Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) aprokaroka87 válasza CPT.Pirk (#93100) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszönöm, délután majd ránézek.

(#93102) tordaitibi válasza #79484416 (#93088) üzenetére


tordaitibi
veterán

Zseni vagy.
Az egészet a nyüves Snap Opera okozza, mivel AZT képtelenség beállítani minden szempontból alapértelmezett böngészőnek, hogy miért nem nyit meg háttér linkeket azt egyébként nem tudom.
A Megasync és és a Libreoffisz is meghívta volna ha nem hasal el a folyamat valahol Snapék háza táján.

(#93103) sh4d0w válasza tordaitibi (#93102) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Jó is az a snap...

https://www.coreinfinity.tech

(#93105) májkimiki válasza tordaitibi (#93102) üzenetére


májkimiki
őstag

Tibi Bácsi :B !
Van Opera flatpak csomagban is. A verzió megfelel? [link]
A Flatseal alkalmazással meg tudod a flatpak-es progik jogosultságait kezelni. [link]
Szeretsz "kendácsolni", nem nagy cucc beröffenteni a flatpak-et. [link]
Próba cseresznye.

(#93106) I02S3F válasza májkimiki (#93105) üzenetére


I02S3F
őstag

Újabb érv a Mint mellett a flatpak. Persze én még deb-es változatban telepítek mindent.:B De a flatpak szimpatikusabb a snapnél!

(#93107) Rowon válasza I02S3F (#93106) üzenetére


Rowon
veterán

Újabb érv a Mint mellett a flatpak.

Nem tudom, én mindig ódzkodok az ilyen nagybetűs divatf*sok telepítésétől. Amíg olyan cikkek kerülnek ki az internetre, hogy a flatpak nem biztonságos és erről újra és újra kialakulnak különböző fórumokon viták, úgy én biztos nem raknám fel a gépemre.

Persze én nem értek ehhez abszolút, annyit viszont észreveszek, hogy, ha már egyáltalán a vita létezik arról, hogy egy adott valami biztonságos-e vagy sem, addig teljes nyugalommal nem tudom használni azt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93108) tordaitibi válasza Rowon (#93107) üzenetére


tordaitibi
veterán

Értelek de sajnos ma amikor egy bármilyen IT eszközt wifire vagy lanra csatlakoztatsz ettől kezdve csak a szerencsén múlik.
Nemrég olvasgattam az ssh sérülékenységéről, uefi kártevőkről amik átgázolnak secure booton, mindenen és a legalsó rétegbe eszik be magukat.
.Hát ha máe azt is, akkor egy mezei os-t ha nem akarnak csak akkor nem törnek meg.
Kb. mint mindegy milyen autód van, ha el akarják lopni az innentől csak idő kérdése.

É magam átlagfelgasználó vagyok, mindegy hogy mi a neve, snap flatpak kecskebéka addons stb. ha működik és nekem megfelel, használom.

(#93109) Rowon válasza tordaitibi (#93108) üzenetére


Rowon
veterán

Végülis ezzel is egyet tudok érteni. Ezt a Secure Bootot sem értem, mert ahány helyen olvasom, mindenhol van legalább egy hozzászóló, aki szerint nem ér semmit. Akkor tulajdonképpen az is minek?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93110) csixy válasza tordaitibi (#93102) üzenetére


csixy
addikt

Minden telepítés után a legelső dolgom, hogy a snapékat, meg a flatpak rákot synaptickkal szőrüstül bőröstől kitakarítom, még mielőtt akárcsak egy csomagot feltoltak volna, ezt előbb controllálom egy neofetch futtatással.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#93111) tordaitibi válasza sh4d0w (#93103) üzenetére


tordaitibi
veterán

Jó bizony :)
Lélegeztetőgép+pacemaker a 18.04-emnek.
Meg ahogy olvasgatom lassan tökmindegy,
amúgy is ezt tolják, pár év és ez lesz a deb utódja ha így haladnak.

És akkorra ugye én már dörzsölt, minden hájjal megkent snaptudor leszek, ti meg öregurak utolsó mohikánként moroghattok meg kapaszkodhattok a régi elavult csomagkezelésbe :B :)

Amúgy Droidon én ugyanazt teszem, még nem hódoltam be teljesen a Guglinak de sajnos egyre nehezebb tartanom magamat az elveimhez. Ha már nem megy mert ellehetetlenítik teljesen akkor veszek egy használt 3110-est :D

(#93112) K0zm0 válasza Rowon (#93107) üzenetére


K0zm0
aktív tag

+1!
Ez a téma pár havonta mindig előkerül. Mindenben van pro és kontra. Ha előtudom kotorni valahonnan, ide belinkelem azt a cikket, ahol a Flatpak-et szétszedték biztonsági szempontból. Ha jól emlékszem kitértek arra is, hogy hogyan lehetséges a Flatpak-sandboxából kimászni.
Mint tudjuk a leggyengébb láncszem mindig a tudatlan felhasználó, aki eszetlenül telepítget! Ha ne adj isten meg a redmondi csodáról jött át Linuxozni reflexből felficcen a kuglira, hogy valami 3rd-party oldalról leszedje a programját, amit nem talál meg repóban! :(

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#93113) Rowon válasza K0zm0 (#93112) üzenetére


Rowon
veterán

valami 3rd-party oldalról leszedje a programját, amit nem talál meg repóban!

Olyat Winen se csináltam soha (kivéve süldő koromban, amikor a warezról gyűjtöttem W. Millenniumra a vírusokat. Valaki bélyeget gyűjtött, valaki barátnőket, én meg vírusokat...)... mindig a gyártó, szoftverfejlesztő, stb. hivatalos weboldaláról töltök le BÁRMIT is. Linuxon meg igazából minek máshonnan, ha nem a rendszer hivatalos repóiból, lásd Debian? Ami még nekem csípi a szememet, azok a közösségi repók. Azt is saját felelősségre bárki, nekem nem hiányzik.

Flatpak margójára: valamelyik disztróban figyeltem, hogy a Flatpak alapjáraton hozzá van adva a forrásokhoz, már úgy települ fel a rendszer LOL. Usert nem is kérdezi meg? Ez is olyan, hogy a telemetriát utólag kapcsolod ki, az is el van dugva valami huszonharmadik beállítási menü harminckettedik fülén.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93114) Petya XT válasza ubyegon2 (#93082) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nem volt frissítve, de ekkor jelent meg valami Wayland(valami komponense :F ) frissítésként. Pont egybeesett. Ezért gondoltam arra. Azóta megtaláltam a hibát, a QRedshift kisalkalmazás okozta, eltávolítottam teljesen, de, hogy az pont miért hülyült meg.... ezt nem tudom. Kár érte, szerettem.

(#93115) growler válasza Petya XT (#93114) üzenetére


growler
őstag

Ha telepitve van a "redshift-gtk" tavolitsd el.
Eleg a "redshift" (a tarolokbol) es a "QRedshift" kisalkalmazas.
Nalam igy mukodik (Mint 21.3 Cinna.)

[ Szerkesztve ]

(#93116) tordaitibi válasza Rowon (#93113) üzenetére


tordaitibi
veterán

"Usert nem is kérdezi meg?"

Tudom a mantra monomániám de HA a Linux desktop disztribúciókat átlag fehér (és néger) felhasználóknak fejlesztik, ahol előny a faék rendszerű telepítés és használat, akkor itt mit kérdezzen meg? Aki először lát majd ilyen kérdést néz mint vak a moziba. Neki ajánlották, dobjon fel egy Ubit vegy egy Mintet vagy egy akármit.

Ha nem, és ez amit leírtam nem célja a Linux rendszereknek, akkor természetesen maradjon meg a szűkebb kockák hobbiprojektjének de akkor egyáltalán minek kreálnak desktop disztrót...?
Érted mit nem értek ha mindent, debet, flatpakot snapet appimaget, aur-t ppa-t stb. ízekre boncolunk, az 101% hogy bármelyikbe lehet hibát, sérülékenységet találni.
Ezen a vonalom szerintem nem is érdemes se os-t se szoftvert vizsgálgatni.
A tolvaj mindig is 1 lépéssel előrébb járt mint a pandúr.

Én nem mondom hogy nem öltem bele a rendszerembe kismillió mukaórát de ezek 80%-a a hibák javítgatása volt, meg a nekem kellő szoftverek guberálása. A maradék a felület csicsázása +kényelmi funkciók.
Ezért desktop, legyen használható arra amire nekem kell.
Hogy mi van a motorháztatő alatt, az átlagot ez érdekli? Nem.

[ Szerkesztve ]

(#93117) Rowon válasza tordaitibi (#93116) üzenetére


Rowon
veterán

előny a faék rendszerű telepítés és használat, akkor itt mit kérdezzen meg?

Na ez a baj! Nem kéne Winesíteni a Linuxot! Majd én eldöntöm, hogy kell-e a gépemre, vagy sem. Azért, ha rákérdezne, hogy milyen tárolókat akarok használni, az megint más szintű bonyolultság, mintha egy Gentoo-t kéne telepíteni.

Aki először lát majd ilyen kérdést néz mint vak a moziba.

Hát Linuxot se úgy telepítettem annak idején, hogy leültem a gép elé, aztán most Linuxot telepítek, hanem először átnéztem pár YouTube-os útmutató videót, amiben elmagyarázták, hogy pl. hogyan kéne particionálni, meg melyik partíció mire jó, meg egyáltalán mit csináljak? Szerencsére ilyen szempontból a népszerűbb disztribúciók jól elvannak látva angol nyelvű anyaggal, amiből tanulni lehet.

Érted mit nem értek ha mindent, debet, flatpakot snapet appimaget, aur-t ppa-t stb. ízekre boncolunk, az 101% hogy bármelyikbe lehet hibát, sérülékenységet találni.

Ez így van! Csak nem ugyanakkora az esély.

A tolvaj mindig is 1 lépéssel előrébb járt mint a pandúr.

Na ez meg sajnos mindig így lesz, kivéve, ha a gondolatrendőrség meg a Skynet fogja figyelni a csinternetet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93118) Rowon


Rowon
veterán

Hogy mi van a motorháztatő alatt, az átlagot ez érdekli? Nem.

Na ja! 60.000 km után rájön a tulaj, hogy JA, ebben olajat is szoktak cserélni? Azt hittem, csak tankolni kell bele! :DD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93119) funkmester


funkmester
aktív tag

Udv.
Van arra megoldas a rendszer ujratelepitese nelkul, ha a youtube nezesnel a video aljan vastag vonalak jelennek,amik valtozo meretben es mennyisegben fordulnak elo. Masik problema, deadbeef nevu program gyakran lefagy, ha kapcsolgatok a zeneszamok kozt.

(#93120) CPT.Pirk válasza funkmester (#93119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit több infó kellene. Disztró, böngésző, gép... Adatlapod sincs kitöltve.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93121) Petya XT válasza growler (#93115) üzenetére


Petya XT
aktív tag

El volt, most tettem vissza, mert kellett valami. 21.3 alatt megy. 20.3 alatt nem. Emiatt meg nem telepítem újra, egyébként se menne már vissza, cserélem Manjaro-ra ezt is.

(#93122) funkmester válasza CPT.Pirk (#93120) üzenetére


funkmester
aktív tag

Alap regebbi notebook i3 4005u, ssd 200gb, hdd 1tb ram 8b
Cinnamon mint 21.2, 5.8.4,5.15.0-91 generic, microsoft edge
Meg milyen informaciot adhatok?

(#93123) sh4d0w válasza tordaitibi (#93116) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

"...Érted mit nem értek ha mindent, debet, flatpakot snapet appimaget, aur-t ppa-t stb. ízekre boncolunk, az 101% hogy bármelyikbe lehet hibát, sérülékenységet találni..."

Azert a deb csomagformatumot ne keverjuk mar ossze mindennel. Mivel a Debian csomagformatuma, maradok a Debianon beluli kontextusnal. Ilyenforman pedig ami a csomagban van es a hivatalos repobol jon, tesztelve van - nem csak mukodest, hanem biztonsagot tekintve is. Amit szembe lehetne vele allitani, az az rpm, de a flatpaket, snapet, appimage-et semmikeppen sem, az aur meg a ppa meg nem csomagformatum.

https://www.coreinfinity.tech

(#93124) CPT.Pirk válasza funkmester (#93122) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel már valamit tudunk kezdeni, egyébként pl. inxi -Fxxx jó kiindulópont ha valami nem megy.

Eddig az Edge az ment jól? Itt szerintem egyikünknek sincs vele tapasztalta Linux alatt.

A deadbeef-et meg megpróbálhatod terminálból indítani, hátha ott kiírja az okot, mikor megfagy.

Egyébként még frissíthetsz Mint 21.3-ra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93125) Rowon válasza funkmester (#93122) üzenetére


Rowon
veterán

Ha nem derülne ki az oka, akkor nézz rá erre is: Audacious

Mint saját tárolóiból telepíthető, elég népszerű zenelejátszó. Nekem is ez jön be eddig a legjobban Linux alatt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93126) funkmester válasza CPT.Pirk (#93124) üzenetére


funkmester
aktív tag

Tokeletesen megy az edge, mar a kezdetektol kb 1 eve csinalja ezt a hibat youtube-nel, csak lusta voltam orvosolni

De ugy emlekszek masik bongeszovel is ez volt a hiba, mindjart ellenorzom

Deadbeef terminal
Gdk window invalidate maybe recurce full, assertiongdkis window failed

Connection button tray signals
Segmentation fault

Inxx-fxxx mit jelent?

(#93127) CPT.Pirk válasza funkmester (#93126) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy kis program alapból fent a minten. Beírod, hogy inxi -Fxxx és kiköp mindent a gépről a terminálba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93128) tordaitibi válasza sh4d0w (#93123) üzenetére


tordaitibi
veterán

Manjaroztam, ott az aur az a szoftver kánaán, ami ott nincs az tényleg nincs.
Ugyanez a ppa, mindkettőt lelkes fejlesztők tartják karba. (ez néha nem jó, millió elárvult több éves szoftver is fellelhető sajnos)
Mit lehet tenni, megbízik bennük az ember, ha meg nem akkor elesik 3 vagon olyan szoftvertől ami a hivatalos tárolókba nyomokba sem található.
Rowon a biztonságot vette górcső alá és én meg ezért vettem bele a ppa-t aurt mert ott csak a bizalom marad semmi egyéb hogy jól dolgoztak a karbantartók és/vagy nem csempésztek be trójait egyebet.

(#93129) funkmester válasza funkmester (#93126) üzenetére


funkmester
aktív tag

W: http://ppa.launchpad.net/starws-box/deadbeef-player/ubuntu/dists/jammy/InRelease: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.
W: http://ppa.launchpad.net/starws-box/deadbeef-player/ubuntu/dists/focal/InRelease: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.

(#93130) Rowon válasza tordaitibi (#93128) üzenetére


Rowon
veterán

nem csempésztek be trójait egyebet

Ez meg néha évekkel később derül ki. Én nem kockáztatok, de persze csak beszélgetünk. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93131) sh4d0w válasza tordaitibi (#93128) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha biztonsag, akkor csak a hivatalos tarolo, esetleg spec software eseten a gyarto honlapja, de az mar bizonyos fenntartasokkal kezelendo.

Egyebkent ha az AUR maga a Kanaan, akkor mutass egy binaris mongodb-t, kerlek, mert ha jol lattam, csak compile scriptek vannak, nekem viszont nincs sem idom, sem kedvem szarozni a forditasokkal, ehhez mar tul oreg vagyok.

https://www.coreinfinity.tech

(#93132) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#93131) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyenkor kell gyorsabb procit venni. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93133) Rimuru válasza sh4d0w (#93131) üzenetére


Rimuru
veterán

mongodb-bin :DDD

Vigyázat, csalok!

(#93134) sh4d0w válasza Rimuru (#93133) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Koszi.

CPT.Pirk: a gyorsabb CPU sem arra van :D

https://www.coreinfinity.tech

(#93135) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Kérdés-sorozatom:
1; A GParted nem tudja megjavítani az ntfs-es HDD-t, sőőőt közli, hohy a Windows-ban indítsam a chkdsk/f-et. egy Linux-os program nem tud valamit, de egy Windows-os igen!!!
Fel vagyok borulva! ... háborulva!!!( ;) )
Ez a helyzet tűrhetetlen! :))
2; Az MX-Linux-nak rá klikkeltem valami mentsen valamiket a laposban lévő HDD-re, emiatt sokszor hibásan indul(valami mdamd...).
....de ez a hiba nem is érdekel, mert a HDD-re mentegetés miatt van, mikor nem találja azt. Ezt a "nemtommi" HDD-re mentegetését meg lehetne szüntetni?
3; majd ha az előzőeket sikerült lerendeznem.

Előre is köszönve: ;]

[ Szerkesztve ]

(#93136) májkimiki válasza 5leteseN (#93135) üzenetére


májkimiki
őstag

Ntfs-t javítsa meg a Windows.
A 2. pontról bővebben légyszi. Mit választottál, milyen alkalmazás?

.....mdamd
Az raid-del kapcsolatos dolog. Raid tömbben van az ntfs rendszered?

[ Szerkesztve ]

(#93137) Warton válasza 5leteseN (#93135) üzenetére


Warton
őstag

2; Az MX-Linux-nak rá klikkeltem valami mentsen valamiket a laposban lévő HDD-re, emiatt sokszor hibásan indul(valami mdamd...).
....de ez a hiba nem is érdekel, mert a HDD-re mentegetés miatt van, mikor nem találja azt. Ezt a "nemtommi" HDD-re mentegetését meg lehetne szüntetni?

Te ittál? :F

(#93138) 5leteseN válasza májkimiki (#93136) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az MX-Linux-os Gparted 1.2.0 javasolja a sikertelen javítás utáni üzenetben.

[ Szerkesztve ]

(#93139) 5leteseN válasza Warton (#93137) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az MX-Linux sok évvel ezelőtti telepítésekor hajnalban kérdezett valamit, hogy mentsen a "nemtommit"-"nemtomhova"(amire nyomokban emlékszem, mert sajnos ivás nélkül is már fáradt voltam, van ám ilyen is!), de azóta is a pendriveos telepítés ellenére minden induláskor keresgél valamit a vinyón.

Erre kérdeznék, rá, hogy hogyan lehet meg-/kitalálni, hogy mi is ez, és leállítani/törölni/...

Arra bátorkodtam utalni, hogy mikor nem találja meg a vinyót, akkor vannak ezek az mdadm(vagy valami ilyesmi, fejből nem ugrik be), majd sikertelen is lesz az indítás. nincs grafikus felület sem.

Valami UI-ID problémája is van, szerintem ennél is a nem megtalált(azóta cserélt is) HDD azonosítóját reklamálja.

Ha ezt a "valami-vinyóra-mentős" funkciót sikerül megtalálni-törölni, akkor nem kell elveszni az emiatt utána jelentkező hibákba, mert nem lesznek.
Gondolom én: az elsődleges hiba kiküszöbölése után, a másodlagos hibák(többsége) is megszűnik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93140) 5leteseN válasza 5leteseN (#93138) üzenetére


5leteseN
aktív tag

májkimiki : Ez az 1-es számú egy másik gond, az másik említettől független. Egy Mx-Linux alá csatlakoztatott USB-s adapterbe rakott HDD produkálja, ami Windows alatt lett létrehozva, sokáig rendben is volt. Utána nem, most próbálom használhatóvá tenni a W11 összeomlás után. Nem ezen volt az aktuális rendszer, de gyanús, hogy egy korábbi W11 rendszerindító akármilye volt rajta és ezt a régit megtalálva omlott össze a pár hónapos rendes működés után az SSD-re telepített újabb rendszer, valószínűleg egy Windows rendszer-frissítés után újra-indításkor. :F Ez csak járulékos infó.

Most "Csak" adatok vannak rajta, ha volt is rajta rendszerindító akármi, az nem kell, sőt törölném is(a további összeakadásokat megelőzendő), de az az 500GB az 1TB-s HDD-n kellene.

[ Szerkesztve ]

(#93141) tordaitibi válasza 5leteseN (#93138) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ezen nincs mit csodálkozni, linux alatt tudtommal nem létezik szoftver ami lefuttatja a checkdisket, chkdsk.
Hasonlóan érdekes lenne Win alól fsck-zni :)

Kell egy Windows, nem kell telepíteni, elég egy boot pendrájvon a telepítő.
Boot, kilépsz parancsorba (cmd), diskpart, lekérdezed a partíciót és futtatod rajta a fájlrendszer javítást.

[ Szerkesztve ]

(#93143) tordaitibi válasza #79484416 (#93142) üzenetére


tordaitibi
veterán

Sose hallottam róla, nade ezt mindjárt orvosolom.

Hm, ezt nem merem elindítani egyik kapcsolóval sem, 900GB adat van a háttér ntfs lemezemen, nem tudom mit alkotna. Meg valami errort is ír.

tibi@TibiXubuntu:~$ ntfsfix
ERROR: You must specify a device.
ntfsfix v2017.3.23 (libntfs-3g)
Usage: ntfsfix [options] device
    Attempt to fix an NTFS partition.
    -b, --clear-bad-sectors Clear the bad sector list
    -d, --clear-dirty       Clear the volume dirty flag
    -h, --help              Display this help
    -n, --no-action         Do not write anything
  -V, --version           Display version information

Szerintem ez nem az mint Winen a javító tool.

(#93144) 5leteseN válasza tordaitibi (#93141) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Van működő W11, de az nem is látja meg ezt a HDD-t, a Linux-os GParted meg látja. Ezért gondoltam, hogy megnézem Linux alatt(+ a poén ; ), de mindjárt rákérdezek az ehhez illő(W11) helyen a problémára.

:R :R :R

(#93145) tordaitibi válasza 5leteseN (#93144) üzenetére


tordaitibi
veterán

Vagy nem ad neki betűjelet, ezt lehet orvosolni a Lemezkezelőbe (keresőbe Partíciók...)
Vagy nem NVME az a lemez, akkor driver kell bár azt leszedi.
bár W11-be már benne van, véletlenül nem W10 az a 11?

[ Szerkesztve ]

(#93146) sh4d0w válasza 5leteseN (#93135) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Azt hittem, a multkor eleg vilagosan elmagyaraztam, hogy ntfs-t nem buzeralunk Linux alol...

https://www.coreinfinity.tech

(#93147) K0zm0 válasza sh4d0w (#93146) üzenetére


K0zm0
aktív tag

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#93148) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

A sok éve szolgáló HDD "dobozkát" az USB-vel összekötő vezeték feladta a küzdelmet. Csere után folytatom W10/11 alatt.

:R :R

(#93149) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!
Jópár év után térnék vissza linuxra és gondoltam felpattintom a meglévő w11 mellé egy üres SSD-re a Pop os-t hogy barátkozzak vele. Hát persze, hogy clean install-t nyomtam (mert nem volt egyértelmű a telepítő) és ugrott a bootrecord. :DDD Van valami módja hogy visszahozzam és winbe is tudjak bootolni?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#93150) CPT.Pirk válasza rup1u5 (#93149) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem teljesen értem. A gépen lévő SSD-n volt a W11 és annak a rendszerbetöltője, veszett oda, mikor egy másik SSD-re raktad a Pop!-ot? Bármi megmaradt a W11 SSD-jén? UEFI-s vagy hagyományos MBR-es telepítés volt?

De úgy általában, Windows rendszerbetöltőt Windows telepítő alól tudsz helyrehozni, indítás helyreállítása opciót választva. Aztán lehet a Linux rendszerbetöltőjét is helyrehozni az előző után, ami most az elején talán egy gyors újrarakással a legegyszerűbb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.