Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) Rimuru válasza mtomi95 (#78450) üzenetére


Rimuru
veterán

1. win10 topic

2. Archwiki Removing system encryption

Vigyázat, csalok!

(#78452) szucstom válasza ubyegon2 (#78432) üzenetére


szucstom
őstag

ubyegon2 & csixy
Sikeresen roncs lett a routerem. A FW update közben történt valami (fizikailag semmi), amitől konkrétan tégla lett. Nemhogy a tréhómos routerem nem látja, de még én se tudok rácsatlakozni, ha csak simán rákötöm a gépemet minden nélkül. Úh. nézhetek új router után.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78453) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Közben nézem, hogy a Chrome 88-tól az alatt is van HW gyorsítás, csak engedélyezni kell:

https://www.linuxuprising.com/2021/01/how-to-enable-hardware-accelerated.html

Próbáltátok?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#78454) ubyegon2 válasza szucstom (#78452) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kampeca lett szegény? :O (nem biztos még.....)

(#78430)-ban említett nmrpflash - Netgear Unbrick Utility jön akkor most! Ne add fel ilyen könnyen. :N

(#78455) szucstom válasza ubyegon2 (#78454) üzenetére


szucstom
őstag

nem adom fel könnyen, ráment 2,5 napom, csak ezzel küzdöttem :) mindent IS megpróbáltam, többek közt az általad linkelt cuccot is, de sajnos maradt a tégla. Uh. most nézelődök új router után. Eddig az Asus és/vagy Netgear lesz a befutó, utóbbi viszont elég drága mulatság.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78456) ubyegon2 válasza szucstom (#78455) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Netgear? Ha újra nekiugrasz, biztos, hogy a beszerzés után érdemes a Milyen routert... topikban megkérdezni, mik az opciók? Mondjuk pont 2 évet azért csak kihúztál ezzel is, de most talán jobb előre körbenézni, melyik típusokat lehet rugalmasabban kezelni fw-felrakás szempontjából is. Az, hogy valami jó drága és akár emiatt is elég zárt rendszerű..... :N

nem adom fel könnyen, ráment 2,5 napom, csak ezzel küzdöttem

Ez jó, legalább nagyon profivá válsz! :D Egy IT-s, aki ért a routerekhez.....juhúúú! ;] (bocs, de ezt nem lehetett kihagyni)

[ Szerkesztve ]

(#78457) mtomi95 válasza CPT.Pirk (#78453) üzenetére


mtomi95
senior tag

Én kipróbálom!
Mit kell nézni, milyen hatása kellene legyen?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#78458) szucstom válasza ubyegon2 (#78456) üzenetére


szucstom
őstag

Nagyon is jó a Netgear, 2 év alatt nem volt vele problémám. Most is csak az szól ellene, hogy az anyagi helyzetemhez képest mit tudok perpill megengedni és a 40k-t jelenleg sokallom. Egyébiránt megvan a kiszemelt példány, dél körül megyek is érte.

Vazze, te kémkedsz utánam? :DDD :Y
érdekes, hogy totálisan figyelmen kívül hagyták a kérdésem, szóval inkább nem is írok oda :D

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78459) ubyegon2 válasza szucstom (#78458) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a 40k-t jelenleg sokallom

:Y Azt én is! Anno jó kis Xiaomi gigabitest routert vettem inkább negyedennyiért.
(mire beér a lakásba a gigabit, totál elöregszik a gigás routerem) ;]

Vazze, te kémkedsz utánam?

Ja, mivel a topikot akartam javasolni, de 10 sec alatt láttam is, hogy már írtál oda párszor. :D Elég sok szaki van ott is, talán pont elsikkadt a kérdésed, előfordul ilyen, nem hiszem, hogy szándékos volt vagy senki ne tudta volna a választ, emiatt kár ignorálni egy szaktopikot.

[ Szerkesztve ]

(#78460) szucstom válasza ubyegon2 (#78459) üzenetére


szucstom
őstag

nem ignorálom, csak nem írok oda :) attól függetlenül megnéztem az összefoglalót, mit ajánlanak :D
Kezemben is van az új "családtag" egy Asus RT-AC65P személyében. Elég robosztus a kicsike :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78461) ubyegon2 válasza szucstom (#78460) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

attól függetlenül megnéztem az összefoglalót, mit ajánlanak

Ilyenkor úgyis ez a lényeg. :K Gyorsan lezavartad a vásárlást! :)

Ez az Asus elég korrekt amúgy, nekem is van Asus, csak nem gigabites, ha nem fenyeget a Digi a gigabit behúzásával kb 3 éve, nem is kellett volna más az Asus helyett, a webes beállítófelülete is teljesen jól kezelhető laikusoknak is. Az AP mód miatt még jól is jöhet később.

(#78462) Ueda válasza CPT.Pirk (#78453) üzenetére


Ueda
senior tag

Ez még mindig bonyi. Telepítse ezt, telepítse azt, nézze meg ezt, nézze meg azt, amd-vel lehet nem is működik. Mondjuk Radeon HD7750 1 GB -om van, ezen nincs VP9 gyorsítás és nekem nem baj, ha csak procin kódol. Av1 esetében sincs más választás.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#78463) szucstom válasza ubyegon2 (#78461) üzenetére


szucstom
őstag

Szerencsére azért tisztában vagyok jópár dologgal a routerek terén, egyedül a márka az, ami némi gondolkodást igényel TP-Linkben nem bízok, Linksys drága. Maradt az Asus és a Netgear :) Mondjuk nálam 5 eszköz van, abból 3 wifi, 2 kábel. Plusz azért 55 m2 lefedéséhez pont alkalmas :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78464) Cirbolya_sen válasza szucstom (#78460) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

ár-teljesítményben az egy jó router ;)

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#78465) tordaitibi válasza szucstom (#78463) üzenetére


tordaitibi
veterán

Tplinkre, csak erintolegesen,
az egyik melohelyemen 11 darab Tplink AP ment nonstop 6 evet, majd a csere utan(54/es 150mbit miatt) elhozhattam mindet ingyen.
2 darab itthon 2 eve megy, a telek vegen is kell a wifi :) , a tobbit elajandekoztam ismerosoknek, kisebb igenyre meg jok. Mindegyik mukodik meg.1 darabot kellett javitani, a bementi pufferkondi kiszaradt, kapacitasat vesztette es az AP eldobalta a klienseket random. Az alkatresz 100 forint alatt volt.

(#78466) ubyegon2 válasza szucstom (#78463) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerencsére azért tisztában vagyok jópár dologgal a routerek terén, egyedül a márka az, ami némi gondolkodást igényel

Nálam pont fordítva van, totál hülye vagyok a routerekhez(ugye sosem voltam IT-s)viszont amit tudok, itthoni feladatokra az ár/érték bajnok Xiaomival intézek el.

Mondjuk nálam 5 eszköz van, abból 3 wifi, 2 kábel. Plusz azért 55 m2 lefedéséhez pont alkalmas

No lényegében itt is hasonló igény van, nem is nagyon tudok jobban a Xiaomi 3G-nél erre a célra.
Ha lemegyek a ház elé bagozni, ott is wifiről megy a teló, bár mióta párom áttologatott pár bútort, inkább a régebbi Xiaomi telómnak jön be normálisan a wifijel.

TP-link nekem is volt, nyáron nem bírta a meleget, megfőtt.

(#78467) szucstom válasza tordaitibi (#78465) üzenetére


szucstom
őstag

biztosan jó a tp link, de vmiért nem bízom benne. ettől függetlenül, bárki használhatja :)

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78468) ubyegon2 válasza szucstom (#78467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most látom csak miért is kifejezetten IT-s szakiknak való ez a Asus RT-AC65P! ;]

Háromlépéses, egyszerű üzembe helyezés
Az ASUS router kevesebb, mint 30 másodperc alatt, mindössze 3 lépésben, gond nélkül beállítható az egyszerűen kezelhető felhasználói felületen.
[link]

Reméljük nem lesz így gond neked sem! :DDD

(#78469) fecus válasza szucstom (#78455) üzenetére


fecus
őstag

Szétszedés után esetleg soros porton még életre lehelhető?!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#78470) Frawly válasza CPT.Pirk (#78453) üzenetére


Frawly
veterán

Én még nem próbáltam, de ezek a gyorsításos engedélyezések elég vegyesek. Mindenkinek másképp fog működni, nem működni. Függ disztrótól, csomagverziótól, GPU-tól, használt drivertől, stb.. Tehát ha jó disztrón próbálod, friss csomagokkal, friss, opensource driverekkel, akkor akár még működhet is, de semmi nem garantált.

(#78471) mtomi95 válasza Frawly (#78470) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nekem RX470-el a Firefoxban és azzal a driverrel amit az Ubuntu felrakott magának, ott azért kellett bekapcsolnom a hardveres gyorsítást, mert ha videókat néztem böngészőből akkor screen tearing volt.
Nem a Youtubenál, hanem más oldalakon. Például mikor néztük a Love Bistro-t a hivatalos webhelyéről!

Ilyen már nincs Intel HD IGP-n, cserébe negyed olyan teljesítménye van a Windowshoz képest olyan Steames játékokban amik nem protonnal mentek… PL Cs1.6.
Habár Winen sem túl szerencsés a dolog legfrissebb drivereket amiket kiadott sem írt alá a mai napig… Szó szerint rá kell hackelni… :U
Szóval ha egyszer kiadnak egy dedikált kártyát, hát kerülendő lesz minden OS-en az biztos…
Persze szídják az AMD-t, hogy milyen driverei vannak, de azok még nem használtak Intel IGP-t az biztos!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#78472) mtomi95 válasza mtomi95 (#78471) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ja még annyit erről a IGP-s driverezésről nálam, hogy az új 21.04-es Ubuntun is ugyanazok a pixeleződések jönnek elő, mint mikor a Manjaro-t próbáltam KDE-vel.
Nem tudom mi lehet a kapcsolat köztük! A Manjaro is Wayland-et használná?
Ne olyan pixelhibákat képzeljetek el, mint mikor kezd megsülni a vram egy videókártyán, hanem az asztal bizonyos elemi ilyenek csak.
Például a YouTube hangerő csíkja nem egyenes hanem, ilyen hát hogy mondjam, bugos…
Manjaron még a “feladatkezelőben” mikor aztán néztem milyen használat van a PC, egy vonal sem volt egyenes…
Vagy ha kerestem és kijelöltem, maga a kijelölés sem volt normális.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#78473) Frawly válasza mtomi95 (#78471) üzenetére


Frawly
veterán

Az a baj, hogy itt keveredik a hardveres gyorsítás fogalma, aminek 3 szintje is van.

Van a 2D-s gyorsítás, amit a kerneldriver, és opcionálisan a X.org driver old meg. Van a 3D-s gyorsítás, tipikusan OpenGL alapon, amit a mesa csomag old meg (ha Vulkan alapon megy, akkor valamelyik konkrét GPU-hoz kötődő vulkanos csomag), meg opcionálisan a kompozitor (ez lehet a böngészőbe beépített webrender vagy más webgl-megoldás is). És van a hardveres videó ki/bekódolás egyes videókódekeknél, amit a GPU végez a CPU helyett.

Ha screen tearing van, az az első két megoldáshoz köthető, nem a harmadikhoz. De ha fel is lép, akkor lehetőleg az első szinten kell megoldani, ha úgy nem megy, akkor a második pontban említett szinten.

Ha a 3. pont hibádzik, attól semmilyen tearing nincs, hanem csak azt okozza, hogy böngészős videók lejátszása alatt magasabb lesz a CPU terhelés, meg ha laptop, akkor gyorsabban merül az aksi.

Ami félreértésre adhat okot, hogy a böngészőkben is létezik ez a 2. és 3. pontban írt gyorsítás.

Azzal viszont egyetértek, hogy az Intel IGP hulladék. Bár nekem nagy gondom azzal sem volt, de hát játékra teljesen felejtős, ha Proton, ha nem Proton. Egyébként a CS-nek vannak natív linuxos OpenGL-es változatai is, de akkor is max. ilyen régi verziókat érdemes használni, az Intel IGP nem valami combos, igazából én hardveres lassítónak szoktam csúfolni. Nagyon régi játékokhoz jó lehet, pont ilyen CS 1.6, Half Life 1-2, stb. szintje, alap 60 fps kihajtásáig HD-ben, FullHD-ben.

De nyilván egy RX470 az köröket ver akármelyik Intel GPU-ra, mintha a kispolszkit hasonlítaná az ember egy Ferrarihoz, pedig az RX470 egy 5 éves kártya. Egyébként az az RX470 teljesen jó linuxozni, nyílt driverek kulturáltan viszik (kernelbe épített amdgpu driver, amdgpu-xorg driver, mesa, vulkan-radeon, libva-mesa VAAPI), megy vele Proton, shader fordítás megoldások (RADV, ACO).

Nekem RX570 van, igaz főleg Win10 futott eddig rajta egy dedikált gaming gépben, de amikor Linuxot bootoltam be rajta, akkor korrektül ment rajta minden.

De a laptopban most szintén AMD GPU van, Vega 8 Renoir. Az is teljesen jól támogatott minden szinten, ez volt eleve a fő oka, hogy Ryzen-es laptopot vettem, nem csak a több CPU mag, meg a nagyobb IPC, jobb energiatakarékosság, hanem a legfőbb szempont volt a kulturáltabb integrált GPU, nem akarom megint gyorsan avuló Intel HD/UHD szutykot.

Az 1-2. pontban írt gyorsításokkal nincs is gondom, a böngészőkben viszont jellemzően eddig nálam Arch alatt nem működött a hardveres videódekódolás. Néha, de nem minden Firefox verzióban, de hivatalosan nincs is benne támogatva, kézi hack-kel bekapcsolható, de akkor se garantált a működése.

(#78474) mtomi95 válasza Frawly (#78473) üzenetére


mtomi95
senior tag

[Ezzel] sikerült megoldani anno! :K

Ami a Steamen CS1.6 az natív Linuxos verzió, nem?
Végülis a dolgon nem változtat sajnos nagyon gyenge teljesítménye van nálam 3D-ben minden disztrón.
Intel HD 2500 van most ugye. Ami még Intel IGP-k közül sem a legerősebb. Még generáción belül is van jobb tőle!
De winen azért 1920x1200-on a fix 100FPS meg van.
Linuxon 640x480ban sincs meg ez a teljesítmény!
De a 0 A.D is jobban megy Winen.

RX470-el a Warthundert próbáltam még Linuxon, az is kiábrándító teljesítményű volt a Winhez képest…
Pedig ez sem protonnal ment úgy tudom.
470 előtt r7 260X és Ubuntu találkozásakor szintén Steam és multiplatform HL2 motoros játékok teljesítményeik vették el a kedvem tőle.

Nem volt szerencsém eddig a Linux gamingben! :N

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#78475) csixy válasza szucstom (#78452) üzenetére


csixy
addikt

Melyik verziót toltad éppen?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#78476) BoB válasza mtomi95 (#78474) üzenetére


BoB
veterán

Friss mérés War Thunder-el (AMD RX5700XT):

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78477) lev258 válasza BoB (#78476) üzenetére


lev258
veterán

Csak hogy kiderüljön a háttér, írnál pár részletet? pl. DXVK használat

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#78478) szucstom válasza ubyegon2 (#78468) üzenetére


szucstom
őstag

khm.... na erre inkább nem mondok semmit :D
Manapság a legtöbb routert "hülyebiztosra" csinálják, vagyis, automatikusan felismeri és konfigolja a hálózatot pár alapadat megadása után. Én ezeken túlmenően is szoktam barkácsolni a routerben, szóval nemcsak 3 lépés nálam a művelet :D

fecus: nemtom, de nem is fogom szétkapni.

csixy: ha arra gondolsz melyik firmware esetén történt a téglásítás, a dd wrt felrakása közben/után nemtom. Egy biztos, hogy az oridzsinále firmware se hajlandó visszatelepülni, így valószínűleg esélytelen a helyreállítása. Mindegy végülis, megvan az új router, ezt meg majd ha több időm lesz kalapáccsal helyrerakom :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78479) BoB válasza lev258 (#78477) üzenetére


BoB
veterán

Natívan fut Linux alatt (OpenGL szerintem, pedig tavaly óta elvileg Vulkan kellene hogy legyen az alapbeállítás).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78480) lev258 válasza BoB (#78479) üzenetére


lev258
veterán

Értem. Ha már tesztelsz, talán érdemes lenne végigmenni minden opción (natív és nem natív egyaránt). Vagy szólj a Phoronix-on, hogy teszteljék. ;)
Mondjuk valószínű, hogy a tipikus gyerekbetegség megvan itt is. Eleve DirectX-re lett írva, a többi meg utólagos ügyeskedés.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#78481) Frawly válasza BoB (#78476) üzenetére


Frawly
veterán

Hát, ez tényleg elkeserítő, ilyen méréseket még nem csináltam. Főleg régebbi játékokkal próbáltam, amik főleg natívban mentek, akkor sem hasonlítgattam őket össze a windowszossal. Ennek ellenére a Phoronix szokott ilyen Win vs. Linux/Proton játékteszteket csinálni, és ott ennyire nincsen nagy különbség az fsp-ek között. Van, de nem ilyen brutális, hogy negyed-fele annyi.

(#78482) CPT.Pirk válasza BoB (#78479) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ezt majd megvizsgálom pénteken az 5600XT-m mellett, mert szerintem ennél kisebb különbség abban a játékban.

Ugyanakkor érdekesen sokat mond, hogy pl. a Shadow of Tomb Raider több FPS-t hoz Linux alatt, mint Windowson. Szóval lehet a portolást jól is csinálni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#78483) mtomi95 válasza CPT.Pirk (#78482) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nálam is ilyen volt WT alatt! :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#78484) CPT.Pirk válasza mtomi95 (#78483) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy jó ideig el sem indult nálam, mert a launcher nem tudott kapcsolódni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#78485) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy 5-ös KDE Plasma alatt a rendszerhangokat hogyan és hol tudnám lenémítani? Pl. ha oylan jegyzetet zárok be amit nem mentettem, vagy felül akarom írni a fájlt. Vagy csak megváltoztatnám a rendszerhangokat. Nagyon eltévedtem a KDE beállításaiban...
Hogy pontos legyek:
KDE Plasma Version: 5.20.5
KDE Frameworks Version: 5.78.0
Az istennek sem találom...

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#78486) csixy válasza szucstom (#78478) üzenetére


csixy
addikt

Úgy csináltad, hogy A gyárira előbb rátoltad az átalakító firmwaret és utána a ddwrt-menüsre tetted rá a ddwrt firmwaret? Mert ugye így kellett volna?

Azért még ne dobd ki, illetve mielőtt kidobnád írd már ki , hogy hova dobod ki és mikor! :DDD

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#78487) BoB válasza Véreshurka (#78485) üzenetére


BoB
veterán

Bármilyen eseményhez meg tudod mondani játszon-e le hangot, ha igen mit. Meg kell keresned te melyiket akarod megváltoztatni.

Képek alapján szerintem már egyértelmű:

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78488) szucstom válasza csixy (#78486) üzenetére


szucstom
őstag

pontosan, ahogy leírtad :D kidobásra egyelőre nem kerül sor, ha esetlegesen sikerülne a téglát téglamentesíteni, akkor berakom muterékhoz, nekik se ártana már egy vérfrissítés :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#78489) Véreshurka válasza BoB (#78487) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R Így már világos. Kisablak nézetben kezdtem mindig és úgy máshogyan nézett ki a felület :W .

El Psy Kongroo

(#78490) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy új ubuntu szerverem, amit nem tudok beállítani openvpn client-nek.

root@bodyserver:/home/body# openvpn bodyserver_client.ovpn
Thu Apr 22 07:16:23 2021 OpenVPN 2.4.7 x86_64-pc-linux-gnu [SSL (OpenSSL)] [LZO] [LZ4] [EPOLL] [PKCS11] [MH/PKTINFO] [AEAD] built on Sep 5 2019
Thu Apr 22 07:16:23 2021 library versions: OpenSSL 1.1.1f 31 Mar 2020, LZO 2.10
Thu Apr 22 07:16:23 2021 WARNING: No server certificate verification method has been enabled. See http://openvpn.net/howto.html#mitm for more info.
Thu Apr 22 07:16:23 2021 TCP/UDP: Preserving recently used remote address: [AF_INET]193.226.212.175:1194
Thu Apr 22 07:16:23 2021 Socket Buffers: R=[212992->212992] S=[212992->212992]
Thu Apr 22 07:16:23 2021 UDPv4 link local: (not bound)
Thu Apr 22 07:16:23 2021 UDPv4 link remote: [AF_INET]193.226.212.175:1194
Thu Apr 22 07:16:23 2021 TCP/UDP: Incoming packet rejected from [AF_INET]192.168.1.1:1194[2], expected peer address: [AF_INET]193.226.212.175:1194 (allow this incoming source address/port by removing --remote or adding --float)
Thu Apr 22 07:16:25 2021 TCP/UDP: Incoming packet rejected from [AF_INET]192.168.1.1:1194[2], expected peer address: [AF_INET]193.226.212.175:1194 (allow this incoming source address/port by removing --remote or adding --float)
Thu Apr 22 07:16:26 2021 TCP/UDP: Incoming packet rejected from [AF_INET]192.168.1.1:1194[2], expected peer address: [AF_INET]193.226.212.175:1194 (allow this incoming source address/port by removing --remote or adding --float)
Thu Apr 22 07:16:29 2021 TCP/UDP: Incoming packet rejected from [AF_INET]192.168.1.1:1194[2], expected peer address: [AF_INET]193.226.212.175:1194 (allow this incoming source address/port by removing --remote or adding --float)
Thu Apr 22 07:16:30 2021 TCP/UDP: Incoming packet rejected from [AF_INET]192.168.1.1:1194[2], expected peer address: [AF_INET]193.226.212.175:1194 (allow this incoming source address/port by removing --remote or adding --float)

- A vpn szerver egy ac1200gu
- Az (egyik) kliens lenne az uborka szerver
- Azonos belső hálón vannak (192.168.x)
- Több kliens is csatlakozik a vpn-hez minden gond nélkül (teló, win)

Legeneráltam a .ovpn file-t, áttettem az ubi-ra ott futtatnám:
openvpn bodyserver_client.ovpn

de a fenti hibát dobja. Mi a gondja? Mit kell beállítsak? :B

mod.: azt látom, h hozzá kellene adni a --float paramétert, de azt hova? A routeren csak egy gomb van, h mentse le a .ovpn file-t, semmi paraméter...

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#78491) Véreshurka válasza body007 (#78490) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A legenerált .ovpn fájlt nyisd meg szerkesztővel és ott tudod még finomítani.

El Psy Kongroo

(#78492) body007 válasza Véreshurka (#78491) üzenetére


body007
addikt

O bakker, tényleg :R
Pedig már megnéztem a file-t, csak nem elég alaposan :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#78493) Véreshurka válasza body007 (#78492) üzenetére


Véreshurka
senior tag

És elég volt csak berakni a --float sort a file-ba, vagy valamit még kellett igazítani hozzá?

El Psy Kongroo

(#78494) body007 válasza Véreshurka (#78493) üzenetére


body007
addikt

egymás alatt vannak a paraméterek a float ki volt véve (pontosvessző volt előtte)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#78495) Véreshurka válasza body007 (#78494) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szuper, köszi!

El Psy Kongroo

(#78496) CPT.Pirk válasza BoB (#78479) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehh, nyílt driverrel nem indul el. Aztán megpróbáltam protonnal, de ott meg a launcher betöltése közben szétesik a kép, majd újraindul a gép. Régebben legalább a launcher működött ebben a játékban...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#78497) BoB válasza CPT.Pirk (#78496) üzenetére


BoB
veterán

Nálam is nyílt driver van, 5700XT.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78498) CPT.Pirk válasza BoB (#78497) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy indítottad el? Nálam kiírja, hogy tegyek fel friss drivert, és próbáljam meg újra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#78499) lev258 válasza CPT.Pirk (#78498) üzenetére


lev258
veterán

Lehet, hogy csak az egyik csomagot hiányolja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#78500) moleculez


moleculez
veterán

Tiszteletem Hölgyek, Urak!
Az van, hogy a Linuxos desktop konfigot lebontottam, tényleg csak a helyet foglalta, senki nem használta, valamint nem is vokt időm játszani vele.
Viszont szeretnék komolyabban elmerülni benne, mármint azon felül, hogy GUI-val tudom használni. Az a helyzet, hogy a mainstream disztrók annyira felhasználóbarátok (még mindig a Linuxról beszélek :DDD ), hogy alig nyuztam a commandlinet.

Na szóval szeretnék szórakozni vele efféle képen, széthackelni, elrontani megjavítani, kiismerni a lelki világát, pl VM-ben egyelőre.
Melyik mazochista disztrót ajánlanátok ilyen célra?
Milyen gyakorlatokat? Most ez hülyén hangzik, de mit csináljak vele, mikyen problémákat generaljak magamnak? Mert nem böngészni szeretnék, vagy játszani, hanem valami mást.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.