Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8301) Fecy válasza liksoft (#8300) üzenetére


Fecy
tag

Köszi a segítséget meg is oldotott a probléma!!! Még egyszer köszi!

(#8302) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Visszavitettem ismerősömmel a fél éves Samsung 750-es winyóm, mert tele lett hibás szektorral. LORD-ban vettem BP-en. Majdnem nem akarták átvenni, arra hivatkozva, hogy nem vehetik át, vigyem a Samsung-hoz. :((( Aztán haverom ott a boltban felhívta a Samsungot, ahonnan azt az infót kapta, hogy bármelyik üzletben veszem a vinyót, az üzletnek kötelessége visszavenni azt. Azt feleltél erre, hogy rendben, átveszik, de majd csak akkor tudják eljuttatni a Samsunghoz, ha véletlenül arra járnak... :(((

A lényeg: ha hetekig nem történik semmi, hány hét garanciális ügyintézés után kérhetem vissza a pénzt, vagy új vinyót?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8303) Isten88 válasza Anubis_9 (#8302) üzenetére


Isten88
senior tag

Én úgy tudom, hogy 30 nap, utána vissza boltba követelőzni...de valamivel bizonyítani is kell (a fogyasztóvédelemnek), hogy akkor hagytad ott.

(#8304) Anubis_9 válasza Isten88 (#8303) üzenetére


Anubis_9
őstag

Adtak átvételi elismervényt! :K

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8305) CL Smooth


CL Smooth
tag

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy régi p3-as gép amibe egy kis 6gb-os vinyó volt és beleraktam egy 40-es maxtort. A vinyót látja és másik gépben ki is próbáltam sentinel progi azt írja hibátlan és a gyors teszt sem jelzett hibát.
P3-as ba be és elkezdem rá telepíteni az xp-t végig simán megformázta semmi gond, aztán xp telepítő fájlokat is felmásolta majd amikor ujraindul és elindulna az xp telepítője azt irja bootoláskor hogy a rendszer betöltésekor hiba keletkezett. lehúztam a 6gb-os vinyót úgy sem jó. Már mindent megnéztem a bekötés jó ide1-en van jumperezés master szóval nem értem mi lehet gond? esetleg a bios-ba kéne valamit állítani? valakinek valami ötlete? talán mégis szar a vinyó?

[ Szerkesztve ]

(#8306) liksoft válasza CL Smooth (#8305) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez így felületes, pontos információk kellenek. Típusok, stb.... Minél több!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8307) Imco válasza CL Smooth (#8305) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem irj pár szót a vasról, igy az "okosak" :) könnyebben tudnak segiteni!
Milyen alaplap, milyen vinyó, proci, ram, mert hogy a tulajdonságaidnál sincs!

liksoft rám vert! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#8308) CL Smooth válasza liksoft (#8306) üzenetére


CL Smooth
tag

Annyit tudok, hogy p3 750MHz proci, az alaplap acorp asszem via chipsetes. 3 X128 mb sd ram. A vinyó maxtor fireball 3 ata133 és 40gb. Ja és még egy samsung dvd író meg egy lg cd-rom.

[ Szerkesztve ]

(#8309) Imco válasza Anubis_9 (#8304) üzenetére


Imco
őstag

Régen úgy volt, hogy 2 hét után kölcsön darab, 30 nap után új csere!
Ma már EU polgárok vagyunk, igy nincs ilyen. Sajnos! :(
Elvile ha megkezdik az ügyintézést akkor sokáig huzhatja!

ezért szoktam inkább, drágább, megbizható helyeken vásárolni! Igaz ez csak egy ilyen "kaland" után derül ki! Megjegyzem még hogy a samsung tök korrekt gari ügyben! Nagyon pozitiv tapasztalatom van velük egy drága hütő kapcsán, amire a szerviz azt mondta hogy buktam! .. láss csodát új hűtőm van garisan! :)

Üdv! Imco

(#8310) liksoft válasza CL Smooth (#8308) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rengeteg gond lehet. Tápellátás, kompatibilitás, BIOS verzió, adatkábel, stb.....

Szerk: Régi gépek esetén a kontakthibák és alkatrészek öregedése miatt bármi megtörténhet. A drive is lehet kuka. Nagyon nem mai darab, olcsó kölcségvetésű típus.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8311) CL Smooth válasza liksoft (#8310) üzenetére


CL Smooth
tag

Nos gondoltam, hogy ezer oka lehet. Régi szar már ez.
Köszi.
Üdv.

(#8312) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Erre esetleg itt valaki...? :B

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8313) Isten88 válasza Anubis_9 (#8312) üzenetére


Isten88
senior tag

"Auto detects and supports LBA hard disks with formatted capacities over
8.4GB."

Én úgy vélem, hogy 120 gigásig kezeli el, de itt több sikerrel járhatsz talán: http://prohardver.hu/tema/szex_ver_es_vinyo_problemak_127gb_felett/friss.html

(#8314) liksoft válasza Anubis_9 (#8312) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel csak 98-ig van support a gyári leírásban, így csak 128GB-ig fog korrekt módon dolgozni. Tegyél be egy bővítőkártyát, az kezeli a 48 bites LBA-t. (Vagy cseréld le, hosszabb távon olcsóbb.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8315) Primőr


Primőr
aktív tag

Sziasztok

WD1600JS hdd seek hangjának csökkentését hogy tudnám elérni?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#8316) Anubis_9 válasza liksoft (#8314) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez "csak" egy letöltő gép. Ennyi a dolga össz-vissz. Utánanézek ennek a bővítőkártyának. Úgy néz ki, akkor lehet megelégszem a 80GB-tal.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8317) ShiZy


ShiZy
csendes tag

Szisztok!

Rendeltem egy Samsung 1000 GB 7200 rpm SATAII 32 MB vinyót, viszont problémáim akadtak vele. Gond nélkül felismerte a gép, Vista telepítette hozzá a drivert, látszólag minden jól ment, viszont az 1 terából csak 32 gigát lát a Win is, és a BIOS is. A manualban azt írják, hogy ez jumper beállítás, viszont nem sikerült megoldani a problémát. 2x2 tüske van, 3 varriáció, mindegyiket végigpörgettem, nem segített. Elvileg nem is kellene jumpert tenni bele, de úgy is csak limitált méretben ismeri fel. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni. Az nem lehet probléma, hogy az alaplapon rossz helyre dugom be a kábelt? Igazából nem értek hozzá, de látszólag működik, csak nem teljesértékűen...

(#8318) Anubis_9 válasza ShiZy (#8317) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ha kitöltöd az adatlapod, könnyebben tudnánk segíteni. :B Először is: a legújabb BIOS-od van fent az alaplaphoz?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8319) Anubis_9 válasza ShiZy (#8317) üzenetére


Anubis_9
őstag

Melyik a tied? HD103UJ vagy HD103UI?

A jumperrel azt tudod állítani, hogy SATA 1,5Gb/s legyen vagy SATA 3,0Gb/s a sebessége. Ezt visszafelé akkor kellene állítani, ha túl öreg lenne az alaplapod.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8320) ShiZy


ShiZy
csendes tag

HD103UJ van nekem. Gondolom alaplapra vagy kíváncsi: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0. Bios frissítés még nem volt sosem rajta. Kipróbáltuk más gépben, ott sem ment. Kezdem azt érezni, hogy a merevlemezzel van baj...

(#8321) Phelus válasza ShiZy (#8317) üzenetére


Phelus
csendes tag

Szia! Én is ugyanilyen vinyót vettem, és hasonló problémám volt vele (nekem 33MB-ot látot és nem 32GB-ot, szval lehet h nem azonos a két hiba). A Samsung-os HDD programok sem segítettek a dolgon. Végül egy angol nyelvű fórumon találtam meg a megoldást:
http://www.hdat2.com/
Innen letöltöd a hdat2 nevü kis progit, csinálsz egy bootolható floppy-t/cd-t/pendrive-ot, felrakod rá, és DOS-ból elindítod a programot. Nálam kapásból felismerte, hogy gubanc van a vinyóval, megkérdezte javítom e, és néhány másodperc alatt meg is oldotta. Azóta látja a gép a teljes 1TB-ot :C (vagy négy óra szöszölés és a kedves gyártó minden felmenőjének felemlegetése után :((( )
Remélem neked is sikerül megoldanod.

Szerk:És most látom, hogy az alaplapunk is ugyanaz :)

Phelus

[ Szerkesztve ]

"The Tower of Guard shall ever northward gaze..."

(#8322) ShiZy válasza Phelus (#8321) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Szia!

Köszi a tippet, remélem nekem is segít. Nemsokára be is számolok róla...

(#8323) xXxPongi válasza Phelus (#8321) üzenetére


xXxPongi
tag

csatlakozom én is :(

Az az apropója a dolognak, hogy elcseréltem egy hdd-met erre a samsung-ra és az illető ígérete szerint működik rendesen, de csak annyira próbálta ki, hogy megy-e.

Most, hogy tudok foglalkozni a géppel és erre ebbe a hibába ütközöm, egy kicsit fel lettem zaklatva :W

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#8324) ShiZy válasza xXxPongi (#8323) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Ha neked sikerül ezt a programot használni, akkor mondd már el légyszi, hogy mit kell csinálni, mert én nem nagyon találom fel magam. Nem tudom mit kellene keresni, pedig átnéztem az opciókat... Phelus pedig még nem válaszolt a privátra.

(#8325) xXxPongi válasza ShiZy (#8324) üzenetére


xXxPongi
tag

Itt is találkoztak a hibával, de estool nekem nem használt még :(
A probléma csak az, hogy minden 3-4 óra alatt fut le és, hogy nemtom a hdd pontos paramétereit.

Hdat2-nek megtaláltam egy verzióját a hiren-s cd-men és most futtatom a blockok ellenőrzését és javítását.
Soká derül ki, hogy ezzel elértem e valamit, mert ma már egy samsungos progi elvette pár órámat és nem ért semmit.

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#8326) ShiZy


ShiZy
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a hiba megoldódott. A hdat2 program segített rajtam. :)

(#8327) liksoft válasza ShiZy (#8326) üzenetére


liksoft
nagyúr

De hogyan! Te is rákérdeztél, így a lépéseket jó lenne pontosan (szájbarágósan) leírni. Gondolj bele, mekkora segítség lett volna Neked, ha már itt van a PH-n.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8328) ShiZy válasza xXxPongi (#8325) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Nem kell ellenőrzést nyomni, először én is azt hittem, hogy az kell, de utána láttam, hogy nem vezet eredményre. A set max menü alatt lesz a set max address, ahol egyből mutatni fogja a hibát. Pár gombot nyomni kell, elmented a változásokat és rögtön jó is lesz. Ez nem tart órákig míg ellenőriz...

(#8329) ShiZy válasza liksoft (#8327) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Alattad egyel leírtam, le is akartam amúgy is. Szájbarágósan szerintem nem kell, a lényeg hogy leírtam, hogy hol kell beállítani, utána ott már mutatja a program a lehetőségeket. Betűket kell nyomni, először jobb oldalt lesz asszem egy K betű, utána amikor helyreállította, akkor alul mutatja és asszem az S (Set) betűvel lehet véglegesíteni. De egyébként azért nem akartam ennyire részletesen, mert a betűk magyarázata oda van írva, a helyet ahol el kell végezni pedig már leírtam, szerintem ha már ott van az ember, akkor a pár lehetőség közül magyarázattal együtt meg tudja oldani. Amúgy jogos a felvetésed. :)

(#8330) xXxPongi válasza ShiZy (#8328) üzenetére


xXxPongi
tag

azt próbáltam már, de nekem ennyi az egész és nem ajánl fel semmit sem:
LBA: 65134
size: 31MB

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#8331) ShiZy válasza xXxPongi (#8330) üzenetére


ShiZy
csendes tag

[link]

Ennek a menünek kell bejönnie, és ha gond van, akkor fent villog pirossal a "DIFFERENT" felirat. Nekem kiírta az aktuális méretet, majd alá kiírta hogy mekkora a teljes kapacitás. K betűvel átírta az értékeket, S betűvel elmentette és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#8332) liksoft válasza ShiZy (#8331) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi, a Többiek nevében is. :R Egyszerre írtunk, valóban az első magyarázat elég. :R

Szerk: De az utolsó módosításod után hibátlan. :R

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8333) xXxPongi válasza ShiZy (#8331) üzenetére


xXxPongi
tag

nekem sajna a native area-ban is a rosszat írja:
65134 sectors = 33.28 MB

:W

Átírni meg nem engedi :W

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#8334) Phelus válasza xXxPongi (#8333) üzenetére


Phelus
csendes tag

Priviben írtad, hogy már futtattad a Samsung-os programot is. Nem lehetséges, hogy ott sikerült megváltoztatnod a native beállításokat az aktuálisra (mert valamelyik külföldi fórumon olvastam, hogy egy srác is így járt), esetleg csináltál egy alacsony szintű formázást?

Egyébként csak kíváncsiságból: Kinek van DS3-as Gigabyte alaplapja azok közül, akiknél jelentkezett ez a probléma a Samsung vinyókkal? (mivel nekem és ShiZy-nek az van)

[ Szerkesztve ]

"The Tower of Guard shall ever northward gaze..."

(#8335) xXxPongi válasza Phelus (#8334) üzenetére


xXxPongi
tag

De!
Próbáltam utalni arra, hogy a samsung progi cseszett be.
Low format is volt.

Viszont közben a hdat2-s proginál találtam egy olyan opciót, hogy default-ra visszaállítja a hdd attributumait. Így minden meg lett oldva.

Nekem asus lapom van, de aki kipróbálta annak giga lapja volt :)
(lentebb írtam róla, hogy cserével jutott hozzám a hdd és az illető csak annyira rakta a gépébe, hogy megnézze megy-e)

Abit lapnál sem volt gond ezzel a hdd seriaval.

Thx a segítséget!

Amúgy a giga lapok kényesek rá, van akinek fel sem ismerte, stb. ezért volt meglepő, hogy nekem is xarkodott, de mivel giga deszkában volt előtte, így nem meglepő (volt akinek bios frissítés elég volt)

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#8336) Phelus válasza xXxPongi (#8335) üzenetére


Phelus
csendes tag

Örülök, hogy végül összejött. Egyrészt megnyugtat, hogy nem csak én szívtam :B másrészt legalább más is profitált belőle :DD

"The Tower of Guard shall ever northward gaze..."

(#8337) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Helló
Remélem még valaki jár erre néha.
Szóval van egy 250Gb-os Samsung vinyóm (16mb)
az a baj vele,hogy iszonyatosan lassú,és játék közben a gép lefagy,bejön a kék képernyő,és azt írja ki hogy valami kritikus rendszerfolyamat leállt....
Az itt a problémám,hogy ha a SATA1-re rakom akkor csak 7MB/s tud olvasni írni,és ugye lefagy,de a SATA2-őn meg már tud rendesen másolni(50-60MB/s) de itt is ugyanúgy szar játék közben. :W
Most akkor az alaplapi(SATA portokkal van baj vagy a vinyóval?,és hogy döntsem ezt el másik SATA-s vinyó nélkül..?

(#8338) liksoft válasza Lacika001 (#8337) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

PIO módba váltott át a rendszer, mert adatátviteli hibái voltak. Ennek van valamilyen oka. Azt kellene kideríteni. A SMART-ot kéne megnézni, esetleg a Hard Disk Sentinel segítségével.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8339) Lacika001 válasza liksoft (#8338) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Két napja ilyen,akkor megnéztem az Everestben a SMARTot és van egy hibás szektor a vinyón.De miért csak a SATA egyen lassul be?

(#8340) Lacika001 válasza Lacika001 (#8339) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Plussz még az eseménynaplóban vannak ilyenek hogy az eszköz időn belül nem adott választ,és hogy hiba történt lapozás közben,de csak játéknál,ha csak simán megy a gép akkor nem is fagy le.

(#8341) ShiZy


ShiZy
csendes tag

Sziasztok!

Megint én. Az új vinyó most már jó, de tapasztaltam még egy furcsaságot. Olyan, mintha a Vista lekapcsolná a vinyót tétlenségnél. Sokszor azt veszem észre, hogy amikor böngészni akarom a vinyó tartalmát, akkor várni kell, és hallom ahogy újraindul a vinyó. De ezek nem ilyen kihagyások, ha nem nyúlok hozzá akkor nem is indul újra, mindig akkor csinálja amikor újra használatba venném. Létezik ilyesmi, hogy tétlenség esetén lekapcsol?

Win Vista HP x64
Samsung 1TB Sata2 32MB (HD103UJ)
Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0

(#8342) semetka


semetka
őstag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Az a gondom, hogy mikor winyóról winyóra másolok akkor nagyon lassú és néha leesik hirtelen 2000-3000 re aztán megy vissza 13000-re.Ezt többször eljátsza.
De azt se értem h miért csak 13000-rel másol a 160GB-osra mikor a 250-esre szoktam másolni 45000-50000 között. Lehet h nem jó helyen van a jumper a 160-ason? A 250 esen nincs jumper ezért nem értem a 160ason miért van. Mindkét winyó satás itt a számuk:
Maxtor 6G160E0 (G20LW11G)
MAXTOR STM3250820AS (6QE1K4ZE)

Előre is köszönöm a válaszokat

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#8343) Core2duo6600 válasza ShiZy (#8341) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen létezik, szerintem érdemes ezt kitiltani, mert csak cseszteti a hdd morotját.
Nálam pl akkor is felpörgette a leállított hdd ét, amikor a másik pörgő hdd ről töröltem a lomtárba.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8344) ShiZy válasza Core2duo6600 (#8343) üzenetére


ShiZy
csendes tag

Köszi a választ. Meg tudnád mondani, hogy hol tudom kikapcsolni?

(#8345) ShiZy válasza ShiZy (#8344) üzenetére


ShiZy
csendes tag

... már megtaláltam. ;)

(#8346) NFree


NFree
addikt

Sziasztok nem toom jó hellyen járok?
Nos vinyón van egy images fájl amit nem tudok kitőmőríteni mert valami olvasási hiba van vagy mi a szösz , a rar meg vmi crc hibát ír van e lehetőség ezt valahogy orvosolni?

vga

(#8347) Imco válasza NFree (#8346) üzenetére


Imco
őstag

pontosan milyen tipusu fájl? 1 db? Mekkora? Szvsz rossz helyen jársz! De segitek ha tudok.

Üdv! Imco

(#8348) NFree válasza Imco (#8347) üzenetére


NFree
addikt

tömöritet cd kép file (rar)vagy 80db . ból van és nem tudom eggyesíteni vagy össze rakni rar-al mert a végén amikor végigmegy 100% kiírja, hogy lemez olvasási hiba?

vga

(#8349) Imco válasza NFree (#8348) üzenetére


Imco
őstag

Valószinü hogy van egy fájlnevek.sfv fájl. Pl. commanderben katt 2x rá! Végig megy mind a 80on. A végén ezt kapod:
Hiba: 0
Rendben: 80, Nincs meg: 0, Olvasási hiba: 0, Hibás ellenőrzőszám: 0
Ha van hiba, nézd meg hányas rar és potold! /töltsd le ujra/
Ez a hatékonyabb megoldás!
Ha ezután sem megy: Winrar 3,7 3,8 /új legyen, ne valami 2.5/ megnyitod benne a könyvtárat> kijelölöd a fájlnévpart001.rar-t> katt felül kibontás ide gombra> megadod az ide helyét> és sérült fájlok megtartása elé pipa! >OK Örül!

Üdv! Imco

(#8350) azazell0


azazell0
csendes tag

Sziasztok,

várható-e teljesítménynövekedés, ha egy partíció (rendszerpartíció) méretét úgy választom meg, hogy pont a vinyó egy belső, fizikai lemezén férjen el? Szokás ilyet csinálni? Van-e rá jobb módszer, mint a HDD specifikációkból kinézni egy lemez tárhelyét, aztán pont akkora partíciót beállítani?

Kösz a választ előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.