Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Van esetleg valakinek tapasztalata UPS szoftveres vezérlésével kapcsolatban Debian CLI alatt?
Gondolkozom, hogy beszereznék egy UPS-t a Debian headless kiszolgálómhoz, viszont szoftveresen nem tudom hogyan tudom majd összehozni, hogy áramszünet esetén szabályosan leálljon majd a rendszer.
Ebből kifolyólag gyártmányt, típust sem tudok, hogy mi az ami kompatibilis lenne.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#93152) Horvi


Horvi
őstag

Igaz, hogy nem Debian de esetleg ez és ez jó kiindulási alap lehet.
Illetve OMV-nek(debian alapú) van NUT pluginje hátha arról van valami doksi, hogy működik.

Hello darkness, my old friend...

(#93153) CPT.Pirk válasza Crvsh3R (#93151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt írják a gyártó oldalán. Én anno olyat vettem, feltettem a drivert és kimaradás esetén le is állította a gépet. Aztán persze megpusztult és amit cserébe kaptam, annak meg nincs Linuxra drivere...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93154) Rowon


Rowon
veterán

Használtok fish shellt? Most néztem rá. Tök érdekes és felhasználóbarát.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93155) rup1u5 válasza CPT.Pirk (#93150) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igen. M.2-n van a win és egy másik, üres, sata ssd-re raktam Pop-ot. UEFI telepítés volt. Minden megmaradt az m.2-n, látszik is linux alatt. Csináltam egy win telepítőt azzal fogom most próbálni helyre pofozni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93157) májkimiki válasza #79484416 (#93156) üzenetére


májkimiki
őstag

A PoP-nak nincs default grubja.

(#93158) rup1u5 válasza #79484416 (#93156) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Bootmenüből kiválasztva vagy BIOS-ban visszaállítva a drive sorrendet az eredetire szépen betölt a win. Valamiért nincs menü bootkor.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93159) májkimiki válasza rup1u5 (#93158) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha a Grub-ot keresed, az nem is lesz. A PoP systemd boot-ot használ default. Így tudsz váltogatni a gép boot menüjéből, ahogy fentebb írtad.
Lehet utólag grub-ot rakni, van is rá leírás a neten. Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#93160) rup1u5 válasza májkimiki (#93159) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi a linket!
Második lépésnél el is akadtam:
E: Unable to locate package grub-customizer

Bevallom meg kellett néznem google-ban hogy mi az a Grub, mert nem beszélek linuxul. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93161) #02705152 válasza Rowon (#93154) üzenetére


#02705152
törölt tag

:K

(#93162) ubyegon2 válasza rup1u5 (#93160) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bevallom meg kellett néznem google-ban hogy mi az a Grub, mert nem beszélek linuxul.

Ha így áll a helyzet, megkérdezhetem, miért egy csodabogár disztrót választottál, ami egy alap dolgot sem rak fel default, ahelyett, hogy egy Linux Mint Cinnamonnal kezdenéd, ha már barátkozni akarsz a Linux-szal újra? PoPOS láthatólag nem akar barátkozni veled. :N

A linkelt leírásról inkább nem írok, ha már a grub-customizert kell valahová felrakni, ott én már dobnám is a dolgot. Szerintem ugorj neki a Linux Mint Cinnamon 21.3 Edge verziónak és azt rakd fel, majd ha már nem lepődsz meg ennyire az alap dolgokon, ráérsz hype disztrókat is hopperelni.

Az említett leírás meg bőven elég régi, így lehet nincs is benn a saját tárolókban, ami a 20.04-es alapú PoP OS-hez készült leírásban szerepel. Jelenleg gondolom a 22.04 Ubuntu alapú PoP OS-t telepítetted. Általánosságban jók a régebbi verziós leírások, de lehetnek apró változások nyilván.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93163) ubyegon2 válasza Rowon (#93154) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Önszivatóval ellátott userek, mint berusbácsi is, kifejezetten szeretik lecserélni fish-re a bash-t. Cseréld le, ha annyira megtetszett, aztán majd jössz, hogy jujhogylehetvisszarakniabasht!? :DD

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93164) Rowon válasza ubyegon2 (#93163) üzenetére


Rowon
veterán

:) Elmentettem a mankót könyvjelzők közé: [link] Egyelőre tetszik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93166) rup1u5 válasza ubyegon2 (#93162) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Megkérdezheted! :)
Azért ezt raktam fel mert pont azt olvastam róla hogy ez a leg userbarátabb és gamereknek ajánlott. Gondoltam megnézem. Mintet sokáig használtam, lehet inkább felrakom azt végül. Akkor legalább a Grub is meg van oldva.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93167) #02705152 válasza Crvsh3R (#93151) üzenetére


#02705152
törölt tag

APC Back-UPS ES 550, nem kell hozzá semmi különös, az apcupsd csomaggal müxik szépen.

Mondjuk ez egy faék cucc, de a tufa teszten szépen átment (konfigban TIMEOUT 3-ra, 220-ból kihúz, ő meg a masinát szépen leállítja, örülés).

[ Szerkesztve ]

(#93168) Rowon válasza #79484416 (#93165) üzenetére


Rowon
veterán

chsh paranccsal csináltam, az nem tudom, hogy mibe és milyen mélységig nyúl bele.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93169) CPT.Pirk válasza rup1u5 (#93166) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyomasd rögtön az Edge iso-val a Mint-ből, ne az alap telepítővel. Rögtön friss kernel van benne, gaminghez meg új VGA-hoz nem árt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93171) Rowon válasza #79484416 (#93170) üzenetére


Rowon
veterán

Értem. Ezt a parancsot írtam be: chsh -s $(which fish)

Ez szerinted így rendben van-e?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93172) ubyegon2 válasza Rowon (#93164) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elmentettem a mankót könyvjelzők közé

Az jó, de el tudsz képzelni a mi user szintünkön olyan helyzetet, mikor nem fogunk megelégedni a bash shell nyújtotta szolgáltatással? Mert én nem nagyon. Van jó pár csuda shell amúgy, majd ha pálcikaWM-re cuppannék rá, akkor majd elő is veszem ezeket. :D Most, hogy lánygyerek lenyúlta a játékra is tök alkalmas Dell Precisionomat, kénytelen leszek egy újabb Precisiont venni, amiben 32GB RAM pihen, szerinted azzal kezdem el a pálcikaWM baromkodásomat? Persze jól hangzana, ha 85MB-on is elmenne a WM, élvezném is. 5 másodpercig kb. :DDD

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93175) ubyegon2 válasza rup1u5 (#93166) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért ezt raktam fel mert pont azt olvastam róla hogy ez a leg userbarátabb és gamereknek ajánlott.

Érdekes helyeken olvasgattál eszerint, az első állítás nagyon nem igaz, a második igen. De egy felhasználóbarát Linux Mint-et hamarabb rácuppantok a játékhullámra, mint egy PoP OS-t arra, hogy az alapdolgokat meg tudjam csinálni. Előbb említett Dell Precision M4700-at épp játékosra raktam össze lánygyereknek, valami hiányzott a steamnél, de azt egy kérdés-válasz alapján maga megoldotta és azóta is nyom valami game-et. Ez a játékra alkalmas szöveg inkább ilyen hype dolog, mert pár csomagot fel kell rakni pluszban, maga a kernel az Edge verzióban már új gépeket is használatra alkalmassá teszi. Mondjuk sose volt új gépem, a Precision 3541 is pár éves már, ha sikerül megvennem....

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93176) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#93175) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Pop! OS tényleg gaming orientált disztró, felraktad és már ment is minden. Bár mostanában nem néztem rá, de 2020-ban konkrétan hamarabb jutottál el vele a Steam-be friss telepítéssel, mint Windows alatt. Itt 2020-as LTT videó az összefoglalóból: https://www.youtube.com/watch?v=6T_-HMkgxt0

Ez volt eddig az egyetlen disztró, aminél el tudtam fogadni, hogy Gnome-ot használ asztali környezetnek.

Jah és a kernel az Edge-ben már tök olds... :P

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93177) #02705152 válasza ubyegon2 (#93172) üzenetére


#02705152
törölt tag

Én tök eccerű gyerek vok, tök eccerű elvárásokkal, oszt mégis tök elégedetlen vok a bash kagyló belsejivel! :DD
És pálcikaWMet sem a RAM spórolás miatt használok, hanem mert tele a fütykös a bogárfarm asztali környezettekkel! A kis dwmbe csak azokat a foltokat fordítom bele, amikre tényleg szükségem van, így aztán gyors és stabil, amilyen a Cinmanó sosem lesz... ;) A kedves fejlesztők azt mondják sosem lehet több 2000 sornál a kód, én meg megfogadom, foltokkal együtt sem lehet több 3000-nél! :C

(#93178) #02705152 válasza Rowon (#93171) üzenetére


#02705152
törölt tag

A halacska finom nagyon! Nem egy kicsicsázott minimálisan felokosított bash, mint a zsh (pluginek nélkül), hanem tényleg egy komolyan átgondolt, ötletes és baromi sokat tudó héj. Ha ráérzel az ízére és megtanulod a szintaktikáját sosem akarsz mást! :K

[ Szerkesztve ]

(#93179) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#93176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bár mostanában nem néztem rá, de 2020-ban konkrétan hamarabb jutottál el vele a Steam-be friss telepítéssel, mint Windows alatt.

Nincs összevetési alapom, de nem is emiatt javasoltam a Mint-et PoP OS helyett, hanem a megközelítési út miatt. Jelenleg úgy néz ki, hogy célszerűbb egy olyan disztróval indítani, ami amellett, hogy valóban felhasználóbarát, még el is tudja indtani egy nem túl rutinos kezdő. ;)

Jah és a kernel az Edge-ben már tök olds...

Hát ugye mihez? Ha valaki nagyon AAA gamet akar Linuxon, azért annak is célszerű lenne megismerni az alapokat. Szerintem. A GRUB nálam eléggé alap. De tényleg nagyon AAA gamet akar valaki tök kezdőként?

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93180) ubyegon2 válasza #02705152 (#93177) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A kis dwmbe csak azokat a foltokat fordítom bele, amikre tényleg szükségem van, így aztán gyors és stabil, amilyen a Cinmanó sosem lesz...

No de abban azért egyetértünk, hogy egy kezdő nem fogja pálcikaWM-be fordítgatni a csomagokat? A gyors és stabil fogalmakkal nem tudok mit kezdeni, kb 10 éve stabil nálam a Cinnamon, a gyorsaság meg...majd kiderül ezen a szintén nem túl új Dell Precison 32gigás gépen... Szerinted nyekeregni fogok a Mint Cinnamon lassúsága miatt, főleg, hogy a Cinnamon 6 valóban pörgősebb lett az 5.8-nál? :DDD

NeszenekedpálcikaWM! :DDD 50-et eszik belőle reggelire a Cinmanóm!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93181) #02705152 válasza ubyegon2 (#93180) üzenetére


#02705152
törölt tag

/* Gonoszság ON */
Akinek fussa 32 giga RAM-ra, az miért nem használ Win-t, az a legkényelmesebb?! :DDD
/* Gonoszság OFF */

Nyilván, a kezdőknek nem azzal kell kezdeni, hogy megtanulnak C kódot foltozni, és nem kezdőknek sem muszáj (nem mintha a műszaki tudományok doktorának kéne lenni hozzá)...
Ez egy természetes folyamat volt, tele fütyi az asztali környezettekkel, egyszerűsítsünk, nézzünk pálcikawmeket, Ratpoison, Spectrwm az jópofa, AwsomeWM már több mint jópofa, de még mindig nem az igazi, aztán a megvilágosodás, dwm, csak azt tudja, amit muszáj, és ha még szeretnél mondjuk systemtray-t, akkor szedd le a foltot, told bele a kódba és fordíts újra, IGGGGGEEEEN, ez az, megvan a bizsergés amire vágytál, tökéletes! :C :R :DD

(#93182) ubyegon2 válasza #02705152 (#93181) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akinek fussa 32 giga RAM-ra, az miért nem használ Win-t, az a legkényelmesebb?!

Utóbbi 10 évben akármennyi RAM-os gépen kénytelen voltam percekig Wint futtatni, kegyetlen érzés volt! :K

Ez a fussa dolog meg...kb csóróság inkább, Elitebookom 6 éves, fillérekért vettem, a Dell Precision M4700-at tesómtól kaptam, mikor kiszolgált a renderelésből...az új Dell Precison is töredékáron lesz, ha összejön....tudod, használtüzletinotebook az igazi, de ennek az árából egy biliműanyag szutyok új notebook jönne ki 8giga RAM-mal, prociról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93183) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#93179) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs összefüggés. Neki high-end gépe van, miért ne akarna egyből AAA dolgokkal játszani? Ebből a szempontból mindegy, hogy Minecraftot szeretne vagy Cyberpunk 2077-et sugárkövetéssel, mert mindkettőt vinni fogja a gépe, de utóbbihoz fontosak a friss csomagok.

Azt adom, hogy grub nélküli disztró az nem kezdőnek való. Azt hiszem mikor utoljára próbáltam, még grub-al működött a Pop.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93184) Rowon válasza #02705152 (#93178) üzenetére


Rowon
veterán

Ez körvonalazódott bennem is tegnap. Még tabbal ötletet is ad, hogy milyen parancsokkal tudom folytatni azt, amit elkezdtem. Jól ki lett találva.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93185) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#93183) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Neki high-end gépe van, miért ne akarna egyből AAA dolgokkal játszani?

Jogos, nem vettem figyelembe, hogy van Win, csak kipróbálás lenne a Linuxgame.

vagy Cyberpunk 2077-et sugárkövetéssel

Aham értem... :D Eléggé le vagyok maradva ezekkel... De ha a PoPOS is 22.04 alapú, akkor Linux Mint-en is lehetne ugyanazt csinálni szerintem.

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93186) Rowon válasza #02705152 (#93181) üzenetére


Rowon
veterán

32 giga RAM margójára. Próbálkoztam Winre visszamászni, nekem nem ment. A 10 az még csak csak, de a 11... felejtsük el. A Gnome asztali környezet plusz a biztonság érzete nekem nagyon hiányzik. Winen kifejezetten van bennem valami görcs, hogy vagy az adataimat lopják el, vagy bármilyen más támadás ér. Windows-szorongás a kórképem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93187) rup1u5 válasza ubyegon2 (#93175) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"Érdekes helyeken olvasgattál eszerint"
Összefoglaló itt fönt? :DDD
Én ilyen rendes fórumozó vagyok, hogy az összefoglaló kiolvasásával kezdem és csak utána kommentelek. :D

#93169CPT.Pirk
Tegnap este le is cseréltem a Pop-ot, Edge Mint-re. Minden pöpec csak rendes Radeon drivert nem sikerült föltennem eddig. Corectrl-t használnék, hogy undervoltolni tudjam a GPU-t.
MangoHUD-ot használ valaki?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93189) rup1u5 válasza #79484416 (#93188) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Naja, hasonló következtetésre jutottam. :D
Mint telepítője sokkal jobb.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93190) ubyegon2 válasza rup1u5 (#93187) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én ilyen rendes fórumozó vagyok, hogy az összefoglaló kiolvasásával kezdem és csak utána kommentelek.

Oppa! Ez tényleg ritka. :D Az Összefoglaló is érdekes hely amúgy nem? Könnyen használható amúgy a PoP OS, de azt nem írták ugyanitt, hogy könnyen telepíthető. :D Kapitány is tegnap szembesült azzal, hogy ebben nincs GRUB se! No majd csak frissíti az Összefoglalót...

rendes Radeon drivert nem sikerült föltennem eddig

Nem is tudtam, hogy ilyen is létezik, AMD-nél mindig működik a kernelben lévő amdgpu driver, de ilyen esetekben marad az, hogy megpróbálod a gyártó oldaláról leszedni a 22.04-hez való drivert.

Szerintem ezt próbáld először: Radeon™ Software for Linux® version 23.40.1 for Ubuntu 22.04.4

Corectrl meg PPA-ban van, de csak azt rakd fel, mert van a PPA-ban más is, ami nem 22.04-hez való, például mesa csomag.

No ez jó hír, már saját tárolóban is benne van! Akkor csak fel kell raknod. :K

sudo apt install corectrl vagy még jobb a sudo nala install corectrl

de előtte sudo apt install nala

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93191) rup1u5 válasza ubyegon2 (#93190) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nincs vele gond amúgy, még egy kis Half Life-ot is toltam :D csak Corectrl nem ismeri fel rendesen. Annyit ír, hogy GPU0 így aztán nem tudom undervoltolni. Meg kéne VSR is, persze nem tudom hogy az létezik e Linux alatt.

Corectrl már fönt van :R

AMD oldaláról leszedtem a drivert de itt a windózos agyam el is akadt. :F Mi ez a 14KB? Hogy kell ezt telepíteni?

MangoHUD telepítése is kifogott rajtam pedig igyekeztem! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93192) ubyegon2 válasza rup1u5 (#93191) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a 14kb-os valami egy .deb tömörített telepítő fájl, ha letöltöd és duplakkattansz rajta, egy ilyen ablak ugrik fel és telepítheted is...hogy mit fog csinálni, az kérdéses, mert úgy látom ez az amdgpu csomag, de gondolom frissebb, mint ami a rendszerben van:

ubyegon@ubyMintC-212:~$ sudo apt install mangohud
[sudo] ubyegon jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész
Javasolt csomagok:
libxnvctrl0
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
mangohud
0 frissített, 1 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 569 kB.
A művelet után 1.297 kB lemezterület kerül felhasználásra.
Letöltés:1 https://mirror.niif.hu/ubuntu jammy/universe amd64 mangohud amd64 0.6.5-2 [569 kB]
Letöltve 569 kB 0mp alatt (3.367 kB/s)
A korábban ki nem választott mangohud:amd64 csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 641719 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: .../mangohud_0.6.5-2_amd64.deb ...
Kibontás: mangohud:amd64 (0.6.5-2) ...
Beállítás: mangohud:amd64 (0.6.5-2) ...
Aktiválók feldolgozása: man-db (2.10.2-1) ...
ubyegon@ubyMintC-212:~$

Megnéztem ezt a mangohud install-t, egy pillanat alatt fenn van.

Amúgy egy inxi -Fxxx kimenet Programkód gombbal jó lenne most már, hogy ne legyen mindenki vakon. Én még akkor is vakon leszek nyilván, de legalább az egyszerű telepítéseket le tudom csekkolni. :K

frissíts, mert szerkesztettem a hsz-t

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93193) CPT.Pirk válasza rup1u5 (#93191) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nenenenenneneeee!

Nem kell semmit telepítened az AMD oldaláról! Az AMD-nél minden téren működő drivert kapsz a disztróval együtt, ez egyrészt a kernelben van, másrészt ami a Windowson a DirectX, az itt a mesa-n keresztül van.

A CoreCTRL is működik minden probléma nélkül, viszont ha konkrétan OC-t szeretnél vele csinálni, ahhoz egy kernel paramétert kézzel be kell tenned és frissíteni a grub-ot. AMD-nél ez kell hozzá, hogy az OC-t engedélyezd.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93195) CPT.Pirk válasza #79484416 (#93194) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Állandóra kell betenni. Sysctl-t nem tudom, de grub-ban csak annyi, hogy hozzáírod a /etc/default/grub fájban a default sorhoz a featuremaszkos részt és akkor az onnantól örökös:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="... amdgpu.ppfeaturemask=0xffffffff"

Aztán csak frissíted a grubot.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93196) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#93193) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy néz ki, hogy az AMD oldalán lévő ugyanaz, mint ami már fenn van a rendszeren...

21.2 Mint Cinnamon

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#93198) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#93196) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, hogy ez miért létezik, mert az amdgpu-t a disztrók maguk intézik. :F Ugye az AMD zárt drivere az az amdgpu-pro, annak a telepítésére nincs szükség.

nemethg66: ezt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93199) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#93198) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt én is így tudtam, valami oka csak van, ha külön felrakja az AMD az oldalára. De így legalább ez a kérdés tiszta...semmi nem történik ha felrakja a user meg akkor se, ha nem. :N

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.