üzenetére

ezt nekem akartad irni?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14647) t-bali3 válasza LaptopSystem (#14636) üzenetére


t-bali3
senior tag

Játszottam 25 percet COD4-el (1600x900, High), CPU max 74, GPU 82 a turbo hűtés és hűtőpad nem volt bekapcsolva természetesen...ezek alapján inkább a videókarit kell félteni :))

(#14648) LaptopSystem válasza t-bali3 (#14647) üzenetére

én is azt féltem leginkább meghát csak egy 128 Bites kártya nem 256 bit es sajnos

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#14649) d@minator válasza Gzolo (#14580) üzenetére


d@minator
addikt

A kétmagos Atom (D525) labdába sem rúg az AMD mellett legalábbis játékok[link] alatt. Az N550-en[link] 1080p videó szaggat itt látod a C-50 is jobb nála nemhogy az E-350. Ahogy nézem a CPU rész is jobb meg az IDLE fogyasztás[link].

(#14650) LaptopSystem

mit szoltok az új generációs procikhóz?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.