Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) RR-13 válasza INGJOKE (#16900) üzenetére


RR-13
őstag

Azért látod azt még..
Ma este lesz zárás, és holnap hajnal 6 óra után fogod látni a jelenlegi tartozásod, ami lesz majd.
Amennyiben reggel 7 körül belépsz, akkor már biztos látható a friss zárási adatok, amiben a 316 Ft-os zárlati díj is benne lesz, (ami nekünk annyi). :K

(#16902) INGJOKE válasza RR-13 (#16901) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha reggel bemegyek és átutalom a cibről akkor egyből át is megy tudok vele vásárolni? Most is van még rajta annyi zsé, de ki tudja mi lesz holnap és mit veszek még... :D

Mi ez a zárlati díj cucc erről lemaradtam?

(#16903) RR-13 válasza INGJOKE (#16902) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben ma éjfél után ráutalsz a CIB számládról az Erste Hk. számládra, akkor az azonnal könyvelődik az Ersténél, és vásárolható egyenlegnél látszódik is. :K
A 316 Ft a Zárlati díj, amit minden hónapban vonnak le a hitelkártya számlásoktól. Van akinek kevesebb, aki nagyon rég kötötte a szerződést. Mi 2016-ban, ezért nekünk 316 Ft, meg, akik ezt követően azoknak is. :U

(#16904) INGJOKE válasza RR-13 (#16903) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem is tudom mikor kötöttem... Hol látom mennyit vonnak? :)

(#16905) RR-13 válasza INGJOKE (#16904) üzenetére


RR-13
őstag

Ugyanott látod, hogy mikor kötötted a szerződést, ahol a tartozásod mutatja. :K
A zárlati díjat meg a számlatörténetben fogod látni holnap reggel 7 óra után...
A múlt havit megtudod nézni, hogy október 12-én mennyi zárlati díjat terheltek. :K

(#16906) INGJOKE válasza RR-13 (#16905) üzenetére


INGJOKE
veterán

Megvan köszi nekem 218.
2014.04.17
Ennél a tankolásal már sokkal többet kapok vissza. :)

(#16907) RR-13 válasza INGJOKE (#16906) üzenetére


RR-13
őstag

Így van, mi is. ;]
Akkor Neked az éves kártya díjad is kevesebb. (de jó Neked) :B
Nekünk majdnem 6 E Ft. :U

(#16908) tlala válasza sifarr (#16894) üzenetére


tlala
addikt

OK, ebben igazad lehet! :K

(#16909) dptrsk


dptrsk
addikt

Ki milyen hitelkártyát használ/ajánlana?

Cél: Minél kisebb költség mellett, többnyire online kártyás fizetés(díjnet, elmű, stb) minél nagyobb visszatérítés.

(#16910) axioma válasza dptrsk (#16909) üzenetére


axioma
veterán

Szolgaltatokra nem hiszem hogy kapsz kiemeltet, legfeljebb van ami 1%-ot se ad.
Alternativa: 1% minden beszedesre amit a hk-hoz (annak kulon hitelkartya-szamlajahoz) kapcsolsz, akkor nem is kell foglalkozni vele (marmint fizetesi hataridore figyelni stb.). De ezt se mind tudja. Nekem Raiff kartyan van a beszedes, emlekeim szerint az erste is tudja mar.

(#16911) merqree


merqree
őstag

Úgy látom a kereső alapján ez a hír még nem volt itt:

Tisztelt Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy a DirektNeten és a myRaiffeisen applikációban mentett kedvezményezettek adatait szinkronizáljuk. Ezért a 2020. november 13-án (péntek) 20:00 és 24:00 óra között a kedvezményezettek nem fognak megjelenni (nem lehet kiválasztani, módosítani, menteni azokat.Ezt követően a DirektNeten és a myRaiffeisen applikációban ugyanazokat a kedvezményezetteket láthatja, azonban a myRaiffeisen csak azokat a kedvezményezetteket jeleníti meg, akiknek - az applikációból - forint tranzakció vagy SEPA utalás indítható.

Végre!!! :C :C

[ Szerkesztve ]

(#16912) RR-13 válasza merqree (#16911) üzenetére


RR-13
őstag

Nem ám, de honnan van ez a hír? Neked küldték? :B
Kár, hogy "csak" a Rafi oldja ezt meg. A CIB is megoldhatná már ezt is... :U

(#16913) merqree válasza RR-13 (#16912) üzenetére


merqree
őstag

Netbankon belül jött üzenetként

(#16914) K Norbi


K Norbi
addikt

Cibnél

sms értesítéseket appba kilehet kapcsolni?
Vagy csak telefonon ügyintézővel?

(#16915) RR-13 válasza K Norbi (#16914) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudom melyik sms-re gondolsz, de az alkalmazásban nem lehet állítani azt, csak a díjmentes Push értesítést.
Ügyintézőnél próbáld meg CIB24-en. :U

(#16916) Kasya válasza merqree (#16911) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mi történt ma a Rafinál, hogy ennyire naprakészek lettek? Reggel megjelent az NFC-s fizetés, most meg ez.
Nagyon ideje volt... Kiváncsi vagyok, mennyi duplikációm lesz most, amit kétszer kellett felvinnem.

(#16917) sifarr válasza K Norbi (#16914) üzenetére


sifarr
senior tag

sms értesítéseket appba kilehet kapcsolni?
Vagy csak telefonon ügyintézővel?
Ha a CIB Mobilbankra (ez az smsm-szolgáltatás hivatalos neve) gondolsz, akkor nem kell a CIB24.
A régi, javas Internetbankban minden beállítható, kikapcsolható.
Internetbankon belül Extrák->CIB Mobilbank menüpont. Itt elintézhetsz mindent.

(#16918) Zsotyesz válasza Kasya (#16916) üzenetére


Zsotyesz
újonc

Az NFC-s fizetés már pénteken megjelent :))

(#16919) merqree válasza Kasya (#16916) üzenetére


merqree
őstag

Én kétszer szívtam a RafiPay-el, várok a használatával.
1. ALDI
feloldottam a telefonom, hozzáértintettem a terminálhoz, a terminál kiírja, hogy kéri a kártyát (továbbra is), az alkalmazás ezzel egyidejűleg pedig PIN kódot kér (7000 HUF volt a fizetendő). Megadom (nem a kártya PIN kódját kérte, tudom!), újra a terminálhoz érintem, terminál újra/továbbra is kéri a kártyát... Feladtam, elővettem a bankkártyát és fizettem.
2. Csepel, Patika
feloldottam a telefonom, hozzáértintettem a terminálhoz, a terminál kiírja, hogy kéri a kártyát (továbbra is). Újra a terminálhoz érintem, terminál újra/továbbra is kéri a kártyát... Feladtam, elővettem a bankkártyát és fizettem.

Harmadik esélyre még várok, ha majd nem lesz tömeg mögöttem.
A két eset után kikapcsolatam a PIN kód kérést az alkalmazásban.

(#16920) Kasya válasza Zsotyesz (#16918) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akkor annyira mégsem keltek korán...az email értesítőt ma kaptam :D


merqree
Az a baj, hogy 90%-ban nem önkiszolgáló, hanem sorban-állós pénztárnál fizetek. Felkészülök előre az égésre, mert ilyenkor mindig én érzem szarul magam :U

(#16921) KicsiRegő válasza merqree (#16919) üzenetére


KicsiRegő
tag

A másik topikban is volt róla szó, van akinek rendesen működik, meg van akinek csak akkor, ha érintés előtt megnyitja az appot :U

(#16922) K Norbi válasza sifarr (#16917) üzenetére


K Norbi
addikt

Sikerült!

Köszönöm szépen :R :R

(#16923) hodostamas


hodostamas
addikt

Mai Rai tapasztalat. Kellett felvennem pénzt, de előtte limit állítás. Pár percre a banktól meg is történt telóról(új app). SMS is jött róla. Pénzt nem enged felvenni, limit hiba..

Bankfiókba megnézték, hopp na mot könyvelték le, jó a limit menjek. Továbbra se jó..

Megint megnézik, minden fasza.. közbe nézem telón: Régi Rai appban új limit van, új Appban régi limit. Megint próba, nem megy. de itt már az ügyintéző észrevette hogy a RaiPay-el jelentkezek be a terminálra nem kártyával.. Kártyával ment a pénz felvét.

Tanulság: Limit állítás után kártyával lehet felvenni, RaiPay-el egy darabig biztos nem, szinkornizál a háttérbe.. :U

[ Szerkesztve ]

(#16924) SzGee válasza INGJOKE (#16895) üzenetére


SzGee
aktív tag

az appban is látszik
bankkártyákra kattintasz, utána a kártyád képére, és legörgetsz -> hitelkártya visszafizetés, itt látszik a teljes fennálló tartozás

If you leave me, can I come, too?

(#16925) RR-13 válasza SzGee (#16924) üzenetére


RR-13
őstag

Ez elég logikátlan helyen van, pedig én is mennyit kerestem az alkalmazás számla részleteknél. :(((

Ráadásul a netbank felületen 2 helyen is van ehhez képest, mert ott a kártya adatoknál is van, meg a Részletekben is. :U

(#16926) dptrsk válasza axioma (#16910) üzenetére


dptrsk
addikt

Szomorúan olvasom...
Csop. besz. nem játszik sajnos.

Akkor ilyen kártya már nem nagyon van, ami ad akár 1%-ot szinte bármire és megérős.

(#16927) RR-13 válasza dptrsk (#16926) üzenetére


RR-13
őstag

Az Erste MAX az ad minden szolgáltatós internetes fizetésnél 1%-ot.
(Díjnetes kártyás, online fizetésre is, csekkre is)
Nekünk ez éri meg legjobban jelenleg, mert 12 hónapra az össz. díja jelenleg 9.768 Ft (5976 Ft éves kártya díj +12x316 Ft Zárlati díj)
Ezzel szemben a pontjóváírás 12 hónap alatt kb. 77.000 Ft

(#16928) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Gránitnál lejelentettem egy hibát, miszerint iOS 12.4.9-en nem lehet kártyalimitet állítani iPhone 6-on, mert pár mp után mindig visszaáll a legkisebb értékére (ATM, POS, ONLINE).

(#16929) axioma válasza merqree (#16911) üzenetére


axioma
veterán

A problemam nekem az elmentett megnevezesek hianyaval volt, az nem teljesen vilagos, h azt is visszakapjuk-e. Amikor hetfon rajukkerdeztem, egyreszt azt mondta h megy me'g a regi app most 16-aig, masreszt h ha nem lesz addigra normalis utalas akkor tolhatja'k me'g... [mondjuk engem nem vigasztal, mar csak az uj van fent].
A cib-nel mobilapp sajna a legszivatosabb: felajanlja a mentest, kitoltogeted, es rohadtul nem tortenik semmi. Inkabb vennek ki...

(#16930) axioma válasza dptrsk (#16926) üzenetére


axioma
veterán

1% barmire havi max 200e koltesig ott az erste max, az me'g plusz masra emeltet is [kategoriak valasztandoak], de sajna pont nem tudom szolgaltatok mcc-je nincs-e kizarva mert azt nem onnan fizetem -- igaz a visszateritest ugy altalaban nem szoktam ma mar visszaelemezni. Meg nekunk van me'g csak nem mind igenyelheto mar azonos feltetelekkel. Vegig kene nezni rendesen, es akkor ha mar, beirhatnad ide is amit talalsz.

Ja latom RR-13 mar irta hogy jo ra.

[ Szerkesztve ]

(#16931) RR-13 válasza axioma (#16930) üzenetére


RR-13
őstag

Jó ám, de csak akkor, ha közvetlen az Erstés kártyával fizeti ki a szolgáltatói számlákat, és nem a Rev. stb. kártyák mögött. :U

(#16932) bigdady


bigdady
nagyúr

Nalam lefrissült a BB mobil app, már SMS helyett app push üzenetben jön az értesítés/jóváhagyás utalasra és kártyás vásárlásra.

(#16933) .tnm válasza MrPeekaboo (#16928) üzenetére


.tnm
addikt

szerintem szerver oldali hiba, évekkel ezelőtt belefutottam. próbáld meg máskor, hátha akkor "beveszi"

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16934) RR-13 válasza bigdady (#16932) üzenetére


RR-13
őstag

Nekünk is tegnap frissült a BB app., már várom, hogy kipróbáljam mennyire gyors az új Push jóváhagyási funkció stb.
Holnap vásárolok majd neten a BB. kártyával. :K

(#16935) dptrsk válasza RR-13 (#16927) üzenetére


dptrsk
addikt

Köszi,

@axioma: Megpróbálom összeszedni mi vannak a piacon jelenleg.

(#16936) RR-13 válasza dptrsk (#16935) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben az a fontosabb, hogy csop. beszedéses, szolgáltatói számlafizetés után kapd meg az 1%-os visszatérítést, akkor erre a Budapest Bank hitelkártyái alkalmasak, már amelyik igényelhető jelenleg.
A BB. a hitelkártyás fizetéseknél (online is ide tartozik) nem ad 1% -ot sem a szolgáltatói számlafizetésekre (díjnet, e-csekk, icsekk, csekkbefizetés), ellenben, ha ezeket számlákat csop, beszedéssel fizeted, akkor meg igen. :U
Az összes zárójelben írt befizetés típust 4900-as MMC kóddal rögzítik a bankok, ami a Postai csekkbefizetésnek az MMC-je.

[ Szerkesztve ]

(#16937) merqree


merqree
őstag

Újabb RaiPay tapasztalat:
mint korábban írtam, kikapcsoltam a "Fokozott biztonság"-ot a jelkódnál.

Csepel, Patika (ugyanaz a patika, mint az előző hozzászólásomban) (cca 4000 forint):
készüléket feloldottam, applikációt elindítottam, és így tartottam a terminálhoz. Pikk-pakk működött.

Budapest, BonAir Kft (70000 forint)
készüléket feloldottam, applikációt elindítottam, és így tartottam a terminálhoz. Kérte a jelkódot, miközben a terminál kiírta, hogy kövesse a további utasításokat. A telefonon megadtam a jelkódot, egy kicsit bénázott vagy az app vagy én, de egyszer csak sikeres lett a tranzakció.

Szigetszentmiklós, Aldi (cca 2000 forint)
készüléket feloldottam, applikációt elindítottam, és így tartottam a terminálhoz. Pikk-pakk működött.

A Gránitbankois fizetéssel összehasonlítva, fényévekkel praktikusabb és használhatóbb a Gránit NFC fizetése.
Borzasztóan túl van bonyolítva a RaiPay biztonsági rendszere, plusz ugyebár nem véletlenül nevezték jelkódnak és nem pin kódnak az applikációban a dolgot...
A Google Play-ben mindenkinek az fáj, nekem is, hogy a jelkódot nem lehet ujlenyomattal kiváltani.
Az sem világos, hogy a telefont addig is a terminál közelében kell-e tartani, amíg beírom a jelkódot, vagy addig elvehetem és vissza kell tenni. Szóval a folyamat leírása nagyon hiányzik. Az "oktató" videó minden, csak nem életszerű...

(#16938) RR-13 válasza merqree (#16937) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem az a logikus, hogy addig elveheted, és vissza kell majd tenni a jelkód beírását követően. :K

(#16939) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#16940) RR-13 válasza GoodSpeed (#16939) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi. :K
Közben nekem is megjelent a CIB app. 5.0.178 :C
Javították a Android 11 támogatását (remélhetőleg).

[ Szerkesztve ]

(#16941) István89 válasza merqree (#16937) üzenetére


István89
tag

Google play-ben ezt írják a jelkódos kérdésre:

Kedves Ügyfelünk! Minden tranzakció előtt a készüléken beállított módon (ujjlenyomat felismeréssel, arcfelismeréssel, jelkóddal vagy mintával) kell feloldani a készüléket a fizetéshez. Raiffeisen Bank

Nincs lehetőség beállítani az ujjlenyomatot jelkód helyett?

(#16942) merqree válasza István89 (#16941) üzenetére


merqree
őstag

"Nincs lehetőség beállítani az ujjlenyomatot jelkód helyett?"
Nincs :W

És az a tapasztalatom, hogy nem elég feloldani, futtatni is kell. De ezt még ma ellenőrzöm majd. Mármint azt, hogy nem indítom el az alkalmazást, csak odatartom a telefont a terminálhoz.

(#16943) István89 válasza merqree (#16942) üzenetére


István89
tag

Mondjuk az fura, mert más is írta, hogy elég az ujjlenyomatot használni a jelkód helyett.

Az meg tényleg gáz, hogy még az applikációt is meg kell nyitni hozzá. A simple is így megy. A gránit ebből a szempontból tényleg jobb. :)

Nem is értettem minek szenved a Rafi külön alkalmazással és miért nem a Gpay hozták el, de aztán megláttam a többi ország Raipay alkalmazását és megértettem.

[ Szerkesztve ]

(#16944) hodostamas válasza merqree (#16942) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem kell elindítani. ujjlemonyattal feloldom és fizetek.

Egyre figyeljetek azért, nekem pl az arcfelismerés nem elég biztonságos, és ha az arcomra néz a telefon miközbe ujjlenyomattam oldom fel, van hogy sunyiba az arcfelismerés gyorsabb.. csak akkor veszem észre mikor kéri az azonosítést fizetésnél. (p30pro)

Raipay-nél még ezt nem néztem, Simplenél ez volt. Azóta rutinosan nem rám néz a teló ha fizetni akarok vele :)

[ Szerkesztve ]

(#16945) merqree válasza István89 (#16943) üzenetére


merqree
őstag

"Mondjuk az fura, mert más is írta, hogy elég az ujjlenyomatot használni a jelkód helyett."
A telefont feloldom ujjlenyomattal, de a jelkódot nem tudom "letiltani" és ujjlenyomatra "cserélni"

"Az meg tényleg gáz, hogy még az applikációt is meg kell nyitni hozzá."
Eddig így használtam, de ma délután teszek próbát arra, hogy csak a telefont oldom fel.

(#16946) MrPeekaboo válasza .tnm (#16933) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Köszi az infó, jó tudni, hogy ilyen is szokott lenni. ;-) Többször próbáltam egyébként tegnap, de nem ment, viszont ma írták, hogy technikai hiba volt és már megy is.

[ Szerkesztve ]

(#16947) RR-13


RR-13
őstag

"CIB Bank Rendszerfejlesztés - 2020.11.13.

Ezúton hívjuk fel tisztelt Ügyfeleink figyelmét, hogy a bank informatikai rendszerének fejlesztése miatt

2020.11.13. (péntek) 03:00-05:00 óra között

- a Business Terminál nem lesz elérhető.
Szíves megértésüket köszönjük!"

Forrás.

Most csak ennyi, elég is... :U

[ Szerkesztve ]

(#16948) tlala válasza RR-13 (#16940) üzenetére


tlala
addikt

Igen, pont most akartam beírni! :)

(#16949) HyP3b0y válasza István89 (#16943) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Én anno csak simple-t használtam, de elég volt feloldani a telefont. Sőt ha feloldás nélkül tettem oda akkor szólt hogy nagyon jó, de előbb oldjam fel és rakjam oda, sose kellett az appot is nyitni.

Google Pay ugyanez.

Kifejtenéd, hogy mit láttál a többi Raipay alkalmázásnál? Elképzelni se tudom mi lehet ami indokot ad arra, hogy végül ne GPay legyen (azon kívül hogy gondolom a GPay nekik előnytelenebb szerződéssel jár a Google felé) :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#16950) István89 válasza HyP3b0y (#16949) üzenetére


István89
tag

Megláttam a többi ország Raipay alkalmazását és akkor már értettem, hogy miért a saját megoldást használják itt is. Magyarán, ha többi környező országban is ez van, akkor itt miért lenne Gpay rögtön. :) Így értettem. Azóta azt láttam, hogy van olyan ország közte, pl Cseheknél ahol tudnak Gpay-t használni Rafis kártyával is. Szóval nincs kizárva, hogy ők se vezetik be, csak nem most.

Simple esetében elég sokaknak úgy megy, ha pl. widget kint van a kezdőképernyőn és azt megnyitva tud fizetni. Nem mindenkinek megy a telefon felold és érintés. Ez a leggyakoribb panasz a play áruházban is. Lehet különböző androidos verziók miatt van így, passz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.