Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) Petya XT válasza Rowon (#93436) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Azért mielőtt lekukázod a Wine-t, nézd meg Kaspersky Rescue Disk-el is. A ClamAV esetében láttunk már furcsaságokat. Főleg a PUA szekcióban sok a fals. Én ezért nem is használom. Hetente egy KRD, oszt jónapot.

(#93452) Rowon válasza Petya XT (#93451) üzenetére


Rowon
veterán

Volt letöltve egy csomó Wines programindító egy merevlemezen. Kíváncsiságból lefuttattam rajta a ClamAV-ot és azon találd ki, hogy mi az, amit valamiféle vírusnak (meg nem mondom már, hogy minek titulálta) ismert fel?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93453) Petya XT válasza Rowon (#93452) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nem tudom nálad pontosan mikre jelzett, de nagyon sok fórum zengett ettől, itt is volt téma már régebben. El kell engedni. Azokon a gépeken, ahol van Wine, nem is foglalkozok a ClamAv-vel, pont az általad leírtak miatt. Ha a KRD nem talál semmit egy rendszertől független vizsgálat alatt, akkor talán!(relatív) tiszta. Ahol nincsen Wine, ott használom a CAv-t, CLI-n. A vírusírtó topikban szoktam ledöbbenni, hogy mik vannak, mikor milyen szoftvert favorizálnak....azt sem tartom életszerűnek. Én ezt a kettőt használom, bajom nem volt még velük, ezért javasoltam a KRD-t, ha bizonytalan vagy. Ha valami féreg rágja a rendszered, majd az megoldja.

...amit valamiféle vírusnak (meg nem mondom már, hogy minek titulálta) ismert fel? Valószínűleg PUA. Javasolják is, ha grafikusan intézed ClamTK-val, abból vedd ki a pipát....de csak azt tudom mondani, hogy egyszerűbb megkergetni USB-ről, KRD-vel, mint guberálni a falsokat.

(#93454) Rowon válasza Petya XT (#93453) üzenetére


Rowon
veterán

Pont a Kaspersky Removal Toolra jelzett be, amit a Kaspersky honlapjáról töltöttem le még valamikor tavaly. :))

A vírusírtó topikban szoktam ledöbbenni, hogy mik vannak, mikor milyen szoftvert favorizálnak

Jaj tudom, Avast Free és társai LOL. Párszor olvasgattam ott én is.

egyszerűbb megkergetni USB-ről, KRD-vel, mint guberálni a falsokat.

:R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93455) Petya XT válasza Rowon (#93454) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Pont a Kaspersky Removal Toolra jelzett be, amit a Kaspersky honlapjáról töltöttem le még valamikor tavaly.

Fő a barátság és a bizalom. :)

(#93456) ubyegon2 válasza Bici (#93450) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nmcli connection show

Ha network-manager van nálad, akkor ez a parancs megmutatja, melyik aktív éppen, nálam zöld az _5G, szóval azt használja a notebook.

ubyegon@ubyMintC-212:~$ nmcli connection show
NAME UUID TYPE DEVICE
Auto Xiaomiuby_5G 4a35d914-992e-4ff8-c5ba-c6de6321e11a wifi wlo1
1. vezetékes kapcsolat 011ddbe5-852a-2516-tekk-190cd05ba6d9 ethernet --
......................................
Automatikus Xiaomiuby kmbbh2f9-8a73-4f58-8e6c-570718da5c3c wifi --

Ilyen esetben mindkét frekire felmegy a wifi kártya, (ha tudja mindkettőt), vagy elő tud fordulni, hogy csak egyikre megy fel?

Mint látod, felmegy, amit kiválasztok, azt használja, reboot után is.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93457) tordaitibi válasza Petya XT (#93455) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nem csodálkozok.
A virnyakergetőknek kb. a roottal megegyező jogaik vannak, teljes hozzáférés rendszermappákhoz egyebek.
Ez simán kimeríti a vírus fogalmát :)

(#93458) sicc_innen


sicc_innen
tag

Adott egy új PC, amin FreeDOS van. Van kábeles, szélessávú internet kapcsolat az új géppel, illetve ezek mellé van egy üres, új usb-s pendrive (16GB). (Természetesen, monitor, bill, egér és áram is van)
Hogyan lehet ezekkel működő Linux (GUI) oprendszert telepíteni az adott gépre? (Mindegy melyik disztro)
Más eszközöket (pl. mobilteló), vagy megírt adathordozókat sem használhatunk.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#93460) Rowon válasza sicc_innen (#93458) üzenetére


Rowon
veterán

Kéne egy másik gép, amiről tudsz csinálni egy telepítő pendriveot.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93462) Rowon válasza #79484416 (#93461) üzenetére


Rowon
veterán

Én arra gondolok, hogy vadiúj laptop, amire FreeDost telepítettek. Így olcsóbb.

Szerk.: én tettem fel neki egész bonyolult kérdéseket és azon lepődtem meg, hogy mindenre válaszolt. Néhol van pontatlanság benne, de erre az alkalmazásba belépéskor figyelmeztetnek is. Én szeretem, meggyorsítja az információ keresést. Googlebe míg kitalálom azokat a szavakat fejben, amire a kereső valószínűleg pontos forrást fog kiadni, majd még azokat is átnézni egyesével és értelmezni... a chatgpt meg simán kiírja a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93463) sicc_innen


sicc_innen
tag

Nem iskolai rejtvény, de majdnem...
Az új főnöke adta ezt a feladatot az egyik ismerősömnek, aki informatikus egy kis cégnél. Nem tudta ő sem megoldani. Állítólag ezen múlt, hogy maradhat-e a cégnél.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#93464) Rowon válasza sicc_innen (#93463) üzenetére


Rowon
veterán

Akkor már össze is csomagolt, gondolom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93466) I02S3F válasza sicc_innen (#93463) üzenetére


I02S3F
őstag

Genyó egy munkaadó!:(((

[ Szerkesztve ]

(#93467) sicc_innen


sicc_innen
tag

Az ismerősöm azt mondta, hogy az új fönök szerint van megoldás a telepítésre. (Amit persze egyelőre nem árult el.)
A melósokat indok nélkül küldte el, az irodásokkal szívózik egy kicsit. De nem titkolt szándéka, hogy az állomány nagy részét lecserélje (a saját embereire). :((

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#93469) Rowon válasza #79484416 (#93465) üzenetére


Rowon
veterán

"irány a bíróság...;)"

Ja, csak nem mindenkinek van kedve pereskedni, meg azért ezt bizonyítani... kérdés, hogy mi szerepel a felmondási papírokon.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93470) I02S3F válasza Rowon (#93469) üzenetére


I02S3F
őstag

Egyetértek!Én szó (harc) nélkül továbbállnék!

(#93471) #02705152 válasza #79484416 (#93465) üzenetére


#02705152
törölt tag

FreeDOShoz egy rakás program van, még vmi csomagkezelő-féle is akad (évekkel ezelőtt futottam bele, szal meg ne kérdezd hogy hívták :B )...

(#93473) #02705152 válasza #79484416 (#93472) üzenetére


#02705152
törölt tag

Közben megnéztem, mert nem hagyott nyugodni, van/volt hozzá ilyen projekt hogy gnufut, amiben ott a dd.exe... :K DOSLynx meg tutira van rá.

"Akkor már ezzel is le vagyok maradva."
Megmondom őszintén egészen el voltam hűlve, hol tart már a DOS tudomány, teljesen használható cucc a FreeDOS, amiben láthatóan komoly meló van.

[ Szerkesztve ]

(#93474) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Ez a 22.04 tényleg buta :)

A gyári Szoftvertelepítővel felpakoltam az Smplayert.
Aztán nézem, a tárolóba a 21xx verzió van, azt telepítette, a weboldalon meg a 23xx verzió van már. Ennyire el van maradva a gyári tároló? Na nem baj, lekaptam a friss debet, kéttkatt. Bejön a gyári Szoftvertelepítő és közli hogy telepítve van. Persze te idióta, a 21-es. Kész, megállt a tudománya, nem tudja frissíteni.
Nosza Synaptic, abból meg ahogy látom kivették a helyi forrásból telepítést. Nosza mégegy grafikus szoftvertelepítő, az is elhasal.
Mondom ebből nagy guglizás meg terminál lesz mikor eszembe jutott hogy a KDE hozta magával a saját szoftvertelepítőjét a Discovert. És érdekes annak van annyi esze hogy felismerte a helyzetet, és megkérdezte hogy frissíteni akarom? Persze azt akarom, és megcsinálta.

4 alapszoftverem van 10 éve.
Opera, Viber, Smplayer és a Megasync. Nem egzotikusak szerintem, 100milliók használják.
Ebből 3 nincs a gyári tárolókba, 1 meg több hónapos elmaradt verzió.

Így hogy lehet betartani az ajánlást hogy nem veszünk fel ppa-t, nem szedegetünk le ad-hoc debeket a netről, ha ilyen alapok hiányoznak?

Költői kérdés, inkább csak hangosan gondolkodtam.

(#93475) 5leteseN válasza I02S3F (#93470) üzenetére


5leteseN
aktív tag


I02S3F:
őstag
"Egyetértek!Én szó (harc) nélkül továbbállnék!"

Ilyen cégtől (a hol láthatólag a kirúgás a cél), én is, de amíg keresem az új munkahelyet, arra a pár(+) hétre "beteg" lennék(hálám jeléül)! ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#93476) I02S3F válasza 5leteseN (#93475) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem az egészet megette a fene, ha nagyon rosszra fordul a dolog, lehet hadakozni, de az nekem is szar lesz, nem csak neki(k).

[ Szerkesztve ]

(#93477) I02S3F válasza tordaitibi (#93474) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem tudtam valami hiba miatt szerkeszteni az előző hsz.-em.

Az Ubi, cserébe, hogy mérsékelten elmarad a csomagverziókkal, stabil. Ha munkára használod a géped ez az ajánlott.

Margójára ennek a hsz.-nek, hogy a Fedora full friss csomagokkal is stabil és binárisok ahhoz is vannak a legtöbb programnál.

Az, hogy ne ppa-zz, az a Debian öröksége, hogy telepíts mindent a gyári tárolókból. Egyébként erre megoldás a snap meg a flatpak. Azok frissek, mint most facsart citrom!

(#93478) sh4d0w válasza tordaitibi (#93474) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Így hogy lehet betartani az ajánlást hogy nem veszünk fel ppa-t, nem szedegetünk le ad-hoc debeket a netről, ha ilyen alapok hiányoznak?
Költői kérdés, inkább csak hangosan gondolkodtam.

Azert valaszolok ra, cimbora :)
Ha nincs stabilitasi, vagy kepessegbeli oka a bleeding edge verzio hasznalatanak, akkor menem jo a regebbi, ami a taroloban van?

https://www.coreinfinity.tech

(#93479) csixy válasza sicc_innen (#93458) üzenetére


csixy
addikt

Ha egy slax isot letölt. A pendrájvot fat32-re megformázza. Az iso tartalmát átmásolja a pendrájvra , persze ehhez valahogy fel kell mountolni az isot, de lehet, hogy valamilyen kitömörítővel is hozzá tud jutni a tartalmához. Ezek után futtatja a boot mappában lévő bootinst.bat fájlt és máris van egy bootolható slax linux pendrájvja. Ha ezután bedühödik és az élő slax linuxxal át dd-zi a pendrájvot a lapos SSD-jére, vagy HDD-jére, akkor már a laposch-t tudja slaxként bootolni, innen már nem ördöngösség letölteni egy rendes linux hibrid isot és rá-DD-zni a pendrájvra és szevasz tavasz. Nesze főnök máris lehet feltelepíteni a a laposch-ra az igazi linuxot. Csókolom, ennyi az egész! ... Még nagyobb szemtelenség , ha van elég RAM , a Slaxot a RAM-ba tolni és letölteni egy rendes linux isot a RAM-ba és merő szemétség ki-DD-zni az ISOt az életet adó pendrájvra (a baba megeszi a mamát) és már megint nyertünk. Csau fŐNŐK !

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#93480) csixy válasza csixy (#93479) üzenetére


csixy
addikt

A probléma az, hogy nem tud mountolni iso fájlt.
Tud viszont telepíteni pl egy [Arachne browsert]
Ezután rendelkezésére áll számtalan [iso2zip online oldal]
a zip állományt pedig már ki tudja tömöríteni és innentől kezdve érvénybe lép az előző hozzászólás. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#93481) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#93478) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én sem tudok ezzel egyetérteni, szerintem Tibi érvelése jogos. Ha megnézed az SMPlayer verzió logját, ott érdemi dolgok történtek a 21-es verzió óta: [link]

Az én tapasztalataim szerint az a jó megoldás, mikor legyenek mondjuk a core csomagok stabilan tartva, de az appok lehetnek rolling rendszerben. Jó ideig használtam ilyen disztrót, fasza volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93482) Rowon válasza CPT.Pirk (#93481) üzenetére


Rowon
veterán

Ez melyik rendszer volt?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93483) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Manjaro KDE 23.1-et használok, friss telepítés, de korábban is megvolt a probléma vele.
A gépem egy Fujitsu U759 16GB RAM, NVME Samsung SSD.
Dokkolón használom 2 monitorral, kikapcsolt laptop képernyővel, Display-HDMI kábellel, egyik átalakítóval, másik monitor simán Display-HDMI, átalakító nélkül.
A gond az, hogy a második monitor (mindkettő 24-es LG) időnként elkezd "szórakozni". Ez annyit jelent, hogy pixelek villognak, nem állandóan, csak itt-ott villan egy-egy, majd vált másikra. Gondoltam a kábel, de cserélve is ez a tünet.
Amikor ezt csinálja, akkor időnként ki is kapcsolja a monitort a gép, majd vissza. De a villogás megmarad. Nem sok pixel egyébként, alig látható, de a sötétebb részen látszik.
Eléggé zavaró, mert használom mindkét monitort munkára.
Ha nem villognak a pixelek, akkor napokig elmegy gond nélkül.

Nem szoktam kikapcsolni, hibernálom a gépet, és nincs mindig dokkolón, csak ha dolgozom.

Egyébként alapból 60Hz-en megy a monitor, kipróbáltam, ha átváltom 50-re, megszűnik egy ideig, majd újrakezdi. Ilyenkor visszarakom 60-ra, megszűnik.

Win10 alatt nincs ez a hiba, így nem a dokkoló lesz szerintem.

A gép részletei: pastebin

Mi lehet a gond?

Köszi!

(#93484) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#93481) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem lehetett annyira fasza, ha most nem azt használod.

Egyébként elég megmosolyogtató changelogban olyat olvasni, hogy added new theme...

https://www.coreinfinity.tech

(#93485) Tim82 válasza sh4d0w (#93484) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem lehetett annyira fasza, ha most nem azt használod.

A Chakra megszűnt létezni, azért nem azt használja most.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93487) sh4d0w válasza Tim82 (#93485) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Oké, menjünk tovább ezen a vonalon: miért szűnt meg? Mert a projekt aktivitás megszűnt. Mikor történik ilyen a Linux világában? Amikor kevés a felhasználó (általában). Ami azt jelenti, hogy a koncepció mégsem lehetett annyira jó, különben más Arch-project rovására ez fennmaradt volna.

https://www.coreinfinity.tech

(#93488) tompa torma válasza 5leteseN (#93475) üzenetére


tompa torma
kezdő

te most csomót a kákán..?.." Na nem baj, lekaptam a friss debet "..akkor mi a gond..?...nem frissítgetsz,..21XX uninstall...23XX pedig fel.....

(#93489) tompa torma válasza tompa torma (#93488) üzenetére


tompa torma
kezdő

bocsi,mellément....tordaitibinek szántam.. :)

(#93490) savior


savior
őstag

Sziasztok.
Felraktam a Manjaro (Plasma desktop) Linuxot az egyik ssd-re. A masik ssdt megformaztam es oda kerultek a Steames jatekok. A problemam az, hogy gep ujrainditas utan a Steam nem latja a meghajtot. Fajlkezeloben mindig rakell kattintani a jatekos ssdre, es ott jelszot ker a csatolashoz. Majd ha beirom akkor a Steam latja a jatekokat. Hogy tudnam ezt kikuszobolni, hogy ne kerjen mindig jelszot hozza? Jo lenne ha magatol csatolna es jelszo nelkul.
Koszi.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#93491) tordaitibi válasza tompa torma (#93489) üzenetére


tordaitibi
veterán

Félreértesz.
A régi 18.04 Szoftvertelelpítője ilyen esetben szó nélkül frissítette az appot, az új meg lehal a feladattól.
Véleményem szerint ez kezelésbeni és logikai viszalépés, ezért adtam hangot a megjegyzésemnek. ha Téged ez zavar, ignoráld kérlek.

Leírtam korábban hogy egy Snap app jogainak kiterjesztése teljesen külön szoftvert igényel, ami gyárilag nincs telepítve.

A gyári neve Software, a snapesé Snap software.
Pofára pixelre ugyanúgy néznek ki, csak a snapesbe van 1 darab +fül, a permissions.
A snapes képes lazán debeket is telepíteni, akkor miért nem ezt tették be gyárilag a rendszerbe? Illogikus.
ennek így mi értelme, a készítők-fejlesztők ezt nem látják át?
Ezek engem zavarnak egy egyébként használható rendszerbe.

(#93492) Tim82 válasza sh4d0w (#93487) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal a fejlesztők voltak kevesen/szálltak ki közülük személyes okok miatt többen, ami nem azonos azzal, hogy a koncepció rossz lett volna.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93493) tordaitibi válasza sh4d0w (#93484) üzenetére


tordaitibi
veterán

Tudod hogy nem mindenki cli bajnok, Berusbácsi féle felhasználók nem olyan sokan vannak.
és az átlagfelhasználók 90%-a szereti csicsázni is a rendszerét.
Nem bűn az ebben az esetben ha extra themes is van a tarsolyban.

Előbbi válaszodra, oké, ne legyen naprakész a szoftver. Bár ezt szajkózza mindenhol minden médium, de egye fene.
Ez viszont nem mentség az általam megemlített többi szoftver teljes hiányára, amiket így ppa és külső letöltés útján kell beszerezni.
És nem a nagyon ritkán használt, 5 fős rajongói táborral rendelkező Zabhegyező appról van szó hanem pl. a Megáról. Vagy egy Viber desktopról. Vagy legpregnánsabb a Google Chrome. nem a Chromium hanem a chrome amit 100milliók használnak, pontosan a játszi könnyedségű google szolgáltatások használata, integrálása miatt .

(ne menjünk bele most hogy igen ezzel eladja a lelkét a ördögnek és az ilyen miért nem marad Winen stb. stb. A lelkét ugyanígy eladta az Android használatával az átlag és szeretné ezt a kényelmet desktopon is és erre csak a Chrome a megfelelő)

Meg még tuti találnék 100 ilyet amiket más használ és népszerű és nuku tároló.

Mégegy.
A 22.04 Ubin 2022-es ffmpeg van.
Az összes többi, a python, a yt-dlp egyebek amik nekem kellenek egy bizonyos általam megszokott kényelmi funkcióhoz, azok frissebbek.
Valami libav vagy micsoda régi verzió miatt ez a funkció perpill nálam nem működik.
A legfrissebb ffmpeg 2024. januári. Igen 2 éves ami van most és valamit hiányol.
Neki kell állnom tökbénán, egységsugarúan gugliznom, hogyan kell ezzel a makeizével forrásból ffmpeget forgatni a zsírfriss Ubuntumra. Ez felhasználóbarát, nem, ez nem az egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#93495) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#93487) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Manpower probléma volt nekik fejlesztői oldalról. Megpróbáltam belefolyni legalább csomagok forgatása szintjén, de már az sem jött össze.

Eleve egy side projektként indult a Chakra az Arch-nál, onnan váltak ki. De közben mindig is ott volt pl. a Manjaro, amit ha KDE-vel telepítettél akkor elég hasonló élményt nyújtott miközben jobban ismert volt.

Amúgy igen, egy új theme is bekerült, de ott a changelogban van egy adag érdemi fejlesztés is.

nemethg66: ezt is értem, csak közben a világ meg elmegy mellettünk. Ez olyan, mint pl. a OneDrive csomagok a különböző Debian / Ubuntu kiadásokban. A régebbiekben nem frissült ami azzal jár, hogy ma nem is tudnak kapcsolódni... De mégis ott vannak a telepíthető csomagok között.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93496) cog777


cog777
senior tag

Raspberry zero W-re csatlakoztattam kamerat es pythonban egy pelda mjpeg stream programot futtatok, amit bongeszoben meg tudok nyitni es megnezni.
Problema az hogy egy ido utan a stream-es program lefagy. Nem tudom eldonteni hogy sd kartya hiba-e, vagy kernel driver crash vagy valami mas. Szabad memoria boven van, a proci viszont 100%-on porog.

Itt van a log file, lattok valamit? Messages-bol:

Feb  6 00:10:24 rpiw rsyslogd: [origin software="rsyslogd" swVersion="8.2102.0" x-pid="271" x-info="https://www.rsyslog.com"] rsyslogd was HUPed
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.180615] Modules linked in: cmac algif_hash aes_arm aes_generic ecb algif_skcipher af_alg bnep ov5647 brcmfmac vc4 hci_uart btbcm bluetooth ecdh_generic ecc libaes brcmutil sha256_generic libsha256 snd_soc_hdmi_codec 8021q garp stp llc drm_display_helper cfg80211 cec drm_dma_helper drm_kms_helper snd_soc_core bcm2835_unicam v4l2_dv_timings snd_compress v4l2_fwnode bcm2835_codec(C) snd_pcm_dmaengine v4l2_async syscopyarea i2c_mux_pinctrl sysfillrect bcm2835_v4l2(C) sysimgblt raspberrypi_hwmon i2c_mux v4l2_mem2mem fb_sys_fops bcm2835_isp(C) rfkill bcm2835_mmal_vchiq(C) videobuf2_dma_contig videobuf2_vmalloc videobuf2_memops videobuf2_v4l2 videobuf2_common snd_bcm2835(C) videodev snd_pcm i2c_bcm2835 snd_timer snd mc vc_sm_cma(C) uio_pdrv_genirq fixed uio drm fuse drm_panel_orientation_quirks backlight ip_tables x_tables ipv6
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181096] CPU: 0 PID: 591 Comm: python3 Tainted: G         C         6.1.21+ #1642
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181134] Hardware name: BCM2835
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181156] PC is at linux_banner+0xc7a78/0x1dd784
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181215] LR is at handle_mm_fault+0x67c/0xd94
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181269] pc : [<c0a0a1f4>]    lr : [<c01ce4f8>]    psr: a0000113
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181294] sp : dc9a5ec8  ip : c001cf7c  fp : cbb6d5d0
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181317] r10: 00000000  r9 : dc9a5fb0  r8 : c0c2f02c
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181339] r7 : 00000000  r6 : 00000000  r5 : ac4d7000  r4 : 00000000
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181361] r3 : 0eca9ae7  r2 : c6ae2080  r1 : 00000000  r0 : c1213b5c
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181385] Flags: NzCv  IRQs on  FIQs on  Mode SVC_32  ISA ARM  Segment user
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.181416] Control: 00c5387d  Table: 027bc008  DAC: 00000055
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.182631] ---[ end trace 0000000000000000 ]---
Feb  8 11:41:52 rpiw kernel: [250901.182653] note: python3[591] exited with irqs disabled

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#93497) 0519 válasza savior (#93490) üzenetére


0519
senior tag

Szia!

Én az fstab file szerkesztésével oldanám meg.
[Manjaro wiki]
[Arch wiki]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#93499) savior válasza 0519 (#93497) üzenetére


savior
őstag

Azt hiszem sikerult. Koszonom.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#93500) sicc_innen válasza csixy (#93479) üzenetére


sicc_innen
tag

Az a vonat már elment. Ezt ott és akkor kellett volna megoldani az ismerősömnek. Az új főnök rendes akart lenni, mert azt mondta, hogy ha Linuxot nem tud telepíteni a megadott feltételekkel, úgy Win-t is rakhat fel. Lényeg, hogy működjön az op. gépről. Ez nem jött össze. Ezzel az ürüggyel lett a felmondás. Itt is "rendes" volt az új főnök, mert nem írta be a kifogásait a munkavállalóval szemben a munkaviszony megszüntetésébe, 60 nap felmondási időt is engedett és végkielégítést is fizetnek, mint a legtöbb dolgozónak, akiket most ilyen hirtelen küldtek el átszervezés címszóval.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.