Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85114) csixy


csixy
addikt

Jó játék ez a Porteus, meg a Slackware. Kb olyan mint a windows, mert a függőségek ellenőrzésével nem ny@lja ki a s.gg.m, emiatt sok dologból több egymástól független ez az amaz kell, hogy felkerüljön és így is sokszor pofára esik az ember. A vonzó számomra a Porteus moduláris felépítése, kb úgy dolgozik, mint a Mateicek féle Slax. Már a Slaxnak is van ismét Slackware alapú buildje is, de míg a Porteus egy Mercédesz, a Slax csak egy Trabant - nehéz a semmiből rendszert építeni. A Porteus már alapból nagyon sok mindent tud, pl én Cinnamon verziót töltöttem le belőle. A modularitás miatt az éló rendszer úgy működik, mint egy live-linux és egy pendrájvon is megél és hordozható, csak legyen elég RAM. Perzisztenciája tökéletes a changes mappában, de időnként a changes mappából csinálok egy changesX.xzm fájl modult és beteszem a modules mappába. A changes mappát meg kiürítem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.