Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) leviske válasza Silent_Bob47 (#83741) üzenetére


leviske
veterán

Nem teljesen értem egyébként, hogy ezt mire értetted.

Annyit még én is tudok, hogy a / a Linux root könyvtára. A bajom az volt, hogy adott egy működő dual boot rendszer és amiután egyszer frissül a KDE-s Tumbleweed, kötelezően csatolni akarja a Windows partíciót, miközben arra nem adtam engedélyt. És baromira zavart, hogy minden egyes indításnál ugyanaz az ablak fogadott, akármit próbáltam beálíltani. Ezt Tumbleweed+Gnome alatt nem jött elő.

Próbáltam a bootot követő csatolás után lecsatolni, hátha a Dolphin próbálja az előző munkamenetet helyreállítani, de nem. (Bár mint írtam, én sosem nyitottam meg azt a partíciót Linux alól.) Néztem a javaslatnak megfelelően a fstab-ot, de nem változott benne semmi. Sőt, próbáltam újratelepíteni a Tumbleweed/KDE párost hetekkel később, de ugyanúgy az első zypper dup után boot során már ez fogadott.

Most vissza fogom rakni megint a Tumbleweed-et :DDD , így valószínűleg tudok majd érdemi infókkal szolgálni.

EGYÉB: Futott már bele olyan problémába valaki, hogy pipewire használata mellett hangerő változtatásnál durván akadozik a hang? XonarDX + Tumbleweed esetén mind Gnome, mind KDE alatt jelentkezett. Fedora esetén nincs ilyen gond.

(#84102) sh4d0w válasza sisi22 (#84098) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

debian.org - netinst.iso x86-ra

https://www.coreinfinity.tech

(#84103) urandom0 válasza joker91 (#84082) üzenetére


urandom0
aktív tag

Szia!

Ha legközelebb ilyesmi történik, akkor indítsd el a terminált, és írd be ezt: journalctl -b -1 -r
Látni fogod a rendszernaplót. Azokat az utolsó néhány bejegyzést, amik pirossal vagy sárgával vannak írva, másold be nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#84104) tordaitibi válasza leviske (#84101) üzenetére


tordaitibi
veterán

Beállítások-Eltávolítható háttértárak
Nem tette be ide valamiért automatikus csatolással?

(#84105) #68216320


#68216320
törölt tag

Munka közben RadioTray-ng appot használok netrádiózáshoz.
Hogy ne kapcsoljon ki időnként a képernyő üresjáratban Caffeine-ng appot.
Viszont előfordul, hogy csak hagyom menni a rádiót és nyugodtan kikapcsolhatná a képernyőt, mégis ha inaktívra teszem a caffeine-ng-t, akkor pár másodperc múlva visszakapcsol, ha megy a netrádió és így meggátolja a képernyő kikapcsolást. Ha abrádiót is lekapcsolom (értsd fut a radiotray-ng, de nem szól) akkor kikapcsolva marad a caffeine-ng.
A caffeine-ng auto bekapcs listája üres, szóval az nem okozhatja.
Hogyan lehetne inaktív módra kényszeríteni a caffeine-ng-t?
Teljesen kilőni nem akarom, mert akkor pont a kényelmet vesztem el.

(#84106) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Most 15 perc frissített Ubuntu kartárs, kernel update is volt.
A rebootnál betölt az asztal, minden oké, viszon 1 árva periféria se működik. Nincs USB, egyik port se él, nincs egerem, bill, és látom a panelen hogy a blutusz meg a wifi is halott. Pedig az pci eszköz, nem usb-s.
Kikapcs. gombbal leállítva többszöri bootnál ugyanez a helyzet.
A régebbi kernellel bootolva tökéletes.
Hogyan tudom alapértelmezetté tenni az előző kernelt?

(#84107) sh4d0w válasza tordaitibi (#84106) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Grub customizer

Vagy letörlöd az aktuálisat és lockolod az előzőt.

https://www.coreinfinity.tech

(#84108) tordaitibi válasza sh4d0w (#84107) üzenetére


tordaitibi
veterán

Hallod sh4d0w hülyülök...
Én a nagy Ventoy meg grub.cfg hekker, igaz nem volt szükségem majd' 1 éve ilyesmire de a rozsdás fogaskerekeim csak beindultak :)

Átírtam a grub.cfg-be a régi kernel meg initrd számát, mentés, reboot és működik... :) 4.15.0-177-->4.15.0-176
A legközelebbi kernelfrissítésig amúgy is így marad, akkor meg remélem az a friss kernel jó lesz.

menuentry 'Kxubuntu-aero' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-simple-ca57ced9-4637-490b-acaa-236948ebf156' {
    recordfail
    load_video
    gfxmode $linux_gfx_mode
    insmod gzio
    if [ x$grub_platform = xxen ]; then insmod xzio; insmod lzopio; fi
    insmod part_gpt
    insmod ext2
    set root='hd0,gpt5'
    if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then
      search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,gpt5 --hint-efi=hd0,gpt5 --hint-baremetal=ahci0,gpt5  ca57ced9-4637-490b-acaa-236948ebf156
    else
      search --no-floppy --fs-uuid --set=root ca57ced9-4637-490b-acaa-236948ebf156
    fi
        linux    /boot/vmlinuz-4.15.0-176-generic root=UUID=ca57ced9-4637-490b-acaa-236948ebf156 ro  quiet splash $vt_handoff
    initrd    /boot/initrd.img-4.15.0-176-generic
}

[ Szerkesztve ]

(#84109) gregory91 válasza sisi22 (#84099) üzenetére


gregory91
senior tag

A pythonhoz kell egy futtató-környezet py fájlok futtatásához(python3 3.10.4 a legfrissebb).De letöltheted szoftveráruházból(már ha hiányzik).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84110) leviske válasza tordaitibi (#84104) üzenetére


leviske
veterán

Köszönöm az ötletet. Egyelőre még nem engedtem rá frissítést az új rendszerre. Viszont ez nem jelentené azt, hogy fstab-ba is bekerül. Vagy ezt a Dolphin külön configban kezeli?

Bár miután még ebben a verzióban is akad a hang hangerő változtatás esetén, valószínűleg tényleg felhagyok a Tumbleweed telepítgetésével. Már csak azt nem tudom miért is töröltem a Fedora+KDE párost előzőleg.

(#84111) sisi22 válasza sh4d0w (#84102) üzenetére


sisi22
tag

Kozben megneztem, debian 11.30 bullseye-rol van szo, aminel az iso fajl vegenel az utolso szo a netinst, ezert keresesre nem adott talalatot, csak kattintgatasos weboldal olvasassal. ;)

Mar csak azt kene megoldani valahogy, hogy a weboldalukon levo doksit valahogy le lehessen menteni, vagy hierarchikusan lehessen olvasni, mert az, hogy tobb szaz html linkre kell kattintani egyesevel, hogy kideruljon, hogy hogyan tovabb, az mult szazadi megoldas. :o

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84112) sisi22 válasza gregory91 (#84109) üzenetére


sisi22
tag

Igen, meg egyeb programok is, amivel a szerkesztest es futtatast es tesztelest lehet vegezni, de ugy latszik, arra nem itt kapok valaszt, igy majd az eladok megmondjak, mit akarnak.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84113) gregory91 válasza sisi22 (#84112) üzenetére


gregory91
senior tag

Már az elején az előadókkal kellene/kellett volna lebeszélni ezeket,mert hiszen írtad hogy volt már ebből probléma.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84114) sh4d0w válasza sisi22 (#84111) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Néha nem tudom eldönteni, mi a frász van veled... Vannak jó meglátásaid, amiket borzalmasan hiányos soft skillekkel prezentálsz, de kifog rajtad egy hótegyszerű Debian telepítés.

Az iso-t felrakod egy pendrive-ra pl. Rufus-szal - valószínűleg BIOS módban kell. Erről a pendrive-ról bootolsz és követed, ami ki van írva a monitorra - lesz majd lehetőséged DE-t választani.

https://www.coreinfinity.tech

(#84115) sisi22 válasza sh4d0w (#84114) üzenetére


sisi22
tag

Mi van, bal labbal keltel fel es meg olvasni se volt idod es belerugsz mindenkibe, aki az utadba kerul? :F

Annyit irtam, hogy a debian weboldalan nem az altalad beirt szo a telepito neve, igy arra hiaba keres az ember.

Valamint, hogy a debianosok - es masok is - eljuthatnanak legalabb a magyar drupalosok szintjere, akik egy jo evtizede megoldottak, hogy a webre kirakott html linkek halmazat hierarchikusan egyben le lehet tolteni.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84116) fatpingvin válasza sisi22 (#84115) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem egy kicsit vegyél vissza.

mielőtt rányomsz a küldésre, olvasd végig amit írtál és gondold végig hogy biztosan ezt a szóhasználatot kell választanod egy olyan fórumtémához való hozzászóláshoz ahol alapvetően te kértél segítséget.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84117) sh4d0w válasza sisi22 (#84115) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szívesen, máskor sem...

https://www.coreinfinity.tech

(#84118) májkimiki válasza sisi22 (#84111) üzenetére


májkimiki
őstag

Non-free netinstall: [link]
Non-free DVD 1: [link]

(#84119) BoB válasza sisi22 (#84111) üzenetére


BoB
veterán

Ott van pdf-ben, meg egyszerű szövegként is, egyben:

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#84120) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az hogy lehet Debian Testing -re frissítéskor kernel (5.17) stb. frissült szépen, de a Mesa maradt a a Stable (20.3.5) jelenleg a Testing: 21.3.8:
Egyszer már feltelepítette a frisset, de nemrég downgrade-elte mégis.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84121) sh4d0w válasza zoltanz (#84120) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Pl. visszavonták, vagy esetleg valami függőség miatt.

https://www.coreinfinity.tech

(#84122) CPT.Pirk válasza zoltanz (#84120) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha friss csomagokat szeretnél, akkor ne a Debian Testinget válaszd, hanem másik disztrót. A nagy Debian guru Bambano szerint se tanácsos a testing ágat használni napi szintű frissítésre, mert előbb-utóbb megborul az egész.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84123) fatpingvin válasza CPT.Pirk (#84122) üzenetére


fatpingvin
őstag

bár messze nem vagyok Debian guru, alapvetően alátámasztanám Bambano ezirányú állásfoglalását, némi kiegészítéssel, ugyanis én Debian Testinget használok, viszont amikor az általam használt release átkerül Stable-be, akkor várok még egy-két hónapot mire a tényleges használatban lévő gépeket átteszem rá. addigra a komoly bugokat már ikalapálják, csak a kisebbek maradnak, azokat viszont jómagam is igyekszem vadászni, amire véleményem szerint az egyik leghatékonyabb módszer ha használod a rendszert.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84124) CPT.Pirk válasza fatpingvin (#84123) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ez irányú tapasztalataim már régebbiek, de az elején jó ideig Debianoztam, viszont a testingtől nálam is volt, hogy meghalt, vagy dependencia problémák voltak...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84125) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak, van ötlet arra, hogy a Double Commander meghajtó listájából hogyan lehetne eltüntetni a "systemd-sysusers.service" eszközt?
Nem tudom miért jelenik meg, de mindegyik gépemen ott van.

(#84126) májkimiki válasza #68216320 (#84125) üzenetére


májkimiki
őstag

Hmmm érdekes. Nálam nincs ilyen a DC-n. Viszont a service nálam is fut.
elios@HP-ProDesk-600-G1-TWR-b44034b1:~$ systemctl status systemd-sysusers.service 
● systemd-sysusers.service - Create System Users
     Loaded: loaded (/lib/systemd/system/systemd-sysusers.service; static; vendor preset: enabled)
     Active: active (exited) since Wed 2022-05-18 06:24:23 CEST; 20min ago
       Docs: man:sysusers.d(5)
             man:systemd-sysusers.service(8)
    Process: 369 ExecStart=/usr/bin/systemd-sysusers (code=exited, status=0/SUCCESS)
   Main PID: 369 (code=exited, status=0/SUCCESS)
Warning: some journal files were not opened due to insufficient permissions.
elios@HP-ProDesk-600-G1-TWR-b44034b1:~$ 

(#84127) májkimiki válasza #68216320 (#84125) üzenetére


májkimiki
őstag

Arch rendszerek, ha jól emlékszem?

(#84128) #68216320 válasza májkimiki (#84127) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, jól emlékszel, Arch.
A fura, hogy mindegyik gépemen (2laptop, 1 desktop) megjeleni ez az ikon, mint lemezegység. Igazából nem zavar sok vizet, inkább csak esztétikai/kényelmi szempont lenne, hogy ne legyen ott.
Például a Nautilus-on belül nem látszik lemezegységnek, ott nincs jelen.

[ Szerkesztve ]

(#84129) májkimiki válasza #68216320 (#84128) üzenetére


májkimiki
őstag

Arch-on nálam is ott van a DC-ben. Viszont legelőször Elementary-n néztem, nem vagyok DC felhasználó így nem állítottam rajta semmit sem. A múltkor is és most is a probléma miatt tettem fel, így azt tudom mondani. Valamiért Arch-on default ott van mint meghajtó, de Eli-n meg nincs.
Ha rákantintok, akkor meg hiba üzit kapok.
Konkrétan a service-re itt egy kis doksi. [link]
Még azt se lehet elmondani, hogy az Arch-omon mókoltam valami hálózati csatolást vagy valami speciálisat. Az is csak egy default teszt rendszer VBox-ban, meg a DC is egy default telepítés.

(#84130) zoltanz válasza sh4d0w (#84121) üzenetére


zoltanz
nagyúr

sh4d0w CPT.Pirk fatpingvin

Köszi! Értem. Nálam nem volt összeomlás, csak furcsán lépnek "előre" a veziószámok. Most már tudom, hogy ilyen is van. Amúgy is van mindig mentésem a Os rendszerről, nem okoz gondot.
Végül jó lenne más disztró is csak ne systemD-s legyen.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84131) májkimiki válasza zoltanz (#84130) üzenetére


májkimiki
őstag

Devuan? Gentoo? Esetleg MX? (nem teljesen systemd mentes)
Arch alapú Parabola, OpenRC-vel? [link]

[ Szerkesztve ]

(#84132) zoltanz válasza májkimiki (#84131) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi! Kipróbálom őket.
Régebbi gépeimre menne Linux (Core2Quad Xeon) ha jól tudom azokhoz nem a legjobb a Arch.
Azért azok a csomagok is elég frissek, nem hinném, hogy kevesebb problémái vannak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84133) CPT.Pirk válasza zoltanz (#84132) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért nem jó? Eddig gyenge gépben olyanok mint pl. az ArchBang szaladtak. Raspberry-n is az aktuális Arch érezhetően gyorsabb volt, mint az aktuális Rasbpian / Raspberry OS.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84134) sisi22 válasza májkimiki (#84100) üzenetére


sisi22
tag

Koszonom, megadnad a playlist-et hozza?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84135) sisi22 válasza fatpingvin (#84116) üzenetére


sisi22
tag

Rendben, akkor ahogy irva volt:

debian.org - netinst.iso x86-ra

Azaz, aki debiant akar telepiteni, az a debian.org weboldalon keresse meg a netinst.iso nevu fajlt es csakis azt toltse le.

Az persze senkit ne zavarjon, hogy ilyen fajl nem letezik, a lenyeg az, hogy annak van igaza, aki elobb jott. :U

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84136) growler válasza sisi22 (#84135) üzenetére


growler
őstag

Lehet hogy tevedek ... nem ezt keresed ? [link]
(debian-11.3.0-i386-netinst.iso ... 470MB)

(#84137) Tim82 válasza sisi22 (#84134) üzenetére


Tim82
nagyúr

A linkelt YouTube videónál rákattintasz a feltöltő nevére a videó alatt, majd a feltöltő profil képernyőjén (ami megjelenik a kattintás után) a "Lejátszási listák" opcióra...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#84138) BoB válasza sisi22 (#84135) üzenetére


BoB
veterán

Google legelső találata odavisz:

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#84139) májkimiki válasza sisi22 (#84134) üzenetére


májkimiki
őstag

Ne csináld már! Linkeltem egy videót egy csatornáról példaképp. Olyan nehéz rákattintani a csatorna tulajra? Máris láthatod az egész csatorna tartalmát.

(#84140) sh4d0w válasza sisi22 (#84135) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha diplomásként ennyi nem megy, add vissza a diplomádat és folytass tanulmányokat olyan helyen, ahol elsajátíthatók a gondolkodás szükséges lépései... Már ha nem szenvedsz szervi bántalmaktól.

https://www.coreinfinity.tech

(#84141) fatpingvin válasza sisi22 (#84135) üzenetére


fatpingvin
őstag

biztos ez is csak valami optikai illúzió vagy nemtudom...

igen, a netinst lemezképek nem a kezdőlapon vannak pont azért mert ehhez a telepítőhöz KELL internetkapcsolat ha egy nagyon minimál parancssoros alaprendszernél többet szeretnél, pl grafikus felületet.

ha az is kell, a kezdőlapon vannak az installerek amik offline is mennek, nyolcszor akkor a lemezképük és csak egyféle asztali környezet van egy installeren.

a fölényes, jobbantudó megjegyzéseidből pedig személy szerint most lett elegem, ha segítségre van szükséged keress valakit akinek ehhez van türelme és mondjuk emellé elegendő szakmai hozzáértése is hogy segítsen. többen, többször jeleztük hogy vegyél vissza és vedd észre a helyzetet hogy NEKED van szükséged segítségre, nem nekünk. itt mindenki a saját szabadidejéből áldoz arra hogy a jórészt önerőből, saját erőforrások árán megszerzett tudásával segítsen a kezdőbbeknek mindenfajta kompenzáció igénye nélkül, szóval egy minimális alázatot és normális emberi kommunikációra való képességet leszel szíves a magadévá tenni ha továbbra is segítséget szeretnél kapni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84142) ubyegon2 válasza BoB (#84138) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tegnap ugyanígy ez a kép fogadott és utána a két következő oldal szintén az volt, amit elégedetlenkedő kolléga hiányolt. Gyakorlatilag a google oldala után kb 5-7 kattintással megvan az iso és a pdf is, persze ha nem háttal ül valaki a display-nek.... ;] (azért szerencsére tegnap lemondtam róla, hogy hozzászóljak, kezd unalmas lenni, hogy mindenki a saját hülyesége miatt sértődik meg)

Még kevesebbet is írtam, ahogy nézem....

[ Szerkesztve ]

(#84143) sisi22 válasza májkimiki (#84139) üzenetére


sisi22
tag

sokadszorra irom le, hogy se yt, se kugli, se hasonlo weboldalt nem latok, mert csak regisztracioval akar beengedni, azt pedig nem adok nekik.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84144) sisi22 válasza growler (#84136) üzenetére


sisi22
tag

De, ezt irtam 84115-ben.
Erre tort ki a vihar, mert egeszen masra jott a reagalas, tudnam, hogy miert, es erre csostul ram rohant mindenki, tudnam, hogy miert. :F

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84145) sisi22 válasza sh4d0w (#84114) üzenetére


sisi22
tag

ad.1 Megirtam, hogy az volt a gond, hogy mas fajlnevet kellett keresni, mint amit megadtal.
Erre nekialltal kioktatni, hogyan kell pendrajvot megformazni, aminek semmi koze nem volt a temahoz.

ad.2 Ellenpontozassal irtal rolam egeszen masrol, csak azert, hogy szemelyeskedhess. Ezert kerdeztem, hogy csak rossz kedvedben voltal, mert amiket irtal, semmi koze nem volt a korabbi temakhoz.

ad.3 Igen, jo tulajdonsagom, hogy idonkent olyan dolgokat veszek eszre, amit mas nem, es mar ket napja rajottem valamire, amirol egy ujabb blogot fogok irni, csak meg nem jutottam hozza, mert hetfo ota rengeteg aprosaggal kell torodnom, es mindennel hianyzik valami, vagy felreertenek, vagy pl. hetfon nyolc ora azzal ment el, hogy megkapjak valamit, csak azert, mert az illeto ket utcaval odebb varakozott az autojaban zenet hallgatva, mert "elnezte" az autcanevet, es mobilon se volt elerheto.
Ugyhogy ez egy ilyen hetnek tunik, tokeletesen belefer, hogy te is ok nelkul lettel merges es olyanokat irtal, amirol szo se volt es most meg jon a falka, akik csak azt lattak, hogy egy ujonnan jott visszaszolt egy regota itt levonek, mert ok se olvasnak.

Igy mar ertheto, hogy mi a tenyleges szitu? ;)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#84146) sh4d0w válasza sisi22 (#84145) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

#1 Több screenshot bizonyítja, hogy az általam megadottak alapján könnyen megtalálható, amiről beszéltem - tőled meg elvártam, hogy meg is találd. Mivel a dokumentációt kutattad a hogyan továbbról, feltételeztem az iso már megvan, ezért léptem tovább és vakeroltam arról, mit tudsz tenni az iso-val.

#2 Számomra nagy csalódás, hogy bizonyos dolgokat, amiket te magad is megtalálhatsz, másoktól kérsz és várod a sült galambot, ugyanakkor meg igen sokszor bicskanyitogató, fölényeskedő a stílusod (ezt több topicban is előadtad).

#3 Szó nincs falkáról, meg rangidősségről, inkább visszautalnék a #2-re.

Így elég érthető már?

https://www.coreinfinity.tech

(#84147) cigam válasza sh4d0w (#84146) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hagyd! Úgysem esik le neki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84148) májkimiki válasza sisi22 (#84143) üzenetére


májkimiki
őstag

Ezt speciel itt most látom először.
A YT-ra nem kell bejelentkezned, hogy egy adott csatornát megnézhess.
Nem is értem, olyan dolgokat hozol, hogy nem is tudom hová tegyem.
Passz én nem tudom a Te nethasználati szokásaidat, de x86 Debian telepítő linkről is rém egyszerű megtalálni az i386-os ISO-kat.

(#84149) Vasti74 válasza sisi22 (#84143) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Azt a baromságot ki mondta neked, hogy nem lehet regisztráció nélkül Google-t és Youtube-ot használni????

Sőt! Nekem pl. nincs fészbúkom, de ha néha kell (pl. egy étterem étlapja csak ott van fent, stb.) , simán elolvasom rajta, amit akarok.

Egy debian telepítőt nem meg találni...
Ha lenne itthon 6 év körüli gyerekem, kipróbálnám, hogy sikerül-e nekik pár perc alatt úgy, hogy azt sem tudják, mi az, csak annyit mondanék nekik, hogy mit keressenek? Biztos vagyok benne, hogy lazán megoldanák a problémát ;-)

Én néha olvasom ezt a fórumot, ritkán írok: de amilyen műsort te itt lenyomsz, azt már nem bírtam szó nélkül hagyni.

(#84150) májkimiki válasza sisi22 (#84143) üzenetére


májkimiki
őstag

Dobhatnál egy képernyő képet arról az állapotról amikor ez a tény állás forog fenn:
"sokadszorra irom le, hogy se yt, se kugli, se hasonlo weboldalt nem latok, mert csak regisztracioval akar beengedni, azt pedig nem adok nekik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.