Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:41:32

LOGOUT.hu

Minimum konfiguráció:
1, 4 GHz Prozessor (Celeron / Duron)
512 MB RAM
ATi Radeon 9200 / GeForce 4
1.5 Gb szabad hely a Winchesteren

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Minimum konfiguráció:
1, 4 GHz Prozessor (Celeron / Duron)
512 MB RAM
ATi Radeon 9200 / GeForce 4
1.5 Gb szabad hely a Winchesteren

Ajánlott konfiguráció:
2, 5 GHz Prozessor (Athlon XP / Pentium 4)
1 GB RAM
ATi Radeon 9800XT / GeForce FX 5900
2 GB szabad hely a Winchesteren

Demo letöltése: [link]

PATCH letöltések: [link]

Jelenleg a v1.3-as a legfrissebb patch [link]

Végigjátszás: [link]

Néhány consol parancs:
FPS kiírása: /cg_drawfps 1
FPS 125-re fixálása: /com_maxfps 125
Szerverhez kapcsolódás ip alapán: /connect xxx.xxx.xxx.xxx:xxxxx
Előző szerverhez újrakapcsolódás: /reconnect
Ha a rate miatt kidob egy szerver, állítsd 25000-re: /rate 25000
A konzol engedélyezése a menüben (Options - Game setting - Enabled console), utána a nullával lehet előhívni.

Szerver parancsok: [link]
köszönet Prof Bakonak

Gyakori multys problémák és megoldásai.

1. PB problémákra
(a)
A hivatalos oldalról[link] a pbsetup.exe file letöltése után. Bele másolod a PB könyvtáradba. Aztán ott futtatod/kiválasztod a listályábol a cod2 öt/ update és kész.
(b)
A Losing Key Paketsre a megoldás ha bemegyünk a feladatkezelőbe és van ott egy Punkbuster A vagy B exe és ki kell nyomni (PnkBstrA.exe PnkBstrB.exe és PnkBstrK.sys ezeket) !!

2.Vista-soknak.
(a)
Csináld azt, hogy a mp.exe egér jobb gomb és ott a tulajdonságai/kompatibilitás és állítsd be az xp-t és jó lesz

3.Nem indul vagy nem azok a fegyverek /kevesebb fegyver mint másoknak.
(a) Valoszinüleg egy mod, ami a main könyvtáradban van. A MAIN könyvtáradban az összes Z vagy sok Z-vel kezdödö iwd-t töröld le.

4.Driver problémák.
(a)
Próbálj ki több drivert. Mind a kártyád hivatalos honlapjárol és pl innen is: [link]

Egyéb problémák

1. Windows 7 esetén, amikor telepítenéd fel a CoDot, akkor kiírja, hogy "A függvénytár nincs regisztrálva". Ekkor a Sajátgépben jobb gombot nyomsz a DVD-re és a Megnyitásra nyomsz. Ott kikeresed a setup-ot és onnan már lehet telepíteni.

2. Szintén Windows 7 / Vistánál, amikor elindítanád a CoDot és kiírja, hogy "CoD2MP_s.exe hibát észlel, ezért leáll". Ekkor a hangnál kell keresni a problémát. Meg kell nézni, hogy fent van-e hangkártyád drivere (akár integrált, akár nem) és utána belemenni a Vezérlőpultban, hogy:

Hang -> Felvétel fül -> itt jobb gombot nyomsz és kipipálod, hogy "Letiltott eszközök megjelenítése" és "Leválasztott eszközök megjelenítése" -> miután ott van a pipa mindkettő előtt, kell látnod egy olyat, hogy Stereo Mix vagy Stereo keverő. Na erre kell jobb gombot nyomni és engedélyezni. Kép róla: link

3. Windows 7 / Vistánál azoknak, akik vezeték nélkül kapcsolódnak egy routerhez, akadhatnak gondjai a pingjével. Ilyenkor gyakran 1-2 percenként egy pár másodpercre mintha megfagyna a net és 999 lesz a pinged.

A probléma a WLAN-nál gyakorlatilag az, hogy egy bizonyos időközönként (kb. 1-1.5 perc-enként) a háttérben újra scanneli a hálózato(t)kat az adapter és megpróbál olyan hálózatot keresni ami esetleg biztonságosabb, jobb a vétel stb. Ezt a scant szerencsére ki lehet kapcsolni, két programmal:

WLAN Optimizer - Nem kell telepíteni, csak elindítani. Egy pici ablaka van. Ajánlott bepipálni, hogy induljon a Winnel együtt és 100%-megszűnik a lagg. Gyakorlatilag erőforrást nem igényel. Windows 7-el csak a béta verzió kompatibilis egyelőre.

Vista AntiLag - (Windows 7el nem kompatibilis!) Szintén nem nagy progi. A val.exe-t kell elindítani, ahol feljön egy kis ablak. Ott klikk az Activate gombra, de nem szabad bezárni, mert akkor inaktív lesz! Ezt minden boot után el kell indítani, csak úgy működik. Sok embernek működik ez a verzió is, de a WLAN Optimizer egyszerűbb. Elindul magától és full jól működik, nem is kell vele foglalkozni többet. (forrás: Vista topik - Rusher)

Előzmény:
Call of Duty 2 - Archívum I. - [link]

[ Módosította: RoyalFlush ]

(#2) ngabor2 válasza Bencus88 (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

figyelmedbe ajánlom az alapelvek köv. pontját:

sorozattopikok nyitása moderátori feladat, ezért ha egy ilyen elérte az 5000 hozzászólást, a Moderátort keresek topikban kérj újat.

épp azért lett bevezetve, mert a nagybetűsítés, zárás moderátori feladat.

(#3) dome911


dome911
tag

/A hozzászólás tartalma átpakolva az 1 hsz.-be. - Race/

[Szerkesztve]

(#4) Bencus88 válasza ngabor2 (#2) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Jólvan bocsi, csak már láttam másnál is hogy nem modi és folytatta.Mégegyszer elnézést.
Pedig írtam a modiknak is, hogy zárják nyitok újat

(#5) LSL1337


LSL1337
őstag

nagyok az ellenmondások...

nekem 2,7Gigás venice maggal 1280 élsimítás 270-333FPS (nem csak a jumhoz jön jól a sok FPS)

6600GT-vel nem tom te miylen 200.400 fps-ről beszélsz xD nekem nem volt annyi, füstről meg ne is beszéljünk xD

egy x2-es AMD-s is kommentelhetné hogy nála ? FPS cod2 stabil-ea 333 vagy a 2. mag parlag, mert ha parlag akkor nagyon megfontolom a 2magos CPU-t, LOL is lenne, még kevesebb FPS mintmost xD...

c2d-s 7900GTX-es valaki írta MSen nála átlag 190FPS...

(#6) LSL1337


LSL1337
őstag

félreértettük egymást :)

ő csak c2d-t tervez, most 2,5Ghz-s sempronja van :)

,,haverja 3,2gigás conroe és 7900GT-vel 550 FPS körül van :)

(#7) Racecam válasza Bencus88 (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Eddig!

De az alapelvek kiegészítése óta nincs ilyen!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) Bencus88 válasza Racecam (#7) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Jólvan.Nem voltam elég informált.

(#9) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

Hi all!
Azt szeretném kérdezni hogy az A4-Tech X7-es egereinek( [link] ) kiegészítő gombja használható a játékban?

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#10) borg315


borg315
aktív tag

noob kerdesek meeeg :) koszi az eddigi segitseget :)

- h lehet beloni h jatek kozben lehessen voice chatet nyomni a csapattal? (google keyword-ok is megteszik :) ) ez amugy cod2 feature, vagy xfire-os, vagy mas 3rd party sw kell hozza?
- tudtok olyan helyet ahova a kezdobbek jarnak? elegge csunyan elkenik a szamat multiplayerben :) nb. mindig 1 tizedmasodperccel hamarabb lo le mint ahogy en leadom a lovest :) kicsit se idegesito :) mr. slowhand ;)
- ah, humm, ize.. ctfben lattam h tripwire van a zaszlom korul. ha viszont ellenseges zaszlot viszek, akkor bele kell gyalogolnom, nem? de akkor meg aktivalodik.. (?)
- amugy amikor belegyalogoltam a sajat tripwire-unkbe, mintha nem sebzett volna, ez lehet? (v ez a team kill vagymi kikapcsolasa miatt van?)
- volt olyan server ahol jatek kozben nem tudtam lekerni a konzolt. ilyenkor hogy lehet /say -elni?
- mentodik amugy a konzol vhova? h lehet visszanezni? (pld. amikor kickelnek, akkor jo lenne tudni, miert is tortent..)
- lehet xfire-bol uj szerverhez kapcsolodni ugy h a jatekbol nem lepek ki?
- lehet ebben a ... xfire-ban a szerver nevenek szovegeBEN keresni? (ha vmit beirok, akkor azokat listazza, amik azzal kezdodnek. de en pld. arra vagyok kivancsi, h hol van rifles only mod, stb..)

(#11) REDeath válasza borg315 (#10) üzenetére


REDeath
őstag

a voice chat az a serveren kell legyen beállítva... ha coddal akarsz voicechatelni. de x-fire ben is lehet hostolni, de a legjobb ha ventrillo vagy teamspeak nevű programot használod. vannak hozzájuk ingyenes szobák is, főleg TS-hez (team speak). de ventrinek jobb a hangminősége azt mondják. én ts-t nem is próbáltam.

kezdőbbek? hmm hát mindig változó. xfireben (esetleg ase ben) keress rá az összes serverre és ahol keevsebben vanak oda menj fel. főleg oda ahol látod hogy kevés a frag :)

nem ctfezek :D

console? hát a sima sayre van külön gomb, pl nálam a T és teamsay az Y...
visszanézni nem tudom hogy lehet-e szerintem nem naplóz, de nézd meg a callofduty.hu-n a console commandokat... de ha kezdő vagy akor nem szoktak kickelni csak ha tk-zol vagy cheatelsz :)

igen lehet kapcsolódni, de disconnectelni kell.

xfire-t nem használom olyan rég, és nem foglalkoztam ezzel. de ha megnézem szólok ;)
amúgy van csomó spéci szűrő alol!!

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#12) REDeath válasza .:T.H:. (#9) üzenetére


REDeath
őstag

ne mtudom, de szerintem nem. mégpedig azért mert próbáld ki hogy a görgőre állítod a lövést. akármilyen gyorsan görgetsz nem fog gyorsabban lőni, sőt van hogy görgetek 4 et és egyet lő.... és ez a gomb meg ugye softwareesen vagy akárhogy több kattintást szimulál akárcsak a görgő. szóval szerintem nem. pedig garandhoz jó lenne, gondolom te is azé kérded :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#13) borg315 válasza REDeath (#12) üzenetére


borg315
aktív tag

és ez a gomb meg ugye softwareesen vagy akárhogy több kattintást szimulál akárcsak a görgő. szóval szerintem nem. pedig garandhoz jó lenne, gondolom te is azé kérded

ooo attack of the kibic ;), de ha nyomva tartod a gombot, az nem auto shoot? :)

(#14) REDeath válasza borg315 (#13) üzenetére


REDeath
őstag

ha te nyomva tartott gombbal egynél több golyót lőssz garandból akor veszek neked egy házat, és VIP kupont a cod6 hoz...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15) borg315 válasza REDeath (#14) üzenetére


borg315
aktív tag

oo nem ugy ertem :) hanem autofire azaz amint vegzett a lovessel megy a kov.. nem? nem emlekszem pontosan, hadd tegyem hozza..

(#16) REDeath válasza borg315 (#15) üzenetére


REDeath
őstag

NEM, egy golyó kimegy és utána semmi. ha nem hiszed nézd meg!! :U

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#17) spiderman9


spiderman9
csendes tag

hali!
Lenne 1 nagy gondom,méghozzá az h a játékban nem tudom 1xűen állítani a Brightness-t,mer ha csak 1 kicsit is megmozditom a csuszkát akkor lefagy a gép...
miért lehet ez?

(#18) REDeath válasza spiderman9 (#17) üzenetére


REDeath
őstag

driver és dx a legújabb? meg milyen modok vannak fent a codban? pamon kívűl? (ilyenekre gondolok mint pl. mododlt mapok stb..)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#19) spiderman9 válasza REDeath (#18) üzenetére


spiderman9
csendes tag

hát driver nem a legujabb,de a dx az ujmodokat meg monig törlöm a /main könytárbol...
nah akkor megprobálok vmi uj drivert..

(#20) spiderman9


spiderman9
csendes tag

feltettem 1 uj driver és megoldodott a probléma...
köszi a segítséget!!! :R

(#21) eastsider


eastsider
nagyúr

HY

tegnap-ma reggelimg LANoztunk :C
én csináltam a szervert cod2-be dedicated LAN szervert...
és én se láttam a saját szerveremet a cod2-es beépített szerverkeresőbe :Y LOL
van aki látta van aki nem... érdekes
az a lényeg h EYE meg látta mindenkinek rendesen :)
ugyanúgy lehet irányítani mint neten szervert :))


[Szerkesztve]

(#22) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

Hi! A logitech g5 használható a call of-ban vagy túl érzékeny?

Golden Brown - The Stranglers

(#23) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

A játékban hogy lehet kilőni a füstöt a Tunesia-s pálkyákon szaggat egy kicsit mikor belemegyek a porba nemszeretem azakot a poros pályákat..

Golden Brown - The Stranglers

(#24) oxaher. válasza Szabi1987 (#22) üzenetére


oxaher.
csendes tag

Nekem teljesen jó 2.15ös sensitivity-vel :DDD

(#25) REDeath válasza Szabi1987 (#23) üzenetére


REDeath
őstag

A füstöt nem lehet kikapcsolni. de az meg csak füstgránátttól van.
Viszont ha azt akarod amit sejtek akkor azt meg ne mtom, alapban benen van, legalábbis dx7-ben is fúj port mikor pl távcsövezel... Viszont azt tudom hogy a hóesés pl. az pam-ban ki van véve. (Ez egy mod, ezt használják warokhoz)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#26) Richard válasza REDeath (#25) üzenetére


Richard
őstag

Ha elinditod a PAM-ot akkor kikapcsolja a homokfúvást meg a havazást meg ilyeneket. :)

(#27) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

Az a Pam az mi RicharD???

Golden Brown - The Stranglers

(#28) eastsider válasza Szabi1987 (#27) üzenetére


eastsider
nagyúr

A szervereken van pl warra j meg h publicba se menjen mindenki sniperrel vagy shotival
van benne ready UP MODE /F-et kell nyomkodni war előtt, h mindenki felkészült :P /

(#29) dany27


dany27
őstag

hy

mért van az ha multizni akarok és má tölti be a pályát egyszer csak megáll a és egy ilyen hibát kapok:

DirectX error
DircetX(R) encountered an unrecoverable error!
Check the DirectX(R) for Possible solutions!

előre is köszi

(#30) dome911 válasza dany27 (#29) üzenetére


dome911
tag

:U ez nálam is jelentkezett, de utána ment rendesen szerencsére...
DirectX, vagy videókártya driver problémázik. Tedd föl mindegyikből a legújabbat, ha még nem lenne fönt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#31) Bencus88 válasza dany27 (#29) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nekem a single csinál ilyet mert sok új patch meg egyebek és elcseszték.

(#32) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Szevasztok! nem tudjátok véletlenül, hgy tudom lejátszani a játék során felvett demot?

Köszönöm. :R

(#33) Bencus88 válasza C4mp3r (#32) üzenetére


Bencus88
nagyúr

konzolba beírod:/demo és a demonév

(#34) C4mp3r válasza Bencus88 (#33) üzenetére


C4mp3r
addikt

Köszi. :)

(#35) Bencus88 válasza C4mp3r (#34) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Szivesen :R

(#36) Colera válasza C4mp3r (#32) üzenetére


Colera
tag

de ha nem akarod végignézni vagy szeretnél bele pörgetni akkor keresd a shareware Seismovision-t

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#37) C4mp3r válasza Colera (#36) üzenetére


C4mp3r
addikt

Megnézem kösz. :R

(#38) REDeath válasza Colera (#36) üzenetére


REDeath
őstag

van codhoz megfelelő cfg rész amivel be tudod bindelni a seismovision-ben használt összes funkciót, mivel az is azt csinálja, csak helyetted írja console-ba egy pillanatt alatt :D szal neked be kell bindelned.
(aszem ehhez engedni kell parancsikonjában a cheateket vagy valami hasonló. én nem próbáltam, vagyis igen de nem ment mert túl sok szar pubmod volt letöltve, de haver így pörgeti demóit!!! szóval működik az 100%)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#39) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Nektek az ASE talál magyar szervert? :F

(#40) torogyuri válasza torogyuri (#39) üzenetére


torogyuri
aktív tag

úgy hogy beállítjátok hogy csak magyar szervereket mutasson?

(#41) uffneked válasza torogyuri (#40) üzenetére


uffneked
aktív tag

van erre egy plugin, megnem mondom, hogy hol :DDD
Viszont úgyse talál 20-30nál többet... :U
Szerintem x-fire-t használj ;)
Igen, én is átálltam :B

(#42) torogyuri válasza uffneked (#41) üzenetére


torogyuri
aktív tag

ok, megtaláltam azt a plugint... :)
azt az x-fire-t meg megpróbálom majd :)

(#43) C4mp3r válasza torogyuri (#42) üzenetére


C4mp3r
addikt

Én a The All-Seeing Eye-t használom és eddig bevált. :R

(#44) spiderman9


spiderman9
csendes tag

én mind az ASE-t mind az Xfire-t használom...ASE sztem sokkal több szervert lát,míg az Xfireben lehet chat-elni meg ''fülesezni''
szal sztem mind a 2 jó,nekem bejönmind a 2 :R :C :DD

(#45) uffneked válasza spiderman9 (#44) üzenetére


uffneked
aktív tag

Hmm, most nem kötekedni akarok, de az x-fire-ösök pont azért használnak x-fire-t, mer több magyar szervert lát...
Jelenleg 332.
Persze lehet csetelni, meg ilyesmi, de ezek csak 2.lagos szempontok...
ASE-t arra használom, hogy az eltárolt favorit szervereimet lássa, meg ha megváltoztatom a nevemet, akkor azt ott, mer x-fire-ben még nem jöttem rá, hogy kell...

(#46) REDeath válasza uffneked (#45) üzenetére


REDeath
őstag

ez így igaz! nem tudom egyesek honna veszik hogy ASE többet lát :DDD mag a program az ASE összetetteb és jobb, de van ami xfire-ben jobb, pl. részletes szűrés!
viszont az ASE-t már nem frissítik, ezt értse már meg mindenki :D x-fire-hez meg kb. kétnaponta jön a frissítés, új serverekkel stb... patchek stb..

szerk: mielőtt valami nagyokos kitalálja hogy ASE annyira tökéletes hogy nem kell frissíteni, előre mondom nem programösszetevőket frissít x-fire sem, azt csak ritkán!!!

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#47) uffneked válasza REDeath (#46) üzenetére


uffneked
aktív tag

legutóbb 2-3 napja volt komoly frissítés... ;]
Amúgy minden igaz.

(#48) SzalaiG válasza C4mp3r (#43) üzenetére


SzalaiG
addikt

Megvan ez a progi, de hogyan használod? Írd le kérlek részletesen! :)

(#49) uffneked válasza SzalaiG (#48) üzenetére


uffneked
aktív tag

Nemvágom, hogy mér nem vágjátok, hogy x-fire-t kell használni, ha 20 szervernél többet akarsz látni... :W

(#50) spiderman9


spiderman9
csendes tag

Na jo lehet h igazatok van...ebben az esetben sorry,de akkor azt mondjátok meg h az Xfire-ben hogyan lehet ip-t keresni?én nem találtam meg de ha netán ti ezt is tudjátok akkor én vagyok a láma :W ASEben ugyanis ha csak az ipje van meg a szervernek akkor megtalálja,de mi van Xfire-val? :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.