Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15501) Satis


Satis
tag

Üdv!

Korábban már kértem a véleményeteket egy esetleges laptopvásárlásról, de azóta sok idő eltelt és ahogyan a számítástechnika világát ismerem sok minden változhatott azóta.

Szóval amire szükségem lenne: netezés, filmek, 3D, játék, irodai munkák. A keretem rá maximálisan 300e ft úgy, hogy ebben már egy kisebb SSD meghajtónak is lennie kéne. (úgy tudom van olyan lapi amiben van 2 hely merevlemeznek)

Fontos lenne az erős VGA, valamint a sok RAM, az sem ártana ha nem menne tönkre a kütyü 2 év után. :)

Ha tudtok adni pár tippet, ne tartsátok vissza plz!

Előre is köszönöm! :R

(#15502) Chaser válasza Satis (#15501) üzenetére


Chaser
titán

Méretet nem mondtál. 1="-osokban ált-ban van 2 hdd-nek hely, 15.6 és alatti gépekben nincs. Kivéve néhány üzleti modell amiknél optikai helyére lehet tenni második hdd-t vagy akut. Néhány konzumer modellnél is megoldható kerettel 2. hdd, de az gépfüggő és a keret ára is húzós lehet. Üzleti gépben viszont brutál vga-t nem fogsz kapni.
Én 300k-ért ezt venném, nem brutál a vga de azért használható némi játékra is, munkához van tervezve főként.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15503) d@minator válasza Satis (#15501) üzenetére


d@minator
addikt

ASUS G73 ez nagyon jó ár[link] MSI GX660[link] - a giccs világítást ki lehet kapcsolni.
Esetleg gyengébb gépek: Lenovo Y570, DELL XPS. Mindkettő GT555 VGA-val.

(#15504) M3oH válasza Satis (#15501) üzenetére


M3oH
addikt

Esetleg meg erdemes gondolkodnod Hp envy sorozataban (17"-ek) [link] ill. van 1 dv7, ami most jo aron van, eros proci, 8Gb, de a vga kicsit gyengebb, es nem full HD : [link]

(#15505) Satis válasza M3oH (#15504) üzenetére


Satis
tag

Köszi mindenkinek!

Ja igen, 17 es kéne, full HD. Korábban is az Envy sorozatot néztem, elég jó gépeknek tűnnek. Az asus valóban nem rossz, de úgy néz ki mint egy lopakodó. Az MSI meg a VGA ján kívül nem büszkélkedik erős hardverrel.

(#15506) And01 válasza olyanmind1 (#15498) üzenetére


And01
aktív tag

Szia

Jó minőségü Hp körülbelül 130 ezrtől indul felfelé /probook sorozat/[link]
Ha nem tudod bőviteni a kereted, vagy vedd meg ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15507) olyanmind1 válasza And01 (#15506) üzenetére


olyanmind1
csendes tag

Rendben, meglátom, hátha sikerül spórolnom még egy keveset.Köszi szépen :)

(#15508) pete_21 válasza d@minator (#15421) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm, és neked is, dbalazs80!
Esetleg más márkából mi jönne még szóba? Csak hogy tudjon az ismerősöm választani többől. :)

(#15509) Midway


Midway
senior tag

Hello!

Olcsó laptopot vennék a lányomnak.
Netezésre,zene hallgatásra (facebook ,stb) semmi extra.
Ezeket néztem ki:
HP Compaq Presario CQ56-150SH 79 900,-Ft
Packard Bell Easynote TK-F4081-RB-111HG 78 390 Ft
ACER AS5736Z-452G32MN 84 900,-Ft

Melyiket érdemesebb megvenni? :U

[ Szerkesztve ]

(#15510) M3oH válasza Satis (#15505) üzenetére


M3oH
addikt

Ha 17"ben gondolkodsz es esetleg nem riaszt el a 18,4" sem, akkor ajanlom Hexaa "szornyet" : [link] Kicsit tobb mint a keret, de Hexaa-val lehet alkudni szerintem :)

(#15511) olyanmind1 válasza Chaser (#15499) üzenetére


olyanmind1
csendes tag

Rendben, köszönöm :)

(#15512) M3oH válasza Midway (#15509) üzenetére


M3oH
addikt

Sztem az Acert. Hardverileg az a legerosebb. Minosegben sem hiszem, hogy eszement kulonbsegek lennenek.

(#15513) ktommy91 válasza Midway (#15509) üzenetére


ktommy91
addikt

Egyiket sem. Sokkal inkább ezt:[link]

Nincs kerítés.

(#15514) ktommy91 válasza Satis (#15505) üzenetére


ktommy91
addikt

Az envy-t hanyagolnám mert fűt mint egy kazán ráadásul az egy év garanciát ~60k bővíteni. Az MSI-ben lévő processzor elég annak a VGA-nak és nem fűt feleslegesen mint egy i7, de te tudod.
Véleményem szerint 1-2 dologról le kell mondani hogy lehessen találni megfelelő gépet.

Nincs kerítés.

(#15515) Astrasattila


Astrasattila
tag

Sziasztok!Egy ismerősöm laptopot akar venni.Most fog menni egyetemre.Szóval,alap programok,egyszerre azért 3-4 alkalmazást elbírjon,15.4-6 "wifi,esetleg stratégiai játék.
Intel procikkal tisztában vagyok,AMD-kel semennyire.AMD-nél,mire figyeljek?
Esetleg,ajánlhatnátok valamit.A keret 100 ezer.Linux vagy freedos érdekel

(#15516) padra


padra
aktív tag

Sziasztok.

Laptopot szeretnék venni,és ehhez kérném a segítségeteket.Leginkább netezésre,filmnézésre,szerkesztésre(Photoshop),és játékra használnám.(BBC2,Crysis2,stb).
Fontos hogy megbízható,aránylag csendes,és jó hűtése legyen.Amire gondoltam,legalább 15"-os,4GB ram,320GB vinyó,i5 sandy bridge proci,valami jobb vga az említett játékokhoz.Minderre lenne kb.180e ft.

Előre is köszönöm :R

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#15517) d@minator válasza pete_21 (#15508) üzenetére


d@minator
addikt

Azt az ACER TimelineX-et azért ajánlottam, mert brutál erős és könnyű, most 3év garival.
A 2kg súlyhatár kiejti a 14"-es notikat így 12-13"-ban kell gondolkodni ismerősödnek.Itt van néhány más márka.
12"-ban [link] [link] [link]
13"-ban [link] [link] [link] [link] [link] [link] Ezekből lehet szemezgetni, mindegyik másban jó (proci, gari, tükröződésmentes kijelző, jó anyaghasználat).

(#15518) ktommy91 válasza Astrasattila (#15515) üzenetére


ktommy91
addikt

Kérdés, hogy elég-e neki az integrált VGA vagy kell valami erősebb.
Ha elég az integrált akkor ez jó vétel lehet:[link]
Ha nem:[link]

Nincs kerítés.

(#15519) ktommy91 válasza padra (#15516) üzenetére


ktommy91
addikt

[link]+[link]
vagy
[link]

Nincs kerítés.

(#15520) Astrasattila válasza ktommy91 (#15518) üzenetére


Astrasattila
tag

A Lenovot,már én is néztem,fentebb ajánlottad valakinek..Nekem szimpatikus is :)
Ez a dedikált kártya+AMD proci,vajon,akkurol üzemelve mennyivel csökkenti a készenléti időt?Mert,gondolom,hogy 2-4 órat kell,hogy kibírjon előadásokon.

(#15521) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
várom továbbra is a szavzatokat!
Eddig 1 szvazat van a fujira és 1 a hp g6-a.
lneovo edge
tosiba c660 1dn,,
ACER Aspire 4552G
ASUS X52DE
Fuji A530, I
hp g6 I
A t400 -ról mi a véleményetek?

(#15522) ktommy91 válasza Astrasattila (#15520) üzenetére


ktommy91
addikt

Maximum 3 órát megy akkuról szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15523) padra válasza ktommy91 (#15519) üzenetére


padra
aktív tag

[Ilyesmire gondoltam én is,]csak i5-be.Vagy elég az i3? Teljesítmény/árérték arányba nem biztos hogy megérné az i5.Bár nem tudom mennyivel lehet gyorsabb/erősebb az i5.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#15524) Astrasattila válasza ktommy91 (#15522) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszi a gyors választ :) Mazsolázok a gépekröl:)

(#15525) ktommy91 válasza padra (#15523) üzenetére


ktommy91
addikt

Az i3 is bőven elég. Ha nem lenne annyira túl lőve az i5 felára akkor talán, de így nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#15526) padra válasza ktommy91 (#15525) üzenetére


padra
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, és a segítséget:R

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#15527) Midway válasza ktommy91 (#15513) üzenetére


Midway
senior tag

Igen rájöttem,hogy abból kettő sima egy magos.
Jónak túnik amit ajánlottál: Lenovo Ideapad G565G

Ez Compaq Presario CQ56-100SH jobb esetleg?
Árban mind a kettő 79990ft

[ Szerkesztve ]

(#15528) ktommy91 válasza Midway (#15527) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem rossz a compaq de az integrált VGA nagyon gyenge illetve tesztben még a kijelzőt húzták le. Én a lenovo-t venném.

Nincs kerítés.

(#15529) Midway


Midway
senior tag

Akkor a lenovo marad. Abban nem integrált a vga?

[ Szerkesztve ]

(#15530) ktommy91 válasza Midway (#15529) üzenetére


ktommy91
addikt

De integrált, csak sokkal erősebb.

Nincs kerítés.

(#15531) Midway válasza ktommy91 (#15530) üzenetére


Midway
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#15532) Pavlovsdog


Pavlovsdog
csendes tag

sziasztok!

a mai napon hívtak a laptopszalon.hu-tól, hogy őszig nem fog érkezni Lenovo y570-es ketyere.
hamarjában körülnéztem, hogy van-e hasonló gép a piacon, és akadt:
Toshiba Satellite P750-10C / R
az R változat annyival tud többet, hogy 7,200-as benne a vinyó és van mellé 4 Gb Flash gyorsítás.
ilyen gépekkel van/volt valakinek tapasztalata? de véleményetek biztos van róla.

a vagy esetleg hasonló gépet tudnátok ajánlani.

üdvözlettel

szerk.: azt beszélik, hogy az egyik boltban 3 év garival mérik. lehetséges ez? majd fölhívom őket holnap...

[ Szerkesztve ]

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#15533) Z86 válasza Pavlovsdog (#15532) üzenetére


Z86
őstag

Iponnál mindenképp érdemes utánanézni, mert gyakran elírnak ezt-azt, amúgy viszont lehetséges.

(#15534) g@bo válasza Midway (#15527) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez a lenovo igen jó árban van........

(#15535) Vardar válasza Chaser (#15497) üzenetére


Vardar
tag

Igen, én is e-book olvasóban gondolkoztam alternatívaként, viszont egy 145ös laptop+táska+(hűtőrács vagy mi)+garancia kiterjesztés+e-book olvasó, már egy kicsit nagyon drága lenne.
Ha lehetne, akkor letudnám egy géppel, de akkor látom, hogy lehetetlen, ezért inkább a HP lesz egy ekönyvolvasóval. Köszönöm a technológiai felvilágosítást, és a segítséget mindenkinek:)

(#15536) adorjant válasza g@bo (#15534) üzenetére


adorjant
senior tag

kár,hogy a hdmi lemaradt róla :(

(#15537) pete_21 válasza d@minator (#15517) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi, meglesem őket! :)

(#15538) kenu man03


kenu man03
tag

Sziasztok!

Két noti közül kellene választanom. A véleményeteket szeretném kérni.

Acer 5735z vagy PackardBell Easy Note TK81

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

"Callidum esse ad suum quemque questum, aequum est"

(#15539) pomk


pomk
őstag

Van itt valaki, aki Kalocsa-Baja-Kecskemét-Szekszárd környékén lakik és van Acer 5750 laptopja? Szeretném megnézni vétel előtt, de nincs kedvem csak ez miatt fel utazni a fővárosba. :B

[ Szerkesztve ]

(#15540) rizso válasza Pavlovsdog (#15532) üzenetére


rizso
addikt

Igen, korábban már polip fórumtársunk is említette, hogy Y570 majd csak valamikor szeptemberben lesz (mármint az i3-as verzió).

Amúgy i3-2310m/i5-2410m+GT540 kombós gépet találsz többet, mint pl. 5830TG, 5750, Samsung RF511, Asus N53, stbstb...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15541) rizso válasza Pavlovsdog (#15532) üzenetére


rizso
addikt

Duplázódtam...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15542) Dyingsoul válasza rizso (#15540) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az i7-es y570-ről esetleg van valakinek híre, hogy mikor lesz? Az árgépen csak két helyen látok, de az olyan megbízható boltokban mint pl ipon, már nincs jóideje.
Konkrétan: Y570A 59-303895

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15543) rizso válasza Dyingsoul (#15542) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem az is elfogyott mindenhol...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#15544) minas


minas
aktív tag

Tapasztalatokat és javaslatokat fogadnék az alábbi tárgyban:

A mostani Dell Vostro-m mellé (amit régebben vettem és tökéletesen elégedett vagyok vele) vennék egy másik laptopot. A Dell Latitude E5520 és HP Probook 4525s/4530s maradtak a rostán, tekintettel arra, hogy kisüzleti felhasználásra (is) kell, feltétlenül ragaszkodom a matt kijelzőhöz, a 3 év garihoz. Manapság melyik mellett (és ellene) mi szól? Gondolok itt megbízhatóság, szervíztapasztalat, kijelző minősége stb. Sajnos nem találok arra vonatkozó adatot, hogy melyiknek milyen a belső "váza". A mostani Vostromé alu-mg (ha jól tudom)
Köszönöm.

(#15545) pomk válasza pomk (#15539) üzenetére


pomk
őstag

Mindezt természetesen nem kívánom ingyen!
Van jó pár hideg söröm és frissen főtt házi almapálinkám! ;) :P

(#15546) gabsz227


gabsz227
tag

Erről kinek mi a véleménye?

Asus Lianoval: [link]

Árba nagyot üt. ha a proci is jó akkor mondható bestbuynak :D

(#15547) Chaser válasza gabsz227 (#15546) üzenetére


Chaser
titán

Az új amd cpu-k ha jól tudom gyakorlatilag nem sokkal lesznek gyorsabbak a 45nm-es társaiknál, c2c talán 10%. Ami viszont jó bennük, hogy 32nm-esek és emiatt végre csökken a fogyasztásuk, na meg persze most már ezekben van a legerősebb vga. Mindent összevetve ennél olcsóbbnak kéne lennie sztem. Nem sokkal drágább a gt540-es acer sandy i3-mal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15548) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék olyan laptopot vásárolni és ehhez a Ti segítségeteket vagy épp ajánlatotokat kérném ami a következő feltételekkel teljesül:
Maximum 90000 Ft
14" kijelző minimum
Kártyaolvasó (3 in 1 és társai)
numerikus pad elhanyagolható
Dvd író-olvasó mindenképpen legyen benne!

Főleg internetezésre, email olvasásra lenne használva!

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#15549) gabsz227 válasza Chaser (#15547) üzenetére


gabsz227
tag

Chaser, csak az abaj, hogy az Acer 1 év gar, és nincs is rajta alu, ezeken meg azért akad, ha máshol nem a csuklótámaszban, szóval ha rászámolod a plusz garit az árra cc +9k akkor az acer kb 150k és ez már akkor 15e-el olcsóbb. És azt is figyelembe kell venni, hogy még csak most kezdenek el bejöni a piacra szval ahogy egyre több gyártó gépe lesz kapható annál olcsóbb lesz.

(#15550) Urahara686


Urahara686
csendes tag

Sziasztok,
véleményeket kérnék erről a notebookról, és egy olyan hülyegyerek kérdésem lenne hogy futna rajta a crysis 2 a notebook saját kijelzőjén maxon?
itt a kicsike

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.