Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) ubyegon2 válasza lck (#92600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pont ma írtam, hogy Cinnamonnal applikáltam össze Minten kétszer is már, de mobilon nem tudom belinkelni, megkeresni most. Szóval nem csak KDE-vel megy, mert az első próbálkozásnál semmilyen KDE DE app nem volt fenn. Minden olyan volt, mint Cinnamonnal, csak a frame plasma lett.

Eddig látott legtutibb DE lett.

(#92602) Rowon válasza berusbacsi (#92591) üzenetére


Rowon
veterán

Fura egyébként, de mindegyiknek van tényleg valami nyűgje, talán a bőség zavara. W10-nek meg az a baja, hogy a sok asztali környezethez képest már teljesen unalmas, statikus, nem funkcionális és semmit sem enged a rendszer benne jóformán módosítani. A KDE-hez képest egy nagy f*s.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92603) májkimiki válasza ubyegon2 (#92601) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem csak a breeze és breeze-dark témák lettek a Cinnamon bőrök közé begányolva?
Egyébként önmagában a fent említett két témának önmagában is van egy rakás QT5-ös függősége (mivel ezek QT5 témák), ami további KDE cuccot is beránt magával.
Vsz. valami olyan cuccod lehetett a linken, ahol kiszedték a nem szükséges függőségeket, hogy csak, mint díszítő elem legyen a GTK-s Cinnamon környezetben.

(#92604) májkimiki válasza ubyegon2 (#92601) üzenetére


májkimiki
őstag

Ezek pár tizen megás Cinnamon témák.
[link]

(#92605) ubyegon2 válasza májkimiki (#92603) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ló*T, BoB után idén második alkalom, hogy hülyének néztek! :K
Nem két témát raktam fel, hanem plasmásitottam a Cinnamont. Azt ugyan írtam, hogy KDE appok nélkül, de nyilván QT az azért feltolta magát! ;) Jó párszor kellett felrakom, leszednem csomagokat, mire működött, az igaz, de tényleg jó lett. Ha felmegyek cigilésből, megkeresem milyen parancssorokat kellett futtatni.

(#92606) tordaitibi válasza Rowon (#92602) üzenetére


tordaitibi
veterán

Valaki végre megértett :K :D

(#92607) tordaitibi válasza ubyegon2 (#92605) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nekem anno a Xubuntu plazmásítása ennyi volt:
sudo apt install kde-plasma-desktop
Igen lehúzta magának a fél internetet de van közöttük kismillió app ami nagyon jó és azóta is minden nap használok.
A KDE kisalkalmazások meg maga a kánaán.

(#92608) ubyegon2 válasza tordaitibi (#92607) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A legutóbbit én is így csináltam, de az elsőt nem, mivel KDE programok pont nem kellettek, mivel voltak sokkal jobbak, 10 év alatt nekem a Cinnamon eléggé megszokottá vált.

Ezt találtam a 19.3 idejéből:

Látszik is, hogy kellett irtani is rendesen...3 különböző leírásból kutyultam:

225 sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen
226 sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen software-properties-kde
227 sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
228 sudo apt-get update
229 sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen software-properties-kde
230 sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen
231 sudo apt install --with-recommends kubuntu-desktop
232 sudo aptitude install --with-recommends kubuntu-desktop
233 sudo apt update && sudo apt upgrade
234 sudo reboot
235 sudo apt install kde-plasma-desktop kscreen
236 sudo reboot
237 sudo apt install kubuntu-desktop
238 sudo aptitude install kubuntu-desktop
239 sudo aptitude install software-properties-kde
240 sudo aptitude install kubuntu-desktop
241 sudo aptitude install software-properties-kde
242 sudo apt install software-properties-kde
243 sudo apt install kde-plasma-desktop kscreen
244 apt --fix-broken install
245 sudo apt --fix-broken install
246 sudo apt remove kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen
247 sudo apt autoremove
248 sudo reboot
249 sudo apt remove software-properties-kde
250 sudo apt autoremove
251 sudo apt --fix-broken install
252 sudo apt remove kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen
253 sudo aptitude remove kubuntu-desktop
254 sudo apt remove kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen software-properties-kde
255 sudo apt remove kwalletmanager
256 sudo apt remove konqueror kde-config-screenlocker KDE connect
257 sudo apt remove konqueror kde-config-screenlocker dolphin
258 sudo apt autoremove
259 sudo apt remove qt5*
260 sudo apt autoremove
261 sudo apt update && sudo apt upgrade
262 sudo reboot
263 history
264 sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/ppa
265 sudo apt update && sudo apt full-upgrade
266 sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen -s
267 sudo apt install kde-plasma-desktop kscreen -s
268 sudo apt install kde-plasma-desktop kscreen wish dolphin-plugins kdeconnect pi fam gpsd phonon4qt5-backend-gstreame tk-s
269 sudo apt install kde-plasma-desktop kscreen wish dolphin-plugins kdeconnect pi fam gpsd phonon4qt5-backend-gstreamer -s
270 sudo apt install kde-plasma-desktop kscreen wish dolphin-plugins kdeconnect pi fam gpsd phonon4qt5-backend-gstreamer
271 kde-style-breeze-qt4 ffmpegthumbs kdegraphics-thumbnailers libkonq-common ruby
272 sudo apt install kde-style-breeze-qt4 ffmpegthumbs kdegraphics-thumbnailers libkonq-common ruby kwin-x11 sddm libkf5khtml-bin javascript-common libjs-jquery kactivities-bin
273 sudo apt install kde-style-breeze-qt4 ffmpegthumbs kdegraphics-thumbnailers libkonq-common ruby kwin-x11 sddm libkf5khtml-bin javascript-common libjs-jquery kactivities-bin -s
274 sudo apt install kde-style-breeze-qt4 ffmpegthumbs kdegraphics-thumbnailers libkonq-common ruby kwin-x11 sddm libkf5khtml-bin javascript-common libjs-jquery kactivities-bin
275 sudo apt install qtvirtualkeyboard-plugin qml-module-qtquick-virtualkeyboard kdelibs5-data qt-at-spi fonts-lato sddm-theme-breeze sddm-theme
276 sudo apt install qtvirtualkeyboard-plugin qml-module-qtquick-virtualkeyboard kdelibs5-data qt-at-spi fonts-lato sddm-theme-breeze
277 sudo apt remove viber
278 sudo apt autoremove
279 history

[ Szerkesztve ]

(#92609) májkimiki válasza ubyegon2 (#92608) üzenetére


májkimiki
őstag

Az igen, ez aztán szép forgács dobálás volt.
Gyakorlatilag tövestől átültettél egy mamutfenyőt. Majd egy döntő fűrésszel egy kis "bonszájt" faragtál belőle.
Ez elég erős volt így az év első napjaiban.
:)) :DD

(#92610) ubyegon2 válasza májkimiki (#92609) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az igen, ez aztán szép forgács dobálás volt.

Ez csak, amit megtaláltam pastebinen, voltak még operatívkodások, például nem volt sehol a systembeállítások menü meg sok apróság, de azokat is megtaláltam és a végén annyira jó lett, hogy na! Jobban tetszett, mint az addigi Cinnamon. :) Lehet megint belefogok egy átalakításba, csak az tart vissza, hogy eddig ahányszor megalkottam ezt a csodát, mindig valamelyik nőszemély notijába kellett SSD és a variálás vége a Cinplasma vége lett... :O

(#92611) berusbacsi válasza ubyegon2 (#92608) üzenetére


berusbacsi
junior tag

Jesszus! :U :N

Berus [Fedora 40]

(#92612) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#92608) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#92613) Rowon válasza ubyegon2 (#92608) üzenetére


Rowon
veterán

Én inkább az egész OS-t újrahúzom, ha asztali környezetet akarok váltani. Sok ilyen kínlódástól megkímél, bár a tasksel Debianon jól használható. Egyedül asztalt eltávolítani nem tudok vele.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92614) májkimiki válasza ubyegon2 (#92610) üzenetére


májkimiki
őstag

A Mint-Cinnamon-Wayland témához meg annyit tennék hozzá. Suse TBWLD-en is csak "experimental" a Wayland, ha azon akarsz bejelentkezni.
KDE-Wayland vonalon meg a Fedora-Nobara rendszeren default, míg Suse-nál még az X11 a default KDE-n.
A többieket nem tudom. Most ez a két-három disztró van nálam fókuszban.

(#92615) Rowon válasza májkimiki (#92614) üzenetére


Rowon
veterán

Debianon is alapértelmezett a Wayland Gnome asztalon, de szerintem KDE-n is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92616) ubyegon2 válasza Rowon (#92613) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Neked és mindenkinek, aki értetlenkedik... (ne legyetek már ennyire eccerűek) :DD

Rég megszűnt a Linux Mint KDE, márpedig az alapOS a Mint kell legyen. Cinanmont és a default felrakott programjait is megszoktam eléggé, így KDE appok kilőve. Mi marad? Linux Mint Cinnamonra rakok plasmat. De ez is kísérleti volt persze, mert a főOS az nem piszkálandó. Igaz már felkészül a telepített 21.3, de sok idő, mire a 21.2-t el tudom hagyni. Lehet a 21.3-at megcsinálom rendesen Cinplasma-nak majd, de ehhez kell kis türelem.

(#92617) ubyegon2 válasza májkimiki (#92614) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, amit írsz, de én úgy értelmeztem, hogy a Mint 21.3 defaut wayland-dal indul, mint anno az Ubuntu, ami megbukott eléggé. De az ötletet köszi, lehet az átjelentkezésnél ott a wl, azt még nem néztem. Mondjuk egy 10 éves Elitebook prof sorozat hardvereinek lehet az xorg fekszik...

(#92618) Rowon válasza ubyegon2 (#92616) üzenetére


Rowon
veterán

Jah, vagy úgy. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92619) ubyegon2 válasza Rowon (#92618) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fogadok nem tudtad, hogy anno volt KDE kiadása is a MInt-nek!? :K (igaz eccer próbáltam, elég nyamvadt volt akkoriban a KDE)

[ Szerkesztve ]

(#92620) májkimiki válasza Rowon (#92615) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem default, de támogatott. Kell hozzá egy csomag. Kivonat a Debian Wiki-ből.
"KDE Plasma requires the non-default plasma-workspace-wayland package to be installed. This is often enough for basic functionality, however you are recommended to read the detailed wiki section for KDE on Wayland, especially if you are using an NVIDIA GPU."
[link]

(#92621) Rowon válasza májkimiki (#92620) üzenetére


Rowon
veterán

Pedig default abba jelentkezik be a Gnome, a Xorg másodlagos.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92622) májkimiki válasza Rowon (#92621) üzenetére


májkimiki
őstag

KDE-Plasma a célterület! Szerinted az is default Wayland! Nem az! Azt linkeltem és idéztem, hogy miért nem.
A Gnome evidens, igen. Ők viszik a Wayland integrációt legelől és legrégebb óta.

(#92623) májkimiki válasza ubyegon2 (#92617) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem véletlen Suse-nál sem az experimental, hiszen Mint-ék is csak úgy fogják hozni. Addig amíg náluk nem lesz default Wayland a Cinna, addig a többiek sem fogják default adni. Hiszen a Cinnamon az erősen kötődik a Mint-hez.
[link]

(#92624) ubyegon2 válasza májkimiki (#92614) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jo volt a tipp, ki/bejelentkezesnel ott volt a wayland experiment...mondjuk a karaktereket tot'l sy;tkutzulta, mindegy...a tapipad visyont t;nzleg megt'ltosodott t[le. :D 2-3 ujjas muveletekre gondolok. Utobbi miatt lehet erdemes lenne foglalkoyni vele, hogz gepelni is tudjak...

Display: wayland server: X.org v: 1.21.1.4 with: Xwayland v: 22.1.1

[ Szerkesztve ]

(#92625) Rowon


Rowon
veterán

echo $XDG_SESSION_TYPE

Ez szintén kiírja, hogy X11 vagy Wayland fut éppen, én ezt szoktam használni, de persze ugyanúgy az inxi -G is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92626) BoB válasza májkimiki (#92622) üzenetére


BoB
veterán

Ehez képest mondjuk KDE-vel egy évvel korábban volt már wayland mint GNOME-al...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#92627) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#92624) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szórakoztató is lehetett volna ez a wayland váltás Mint Cinnamon 21.3-nál, sajna ezeréve nem kellett variálni a billentyűzet karakterkészleteivel, skandináv billentyűvel is alapot hagytam, amit installkor javasolt... Valami tippetek nincs erre? Amúgy arra gondoltam, hogy visszaváltok xorg-ra, de se ki-bejelentkezés se felhasználóváltás, de még a kikapcs gombra is nulla akció volt, nem jött fel semmilyen ablak. Szerencsére bekapcsológombbal reboot után már xorg-gal indul...majdnem 3 napos maxot élt meg a 21.3 :U

Ja és panelappra jobb kattra a display ellenkező sarkába jeleníti meg a kisablakot! Frissítéskezelővel scanneltem, milyen frissítések vannak, azt se akarta.

[ Szerkesztve ]

(#92628) berusbacsi válasza ubyegon2 (#92627) üzenetére


berusbacsi
junior tag

Szerintem hanyagold, ez így nagyon rosszul hangzik... KDE/GNOME már egész jó, a Sway pedig eddig hibátlan (le is kopogom virtuálisan), bár ugye itt nincs semmi felesleges sz@rság.

Berus [Fedora 40]

(#92629) ubyegon2 válasza berusbacsi (#92628) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem hanyagold, ez így nagyon rosszul hangzik...

Első próbálkozása a Cinnamonnak, lesz ez még jobb is, marad xorg, egyébként pattogósabb lett a Cinnamon 6.0x jóval!

(#92630) BoB válasza ubyegon2 (#92627) üzenetére


BoB
veterán

Cinnamon még nem tud billentyűzet kiosztást váltani wayland alatt. Türelem, évek kérdése és meglesz :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#92631) ubyegon2 válasza BoB (#92630) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, köszi az infót! Mondjuk volt egy érzésem, hogy Cinnamonnak még nem kell kapkodni ezz a waylanddal, mint a többinek, mert annyira jó ez xorg-gal is! Megértem, hogy a többi DE-nek kellett nagyon már valami variálás... :D

(#92632) tompa torma válasza -Skylake- (#92547) üzenetére


tompa torma
kezdő

te jutalékot kapsz a tidaltól...?...kiválasztottad azt a szolgáltatót, ami nincs natívan linuxra...emlékszem ,pár éve, mikor az ájfon nem váltott automatán wifi és hálózat között, akkor az az almások szerint " future " volt...nem hiba....nos ha a tidalhoz ragaszkodsz, vagy mókolsz, vagy választasz mást....

(#92633) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Migráltam a megszokott ubuntumat, a megszokott klónozásos módszeremmel (a'la timeshift)
A megszokott :) módon első rúgásra indult a clone Ubuntu de.
Semmi Snap app nem működik.
El se indul egyik se hiába kattingatok a /snap/bin könyvtárba, természetesen az indítóikonjaikkal ugyanez a helyzet.
Én elhiszem hogy megváltozott alattuk a partuuid, de ezt most még a Megasync is túlélte, meg a Viber is.

Erre tud valaki gyógymódot?
Mi az a snap parancs ami mindegyiket újratelepíti, esetleg ezt még kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#92634) BoB válasza tordaitibi (#92633) üzenetére


BoB
veterán

timeshift és a snap nem nagyon jön jól ki egymással.

Megpróbálkozhatsz a helyreállítással de vannak kétségeim. Terminálban próbáld inítani, és amire panaszkodik azt refresh-elni:
pl.: snap refresh core

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#92635) cog777


cog777
senior tag

Melyik hasznalt HP-t ajanljatok linux futtatasara? Semmi komolyat nem akarok futtatni, Godot 4 2D-s jatekok keszitesere, C++ programozas a cel.
Leginkabb headless hasznalnam. Mind a ketto kb 140 EUR-ert az ebay-en.

HP EliteDesk 705 G4 Desktop Mini PC USFF AMD Ryzen 5 Pro 2400GE, 16GB 240GB SSD

HP EliteDesk 800 G3 Micro PC i5-6500 8/16/32GB 0/240/480/960GB SSD
(16GB ram, 480GiB SSD)

Simabb futtatast szeretnek, nem suvito ventit. Az elso HP 35W AMD procival, masodik 65W Intellel szerelt. Jol sejtem hogy a masodik hangosabb lenne?

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#92636) berusbacsi


berusbacsi
junior tag

Akkor mondjuk azt, hogy a Wayland/Sway páros jól vizsgázik. Kivettem, betettem, megforgattam, megrázogattam, oszt még mindig müxik...! Valszeg a Sway stabilitásához hozzájárul, hogy a nagynehezen kiizzadott, és kvázi szabvány wlroots tárat használja.
Mosmán nagyábú teccik, szal abbahagyom, mert ez a pálcika-wm hegesztés amúgy egy végtelen történet... :DDD

Berus [Fedora 40]

(#92637) májkimiki válasza berusbacsi (#92636) üzenetére


májkimiki
őstag

Mi fut ott még neked, majd 1GB a memória használat?

(#92638) tordaitibi válasza BoB (#92634) üzenetére


tordaitibi
veterán

A hír igaz.
Refresheltem minden snap appot, nem reagált rá, mondom hátha kell egy reboot.
Na és többet el nem indul a rendszer, megáll a
started snap daemon ... sornál és nem lép tovább félóra múlva sem.
Ez akkor meghótt.. :K Mindegy, veszteség nem történt próba klónozásnak felfogom.

Viszont más, másik pc,
tibi@TibiXubuntu:~$ sudo update-grub
Sourcing file `/etc/default/grub'
/usr/sbin/grub-mkconfig: 36: /etc/default/grub: Syntax error: EOF in backquote substitution
tibi@TibiXubuntu:~$
Ennek most mi baja..? Nem fut le a grub update.

(#92639) májkimiki válasza tordaitibi (#92638) üzenetére


májkimiki
őstag

Hol a jelszó bekérő sor a parancs után?

(#92640) tordaitibi válasza májkimiki (#92639) üzenetére


tordaitibi
veterán

Sokadik próbálkozást kopiztam, clear után, akkor már nem kéri.

Problem megoldva, elnézést, 2 hete kotorásztam a etc/default/grub fájlba és kimaradt egy macskaköröm... :D
Tökéletesen lefutott.

(#92641) májkimiki válasza tordaitibi (#92640) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez lett volna a következő kérdés, hogy ott matattál-e valamit. Nem véletlen van az elején, hogy "ne báncsad!, mert baj lesz belőle. :D

(#92642) berusbacsi válasza májkimiki (#92637) üzenetére


berusbacsi
junior tag

Ugye azért veszünk RAM-ot, hogy használjuk... ;)

[ Szerkesztve ]

Berus [Fedora 40]

(#92643) Rowon válasza tordaitibi (#92638) üzenetére


Rowon
veterán

Ez a snap dolog, az előbb olvastam a Manjaro fórumon egy ottani "szaki" hozzászólását. Flatpak volt a téma, hogy mennyire "secure"? Az ürge válasza az volt, hogy, ha akármilyen szoftvert telepít, akkor a forrás szempontjából nála ez a preferencia sorrend:

1. Belső tárolók.
2. Flatpak.
3. AUR (vagy egyéb community tárolók)
4. Snap

Szóval a Snap f*s.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92644) májkimiki válasza berusbacsi (#92642) üzenetére


májkimiki
őstag

:K

(#92645) tordaitibi válasza Rowon (#92643) üzenetére


tordaitibi
veterán

Yes Főnök de erre az öreg "fosch" 18.04-re csak Snapes
Opera web browser
python 3,7xxxx
yt-dlp
stb.stb. létezik, natív deb már nincs ezekből, ami működne is.
Most kezdjek el Flatpakozni is...? :D
Egye fene, hát megfutom ha kell.

(#92646) tordaitibi válasza májkimiki (#92641) üzenetére


tordaitibi
veterán

Bakker egy nyamvadt macskaköröm, " megszaladt az egér kijelölés és lenyestem a macskakörmörmöt is egy sor végéről , alias "quiet splash blablabla...." :B Fene az érzékeny lelkivilágát.

(#92647) májkimiki válasza tordaitibi (#92646) üzenetére


májkimiki
őstag

De legalább tudtad, vagy igen hamar észre vetted, netalán eszedbe jutott. Hol hibázhattál. :C

(#92648) májkimiki válasza tordaitibi (#92645) üzenetére


májkimiki
őstag

Opera 106.0.4998.19 van Flatpak-ben, a többi nincs.

(#92649) Rowon


Rowon
veterán

Na csak visszaraktam Debianra egy friss telepítéssel a Gnome-ot. Lehet utálni, számomra ez a környezet a Linux desktop élmény csúcsa.

Ha megint lefagyna Waylandon, akkor kaptam pár tippet... lehet valamelyik kiegészítője csinálja, mert egy pár darabot azért felraktam előtte én is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#92650) májkimiki válasza Rowon (#92649) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem csak a Gnome kiegészítőkkel lehet gond. Épp ma délután néztem rá a Zorin17-re (Gnome környezet szépen kialakítva). Felhúztam rá egy snap-es web appot. Wayland-en a fejléc betűi összevissza villogtak. Az app működött rendesen. Vissza váltva X11-re a fejléc rendesen ki volt renderelve.
Szóval hiába default a Wayland, még akadnak hibák. A Synaptic mostmár legalább elindul, de a betűkből semmit nem látni. Olvashatatlan katyvasz, fél éve-éve még el sem indult. A jelszó bekérés után kilépett, megállt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.